Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12982) koma106 válasza balintka (#12981) üzenetére


koma106
senior tag

AQUA
IPON

Az általad felsoroltak is biztosan megfelelnek a követelményeknek, nekem a My passporttal kapcsolatban van tapasztalatom és itt a fórumon is nagyon sokan dicsérik.

-

(#12984) TeeJay válasza balintka (#12983) üzenetére


TeeJay
félisten

összegyűjtöttem az összes jelenleg kapható
500gigás 1tányéros 2fejes 2,5" vinyót
[link]

1TB-os 2tányéros 4fejes 2,5" vinyó
[link]

példának okáért egy 1TB-os Hitachi-t 3év garival megkapsz 17ezerből (hardverker vagy aqua)
mellé veszel 4 max 5ezerért egy Raidsonic USB3 fém rack-et és jóval előbb vagy mint a 2év garis WD Passporttal ami műanyag és nem szétszedhető...
a vinyó + rack kombináció olcsóbb, 1évvel több garancia van a vinyóra illetve ott a lehetőség hogy bármikor szétszedheted és cserélgethetsz mindent rajta.
én most tuti hanyagolnám a kész termékeket, már csak azért is mert utóbbi időben hulladék minőségűek a merevlemezek, így kb. 4-ből tudsz választani ha meg kész terméket veszel olyan belsővel kapod ami épp van. WD-nél persze tudható hogy WD a belső de ADATA és társainál akár mindig lehet más.
jelenleg pl én a WD notivinyóktól kivagyok, az enyém a héten halt be de úgy hogy szerdán még 100% HDSentinelben, csütörtökön már 20+ gyenge szektor, leformáztam akkor már lett vagy 40 bad szektor, leformáztam még 1x akkor 319 bad és már többé nem látta a gép, se formázni nem lehet se semmit...
egyik napról a másikra... utóbbi fél évben 3 laptop vinyót láttam megdögleni, mind WD Blue volt
köszönöm szépen WD-t egyelőre hanyagolom, a Toshiba MQ01ADBxx széria jónak tűnik
illetve most hogy vennem kell a notimba egy vinyót a 3év garis Hitachi-n gondolkozom, majd valahogy túlteszem magam rajta hogy hangosabban csapja a fejet

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12985) King Unique válasza balintka (#12983) üzenetére


King Unique
titán

Jók a My Passportok :K , külső vinyóként eléggé megbízhatóak, de általad nézett Toshiba se rossz, bár én még nem halottam "Plus" szériáról, tudtommal ezek vannak [link], látszik a kínálatban, h akad sok minőségi db ott is. Egy korábbi hsz linkjeit is tudom ajánlani.
Továbbá, amit TeeJay is javasolt, külön megvenni vinyót és házat hozzá is erősen megfontolandó ötlet :K , már csak ár miatt is, meg ha nem kellenek hozzá progik, titkosítás stb. , mint amit pl. Passporthoz is adnak.

(#12986) vmaxter


vmaxter
tag

Tudja valaki mi a különbség a My Passport és az Elements között?

(#12987) King Unique válasza vmaxter (#12986) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy láthatod WD oldalán is [link], szoftveres pakk (backup, titkosítás) hiánya, többi - vinyó, usb vezérlő, felépítés - ugyanaz.
Jók ezek a 2,5" megújult Elements-ek (régi), még annyi különbség lehet, h a kinézett 1 TB-os méretben 2 tányéros vinyó van már benne, így össz 15 mm vastag, míg a sima Passportokban elvileg 3 tányéros=18/19 mm vastag, a Passport Ultra széria is 2 tányéros ebben a méretben. Tehát, ha nem kell szoftveres pakk, ilyen téren Elements jobb választás lehet, de igazából vastagabb vinyóval sincs semmi gond, illetve az előbb említett Ultra is hasonló áron van ott prémium szoftver pakkal [link]. :K

[ Szerkesztve ]

(#13007) King Unique válasza Lac99 (#13006) üzenetére


King Unique
titán

Ha elolvastad, akkor láttad linkeket, ajánlókat, szal azt most kihagyom... :)
Zenehallgatásra, ahogy filmezésre is elég 5400 rpm, 7200-as jobban melegszik, ráadásul 2,5"-os (olyant akarsz) usb táposnál bizonytalan áramellátása, usb2-nél mképp Y kábel javasolt ilyennek, usb3 már jobb, de ennél lehet annál se árt.
Ha már WD, akkor egy My Passport jó lenne neked, v más itt ajánlott 2,5". :K

(#13011) King Unique válasza Lac99 (#13008) üzenetére


King Unique
titán

Nem azt mondom, h nem teljesen mindegy, mert nyilván fürgébb egy 7200-as, de ugye fenti okok..., viszonylag nagyobb méretű audio, film fájlok lejátszásához elég 5400-as is.
A célra CH11 is megfelel :K , de ez egy régebbi modell, vastagabb 3 tányéros vinyóval, igaz ez a Toshiba vinyó van nekem Iomega Ego-ban is, nincs azzal se gond.De WD kiforrottabb , extra szoftvereket adnak hozzá, vmint ha már sebesség az újabbakban (Ultra, új Elements és többi más márkánál is,ADTA-nál is) már vékonyabb 2 tányéros vinyó van, ami gyorsabb, nagyobb adatsűrűrég miatt, pedig az is 5400-as.
Amúgy ha sokat hordoznád érdemes vmi tokba tenni/venni hozzá, mert leejtés kicsinálhatja, de léteznek gyárilag ütésállók is, pl Adata (SH14, HD710), Transcend (25M3, 25A3) és sok más gyártó kínálatában.
WD.hez is van csomó fajta gyári tok, idehza is kapni olcsón, akár ütésálló is [link].

[ Szerkesztve ]

(#13015) hoeerny


hoeerny
tag

Sziasztok!
Van egy WD Elements 500 Gb USB HDD-m, ami egy régebbi A7N8X-X-es gépben (WinXP) nem tud elindulni: felpörög és ki is kapcsol azonnal és ezt ismétli. Másik újabb gépekben megy gond nélkül.
Próbáltam már drivert frissíteni, leszedni felesleges vinyókat, hogy esetleg táp probléma.
Mi lehet a probléma szerintetek?

(#13018) King Unique válasza hoeerny (#13017) üzenetére


King Unique
titán

Elképzelhető, de hova volt dugva, mert hátlapi usb portba ajánlott :F
Régebben én is nyúztam régi konfigon 2,5" WD-ket, még hosszabító kábellel is elmentek 1 usb portból, ráadásul WD-k indítóárama is alacsony, próbáld ki másik portba és mképp hátlapiba, ha abba se indul, akkor lehet alaplapod xar, használd a javasolt Y kábelt, egy usb2-es filléres tétel, ha olyan csatis Elements-hez lesz [link].

(#13014) TeeJay: kikapcsolt állapotban persze, ez evidens :K Leejtésről annyit, kibírnak többet is, viszont többxöri ejtésre, ha nem is krepált be, de elérési idők megnövekedtek, pár hibás szektor stb., ami hosszútávon vsz t tovább romolhat [link].
De ha azt nézed, h egy normál vsz elsőre beadná kulcsot, akkor annyi értelme van, h pár eséstől megóvja és utána még idejében átmented az adatokat másikra, ugyanakkor tudni kell rá vigyázni, normálisan, rendeltetésszerűen is használni ezen eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#13044) King Unique válasza siskin (#13043) üzenetére


King Unique
titán

Sajnálom, h nem tudtam konkrétan segíteni :B , az említett topicban még próbáld meg hátha.

(#13042) Gazsi00: Mert mihez kéne a nagy tempó, v csak úgy :F
Amúgy az 500 GB/tányér adatsűrűségűek, vinyó típusonként, tányérszámtól függően lehetnek apróbb különbségek, de nagyjából ennyit tudnak : Adata HE720 500 GB (Seagate) , WD10JPVT+rack=WD My Passport Ultra/Elements, Silicon Power A15 (Toshiba)
Ennél csak 7200-asok gyorsabbak picit, de sokx kisebb méret, kisebb adatsűrűségű tányér, pl. 750eas WD Black (2x375) , de látszik újabb 5400-asok nagyobb adatsűrűsége kompenzálja ezt. Ráadásul bizonytalan usb táp miatt 7200-as amúgy is necces...

[ Szerkesztve ]

(#13048) rayoliviero válasza King Unique (#13047) üzenetére


rayoliviero
veterán

Itt a használt LG

Nem tetszett a Hitachi Touro, csúnya volt és nagy. :D De gyors és halk.

Wd Passport? ajánlott még? 20 felé már nem szeretnék menni, egy 500-asért főleg nem. Toshiba aluk és az Adata HE720 pedig Debrecenben már 20 felett van.

Passport az 19400, de az műanyag, azzal rontották el, de legalább kicsi és aránylag gyors.

Innen tudok választani 20 alatt

[ Szerkesztve ]

(#13050) King Unique válasza rayoliviero (#13048) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom ebben gyárilag volt e a Black, mert oldalán 5400-asnak említik, egyébként nem nehéz kicserélni benne [link] és annyival nem is gyorabb új 5400-asoknál, ahogy láthattad. Szerintem ennyi garival, ennyiért nem igazán jó vétel :N , ebből kijönne újan 2 év gaival, v más is.
Passportok továbbra is ajánlottak, megbízhatóak , látom vmi tetszetős alu kellene... :) , nagyon jók pedig ezek a Toshibák, de ha max annyi rá a keret, akkor legjobban úgy jössz ki, ha megveszed külön vinyót, pl. WD5000LPVT és hozzá egy alu mobilrack: Arctic, Raidsonic IB-231StU3-G, v mást...előbbi vinyó szépen muzsikál [link] és még keretbe belefér.
igaz nem onnan válogattam, de vsz ottani kínálatban is akad hasonló, ez már legyen te dolgod :D

(#13049) Kvardlipot : utóbbi időben szépen felzárkóztak, jónak mondhatóak, 3 év gari is + :K

[ Szerkesztve ]

(#13054) Cavalera


Cavalera
tag

Üdv, tervezgetek venni egy külső merevlemezt. Laptomohoz lenne, amin eredetileg elég kevés hely van (250GB), így adattárolásra vennék leginkább. Esetleg még mediaplayer/xbox pároshoz használnám, de nem emiatt venném. Egy "Western Digital My Passport 1 TB WDBBEP0010" típust néztem ki magamnak. Nem értek hozzá, de utána olvastam, hogy 2,5 forma miatt nem hangos és elvileg saját használatra az 5400-as fordulatszám is teljesen jó. Viszont még mindig úgy érzem, hogy nem tudok róla eleget. Pl. elég gyenge a laptopom cpu-ja, ha ezt is rácsatlakoztatnám, akkor nem terhelném meg nagyon a vasat? Meg úgy általánosságban is jó lenne véleményeket olvasni, hátha közületek itt valakinek. Esetleg tippeket is elfogadok ehelyett, de ilyen 25 ezernél feljebb nem adnám.

(#13055) King Unique válasza Cavalera (#13054) üzenetére


King Unique
titán

Jók a Passportok :K , nemrég 500-as téma lett kivesésve kicsit előtted szólónak, azok 1 TB-os megfelelői is jók nagyon, korábbi hsz-ok linkjeit is érdemes átnézni.(1, 2, 3)
Cpu-t intenzívebb másolás közben terhelheti kicsit, de azért nem annyira, h beakassza (netbookod van?), vmint WD korábbi Smartware progija (opcionális használod e) pörgette procit, de az update-ben már kijavították ezt is.
Szal találsz linkekben alternatívákat más gyártókra is, akár alu, ütésálló cuccokra is (pl.SP 1, 2) össze lehet rakni külön notivinyó+ usb mobilrack kombinációban is. :K

[ Szerkesztve ]

(#13063) King Unique válasza Gibo (#13061) üzenetére


King Unique
titán

Usb2-be felismeri, megy gondolom, ill usb3-ba is működik, csak "2.0 módban"...szerintem ez vmi driver gond lehet, mivel win7-ben alapban nincs usb3 driver, frissítetted alaplapit (v más drivert hozzá) ? Meg kéne majd nézni másik gépben is, ill lehet másik rack (más vezérlő) lenne a megoldás.Hdd probléma topicot tudom még javasolni, mert most hirtelen kifogytam ötletekből.

(#13062) Gazsi00 : azért én nem húznám le WD Blue szériát sem :N , lehet ő fogott ki rosszakat, + azért más notiban használva rendszer alá, meg megint más külső adattárnak, Passportokban is az van, mégis megbízhatóak, notimban is, az is ok-s. Korábban Seagate volt benne, az beadta a kulcsot pár hét után, de másnál uaz a széria meg tökéletes volt, szal ennyit a megbízhatóságról, xar széria, hibás db akad minden gyártónál... :U RED megy ugye 3,5", de ha olyan kell, akkor az+ egy minőségi rack jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#13064) rayoliviero válasza King Unique (#13063) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát igen, sajnos.

Ez nagyon szép ez My Passport Ultra: Hardverker

Sebessége nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#13066) vmaxter


vmaxter
tag

Úgy látszik ez egy ilyen nap! Én ma hoztam haza a rég áhított WD Elements 1 TB-os vinyót és 24 MB/sec-el másolok :(. Az eszközkezelőben USB 3.0-nak mutatja az eszközt, kábel gyári.

(#13067) TeeJay válasza King Unique (#13063) üzenetére


TeeJay
félisten

ácsi, a WD Blue amit laptopokba szerelnek nagyon ganaj gyártmány mostanság...
csapkodja a fejet 4mp után, némelyik ezzel együtt a motort is leállítja mint az enyém is
mivel vinyó vásárlás előtt állok írtam pár szerviznek meg kiskernek hogy mondják meg melyikkel van a legkevesebb baj, eléggé szidták a WD-t szóval nem ismeretlen a baj. egy kisker konkrétan mondta hogy hetin szinten több laptopot visznek be hozzájuk szervizre és főleg WD-t szednek ki belőle döglötten
ők Hitachi és Toshiba-t javasolnak, nem mondom abban is bedögölhet de jóval kevésbé teszi.
Hitachi 3év garival megy talán az a legjobb választás
a Seagate sem rossz csak 1év gari hát hmmm, akkor inkább már olyat veszek ami 3évig biztosít

a másik téma
a passportban nem WD Blue van, max olyan gyártmány de más vezérlővel és FW-vel
gondolom azokban nem csapkodja úgy a fejet illetve a motort sem állítja le
pont ezzel csinálja ki magát sajnos szóval a külső WD ezerszer jobb mint a Blue... szerintem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13068) rayoliviero válasza TeeJay (#13067) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem tudom hogy a My Passport Ultrában vajon ugyanaz a vinyó van-e, mint a sima My Passportban. Az ultrát eleve 3 év garival kellene adják (Hadverker nem), a simát csak kettővel. Lehet a vinyó is emiatt jobb benne? :F

King Unique: Igen, egy ilyen kis szütyőt adnak hozzá. Semmire nem jó. A Nomadban ez lehet mozogna, mert vékonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#13070) TeeJay válasza rayoliviero (#13068) üzenetére


TeeJay
félisten

maga a mechanika lehet WD Blue szerű de ugye a WD Blue vezérlő-->SATA csatlakozás a passportban meg ki van hagyva ez és a vezérlő kapásból USB3-ra csatlakozik
másabb szerintem a FW is mivel ezeket a vinyókat szokták frissíteni míg a WD Blue-hoz nem igen van frissítés főleg nem otthonra.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13071) rayoliviero válasza TeeJay (#13070) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem. Nem tudom melyik lehet a minőségibb külső vinyó, ez a WD My Passport Ultra vagy az Adata HE720. Gyorsaságra a WD valamivel gyorsabb. Adatára 3 év gari van. árban kb. ugyanannyi a kettő.
Adata SSD-m volt már, attól nem voltam tőle elszédülve...

[ Szerkesztve ]

(#13074) King Unique válasza TeeJay (#13067) üzenetére


King Unique
titán

Azért attól függ, mert ugye abban is van többféle méret, azon belül is több széria, nálam, haveroméban 500-as BPVT jól szuperál, igaz fejet parkolja, de nem vészes egyáltalán (4600 körül), függ azért ez beállításoktól is, WD-nél állítható ugye. Újak is jók, 1 TB JPVTt is dicsérik notiba, rackbe egyaránt., nem kell lehúzni egész szériát. :N
A Passportokban lévő is Blue kicsit átalakítva ugyan, a régebbi hosszabbakban 1-1-be az van, nem NYÁKra integrált, de utóbbiek is attól még jók. Parkolnak ugyanúgy, a 2 éves passportomban van 26k, a 6-8 hónapos Toshiba belsős Iomegámban 57k, az valahogy jobban aggaszt...

(#13068) Gazsi00 : az Ultrában a legújabb vékonyabbak vannak, 1 TB méretben JPVT, a simában a 3 tányéros TPVT, hasonlóan 500-as méretben 5000LPVT és BPVT .
Tökéletesen illszkedik Nomadba, mivel nekem 3 tányéros SE van, annál ki is kellett venni belső leszorítógumik alól a műanyag betétet [link] , mert alapban a vékonyabbra van méretezve. :K Gondolom extra szoftverek, vékonyabb méret miatt drágább, valóban 3 év garis, de idehaza sok helyütt csak 2-vel adják... :U

(#13069) vmaxter : ez az új Elements már ?
Nálam ilyen eszközkezelő, hasonlót ír tálca ikon eltávolításnál, felraktam SES drivert is.

egy másikra 2,5" külsőt ha helyesen usb3-ként ismer fel:

Ha 2.0 módba kezeli akkor olyan az előtad, v Usb Mass Storage Device, nálad milyen :F
Szerintem gépeddel lesz vmi, v oprendszeren drverrel van vmi gubanc, mert ennek simán működnie, hasítani kéne 3.0 -án.

[ Szerkesztve ]

(#13076) rayoliviero válasza King Unique (#13074) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez az Adata a WD My Passport Ultrától is vékonyabb, csak 8,9 mm. Hosszra valamivel több. De kívül masszívabb fém burkolat. Szóval nem lesz könnyű dönteni.

Itthonra. :D Türelmetlen vagyok kicsit, azt szeretem ha gyorsan másol. :)

[ Szerkesztve ]

(#13085) King Unique válasza vmaxter (#13084) üzenetére


King Unique
titán

MAC is olvassa úgy tudom NTFS-t, írná rá már kell driver [link], v átformázni.
Ezt lehet nagyon cserélni, főleg az ilyen kompaktoknál :N , úgy tudtam WD-kben nem JMicron, enyémben se, lehet újabbakat, v csak a fapadosabb elements szériát dobálják azzal...amúgy az se rossz annyira, csak bizonyos fenti vezérlőkkel, v lapokkal adódhatnak kisebb gondok. Újrarakás is lehet használ, ha nem nagy nyűg, vmi vsz össze van ott kuszálódva.

(#13088) King Unique válasza vmaxter (#13086) üzenetére


King Unique
titán

Üzletekben csak tudják, milyen hely az manapság, ahol egy nyamvadt usb 3.0 gép, noti sincsen... :D , ezt a 105-öt se tudom honnan vették, hiszen láthattad mostani 2,5"-ek szekvenciálisan 120 körül tudnak, ami nagy méretű fájlok másolásakor össze is hozható, az elméleti max is elvileg 625, amiből gyakorlatban 3xx nyerhető ki... :F
"Visszafelé másoláson" mit értesz, saját Elementsről saját vinyóra, fordítva meg 20-60, mert akkor vsz nem WD a hibás, hanem az Ön készülékében lehet a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#13090) King Unique válasza vmaxter (#13089) üzenetére


King Unique
titán

Az csak akkor, ha akkora teljesítményű vinyó(k) (RAID0), v SSD van 3.0 tokba téve...egy ilyen kis notivinyó tud max 120-at szekvenciálisan, tehát az a plafon.
Mivel új, vsz nem lehet nagy gond vele, múltkori 2 MB szabad hely stb. vmi babrálás miatt lehetett, de megoldódott, usb3 portos probléma vsz oprendszer, driver gond lesz (nálam is előjön néha) de biztosat, akkor lehet mondani, ha másik gépen ki lett próbálva. Ha ott sem jó, nem érdemes vele szórakozni, cseréltetni és kész, akár egy Passportra (Ultra is belefér), mert nincs nagy árkülönbség 2 között. De amit mondtál, lehet win újrarakáson is érdemes elgondolkodni, ha belefér.

[ Szerkesztve ]

(#13103) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Adattárolásra (családi videók és képek) milyen külső HDD a legmegbízhatóbb?
Nézegettem több márkát is de nem tudom mi a best buy a 20k-s érték közelében
Toshiba StorE Basics 1TB
WD My Passport (WDBBEP0010BBK)
WD My Passport Essential (WDBBEP0010BRD-EESN)
WD My Passport (WDBBEP0010BBL)
Seagate Expansion Portable STBX1000201)
Hitachi Touro Mobile MX3 1TB
1TB-s kivitel mind és az is kellene mindenképpen a későbbiekre való tekintettel, és 20k körüli, amiket néztem melyik a legjobb (esetleg sorrend) és ha van más akkor mi?
Előre is köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#13104) King Unique válasza SRII (#13102) üzenetére


King Unique
titán

Pedig legolcsóbb megoldás külön megvenni a notivinyót (500 GB alatt nem is érdemes) +hozzá házat=kompaktok, v amit te külső merevlemeznek nevezel ilyenek, csak gyárilag előre megépítve, előbbi is ugyanolyan jü megoldás. # 13055 hsz tudom ajánlani, ott Teejay össze is szedte jelenkeg kapható notivinyókat méret szerint, ill én is beraktam néhány kelendő kompaktot (WD My Passport), strapabíró, esetleg ütésálló kell, ADATA, Trancend Silicon Power cuccai, azokra is akad alternatíva. De sebessség tesztekkel és egyébbel van tele ezen uccsó oldal, pl, szerintem ha csak ezeket átolvasod máris sokkal beljebb leszel. ;)

(#13103) @matthew@: Neked is fentieket tudom javasolni, általad össezállított listából a 3 WD ugyanaz, csak más a szín, de a vékonyabb, gyorsabb, jobban felszerelt Ultra széria se sokkal több , Toshibából elmegy a basic is, de akanak sokkal jobb modelljei [link], akár adathelyreállító szolgáltatással, ami családi archívumoknál fontos lehet., már csak ezzel is növelve megbízhatóságot, mert tönkrementel benne van még legjobb gyártók cuccainál is.
Hitachi Tourók is jók,gyorsak, de fentebb vki azért vált meg tőle, mert egyszerű dizájn még se tetszett meg neki, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#13108) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
Laptophoz keresek vmi külső megoldást (tehát adattárolásra), 500GB-ban gondolkodom, és elsődlegesen WD-ban. Más ötlet is jöhet.
Az olvasottak alapján már nem egyértelműen "kész" külső vinyóval tervezek (Elements-et néztem, tehát semmi extra), a rack-es összerakós alternatíva is játszhat. Melyik megoldás ajánlanátok?
Van esetleg konkrét típus, amit érdemes lenne megvenni? Ja és még annyi, hogy bár usb 3-as portom ugyan (még) nincsen, de ezzel tervezek, nem a 2-vel. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13113) vmaxter válasza King Unique (#13095) üzenetére


vmaxter
tag

Túl vagyok a friss WIN7 telepítésen. Megosztanám a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz. Az előzmény ugye az volt, hogy az újonnan vásárolt WD Elements nem hozta a várt sebességet.

Nem tudom mennyire volt jó ötlet, de a régi mellé tettem egy új op. rendszert, mert a DVD íróm is szaraxik és nem voltam benne biztos, ha ledarálom a régit lesz esélyem újat tenni :(

A teljesen szűz WIN7-re csak az alaplapi USB 3.0-ás kontrollert telepítettem (NEC). A másolás eredményeképpen azt tapasztaltam, hogy neki lódul egy ~100MB/s-es sebességgel, majd kb. az egyharmadánál visszalassul ~50-70MB/s-re. Kíváncsiságból átdugtam a szürke aljzatba is (USB 2.0). Azonnal jelezte a rendszer, hogy az eszköz gyorsabb működésre is képes USB 3.0-ás porttal. Ehhez képest szintén ~100MB/s-el indult a másolás, azonban ez később ~30-50MB/s-re csökkent. Lényegében ennyi a különbség első körben.

Az alaplapi összetevőket ezután egyesével teleépítgettem, minden egyes után restart, majd másolás kék és szürke aljzaton egyaránt. Semmi nem változott, addig amíg el nem jutottam a JMicron JMB36X Controller Driver telepítéséig. Ezután annyi változott, hogy a másolás egyenletesebb lett, de néha megugrott akár ~130MB/s-ig is. Többnyire azonban tartotta a stabil ~ 100MB/s-ot.

A különbség tisztán látható, azonban ez még így is messze elmarad attól amit itt írtál.

Az nem lehetséges, hogy BIOS-ban esetleg, alaplapon lehet még valamit buzerálni?

(#13114) King Unique válasza vmaxter (#13113) üzenetére


King Unique
titán

Vsz be van kapcsolva gyorsítótárazás [link], másoláskor használja cache-t, az is jelent egy kis + induláskor. Attól is függ mekkora fájlt másolsz, valamint lemez bizonyos részein gyorsabb a másolás (elején), más részeken visszaesik, ahogy azt egy HD Tune teszt is mutatja.Esetleg futtass le te is egy ilyen tesztet, mert topicban lévő eredmények is arra vonatkoznak, éles másolás ingadozhat, másik vinyó sebességétől is függ.
Akkor jól gyanítottam, h vmi oprendszerrel, driverekkel nem ok-s (NEC mellé JMicron is, v mi?), tehát Elements. Ez már hozza azt, amit írtam, a vinyó ennyit tud, v mire gondolsz, a 3xx MB/s eléréséhez mondtam olyan adattár kell, ami azt tudja, ez nem. :N

(#13115) BonFire : a Passportra, az szép :C

[ Szerkesztve ]

(#13119) Shev acm7 válasza King Unique (#13112) üzenetére


Shev acm7
tag

Köszi, olvasgattam, megpróbálom leírni amit leszűrtem, légyszi erősíts vagy cáfolj meg:
Ha jól gondolom, 3 lehetőségem van külső adattárolásra:
1. "gyárilag" összerakott külső vinyó, mint pl. a WD Elements SE 500GB WDBPCK5000ABK
2. én pakolom össze a 2,5-ös vinyót és a rack-et, pl. Hitachi Travelstar Z5K500 HTS545050A7E380 és RaidSonic Icy Box IB-231StU3-G
3. ha jól értem, akkor ha a rack-nek van külön tápja, akkor nem lehet gond a 7200rpm-es vinyó sem, elbírja a laptop. Ha így van, akkor pl. egy WD5000AVDS + 1 3,5-ös rack.

(#13127) King Unique válasza rene85 (#13126) üzenetére


King Unique
titán

Lehet... :D
Elements-ekkel vegyesek a tapasztalatok, volt akinél bevált, TV-hez is jó volt, arra dugva az le is állította, másoknál melegedett, badsectoros lett, szal kicsit lutri...MyBook a jobb. :K
Hol mondták, h csak usb2-es külső hdd jó hozzá, menne az usb3-mal szerintem, visszafelé kompatibilis, WD-hez ráadásul folyamatosan adnak ki firmware updateket is :F
Ha olyan kell, amin van kikapcs gomb, vegyél 3,5" usb mobilracket+ bele vinyót, ez a kombináció egész jó, RED széria is strapabíró.
De, ha PC-s használat nem fontos, vegyél felőlem usb2 racket, v Elements-et, de azon nincs manuális ki-bekapcs, eléggé puritán [link]...

(#13131) King Unique válasza Dolphine (#13130) üzenetére


King Unique
titán

Inkább WD 3,5"-nél gond a fejparkolás, de ott is többnyire Green széria, 2,5"-nél mindegyik parkol, én őgy vettem észre külsőbe Toshiba, Hitachi belsősek még jobban, mint a My Passport. WD-nél ráadásul a hozzá adott progival állítható is, SATA-ra dugva, míg többinél nem. 2,5" mobilrack + vinyó is jó megoldás, nyilván usb-vel mennek, szerintem ezt a rack dolgot páran kicsit félreértelmezik...
Alternatívákat fentebb találsz. :K

(#13132) Dolphine válasza King Unique (#13131) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm!

Leírnád újra? Mert vagy én vagyok értetlen, vagy fáradt (netán mindkettő), de kicsit összefolyik amit írtál és nem nagyon értem! :F

Inkább WD 3,5"-nél gond a fejparkolás, de ott is többnyire Green széria, 2,5"-nél mindegyik parkol, én őgy vettem észre
Ezt értem!

Toshiba, Hitachi belsősek még jobban, mint a My Passport. WD-nél ráadásul a hozzá adott progival állítható is, SATA-ra dugva, míg többinél nem.
Na, ez nem világos!

Tudnál javasolni 2,5" Rackat és hozzá vinyót? :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13136) King Unique válasza Dolphine (#13132) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt szerintem , ahogy láttam Toshiba belsős (pl. Adata HD710), v a Hitachi Touro is parkolt rendesen, HDS-ben emelkedtek értékek, talán még jobban, mint WD-knél, másrészt WD kiadta a wdidle3 progit, ami más szériáihoz is használható, de csak SATA-ra dugva=gépbe téve, v kivezetésre rákötve, tehát egy 2,5" WD notivinyót ilyenformán rákötve, többi márkával, v My Passporttal, ami egybe van építve ez nem megoldható :N , de topicjában le van írva a menete [link].
Többinél lehet tiltani külső progikkal, HDDScan [link], HD sentinel stb.
Túlreagálni nem kell a dolgot, mert szükséges fejparkolás, csak az se jó, h túlságosan megszaporodik.
Fórumtárs itt összeszedte 2,5"-os vinyókat + 2,5" mobilrack topicba ott vannak alternatívák.

(#13134) Shev acm7 : 1. igen, az bírja a strapát :K
2. Limitálja usb2 eléggé, még 2,5"-osok is 2,5-3x sebességet tudnak szekvenciálisan [teszt], hát még egy újabb szériás 3,5"-os.
De másrészt amire neked kell, letöltés, backup, arra elegendő alapban usb2-is, usb3 adatmozgatásnál jön jól, meg persze amúgy is azt érdemes manapság.

(#13133) rene85: nincs mit, jó választás. :K

[ Szerkesztve ]

(#13162) King Unique válasza pocokxx (#13160) üzenetére


King Unique
titán

1. Mármint milyen értelemben :F Usb táp 5400-asoknak elég, usb2 portban adódhatnak néha gondog, ha 1 db nem elég neki, akkor 2 csatlakozót tartalmazó Y kábellel kell bedugni, usb3 árama már elég. (7200-as meg más tészta, oda lapból Y ajánlott). 3,5" meg fix külső 230/12V tápadapteres, annál kevésbé kényes, ha erre gondoltál. + Vigyázni kell rájuk, mert 2,5" kisebb, azt többet mozgatod, hordozod, nem szabad leejteni, mert attól tönkremehet, arra mind érzékeny, tehát nem árt vmi tokot vnni hozzá, v vannak gyárilag ütésállók is, amik véletszenszerű leejtés ellen (gravitáció, nem dobálás...) adnak védelmet.

2. Néha gördülékenyebb eszközkezelés, kompatibilitás más készülékekkel (TV, lejátszó), de minőségi rackel sem szokott gond lenni ilyen téren. Alapvetően meg a speciális dizájn egyik-másik gyártónál, hozzáadott szoftverek, gyári titkosítás-lejelszavazás (WD), meg ilyesmik.

3. Épp előtted lévő hsz-t tudom ajánlani, első linkben vannak ajánlások, láthatod... :K

#13161) Glassesman : elég usb táp terásnak is :K , simán mennek, nem kizárólag mérettől (tányérok száma), hanem vinyó áramfelvételetől---fordulatszámától-től is függ, 2 TB.os Passport is elmegy usb-vel, pedig abban 4 tányér van, míg a legtöbb mai TB-osban 2 (max3).

[ Szerkesztve ]

(#13172) King Unique válasza setom (#13170) üzenetére


King Unique
titán

Nem a kedvenceim ezen Aldis külső vinyók, de azért nem rosszak annyira :N (egy natúr 1 TB notivinyó is drágább), ára is kecssegtető, egy ugyanekkkora Passport 22-26k körül van, de azért azok minőségiek, szoftveres extrákkal, abban is fentebbi cikkemben említett Ultra és Slim modellekre már 3 év gari jár hivatalosan.
Korábban volt hasonló Aldiban , Tevion néven, abban WD vinyó volt (WD10TPVT, 3 tányér), sanszos ennél is :K ,nem volt vele gond, házuk is alu, nem melegedett benne vinyó. Ami esetleg gond lehet a xar usb vezérlő, mert a 750-es Toshiba belsős olyan volt, illetőnek át is kellett pakolnia vinyót másik rackbe.
Szal, ha nem akarsz rá többet költeni, jó vétel lehet , rossz esetben max átpakolod vinyót egy minőségibb usb rackbe, de Tevion 1 TB-osok viszonylag jók voltak. :K

(#13171) szokeherceg: akkor csak usb2-esként ismerte fel, persze, ha rack, usb port is az, akkor jó.Vinyó formázva, particionálva van benne, mert ha nem, akkor azt kéne?

[ Szerkesztve ]

(#13179) King Unique válasza Panthera (#13178) üzenetére


King Unique
titán

Amik fentebb vannak linkekben ajánlgatva, azok többnyire azok, pl. WD termékei (My Passport, MyBook).
A rackes megoldás - sata (ide) vinyó+ azt kezelő külső ház - is jó, külső házban természetesen benne van az elektronika is, de ha egyik-másik tönkremegy, javítgatni nagyon nem érdemes, inkább venni hozzá másikat, ha vinyó adja meg magát, azt meg pláne nem, érdemes inkább szakemberre bízni.
Mivel ezeket nem is nagyon lehet sokx javítani, ha hw-es hibája van, ezért szokták cserélni, de jobb helyeken esetleg kérhető adatmentés, v külsős céggel elvégeztetni, de ezek elég drágák...ezért a legjobb a fontos cuccokat több helyen tárolni, mert 100%-osan megbízható fizikális adattároló nincs :N
Pontosan mi a történet, milyen külső vinyó, milyen hibával :F
ajánlom figyelmedbe HDD probléma, segítsetek! és Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topicokat.

(#13182) King Unique válasza anorche1 (#13180) üzenetére


King Unique
titán

Akár rá is goolgezhattál volna...[link]
Tehát lehet, mehet bele 2,5" sata hdd :K . Bár maga a rack elég primitív, lehet jobb lenne egy minőségi usb3 alu ház, már csak gyorsabb interface, jobb hővezetés végett is.

(#13181) konradl: a sima Passportban elvileg még a 3 tányéros WD10TPVT van (az is jó), Az Ultra szériában van a 2 tányéros WD10JPVT és minden bizonnyal a legújabb Slim szériában a 7 mm-es WD10SPCX vinyó, ami igazából 2 tányéros, csak ki van lapítva :D Jelenleg 2,5"-os méretben 500 GB/tányér a max, de előbb eméített Passportokról találsz infókat új cikkemben is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#13205) vmaxter válasza BonFire (#13203) üzenetére


vmaxter
tag

Simán lehet, hogy elsiklik felette az ember. Velem is megtörténik. Gondoltam egy nap után nem túl tolakodó, ha óvatosan felteszem újra a kérdést, de kár is ennyit beszélni erről.

A lényeg 1 TB-os WD Elements-ről van szó, Samsung UE32D5500-ashoz csatolva.

Mi az az Ezotv?

(#13232) mclaren777


mclaren777
senior tag

WD Elements 2TB 3.5col: érdemes 16 ezer ft-ért megvenni?

Kiszedhető a gyári rackből és hasznáható belsőként, ha nagyon melegszik? Vagy az a gari végét jelenti?

(#13233) King Unique válasza mclaren777 (#13232) üzenetére


King Unique
titán

Többször lett említve nem a legjobb az Elements, de volt akinél meg bevált, másnál melegedett, bad sector...
Viszont enyiért nyilván megéri (ha új), a benne lévő 2 TB Green önmagában drágább [link], szétszedés hivatalosan garivesztéssel jár, de én nem látok benne zárjegyeket, óvatosa, finoman szét lehet feszegetni [link] és akár usb-sata átalakítót levéve belsőként, v egy alu rackbe téve külsőként tovább használni.

(#13256) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Egy 1 TB-os WD My Passport vinyót szerettem volna felismertetni egy SP3-as Win Xp-vel, de kudarcot vallottam. Addig eljutottam, hogy elvileg WD SES driver kell neki, látta is a hardware hozzáadásánál, hogy van valami WD SES device a gépre kötve, telepítettem, de felkiáltójelesen jelent meg az eszközlistában, nem sikerült neki. 2009-es volt a software, kerestem egy 2011-est, azzal is ugyanezt produkálta. Mit csinálok rosszul? Honnan és mit kellene leszednem? A hivatalos oldallal nem sokra mentem...

(#13258) King Unique válasza Peace (#13256) üzenetére


King Unique
titán

Mostanában nem XP-ztem (max virtualboxban), de kedvedért direkt ki is próbáltam :) egy másik régi gépen és működik ez faszán, simán felismeri, SES drivert én úgy emlékszem anno első csatlakoztatáskor a Passportról auto fel is rakta, v eszközillesztő telepítésekor automatikusan, ha van net. De elvileg nem is feltétlen muszáj, Smartware és egyéb progijai helyes működéséhez javasolt főleg. Nálam így néz ki eszközkezelő:

Szerintem az Ön készülékében van a hiba... :U , szedd le SES drivert és próbáld anélkül rádugni, ha felismerte akkor próbáld telepíteni manuálisan, az auto eszközillesztő felrakása után. Ami itt van x86-os az jó [link], de Passporton is rajta van gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#13262) King Unique válasza Peace (#13260) üzenetére


King Unique
titán

Utólag olvasva offos részedet is, most munkahelyi gépen van vele a gond, v otthonin, mert ha előbbi, akkor lehet, h le van korlátozva usb eszközök használata, telepítés, csökkentett jogkörű fiókkal jelentkezel be XP-be, mert lehet amiatt van :F Amúgy ennek mennie kell, mint az 1x1, rádugod, telepíti hozzá, felismeri, azt kész.
Próbáltad másik (otthoni) gépen is, csak, h tisztán lássunk, h most Passporttal, v géppel van-e a gond?

Persze XP-nek vannak hülye dolgai, volt hogy anno otthon lapot cseréltem benne és elsőre nem ismerte fel, csak 2-3x csatlakoztatva, de az se mindegy elő, v hátlapi usb-be dugod, használsz-e hosszabító kábelt, mert elégtelen táp miatt se ismeri fel, nem indul.

(#13263) BonFire válasza King Unique (#13262) üzenetére


BonFire
veterán

A minap átmentem a sógoromhoz, vittem neki egy-két dolgot Passporton, és rádugta az előlapi 2.0 USB-re. Win7 gondolkodik, gondolkodik…, majd kibökte, hogy az eszközt nem lehet felismerni stb.

Mondtam, próbálja meg hátra dugni, ahová való. Ott már minden szó nélkül elfogadta, és telepítette a W7. Tehát valóban nem mindegy ez sem. Mondjuk én otthon 3-as aljzatba dugom, ő meg azt mondta, hogy jó lesz annak a 2-es is, hiába győzködtem. Aztán nekiállt másolni egy 11 Gigás filmet – tartott egy félórán át. Aztán javasoltam neki újra, hogy keressen egy kék USB-t, és azzal próbálja meg. A következő hasonló méretű fájl már percek alatt átment, nem győzött csodálkozni, lévén nem műszaki ember, lövése sem volt a 2.0 és a 3.0 különbségéről, míg a saját szemével meg nem győződött róla.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13271) bb0t válasza Alex91 (#13270) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Fel, a másik kis üdvöske a WD my passport ultra szépen hozza rajta a 120/120-at, szóval nem a porttal van a baj.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#13278) King Unique válasza imis (#13277) üzenetére


King Unique
titán

# 13238 linkjeit nézd meg, Passportok is jók, érdemes akár újabb Ultra és Slim széria felé is kacsintgatni (blog), de vinyót külön megvenni+ hozzá 2,5" alu rack is jó húzás. :K
Meg persze attól függ mire kell - pc, tv, usb3 van-e gépen - utóbbinál Fresco logic vezérlős Asrock lapoknál akadtak kapcsolat eldobálós dolgok, de driver update megoldotta [link], illetve Passportokon is lehet firmware frissíteni [link], talán annyi hátrányuk van, h usb csatlakozó NYÁK-ra van integrálva [link], így vinyó nem tehető át-használható máshol ( hosszméret csökkentés, hw-es titkosítás miatt, meg költséghatékonyabb is WD-nek) , de ezt leszámítva jó, megbízható széria. :K

[ Szerkesztve ]

(#13285) imis válasza King Unique (#13283) üzenetére


imis
senior tag

(#13279) imis : ok, ahogy mondtam az is jó ötlet :K , de h felsoroltam pár dolgot WD-ről, az nem azt jelenti, h az xar lenne, mert sokunknak van és használjuk is nagy elégedettséggel.

:Y
Na jó akkor rendeltem egy 1TB WD 2.5" My Passport-t , amúgy is tetszik, ssd mellé kell notihoz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.