Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) sonofagun válasza Mopar426 (#8) üzenetére


sonofagun
csendes tag

November 11-től, az első naptól van "korlátlan" pannonos netem, az első számla még ki se jött.
Nem is volt vele gond egészen most hétfőig (dec.8).
Ahogyan többünknek itt, csökkentették a sávszélességet "a hálózat és a többi előfizető hozzáférésének veszélyeztetése" miatt, így most a szokásos 3 Mega helyett 130-150 kb/s "sebességgel" megy..!

A legeslegdurvább az egészben, hogy a 10 Gigát sem értem még el a letöltésben!!! :((
Most őszintén: Mi a p.csát veszélyeztettem én???

Kétszer kérdeztem rá az ügyfélszolgálatnál hogy mi a szitu, íme a válaszok:

Ügyintéző1:

Veszélyeztetés miatt korlátoztak hétfőtől, a viszzaállítás pontosan egy hét múlva. (tehát 7 nap)
A korlátozásnak az -eseti- nagy forgalomhoz van köze, (fájlmegosztó, -cserélő) de azt nem tudják megmondani, hogy mennyi volt a forgalmam(!), ill. pontosan melyik napon, mikor is veszélyeztettem szegény Céget..
(Kérdeztem, hogy a korlátozás kezdőnapján-e, de azt mondták nem biztos, mert később is csökkenthetik a sávszélességet.. ááááá)

Ügyintéző2:

Szintén veszélyeztetést mondtak azzal a különbséggel, hogy "átléptem egy bizonyos adatmennyiséget". Hoppááá..!
Ezután rögtön visszakérdeztem és erre elkezdett össze-vissza beszélni a kiscsaj, hogy a net nem korlátozott csak lelassították (?!), meg hogy biztosan torrent miatt blabla..
Természetesen ő sem tudta megmondani, hogy mennyi volt a forgalmam és mikor rendetlenkedtem.
A korlátozás hétfőtől, visszakapcsolás holnap! (4 nap)
Szóval ha baszogatod őket alkudni lehet a büntiből..? :K
Nagyon úgy néz ki.

Mindenesetre jó sok panaszlevelet el kéne küldeni nekik, lehet hogy egy idő után elkezdik átgondolni az üzleti stratégiájukat..

Nem értek a műszaki részéhez, de ha nem bírja a hálózat, akkor bővítsenek, ha nem megy akkor írják le a honlapon a mobilnet előnyei után a "túlhasználat" okozta -valódi- szankciókat is,
meg hogy azt hogy: nesze paraszt, ezek a feltételeink, ha nem tartod be, ez meg ez lesz..! De k.rvára etikátlan korlátlannak hazudni a hozzáférést, mert a 136kb/s sebességgel (speedtest.net) éppenhogy korlátozva vagyok az időmben, amikor egy statikus weblap is másfél percig töltődik..

Egyedül Youtube-ot használtam (lazán, módjával)
és online Tv-t néztem kb. egy órán át, a többi webes olvasgatás, semmi torrent, p2p..
Ha ez veszélyezteti a hálózatot akkor húzzák a f.szukra a mobilnetüket..!

Pannon internet korlátlanul??? Ébresztő.. Korlátlan a f.szt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.