Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42409) dbala válasza RichieTri (#42405) üzenetére


dbala
tag

Na ez a téma engem is nagyon érdekelne. 27,5" vs 29". Egy régebbi Specialized fully-ról váltanék majd de nem tudok dönteni, hogy melyik méret legyen majd. Igaz még azt sem döntöttem el, hogy merev vagy össztelós legyen, igaz ezt főleg a pénztárca fogja majd megszabni. A jelenlegi 26" L-es bringát kicsit kicsinek érzem, kb. 190 vagyok.

Fox rugóstagnak a lockolhatósága nem működik. Tudtok ajánlani valakit aki ehhez ért, mert ebbe azért nem szeretnék belefogni.

(#48190) szacsee


szacsee
nagyúr

Re:
Kösz az eddigi tippeket, megmértem magam egy itteni link alapján és nézegettem a kelly-s bringákat.
A helyzet az, hogy sokat nem akartam rá költeni, de kicsinek érzem a mostani bringám és kényelmeset szeretnék elsősorban. (elvileg a régi bringám beszámolnák egy új kelly's-be 50000Ft-ért). Jó ajánlat, de több akció is szokott lenni, ezért nem léptem még meg. ThorX drága most (másra is kell a pénz) és ha jól látom a kelly's most nincs toppon ami az olcsóbb bringákat illeti.
27,5 és 29"-os bringákat nézegetem belépő szinten. Némi terep lenne. Telót, egyebet ha nem bírja cserélem úgy is amint kidőlnek egy jobbra, így nem annyira fontos, persze nyilván egyből XT-vel indulni tisztább szárazabb érzés, de még nem tudom mennyi időm lesz tekerni.
Ideális vázméret:

Olvastam hogy 29"-nál is vannak kezelhető, fordulékony bringák, Tothgera30 és Runner_fxr hsz-ai meggyőztek.
178cm és 81cm belső láb magasság elég lehet egy 29-eshez. Munkatársamé 21"-os, na az baromi nagy, de gondolom egy 19-es már megfelelne.
A hsz elején a rizsa azért volt, mert láttam a Cube Aim Disc 29"-et és 140 ezer pénz környékén vesztegetik.
Ennél többet kellett volna fizetnem mondjuk egy Kelly's TNT 50-ért de az meg hosszú felső vázcsővel rendelkezik (595 vs 620). Mi a véleményetek, ha kényelmes be merjem vállalni?
Hol lehet venni ilyen bicót, MMbike-ot láttam esetleg más, vagy ajánlott bolt, ahol már ismerősök vagytok.
Egy ceglédi céget ír a hivatalos Cube.eu mint viszont eladó.. Őket még nem néztem.
Hasonló árban van jobb alternatíva, vagy inkább egy kicsit áldozzak többet rá?
Runner_fxr-el egyet értek, hogy a fully a legkényelmesebb, a hétvégén meg is győződtem róla, de 4-600K-t még nem adnék ki érte, először kapjon el a gépszíj. ;]
Másik alternatíva a 29-es merevvázas lenne ahogy kiveszem a véleményeitekből.

Kelly's-re visszatérve TNT70 3-szorosan húzott alu váza és pl Spider sima 6061-es váza közt van érdemi eltérés? Nem találok review-eket a neten sehol... gondolom nem véletlen, vagy nincs a neten ezirányú szaksajtó... csak a fórumok bújása maradt? ... vagy a kezdeti Kelly's hype lecsitult . :D
Kösz a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#58543) 6030D válasza Doki-HUN1978 (#58537) üzenetére


6030D
Ármester

Nem vita képpen, csak kérted az összehasonlítást (görgess lejjebb, ott van a képeken)
Valahol fent van magyar oldalon is, ezekkel a képekkel, csak most nem találom.

[26" vs. 27,5" vs. 29"]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#77095) StLui


StLui
veterán

Találtam egy jó cikket 27,5 vs 29 témában

"tesztkörön nem produkált időben még 5%-ot megközelítő különbséget sem 29-es és 27,5-es merev bringa, de a nüanszokról igenis érdemes beszélni,"

"attól még nem fog valaki szárnyakat kapni, mert átül egy 29-esre, legföljebb a lejtőn megnövekedő biztonságérzetnek köszönhetően könnyebben fogja tudni tágítani a határait."

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#82726) zoo8800 válasza geotigris9 (#82722) üzenetére


zoo8800
veterán

Egy kicsit belegondolva, a 27,5-ös kerék átmérője - azonos 'ballonosságú' gumi esetén - 1 collal nagyobb, mint egy 26-os kerék (584 vs 559 mm felni átmérő). Vagyis a sugár 13, azaz tizenhárom mm-rel nagyobb. A kerék ugyanarra az agyra, ugyanolyan küllőkből, ugyanolyan keresztmetszetű, csak kicsit nagyobb átmérőjű felnire épül. Valahogy én ebben nem látom a forradalmi előrelépést... A 29-esnél már nagyobb a különbség, ott tényleg érezhető lehet a váltás.

rip and tear, until it is done

(#102635) c4bB válasza fulton (#102616) üzenetére


c4bB
csendes tag

indokolatlanul sokat költök :D úgy értem,most mentem a "szent" biciklimmel,amit sajnálok használni,és valami elképesztően jó,sokkal jobb mint bármi amivel eddig mentem,pedig 15k-ért vettem és kb 25-öt költöttem rá (nyeregcső,kormány,markolat,első teló).pedig ez egy retro mtb,aluváz,full 739-es XT szett,és hihetetlenül jó.
tökéletes lenne nekem egy magasabb első telóval és a 28as hátsó sor helyett egy 32-34-re végződővel.
ehhez képest épp most végzek egy acélvázas össztelós retro giant összerakásával,amire rálocsoltam kb 100k-t,3x9-es alivio integrált hajtás-váltás,deore fékváltókarok,suntour első teló,kormány,stucni,markolat,nyereg,nyeregcső,avid fékek,gumik.
ezek messze nem felső kategóriás cuccok,és még legalább 50 rámegy ha nekiállok 27.5-29er-re alakítani.nem olcsó mulatság :D

#szabacsik
értem :) szerencséd volt,gratula. :)

#Hasaggymeg
az pont tetszik,hogy kisebbnek tűnik optikailag a váz :)
ezen a bringán eleve elég sokkal magasabban van a középcsapágy mint a többin,nem érzem instabilnak,vszinü megszoktam,cserébe nem akadok föl sehol.
nagyjából 2cm-el lenne magasabb elöl-hátul 27.5er kerekekkel,elöl 29er-el meg 4cm-el,ami középen kb 3-at jelent,plusz a 29er első teló is magasabb...nemtudom,kisérletnek jó lesz.
a 27.5er kerekes képen az első teló maradt 26-os,épp belefért,maradt 5mm sárférőhely :D ezért kapna sok sarat,de ha átépítem,kap a kerékhez való telót is.

(#126557) kacsyx válasza IMIIKE1998 (#126547) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Hogy milyen testmagassághoz ideális a 29r vs 27,5, ennek megválaszolásában nem biztos, hogy te vagy a megfelelő ember. Hány éven keresztül olvastuk, hogy nem sikerül beállítanod a bringád a magasságodhoz? :)

(#177899) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#177897) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ezt tudom, pont nem érdekelne, ha hosszabb TT-vel ugyanannyi lenne a stack. Csak ez az, hogy 1-2 centit inkább kompenzálok stucnival(ha egyáltalán kell), minthogy hosszú legyen a váz és rövidebb stucnit kelljen venni.
395(Cube) VS 412(Kellys) vagyis itt is kijön a különbség. Amúgy nem is értem, mert 29er-ből sanszos, hogy rossz a 600-as TT, ha 27.5-ből 570-580 mm kell nekem. Ezért vagyok mérges, hogy hiába követed a gyártó ajánlását, nem kapsz jó méretet. Meg nem csak az a baj, hogy hosszabb lesz, hanem az is, hogy nem tudom majd eléggé előre tolni a nyerget, mert az a 2 centi kijön ám a nyeregvázcsőnél is. Bár azt még mindig nem értem, miért kell hosszabb váz 29er-ből ugyanahhoz a magassághoz? Talán nem tudnak olyan vázat csinálni, ami fogadja a nagyobb kerekeket és nem ér bele a lába az embernek, ezért hosszabbra tervezik?

[ Szerkesztve ]

(#181434) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#181391) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja igen, bocsi, félreolvastam, épp egy sz@r formula fékkel szívtam, és meló közben beleolvasgatok a fórumba. :) Hát végül is lehet szenvedélynek nevezni, bár inkább úgy fogalmaznék, hogy én a Trail/Enduro MTB-ot tekintem szenvedélynek, és mivel ebben a kategóriában úgy gondolom az E verziónak több értelme van, így részben a pedelec is a szenvedélyemmé vált az évek alatt. Viszont ha a MTB kategóriában ez nem terjed el, valószínűleg nem érdekelne, egy villany trekking nem annyira mozgatna. :)

Érdekes amúgy, annak ellenére, hogy micsoda vérre menő kommentháború tud kialakulni az analóg vs pedelec közt, nem csak itt, bármely fórumon, ahhoz képest komoly versenyzők meglepően nyugodtan és pozitívan tudnak megnyilatkozni a témában. Míg sima hobbisták és olyanok akik eddig nem sok mindent tettek le az asztalra sport tekintetében, azok meg kikelnek magukból. Munkámból kifolyólag ismerek jó pár versenyzőt, kollégáim között is akad olyan ember aki 20 éve XC versenyző, elég komoly hazai eredményekkel, 3-szor teljesítette a Salzkammergut A távját is, ennek ellenére tökéletesen érti és pozitívan nyilatkozik pedelec témában, vagy említhetném Vas Balázs-t, igen Vas Kata Blanka bátyja, őt is jól ismerem, együtt is szoktunk dolgozni. Érdekes módon tőle sem hallottam még ledegradáló szavakat pedelec kapcsán. Érdekes jelenségek ezek. :)

#181399 sebgutkopf Szerintem jól döntöttél, beszéltünk is ennek kapcsán. Capra-val mellé lőni nem lehet. Nagyon jó gép, ár/értékben talán az egyik legjobb választás. Hány centi vagy? Én is eddig M-el mentem mindig, de a következő L-es lesz.

#181349 f4lcon A Stereo 160 az csak 27,5"-es kerekekkel elérhető, a Stereo 140 viszont 29"-es, S mérettől felfelé, de az még rövidebb mint a 160-as.
Természetesen én nem akarom leszólni a Cube-on a Horst-Link-et. A Meridám is ilyen volt és az is egy nagyon jó gép volt. Viszont mentem már Nomad-al, nekem az komolyabb cuccnak tűnt. Kb hasonló mint egy csúcs Fox és RS villa közti különbség, jó az RS, de azért a Fox az Fox, érzékenyebb, kicsit jobb mindenben. És a kinézet mellett sem lehet elmenni szó nélkül, a Santa Cruz ezerszer jobban néz ki, legalább is szerintem. Geometria is sokkal agresszívebb. Nekem jobban bejön, persze ennek megvan az ára. Illetve a Santa Cruz-ban minden csapágy az alu linkben van, a karbon vázban nincs csapágy, így a cseréje sem jár olyan kockázattal.

[ Szerkesztve ]

(#195799) Somatom válasza G@ben (#195790) üzenetére


Somatom
veterán

Az e-monti más matek. Ott nincs gyors vs kényelmes gumi dilemma, mert a motor bármelyiket elviszi. Egy plusszos, ballonos 27,5 pedig kb. ott van, mint egy vékonyabb 29.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#245347) gordonfreemN válasza Hasaggymeg (#245330) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Működik, sarok a pedálon és a láb nyújtva van. Holnap fotózunk egy jobbat, most már fáradtak voltunk, melóból 120km a boltig, majd vissza haza, én jól elfáradtam.
De így szoktuk csekkolni ahogy írod.

Egyébként a multi-motor és bringa Dabason: nagyon rendesek, alkalmazkodtak a helyzethez, nem volt semmi gond, próbálják a vásárló problémáját megoldani. Nekem nagyon tetszett, főleg a mai világban, amikor képesek elhajtani, miután jattoltál.

Az összefoglalóban pedig ha javasolhatom, írjátok bele azelöbbi,29 vs 27,5-ről szóló hsz-ed, vagy valahogy módosítani kellene azta részt ami azt sugallja, hogy 29-ben érdemes ma már gondolkozni
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.