Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) ßrainiac válasza mckangi (#400) üzenetére


ßrainiac
addikt

Repeat weekdays lesz a gond, nem?

En "never"-re rakom es minden este bekapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#402) mckangi válasza ßrainiac (#401) üzenetére


mckangi
senior tag

És igazad lett! Köszi! :R

Végül is melyik romot tetted fel?
Azzal mik a tapasztalataid?

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#403) ßrainiac válasza mckangi (#402) üzenetére


ßrainiac
addikt

Igen, mert csak hetkozben ebreszt igy.

De ha jol emlekszem, van mindennapos opcio is.

Epp nem tom megnezni, mert telepul a TeamSpain revolution vagy mi xD

A Cuoco-nal volt egy idegesito dolog, a harom pottyos menuk akadozva nyiltak meg :/ lehet, ennel is lesz, mert vki irta; meglatjuk..

(#404) mckangi válasza ßrainiac (#403) üzenetére


mckangi
senior tag

Kíváncsi vagyok a fejleményekre, majd írj tapasztalatot.

Poco F3

(#405) ßrainiac válasza mckangi (#404) üzenetére


ßrainiac
addikt

Gyors meg minden, de nagyon rossz hasznalni a CM utan 😭

A harom pottyos menu itt is darabosan nyilik meg :/

Nagyon jo lenne egy gyari kameras CM13, de valszeg ez soha nem fog osszejonni, ahogy a legtobb telonal sem tortenik meg.

(#406) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Google Plus nem megy fel Playbol, meg apk-kent sem..

(Cuocon sem, gyarin nem emlekszem h probaltam-e)

Wireless displayt elobb probaltam TV-n, amikor kinyomtam a telon, siman lefagyott, majd ujraindult hosszu ido utan magatol.

Egyre jobban kiprobalnek egy uj telot 😂

(#407) ßrainiac válasza ßrainiac (#406) üzenetére


ßrainiac
addikt

Valami egyedi jogosultsagok utkoznek a gyari Gallery appal.

Most megnezem gyari 15S-sel, mert ugy remlik azon volt G+om.

(#408) mckangi válasza ßrainiac (#407) üzenetére


mckangi
senior tag

A gyári 15s-en nem megy a G+.
Letölti a play-ről , de nem telepíti.
505-ös hibaüzenettel leáll.

Poco F3

(#409) fudi2002 válasza ßrainiac (#405) üzenetére


fudi2002
veterán

Cm13 alatt teljes magyar nyelv és működő IR volt?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#410) ßrainiac válasza fudi2002 (#409) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nem tudom, sajnos.

Angolul tolom es nem hasznalom a taviranyitot.

mckangi: kozben feltelepult meg rom csere elott. Toroltem titanium backuppal a Galleryt, restart, es mostmar megy.

Egyelore mast ("Piktures") hasznalok helyette, de gondolom ha kene akkor csak ujraflashelem a zip-et mindenfele wipe nelkul es ott lesz a galeria.

[ Szerkesztve ]

(#411) mckangi válasza ßrainiac (#410) üzenetére


mckangi
senior tag

Root kell hozzá?
Mármint a gallery törléséhez?

Ha igen, akkor hogyan kell rootolni?

Poco F3

(#412) ßrainiac válasza mckangi (#411) üzenetére


ßrainiac
addikt

TWRP-ben van Root opcio.

Titanium+root es torolheted.

Sajna a Piktures vagymi nem valt be a celra (kameraban kiskepre rakatt, vissza, megint rakatt es csak akkor hozta be normalisan), most az MX Camera galeriajat hasznalom, de annyira nem tetszik. Lehet h quickpic lesz belole.

(#413) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Kezdem tervezgetni mar h hogy vagjam foldhoz.

A quickpic nem allithato be defaultnak..😠

(#414) ßrainiac válasza ßrainiac (#413) üzenetére


ßrainiac
addikt

Holnap csere G5-re :B

(#415) mckangi válasza ßrainiac (#414) üzenetére


mckangi
senior tag

Kollégának van g5-e.
Nem cserélném el rá. Főleg hogy az csak 1 simes, meg az lg telefonjai elég gyenge térerő-vel rendelkeznek.

Poco F3

(#416) ßrainiac válasza mckangi (#415) üzenetére


ßrainiac
addikt

Koszi.

Izgatja a fantaziam. Nem sokaig van meg nalam egy telo. Mondjuk a G4 megvolt par honapig, szerettem. Csak jott egy kihagyhatatlan ajanlat.

(#417) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Sziasztok, találkoztam egy érdekes hibajelenséggel: néha az alsó érintő gombok egyszerűen nem reagálnak semmire pár másodpercig, hiába nyomogatom őket. Az érintőképernyő rendben működik ilyenkor is, miután 5.8-ra frissítettem, már ritkábban csinálja, de még előfordul. Sőt frissítés előtt az érintőképernyő sem reagált és a gombok se, de a frissítés óta a képernyő megoldódott, csak a gombok "fagynak le" pár másodpercre, szerencsére nagyon ritkán. Más is találkozott ezzel a hibával, esetleg lehet tudni, hogy a mi a megoldás rá?

(#418) mckangi válasza AcélAgyar (#417) üzenetére


mckangi
senior tag

Nálam is volt már ilyen, de rájöttem, hogy én voltam a balfék.
Mivel mellé/közé nyomtam.

Azt hiszem mintha láttam volna a beállítások között, szoftveres gombokat is ki lehet rakni a képernyő aljára.

Poco F3

(#419) mckangi válasza mckangi (#418) üzenetére


mckangi
senior tag

Én nem olvastam el rendesen.
Nem lehet szoftveres gombokat kirakni, csak az érintő gombokat lehet letiltani a hangerő+ és a power gombok rövid megnyomásával.
De ennek mi értelme, azt nem tudom.

Poco F3

(#420) tibcsi0407 válasza mckangi (#419) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A fordításban belefutottam a szoftveres gombokba is. Persze ki tudja mikor lesz belőle valami.

https://utdetailing.hu/

(#421) kormi0312


kormi0312
senior tag

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy kinek milyen ROM és Recovery van telepítve és azzal az akku mennyit merül egy este alatt (8-9 óra alvás idoszak)?
Nálam 10%-ot merül a TeamSpain 5.8 alatt (TWRP 3.0.2.0), Cuoco92 5.8 alatt(TWRP 3.0.2.3) és az Indiai gyári rom alatt is (gyári recovery)
Ultra long standby bekapcsolva, Allow auto cleaning az osszes program mellett pipa, Align wakeup-nal mindketto bekapcsolva.
Amit minden ROM-nál megfigyeltem, ahogy nyomkodtam a telefont: egyszer 1 egységet ugrik le az akku %, utána pedig 2 egységet és ez rotálódik (pl 90% -> 89% utana 89% ->87% ; nincs 88% pedig folyamatosan nyomkodom)

(#422) tibcsi0407 válasza kormi0312 (#421) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Auto-boot-ban mi van?

https://utdetailing.hu/

(#423) kormi0312 válasza tibcsi0407 (#422) üzenetére


kormi0312
senior tag

auto launch van, de onnan kiszedtem minden programot.
az Auto-boot mi?

(#424) tibcsi0407 válasza kormi0312 (#423) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ugyanaz...
Fogalmam sincs mi okozhatja ezt a merülést. Sajnos nagyon sok esetben egyedi probléma, valamilyen feltelepített alkalmazás, vagy szolgáltatás okozza ezt a hibát. A battery reminder nem nyafog?

https://utdetailing.hu/

(#425) kormi0312 válasza tibcsi0407 (#424) üzenetére


kormi0312
senior tag

battery usage alert van, ott minden program be van állítva, hogy jelezzen, ha battery drain van - de semmi.
TWRP alól raktam fel a gyári Indiai romot ugy hogy elotte wipe-oltam a dalvik/cache/data részt és utána nyomtam rá a rom installra.
utána már az uj rom fogadott és amikor be akartam lépni, akkor már a gyári recovery volt fent. (fura - nekem)
Amit ezen a telefonon nem töröltem még le, az az internal storage..... jól sejtem, hogy az visz mindent akkor?! aktuális romot, minden beállítást stb....

(#426) tibcsi0407 válasza kormi0312 (#425) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az internal storage a személyes fájlokat törli. Amiket pl akkor látsz, ha MTP módban csatlakozol a géphez. Persze lehet ott nagy video, vagy zene, akár kép is, ami beakasztja a media server-t és ezért a nagy merülés. Én úgy szoktam, hogy a képeimet lementem, aztán ledarálom az internal storage-et is, ha nagyon tiszta telepítést szeretnék.
Az indiai ROM-hoz mindenhol írták, hogy a TWRP eltűnik, még ha visszarakod sem leszel előrébb, mert a meghajtó encryptelve van, így nem látja a TWRP a fájlokat.

https://utdetailing.hu/

(#427) kormi0312 válasza tibcsi0407 (#426) üzenetére


kormi0312
senior tag

fasza, akkor nagyobb kár lett az indiai rommal mint haszon.....
nincs rajta (internal storage) semmi különleges...minden a gyári...alig csinaltam rajta valamit, de ez a merülés dolog azonnal szembetunt.
Akkor ha jol ertelmezem, akkor csak a gyári romot lehet visszarakni az eredeti recovery-val?
Egyébként ezt a Cuoco92 developert milyen fórumon lehet elérni közvetlenül?

(#428) tibcsi0407 válasza kormi0312 (#427) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem Couco-t Telegram-on tudod elérni a legkönnyebben.
De azért azt tartsd észben, hogy a fogyasztásra Ő sincs befolyással. Nem Ő írja a kernelt, hanem a LeEco. Ezért is volt mindhárom ROM-on hasonló akkuidőd. Ő max kidob pár nem oda való kínai alkalmazást, de alap esetben ezek nem fogják komolyan befolyásolni a fogyasztásod.

https://utdetailing.hu/

(#429) kormi0312 válasza tibcsi0407 (#428) üzenetére


kormi0312
senior tag

Értem, köszi szépen a tippet és a segítséget is! Neked az X620-on milyen az akku idő és a merülés?

(#430) tibcsi0407 válasza kormi0312 (#429) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha egy nap alatt merítem le, akkor olyan 4,5-5 óra a SoT. Ha két nap alatt, akkor 3-3,5 óra a SoT.

https://utdetailing.hu/

(#431) kormi0312 válasza tibcsi0407 (#430) üzenetére


kormi0312
senior tag

köszi, ezt a SoT-ot hol tudom megnézni? :B

(#432) tibcsi0407 válasza kormi0312 (#431) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez a képernyőidő.

https://utdetailing.hu/

(#433) mckangi válasza kormi0312 (#425) üzenetére


mckangi
senior tag

Amúgy milyen az indiai 5.8 a kínai 5.8 romhoz képest?

Az akku problémát leszámítva.
Van bent valamilyen újdonság?
Kínai csirkeláb alkalmazások benne vannak még?
Google integráció hogyan van elő telepítve?

Van olyan beállítási lehetőség amit kivettek ?
Mennyire smooth?

Kamera jobb/rosszabb?

Poco F3

(#434) AcélAgyar válasza mckangi (#419) üzenetére


AcélAgyar
tag

Igen, ez lesz a megoldás, köszönöm! Még szokom a gombok helyét, ezért én tiltottam le véletlenül, bár valóban nevetséges ez a funkció. :DDD

Azt esetleg nem tudod, hogyha hívás közben keresnek, akkor azt miért nem jelzi a telefon? Hol lehet ezt beállítani, hogy jelezzen?

(#435) mckangi válasza AcélAgyar (#434) üzenetére


mckangi
senior tag

Be kell állítani a hívásvárakoztatást .
Elindítod a tárcsázót,majd hosszan nyomod a kockás bal oldali gombot.
A felbukkanó menüben a More Call Settings -et kiválasztod.
Majd a Call Waiting alatt a simkártyát majd utána jobb oldalon lévő jelölő körbe teszel egy pipát.

A simkártya választásnál lehet 2x kell rányomj a simkártya nevére,mert először beolvassa, másodszorra viszont engedi állítani. De sokat ne totojázz , mert automatikusan visszalép .

Beállítás után , hívás alatt 2 rövid hanggal jelez 2mp-ént ha bejövő másik hívás van, a kijelzőn is látszik, fel is tudod venni, persze ilyenkor az első hívás várakoztatva lesz.

Poco F3

(#436) sattila86


sattila86
csendes tag

Helló!

Telefon vásárlás előtt állok és fontolgatom, hogy ilyen telefont veszek.
Érdekelne a tulajok véleménye az eszközről!
Gondolok itt ilyenekre, hogy milyen a hangminőség az usb-c jack átalakíton keresztül, mennyire jó a telefon mikrofonja vagy vannak e komolyabb gondok a gyári rommal.
Elsősorban telefonálásra, smsezésre, játékra és wifin keresztül netezésre/facebookozásra használnám. Később megpróbálkoznék talán kis VR tartalommal is.
Ha valamit nem megfelelően írtam volna előre is elnézést kérek, válaszotokat pedig előre is köszönöm!

(#437) kormi0312 válasza mckangi (#433) üzenetére


kormi0312
senior tag

Másodlagos SIM kártyám van benne, így nem nagyon használtam még ki a telefon lehetőségeit.
Az akku drain megoldottnak látszik, ha manuálisan kapcsolom ki a WIFI-t. Így 22 óra alatt 5%-ot csökkent az akku.
Fényképezőjét egyáltalán nem használtam, így erről nyilatkozni nem tudok.
Csirkeláb alkalmazások teljesen kipucolva, teljes funkciós google csomag előre telepítve, azonnal szinkronizált mindent.
Nekem nem hiányzik semmi alkalmazás sem gyárilag.
Talán annyi, hogy a LeView maradt csak meg a gyári launcher-nél, ami már angol nyelvű teljesen, de amikor rá akarok bökni egy videóra, akkor azzal a hibaüzenettel dob ki, hogy a youtube leáll... (bár mondjuk ez engem hidegen hagy)

Nálad is olyan az akku drain mint nálam?

(#438) tibcsi0407 válasza kormi0312 (#437) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Gyenge a WiFi jeled?

https://utdetailing.hu/

(#439) kormi0312 válasza tibcsi0407 (#438) üzenetére


kormi0312
senior tag

áhh, baromi erős.... viszont AC-s routert használok, nem tudom az mennyire befolyásolhatja a telefonban lévő modemet?!

szerk:
szemmel látható, hogy sleep módba nem rakja a telefont ha a Wifi aktív. Kernel hibája lehet ez? Mert én semmi programot nem telepítettem rá, csomoszor csináltam factory resetet, meg anno TWRP-ben clear minden

[ Szerkesztve ]

(#440) tibcsi0407 válasza kormi0312 (#439) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem inkább valami ébreszti a Wi-Fi-t, nagyon érdekes.

https://utdetailing.hu/

(#441) mckangi válasza kormi0312 (#437) üzenetére


mckangi
senior tag

A 2 sim miatt az tuti, hogy egy kicsivel többet fogyaszt a telefon.

A wifi nálam 12 óra alatt fogyasztott 6%-ot bekapcsolva.

Szerintem, ha nem telepítettél fel más programot, akkor valamelyik szolgáltatás folyamatosan szinkronizálni akar.
Ez mivel nem csak a wifit használja, hanem valamilyen szinten a procit is, ezért a battery - system service alatt nézz körbe, hogy mi használja annyi ideig a procit, mint a wifit.

Poco F3

(#442) kormi0312 válasza tibcsi0407 (#440) üzenetére


kormi0312
senior tag

hmm... az advanced wifi settings-nél találtam egy olyan beállítást, hogy"keep wifi on during sleep" és az nálam alapból always-re volt állítva. Most átraktam never-re, kiváncsian várom a fejleményeket.
Most megyek és alszom egyet az éjszakás muszak utan :)

(#443) AcélAgyar válasza mckangi (#435) üzenetére


AcélAgyar
tag

Értem, köszönöm :R

(#444) tibcsi0407 válasza kormi0312 (#442) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azzal az lesz a gond, hogy alvásba megy a Wi-Fi is és később kaphatod meg az értesítéseket.

https://utdetailing.hu/

(#445) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok,

Remenyeim szerint két héten belul csatlakozom a táborhoz (remélhetőleg már úton a teló), addig is körbenézek, hogy mire lesz szükségem az induláshoz :)

Na meg a topic kerüljön a listámba

Mottie

Be Victorious!

(#446) AcélAgyar válasza sattila86 (#436) üzenetére


AcélAgyar
tag

Tökéletes. A gyári rendszer gyors és akadásmentes, teszi a dolgát, logikusan van felépítve. Ha nem félsz az angoltól akkor nem lesz semmi gond, mivel gyárilag csak angol van és kínai. A kínai appok egy részét lehet törölni, a másik részét pedig tiltani, fagyasztani. Jó a hangminőség, a hívások közben jól értettük egymást, a wifije pedig nagyon erős, jobb mint a gépemé. Ott fog jelet, ahol a laptop már nem, tartja is a jelet, nem dobálja el és hasít rendesen. Én csak javasolni tudom a telefont, bőven megéri, az összes eddigi Samsung és "márkás" telefonomat oda-vissza elverte. :K

(#447) kormi0312 válasza tibcsi0407 (#444) üzenetére


kormi0312
senior tag

Nekem mar az sem lenne gond, de nem ment alvasba igy sem...egyszeruen nem hajlando lekapcsolni, csak ha kezzel ki- es bekapcsolom....ez hardver hiba lehet vagy softver? Te a LeEco-val hogyan tartod a kapcsolatot, valami jo support otleted van?

(#448) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Sziasztok, ma kaptam kézhez az x820ast, de a fiókoknál a gmail accom alatt, nem jelenik meg a névjegyek fül. Így sajnos a névjegyeken kívül minden mást szikronizál, de bevallom hiányzik egy kicsit az a néhányszáz névjegy. Nincs valami ötletetek?
14s rommal jött, 15s-t felraktam, de a hiba maradt.

(#449) tibcsi0407 válasza kormi0312 (#447) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem, én a nemhivatalos fórumon vagyok admin. Beszéltem már a LeEco-val, de csak ígéretet kaptam...

#448) wyattthoearp

Tedd fel a contactsync-et, kicsit olvass vissza a topikban. Linkeltem korábban.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#450) wyattthoearp válasza tibcsi0407 (#449) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Írhattad volna, hogy a vége felé lesz, átolvastam az egész topikot. :))
Sikerült, nagyon köszönöm! :DD :DD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.