Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) kovsol


kovsol
titán

És az miért jó amúgy, hogy fehérebb a háttér? A nagyon fehér háttéren a betűk jobban fárasztják a szemet.

May the Force be with you!

(#7402) r3dsnake válasza Spy89 (#7399) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"...a korábbi Kindle Touch-ot is megtartják, ez a korábbi 79 helyett 69 dollárért lesz elérhető."

ez nem elírás? szerintem ez az ár a sima 4-re vonatkozik.

(#7403) Efreet válasza kovsol (#7401) üzenetére


Efreet
senior tag

Nem világítófehér, csak "papírfehér" :) Az eddigi Kindle inkább egy ponyvakönyv hulladékpapírjának a fehérségét hozta, ami néha tényleg nem volt túl kontrasztos (ráadásul elég nagy gyártási szórás is volt), ez a mostani - a képek alapján - egy jobb minőségű könyv fehérségét hozzák, és talán stabilabban fehér lesz mindenkinél.

Abban igazad van, hogy a nagyon fehér, pl. művészeti albumok papírja erős napfényben szembántó lehet.

A Kindle.com közben részben frissült, az amerikai árak már 69 és 89 dollár a K4-re, a nemzetközi még mindig 109.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7404) Spy89 válasza Efreet (#7403) üzenetére


Spy89
aktív tag

Elég lassan haladnak. Mostanra már fent kéne lenni a teljes új listának is :DDD (szerintem illene, ha már mától lehet rendelni)

Jön még boardosra lavina! :D

(#7405) Efreet válasza Spy89 (#7404) üzenetére


Efreet
senior tag

Illene bizony. Az Applenél a bejelentés percében (de legkésőbb a bemutató végén) frissülni szokott a bolt, és tavaly a Touch és a Fire bejelentésekor így is történt az Amazonnál is, most valószínűleg valami nem sikerült túl jól náluk...

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7406) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Amúgy a keyboardra még mindig nem várható valami akció?

(#7407) Efreet válasza r3dsnake (#7406) üzenetére


Efreet
senior tag

Két generáció jött már azóta, nem frissítik már, talán az új, szebb betűtípusokat megkapjuk, bár arra se nagyon kell számítani.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7408) Spy89


Spy89
aktív tag

Frissült!

Jön még boardosra lavina! :D

(#7409) r3dsnake válasza Efreet (#7407) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hm? Én árra gondoltam, masszív leértékelésre a keyboardnál.

(#7410) Efreet válasza r3dsnake (#7409) üzenetére


Efreet
senior tag

Mivel nincs utódja, és ami van, azt ezen az áron gyártatják, így nem fogják leértékelni, ne számíts rá.

Amúgy amit nem mondtak - a Paperwhite Kindle ugyanúgy 2 gigás lett, mint a K4, bár így, hogy közelebbi kapcsolatban van a Clouddal, így ez kevésbé problémás, nem kell mindent helyben tárolni rajta. A felbontása pedig 768x1024

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7412) Efreet válasza Kalandor (#7411) üzenetére


Efreet
senior tag

Szerintem a K3 - K4/KT váltás sem volt "értelmes", az alapvető funkcióra - olvasás - ugyanolyan jó a régi is, viszont így, hogy a KT generáció nyugdíjazódott, jönnek majd a Paperwhite-ok :) (mi lesz a neve itt? KP? új Touch?)

Az pedig majd kiderül kiszállításkor és az első kézbevételekkor, hogy milyen szoftvert kapott, és mit lehet benne birizgálni - 6.0-s Kindle szoftvert vagy valami Androidot, mint a Nook... ilyen szempontból még mindig a K3 a király :)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7413) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A paperwhite-nál vajon teljesen kikapcsolható a világítás? Vagy a mértéke állítható lesz? Legjobb lenne egy ambient sensor megoldás. mp3/jack/hangszóró dolgokról volt-e szó? Meg remélem a browsert is meghagyták.

(#7414) Efreet válasza r3dsnake (#7413) üzenetére


Efreet
senior tag

A világítás kikapcsolható, állítható fényerejű, experimental browser van, hang viszont nincs - a hangoskönyvesdit áttelepítették a Fire-re, már csak a K3 hangszórós. Az Amazon honlapján lefele görgetve mindenféle információt el lehet róla olvasni.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7415) g0dl


g0dl
addikt

Maradok hű használója a K3-nak, míg nincs színes, addig biztos.

(#7417) Spy89 válasza Efreet (#7414) üzenetére


Spy89
aktív tag

Igen, kb a sima Kindle 4 képességét rakták be a Touch tapizós felülete és az új kijelző mellé. Én arra számítottam, hogy a Touch belső képességeivel lesz legalább megáldva. Személy szerint mondjuk nekem még ez is elég, én olvasásra veszem, és nem egy egész könyvtárat akarok rajta tartani, arra jó a pc-m is. Egy szó mint száz az olvasásélményre ( láthatóságra ) mentek rá, viszont majd meglátom, hogy milyen élőben.
Legalább a mellé kínált tokon fejlesztettek. Ahogy elnézem kapott valamilyen záró szerkezetet.

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#7418) Sonja válasza Efreet (#7412) üzenetére


Sonja
veterán

Kindle PW ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7419) brumi1024


brumi1024
veterán

Nem tudom láttátok-e, jött szoftverfrissítés a kindle (4)-hez is(tehát nem csak az új kindle (4) kapja meg).

(#7420) BÁ Nutrition válasza Spy89 (#7404) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

lehet hogy nem az itteni időzónákban gondolkodnak :B

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7421) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Bárcsak pár héttel később ment volna tönkre anyu k4-ese, és nem múlt héten, mert akkor erre az újra cserélték volna. ;]

Akkor sima k4 már nem is lesz forgalmazva?

De most, hogy nézem az adatlapját: a sima olvasóban nem változott semmi, csak annyi, hogy szürke helyett fekete lett a kerete?:S

Felbontás maradt, akkor gondolom a kijelző is maradt.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7422) kovsol válasza brumi1024 (#7419) üzenetére


kovsol
titán

gondolom majd a touch is kap valami frissítést

May the Force be with you!

(#7423) Degeczi válasza brumi1024 (#7419) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem új, már 3 hónapja jött ki, sokan írtak itt is róla
(a K3-hoz viszont sajnos nincs)

(#7424) Degeczi válasza Efreet (#7412) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a fehér e-papír, jobb fölbontás, nem emelkedő árral (habár választott vezetőink megint azon munkálkodnak, h elszálljon minden árfolyam...) önmagában elég ok lehet a váltásra

a szoftver sajnos sosem volt a Kindle-ök erőssége: bár stabil, ritkán van vele gond, nagyon keveset tud, különösen a könyvek metaadatait tekintve (ha ott kezelné pl. a műfajt, fölösleges lenne a kínlódás a kollekciókkal)

(#7425) Spy89 válasza Zirowe (#7421) üzenetére


Spy89
aktív tag

Igen, de valahogy frissíteniük kellett azon is. Én a Touch tudását vártam volna az új paperwhite-ban!

Jön még boardosra lavina! :D

(#7426) Sonja


Sonja
veterán

Amazon Kindle Paperwhite hands-on

Ha levesszük a fényerőt, akkor olyan, mint a mostani Kindle Touch. :) Tetszik!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7428) Degeczi válasza Sonja (#7426) üzenetére


Degeczi
nagyúr

viszont így kérdés, tényleg fehérebb-e az e-papír, vagy csak a háttérvilágítástól tűnik úgy

élőben kellene látni, mindenesetre valszeg világítás nélkül nem túl nagy a különbség

(#7429) hampidampi válasza Kalandor (#7427) üzenetére


hampidampi
senior tag

Most komolyan gondolják, hogy a képernyőt simogassam lapozáshoz?
És mi lesz félkezes fogásnál?
Pláne a balkezesekkel?

(#7431) Degeczi válasza hampidampi (#7429) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos már régóta komolyan gondolják...
én sem értem, miért nem tettek a szélére lapozógombokat: akár ahogy a Nook-nál is megoldották, az is jobb lenne a semminél

(#7432) tomi888a


tomi888a
csendes tag

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan és mikor lehet egy Paperwhiteot megrendelni itthonról?

Köszi!

(#7433) hampidampi válasza Kalandor (#7430) üzenetére


hampidampi
senior tag

Persze ha be lehet állítani a jobbkezes-balkezes kezelést, meg hogy alul előre, felül hátra lapozzon, akkor ok.
Azért kíváncsi vagyok, hogy fog kinézni a kijelző pár ezer oldalnyi tapizás után...
Egy gomb is kifényesedik és elkopik. Engem igazából ezért zavarna.

(#7435) hampidampi válasza Kalandor (#7434) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az új Paperwhite (KPW? :) ) már kapacitív.

(#7436) Degeczi válasza hampidampi (#7435) üzenetére


Degeczi
nagyúr

annak is az a jellemzője, h nem kell erő hozzá - viszont a vízhatlan tokban használatnak valszeg még jobban betesz, mint az eddigi Touch infrás megoldásának (ami szintén csak kínlódva volt használható úgy)

(#7437) cekkk válasza Degeczi (#7436) üzenetére


cekkk
veterán

Kevesebbet kell pancsolni akkor :DDD

(#7438) hampidampi válasza Degeczi (#7436) üzenetére


hampidampi
senior tag

Én két éve használom a K3-amat és eddig nem kellett hozzá vízhatlan tok, pedig minden nap használom a fürdőkádban. Eddig bírta (kopp-kopp-kopp).

Ami még aggaszt, hogy az e-ink réteg fölé raktak még kettőt. Egyet a kapacitívnak, egyet a világítónak.
Nem lesz-e a kapacitív miatt így fényes? És ha nem, akkor más készülékek (tabletek) miért fényesek?
Nem rontja-e a képminőséget a plusz rétegek, mint a rezisztív cuccoknál?

Amúgy teszik a kütyü, de a K3-amat nem cserélném le (sokat jegyzetelek).

(#7439) hampidampi


hampidampi
senior tag

Ötödik generációs olvasó és még mindig Experimental a browser??? :W
Azért ez szerintem ciki.

(#7440) Degeczi válasza hampidampi (#7438) üzenetére


Degeczi
nagyúr

remélhetőleg nem hozták volna így ki, ha láthatóan rontana a képminőségen (táblagépeknél sem szokott panasz lenni arra), illetve a tükröződés túl erős lenne (bár az valszeg tényleg nagyobb, mint a sima modelleknél) - de persze majd meglátjuk

sokszor olvasok én is kádban, de nem annyira a beleejtéstől féltem, hanem nálunk különösen télen nagyon páradús a levegő a fürdőszobában
(de persze nyaraláskor a strandon is jól jön a filléres vízhatlan tok)

(#7441) hampidampi válasza Degeczi (#7440) üzenetére


hampidampi
senior tag

Beejtés ellen csuklópántot használok, a pára meg eddig nem tett benne kárt.

(#7442) Gulyopapa válasza hampidampi (#7441) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Kádban olvasni ??? :DD Ott max pezsgőzni szoktam meg fürödni :D

Más : balkezes vagyok és semmi bajom a Touch-csal ...

[ Szerkesztve ]

(#7443) Zirowe válasza Degeczi (#7436) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kindle féle vízhatlan tokban az érintős mobilom működik rendesen, mindent jól érzékel, szóval ha az új kindle is kapacitív, akkor nem lesznek ilyen jellegű gondjai.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7444) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Azért az eddigi Kindle look feketére cserélése kissé parasztvakítás gyanús :) Minél sötétebb a káva, annál nagyobb a kontraszt, ezért van a TV-knek is fekete kerete, meg a projektor vásznaknak szintén, mert javítja a kontraszt érzést. Úgy látszik most erre gyúrnak valamiért. A Paperwhite-nál indokolt a dolog, új modell meg minden, de a K4-hez hozzányúlni, úgy hogy alig módosítanak rajta valamit elég érdekes lépés, főleg hogy csak minimálisan csökkent az ára, és az amúgy is csak az USA-ra vonatkozik. Külsőleg nekem jobban tetszik az eddigi K4.

[ Szerkesztve ]

(#7445) DeusHun


DeusHun
őstag

Egyre több kérdés jön konvertálásról úgyhogy csináltam egy leírást, hogy hogyan lehet igényes e-könyvet gyártani. Itt olvasható: Mindenkinet.
Aki elolvasná és észrevétele van jelezze privátban és ha olyan akkor bővítem/javítom a leírást!

Rainforest Alliance Certified signature

(#7446) wardemi


wardemi
senior tag

KPW szép, jó, új. De majd a tesztek beszélnek. A K3w-amat még mindig nem cserélném le semmiért. Majd ha kipurcan akkor el kell gondolkodni rajta (de ez még remélem jó pár év).

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#7447) Degeczi válasza NeoExDeath (#7444) üzenetére


Degeczi
nagyúr

$20 azért annyira nem minimális, már jól érezhető csökkentés - és ránk is vonatkozik!
már $89-ért kapod a normál Kindle 4-est is, ami még szállítással és áfával is csak $137 (korábban $162 volt ugyanez!)

ez a hazai árakat is rögtön le kell nyomja, hiszen ki venne itthon 35e-ért reklámosat, ha az Amazontól 31.5-ért is megkapja a normál változatot?

amúgy teljesen ésszerű, amit csinálnak: mivel semmi más különbség, a szürke K4-ből megmaradt készletek is el fognak fogyni

(#7448) Zirowe válasza DeusHun (#7445) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Engedelmeddel a következő 1. hsz módosításkor belinkelem a leírást. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7449) Sonja válasza DeusHun (#7445) üzenetére


Sonja
veterán

Pont kapóra jött nekem, de van is egy kis gondom! Ment PÜ! :) :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7450) DeusHun válasza Zirowe (#7448) üzenetére


DeusHun
őstag

Rendben, nyugodtan, azért van! :)

@Sonja: ment vissza is PÜ, jó időtöltést a gyártáshoz! :)

Rainforest Alliance Certified signature

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.