Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Hurracan


Hurracan
tag

Kívánom, hogy sikerüljön............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Honnan neteze hilfe? otthonról??????

(#152) Hilfe


Hilfe
csendes tag

Up! Nagyon fontos lenne, addig kell ütni a vasat, amíg meleg!!!

(#153) borg315 válasza Hilfe (#142) üzenetére


borg315
aktív tag

huh akkor megprobalom osszeszedni h sztem mit erdemes megfontolni (reszletesen lasd lejjebb):
- elkezdeni keresni egy masik munkat edesapadnak, hatha - palyavalasztasi tanacsado? kozeli telepulesek included?
- szghasznalat alapjait beleverni erdeklodese menten haladva
- csaladi koltsegvetesbe beleadni
- csaladsegitovel felvenni a kapcsolatot (eloszor csak tajekoztatas a feltetelekrol, utana eldonteni h milyen formaban kene menni es informalni edesapadat)
- a valtozasok kommunikalasa: SOHA ne hasznaljuk a ''segitseg'' (neki), ''problema'', ''megoldas'' szavakat
- gondoskodj a sajat tovabbtanulasodrol

bovebben:

thx az infot, de igy mar kevesbe ertem mi a munkahelyi problema :) 150%-ot kell dolgozni, de mi abban az 50%, tulora? alternativa ezt a tulorat elismertetni a fonokkel es kifizettetni vele legalabb reszben? az okozza a frusztraciot, h tobbet kell dolgozni mint az alapmelo _es_ nincs kifizetve? vagy az elismeres hianya? vagymi?

eszembe jutott, letezik palyavalasztasi tanacsadas, persze fiataloknak, de ott van egy folyamat amelynek soran az ember igenyeit felmerik es belovik azokat a munkakat amelyek illenek hozza. ilyen munkakat lesz erdemes keresni, h a munka tobb oromot okozzon mint frusztraciot.

munka mas telepulesen: okay, bicaj kilove, de a berletet lehet a fizubol is fizetni, talan nem olyan draga (?), raadasul egy kor felett mar kedvezmenyes. ez sztem ne legyen akadaly.

vigyazzatok, ugy keressetek munkat, h ne jusson vissza a mostani ceg vezetesenek fulebe. esetleg ugy keresni mintha egy tavolabbi rokonnak keresnetek (lenyeg h mas legyen a vezeteknev).

szghasznalat: sorry, de a konyvbol valo tanulas nem erdeklodo embereknel nemmegy. ra kell szanni az idot az alapokra (eger, billentyuzet, ablakok, ablakok menui, ablakok gombjai, szoveg es link, copy-paste). en tovabbra is partolom azt a megkozelitest, h erdeklodese menten haladni (pld. harcmuveszet-honlapok, stb.), es ugy kituzni a checkpointokat h tudast kelljen szereznie hozza (pld. webezeshez azert mar kell egy kis tudas), es csinalja onalloan (szerezze meg a tudast es jegyezze meg a kulcsmomentumokat, ne kelljen alladoan segitseget kernie). lehet h kell jegyzetelni a tudast, es konnyen attekintheto (max 1db a4es lap, kulcsmomentumokkal) formaba onteni. ezzel lesz gondod es munkad rendesen, de muszaj. penzbe meg nem nagyon kerul, ugyse a papir szamit, hanem h ha eleloknek egy szgepet, akkor tudjon vele dolgozni.

csaladi koltsegvetes: bevasarlasokat pld. el tudnatok intezni, egyreszt a fizikai reszet (csomag hazacipelese) masreszt a $$ reszeben is szerepet vallalva.
emellett ha vmi kozepes kiadas van (pld. uj tv-t kell venni) akkor abba is be lehetne szallni.

lekotesek: a kov. lekotesi pontnal fel lehet szabaditani, pld. ha havi ismetleodo lekotesben van. no persze nem azert h feleljetek, de ha akad kisebb koltseg, akkor azert 5e ft ne legyen akadaly.

az intervencio (beavatkozas) kommunikalasa (szvsz):
1. amit NEM hasznalni: ''segitseg'' (neki), ''problema'', ''megoldas''. a problematol ugy ahogy van vszleg irtozik, ami erre utal, az kerulendo; a segitseg implicite azt az infot hordozza (sarkitva) h o gyenge es segitsegre szorul. ez elutasito magatartast valthat ki.
2. EHELYETT imho ugy lenne erdemes kommunikalni ezt, h dolgok valtoznak, mert mindig is valtoztak, es most eppen ebbe az iranyba valtoznak. segitsegre te es az anyukad szorul, ebben o lehet _partner_, akinek a reszvetelevel jobbra fordulhatnak a dolgok, hozzajarulhat a boldogsagotokhoz.
a ferfi psyche szereti a cselekvest, a dontest es a kedvezo visszacsatolast, utalja a kenyszerpalyat es ha gyengenek tartjak. lehet, h celszeru bevonni ot a valtozasokba, de ugy h legyen mozgastere, tudjon donteni dolgokrol. konkret dolgok legyenek kituzve, amelyek cselekvest igenyelnek, ne homalyos ''erezd at, hogy..'' dolgok.

konfrontacio = szembesites. a videos peldara irtam.

egyeb: sztem a kevesszereplos egyezteteseken a szoc.munkas pontosan tudja, h a hianyzo embernek is van sajat velemenye a dologrol es h a resztvevok se teljesen objektivek.

(#154) borg315 válasza Hilfe (#150) üzenetére


borg315
aktív tag

:/

hat, legalabb van vmennyire pozitiv fejlemeny is..

amugy en drogprevencios teruleten vagyok aktiv, szal konkretummal sajnos nem tudok szolgalni. a telepuleseteken kell h legyen gyermekvedelem es csaladsegito szolgalat, jo esellyel egybevonva hasonlo szervezeteket, ott tudnak segiteni v tippet adni.

de ha nincs messze nagyobb varos, ahol esetleg jobb szakember van, akkor erdemes azt is fontolora venni, h ott korulnezni a szakemberek kozott.

vannak ingyenesen hivhato krizis-telefonszamok, ott is tudnak tippeket adni. ha a megyei ujsagokat nezitek meg ilyesmi utan kutatva, lehet h talaltok olyat ahol a kozelben levo helyet is ismernek es tudnak ajanlani.

(#155) Hilfe válasza borg315 (#153) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Beszéltünk erről a másik munkáról, azt mondta nem kell.
Van neki egy régi osztálytársa, majd vele el kezdhetnének mailezni, és ezáltal megtaníthatnám a szg használatot, de most pillanatnyilag van fontosabb.
Családi költségvetésbe én is beszállok.

Tudnál mondani egy-két tel. számot ilyen családsegítőét? Te esetleg nem ilyen terülten dolgozol? Hogy megy az ilyen?

Terület rendezéssel foglalkozik apu, és egy adott kapacitású helyre kell berakni másfélszer annyi embert. És az a plusz fél azok eléggé befolyásos emberkék hozzátartozói, és ha apu nem talál megoldást, akkor a főnökének is kijárhat a rúd, ezért cseszteti aput, hogy minden rendben legyen.

Én úgy gondolom, hogy ha nem a piálásról szokik le, hanem keres egy másik munkahelyet, akkor ott is fog rá találni okot, hogy piálhasson, de ezen még komolyabban nem gondolkoztam.

A busz méginkább kilőve, ő túl kényelmes ahhoz. Még nem foglalkoztam az új munkahellyel.

A szg használatának megtanulását, meg úgy akarom, hogy ő kérjen meg, hogy segítsek neki, mert ha én erőltetem, akkor azt hiheti, hogy az én kedvemért tanulja meg. Csak akkor segítek neki, ha ő is akarja.

Minden komolyabb összeget össze szoktunk dobni, vagy valamit ők fizetnek, de mi álljuk az egyéb költségeket. Pl: a netet ők köttették be, de mi fizetjük a számlát.


Őőőő.... Ezt a három bekezdést abszolút nem értem. Kit is kellene felkeresni? Pszichológus? Szociális munkást? Vagy családsegítőt?(Az utolsó létezik egyátalán?)

(#156) Hilfe válasza Hurracan (#151) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Igen itthonról netezek.

Ha valakinek van valami ilyen területen dolgozó ismerőse, azt kérem, hogy adja meg az elérhetőségét.

(#157) borg315 válasza Hilfe (#155) üzenetére


borg315
aktív tag

ezen a teruleten konkretumokat nem-budapesti kontextusban nem tudok sajnos mondani. Bővebben: link, ha internet, de celszeru lenne egy rel. nagy megyei lapban utananezni a kozeli lehetosegeknek.

csaladsegito van, letezo intezmeny, legalabbis bp-en van, keruletenkent. vszleg varosokban v. megyeszekhelyeken is van, nem tudom. hasonlo a helyzet a gyermekvedelmisekkel.

azon kerdes megvalaszolasat, h kihez erdemes menni, szinten szakemberre biznam, en elso korben kvazi laikuskent a csaladsegitot ajanlanam (ismerosi korben volt aki az egyik keruleti csaladsegitokkel tartotta a kapcsolatot es igen segitokeszek voltak), elemzi a helyetet aztan legfeljebb elkuld mas szakemberhez. laikuskent a pszichimokusokat indulasnak nem forsziroznam, itt ugy tunik inkabb elethelyzet-problema van, amelynek ''csak'' kovetkezmenye a tintazas.

(#158) Hilfe válasza borg315 (#157) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Lehet, hogy figyelmetlen voltam, de amit megadtál link, azon nincs családsegítő.
Pesten a kerületi családsegítő az elvállal vidékieket is? Esetleg Kecskemét elérhetőséget tudnál adni? Vagy Szegedit?

Már úgy beleéltem magam, ne fosszatok meg ettól, kérlek titeket.:0

(#159) borg315 válasza Hilfe (#158) üzenetére


borg315
aktív tag

turelem, csak utana kell jarni.. guglizok egyet, aztan beirom h mit talaltam. addig te is nyomhatod :)

(#160) Hilfe válasza borg315 (#159) üzenetére


Hilfe
csendes tag

startlap.hu felé orientálódtam, kösz az ötletet, a google-val.

(#161) borg315 válasza Hilfe (#158) üzenetére


borg315
aktív tag

csaladsegito kozpontok megye szerint - Bővebben: link , Bővebben: link
szegedi civil haz - Bővebben: link
egyeb - Bővebben: link

(#162) Hilfe válasza borg315 (#161) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Nagyon gyors voltál, nagyon szépen köszönöm! Holnap megmutatom a címeket, hogy hova menjünk, aztán hajrá!

Feltétlenül megírom a tapasztalatokat. Nagyon szépen köszönöm. Mégegyszer is. Lehet, hogy végre olyan családi életünk lesz, amiről még álmodni sem mertünk? Köszönöm szépen a segítségedet.

(#163) Hurracan


Hurracan
tag

Olyan furcsa nekem ez az egész sorry................!

(#164) borg315 válasza Hilfe (#162) üzenetére


borg315
aktív tag

nagyon szivesen.

amugy vigyazzatok a lelkesedessel, nem ez az egyetlen lehetoseg/alkalom van, h a dolgok jobban forduljanak. erdemes ugy hozzaallni imo, h tesztek egy probat egy eddig ismeretlen dologgal, nem pedig erre tesztek fel mindent es ha nem jon ossze akkor krah.

amugy elso lepeskent erdemes a telefonszamokat vegighivogatni, hatha a helyzet par mondatos vazolasa utan meg tudjak mondani h egyaltalan erintettek-e ilyen teruleten, es tudnak mast ajanlani ha nem. amikor telefonon roviden elmondjatok h mivan, celszeru ha edesapad nincs eppen ott mert lenyegretoroen kell eloadni, emliteni az alkeszes epizodot de mindenkeppen elmondani a tobbi korulmenyt is.

nem tunik rossz otletnek amugy tobb telefonszamot is felhivni ugyanezzel, mert emberek vagyunk, lehet h a vonal masik vegen epp olyan hangulatban van az ember h le akar razni. whatever.

es kerlek olvasd at amit a valtozas kommunikalasarol irtam.

(#165) _az


_az
senior tag

www.pszichologia.hu-n is lehet szakembert keresni, nem tudom, hogy volt-e már, ha igen akkos bocs

az

(#166) Hilfe


Hilfe
csendes tag

Kiválasztottam 31 telefonszámot, és azt nem tudom, hogy hétvégén ezeket lehet-e hívogatni. Amúgy ez a családsegítés ez ingyenes, vagy kell fizetni érte x összeget. Nem a pénz az akadály, csak nem akarunk pofára esni, hogy nem számítottunk a fizetésre.

Én is arra gondoltam, hogy több számot felhívni, és aki a legrokonszenvesebbnek tűnik, ahhoz mennénk.

(#167) Hilfe válasza Hilfe (#166) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy ez a családsegítés fizetős-e?

(#168) szucsi válasza Hilfe (#167) üzenetére


szucsi
őstag

Saját körzetedben nem. Nézd meg lakóhely alapján hova tartoztok.

(#169) Hilfe válasza szucsi (#168) üzenetére


Hilfe
csendes tag

A neten ennek utánnalehet nézni?

Anyu ma reggel pityergett, hogy nem tudja, hogy szereti-e annyira aput, hogy végigcsinálja-e ezt vele.

(#170) borg315 válasza Hilfe (#166) üzenetére


borg315
aktív tag

sztem ingyenes, de ezt az első telefonszámon is meg tudják már mondani.

(#171) szucsi válasza Hilfe (#169) üzenetére


szucsi
őstag

198 léci

(#172) gromble_ziz válasza Hilfe (#169) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

tartsd bennük az erőt!!! képesek rá, ha tényelg akarják, és miért ne akarnák...
szorítok!!!

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#173) Bordy


Bordy
csendes tag

Egyik haverom apja is hasonló problémával küzdött, ő is alkoholista volt.
Lehet, hogy hülyének hangzik amit mondok, de próbáljátok meg a Csernust. Nem a TV-ben, hanem a rendelőben. Nekik is ő segített. Azt mondta, hogy tényleg olyan amilyennek látszik, de hatalmas hatással volt az apjára és sikerült is, mert nem hagyja hogy visszaszokjon, és foglalkozik az emberekkel. Egy próbát szerintem megér, hogy utánajárj!

[Szerkesztve]

In a Wolrd without walls and fences, why do we need Windows and Gates?

(#174) eddie303 válasza Bordy (#173) üzenetére


eddie303
őstag

A World-ban cseréld ki az R-et és az L-et

Sajnos nekem is apám alkoholista, nem akarom a topiknyitót elkeseríteni, ma már azt se tudom, mi van vele, édesanyámék elváltak 11 éve lassan. Volt elvonó kúrán is legalább 3-szor, de többször is. Most az öregotthonban nem hagyják inni szerencsére, de már agysorvadástól májcirózisig minden baja van, nem csoda, a 87 fokos szeszt negyed literes pohárszámra itta.

[Szerkesztve]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#175) Hilfe


Hilfe
csendes tag

Ma felkerestem őket, egyenlőre még csak annyi volt, hogy holnap délután keressem fel őket, egyedül, és én vázolom a helyzetet. A kiskunhalasi címet kerestem fel. Egy kb. 40 éves nővel beszéltem, azt mondta, hogy holnap keressem őt, nagyon barátságosnak tűnt.

Holnap feltétlenül rákérdezek, hogy mi területileg oda tartozunk-e. Nem fontos annyira, csak hogy ne égjen a pofám, hogy nem számítottam erre.

Remélem, hogy még ők is akarják. Anyu már nem biztos abban, hogy valóban szereti-e annyira aput, hogy végigcsinálja vele. Apuval még erről nem beszéltem, majd először holnap segítséget kérek, hogy hogyan tudnám aput meggyőzni erről, hogy kérjen tanácsot.

Apu amikor még a Csernus doki ment a tévében, akkor soha nem nézte. Azokban a műsorokban foglalkoztak piásokkal is, és szerintem nem akarja beismerni, hogy a dokinak igaza van. Szerintem egyenlőre durva dolog lenne egy pszichiáterrel indítani. Remélem ez a családsegítős nő sok ilyen esetet látott már, és tud tanácsot adni.

Biztos vagyok abban, hogy az erőszakon kívül van más megoldás is, csak nagyon nehezen lehet, egy önfejű apát kezelni egy gyereknek, amikor nem vagyok biztos abban, hogy ő is akar segíteni magán

(#176) MasOyama válasza Hilfe (#175) üzenetére


MasOyama
őstag

Hol tartasz?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Kereskedés és Szerviz

(#177) Hilfe válasza MasOyama (#176) üzenetére


Hilfe
csendes tag

A hatodik fejezetet kezdtem el olvasni, egyenlőre még csak átfutás jelleggel, aztán majd újrakezdem, hogy fel is fogjam a dolgokat, és alkalmazni is tudjam. Sajnos csak kevés időm van, és van fontosabb dolog is, sajnos. Egy két tanácsot nem igazán értek, hogy hogyan lehetne a gyakorlatban alkalmazni, de lehet, hogy csak én beszélgetek túl egyhangú emberekkel.

Hétfőn délután megy el anyu+apu egy pszichológushoz. :C:C:C:C:C:C:C:DD:DD:DD:DD

Azt tudja-e valaki, hogy szokás-e ilyenkor hálapénzt adni, és ha igen akkor mennyit? Szerencsére foglalkoznak velünk annak ellenére is, hogy területileg nem oda tartozunk, de nálunk nincs pszichológus.

Akinek ilyen jellegű problémái vannak, és a menekülés helyett a harcot választja, annak csak azt tudom javasolni, hogy egyszer mindenki megtörik. Mindenkit meg lehet törni. Nekem 19 évbe került. A lényeg az, hogy kívülről kell szemlélni a problémát, és monotonul sulykolni kell a megoldást.

Nagyon szeretném, ha sikerülne még megmenteni a házasságukat, és a közös életünket.

(#178) szucsi válasza Hilfe (#177) üzenetére


szucsi
őstag

nem egy alkalom lesz.

ez nem úgy működik ugyanis, hogy odamennek egyszer, megmondják nekik a frankót aztán minden megváltozik.

ne várjanak azonnali csodát.

szerintem nem jattos a dolog, ne tömjék ki a kollégát dohánnyal, mert félő, hogy utána tőle fogják várni, hogy megoldja a problémát, holott ebben ő valójában csak katalizátor lesz.

A szüleidnek kell a probléma megismerésén és megértésén dolgozniuk, szerintem, ha elég eltökéltek, és megvan hozzá az erejük+merszük, akkor a jatt nekik jár.

(#179) Hilfe válasza szucsi (#178) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Én is remélem, hogy nem csak egy alkalom lesz, és ők is javítani akarnak a helyzetükön, és nem csak a sült galambot várják majd, hanem a pszichológus tanácsai szerint élik/éljük mindennapjaikat. A hétfői egyenlőre egy kötetlen beszélgetés lesz, ahol megismertetik a problémát. Azt vettem észre, hogy apu anyuval sokkal közvetlenebb, mint velem. Mondjuk ez teljesen érthető, és egyenlőre nem is akarok elmenni velük, nehogy hátráltassam valamiben a szüleimet, de főleg aput.

Én sem akarok pénzt adni nekik, hanem ha sikerül a dolog, akkor valami jelképes ajándékot adni a pszichológusnak.

Remélem az első találkozás jól alakul, és szívesen el fognak járni és meghallgatni a tanácsokat, és azt alkalmazni is.

(#180) Sihto_


Sihto_
tag

Szia Kedves Topicnyito,
sajnos nem volt erom vegigolvasni az egesz forumot, csak itt a veget, es csak azert batorkodom valaszolni, mert az utolso halapenz, ajandek temaban biztosan tudok segiteni, meg a tobiben is. (talan)
Ugyanis a baratnom pszichologus, az unokatesom pedig pszichiater es Mo-n elismert szaktekintely es pont a szevedelybetegsegekkel foglalkozik. (foleg alkoholizmus)
Igy hat naponta hallok a csaladodhoz hasonlo esetekrol es egyeb lelki problemakrol.
A baratnom eppen most doktoral klinikai pszichologiabol, az egyik videki korhazban fogadja a betegeket.Nem divat a halapenz 5 betegbol egy ad, (egyaltalan nem varja el, de persze orul ) ajandekokat eleg gyakran kap, de ezek neha csak gondot okoznak, az o velemenye az, hogy szabad akaratod, hogy adsz-e valamit, de ez nem befolyasolhat semmit sem, kulonosen, ha szegeny vagy. Az ajandekokkal meg az a baj, hogy a betegek a terapia soran, amugy is valamifele kapcsolatba kerulnek a pszichologussal, az ajandekozas csak ezt a kapcsolatot erositgeti, remelem ertheto voltam. A baratnom peldajan pedig latom, hogy ha jo egy pszichologus, akkor eleg jol meg is fizetik.
Remelem tudtam valamit segiteni.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#181) Hilfe


Hilfe
csendes tag

Ma voltunk egy pszichológusnál, és anyu nem engedte, hogy én is bemenjek velük. Apu jól beetette a pszichológust, hogy ő egy mártír, anyu meg egy idegbeteg. Nagyon kiakadtam.
Egyenlőre úgy van, hogy anyu a depresszió határán van, legalábbis a pszichológus szerint. Fel kell keresnie egy pszichiáter, aki ad neki gyógyszereket, hogy legalább a dühkitöréseit, tudja kezelni.

Van egy pszichiáter ismerősünk. Anyu nem akar hozzá elmenni, de talán nem lenne jobb egy baráttól segítséget kérni, mint egy SZTK-s orvostól aki az embereket csak egy munkának nézi?

Most hogyan tovább?

(#182) Szalma válasza Hilfe (#181) üzenetére


Szalma
őstag

(Antidepresszánst beszedni!!! Sokat használhat. Ha apud jobb légkörben fog élni, lehet magától szabadul, de legalábbis könnyebb lesz rá hatni...)

Szeretettel:
Szalma

(#183) Hilfe válasza Szalma (#182) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Apunak van lehetősége ahhoz, hogy jobban éljen, még akár a munkahelyváltást is meg lehetne oldani, de ha mi segíteni akarunk neki, akkor miért taszít el magától? Miért olyan nehéz belátni, hogy nincs neki igaza?

Sztk-s orvos vagy egy közeli ismerős pszichiáter?

(#184) Szalma válasza Hilfe (#183) üzenetére


Szalma
őstag

(Szerintem Sztk. Pszichiáterből ismerős csak akkor, ha nem vele jártok sörözni... (Távoli ismerős.)
Apukádnak valamiért szüksége van néha az italra. A környezetén tudtok csak változtatni, önmagán csak önmaga tud segíteni. Egy esély lehet az oldottabb, nyugodtabb otthoni légkör, akár azon az áron is, hogy az életszínvonalból enged az ember. Több közös program (pizzázás, csak úgy egy bazi nagy sütizabálás, poénból venni strucctojást rántottának, stb...), minimalizálni az anyagi jellegű beszélgetéseket, extrém esetben vedd a kezedbe a családi kasszát 1-2 hónapra, hogy lásd mekkora a gond...

Egy jól megfizetett pszichológus tudna jobb tanácsokat adni, de az megintcsakpénz...

Ötletelj! Hivatkozz unokákra! Csak ne legyen ilyen negatív hangvételű a hozzáállásod.)

Szeretettel:
Szalma

ui.: Esetleg havonta összekuporgatni lét egy fiús steak+guinnes éttermi ''bulira'', kettesben. Saját tapasztalatom, hogy az ember akkor kerül igazán közel az apjához, ha annak komoly egészségügyi problémái lesznek... És az mindig túl késő...

(#185) gromble_ziz válasza Hilfe (#181) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

még jó, hogy nem engedett be. ne is csodálkozz.
te is könnyeben beszéledmeg velünk a problémákat, mint a problémakör beli emberekkel. egyébként is elég neki az, hogy apukád is a pszichológus is ott van!

remélem lesz javulás :) de már az, hoyg el tudtad oda vinni Őket már az egy nagy lépés :) gratulálok :)

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#186) borg315 válasza Hilfe (#181) üzenetére


borg315
aktív tag

nah megtalaltam egy masik gepen a cookieban a linket (favourites hianya sux!), gondoltam benezek..

Ma voltunk egy pszichológusnál, és anyu nem engedte, hogy én is bemenjek velük. Apu jól beetette a pszichológust, hogy ő egy mártír, anyu meg egy idegbeteg. Nagyon kiakadtam.

nem akarlak megbantani, de amikor egy ember ilyen helyzetbe kerul, a felelem nagyon eros tud lenni, es kepes kifulladasig vedelmezni magat. egy olyan hibat, ami az ember eletenek egeszet erinti, nagyon nehez beismerni. ez mind2 felre vonatkozik! sajnalom, de en fenntartassal fogadnam azt is, amit anyukad mond.

Egyenlőre úgy van, hogy anyu a depresszió határán van, legalábbis a pszichológus szerint. Fel kell keresnie egy pszichiáter, aki ad neki gyógyszereket, hogy legalább a dühkitöréseit, tudja kezelni.

fontos: ha alkoholizal o is (nem lehet mindig tudni, vannak sikeres zugivok) akkor lehet h masik gyogyszer kell, mintha nem. erdemes erre ugyelni.

kitartas.

(#187) Hilfe válasza borg315 (#186) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Egyértelmű dolog, hogy védi magát mindenki, de ennek van egy olyan része is, hogy valaki mégsem ismeri be a hibáját mások előtt, és csak azért keres fel szakembert, hogy a többiek csöndbe maradjanak.

100%-ig biztos vagyok benne, hogy anyu nem zugivo, és a gyógyszereket rendszeresen szedi.

Amióta elkezdtük ezt az egészet, apuval semmi gond nincs, csak még mindig hagyja magát, hogy provokálják, de már nem nyúl a pohárhoz. Remélem ezután sem fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.