Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16157) King Unique válasza SirAlo (#16151) üzenetére


King Unique
titán

Magában a rack részeben nincs semmi ilyesmi, az a kompakt külső vinyókra szokott jellemző lenni. Egyes HDD-knél szokott lenni alapszintű rázkódásvédelem, van ahol gyorsulásérzékelés (pl. Toshiba), de ez gyártófüggő. Illetve legtöbb notivinyónál van enegiatakarék és biztonsági okokból fejparkolás, motor leállítás. Ha mozgatásnál kapcsol ki és nem az USB port és aljzat érintkezése szakadt meg, akkor vsz előbbi 2 funkció lépett működésbe. De lekapcsolás lehet az Idle Timertől is, mert sok rack pl. 10 perc után alvóba küldi a vinyót.
Amúgy milyen rack, milyen winchester??

(#16152) korpicschess: Black, mivel 7200 RPM-es, alapból melegszik. Ha rackből kivéve is, akkor max vmi szobai ventit lehet mellé, v ha nem rezonál nagyon, akkor egy noti hűtőpadot alátenni. Én műanyag külső vinyókat nyáron extrém melegben azzal szoktam hűteni.
Elements nem feltétlen olyan jól sikerült széria a WD-nél, több szokott lenni a selejt, inkább My Passport/ My Book sorozatok ajánlottabbak. Megvenni persze meg lehet ezt is azért.
MM és 1 év garijára nem tudok mit mondani....mondanám, h máshol vedd meg, de aszem vannak ajándékpontjaid, amit csak ott tudsz beváltani.

[ Szerkesztve ]

(#16159) King Unique válasza kripo (#16155) üzenetére


King Unique
titán

Eleve nem soknál van hardveres titkosítás (pl. WD, Buffalo, Datalocker, Digittrade), mert az extrának számít, a többség, főleg olcsóbbak ettől mentesek, v max szoftveres titkosítás van hozzá. Így a többi külső vinyó és rack megfelelhet az elvárásodnak, pl.: 2,5" | 3,5"
Samsungnál nem tudom, hogy van pontosan (hw/sw?), mert a Drive Managerben lejelszavazható real-time [link]. Korábban gyártották a C2 Portable modellt, az full hardveres titkosítású volt [link].
De ez a D3 Station sohasem volt annyira ajánlott kategória :N , nemrég vkinél elég hamar tönkrement [link], [link], másnál most meg melegszik benne a vinyó... szerintem mást válassz.

(#16158) korpicschess: a 2 TB M3 Portable ára egész kedvező, 1,5 TB-osé is. Olcsóbb, mint MM-ben az Elements [link] és néhány boltban a 3 év garanciát is megadják rá.

(#16162) kripo válasza King Unique (#16159) üzenetére


kripo
tag

Köszi...
Szerintem maradok egy külső ház + hdd-s megoldásnál...
Az említett WD Elements szériát én sem ajánlom, mert így jártam: [link]
Szerencsére találtam az egyik 3 betűs portálon panelt és nem kellett az elmebayról 23e körüli összegért megrendelni...

"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

(#16163) Habsteve


Habsteve
tag

Megjött a MM akciós "potya" WD Elements Portable 1,5TB. Kell-e vmi teszt progit futtatni vagy bármit csinálni vele? Meg van rajta ingyenes Smartware Pro Trial, leformázhatom az egészet vagy ink maradjon így?

[ Szerkesztve ]

(#16165) King Unique válasza kripo (#16162) üzenetére


King Unique
titán

Maradj, de akkor mért ezt a kompakt D3-at erőltetted? De mindegy is, ez kevésbé ajánlott amúgy is...
Azért mert egy My Book vezérlése nálad elszállt, attól még nem lehet ezt egész WD-re általánosítani, főleg nem az Elements-re, aminél nincs is hw-es titkosítás és amúgy is a 2,5" Portable verzióról volt szó.
Apropó elektronika csere: rendeltél hozzá ugyanolyant, átpakoltad és minden ok, partíció és tartalma hozzáférhető ugyanúgy?? Esetleg pár kép róla?

(#16163) Habsteve: elő van partícionálva és formázva NTFS-re, tehát nem kell vele semmit csinálni, ha csak nem más fájlrendszert akarsz rajta használni. Azért az a Smartware telepítő elfér rajta, de ha nem kell, töröld. Végülis csak triál, a teljes verzióját csak a My Passportokhoz adják, külön megvenni meg gondolom nem szándékozod.

(#16164) matyi19: ha elég 500 GB, jó, bár 1 TB-osok ár.érték aránya a legjobb. Hogy melyiket válaszd, az azért függ az alábbi linkekben is lévő kiválasztása szempontoktól: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#16177) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

Sziasztok, segítsetek légyszi!

Külső adattárolót kell vennem 1 TB kapacitással, de nem tudom, melyik érné meg jobban:

egy rendes 2,5"-os külső, pl. WD My Passport Ultra Metal Edition 1TB (~24 ezer Ft), vagy

belső 3,5"-os egy külső rack-ben, pl. Sharkoon Rapid-Case USB 3.0 (~8 ezer Ft)+ WD Red 1 TB (WD10EFRX) (~18 ezer Ft)

Egy régi laptopon lesz használva leginkább (hp 6910p), és nem tudom hogy az 2.0-s USB portjáról kapna-e elég delejt a My Passport.
Kérdés viszont, hogy a Sharkoon-t mennyire lehet hurcolni, meg hogy árt-e egyáltalán a belső, "statikus" beszerelésre kitalált winchestereknek, ha sokat rázkódik táskában, kocsiban, stb.

Sebessége nem számít, csak adattárólónak lenne használva. Ebből kifolyólag persze a megbízható és hűvös működés a legfontosabb.

(#16196) King Unique válasza GeGexx (#16195) üzenetére


King Unique
titán

WD gyártott 2,5" 5200 RPM-es notivinyót, ez volt a 3 tányéros 1 TB-os WD10TPVT, aminek semmi gond nincs a teljesítményével. Bár ez 12,5 mm-es, ami notiba kicsit vastag, v milyen volt tiedben pontosan?
Korábbi szériás My Passportokban is ilyen van és 80-90 MB/s értékeket lazán tud USB 3.0-án. Az 5400-as annyival nem gyorsabb, az újak a nagyobb adatsűrűségű lemezek (2 x 500 GB) miatt tudnak többet.

(#16208) sz_abel


sz_abel
újonc

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom le a problémámat, és sikerül megoldást találni rá. Előre is elnézést kérek, egy kicsit hosszú lesz a történet, de a helyzet megköveteli a terjengősséget.

Szereplők:
- MSI CR620 laptop (Windows 8.1 Update és Ubuntu Linux 14.04 oprendszerekkel, a BIOS-ban kikapcsolt AHCI móddal; ez később még fontos lesz)
- három külső HDD (két WD Elements 2TB (a régebbi típusú) és egy Seagate Expansion Desktop Drive 2TB, mindhárom lemezen egy-egy NTFS partícióval)
- én (narrátor, amatőr számítógépelrontó)

A történet: egy OSX telepítő kipróbálása előtt bekapcsoltam az AHCI-t, kihúztam a külső HDD-ket, szépen beindult a telepítő, de mivel csak kipróbálni akartam, hogy működik-e, ezért nem futtattam a telepítést, kiléptem belőle. HDD-k vissza, az AHCI véletlenül bekapcsolva maradt :W , ezt sajnos a Windows zokon vette, így durcás arccal beintett egy kékhalált boot közben. Persze első körben nem is ugrott be, hogy mi okozza a problémát, úgyhogy a Windows javaslatára újraindítottam a gépet safe módban, majd elindítottam az ottani javítási lehetőséget. Windowsunk egy kis töprengés után vállvonogatva széttárta a kezét és szabadkozva mondta, hogy ő nem tudja mi van, ajánlotta, hogy mindenképpen konzultáljak a rendszergazdámmal. Mondtam neki, dejófej, ez én vagyok; meg hánytam-vettettem a dolgot, aztán újraindítottam megint, normál módban, hátha mégis javított valamit Windows és csak szerénységből nem vallja be, de tévedtem, ugyanaz a kékhalál fogadott. Felmérgelődtem, újraindítottam a laptopot, az Ubuntut kiválasztva, ami mintegy közömbös arccal, egy pisszenés nélkül elindult, szépen felismerte mindhárom külső HDD-t, azonban a laptop saját belső HDD-jén levő két NTFS partíciót (a Windwsot tartalmazót és egy másikat) nem ismerte fel, jött egy hosszú hibaüzenet. Ezzel még megbékéltem volna valahogy, de ekkor az agyamban elkezdett motoszkálni az a gondolat, hogy talán hamarabb kellett volna konzultáljak magammal, és a BIOS-t kéne megnézetni azzal a feledékeny rendszergazdával. Gyorsan újraindít, BIOS-ba be ― hoppá, itt lesz a baj, villant be ―, AHCI kikapcsol, majd két pofon a rendszergazdának. Windows boldogan bootol, minden jónak tűnik, megnyugodtam, hogy megjavult a rendszer. Na itt jöttek a tünetek: a három külső HDD közül nagy nehezen, a szokásosnál hosszabb idő alatt szépen felismert kettőt (egy WD-t és a Seagate-et), azonban a harmadik megmakacsolta magát, és csak annyit volt hajlandó elárulni magáról, hogy ő az F meghajtó (korábban is az volt, nevezzük ezentúl így őt), de azt már nem, hogy ő mégis mekkora, és mennyire van tele, mennyi a szabad hely, és ami a legfontosabb, nem lehet megnyitni. Másik Windowsos gép sem ismeri fel. A laptopon levő Ubuntu továbbra is felismeri, viszont 3 véletlenszerűen kiválasztott (az F-en levő) zenébe belehallgatva feltűnt, hogy kettő "molyrágta", azaz kis szünetek jelennek meg. Ezek után nem nyúltam hozzá, kihúztam, tudván, hogy egy korrupt HDD-t még jobban úgy lehet elrontani, ha tovább buzerálom. Talán lehet összefüggés azzal, hogy F a legkorábban vásárolt HDD. Mintegy mellékhatásként, gyorsabban bootol a Windows, pedig AHCI ki van kapcsolva (ki érti ezt?). Ezzel elérkeztünk a jelenbe, következik néhány gondolat a jövőről:
Sok év munkája van a tárolt adatokban, amelyek gyakorlatilag reprodukálhatatlanok; ha teljesen meghal F és elvesznek az adatok, vagy használhatatlanná válnak, akkor a további életemet a szibériai tajgán, valahol a sarkkörön túl, remeteként visszavonulva leszek kénytelen eltölteni, tűleveleken és rénszarvasbogyókon tengődve, amíg meg nem esz egy falka farkas. Mentsetek meg! :)

Viccet félretéve, tényleg komoly a dolog, és nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni! A HDD sem fontos, az sem baj, ha belehal a műtétbe, csak az adatok maradjanak meg...
Minden hasznos tanácsot, segítséget előre is nagyon köszönök!

[ Szerkesztve ]

(#16211) Moonwolf válasza Gedeon31 (#16210) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ki lehet ezeken a my passportokon kapcsolni a titkosítást ha nem igényled?

Na meg ebből a metál változat mennyire lehet strapabíró?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#16213) King Unique válasza sz_abel (#16208) üzenetére


King Unique
titán

Azt kéne megnézni, h a másik Elements-re mit mutat a lemezkezelő?? Jó esetben csak betűjelet kell neki adni, de mivel Ubuntu is jelzett hibát a partícióra, nem ismeri fel a Windows, így vsz rosszabb a helyzet... 8.1 már nem dobálja fel a formázás üzenetet, mint a 7-es, ezért fontos, h mi van lemezkezelőben. Ha RAW fájlrendszerű partíció, akkor neked is azt tudom ajánlani, mint fentebb a kollegának [link]. Adatmentés fizetős progikkal, bár előtte egy próbát megérhet a TestDisk, hátha sikerül helyreállítania a partíciót.

(#16211) Moonwolf: ezeknél hardveres titkosítás van, az USB chip alapból titkosít, csak a hozzáadott programmal, a jelszavas hozzáférést tudod aktiválni/ deaktiválni. Gyárilag a jelszókérés ki van kapcsolva.
A Metal fém házának előnye a jobb hőelvezetés, lehet mondani "tartósabb" a fém ház. Strapabírónak max olyan értelemben mondható, h kis ütődésnél, esésnél, nem törik, reped el, mint a műanyag. Viszont attól a vinyó ugyanúgy megnyekkenhet benne, mivel nem speciális ütésálló, rázkódásvédelemmel ellátott a burkolat, mint mondjuk a Transcsendeknél.

(#16212) Gedeon31: ne szerénykedj :N

[ Szerkesztve ]

(#16221) jjozsef


jjozsef
csendes tag

Sziasztok, a napokban vettem egy WD Elements 1,5 Tb-os (BU6Y0015BBK) külső HDD-t. A notebook-om (Sony Vaio SVE1512E1EW) 3.0-s USB kimenetére rádugva semmit sem reagál, a LED sem gyullad ki, olyan, mintha nem is csatlakoztattam volna. A 2.0-s USB-re dugva hibátlanul működik. Barátnőm (chili green típusú) külső HDD-je viszont működik a 3.0-s kimeneten. Ezzel a problémával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. Előre is köszönöm. Üdv.

(#16223) King Unique válasza Moonwolf (#16218) üzenetére


King Unique
titán

Az csak szoftveres, fájl szintű titkosítás...a My Passportokban meg hardveres titkosítás van, koránt sem ugyanaz a kettő. :N
Az 1 TB-os 25H3-ban WD10TPVT volt korábban, a 2 TB-os WD20NPVX, az 1 TB-os 25M3-ban meg ST1000LM024 merevlemez van. Változó, mikor mi, lehet egyik-másikat akár Toshibával is gyártják, változó.
A HD710-nek lötyögött kicsit az USB-aljzata, de a többi Adatanál nem volt ilyesmire panasz.

(#16219) noco79: azzal a programmal, mint mondtam, csak a jelszókérést élesíted, de attól a háttérben az USB-chip még folyamatosan titkosít, mivel hardveres titkosítás...
Amúgy jó választás volt a Metal, tényleg jól néznek ki :K Tiedhez adtak kis szütyőt is a csomagolásban?
Alapból 3 év gyártói garancia van/ jár rá. Sok bolt, viszont vagy csak a kötelező 12 hónapos garanciát adja, v azt amit amivel a nagykertől kapja....esetedben 2 évet. Ha 2 év után gariztatásra kerülne sor, akkor marad saját költséges (pár ezer), az RMA ügyintézés.
esetleg, ha van kedved, időd, egy ilyen tesztet készíthetsz róla, képekkel a dobozról, külső vinyóról stb.

[ Szerkesztve ]

(#16224) King Unique válasza Azurooandrew (#16220) üzenetére


King Unique
titán

Maxell valóban kevésbé ajánlott. Toru Mobile még elmegy, Samsung M3 Portable jó db, szoftveres pakk is jó hozzá. Milyen Toshiba, mert van többféle [link] ? Esetleg még ebben a hsz-ben is akad pár alternatíva.

(#16217) Gergő170: filmnézésre végülis jó, a fentebb említettek java. Ha TV-re van dugva, akkor megfontolandó a 2,5" vs 3,5" méret, mivel előbbi esetében a sima 0,5 A-es port nem biztos, h elegendő áramot biztosít neki.
10-16k eleve karcsú keret, abból kb. egy 500 GB-os jön ki, azt meg inkább 2,5" méretben érdemes venni.

(#16221) jjozsef: ha 2.0-án megy és mivel új lehet, vsz nincs vele nagy baj, ha csak nem gyári hibás. Ha 3.0-ra dugod, LED nem világít, de fel sem pörög benne a HDD?? Mivel 3.0 port, USB áramellátással sem kéne, h gond legyen, ezért is furcsa... Esetleg eszközkezelőt kéne megnézni, ott megjelenik, meg a lemezkezelőben? Ha eszközkezelőben sárga felkiáltójel van, v ismeretlen eszközként szerepel, akkor onnan, v gépház/ gép és eszközök/ eszközök alól manuálisan eltávolítani, majd restart után újra rádugni.
Mivel ez az újfajta USB3-as Elements és kompatibilis 8.1-el is, ami nativan kezeli 3.0-át is, így alap esetben nem kéne, h ilyen hiba előforduljon vele...

[ Szerkesztve ]

(#16226) King Unique válasza Moonwolf (#16225) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a Transcend? Az sima szoftveres, fájl szintű AES 256, majdnem mintha Winrarba jelszavaznád le a fájlt, nem hardveres, aminél az USB chip titkosít, ami rá van integrálva a NYÁK-ra. De az utóbbira épülő My Passportokkal sem szokott gond lenni, mint mondtam.

(#16228) sz_abel válasza King Unique (#16213) üzenetére


sz_abel
újonc

A másik Elements hibátlanul működik, és amelyik elromlott, annak csak és kizárólag betűjele van, semmi mást nem mutat a Windows intéző. A lemezkezelőt nem tudtam megnézni, mivel fizikailag nem vagyok a laptop mellett, de meg fogom nézni amint tudom. Az Ubuntu nem az elromlott Elements-re jelzett hibát, hanem a laptop normál belső HDD-jére (ez teljesen mellékes, csak megemlítettem), viszont az elromlott Elements-et pont hogy felismeri és olvassa az Ubuntu, csakhogy a zene, ami rajta van, néha kis szünetekkel tűzdelt, azaz valami hiba keletkezett a fájlokban, pont ezért nem bizgetem feleslegesen, hogy nehogy még több ilyen hiba keletkezzen. Az érdekelne, hogy mi okozhatta ezeket a hibákat, kijavíthatók-e, ha igen, hogyan, és hogy ha ha elkezdem Ubuntu alatt menteni az adatokat, tovább fog-e romlani a HDD állapota a még hátralevő, másolandó adatok rovására.

(#16230) Naidooxxx


Naidooxxx
újonc

Sziasztok!

Külső HDD csere előtt állok. Viszont egyenlőre nem sikerül döntenem.
Vélemény kellene, hogy a Silicon Power külsők mennyire megbízhatóak, és van e bennük hardweres titkosítás ?
Jelenleg egy Wd Passport Ultra Metal Editionnal szemezek.
2TB os darab kellene elsősorban. Esetleg valami alternatíva ? (Samsungokban nem igazán bízok)

Lenne még egy olyan kérdés, hogy hordozásához esetleg tudnátok valami tokot ajánlani?
Mivel amiket én találtam azokba leírt méretadatok alapján nem férne bele.

Előre is köszi a válaszokat

(#16232) King Unique válasza Naidooxxx (#16230) üzenetére


King Unique
titán

A népszerű ázsiai gyártók (pl. Adata, Buffalo, Pqi, Silicon Power, Samsung, Toshiba) közül, szerintem egyik legjobb külső vinyókat az SP csinálja (+Buffalo, Toshiba), általában kicsit drágábbak is a nagy átlagnál. Megbízhatóság változó, modellfüggő is, illetve mivel kínálatból sok régit kisörpörtek és újakat raktak helyére, így általános infót nehéz mondani. De pl. az Armor A80 egész jó darab és rendkívül strapabíró, korábban a JMicron vezérlő miatt voltak vele apróbb gondok, de újabban az ASMedia chippel már stabilabbnak mondható. Többiben is újabban már ez a vezérlő szokott lenni.

Belsejük változó, 1 TB méretben általában Toshiba MQ01ABD100 és Seagate-Samsung ST1000LM024 merevlemezek vannak bennük. A 2 TB-os SPA80 is Samsung merevlemez van [link], ami nem rossz szerintem. Az A30-ban is Samsung ST2000LM003 van és ASMedia AS1053 vezérlő is látszik, ami szintén jónak mondható. [link] Az új A60-ban viszont már WD20NPVX [link]. Armor sorozatnak ütés és vízálló burkolat mellett, az Type A csatlakozó az előnye, ami a Micro-B csatival szemben, kicsit strapabíróbb.
Egyébként ezen az oldalon találsz egy csomó, részletes SP tesztet. :))
Hardveres titkosítás nincs bennük :N , csak sima szoftveres, fájl/ mappa szintű AES 256, a hozzá adott SP Widget program által.
Minőségi és ajánlott kategória még a Transcend is, a 25H3-ban WD20NPVX merevlemez és ASMedia vezerlő van, ami jónak mondható. Ezeknél is csak sima szoftveres titkosítási lehetőség van.

A WD My Passport Ultra Metal is egyértelműen jó választás, annál viszont már hardveres titkosítás, real time lejelszavazás van. Baj, v mért kérdezted??
Egyéb 2,5" alternatívák: [link]

Tokot a fentebb említett SP, illetve Transcend külső vinyókhoz annyira nem is muszáj venni, de valóban azért célszerű, ahogy WD-hez is. Utóbbinak van saját kollekciója is, amikbe belefér, viszont a többi nagyobb méretre, különösen az SP-k, ezekhez már kicsit nagyobb tokok kellenek. Case Logic, Hama kínálatát, valamint eBay-t is érdemes lecsekkolni.
Majd a kiválasztott külső vinyótól függ, melyik tok felel meg neki méretileg, de a fenti kínálatban biztos akad megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#16234) King Unique válasza Naidooxxx (#16233) üzenetére


King Unique
titán

Ha privát adatok miatt kell mindenképpen a hardveres titkosítás, akkor szűkül a kör, a WD mellett a Samsungoknál van hasonló és pl. a Buffalo, ami hardveresen titkosít.
Vannak komolyabb titkosítással megoldott külső vinyók és házak, de azok jóval drágábbak: Apricorn, DataLocker, Digittrade, Kanguru.
Azért nem célszerű My Passportokat rázkódásnak, esésnek kitenni, mert eleve nem ütésálló külső vinyók. De kisebbeket úgy-ahogy kibírnak, nyilván az újak is.

Volt (van?) WD-nek kemény tokja, a Nomad, de abba max csak 18 mm vastag Passport fért bele, az új 2 TB-osok meg 21 mm vastagok...lehet ezért sem elérhető már egy ideje ez a fajta tok.
Általánosan nézve a méreteket, a hossz és a szélesség számít igazán, van ahol csak a szélesség, mert amúgy hossza és vastagság még pont stimmelne is a tokban. A My Passportok meg eleve az egyik legkisebb méretű 2,5" külső vinyók, az egy normál tokba biztos elfér. A hosszabb és szélesebb rackek/ gyári külső vinyók esetében téma ez inkább. De azért biztos akad a fenti kínálatban megfelelő tok, vétek lenne 3,5" tokba tenni, egy 2,5" külső vinyót, az túl nagy lesz hozzá.... szerintem.

(#16238) King Unique válasza Naidooxxx (#16235) üzenetére


King Unique
titán

Túlgondolod ezt a méret dolgot szerintem.... a legtöbb 2,5" külső vinyó belefér a fentebb említett tokokba, nem csak a WD. De jó választás a My Passport is és a az a Case Logic tok is hozzá.

(#16236) Moonwolf: én is hordoztam régen, simán csak táska aljára süllyestve, egy zacskóba téve a 2,5" külsőt és simán bírta... :D Azért újabban jobban megadom a módját és tokba téve hordozom, kikapcsolt állapotban annyit simán kibírnak.

(#16237) Azurooandrew: a Samsungra meg 36 hónap, csak a megfelelő helyen kell megvenni. Fentebb is írtam, h Toshiba külsőbe akad jobb modell is a Basicnél....ez bár a célnak megfelel, olcsó, de annyira fapad, h egy natúr notivinyó + alu külső rack megoldás is jobb szerintem.

(#16245) VaDy


VaDy
tag

Sziasztok!

1 terràs külső vinyo vásárlása előtt állok! Kicsit visszaolvastam fórumban, látom h samsung m3at is es a wd passport ultrat is ajanljatok.
Kérdésem h megér e + 3ezret a wd?

(#16261) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

1 TB-os külső HDD szeretnék vásárolni. Elsősorban Wifi routeren torrentezésre használnám, néha
filmnézésre a TV-n. Ehhez szeretnék tanácsokat. Az itt javasolt VD My Passport Ultra megfelel erre a
célra, vagy inkább vmi. más?
Ja és ha érdekel valakit ez WD az Ipon-on 3 év garival csak 23700 Ft.

Köszi javaslatokat, üdv mindenkinek

(#16282) King Unique válasza GeGexx (#16281) üzenetére


King Unique
titán

Az nem kompakt, v én a gyári külső vinyókra értettem, mint pl. a WD My Passport Ultra, ahhoz adnak is ilyen programot.
Ami neked van, az 2,5" notebook HDD + 2,5" külső mobil rack/ külső HDD ház kombó.
OK, nézd, biztos beválik valamelyik, pl. a HDS megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#16293) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Western Digtal My Passport Ultra Metal Edition 1TB-os küső merevlemezeim vannak (kék, arany, fehér). Az egyik gépem nem tudott újra indulni, úgy hogy rajta volt 1TB külső merev lemez, ezért áramtalanítottam, és eltávolítottam a WD-t. A gép elindult, de ezután a külső merevlemezt nem tudtam megnyitni. "Végzetes hardverhiba következtében...) Nem sikerült még megoldást találnom. Tud segíteni valaki?

Előre is köszönöm. :U :B

[ Szerkesztve ]

(#16307) King Unique válasza ariel96 (#16305) üzenetére


King Unique
titán

A garancia, a rendeltetésszerű használat mellett (ez a gép + hibái nem az, ne említsd!), illetve alap gyári hibákból adódó meghibásodásra érvényes csak.
HDS-ben hivatalosan a 0 % kondíció a garis csere, de akkor, annak közelében már rég kuka szokott lenni a lemez... 4 db gyenge szektor még nem a világ vége, van, h így akár évekig üzemelhet még, de van, h egyik napról a másikra jelentően romlik az állapota, csökken a kondíciója. HDS-ben egy rövid öntesztet érdemes megnézni, v akár a többit is (2-3 pont), de azok órákig eltartanak [link]. Esetleg topikjában is kérdezhetsz, magától a fejlesztőtől.
Sok helyütt csak a gyári tesztprogram eredményeit tekintik mérvadónak. My Passportokhoz is van ilyen, a Drive Utilities programon belül. Ha előző és ezek sem dobnak hibát, akkor vsz nincs nagy gond, de pár gyenge szektornál annyira nem is lehet.

Ha visszaviszed, akkor ők azért meg szokták nézni és ha gépre dugva látszólag nincs gond, akkor nem feltétlen indokolt a csere. De ezt boltja is válogatja, hol mennyire megértőek, engedékenyek. Persze nyilván az az érdekük, h nekik ne kelljen ezzel foglalkozni... :D
Azt lenne érdemes mondani, h szektorhibás lett, bizonyos fájlok nem voltak megnyithatóak, nem ismerte fel a gép, pedig USB tápellátás ok volt (hátlapi portban, külön Y kábellel használtad), menet közben eldobálta a kapcsolatot, meg ilyenek. De, ha fentiek alapján, programok eredményei erre nem utalnak, ők sem tapasztalják, akkor nem biztos, h benyelik...

Tehát, amit korábban írtam is, érdemes kicsit várni vele, h tovább romlik-e az állapota, mert nem biztos, h fog. De Murphy törvénye - "ami elromolhat, az el is romlik" - alapján, benne van a paklikban, főleg, h már el is kezdődött.
Aztán, ha nem romlik az állapota, de így nem bízol meg benne és mképp gariztatni akarod, akkor rá lehet segíteni....pár leejtés, úgy, hogy vmit aláteszel, h ne látszódjon az ütődés nyoma, nem megfelelő leválasztások, v csak simán használod tovább azon a gépen. :DDD De ez nem hivatalos ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#16309) zenefan


zenefan
aktív tag

Transcend StoreJet és a WD My Passport Ultra modellek közt vajúdok, lehetőleg fémházas kiadásban. Ha jól láttam mindekettő 8 Mb-os cache-el rendelkezik.

Próbálta már valaki mindkettőt? Vélemény?
USB 2.0-n mindkettő esetében Y kábel kell?

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#16317) OTika


OTika
aktív tag

Külső táp nélküli Külső HDD-t keresek.
A WD Elements Portable vagy a My Passport Ultra az ajánlottabb?
Esetleg más márka?

(#16321) noco79 válasza OTika (#16317) üzenetére


noco79
tag

my passport ultra, esetleg Seagatet tudom még ajánlani........samsung nekem két év után tönkrement

(#16322) OTika válasza noco79 (#16321) üzenetére


OTika
aktív tag

Én is a my passport ultra-ra gondoltam

(#16391) King Unique válasza Kobe (#16390) üzenetére


King Unique
titán

Amiket fentebb is írogattam [link].
Általánosan My Passport Ultrák ajánlottak, ütésállókba meg Transcend, Silicon Power külső vinyók vállalhatóak.

(#16400) King Unique válasza TeeJay (#16398) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem túlgondolod ezt a WD Scorpio Blue dolgot.... eleve ott se minden típus állítgatja le a motort (inkább az X-es végűek) és nem mindnél 4 mp, van ahol 8 mp-re van állítva.
Illetve megint más belsőként és más ilyen téren külsőként használva. My Passportokban is WD Blue van, de max a fejparkolás, ami ott is szapora, viszont nem jobban, mint egy 2,5" Hitachi, v Toshiba esetében. Motorleállítgatást én nem tapasztaltam :N , Sleep Timer gyárilag 30 perc értéken szokott lenni, max azután mennek alvóba, de hozzáadott programmal állítható az is (never érték is van). + fejparkolás, leállás akár HDS-ben is simán tiltható, csak 1x kell beállítani azon az OS-n, az adott lemezre [link].
Az újabban árult 2,5" 500 GB - 1 TB Seagate-ek meg átcímkézett Samsung Spinpoint M8-asok, amik szintén nem rosszak és több helyen 2 év garival árulják őket. A gyári 2,5" 5400-as Seagate-ek szarok, de ezek az átcímkézett Samsungok elég sok 2,5" külső vinyóban megtalálhatóak és nem hallottam tömeges meghibásodásról.

Amúgy meg ez a "sokáig működés" dolog eleve sok mindentől függ. Ha annyira nem figyel oda rá, nem érdekli és nem választja le mindig megfelelően, leejti, főleg nyáron túl magas hőfokon járatja (műanyagház...) és egyebek, akkor nem fog...

De vedd a Hitachit, én nem szólok bele többet, mint mondtam, vsz már úgyis eldöntötted, h az lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#16405) TeeJay


TeeJay
félisten

nos tegnap vettünk egy 500gigás HGST Touro USB3 vinyót
azt kell mondjam nekem tetszik, hasonló a WD Passport-hoz méretre tehát valszeg ebben is olyan vinyó van amire gyárilag ráteszi a HGST az USB3 portot és nem USB3-SATA átalakítós.
az én ADATA SH93 vinyómhoz képest vagy 2,5centivel rövidebb meg vagy fél centivel keskenyebb
jó kis cucc, hangja nincs, zsír új laptopon 105MB-os írást tolt USB3-on
de egy régi laptopon USB2-vel is 31-32MB körül jött ki úgyhogy nincs panasz
nekem tetszett, lehet 1x magamnak is veszek csak ne adnák ilyen drágán...
eszeveszett fejparkolást nem hallottam, a motort meg szerintem nem állítja le olyan sűrűn hogy vállalhatatlan legyen :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16410) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Pár hete vettem egy WD My Passport Ultra 2 Tb-és külső merevlemezt.
Most figyeltem fel,hogy néha kattan egyet.Ez normális?Remélem még nem akar meghalni kemény 3 hét használat után...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16415) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok

Segítség kellene.
Adott egy Dell E6420-as noti, ami mellé kapott egy 1TB-os WD elements wincsit. Hiába dugom rá, nem látja a gép. Minden más gépen, notin megy rendesen.
Ha közéjük teszek egy régi USB2-es hub-ot akkor ezen is megy rendesen.
Miért lehet ez?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#16419) oncsi válasza King Unique (#16418) üzenetére


oncsi
őstag

A Dell noti topikjában is ezt javasolták (ott is megkérdeztem, mert hátha gép specifikus a probléma)
Végig próbáltam a portokat, eltávolitottam a drivereit, többször újrainditottam de semmi.
Visszaolvastam itt, és próbáltam USB2-es kábellal is, de azzal sem megy. Másik gépen azzal is.
A gép, és a portok jók, mindent rápróbáltam amit itthon találtam, és minden működik. Van több külső wincsim is, pl WD passport. Az is megy vele. De csak ez az egy USB3-as wincsi nem megy. Viszont minden más gépre kötve tökéletes (csak USB2-n tudom próbálni, mert csak olyan gépem van)

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#16421) oncsi válasza King Unique (#16418) üzenetére


oncsi
őstag

Valami más lesz a gond. Linux sem ismeri fel. Több disztrót kipróbáltam.
Tehát WD Elements és a Dell E6420 létezhet, hogy nem Kompatibilisek egymással?
Ha HUB-on keresztül kapcsolom rá, akkor USB 1.1 sebességgel megy. Pedig direkt vettem USB2 és USB3 hubot is ma.
Bármi ötlet?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#16425) oncsi válasza King Unique (#16423) üzenetére


oncsi
őstag

Azért zárnám már ki a SW hibát, mert egy linux disztró sem látja. Nem tudom, hogy az element mennyit fogyaszt, de van egy Samsung USB3-as wincsim is és azt sem látja. A régi passport-ot viszont igen. A D630-as két generációval korábbi előd gép viszont mindet rendesen kezeli. Tudsz esetleg mondani (vagy bárki) Bp-en ahol kaphatok sürgösben egy ilyen Y kábelt? Vagy USB3 Y kábelt.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#16426) King Unique válasza oncsi (#16425) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom, h Elements új vezérlőchipjével volnának-e inkompatibilitási problémák az adott gépen, oprendszeren, v más a gond...?
Mivel USB 3.0 micro-B csatlakozós, így olyan 3.0 Y kábel kell hozzá [link] , vagy esetleg egy 2.0 Y elágazás is megteszi [link]. Ilyeneket legtöbb IT-boltban lehet kapni, vagy webshopból rendelni.

(#16442) phaseOne válasza King Unique (#16441) üzenetére


phaseOne
tag

Köszönöm :)
Igazából nem lenne baj a fabrikálással, de nem vagyok otthon most egy ideig, és nincs aki csinálja, ezért inkább elkerülném. Inkább az általános javaslatot választanám, és egy tápegységes külsőt vennék, pl: wd my book elements 2TB.
Ahogy látom nem is nagyon drágább. Erről mi a véleményetek?
Nem nagy tragédia ha 1TB-nál nagyobb, a fontos hogy jól bírja a strapát, és ne zúgjon nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#16444) King Unique válasza phaseOne (#16442) üzenetére


King Unique
titán

Általánosan a My Book ajánlottabb, ez a sima Elements Desktop, célnak ez is megfelelhet.
Zúgni nem fog, de strapabíróság, tartósság tekintetében eleve jobb egy masszív aluház + spec NAS vinyó, mint amik a linkekben voltak.

(#16443) Ballage83: kb. amik imént is. Ha TV-n csak 0,5 A USB port van és nem HDD feliratú 1A+, akkor nem biztos, h meg fogja hajtani. Ha több port van rajta, akkor Y kábel, ha csak 1 db, akkor 3,5 colos külső vinyó is megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

(#16446) King Unique válasza phaseOne (#16445) üzenetére


King Unique
titán

My Book/ Elements is elég, de ha nagyon feszegetni kell a kérdést, akkor igen, jobb a Red (24/7 NAS merevlemez), az előbbiekben lévő Green típusoknál.

(#16461) King Unique válasza skyny (#16460) üzenetére


King Unique
titán

Eszköz és lemezkezelőben abszolút nem látszik :F HD Sentinel, v esetleg WD Smartware program se látja, abban diagnosztikai tesztek se futnak le?? Esetleg másik kábellel, másik USB-portban próbálva?
Illetve azt is jó lenni tudni, h pontosan melyik My Passportról van szó ??
Ha esetleg a régi "hosszúkás", azt még szét lehet szedni és áttenni belőle a HDD-t másik házba, ha az újabb 2.0/ 3.0 Essential, v a legújabb Ultra, akkor azoknak NYÁK-ra integrált USB csatlakozójuk van... ennél, ha a vezérlés szállt el, akkor nem sok mindent lehet vele kezdeni.
Ha tehát nem látja semmi és nem HDD krepált be (nem kattog, v fejletapadás stb.) akkor sanszos, h az USB vezérlése szállt el...ha kellenek róla az adatok, akkor csak szakember tud segíteni. Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez.

[ Szerkesztve ]

(#16465) King Unique válasza skyny (#16462) üzenetére


King Unique
titán

Ez a második generációs 3.0-ás Passport [link], ami közvetlenül az Ultra előtt volt, de mára már kifutott sorozat.
Ha semmi, a fentebb felsorolt rendszereszközök, programok (azt is nézted?) se látja, másik kábellel se ismeri fel a gép, akkor sok mindent nem lehet csinálni, mert ennek is NYÁK-ra integrált USB-je van....vsz elszállt az USB elektonika, a vezérlés.
Esetleg lehet hozzá másik elektronikát rendelni, ha szétszedve megnézed a pontos típusszámát, bár az ilyet inkább jobb szakemberre bízni.

(#16468) King Unique válasza xtevo (#16467) üzenetére


King Unique
titán

250 GB-os külső már nincs, max, ha külön vesz vki ekkora HDD-t és hozzá házat. 2,5 colos méretben érdemes gondolkodni, ahol 500 GB - 2 TB a jellemző tárhelyméret a legtöbb gyártónál.
Lejelszavazást meg lehet oldani Windows alatt a Bitlocker segítségével, illetve az előző linkben lévő program utódjával, ami VeraCrypt néven fut. Viszont ezeknek egy-néhány óra kell a művelethez, ami így elég hosszadalmas —►szoftveres titkosítás.
Ha olyan kell, amelyik hardveresen titkosít, real time lejelszavazza a külső vinyót, akkor a WD My Passport Ultrák [teszt] és Samsung M3 Portable [teszt] jöhet szóba. Illetve hardveres titkosítás van még az ütésálló Buffalo MiniStation Plus és Extreme modelleknél is.

Vannak komolyabb AES XTS és társai megoldásokkal ellátott külső merevlemezek, de azok elég drágák [link], [link], [link]...

[ Szerkesztve ]

(#16480) King Unique válasza skyny (#16479) üzenetére


King Unique
titán

Ugyanilyet már nem kapsz boltban, mert kifutott széria, max használtan, de akkor ügyelni kell rá, h pontosan ezt a generációs Passportot vedd. My Book esetében volt arra példa, h vki sikeresen átrakta rá egy másiknak a paneljét és azzal működött, de My Passportnál nem tudom...vsz akár ott is összejöhet. De némi hozzáértést mindenképpen igényel.

Láttam felvetted adatmentő szakival a kontaktot, túl magas árat mondott, azért akarod házilag megpróbálni, v ő javasolta??

[ Szerkesztve ]

(#16484) ejnyebejnye


ejnyebejnye
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy WD My Passport Ultra 1TB-os vinyót. Az a gondom, hogy a kikapcsolást követően standby módba teszi magát (lassan villog a led), és sehogy sem tudom rábírni, hogy kapcsoljon ki (hogy ne legyen áram alatt egyfolytában). Próbáltam az alaplapi beállításokat is (Asrock B85M Pro4), a BIOS-t is néztem meg a vinyó utility programjait is, de nem tudom megoldani.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#16487) King Unique válasza skyny (#16485) üzenetére


King Unique
titán

Na, örülök neki, hogy sikeresen megoldottad. :C
My Booknál ez működik, de My Passportban nem voltam teljesen biztos, csak felvetettem egy lehetséges megoldásként. Így még viszonylag olcsón megúsztad. Adatmentő szaki is hasonlóképpen járt volna el, beszerez egy donor elektronikát és azt rakja át, csak persze jobban meg kell fizetni.
Azért a közeljövőben majd szerezz be egy másik külső vinyót is biztonsági másolatnak, nehogy megint így járjál! Még 2 ilyen kis beruházással is olcsóbban jössz ki, mint ha profi adatmentési díjat kéne kifizetned, szal megéri biztosra menni.

(#16495) sihu


sihu
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Seagate Backup Plus Slim vagy WD My Passport Ultra Metal jobb választás? Sebesség is számít, mert windows lenne rá telepítve. Még valami Mac-esektől bármilyen külső vinyóra élesíthető a Time Machine?? Csak azt jelenti hogy a seagate gyárilag tudja, hogy a megfelelő fájlrendszer van rajta??

(#16497) King Unique válasza sihu (#16495) üzenetére


King Unique
titán

A WD-k gyári programja kicsivel többet tud, vannak róla házi tesztek [link]. Ezen az oldalon meg Seagate teszteket találsz, van bőven Slimről is [link].
Sebesség meg jóformán egyező, kis eltérések vannak csak. Ha oprendszert akarsz róla futtatni, ott apró fájloknál úgyis lassabb az USB 3.0, mint nagyméretű fájlok mozgatásakor.
OS X Time Machine kihasználásához a külső adattárnak HFS+ra formázottnak kell lennie. A My Passport és Backup Slim is NTFS gyárilag, de átformázhatóak. A Backup Plus Slim for Mac, ami HFS filesystem alapból [link].
OS X-et akarsz rá tenni és azt futtatni?

(#16496) sziget54: ilyenbe még nem futottam bele... esetleg eszközkezelőből, v Win8.x esetén gépházból az eszközök alatt távolíts el, majd restart és újra rápróbálni. Illetve lemezkezelőben a meghajtó betűjelet törölni/ módosítani és újat hozzárendelni. Hirtelen jobb nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#16506) King Unique válasza sz.j (#16505) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint 2,5" méretben gondolkodunk. Én részemről az általam összeszedett dolgokat tudom továbbra is ajánlani, ebben vannak tesztek is, hogy szemléletesebb legyen [link], [link]. + a linkben is szereplő Samsung M3 portable modellről is készült nemrég teszt.
Ezek természetesen mind elérhetőek 500 GB, 1 TB méretben is.

Láthatod, hogy kétféle megoldás van, gyári kompakt külső vinyó/ külső rack + HDD kombó. Utóbbinak is megvannak a maga előnyei és hátrányai (kiválasztási szempontok). Linkekben vannak ezekre is alternatívák, illetve van külön topikja is, ahol az alábbi modellek kiemeltek és ajánlottak: [link], [link], [link], [link].

Tudom, a bőség zavara....de azt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mi a fontos neki. Dizájn, szoftveres körítés és xy funkciók támogatása, vezérlőchip frissíthetősége, alumínium ház, vagy épp a benne lévő HDD strapabírósága?
Ha azt mondtad megbízhatóság, akkor azt lehet úgy is nézni, hogy nagy múltú, kiforott gyártó terméke (pl. WD My Passport), vagy egy eleve jó hővezető aluház + NAS HDD (2,5" WD Red), utóbbiról tesztet is linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#16513) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Bedöglött egy wd elements 1tb-os winyóm. Szétkaptam a házát, be a gépbe és úgyse megy, szóval tuti annyi neki. Van itthon egy hitachim, azt belerakhatom helyette a házba?
Méretben pont akkora, csak ugye a wd-nél volt a házban egy oasis desktop 1607p nevű adapter. Ez csak a sata csatikból csinál usb-t meg tápot, tehát kompatibilis minden winyóhoz, vagy tök más feladata is van és csak wd-hez jó?

Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.