Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!
Pár hónapja rendszertelenül, többnyire játékok futtatásakor kék halálozik a számítógépem.
Körülbelül akkor kezdődött a dolog, amikor fejlesztettem a gépemen, új processzort, új videókártyát vettem és frissíttettem az alaplapom bios-át, ezért hardverre gyanakszom. A hibaüzenetek elég változatosak, sokszor se fájlnevet, se "hibanevet" (pl. PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA, bár egyszer már írt ilyet is) nem ír csak a számokból álló hibakódot. (Rákerestem néhányra a google-n, de semmi találat.)
A jelenség ráadásul xp-n kezdődött és most vista van fenn, tehát az sem valószínű, hogy a rendszer okozza.
Arra gondoltam (mint hozzá nem értő), hogy esetleg kevés lett a tápegység és mindíg egy másik hardver kap kevesebb energiát, mint amennyire szüksége volna. Leheséges ez?
Jelenlegi konfigom: Asus M2N-E, AMD Athlon64 X2 Dual Core 6400+, Asus EN8600GT SILENT/HTDP 512MB, 2 giga ram, egy kb. 112 gigás és egy kb. 240 gigás winchester, mindez egy 400w-os tápon, de úgy tervezem, hogy a Spore :) megjelenése elött lecserélem a tápot egy min. 550w-osra és a vga-t egy 8800GT-re. Előfordulhat, hogy ettől meg is oldódik a kék halál probléma? És ha tápot cserélek milyet javasoltok, ami stabilan viszi ezt az összeállítást (az új vga-val) és árban is jó?

(#2) Rover623 válasza NEXT LP (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Két hónap alatt nem sikerült elsajátítanod a fórum működését...?:(
[link]
[link]

P.S.:
Igaz ami igaz, van akinek évek alatt sem sikerül...:DD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#3) parandroid válasza NEXT LP (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérlek használd az imént linkelt topikok valamelyikét. Ezt a témát zártam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.