Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) andrisss8 válasza User64476 (#4494) üzenetére


andrisss8
csendes tag

Nem semmi vállalás! Ezek szerint a klinikák már 120%-s látásra vállalnak garit és írásba is adják? Nálad hogy volt?

(#4502) EnterR válasza andrisss8 (#4501) üzenetére


EnterR
veterán

Kezd érdekelni a beleegyező nyilatkozat, írok is nekik, hogy egy példányt legyenek kedvesek küldeni nekem az enyémről.

PSN ID: marquuard

(#4503) Rossi válasza User64476 (#4494) üzenetére


Rossi
addikt

"Most az van hogy van egy igazi sasszemem meg egy olyan amivel a feliratok is homályosak, nagyon markáns a különbség."

Dettó.
Bal szemem semmilyen távolságra nem éles, kezd egyre jobban zavarni...
A jobb meg tűéles.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4504) User64476 válasza andrisss8 (#4501) üzenetére


User64476
őstag

A legjobb szemüveges korrekció volt az általuk használt rendszer szerinti 120%. Elmondásuk szerint ez a kezelési cél, de a beleegyezőben nem említenek ilyen vállalt konkrétumot.

(#4505) Norbi14


Norbi14
senior tag

Sziasztok!
Visumax kezelésem volt, 2.5 es 2.75 volt a szemem. 1hetes kontrolon egyik szememmel se tudtam leolvasni a számokat/betűket csak tippeltem kb. 2 szemmel egyszerre mar nehezen ment. Ez normalis még javulhat?

(#4506) EnterR válasza Norbi14 (#4505) üzenetére


EnterR
veterán

Helló, ők mit mondanak? Nem ismerek Visu-s emberkét.

PSN ID: marquuard

(#4507) Norbi14 válasza EnterR (#4506) üzenetére


Norbi14
senior tag

Nagy nehezen kitudtam tippelni 1 2 szamot, doktorno egybol ravagta h huuu hibatlan nagyon jooo.. Várjak még tisztulni fog kesöbb, de jobb szemem sokkal rosszabb jelenleg mint a bal. Kíváncsi leszek.

(#4508) Stigma.HC válasza Norbi14 (#4507) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Decemberbben volt Visumax műtétem, ugye ez volt az első. 1 Hetes után bizony nekem még rosszabb lett. Ugyan ezt mondták még akkor nekem is. 1 hónaposnál már a korrekciós műtét lett emlegetve, hogy ez valószínűleg az lesz. Az is lett.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#4509) Lien


Lien
tag

A régebbi kommentekkel ellentétben nem tudom mi történt, de az új kommentek között sorban csak azt olvasom, hogy korrekciós műtétek tömkelege. :( Nekem lekopogom a második műtét óta jobb mindkettő, már a 100% is megfelel csak ne legyen akkora differencia, mint az első műtétnél volt, ahol láttam, éreztem a különbséget.

(#4510) User64476 válasza Stigma.HC (#4508) üzenetére


User64476
őstag

Milyen lett a korrekció után?

EnterR: megkaptad a beleegyező másolatát?

Lien: jópofa hogy a második mondatod, hogy a második műtét óta :D

[ Szerkesztve ]

(#4511) EnterR válasza User64476 (#4510) üzenetére


EnterR
veterán

Még várok rá, gondolom hátra sorolódnak a hasonló megkeresések. :DDD

PSN ID: marquuard

(#4512) Thoty válasza EnterR (#4511) üzenetére


Thoty
senior tag

Én személyesen kértem az 1 napos kontrollon, másoltak belőle egyet és alá kellett írnom, hogy egy példányt átvettem.
De elég csúnyán néztek, hogy minek az nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#4513) EnterR válasza Thoty (#4512) üzenetére


EnterR
veterán

Pont délelőtt hívtak. Személyesen alá kell írnom, hogy átvettem. Akkor majd decemberben elhozom. :D

PSN ID: marquuard

(#4514) Rossi


Rossi
addikt

No, megyek időközi kontrollra, egy hónap helyett 2 hét után (a műtét 09.05-én volt).

A múlt hétfői kontrollon az volt a mondás, hogy a gyógyulás közben kialakult +0,25 dioptria és valamennyi cylinder kb. egy hét alatt javulni fog, ha csökkentjük a Flucon napi cseppszámot.

Hát nem javult, kb. két hete a bal szememmel homályosan látok minden távolságra a cylinder miatt, számítógép előtti munkánál már 1 óra után vibrál a szemem...

Egyre inkább idegesít a dolog.

Ha korrekciós műtét lesz belőle, szerintetek mennyi az esélye, hogy lehet Femto?
Mert anno csak a PRK-t vállalták.
Egyszer végigszoptam a gyógyulást, másodszor nem szeretném még egy szemmel sem, inkább ráfizetek...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4515) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Ez a Contoura Vision ugyan az lenne mint a Femto Smart? Érdekes eredményeket ír róla.

Másik kérdésem, hogy szerintetek a kedvezményes kuponok egy szemre is alkalmazhatók lennének?

Live poor, die ritch.

(#4516) EnterR válasza Rossi (#4514) üzenetére


EnterR
veterán

A cylinder nálam is fent áll műtét után, ugyanúgy Flukoncsökkentéssel próbálták levarázsolni, eredménytelenül.

A korrekciós műtétről annyit, hogy nekem belebegtettek gariban egy Femtót (PRK-m volt) a gyorsabb "felépülés" érdekében. Hozzá is tették, hogy ez majd a nagyvizsgálattal kiderül mert lehet, hogy a szaruhártya más vastagságúvá vált. Érdekes dolgok ezek, viszont bármit kérdezel, nincs egyértelmű válasz a teljes vizsgálatig.

PSN ID: marquuard

(#4517) Rossi válasza EnterR (#4516) üzenetére


Rossi
addikt

A kommunikációjuk az csapnivaló, az biztos.

Köszi, kis reményt adtál most, hogy ha kell is korrekciós műtét, akkor nem kell vele szopni megint 4-5 napig.
Remélem nálam is játszhat a Femto, ha nem megy ki a cylinder...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4518) EnterR válasza Rossi (#4517) üzenetére


EnterR
veterán

Hát sajnos nyilván nem fog lemenni, eddig senkit nem találtam, akinek eltűnt volna. De én úgy tudom, hogy az 1 éves gari időn belül szóba sem jöhet a korrekciós műtét. Meg kell várni a legutolsó pillanatot, hátha addig helyrejön és nem kell gépet beállítani.

PSN ID: marquuard

(#4519) Rossi válasza EnterR (#4518) üzenetére


Rossi
addikt

Nekem már az első mondáskor sem stimmelt, hogy "túlgyógyult" a szemem, majd a kevesebb Flucon-tól visszagyógyul, és kimegy belőle a cylinder...

Itt a fórumban visszaolvasva találtam olyan hsz-t, hogy első műtés után 3 hónapra megcsinálták volna a korrekcióst, csak a fórumtársnak nem volt jó, ezért későbbre került.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4520) User64476


User64476
őstag

Nekem ma van az utolsó Fluconos napom, 3. hét telt el a műtét óta. Az éjszakai látásom csapnivaló lett, vezetni kb. olyan mintha szemerkélő esőben mennék és nem törölnék ablakot. A fények rettentő zavaróak, minden éles pontszerű fénynek nagyon erős csillagszóró effektje van, ami remekül elfed mindent maga körül, de legalább köd is van pl. a közlekedési lámpák körül... :O

(#4521) Rossi válasza User64476 (#4520) üzenetére


Rossi
addikt

Mit mondanak?

Tök érdekes, nekem az éjszakai látásommal semmi bajom.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4522) EnterR válasza Rossi (#4519) üzenetére


EnterR
veterán

Simán előfordulhat, én Sasszemes voltam. De a cylinderes probléma Day-1 óta fennáll, viszont amíg az 1 év le nem telik, zárt kapukat döngetek.

PSN ID: marquuard

(#4523) User64476 válasza Rossi (#4521) üzenetére


User64476
őstag

Neked milyen erősségről csinálták? Egyelőre még csak az 1 hetes kontrollon voltam, ott annyi történt, hogy rögzítették a bal oldal +0,25 SPH +1,00 CYL lett. A jobb oldal 0 SPH és +0,25 CYL, éjszaka mindkettő csapnivaló. Egyébként én feltettem a kérdést a műtét előtt, hogy mekkora az optikai zóna, és valami 6.3mm-t mondtak, szóval van egy sejtésem miért ilyen (a pupillám 7,59/7,35mm, szóval terület alapon ~31% átmeneti zóna), de ennyire drámai éjszakai romlásra nem számítottam. Még nem jeleztem az aggályom feléjük, de most megteszem...

(#4524) hdekakas


hdekakas
senior tag

Negyedéves volt az utolsó kontrollom Szegeden, nyáron a vírus miatt mindig mondták hogy ráér az ősszel... Most felhívtam az éves kontroll előtt őket, azt mondták, nem kell többet menni, csak ha van panaszom. Szóval volt műtét után egy másnapi, egy egyhetes, és egy negyedéves kontroll, ennyi, semmi több, kalap kabát. Szerintetek ez oké? :U

(#4525) enginev3.0 válasza hdekakas (#4524) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem nem

De ha nincs gondod, akkor úgy emlékszem hogy a harmadik kontrollon már teljesen begyogyul a szem, és akkor gondod már nem lehet belőle, ha nincs latasoddal semmi zavaró, akkor én hagynám

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4526) Rossi válasza EnterR (#4522) üzenetére


Rossi
addikt

Múlt hétfőn voltam extra kontrollon, a panaszok miatt a "főorvos" asszonynál.
Ő végre nagyon részletesen elmagyarázta a probléma okait:
A lekapart szaruhártya (PRK rulez) a bal szememen nem tökéletesen gyógyult vissza, hanem a hibátlan gömbhéj felület helyett egy kicsit hepehupás, ez okozza a cylindert.
Ennek a visszaépülése egy hosszabb folyamat, pl. a doktornőnél tizen x éve a saját PRK műtétjénél egy év után tűnt el a cylinder.
Azt mondta, hogy aggodalomra semmi ok, másfél hónappal a műtét után még nagyon jó eséllyel megjavulhat.
Illetve az agyam meg fogja szokni, nem fog zavarni, úgyis a jobb szemem a domináns, két szemmel jól látok stb.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4527) Rossi válasza User64476 (#4523) üzenetére


Rossi
addikt

Mínusz 5-ös volt mindkét szemem, cylinder nélkül.
Igen, nálad ez a pupilla valós méret vs. műtéti terület kellemetlen lehet, de nem tudom miért vállalják be, vagy miért nem hívják fel külön a figyelmet, hogy az éjszakai látás így nagyon necces lesz...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4528) EnterR válasza Rossi (#4526) üzenetére


EnterR
veterán

Hangzatos és konkrét. Sajnos nem ezt tapasztalom ugyanezzel a cylinderproblémával. Ma mocsokmód fájt a jobb szemem, aztán a fejem is. Van, hogy hetekig semmi. Decemberben 1 éves, változatlan az első nap óta. Sajnos az sem vigasztal, hogy két szemem van mert a különbség folyamatosan észlelhető mindkét szem használatával is. Érdekes ahogy nálam kontrollonként tologatják a javulás idejét. Decemberre sajnos már nem tudják tovább húzni, így nekem már kilátásba helyeztek egy korrekciót.

Az meg elég olcsó megoldás, hogy majd az agyad hozzászokik. Legyen jó, és nem kell mihez szoktatni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#4529) Rossi válasza EnterR (#4528) üzenetére


Rossi
addikt

Egyetértek, gáz a dolog mindenképpen.
Nekem is ott lebeg a korrekciós műtét lehetősége, ha nem javul.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4530) User64476 válasza Rossi (#4527) üzenetére


User64476
őstag

Azóta némileg hozzászoktam, és most vállalható ha nem vagyok nagyon fáradt. A válasz az volt, hogy az erős cilinder miatt van a probléma, és majd javul, illetve majd kontrollon megbeszéljük.

(#4531) Rossi válasza User64476 (#4530) üzenetére


Rossi
addikt

Akkor kitartás.

Én a cylinderemet hol jobbnak, hol rosszabbnak érzem, de hétfőn megyek megint kontrollra.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4532) EnterR válasza Rossi (#4531) üzenetére


EnterR
veterán

Ilyen is lesz sajnos. Én azt is észrevettem, hogy ha fronthatás van (amire soha érzékeny nem voltam), elkezd fájni a jobb szemem (a cylinderes) és erős nyomást érzek 1-2 napig.

PSN ID: marquuard

(#4533) g4mer válasza EnterR (#4532) üzenetére


g4mer
senior tag

nálam is jelentkezik ez a fajta fejfájás, és olyan intenzíven, hogy recept nélkül kapható fájdalomcsillapítók nem szüntetik meg.

Sic Parvis Magna

(#4534) hdekakas


hdekakas
senior tag

Na voltam egy optikában kíváncsiságból hogy milyen a szemem egy évvel a második műtét után. Ha már a negyed éves óta nem volt kontroll! Bő fél óráig próbálgattuk a lencséket, nem csak úgy mint a kontroll 5 perce szokott lenni mindenestől.
Jobb szem 90, bal közel 120 százalék. De mindkettőn van plusz fél dioptria, és a balon fél, a jobbon 0,75 cylinder.
Na ennyit erről.

(#4535) EnterR


EnterR
veterán

Hát elég gyászosnak tűnik a helyzet, ahogy olvasom. Nyilván akinek tökéletes, az nem jön ide írni, tiszta sor. A klinikák magyarázatai meg toppon vannak megint.

PSN ID: marquuard

(#4536) enginev3.0 válasza hdekakas (#4534) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én is el akarok menni egy mérésre, csak még nem jutottam el, de kíváncsi vagyok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4537) User64476 válasza hdekakas (#4534) üzenetére


User64476
őstag

Mi a jobbal a probléma ami miatt ennyivel rosszabb, ha ott is közel azonos a mérés? Egy negyed cyl különbség a kettő között nem okozhat ekkora %os különbséget.

Nekem a bal oldalra egy kis kettős látást is sikerült csinálni, a túlkorrigáláson felül.

(#4538) hdekakas válasza User64476 (#4537) üzenetére


hdekakas
senior tag

Elméletileg senkinek nem egyforma a két szeme, úgy értve a legjobb korrigált visus sem. Van akinél csak 10%, van akinél 30-40%. Ezért vezérszem az egyik. Nekem is mindig is jobb volt a bal. (Több korrekciót igényelt, jobban el volt romolva, de tovább lehetett korrigálni mindig is mint a jobbot.) Most is azt mondta a látszerész, hogy a bal az "túl jó", azért van közöttük ekkora különbség. Legjobb korrekcióval a 160%-ból 5-ből 4-et tudtam. :D
(Ja, és a jobbon a dioptria is picivel több mint fél, de a +0,75 meg már sok volt, mondta is hogy ez pont közötte lenne.)

[ Szerkesztve ]

(#4539) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, Tegnap délben műtötték PRK no touch kezelessel, ma volt az első kontroll amin 0.70 - 0.80 át mértek.Ez normális? Nektek is hasonló volt az első mérés?

(#4540) EnterR válasza RedHarlow (#4539) üzenetére


EnterR
veterán

Az első hónapban még a fókuszálással is bajom volt. Teljesen rendben van, pláne így a legelején. Sokszor tapasztalod majd, hogy közelről távolra, és fordítva is nehézkes lesz rögtön jól látni.

PSN ID: marquuard

(#4541) Rossi válasza RedHarlow (#4539) üzenetére


Rossi
addikt

Szia!
Az első 3-4 napban ne nagyon laptopozz, telefonozz, pontosabban semmi közelre fókuszálás, olvasás sem!
TV mehet, ha bírod.
Bent van még az orvosi kontaktlencse is, szóval nyugi, majd az egyhetes kontroll után izgulj, ha kell.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4542) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Szombaton volt a műtétem, tegnap (3. nap) kezdtem el TV-zni, néha mobiloztam, egy két üzenetet megávlaszoltam aztán ennyi. Ma vették ki a kontaklencsét, nem mértek semmit. Azóta elégé homályos minden.:D Én eddig még sasszemet nem tapasztaltam, persze tudom hogy akár hetekig is eltarthat de ici picit kezdek parázni. :D

(#4543) EnterR válasza RedHarlow (#4542) üzenetére


EnterR
veterán

Hát ja, ez most ilyen lesz. Engem vizsgaidőszak közepén kapott el a műtét. Szerintem pontosan 1 hónapig volt bajom a fókuszálással, közel-távol nézelődéssel, aztán fokozatosan meg is szűnt.

Most fennmaradó cylinderrel küszködök, de azon még bőven ráérsz parázni. :DDD

PSN ID: marquuard

(#4544) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

A héten szerettem volna jelentkezni lézeres látásjavító műtétre, de annyi rosszat olvastam itt, hogy .... amit nem is értek, hogy modern technikával, egyénre szabott műtéttel ennyi "mellékhatás" merüljön föl, kettős látás, fénykörök, szemszárazság, stb... Lehet, hogy a többségnek nincs problémája a műtété után, de azért a problémás eseteket kivizsgálhatnák, hogy mégis miért sikerült félre,

(#4545) enginev3.0 válasza teleahocipöm (#4544) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ahogy én nézegetem a kommenteket, általában azoknak van rossz tapasztalata, akinek esetleg születése óta baj volt a szemével, és nem csak mondjuk a sok gépezés rontotta el

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4546) teleahocipöm válasza enginev3.0 (#4545) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Nem mondom, hogy megnyugtattál :) , nem nagyon olvastam sehol, hogy mely esetekben lehetnek problémák a műtét után. Nekem egész jó volt a látásom, idővel romlott, főleg közelre és nehezen viselem a szemüvegességet.
Gyakorlatilag a műtét előtt feltérképezik a szem szerkezetét, állapotát és ez alapján "vág" a lézer az legoptimálisabb módon, nem értem mit lehet elrontani,

[ Szerkesztve ]

(#4547) EnterR válasza teleahocipöm (#4544) üzenetére


EnterR
veterán

Még így is mi vagyunk az alig mérhető kisebbség. :) Akinek tökjó, az nem nagyon keres fel hasonló fórumokat. Emiatt ne bátortalanodj el a műtéttől.

Én ma kérek időpontot a decemberi teljes vizsgálatra, ez kell a korrekció előtt. És úgy néz ki, hogy mégsem annyira kőbevésett az 1 év, ugyanis december 27-én járna le. Nagydurcival, de úgy néz ki előbb is lezavarják a korrekciót. Így is szopás, megint félvakon államvizsgázok. :))

PSN ID: marquuard

(#4548) teleahocipöm válasza EnterR (#4547) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Így államvizsgázni tényleg nagy szopás, azért ha valakinek rosszul sikerült a műtét szó nélkül elvégezhetnék jóval korábban is, mondjuk kettős látással, fényudvari látással és a többi "mellékhatással" várni egy hónap is sok. A tartós szemszárazsággal meg kérdés, hogy foglalkoznak-e, azon kívűl, hogy szemcseppet írnak ki. Szóval eléggé bennem van a félsz

(#4549) whiskyslány


whiskyslány
csendes tag

Sziasztok, leírom én is tapasztalataimat, hátha valakinek segítségére leszek. Nekem a Budaiban volt a műtétem, OptiLasik 7D eljárással, 11 órakor volt a műtét, 15 órára kitisztult teljesen a látásom, másnapi kontrollon az orvos azt mondta, hogy olyan ép a szemem mintha nem is lett volna kezelve előző nap. Semmi könnyezés vagy szúrás, csak pár nap fényérzékenység. Egyhetesen mért eredmény 1.1 és 1.15, a Flucon abbahagyása után mintha élesebben látnék, majd a 2 hónaposon kiderül. Nálam szemszárazság egyáltalán nem jelentkezik. Előzményadatok: - 4 - 0,5 cilinder és - 2,25 - 0,5 cilinder, szaruhártya 517 és 519

[ Szerkesztve ]

(#4550) User64476 válasza whiskyslány (#4549) üzenetére


User64476
őstag

Ja a Flucon nagyon szárít vagy nem tudom, tiszta ködfüggöny. Szemszárazság nálam sincs, koppkopp. Gratula a szép eredményhez! ;)

(#4551) esbii22


esbii22
őstag

Sziasztok! 8 évesen korom óta hordok szemüveget. Jelenleg 27 éves vagyok. Szemtengelyferdülésem volt az miatt kellett a szemüveg. Az utóbbi pár évben folyamatosan javul a szemem. +0.5 és +0.75 ös dioptriájú szemüveget hordok, 6 éve még +2.25 volt mindegyik tehát folyamatosan javult. Viszont stagnál már egy ideje. Sok sok év szemüveghasználat után arra jutottam hogy szeretném végre eldobni a szemüveget és megműttetem. Cylinderem is van de azt fejből már nem tudom, azt hiszem csak a jobb szememre. Sasszem klinikát illetve a budai szemeszetet néztem ki. Vidéki vagyok (Somogy) igy igazából Pest az ami könnyen elérhető (M7). Tudnátok esetleg tanácsot adni? Femto Smart kezelés milyen ? Bármi kizáró okom van a leírtak alapján ?

Köszönöm hogy elolvastad :)

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#4552) csuvbakka


csuvbakka
csendes tag

Sziasztok! Tegnap voltam Visumax relex smile műtéten, gondoltam megosztom tapasztalataimat így egy nappal utána.
Kezdeti dioptria/cylinder: bal szem -7,50/-0,50, jobb szem -5,50/-0,25.
Klinika: Sasszem, bár a műtét maga a Focus Medicalnál volt a Margitszigeten

A műtét után és még ma reggel is fátyolos volt a látásom, de dél körülre, kb. 24 órával a műtét után egész szépen kitisztult. Tegnap egyhe szúró érzés volt a bal szememben, ez mára megszűnt. Ezen kívül fényudvar látásom van, szerencsére nem vészes mértékű és a doki állítása szerint idővel ez javulni fog. A fókuszt picit lassabban találom meg mint a műtét előtt, viszont a közelre látásom, amitől tartottam hogy romlani fog, teljesen rendben van. Ja és eszeveszettül csipásodik a szemem, reggel ébredés után a jobb oldalit félig tudtam csak kinyitni úgy össze volt ragadva.
Az 1 napos kontrollon jobb szemre 120%, a balra 95%-ot mértek a tábla olvasós teszttel. Hozzá kell tennem, hogy a doki nagyon erőltette hogy olvassam csak a következő sort is mert biztos látom még azt is, aztán a végén már csak tippelgettem. Ugyebár csak jobban mutat a statisztikában a 95%, mint mondjuk a 80%. Amit én reálisnak gondolok az a jobb szem 110%, bal 80%. Jelenleg még erősen igényli a szemem a műkönnyet, cseppentés után tisztább a látásom, kíváncsi vagyok ezek az értékek milyen irányba változnak majd az egy hetes kontrollon.
Összességében elégedett vagyok, úgy érzem hogy jobban látok most két szemmel, mint korábban amikor szemüveget hordtam.

(#4553) hdekakas válasza esbii22 (#4551) üzenetére


hdekakas
senior tag

Szerintem 1 dioptria alatt nem foglalkoznak veled.
Egyáltalán 0,5-ös szemmel még szemüveg sem kellene szerintem. Gondolom a 100%-ot így is látod. A legtöbb ember úgy 120% körül lát, vagyis abból egy ilyen pici romlás révén is még megvan a 100%.
Nekem a -2,5-es szememnél is meg voltak lepődve, hogy ilyen kicsi dioptriával hogy hogy meg akarom műttetni? (Pedig 20%-os volt a látásom.)

(#4554) esbii22 válasza hdekakas (#4553) üzenetére


esbii22
őstag

Közben én is kutakodtam, sokan nem javasolják, meg egy idő után lehet kellene újra szemüveg. Amit muszáj hordani amúgy a kancsalságom miatt, még ha mára már az egész jól megjavult. Viszont általános iskolás koromban volt h eltörött a szemüvegem és nélküle szenvedés volt az a 3 nap.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.