Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Laptopban procicsere? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fairplay


Fairplay
csendes tag

Üdv! Az a fixa ideám támadt - nem rendelkezvén túl sok pízzel - hogy egy 40-50 ezres laptopban p2-266/p2-300/p2-366 procit cserélnék, a gép által megengedett maximumra. ( pl. a BX chipsetnek, ha van mobilos verziója, p2-es procival megvéve, p3-as procit berakva ca. 30-40k spórólás ) Ez a csere asztali proci lenne, úgy hallotam van amelyik ilyesmivel megy.
A kérdéseim:
- ez a megoldás kivitelezhető-e, vagy tokozás miatt nem megy a csere, mégsincsen laptop asztali procival :O
- hogyan lehet megtudni, mely gépek mennek asztali procival? Az IBM site-ja nem túl segítőkész.. ( vagy én vagyok túl láma.. ) :F
- típusok ( IBM/TOSHIBA/COMPAQ -n belül ), linkek, javaslatok... :))
Előre is kösz!

ui.: elsőre ezt pécéztem ki: [L]http://www.etcompany.com/ibmthin56pii.html[/L]

Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit - mert a másik hat nap mindenre elegendő..

(#2) consono válasza Fairplay (#1) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ebben a típusban ez nem fog menni, a PII idôkben még nem volt szokás asztali procit tenni a
notikba... Ezt a procicserés játékot a korai PIII-as masinákkal esetleg meg lehet tenni, de ott is ki
kell fognod az asztali procis változatokat. Ezek tipikusan nem a ''brand'' gépek, de pl. a
Portocomnak biztosan volt olyan masinája, ami ilyen, volt a kezemben. Asztali celeron volt benne,
amit elvileg lehet cserélni gyorsabbra, vagy PIII-ra. Az egyetlen probléma ezzel a megnövekvô
hôterhelés, amit nem biztos, hogy a kisebb procira méretezett h?tô elvezet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3) PapaMaci válasza Fairplay (#1) üzenetére


PapaMaci
őstag

Több dolog is van, amiért szerintem nem ajánlott megtenni az emlitett cserét. Ami igy hirtelen eszembe jut:
Bár tényleg léteznek ''asztali'' processzoros laptopok, de azok nem a felsorolt gyártok termékeiböl ... Ha pedig mobil processzort szeretnél cserélni, lehet hogy árban már ott vagy az áhitott eröforrásu gép áránál. Olyan gépet meg nem igűazán érdemes venni, amiben ''aztali'' processzor van!
A laptopok hütése szvsz elégé határértékre van kiszámolva, igy egy magasab orajelü procit már lehet, hogy nem tud megfelelöen hüteni minden körülmények között.

...mint az közismert...

(#4) Fairplay


Fairplay
csendes tag

Ezeknek a híreknek nagyon nem örülök, ismét egy álommal kevesebb...
Azért kösz a segítséget!

Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit - mert a másik hat nap mindenre elegendő..

(#5) karib


karib
addikt

Igen, akkoriban nem nagyon voltak desktop procis noteszek. Főleg, hogy a korai P2-k még slotosak voltak, tehát nem tüskés formátumúak. Megnéznék egy Slot 1-es notebookot :DD Bár, lehet, hogy az Acernek volt... elnézést, nem tudok nem folyton belerúgni a 7,1 kilós Aspire 1710-be... :U

Viccet félretéve, akkoriban teljesen speciális tokozást használtak a mobil procikhoz. Legfeljebb nagyobb mobil procira tudsz cserélni, de szerintem nem éri meg az utánjárást.

Department of Redundancy Department

(#6) PapaMaci válasza karib (#5) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nálam járt már P1-es Zenith márkáju laptop, mezei socket7 foglalattal.

...mint az közismert...

(#7) Fairplay válasza karib (#5) üzenetére


Fairplay
csendes tag

Az ok, hogy slot1 nem lesz, de p2-366 -tól van fcpga. A a p2-p3 mobil procik fcpga tokozásúak, vagy kitaláltak valami új, nem kompatibilis megoldást?

Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit - mert a másik hat nap mindenre elegendő..

(#8) salazol


salazol
őstag

Az első laptopomban csináltam ilyet, elmondom a tapasztalatokat.
Gericom webboy volt, hatszázvalamennyis celeronnal, SIS csipszettel.
A gép akkor halk volt, közepesen melegedett.
A ventije halkan pörgött mindíg.
Megkerestem az infókat a neten és a szervízből, hogy meddig fogad procit.
Kiderült, hogy az a sorozat csak FCPGA-sokat fogad, tualatint nem.
Nagy nehezen szereztem egy ezres FCPGA celeront, betettem, utána tűzforró volt a gép alja.
BIOS frissítés után a venti másképpen kezdett működni. A ventije szabályzottan kezdett működni, lassú és gyors sebesség között kapcsolgatott, a lassabbik ventisebessége kisebb volt, mint a frissités előtti, a gyorsabbik pedig iszonyú hangos.
Ettől kezdve a noti szinte mindíg hangos volt W98 alatt, amíg fel nem tettem valami orosz CPUhűtő progit, de utána is elég sokat pörgött.
Aztán felbővítettem a memóriát 512-re, mert XP-t akartam, XP-vel valamivel ritkábban pörgött hangosan, de azért elég sokszor.
Aztán kezembe került egy link, ahol procik fogyasztásáról van adat, [L]http://users.erols.com/chare/elec.htm[/L] , ez alapján kiválasztottam a PIII600EB procit (15,8W), sikerült is könnyen szereznem, betettem, utána alig-alig pörgette fel a ventit, nem melegedett komolyabban, a sebessége pedig alig csökkent a gépnek.
Ja, a celeron 1000 az 29W-os a táblázat szerint.
Az eredeti Celeron proci, amivel gyárilag szerelték a gépet, már nem volt meg, de valszeg a 16,5-17,5W kategóriából volt választva.
Tehát lehet ilyenekkel bűvészkedni, de még az azonos sebességű FCPGA celeronok közt is van fogyasztásbeli különbség a táblázat alapján, keresgélni kell.
Igazából az eredeti állapothoz képest a 66-ról 100-ra novelt FSB-vel és a nagyobb cache-el nyertem valamit, hiszen a PIII proci kisebb frekin járt, mint a ''gyári'' celeron.
Aztán elegem lett az egészből, mikor volt egy alkalmi vételre lehetőségem, vettem egy külföldről behozott, alig használt Centrinós Acer-t hatalmas képernyőfelbontással, a Gericom-ot el tudtam adni 100-ért, a Centrinós ACER 160e volt, azóta nem tudom, mit jelent az, hogy egy laptop hangos.

(#9) Fairplay válasza salazol (#8) üzenetére


Fairplay
csendes tag

Kösz a linket!

Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit - mert a másik hat nap mindenre elegendő..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Laptopban procicsere? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.