Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kansas


Kansas
addikt

Fura az a "hűtő" rajta, nem látok lamellákat.... ér ez egyáltalán valamit? Vagy olyan kevés hőt termel, hogy egy ekkora tömb elég eloszlatni? Persze kétségkívül tetszetős, letisztult design...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az a fura, hogy ennek a szériának a 4TB-os változata már jó ideje kapható: [link]
(csak azért tudom, mert egy ideje nézegetem PC-hez). Akkor most lefelé bővült ki a család?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Cassi válasza tibaimp (#2) üzenetére


Cassi
senior tag

Itt valami be lett nézve, ez a széria már 1 éves.

(#4) emre33


emre33
addikt

Ez kb: Firecuda 530 átnevezve.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#5) Synthwave válasza Cassi (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A news dátuma 2023. október 3.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) AuraSync válasza Kansas (#1) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Aztán marhára kell a hűtő rá. :DDD

Nekem laposhűtős 2TB-os szintén 7000-es olvasású SSD van a PS5-be és simán működik mindenféle gond nélkül.
Ez a melegedés dolog talán akkor számít ha az ember a belső és az SSD tárhely között mozgat játékokat... na de azt nem csináljuk 24/7 és egy játék letöltése sem tart örökké hogy annyit kelljen írni az SSD-re, hogy túlmelegedjen.

Enyhén szólva túlspilázzátok ezt is mint minden mást itt PH-n.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#7) Kansas válasza AuraSync (#6) üzenetére


Kansas
addikt

PCIe3-ig bezárólag full felesleges bármilyen hűtés, talán még a spreader matrica is.
PCIe4-esek közül van amire kell, mert állatira fűt, másra kevésbé.
A többségre egy heat spreader elég - annak viszont ez a cucc túl vastag, azok általában 1mm alatti vastagságúak. Ezért érdekel, hogy ez mi a franc valójában, mert nem tudom hova tenni...
Nekem 2 db PCIe4-es SSD-n van, egy 512GB-os Corsair MP600, relatíve masszív bordázattal, anno a PS-ben teljesített szolgálatot(azóta átkerült a PC-be) illetve egy 1TB-os Kingston Fury Renegade ami most van a PS5-ben. Utóbbin semmilyen borda nem volt, csak egy heat spreader matrica. A biztonság kedvéért feltettem rá a polcon porosodó Raidsonix Icy Box SSD bordát, ami feleakkora mint a Corsair gyári cucca és még akkor vettem, mikor az volt a közmegegyezés, hogy jó ha van. Kétlem, hogy gamechanger lenne, de azt is, hogy bármit is ártana. De az láthatóan, egyértelműen hűtőborda.
Ez talán látványelem...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#8) Cassi válasza Synthwave (#5) üzenetére


Cassi
senior tag

Látom már, mi történt: a különbség az "Officially Licensed". Lényegében kihoztak egy már meglevő SSD-ből, némi Sony-hoz köthető módosított firmware-rel egy új változatot. Az SSD tehát egy újrakiadás, valószínűleg nem túl fontos, de annak láttatott firmware-szintű módosítással. Persze, hogy meg vagyunk kavarodva, ez volt a cél.

(#9) Dragon3000 válasza Kansas (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 970 Evo 1TB ssd-m bordával játékok alatt 65-70 fokig melegszik, borda nélkül jóval tovább, így nem is annyira hülyeség az a hűtés rá.

(#10) Kansas válasza Dragon3000 (#9) üzenetére


Kansas
addikt

Nyilván, de az a borda gondolom nem úgy néz ki, mint ami ezen van, vagy igen?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#11) Dragon3000 válasza Kansas (#10) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából erre a részre ment a válasz "PCIe3-ig bezárólag full felesleges bármilyen hűtés, talán még a spreader matrica is."

(#12) Kansas válasza Dragon3000 (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Ja OK.
A 65-70 fok az tényleg necces, onnan hűteni kell(hivatalos spec 0-70 fok, nem jó a szélét közelíteni egyik oldalon sem).
Nekem a rendszerlemezem van ugyanolyan, csak feleakkora SSD-n, de sose volt baj a melegedésével, igaz, én sose járattam csupaszon - először a fent említett Raidsonic borda volt rajta, most pedig az alaplaphoz járó borda/spreader(meg rendesen meg van fújatva, kap langyos levegőt a VGA-tól, meg frisset pár 14cm-es Noctua házhűtőtől). De már jó ideje nem néztem, mi az aktuális hőmérséklete(általában beszerelés/átszerelés utáni pár napban nézek rá gyakrabban a komponenseimre, nem monitorozásra vannak véve :) )

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#13) Dragon3000 válasza Kansas (#12) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy írtam a 65-70 fok bordával van, ami az alaplaphoz jár. Igaz a VGA 350W-os fogyasztása is közre játszik, de hát ez van. Nem szoktam nézegetni csak amikor kilépek a játékból a tálcán a hdsentinel írja a hőmérsékleteket.

[ Szerkesztve ]

(#14) AuraSync válasza Kansas (#12) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Kétféle ember létezik, aki játék közben az FPS-t meg a hőfokokat nézegeti a másik meg élvezi a játékot mindenféle mellék aggódás nélkül. :K

A konzolok szerencsére user friendly dolgok amikkel nem kell aggódni egyik miatt sem. Előbb döglik be maga a PS minthogy egy ilyen SSD tönkre menjen benne.
Én is nagy PC .uzi voltam én is lestem az értékeket, hogy a 4080 hogy teljesít aztán rájöttem, hogy nekem a játék élmény fontosabb mint a hőfok meg az FPS ezért szépen megszabadultam a PC-től örökre.
Azóta több 100 órát töltöttem konzolozással és nem érzem úgy hogy nekem újra PC-t kelljen építenem azért hogy aztán az FPS-re meg a hőfokokra élvezkedjek megint. (meg a 3DMark-ra)
Ezek olyan gyors SSD-k hogy passzív hűtéssel egy alig szellőző gépházban nem fogod lehűteni nemhiába a 10000-es olvasásúak már aktív hűtéssel érkeznek, a fizikát nem lehet átverni.
Főleg úgy hogy még a VGA is tolja rá a 75 fokot az alaplapra és annak minden egységére játék közben.

Műszakvezetőm pont ilyen folyamatosan monitoroz játék közben... én meg beletoltam úgy a Cyber-be 71 órát hogy a PS5 meg se nyikkant közbe. :U

Ja meg ilyen hűtő meg olyan hűtő... mind mind zajt tesz hozzá a géphez arról nem is beszélve hogy mennyibe kerülnek ezek a ventik.
Két venti (ha nem egy) árán már új játékot veszek PS-re.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#15) Dragon3000 válasza AuraSync (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aki mindent megtesz a halk hűtésért, mert zavarja a zaj, azt a konzol hűtése is zavarni fogja, illetve nem mindenkinek jó egy konzol, kérdés milyen játékokkal játszik, illetve nem mindenki tudja megszokni a kontrolleres irányítást.....
A melegedés azért is lényeges egy pontig, mert ha a küszöb értéken vagy ahol elkezdi visszavenni a teljesítményt, akkor teljesen felesleges az a hardver, pl sokra mész a gyors ssd-vel, ha közben a melegedés miatt lassabb lesz, mint egy lassabb olcsóbb megoldás. Én se szoktam nézegetni, de amikor bezárom a klienst, akkor látom a hdsentinel értékeket. Egy ideig én is monitoroztam a hardvereket, egy korábbi hiba miatt, így egyből láttam, hogy mivel kell foglalkozni, a gond megoldódása után ki is kapcsoltam a monitorozást.

(#16) Kansas válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


Kansas
addikt

A PS5 hűtése eddig számomra abszolút hallásküszöb alatt mozog, a PS4 Slimem hangosabb volt, a PC pedig aztán extrán hangosabb, cserébe mindkettőre van elég sok olyan játékom, ami a másikra nem jelent meg.

"melegedés miatt lassabb lesz, mint egy lassabb olcsóbb megoldás" Csak nem a Core i9-es Macbook Próra gondolsz? :D

Én se a zajszintet se a hőmérsékletet nem hajszolom a végsőkig, nagyon durván megkérik mindkettőnek az árát a kasszánál... talán a "legextrémebb" amit ilyenre kiadtam, az pont a két Noctua házventi, de halkabbak is, jobbak is, mint a CoolerMasterek amiknek a helyére kerültek(az áruk is a duplája volt), de még mindig olcsóbb és kevésbé macerás volt így, mint ha másik gépházba lettem volna kénytelen költözni - mert a korábbi ventikkel nagyon meg akarta magát főzni a VGA-m, mert nincs elég hely közte és a PSU-csatorna közt, hogy a VGA ventijei elég levegőt szívhassanak az optimális működéshez.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#17) Dragon3000 válasza Kansas (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Laptopok esetében sokszor előfordult, hogy az i5 jobban teljesített, mint az i7, mert nem akart megfőni használat közben :D
Viccet félre téve, pl ssd esetében, ha eléri a nem kívánt hőmérsékletet egy pci-e 4-es ssd, akkor akár lassabb is lehet, mint egy 3.0-ás megoldás, ha erre nem figyel az ember, akkor felesleges a drágább gyorsabb megoldás, de cpu esetében is lehet ez, amihez adnak gyári hűtőt és ha valaki azt a szart használja vagy azzal egyenértékű megoldást, akkor vannak esetek, hogy akár az eggyel gyengébb cpu-t is lehetett volna választani..... VGA esetében is találkoztam már olyannal, aki spórolni akart 5-10e-ret és ezért megvette a 3 ventilátoros megoldások helyett a 2 ventis sokkal kisebb bordával rendelkező megoldást 250+W tdp mellett és utána persze sírt, hogy milyen kurva hangos.....
Volt/van noctua ventilátorom egy biztos, nagyon sokáig elmennek gond nélkül, illetve sok minden van mellé csomagolva, de meg is kérik az árát, viszont magasabb fordulaton azoknak is megjön a hangjuk. Leszabályozva lehet olcsón hasonló megoldásokat találni, amik lehet nem mennek el addig, viszont az árat nézve 3-4db is kijön a noctua árából.

(#18) Kansas válasza Dragon3000 (#17) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, pár nappal a Noctuák leszállítása után javasolt valaki olyan (asszem talán Arctic) ventit ami hozza kb ugyanazt, harmad áron... de nem volt szívem visszaküldeni ezeket a rondaságokat :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) Synthwave válasza AuraSync (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A harmadikféle meg időnként nézi az fps-t, illetve a hőfokokat, hogy nem akar-e elszublimálni a vas (hiába, szeretjük nem a halálba főzni a hardvereket a zajszint alacsonyan tartásával), és mindezt a játék élvezete mellett teszi.

:))

Ahogy már más is írta, a konzol nem mindenkinek opció, akkor sem, ha különben volna rá pénze. Vagy a játék(ok) vagy a perifériák, esetleg mindkettő miatt. Arról nem beszélve, hogy ötször hangosabb, mint az asztali gépem, bár ez már szubjektív történet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Synthwave válasza Kansas (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyugi, nem hozza ugyanazt. Nem rossz az Arctic és kifejezetten olcsó, de nem véletlenül annyi a Noctua, amennyi.

Ronda? Szerintem a bézs/barna kombóval ezek a leggusztább ventik, és már messziről látja az ember, hogy nem kaksimogyoróval gurigázik a vasad. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Kansas válasza Synthwave (#20) üzenetére


Kansas
addikt

Akkor annyira nem sajnálom, hogy kihagytam...

Szerintem a szürke(redux) vagy a fekete-barna is sokkal gusztusosabb a standard bézs-barnánál, de mindegy, a házból úgy se látszanak ki, jó a ronda is.
Először NF-P14s redux-900-t vettem, de az nem tolja eléggé a levegőt, hiába szebb is, halkabb is, olcsóbb is a mostani NF-A14 5V PWM-nél...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#22) Synthwave válasza Kansas (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Elöl nekem is egy NF-A14 van, csak nem az 5 voltos. Hátul meg egy NF-S12B redux-1200 PWM, de majd valamikor váltja egy NF-A12x25.

Azon gondolkodtam, hogy kettő A14 vajon halkabb 25 százalékos PWM jelen, mint egy 35-40-en?

Egyébként a reduxok is guszták, bár szerintem annyival nem olcsóbbak, hogy jobban megérje őket venni a simák helyett (előző genes csapágy, alapból nincsenek rezgéselnyelő gumibetétek a keret sarkaiban, nincsenek gumitüskék alternatív rögzítéshez, plusz a szokásosan igényes Y-/LNA kábeleket sem tartalmazza a doboz).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.