Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15478) King Unique válasza @matthew@ (#15475) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mégis mit vársz, ha ezekről nem tudsz pontos infóval szolgálni, jós/ látnok meg nem vagyok...?
Amúgy meg tökmindegy, h új, manapság számtalan új notiban megy tönkre pár hónap alatt a winchester, mert gyári selejteket pakolásznak bele...szal, ha egy olyan van éppen benne, akkor nem menti meg az alig használt állapot.
Amúgy nem rosszak hivatalosan ezek a 750-es Toshibák, de igazán biztosat, ennél se lehet kijelenteni
Ezért kell majd ránézni HDS-el, esetleg önteszteket lefuttatni [link], aztán, ha az OK, akkor vsz nem lesz vele probléma.
Amúgy milyen racket nézték ki :F

(#15476) artiny ilyen használat felől nincs tapasztalatom... :N Max filmlejátszás kapcsán annyi, h elég nekik 5400 RPM is és Full HD filmek java USB2-n is elmegy, durvább bitrátájúakhoz jól jöhet az USB3. Ebből kiindulva nagyjából e téren is hasonló lehet valamelyest a helyzet FPS terén, USB 3.0-án ajánlottabb inkább megpróbálni.
+ HDD-knél az benne van, h ha elkezd melegedni, akkor veszíthet a teljesítményéből, tehát erre is figyelni kell.

Illetve, amit mond a kollega, h eSATA se elvetendő, mert az apróbb fájlok mozgatásánál jobb, mint az USB3 és ebben az esetben kapóra jöhet.
feltéve, ha van a gépeden ilyen csatlakozó...

[ Szerkesztve ]

(#15480) King Unique válasza @matthew@ (#15479) üzenetére


King Unique
titán

Jó választás a Becrux! :K
Aztán, ha csak nem selejtes vinyót fogtál ki, vsz nem lesz vele probléma.

(#15483) King Unique válasza oncsi (#15481) üzenetére


King Unique
titán

1. USB2-es típusoknak manapság semmilyen formában, se gyári külső, se külön 2,5" rack + HDD megoldásoknak nincs már értelme :N , tehát USB 3.0 csatlakozósat vegyél.
2. külső vinyóknál, meg amúgy winchestereknél sincs 256 GB :N kapacitás, 250-320-500-640-750 GB, 1 TB+, ami a szabványos. 2,5" méretben sok gyártó már 500 GB alatt nem is gyárt és 320-asat sem érdemes venni, mert alig olcsóbb az 500-asnál.

Tehát vegyél 2 db (1 TB + 500 GB) 2,5" USB 3.0-ás modellt, v ahányat akarsz, adaléknak ezen hsz 2,5" részér tudom ajánlani [link].

(#15485) King Unique válasza muszor (#15484) üzenetére


King Unique
titán

Én menet közben szoktam őket csatlakoztatni/ leválasztani, de van, h rákötve, géppel együtt indítom, de ilyet nem nagyom tapasztaltam. Ha BIOS-ban fixen be van állítva a boot sorrend, h NE külső vinyó legyen a preferált, akkor nem szokott ezzel probléma lenni.
Akkor tudok még ilyet elképzelni, ha aktív a partíció, mert azt se nagyon szereti a Windows, logikai / elsődleges lehet, azzal nem szokott gond lenni.
Az, h nálad auto átállítja, arra nem tudok mit mondani, vsz alaplap, BIOS függő.... :N
Milyen külső vinyó pontosan és milyen a partíciója??

[ Szerkesztve ]

(#15487) King Unique válasza muszor (#15486) üzenetére


King Unique
titán

Akkor az aktív partíció lesz szerintem a gond, h hogyan lehet visszaállítani adatvesztés nélkül, azt hirtelen nem tudom én sem... :N
Partícionálás topikban kérdezd meg.

(#15492) King Unique válasza muszor (#15491) üzenetére


King Unique
titán

Először is lemezkezelőnél, az adott partícióra kattintva, a jobb klikkes menüben ott van a "partíció megjelölése aktívként" lehetőség?

Második kép elég fura, mert "xy...USB Device" megjelölésnek kéne szerepelnie, nem SCSI :N , eszközkezelő listájában is ilyen furán jelenik meg (screenshot) :F

Nincs ASUS alapon, így nem vagyok otthon, annak BIOS beállításaiban, megnevezéseiben....ennek alapján én azt szűrtem le, h a CSM-hez van köze a kavarodásnak, tehát talán annak disabled módra állítása, v a listában vmi mást választasz ki, "Both, UEFI first", "Ignore", de ezekben nem vagyok biztos, ki kell próbálni, h kiderüljön.

(#15489) XGalapagosiX: ez egy jó ötlet, külső partícionáló progik tudnak néhány extrát. :K

[ Szerkesztve ]

(#15494) King Unique válasza ClioRS (#15493) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz a kérdés.... :)
Azért van annyira "sztrárolva" a WD, mert sokan veszik és elégedettek vele, illetve egy nagy múltú, bejáratott gyártó ilyen téren. Nem rossz a Samsung M3 sorozat se, az ára mképpen vonzó, de a korábbi ugyenezen S2, M2 néven futó modellekel is vegyes volt a tapasztalat megbízhatóság terén, ahogy Adata termékeivel is.
Seagate azóta jobb ilyen, 2,5" téren, h most átcímkézett Samsung vinyók vannak benne, mert a korábbi gyári Seagate vinyós külsőik kissé megbízhatatlanok voltak....ez a Backup Plus, illetve az aluházas Slim változata mondhatni ajánlott lehet, de itteni tapasztalat nem nagyon van róla.
Egyébként My Passport Ultrák és Samsungok is 3 év garisak, ahogy SIlicon Power és Transcend termékei is, más kérdés, h adott bolt/ webshop mennyivel kínálja...

Meg eleve 2,5" külső HDD-ből rengeteg gyártó van, tudnék felsorolni csak gyári kompaktból vagy 35-öt, de 2,5" rackből is több, mint 40-et....
Mondhatom én, h ott van a prémium kategóriás Lacie, OWC, Freecom , mivel drágák, nehezebb beszerezni őket, lehet hanyagolni fogod.
Viszont mindet itt se próbálgatjuk végig, nincs róla tapasztalat és azért vannak elsősorban a gyakorta vásároltak kiemelve.
Ha 2,5" 2 TB-os kell, akkor ezt a korábbi hsz-t tudom ajánlani [link]

[ Szerkesztve ]

(#15496) King Unique válasza ClioRS (#15495) üzenetére


King Unique
titán

Mármint, amik a linkben - WD, Samsung, Transcend, SP - vannak, azokat innen a topikból sokan vették a közelmúltban, mondhatni pozitív tapasztalatokkal. A "többi" kicsit bizonytalan ilyen téren, főleg a mai selejteket, kevésbé megbízható termékeket produkáló gyártás miatt is.

Én azt mondanám, h mindig elsősorban az igényekhez érdemes külső vinyót választani.

- ha fontosak a bónusz szoftverek (titkosítás), xy funkciók (külső eszközökkel kompatibilitás, alvó mód), v olyan extrák, mint ütésálló kivitel, akkor gyári kompaktot érdemes venni, mint a fenti négyes.
- ha nem, akkor jobb külön megvenni egy alumínium racket és hozzá egy noti HDD-t, már csak a jobb hőelvezetés és esetleg a külön alkatrészenkénti kedvezőbb garancia miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#15499) King Unique válasza ClioRS (#15497) üzenetére


King Unique
titán

Ha azt nézzük, akkor egy My Passport Ultra durván 35k, egy WD20NPVX 36k + hozzá egy Raidsnic IB-250StU3+BH15 6k körül. Így 35 vs 42-re jön ki, ami valóban több, de azért nem annyival, mint írtad.
Pont ebben a 2,5" 2 TB kategóriában jobb még a kompaktok ára, de pl. 1 TB-os kivitelben már nem: My Passport Ultra 1 TB durván 23k, Samsung M3 Portable 1 TB 20-21k vs. WD10JPVX 16k / Hitachi Travelstar 5k1000 15k + LC-Power 25U3 Becrux 4k.

Amúgy rackes megoldás a fenti okok miatt műszakilag előnyösebb :K, "más" téren inkább a kompakt jobb.
osztani meg nem kéne...

[ Szerkesztve ]

(#15501) King Unique válasza muszor (#15498) üzenetére


King Unique
titán

Mint mondtam ASUS BIOS beállításokban nem vagyok jártas, de ilyen jellegű hibába se ütköztem még, mint a tied. Amit korábban mondtam, illetve, amit a topikban az illető javasolt, egyebet sajna én sem tudok mondani... :(
Ez egy egyedi eset, ami nem a külső vinyó, hanem az adott gép hibája, nem megfelelő beállítása okoz, és ezt nem egyszerű kibogarászni.

(#15500) Montesantos: Elements egy alapból szar sorozat...itt, ha a HDD hibátlan, akkor vsz a rack eletronikája szállt el. Jó esetben, áttéve egy másik rackbe, működésre bírható.
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja - pl. A Sharkoon Rapid-Case, ami ajánlott.

(#15504) King Unique válasza november (#15503) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Minőség az vsz egyforma, ez is WD, WD HDD-vel. :)
Amúgy pont feljebb volt róla szó, h 2,5" 2 TB méretben olcsóbbak a gyári kompakt kivitelűek [link], mondhatni jó választás a Passport.
Ha laptopodon nincs USB 3.0, akkor tudsz hozzá venni ExpressCard bővítőkártyát [link], persze, ha van rajta ezt kezelő foglalat.
Amúgy meg HP notikon szokott lenni eSATA csatlakozó, akár olyan külső házat is vehetsz és hozzá a HDD-t, de olyan rack is akad, amelyiken mind2 féle csatlakozó megtalálható [link], [link]
Érdemes valamelyik megoldást meglépni, ha van rá lehetőség, mert a sima USB 2.0 tetű lassú...

A kompaktok, mint a Passport, gyárilag particionálva vannak NTFS-re, tehát azonnal használatba vehetőek és nem igényelnek külön particionálást. Persze, aki akarja feloszthatja több partícióra (különboző fájlrendszer, régebbi lejátszóknak FAT32, oprendszer bootolás esetén stb.), de ha nem muszáj, akkor nem érdemes annyira babrálni.
Ha mégis akarod, akkor megteszi a Windows lemezkezelő is, de ajánlott pl. az Easus, MiniTool , Aomei ilyen célra.

(#15507) King Unique válasza november (#15505) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Jobb, stabilabb szokott lenni azért a natív támogatás interfészek terén, mint a bővítőkártyás, de végülis utóbbival sem szokott különösebb probléma lenni. Szerintem eSATA-s rack se lenne hülyeség, bár annál azt tudni kell, h sima eSATA-n csak adat megy és külön USB kábel kell a tápolására, ami így körülményesebb. Létezik tápolt, eSATAp változat, viszont drágábbak az ilyen külső házak. Notidon egyébként vsz ilyen van, de ahhoz olyan rack is kell.
Ha ExpressCard megoldható nálad, akkor válaszd azt a megoldást.
Szerintem a fentebb említett okok miatt van igazán értelme a több partíciónak, de szabadon mki maga dönti el, h hány részre osztja. Talán, ha beüt a ménkű (hibás szektorok, RAW partíció stb.), akkor lehet csak az egyiket fogja érinteni, de ugyanúgy többivel is adódhat gond.
Garancia jó kérdés, mert elvileg tényleg 3 év van rá, csak sok kis f@sszopó webshop, kisker elsumákolja, v épp csak kevesebbel tudja továbbadni....de pl.emag megadja rá

(#15506) hoffman_: inkább My Passport Ultra, szoftveres pakkal, hardveres titkosítással tud többet, mint az Elements, de ez gyártói oldalon is ott van [link]. Ígéretes lehet majd az új fémházas Metal sorozat, de még egyelőre nem kapni és ki tudja mennyivel lesz drágább.
Elements azért kevésbé ajánlott, mert mint alsó kategóriás termék, magasabb a selejt és meghibásodás esélye.
Ha meg nem kellenek szoftveres extrák + egyéb funkciók, akkor meg legjobb külön megvenni a racket és hozzá a HDD-t, ahogy nemrég példálóztam vele [link].

[ Szerkesztve ]

(#15509) King Unique válasza Hipolyt (#15508) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem 2 kettő közül a Samsung M3 inkább.
Csak azért, mert WD-nél a sima My Passport sorozat az megszűnt, helyette az Ultra és egyebek vannak [link].
Ez az amazonon lévő 1,5 TB WD kb. 27k, de szerintem jobb idehaza megvenni, itteni garival és a 2 TB se sokkal drágább [link], ahogy Samsungból se [link]
Ha 30k alatt és 1,5 TB kell mindenképpen, akkor talán inkább a fenti Samsung, mert a másik kicsit "bizonytalan". Bár meg lehet akár próbálni.

(#15511) King Unique válasza G@ben (#15510) üzenetére


King Unique
titán

Ez normális, gyári külsőknél be van kapcsolva az alvó mód=üresjárati inaktivitásnál x perc után leállítja energiatakarékosságból a HDD-t. Ezt HD Sentinelben is lehet korlátozni, de még jobb, ha van külső vinyóhoz gyári szoftver erre. Samsungokhoz van, Drive Manager, abban nagyobbra tudod állítani az értéket, de akár ki is lehet kapcsolni, ha jól emlékszem.

Amúgy ígértél nekem egy tesztet, azzal mi van, mert látom az M3 már megvan? :)

[ Szerkesztve ]

(#15513) King Unique válasza G@ben (#15512) üzenetére


King Unique
titán

Piszkálhatod akár, mert ha túl alacsonyra van állítva (5-10 perc) és téged zavar, akkor nyugodtan veheted nagyobbra az értéket, attól még nem lesz semmi baja.
Emlékeztetőül egy ilyesmi kellene [link] (HD Tune írás is, Crystalból lehet a sima, nem ez a mangás) +a Drive Manager screenshotok az egyes beállításokról, funkciókról.
USB 3 lenne az igazi (ha időközben mégiscsak olyan gép közelébe kerülsz), de, hát szemléltetésnek a 2.0 is elmegy. :R

[ Szerkesztve ]

(#15516) King Unique válasza Hipolyt (#15515) üzenetére


King Unique
titán

Nekem képek, sorozatszám, doboz alapján nem tűnik Ultrának :N , az ilyen [link]. Sőt Ultrából nincs is 1,5 TB-os, ha lecsekkolod gyártó oldalát [link1], [link2] (photos) , szal nézd csak meg jobban... ;)

[ Szerkesztve ]

(#15518) King Unique válasza Hipolyt (#15517) üzenetére


King Unique
titán

Amit te elsőnek linkeltél, az nem My Passport Ultra (hanem régi Passport [link]), én a leírásban és sehol sem látom... :N
Ha az eladó ennyire trehány, h nem képes megfelelő sorozatszámot odaírni, képeket betenni, az már az ő, meg a vevők baja és nem az enyém...
Ez a My Passport Ultra [link], aminek a korai szakaszban még lehet volt 1,5 TB-os verziója, de ahogy a sima sorozatot, úgy ezt is rég ignorálta a WD. A mostani kínálatban pedig abszolút nincs ilyen.

Ha bontatlanok, felőlem veheted, mert vsz nem rosszak, vmi régi elfekvő készletből maradhatott fent, csak ár se annyival kedvezőbb és gari is kérdéses ilyenkor. Annál szükség esetén max az RMA ügyintézés marad, de azt ilyenkor saját költségeden kell intézned, kiküldeni a legközelebbi lengyel, v német WD szervízbe [link].
szak nekem 8, de okítani nem kéne...

[ Szerkesztve ]

(#15520) King Unique válasza Hipolyt (#15519) üzenetére


King Unique
titán

Nem akarlak én azért erővel lebeszélni se, csak az először linkelt, az szerintem sima Passport (adatlap alapján), a második már Ultra és 83 USB=20k ára in kedvező, de te döntesz.
WD-k amúgy megbízhatóbbak egy fokkal, de Samsungok lévő HDD adottságai talán kicsivel jobbak, mert míg 1,5 TB Passportban 4 x 375 GB lemeztányér van, addig Samsungban csak 3 db 500 GB-os --->vékonyabb, kicsivel gyorsabb.
2 TB WD már 4 x 500-as, Samsung meg 3 x 667-es.

(#15524) King Unique válasza november (#15523) üzenetére


King Unique
titán

1. Adattárolóknál a gyártók nem bináris (mint memória, net sávszél), hanem decimális (10-es) alapokon adják meg a kapacitást és legtöbb operációs rendszer (pl. Windows) is ennek megfelelően számol (bináris prefixum):

Bináris értékmegadás: 1 GiB = 1 073 741 824 byte; 1 TiB = 1 099 511 627 776 byte
Gyártó specifikus értékmegadás: 1 GB = 1 000 000 000 byte; 1 TB = 1 000 000 000 000 byte
tehát:
2 TB ---> 1863 GiB / 1.82 TiB --->ezt fogja mutatni a Windows is, pontosabban GB/ TB-ban

2. Használtam, de attól függ melyik rack, mert elég sokféle van és lehet épp csak az illető fogott ki gyári hibásat, mert azzal is számolni kell manapság....hol írták?
Illetve, hol volt kontakzhibás, mert lehet a kábel ilyen, de USB, v egyéb portba, ha nem illeszkedik szorosan, akkor egy kis mozgatás miatt is eldobhatja a kapcsolatot?

3. My Passport Ultra Metal sorozat a fémház miatt valóban jó választás lehet, mert nem csak tetszetősebb így, de hőelvezetés miatt is előnyösebb. De, h pontosan mikor lesz idehaza elérhető, mennyi felárat kell rá fizetni azt nem tudom... :N

[ Szerkesztve ]

(#15526) King Unique válasza gedikart (#15525) üzenetére


King Unique
titán

Ha feljebb mész, láthatsz jó néhány alternatívát, illetve korábban is összeszedtem ezt-azt [link]
Ebben főleg 1 TB-osok vannak említve, mivel ez alatt mát nem is annyira érdemes venni, de ha csak 500 GB-os kell, akkor rákeresel külön azokra.
TV-n való használat a sima 0,5 A-es USB-port miatt bizonytalan lesz, főleg hosszabbító kábellel, ami igaz jóformán az összes 2,5" 5400-asra. Olyan nem igazán van, ami pont 500 mA-re van fixen belőve :N, v elég neki, v nem, ki kell próbálni.

(#15530) King Unique válasza november (#15529) üzenetére


King Unique
titán

1. Tömegtermelésnek és tervezett elavulásnak hála, ez valóban benne van a pakliban, még jónak titulált termékeknél is...

2.
eSATA ---> 3 Gb/s ---> 375 MB/s ---> 300 MB/s* --->max. kb. 285 MB/s
eSATA 6G ---> 6 Gb/s ---> 750 MB/s ---> 600 MB/s* --->max. kb. 550 MB/s
USB 3.0 ---> 5 Gb/s ---> 625 MB/s ---> 500 MB/s* --->max. kb. 400-450 MB/s
USB 2.0 ---> 480 Mb/s ---> 60 MB/s ---> 48 MB/s* --->max. kb. 35-40 MB/s
2,5" 5400 RPM HDD ---> max. kb. 100-120 MB/s

Tehát bőven kiszolgálja, akár a sima eSATA is. :K Ha meg USB 3.0 racket veszel, laptop meg csak 2.0, akkor értelemszerűen nem. Vagy, akkor, ha veszel hozzá bővítőkártyát, de ezt megdumáltuk már szerintem.
* gyártó specifikus, maximális adatátvitel, 10 bites adatkommunikációnál, csak 8 bit hordozza az adatokat

3. Van pár szoftver (google...), ami aszem képes kilistázni, az adott port feszültség és áramértékeit, illetve léteznek erre alkalmas kütyük is: [link], [link].
De ugye 2.0 szabványosan 500 mA, 3.0 meg 900 mA.

[ Szerkesztve ]

(#15531) King Unique válasza MikaVejneGI (#15527) üzenetére


King Unique
titán

Szokásos kérdésekre, a szokásos válaszok: #15226, #15449

(#15528) Bannani: #14831, #15361

[ Szerkesztve ]

(#15535) King Unique válasza G@ben (#15533) üzenetére


King Unique
titán

Ennél is vsz hardveres titkosítás van, mint a WD My Passportoknál, az USB chip közvetlenül titkosít, így megcsinálja real time egyből az egészet. Ha a Windowsban lévő Bitlocker, v az ingyenes Truecrypt progi használod, azok jó-néhány óráig elszórakozhatnak vele, míg lekódolja/ újraformázza titkosítottan a meghajtót.
Amúgy, ha be van állítva a titkosítás és a partíció mérete, akkor utána eltüntethető róla, növelhető/ csökkenthető a mérete az adatok törlése nélkül???
WD-nél pl. tetszőlegesen ki/ be kapcsolható.

Szerintem az, h céges gépen minden le van tiltva, korlátozva és emiatt nem indul el, az nem a Drive Manager/ SecretZone hibája :N Lehet épp más termékhez adott program se működne (pl. WD Security, Truecrypt) ilyen környezetben...max a beépített Windows Bitlocker.
rendszergazdával kéne beszélni ez ügyben, már ha lehet erről, h engedélyezze.

[ Szerkesztve ]

(#15537) King Unique válasza Pszihonaranc (#15534) üzenetére


King Unique
titán

Akár vki felteheti innen neked letöltőoldalra, de amúgy gyártói oldalra is fel van téve minden program [link]. A korábbi Passport sorozathoz volt CD kép is [link].

Amúgy általában minden adatmentő szoftver képes visszahozni a törölt fájlokat, de a legtöbb fizetős. Vannak külön direkt tötlt fájlok visszahozására specializálódott ingyenes megoldások is, mint pl. a FreeUndelete, Recuva stb.

(#15536) G@ben: ezek is let udják titkosítani a partíció egy részét, de akár az egészet is, viszont, mint mondtam, baromi lassan...amúgy vsz abban a környezetben Truecrypt (van portable verzió) se menne.
A Bitlocker pedig csak a drágább, Pro/ Enterprise Windows kiadásokban van, de titkosítás után a többi Windows verzió is meg tudja nyitni az ilyen módon titkosított meghajtókat.
Szerintem első körben jobb lenne egy kisebb pendrive-val letesztelni a céges gépen őket, melyik futtatható, melyik nem.

[ Szerkesztve ]

(#15541) King Unique válasza KDSH (#15540) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg elejére lehetett volna pár saját képet magáról a termékről, dobozról berakni (külön hsz-ként már ne tedd be), de jó lesz így is.
Nem rossz az Armor A80, az egyik legstrapabíróbb az ütésálló külső vinyók között, Seagate sorozatszámú, de valójában Samsung Spinpoint M8 sorozatú vinyó is pozitívum.

Köszönjük a tesztet! :R

Képeket látom PH képfeltöltőjére tetted (csak siman onnan "Beillesztés" volt?), ahogy kell, de kattintásra nem nyílik meg új ablakban, pedig nem is kicsik (1125 x 805). Azokat teszi be így, amik kb.520 x 520 max méretűek, a nagyobbnált fel szokta ajánlani a nagyítást.
De mindegy, aki kíváncsi rá, majd a linket beilleszti új oldalra, aztán kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#15542) King Unique válasza Kékes525 (#15539) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Olvastam a másik topikban, de szerintem ott már elmondták a lényeget.
Illetve felsoroltál most több fajtát, de azt kéne eldönteni 2,5", v 3,5" kell, mert van közte ilyen, olyan is :F

Ha 2,5" kell, akkor jó a WD Scorpio Blue, v inkább a 2,5" Red sorozat, ami ajánlott. 3,5" méretben WD Caviar Black valóban megbízható, 5 év garis, de 7200-as és rackbe inkább 5400-as merevlemezek valók. Tehát inkább Red, v újabban a Purple, amit favorizálnak még.

(#15545) King Unique válasza mekker (#15544) üzenetére


King Unique
titán

Milyen házat néztél ki??
Csak, mert, ennyi az áruk... :)
Bár az mindenképp fura, h míg 2,5" általában a mobilitás miatt, általában drágább, mint egy 3,5" ugyanakkora méretben, addig sima tacknél, majdnem hogy fordítva van.
Gondolom, mivel 3,5" esetében a dobozban, a racken és kábelen kívül, van külön tápegység adapter, egyéb alkatrész, az is hozzá tesz az árhoz.

(#15549) King Unique válasza adika4444 (#15547) üzenetére


King Unique
titán

Nem baj az, ha részletesen körülíród, jó is, de néhány dolog kivitelezése valóban körülményes...
Kicsit pörgess vissza, találsz linkeket bőven, de általánosan a WD My Passport Ultra , ami ajánlott gyári külsőkbe, olcsóbb kategóriában Samsung M3 Portable se rossz.
Rackes megoldás is jó, Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja-ban találsz infókat, teszteket, pl. a Becrux ajánlott vétel.
2 TB meg 25k-ból nem jön ki :N , az 35k körül van.
40°C fölé ne melegedjen....ehhez egy aluházas lenne ideális, de nyáron, v intenzív terhelés hatására abban is felmehet 40 fölé, bár jobb nyilván ilyen téren, mint a műanyag ház.

(#15551) King Unique válasza Chosen (#15550) üzenetére


King Unique
titán

Én ezeket szedegettem össze: [link1], [link2].
Halknak mindegyik halk, max. egészen közel hajolva hallani vmit.

(#15556) King Unique válasza adika4444 (#15553) üzenetére


King Unique
titán

Először is, most 2,5", v 3,5" megoldás kell :F
Másodszor a Samsungot a Seagate már rég felvásárolta és korábbi Samsung külső vinyók is rég megszűntek....(le vagy maradva) Strory Station nekem is van, volt abból USB 2.0, eSATA, USB 3.0 verzió is, de mint mondtam rég nincs már forgalomban. Helyette van a műanyag 2,5" M3 Portable és a 3,5" D3 Station, de utóbbi se egy nagy szám [link]
2,5" kategóriában, mint mondtam nem rossz az M3, a 1,5 TB-os is meglepően olcsó [link], de egy My Passport talán megbízhatóbb.

(#15555) Orionhilles: láttam másik topikban is a kérdésed, itt vagy az USB vezérlő, vagy a HDD krepált be.
Írtad HDS nem ismeri fel, de Windows eszközkezelő, lemezkezelő látja, utóbbiban nem RAW partíciónak jelöli, mert akkor az a baj :F
Illetve, ha nem RAW, akkor meg lehet próbálni szétszedni és HDD-t másik gépbe téve megnézni, h működik-e, ha igen, akkor venni kell neki egy másik 2,5" külső racket.
Na meg ott a gari, akkor kicserélik egy újra.

Szal kéne pár pontos infó, de ha te nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor hogyan várod el, h mi segítsünk? :U

[ Szerkesztve ]

(#15557) King Unique válasza Tutti-amigo (#15554) üzenetére


King Unique
titán

Itt akkor van gond, ha az az Essential sorozat, amelyiknél már van hardveres titkosítás, mert akkor pont amiatt nem is fogja engedni más elektronikával, illetve nem lesz hozzáférhető maga a HDD sem. :N
Lemezkezelő pontosan milyen partíciónak mutatja, RAW, v NTFS (screenshot) ??
Korábban vki még régi titkosítás nélküli My Book házba úgy tudott új HDD-t tenni, ha NYÁK-on összeérintett, rövidrezárt 2 érintkezőt, resetelte a vezérlést [link],[link].
Nem tudom, h új My Book-nál van-e ilyen, illetve használna-e vmit, mert a titkosítás bekavarhat.... :F

(#15559) King Unique válasza Tutti-amigo (#15558) üzenetére


King Unique
titán

Ha a NYÁK-on van az USB chip, ami titkosít és cserével, azt is cseréled, akkor nem igazán fog menni, szerintem.... :N
De konkrétumok kapcsán WD fórumát kéne megnézni, esetleg még HDD probléma (nem adatmentés) topikban megpróbálni.
Szakember a megfelelő eszközökkel biztos vhogy össze tudná hozni, csak az meg borsos áron lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15561) King Unique válasza BloodyEddie (#15560) üzenetére


King Unique
titán

Jó vétel lehet majd a fémház miatt, de mivel csak nemrég lett bejelentve, szerintem néhány hét, pár hónap lehet kell neki, mire idehaza is kapható lesz. :K
De xy külföldi oldalról vsz lehet akár most is rendelni, WD Store-ból biztos [link]
Ha nem sürgős és 2,5" kompakt külső vinyó kell, akkor érdemes lenni kivárni, mert jónak ígérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#15565) King Unique válasza TBMC (#15563) üzenetére


King Unique
titán

Szinte mindegyik alkalmas folytonos munkára, ha olyat keresel, aminél az üresjárati tétlenségi időt, kikapcsolást (normális) lehet állítani, akkor pl. a My Passport Ultra és Samsung M3 Portable modellekhez adnak ilyen programot. Rackeknél az ASMedia chipeseknél lehet ezt állítani, de igazán a 1051 chipnél van erre lehetőség, mivel a 1053-hoz még kevésbé van firmware...
Látom Mac tulaj vagy, ahhoz vannak külön arra tervezett külső vinyók is [link], igaz drágábban...
Milyen Toshiba külső vinyód van pontosan?

(#15564) adika4444: 50-50 melyik mennyire megbízható, de nyilván egy 3,5" eleve gyorsabb.
Samsung M3 Portbale és a 2,5" Seagate külső vinyók is Samsung belsősek. ;)

2,5"
• WD Elements Portable 500 GB [link]
• WD My Passport Ultra 1 TB [link]*
• RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B + Hitachi Travelstar 5K1000 1 TB [link]

* Ultra is van olyan gyors, mint az Elements, csak az ő gépén volt lassabb...

3,5"
• WD My Book 2 TB [link]
• Sharkoon Rapid-Case USB 3.0 + WD Red 2 TB [link]

[ Szerkesztve ]

(#15568) King Unique válasza TBMC (#15566) üzenetére


King Unique
titán

A Basics pont egy fapados modell, ahogy nem adnak semmi programot, legalábbis olyat nem, amiben ezt lehetne állítani, de a többi termékükhöz van vmi hasonló.
Amúgy, ha már Mac (igaz adatlapodon van más is, tehát 2 gépen használnád?), mért nem ahhoz passzolót veszel, mind design, mint csatlakozó, mind fájlrendszer terén :F
Tudom drága, új Macnél is van már USB 3.0, olvasni alapból, írni driverrel tudja az NTFS-t, de mégis...? :)

(#15567) nlpK: fentebb láthatsz 2,5" USB 3.0-ás teszteket, USB 2.0-án ennek kb. harmadát, negyedét tudják...sajna ez van, ez ilyen lassú...
USB sebessége ugyan gépfüggő is (pl. proci), de függ attól a HDD-től is, amiről másolsz, mert, ha az leterhelt, lassú, akkor az is okozhat további lassulást.

[ Szerkesztve ]

(#15572) King Unique válasza jamy79 (#15569) üzenetére


King Unique
titán

Itt 3 okot tudok elképzelni:

- TV, lejátszó esetleg nem támogatja az NTFS fájlrendszert, bár az fura lenne. Igaz vannak olyan Sony TV-k, amit csak FAT32-t, exFAT-ot ismerik. Adaták többnyire pl. FAT32-re vannak formázva, csak az manapság ugyen eléggé elavult már. Megoldás: átformázás, de előtte megnézni, mit támogatnak az adott eszközök.

- külső HDD USB chipjét nem ismerik fel az adott készülékek. Bár WD-k támogatása elég jó és nem szokott ezzel gond lenni, de attól még előfordulhat. Megoldás: TV-n, lejátszón firmware-t frissíteni és/ vagy My Passporton

- Elégtelen USB tápellátás. Gyári rövid kábelével mennie kéne, de TV.ken szokott lenni speciális "HDD IN" jelzéső 1 A-es port, mert a sima 0,5 A-es nem biztos, h normálisan meghajtja. Felpörög, vibrál a burkolata? Megoldás: ilyen portban is megpróbálni, ha van rajta.

Ezek inkább PC, notebook használatra valók, de ha nem működik az adott eszközökkel, akkor nyilván vesződni sem érdemes vele. Szerintem lehet élni az elállás jogával és elvileg nyomósabb indok se kell hozzá. De azt majd Garancia kérdés, fogyasztóvédelem topikban bővebben kifejtik.

(#15571) vadasz70: itt eleve az a kérdés, h akitől vetted, az jó, v hibás terméket adott-e el neked, előtte ki volt próbálva, HD Sentinelben tesztelve volt :F
Windows Lemezkezelőben látszik? Ha igen, jó esetben lehet csak meghajtó betűjelet kell neki adni.
TV-n meg, lehet nálad is elégtelen USB táp a hiba oka, v xy fájlrendszer inkompatibilitás.

[ Szerkesztve ]

(#15573) King Unique válasza TBMC (#15570) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen....de neked még szerencséd van, h újabb Mac géped van USB 3.0-val, mert anno Apple kicseszett a jónéppel, h 2011 és az előtti modellekre nem rakott ilyen csatit, mert erőltették a Thunderboltot...ne azoknak gyorsaság terén FW800 és Thunderbolton kívül nincs más alternatíva.
Amúgy legtöbb Maces külső vinyón szokott lenni Thunderbolt melett USB 3.0 is, pl. Buffalo, Freecom, Lacie.

(#15578) King Unique válasza vadasz70 (#15575) üzenetére


King Unique
titán

Igen, sokan trükköznek vele, h másik HDD Sentinel képeit küldik el...
Külső HDD-k nem cserélhető lemezként látszanak, mint pendrive-ok, hanem rendes merevlemez partícióként.
HDS-nél pl. a SMART táblára gondoltam elsősorban, h az mit mutat, rendben van-e, illetve Windows lemezkezelőre voltam kíváncsi :F

(#15576) nlpK: kaptál rá szerintem választ [link], 2.0-án ne várj csodát, ennyi...
Bírják a folyamatos, napi több órás használatot is, de érdemes mindig HDS-el nyomonkövetni az állapotát, illetve figyelni rá, h ne melegedjen túl. Ha meg nem használod, akkor érdemes leválasztani a gépről, h ne járassa feleslegesen.

(#15580) King Unique válasza vadasz70 (#15579) üzenetére


King Unique
titán

Elég alap dolog, de akkor Lemez 1-re katt és inicializáld MBR-re ---->partíción katt és Új egyszerű kötet létrehozása ----> felkínált betűjelet elfogadhatod, de megadhatsz neki mást is, mehet NTFS-re (gyorsformázás elég).
A Stor.E Basics gyárilag NTFS-re van particionálva, tulajnak illet volna gyári állapotban továbbadnia. Vsz személyes adatait letörölte róla, elég lett volna formázni, de ő vsz törölte a partíciót, gondolta majd új tulaj beállít magának olyat, amilyet akar.
1 TB bruttó, az a prefixumok miatt 931,5 GB nettó tárhely. :)

[ Szerkesztve ]

(#15582) King Unique válasza vadasz70 (#15581) üzenetére


King Unique
titán

HD Sentinel mit ír az állapotára, kondíció, SMART, vmi screenshot jöhetne már végre egyik-másikról :F
Meg lehet próbálni külső partícionáló programmal uezt, ott a magyar nyelven is tudó Aomei, esetleg parancssorban a clean opció kiadásával [link]
Milyen rendszeren használod, másik gépen is ezt produkálja??

Aztán az is lehet rád sózott a tulaj, vmi hibás szemetet, vétel előtt azért illet volna kipróbálni, v ilyesmi... :U

(#15584) King Unique válasza TBMC (#15583) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván a tárhelyet nem feltétlenül érdemes beáldozni a dizájn és csatlakozók miatt, bár utóbbi téren kétségkívül különb a Freecom. Viszont ahogy nézem, ez az 500-as valóban csak sima USB 3.0, akkor meg pláne nem... :N Mert van USB3 + FW800 és USB3 + Thunderbolt verziója is. Ráadásul HFS+ fájlrendszerrel Windows nem tud mit kezdeni vele, külső driver kell hozzá.
Valamint azt nem tudom, h Freecomhoz adnak-e egyáltalán Idle Timer állítására alkalmas programot... :F
Egyébként a Buffalo külsőkhöz van elég nagy, fenti dologra is alkalmas szoftver pakk, viszont Macre lespórolták ezeket, Windows only...

Ui.: amúgy Ultrát érdemes máshol is megnézni, mert elvileg 3 év garis

[ Szerkesztve ]

(#15586) King Unique válasza TBMC (#15585) üzenetére


King Unique
titán

Sok helyen nem elírás, mert vagy elsumákolják, v eleve így kapják a nagykerből és ezzel tudják továbbadni....
De kérdezz rá náluk, v nézd máshol is, mert ami jár, az jár. :K

(#15589) King Unique válasza makoss (#15588) üzenetére


King Unique
titán

Ezeknél eleve általában be van állítva az alvó mód. Inaktivitás után leállítja a HDD-t, ha hozzányúlsz, pl. fájlkezelőben rámész az ikonjára, újra felpörög és használatra kész. Az, h rendszeren vmi mindig felébreszti, akkor azoknál kéne állítani. Hozzányúlhat HD Sentinel, vírusírtó, torrent, v lehet épp maga a Windows stb.
Másrészt, ha folyamatosan gépre van dugva és nem használod, akkor illik kihúzni, v lekapcsolni, mert a házon van be-ki kapcsoló.

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja

[ Szerkesztve ]

(#15592) King Unique válasza makoss (#15590) üzenetére


King Unique
titán

Igen, Unlocker hasznos program, én is javaslom. :K
Windows-nál gyakorta előfordul, h bent maradna a memóriában, beragadnak bizonyos folyamatok...illetve CIS eleve proglémás...Elég erős védelem, HIPS stb., de rendre dobolja fel az ablakokat és simán lekorlátoz ezt-azt a rendszerben, elképzelhető, h az kavar be.
Unlockerben feloldás/ mind feloldása, aztán biztonságos eltávolítás, mert anélkül nem ajánlott lehúzni és kikapcsolni, főleg, ha vannak ilyen eszközt fogó folyamatok még, mert rosszabb esetben adatvesztést, partíció sérülést okozhat.

(#15591) Hunork: 2 lényeges dolog van, amit fentebb is leírtam már [link]

- TV USB portja milyen, adni fog-e elég áramot külső merevlemeznek??
- külső vinyó USB vezérlőjét TV felismeri, kezelni fogja-e??

Láttad, a fenti hsz kapcsán, h az az ajánlott WD My Passport Ultrát nem kezelte a Sony TV és a médialejátszó, pedig az egyik legjobb kompatibilitás, támogatás terén, szóval erre vonatkozólag 100%-os infókkal nem tudok én se szolgálni... :N Egyébként WD-k működni szoktak Samsung TV-ken, de teljes bizonyossággal nyilván nem lehet minden modellre kijelenteni.
TV topikjában kérdezd meg, mit használnak a többiek!

[ Szerkesztve ]

(#15597) King Unique válasza szabolcs77 (#15593) üzenetére


King Unique
titán

Erre legalkalmasabb egy NAS lenne, Milyen NAS-t vegyek?.

(#15594) makoss : lámpás dologra nem tudok mit mondani...

(#15595) TBMC: mért hol vetted, hány év garival? Elvileg egységes a csomagolás és járna hozzá hordozó tasi, lehet újabban lespórolják... :F De nem oszt, nem szoroz, mert az nem jó semmire se, max por ellen véd. Célszerűbb hozzá venni egy gyári WD, v vmi Case Logic tokot.

Ha USB3 portba dugod, természetesen felismeri, de, h működjön is a 3.0 sebesség, meg kell lenni az OD felől is a támogatásnak. Win7-nél kell hozzá USB3 driver, de azt már vsz felraktad, ha azt használsz, Win8/8.1-nél natívan támogatva van. Mac OS X 10.8 (Mountain Lion) fölfelé aszem szintén natívan támogatott a 3.0 szabvány.

(#15601) King Unique válasza #32577792 (#15599) üzenetére


King Unique
titán

Akkor meg kéne nézni, h Windows lemezkezelőben rendben van-e minden a partíciókkal (pl.nem-e lett RAW?) és az adott partícióra rámenve jobb klikkel meghajtó betűjelent hozzárendelni.

(#15600) compass1997: ez így kevés infó...lehet neked mindegy, de ahhoz, h pontosan ajánlani lehessen vmit, ahhoz azért ennél bővebb leírás kéne. Hosszú garanciaidő...eleve pl. a legtöbb gyári külső vinyóra van 2-3 év, nem több. Ha külön veszi az ember a házat (az is kb. 1-3 év, néha 5) és HDD-t (2-3 év általában), akkor se tudja annyira megnövelni ezt. Illetve egy dolog a hivatalos garancia, sok bolt, webshop elsumákolja és lehet csak 2 évvel kínálja a 3 év garis terméket...
Fentebbi hsz-eket tudom ajánlani, pl. [link], [link]
értelemszerűen rákeresel 1 TB-os változatokra és ekkora méretben inkább 2,5" kiszerelés ajánlott.

(#15604) King Unique válasza TBMC (#15603) üzenetére


King Unique
titán

Ha jobb klikket nyomsz a meghajtó ikonján, ott is le lehet választani, ha jól tudom?
Illetve annyit kérdeznék, h partícióknál a szabad hely MB-ban van megadva, v mit jelez pontosan, mennyire vannak telemásolva :F
Amúgy más teszteken is általában vmivel lassúk szokott lenni a FAT32 az NTFS-nél.

Köszönöm a tesztet, magam és többiek nevében is! :R

[ Szerkesztve ]

(#15607) King Unique válasza Hunork (#15605) üzenetére


King Unique
titán

Itt elsősorban az lenne a kérdés, h TV-n milyen USB-port van, mert ha pl. "HDD IN" feliratozású 1 A-es, akkor biztos elviszi a 2,5" külső vinyót :F
Ha 0,5 A, akkor vagy/ vagy kategória... Illetve másik az USB chip felismerése, az is kérdéses még?
Tápra visszatérve külső tápos alatt valóban inkább a 3,5" megoldások értendőek, vannak ilyen gyáriba, pl. WD My Book, illetve külön HDD és rack formában is megvehető: Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja.
Illetve vannak olyan 2,5" külsők, amelyekhez adnak, illetve van a házon külön DC USB tápbemenet, arra is rá lehet fogni a külső tápot, de annak csak akkor van értelme, ha a TV legalább 2 db USB-port van.

(#15606) TBMC: értem... :) Csak megzavartak kicsit a számok, 968..., mert ugye GB-ban 1 TB az 931 lenne és azt hittem szabad területre írja.

(#15609) King Unique válasza Hunork (#15608) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vsz sima 0,5 A-es USB port van rajta, ami egy 2,5" külső vinyó áramellátása terén vagy/ vagy kategória...
Tehát meg akár próbálni 2,5"-ost is, de fenti infók tükrében egy külső tápos 3,5" megoldás lehet célszerűbb lenne. Bár USB vezérlő felismerésének kérdése még mindig ott van...? Azt, ha van a TV.nak külön topikja, akkor ott lenne célszerű megérdeklődni, h mit használnak a többiek, illetve, h 2,5"-os meg e rajta.

(#15612) King Unique válasza laca.1 (#15611) üzenetére


King Unique
titán

Tudtommal van erre alkalmasabb topik is: MK908 Google Android 4.1 Mini PC TV Box RK3188 Quad Core 2G/8G BT.
Amúgy FAT32/exFAT/NTFS/ext4, de ezt megmondja a google is [link].

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.