Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hilfe


Hilfe
csendes tag

Rendszeres látogatója vagyok a fórumnak már több mint egy éve. Sajnos szégyenlem, hogy ide kell fordulnom a problémám miatt, és ezért csináltam az új nicket.
Mindenféle segítséget szívesen fogadok, és ha valakinek van egy halvány ötlete is, azt kérem, ossza meg velem.

A helyzet az, hogy édesapám egy cégnél dolgozik, és nálunk nagyon nehéz ilyen idős korban ilyen iskolázottsággal munkát találni, és ezért van, hogy édesapám mindenféle munkát elvállal, hogy valahogyan tengődni tudjunk. A munkahelyén sok probléma van, és ilyenkor a piához fordul vigaszként.

Édesanyámnak, van egy betegsége, ami miatt, ha felidegesítik, akkor el kezd fulladozni.

Sajnos nagyon sok féleképpen próbálkoztunk édesapámat leállítani a piától eddig szakember segítsége nélkül. Nagyon önfejű édesapám, azt hiszi, hogy ő mindent meg tud oldani, pedig nem szégyen segítséget kérni.

Nem is tudom, valami családsegítő, vagy pszichológus kellene, aki ilyen ügyekben jártas.

Továbbá hogyan tudnám meggyőzni édesapámat, hogy kérjen segítséget, mert a piálás miatt, tönkre megy már a család.

Édesanyám szereti édesapámat, amikor nem piál, de amikor iszik, meg tudná folytani. Már nagyon nem bírja édesanyám, édesapám önfejűségét, aminek mi isszuk meg a levét.

Nagyon kérek mindenkit, hogy akinek van valami tapasztalata, ötlete, tanácsa bármi, az kérem ossza meg velem, nagyon fontos lenne.

(#2) pilóta válasza Hilfe (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hol lax?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) tiv83us válasza Hilfe (#1) üzenetére


tiv83us
veterán

Mindenkeppen probaljatok apudat ravenni, hogy fogadja el a segitseget es vigyetek el egy szakemberhez.
Probaljatok beszeleni egy szakemberrel, hogy hogyan lehetne segiteni apudnak /errol nem kell hogy tudjon/ es hogyan lehetne ravenni, hogy elfogadja a segitseget.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4) Hilfe válasza pilóta (#2) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Ne haragudj, de csak annyit mondanék, hogy Bács-Kiskun megye közepén, Kiskunhalas közelében.

(#5) Hilfe válasza tiv83us (#3) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Próbáltuk már szóval, és erőszakkal is, fenyegetőzve, hogy édesanyám elválik. Hogyan lehetne, egy önfejű embert rávenni arra, hogy segítséget kérjen?

(#6) szucsi válasza tiv83us (#3) üzenetére


szucsi
őstag

Segíteni sajnos csak annak lehet, aki segítséget kér. :(

Nehéz menet lesz.

(#7) pilóta válasza Hilfe (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ok. Csak azért kérdeztem, hogy ne ajánljak kazincbarcikait, ha békéscsabai vagy. Próbálok keresni valakit és mailben elküldöm az elérhetőségét.
Addig is a pszihomókust felejtsd el. Még soha senkin nem segítettek, viszont rontani annál többet tudnak...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) strike-force válasza Hilfe (#1) üzenetére


strike-force
őstag

nemtom mennyire off vagy nem, de távolabbi-ismerős körömben 2 embernek is van olyan kütyü beépítve a testébe, hogy ha alkoholt iszik, rosszul lesz és minél többet iszik, annál rosszabbul lesz.
Édesapádnál is talán meg lehetne próbálni valami hasonlót, nem? Persze ehhez asszem az ő beleegyezése is kell talán.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#9) Hilfe válasza szucsi (#6) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Egy önfejű ember nem fogadja el a segítséget, inkább hagyja, hogy széthulljon a család, de az ő büszkeségén ne essen csorba.

A kütyü építése, meg már eléggé meredek.

(#10) divot válasza Hilfe (#5) üzenetére


divot
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de én ebbe már belebuktam. Ha nem jött volna a faterom betegsége, akkor a mai napig alkoholba folytaná a képzelt bánatát. Vagy megfojtottam volna esetleg, mert néha nagyon kihúzta nálam a gyufát. Rohadt egy dolog az alkoholizmus. :(

(#11) Hilfe válasza divot (#10) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Amióta megszülettem már ez megy, de ma este anyunak volt egy dühkitörése, valószínűleg csak azért nem támadt rám, mert én fogtam le. Apámnál idáig még csak az erőszakot nem próbáltam, de nem fogom hagyni, hogy tönkretegye anyut.

(#12) szucsi válasza pilóta (#7) üzenetére


szucsi
őstag

Köszönöm, drága barátom a bizalmat! :DDD

Én is sokra tartom a te munkádat! ;)

(#13) Wildmage válasza strike-force (#8) üzenetére


Wildmage
senior tag

Ehhez ziher, hogy kell a beleegyezése és ha jól értem ő is olyan bizonyos szempontból, mint az én apám. Semmit nem lehet neki megmagyarázni, ha nem akarja és a kezelésre szoruló derekával se hajlandó dokihoz menni, pedig rendszeresen előfordul, hogy akár egy hétig is alig bír mozogni. Sokat nem lehet az ilyen emberrel kezdeni sajnos. 23 éve tapasztalom, szóval tudom miről beszélek :(

ui.(megelőzésképpen): Aki a későbbiekben ebbe a topicban viccelődni kezd valamin, az érezze magát mellbe rúgva és süllyedjen el ott ahol van. Unom már, hogy mindenhol előkerül egy Humor Herold és jópofáskodik ott is, ahol semmi helye nincs.

(#14) Hilfe válasza szucsi (#12) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Te esetleg valami orvos vagy?

Én 19 éve hallgatom ugyanazt a lemezt, de most szakadt a húr, nem hagyom, hogy anyu tönkremenjen.

(#15) divot válasza Hilfe (#11) üzenetére


divot
veterán

Ezerszer mondtam anyámnak is, hogy váljon el. Valószínűleg meg is tette volna, de épp akkor ütött be a faternál a krach. Én azóta azt mondom, hogy ezek az alakok menthetetlenek. Persze sajnálom is őket, de inkább haragszom rájuk. Szóval ebben az ügyben én bizonyosan nem leszek jó tanácsadó. :)

(#16) szucsi válasza Hilfe (#9) üzenetére


szucsi
őstag

Igen, a kütyü elég gáz. Gyakorlatilag primitív kondicionálással akarja helyretenni azt, aminek az oka elsősorben nem az alkoholban keresendő.

Legtöbbször egyébként elsőre placebó, de akkor is állatdresszírozós fílingje van. Mint a SouthPark filmben amikor a csávóba berakják a káromkodásra büntető ketyerét. :O

(#17) Hilfe válasza divot (#15) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Nem szeretném, hogy széthulljon a családom. Anyu mondta, hogy szereti aput, ha apu kedves és aranyos, és szerencsére úgy kb. 3-4 hetente fordul elő az ilyen. Én a magam szemszögébel gyengének tartom aput, hogy piához folyamodik, mert én is mentem át gyakran eléggé húzós dolgokon, de még egyenlőre nincs fogalmam arról, hogy mit jelent eltartani egy családot.

(#18) divot válasza Hilfe (#17) üzenetére


divot
veterán

3-4 hetente? Az semmi. Nálunk egy időben napi program volt. :((

(#19) Hilfe válasza divot (#18) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Nekem ez is elviselhetetlen. Nagyon féltem anyut, hogy nehogy megsebesítse magát, és nehogy valami hülyeséget csináljon. Gondolom, nem kell elmondanom, hogy mire gondolok.

(#20) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nem fogod tudni megváltoztatni apádat.

Nálunk ugyanez van nagyapámmal:szinte minden szombaton pár órára anyámmal átmegyünk hozzájuk,és állandóan be van akasztva.Persze ilyenkor nem hall,nem lehet hozzá szólni,stb.Ül mint a tök,és vigyorog.Nem tudom szegény nagyanyám mennyit szív miatta..

(#21) divot válasza Hilfe (#19) üzenetére


divot
veterán

Tudom.

(#22) Hilfe válasza _Volkovy_ (#20) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Nem, nem, nem!!!!!!

Ha kell agyonverem apámat, hogy elmenjem ahhoz a rohadt orvoshoz!!!! Mit képzel ő magáról? Azt hiszi, hogy hagyom, hogy tönkretegye anyámat??!! Az ilyen viselkedésre, a munkahelyi gondok nem mentség, főleg 19 év alatt.

(#23) _Volkovy_ válasza Hilfe (#22) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Akkor hajrá.
Megváltoztatni nem fogod tudni.

(#24) Hilfe válasza _Volkovy_ (#23) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Biztosan van rá megoldás! Most én is olyan önfejű vagyok, mint az apám, de én úgy gondolom, hogy ezzel senkinek sem ártok. Lehet, hogy valami aprócska dolgot kell csak csinálni.

(#25) karyo válasza Hilfe (#1) üzenetére


karyo
senior tag

Ezen a problémán senki más nem tud segíteni, csak Ti magatok.

A fejekben kell rendet rakni!

Enjoy the silence.

(#26) _Volkovy_ válasza Hilfe (#24) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mióta próbálkozol a helyzet rendezésével?

Én a helyedben nekiesnék apámnak,a képébe vágnám a meztelen igazságot,aztán rácsapnám az ajtót,hogy gondolkodjon el a dolgokon.Egyszer már bejött ez a módszer nagyapámnál,azután majdnem egy évig bírta.

(#27) Hilfe válasza karyo (#25) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Annyi kudarc, és álmatlan éjszaka után még mindig kész vagyok bármikor tenni az ügyért, de már szinte mindenféle nézőpontot kipróbáltam, de egyik sem vezetett sikerre.

(#28) Totyi válasza karyo (#25) üzenetére


Totyi
őstag

Aki nem volt ilyen helyzetben,az nem tudja mit kell tenni.:(((Te sem tudod.Attól,hogy a topicnyitó rendet rak a fejében,semmi sem lesz ok.Itt másnak is kell akarni.Topicnyitó:anyámnak sikerült leszokni a piáról.Ő hetente ivot eléggé.De mára megoldódott a gond.Nagyon sokat számít,hogy a ''beteg'' is akarja-e a gyógyulást.Mert,ha Ő akarja akkor a legnagyobb lépés már megvan.Fel a fejjel!!!!

(#29) Hilfe válasza _Volkovy_ (#26) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Hmmmmm. Talán 10 éves koromtól kezdve. Már ezt is próbáltam, de nem volt semmi eredménye. Nálunk talán a leghosszabb idő a 2,5 hónap volt.

Egy nagy szart gondolkodik el rajta, hiszen neki van igaza, én csak egy taknyos vagyok.

(#30) _Volkovy_ válasza Hilfe (#29) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Talán nem voltál elég agresszív.

Nálam hatásos volt,igaz úgy ordítottam mint az állat.Én is megkaptam a kis takony elnevezést,de annyit válaszoltam rá,hogy inkább takony legyek,mint egy alkoholista lúzer.

Ha ez az út nem járható,akkor passzolnék.

(#31) Hilfe válasza Totyi (#28) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Édesanyád hogyan vette rá magát, hogy leszokjon a piáról? Mi motiválta? Ez lenne a lényeg, hogy ha ő rendet akar rakni, én bármikor segítek neki, és még soha nem hagytam cserben. Tudja, hogy bármikor számíthat rám, de mégis nehéz neki segítséget kérni, mert annyira önfejű.

(#32) divot válasza Hilfe (#29) üzenetére


divot
veterán

Tök szar helyzet. Náluk is ilyesmi volt: eleinte minek ugatok bele, az ő kenyerét eszem, stb. Aztán meg az lett a baj, hogy már huszonévesen sokkal többet értem el az életben, mint amit ő valaha is. Egy alkoholistának tök mindegy, mi van, a lényeg, hogy vele csúnyán ki van babrálva, ezért jogos az ivászata. (Hú, kezdem felhúzni magam, ahogy visszagondolok a régi ''szép'' időkre. :DDD)

[Szerkesztve]

(#33) Smogus válasza Hilfe (#27) üzenetére


Smogus
őstag

Hát nagyon sajnállak téged engem is nagyon bántana ez a helyzet és én sem bírnám ki hogy apám esetleg báncsa anyámat ez így nem helyes
Az lehetne a megoldás hogy szenbesítenéd valahogy, rá kellene ébreszteni arra hogy mennyi rosszat tesz azzal hogy a pohárhoz nyúl
Sajnos az alkoholizmus ittt magyarországon igen elterjedt lett, sok ''gyenge'' ember nem tud jobb és egyszerűbb megoldást a problémáira és ezért iszik
A legfontosabb a gyógyuláshoz vezető úton szerintem hogy felfogja hogy ez egy betegség és ő segítségre szorul és ha ezt ő úgy gondolja hogy nem igényli mert nem érzi hogy ő beteg lenne és nem látja hogy mi kárt okoz azzal hogy iszik akkor valahogy rá kell ébreszteni különben magától nem fog észheztérni
ez elég súlyos probléma számos családoit tönkre bír tenni ez

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#34) Hilfe válasza _Volkovy_ (#30) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Nem tudom, holnap mindenesetre meghallgatom apámnak a verzióját is, és megpróbálok ráutalni, hogy miért alakult ez így. Próbálkoztam én is az ordítozással, de egyszerűen fogja magát, és otthagy a francba, én nekem meg már nincs annyi lelki erőm, és idegzetem, hogy utánnamenjek, meg általában el is sírom magam. Aki nem élt át még ilyet, annak fogalma sincs arról, hogy milyen érzés ez.

(#35) Hilfe válasza divot (#32) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Hogy lett az baj, hogy te több mindent értél el, mint ő?

(#36) divot válasza Hilfe (#35) üzenetére


divot
veterán

Féltékenység.

(#37) Hilfe válasza Smogus (#33) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Mondtam már neki, hogy lejáratja vele magát, és minket is. tönkreteszi vele a családot, holott tudja, hogy édesanyám testvéreinek a házasságai mint a pia miatt mentek tönkre, ezért ő különös képpen ugrik a témára. Legutoljára amikor erről az oldalról világította meg a tényeket, csak hallgatott, és amikor rákérdeztem, hogy igazam van-e, csak annyit mondott, hogy nincs, mert tiszteletlen voltam vele, és nem adott nekem igazat.

(#38) Hilfe válasza divot (#36) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Na jó, de ez miben nyilvánult meg. Ha nem vagyok túl kérdezősködő persze, csak akkor válaszolj.

(#39) divot válasza Hilfe (#38) üzenetére


divot
veterán

Ez csak egy újabb áttételes ok volt az ivásra. Tök mindegy volt már akkor.

(#40) _Volkovy_ válasza Hilfe (#34) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az én nagyapám is elindult kifelé,eléugrottam,és szépen visszaültettem(nem kis fizikai erőkifejtéssel ugyan,de sikerült).Huh.Most,ahogy visszaemlékszem a dolgokra,most is felmegy bennem a pumpa.
Ismerős érzés,a tehetetlenségnél kevés rosszabb dolog van.

Az milyen lenne,ha édesanyád egyszer csak pár napra elmenne otthonról?
Valami rokonokhoz,vagy ilyesmi?
Aztán apádnak lenne ideje gondolkozni,hogy mit csinál rosszul.

(#41) Smogus válasza Hilfe (#37) üzenetére


Smogus
őstag

Én nagyon rossz pszihiáter lennék mert igen agresszív vagyok ilyen tekintetben olyan vagyok mint a Csernus én nagyon bírom az ő filozófiáját nagyon igaza van szeritnem bár sokan nem gondolják így ő ugy közelíti meg a dolgokat hogy a betegeken csak úgy lehet segíteni igazán ha ők maguk segítenek magukon nah mondjuk ez egy kicsit bonyolultra sikerült de azért van benne valami :DDD

A lényeg hogy neki kell elindulni az útón neki kell észrevenni hogy mit tesz és csak úgy tudna megváltozni.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#42) MasOyama válasza Hilfe (#1) üzenetére


MasOyama
őstag

Olvasd el a Sikerkalauz c. könyvet.(Dale Carnegie) Abban megtalálod a választ, erre és az összes felmerülő kérdésedre az életben. Sok Sikert!

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#43) Hilfe válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Sajnos abban a helyzetben ha eléugrom, akkor szép kis közjátékot csináltam volna, ugyanis közterületen volt a dolog.

Szerinte minden rendben van. Ma délután is úgy vigyorgott, mintha minden rendben lett volna, közben anyám meg ki volt borulva. Amikor történ taz eset, csupán annyit csinált, hogy felkapcsolta a villanyt, de talán jobb ishogy nem lépett közbe.

(#44) Hilfe válasza Smogus (#41) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Eleinte én szóval próbálkozom, de ha nem szükséges akkor mégsem erőszakoskodnék az apámmal, aki lényegében az életet adta.

Én is csípem a dokit, meg is van az egyik könyve. Apu is el kezdte olvasni, de aztá elakadt vele, és nem beszélgettünk róla.

Tudom, hogy neki kell elindulnia az úton, de hogyan lehetne rádöbbenteni, hogy észrevegye azt, hogy mekkora fájdalmat okoz?

(#45) Hilfe válasza MasOyama (#42) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Az összesre? Holnap feltúrom a könyvesboltokat.

(#46) MasOyama válasza Hilfe (#45) üzenetére


MasOyama
őstag

Az első rész 300 egynéhány oldal. Fuss át rajta. És meglesz a megoldás az összes ilyen, és hasonlo jellegű problémádra.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#47) divot válasza MasOyama (#42) üzenetére


divot
veterán

Ezt ugye nem mondod komolyan :F

(#48) _Volkovy_ válasza Hilfe (#43) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na de kérem,ilyesmiről otthon illik beszélgetni..

Nem lehet sehogy ráébreszteni arra,hogy nincs minden rendben?

(#49) Hilfe válasza MasOyama (#46) üzenetére


Hilfe
csendes tag

Hány részes? Mennyibe kerül az első rész?

(#50) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

hello! sztem azert nyul vki az alkoholhoz vagy droghoz, mert hianyzik neki az eletebol valami. ha pl 7vegen elmesz beb@szni haverokkal, akkoris ugye a szorakozas hianyzik :) de lenyeg a lenyeg faterodnak ez egy potcselekvese, amivel vmi hianyt/elegedetlenseget/unalmat/sikertelenseget/...-t akar kompenzalni/elfelejteni. szolval lehet hogy nem a tunetet kellene csillapitani, hanem az okot megszuntetni,
(mint az influenzara sem jo a coldrex mert csak a tuneteket enyhiti/ideiglenesen megszunkteti, de a betegseget a szervezet immunrendeszere kuzdi le).
Viszont ezt eleg nehez lesz neked megtenni faterod helyett, aki valoszinuleg tul motivalatlan ahhoz hogy kihozza magat a godorbol, es inkabb ideiglenesen elmenekul a gondoktol...pl uj allas keresese, vagy legyetek egyutt tobbet (csaladi programok), hatha kompenzaljak a bajait amik miatt a piaba menekul...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.