Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jas0nx


Jas0nx
csendes újonc

Sziasztok!

Lenne egy problémám.

Két különálló router van összekapcsolva a következő módon.
Az egyik LAN portja össze van dugva a másik WAN portjával.
Azt szeretném elérni, hogy a két hálózat egy-egy gépe elérjék egymást, tudjak pingelni oda vissza.
Az egyik router 192.168.1.1-es IPvel megy és ebben a tartományban szórja az IP-ket, a másik router a 192.168.2.1-es tartományban működik ugyan úgy.
Arról a routerről kifelé simán tudok pingelni aminek a wan portjára álltam rá, viszont a másik router gépei már nem tudnak bejutni a wan porton a másik hálózatba.

Milyen megoldások lehetségesek?

(#2) 4Grider válasza Jas0nx (#1) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt a kérdést kb. 100 helyen tették már fel ebben a fórumban. Biztos hogy új topicban akarod feltenni 101-edszerre?
Egyébként a legegyszerűbb, hogy egy alhálózatot használsz a két routeren, azaz a második routernek nem használod a wan portját és a dhcp kiszolgálóját.

(#3) Jas0nx válasza 4Grider (#2) üzenetére


Jas0nx
csendes újonc

Pontosan nem tudom hol található az a 100 feltett kérdés. Keresgéltem az oldalon egy ideig, sőt mi több a neten is.
Nekem sajnos erre a változatra kell megoldás. Tudom, hogy egyszerűbb az egy alhálózat, de nem megoldható.

(#4) 4Grider válasza Jas0nx (#3) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor leírom konkrétabban:
Egy kérdésnek ebben a fórumban nem nyitunk topic-ot. Ha mindenki így gondolkodna, akkor akik megválaszolhatják a kérdéseket, azok számára egy idő után lehetetlenné válna az így kialakuló 6 millió topic követése. Ezért a kérdésünket a megfelelő topicban tesszük fel. Már csak azért is, mert ez a kérdés - mint írtam - már sokszor ki lett beszélve.
Ajánlott topic-ok:
https://prohardver.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/friss.html
https://prohardver.hu/tema/halozatokrol_alaposan_melyviz/friss.html

Ja és még valami:
Ha kérdést teszel fel, az legyen egyértelmű (ne dolgoztasd feleslegesen a neked válaszolókat). Azaz ha nem tudod a második routert ugyanabba a hálóba tenni, mint amiben az első van, akkor mielőtt megkérdezed, hogy milyen lehetőségek vannak, írd le azt is, hogy alapvető, hogy a két külön alháló megmaradjon.

[ Szerkesztve ]

(#5) Jas0nx válasza 4Grider (#4) üzenetére


Jas0nx
csendes újonc

Rendben,

Jegyeztem a tanácsaidat. Köszi a linkeket

(#6) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A topikot zárom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.