Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Havi FAIL!
(Ha még nem lett vóna'.) :)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#30002) Szlovi válasza george11 (#30000) üzenetére


Szlovi
aktív tag

30000. hsz-t írtad és nem ünnepeltél ... ámátőr :K

TeeBee: ennek 95%-a már volt a régebbiekben. Viszont az uccsó fail nagyot üt :C ... mintha toroklövés lenne? vagy túl sok volt az "áldás" :F

(#30003) george11 válasza Szlovi (#30002) üzenetére


george11
senior tag

Nekem az elsőzés nagyobb öröm volt, de az meg már úgylátom nem divat :( :D

mod: üzenem Daninetnek, hogy rábaszott, mert ő akart lenni a harminc csilliomodik. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#30004) csaszi72 válasza george11 (#30003) üzenetére


csaszi72
aktív tag

akkor tessék:elsőőőőőőőőőőőőőő

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#30005) GrandeP


GrandeP
őstag

EEEEllllllssssőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30006) Chaser válasza george11 (#30000) üzenetére


Chaser
titán

Én meg elsőőőőőőőő ;] :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30007) popp


popp
tag

Hol vannak olyan boltok Kecsón, ahol bőrkabátot lehet venni? :)

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#30008) GrandeP válasza popp (#30007) üzenetére


GrandeP
őstag

Kecskeméten nincs normális.... divat nyomorék bőrjakót meg találsz a malomban és a tescoban is...ha olyat keresel.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30009) daninet válasza popp (#30007) üzenetére


daninet
veterán

én webshopban vettem, kb 10ezerrel volt olcsóbb :K
szerencsém, hogy modell alkat vagyok ;]

Na gyerekek.. jól becoptam a tápcserével. Régóta szenvedek csajom gépével (random fagyás, újraindulgatás, néha fél órát homokóra van egérmutató helyett mielőtt lefagy)
mindenki egyöntetűen mondta, hogy táp gond lesz (nem, nem csak itt, nektek nem hiszek táp ügyben :D )
megvettem az új tápot mert kölcsönkérni senkitől nem tudtam, és folytatja az újraindulgatást. :(
Memtest hibátlanul fut. Ami maradt: proci, lap, vinyók, videokártya
mi legyen a következő :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#30010) bsh válasza daninet (#30009) üzenetére


bsh
őstag

eseménynaplóban mi van?

(#30011) vazzz válasza daninet (#30009) üzenetére


vazzz
őstag

A táp. :D

(#30012) aXXon válasza daninet (#30009) üzenetére


aXXon
senior tag

A csaj! :DDD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#30013) vazzz válasza daninet (#30009) üzenetére


vazzz
őstag

A homokóra. ;]

(#30014) alázógyík válasza bsh (#30010) üzenetére


alázógyík
őstag

A bőrjakó! :DD

(#30015) daninet


daninet
veterán

Most miafaszt kezdjek veletek? :D
eseménynaplót kicsit később megnézem megyek hozzá

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#30016) Szlovi válasza daninet (#30009) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Szerintem elfáradt az alaplap. Mi fajta lap van benne?

(#30017) Chaser válasza daninet (#30015) üzenetére


Chaser
titán

Kondikat mérted?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30018) george11 válasza daninet (#30009) üzenetére


george11
senior tag

Nézd meg a vinyó mazzagjait, meg a vinyót is.
Én anno optam ilyennel. Kábel szaródott, hol volt kontakt hol nem. Mire kicseréltem már a vinyó is elkezdett megfáradni, de meg sikerült menteni azért.
De előtte mossá lábat :K :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#30019) GrandeP válasza daninet (#30009) üzenetére


GrandeP
őstag

Tápnak mi köze ahhoz h hogy dolgozik a winyo vagy renccer?! :DDD De most őszintén?! :U

Nem tudom, h kimondta neked de sikeresen eladott egy tápot! :DDD

Kék halál helyetti újraindítást kikapcsoltad már?! Az is lehet h simán driver hiba...
Vagy winyó, vagy túlmelegedés, vagy vírus, vagy user error..

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30020) Chaser válasza GrandeP (#30019) üzenetére


Chaser
titán

Monnyuk' annyi, ha nem stabil feszeket ad le terhelésnél megkattan a hdd vagy lap, vga vagy bármi. Idle is lehet tőle restart, ha nem p2 kategóriáról van szó. 1ébként nem tőlem vette, de simán lehetett volna táp gond is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30021) GrandeP válasza Chaser (#30020) üzenetére


GrandeP
őstag

És ha táp gond, akkor elötte homokórázik a renccer?! :Y

Ha táp gond, akkor vagy nem kapcsol be, vagy nagyobb terhelésre kikapcsol... kb ezek vannak legnagyobb arányban, maradékban nem hiszem h homokórázik a renccer!

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30022) fero02


fero02
veterán

Fiú odaáll az apja elé
- Apa! A suliban a gyakorlatilag és az az elméletileg közti különbségről tanulunk, segíts!
- Figyelj fiam. - Odafordul a feleségéhez
- Kedvesem, ha most bejönne ide egy néger akinek 45 centis farka van és azt mondaná, hogy ad 5000 dollárt ha itt most lefeküdnél vele mit szólnál?
Nézd drágám, el vagyunk maradva a kocsi részlettel, a gyerekeknek ruha kell, valószínűleg nem mon......danék nemet.
- És te lányom?
- Apu 18 éves vagyok mindent ki akarok próbálni
- És maga drága mama? - kérdezi a 76 éves anyósát.
- Fiam az én koromban már nem válogathat az ember.
- Látod fiam, elméletileg van 15000 dollárunk, gyakorlatilag meg van három kurva a családban!

(#30023) Chaser válasza GrandeP (#30021) üzenetére


Chaser
titán

"random fagyás, újraindulgatás, néha fél órát homokóra van egérmutató helyett mielőtt lefagy" homokóra lehet mástól is, első körben azt célszerű kizárni amit a legegyszerűbb cserélni..táp, madzagok, aztán ha lap, ramok, vga is rendben levőnek tűnik lehet el kezdeni gondolkodni:) én így szoktam, bevált.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30024) GrandeP válasza Chaser (#30023) üzenetére


GrandeP
őstag

Én meg a másik irányból indulok neki.... általában az is beszokott válni...

Táphoz én csak akkor szoktam, ha erős gyanú... de ahány ház, annyi szokás, a lényeg mindig a végeredmény... :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30025) Chaser válasza GrandeP (#30024) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk nálam mindig van pár táp, szóval emiatt nem veszek. Kanóc is van, azzal is szokott copóka lenni. Meg x aktás esetek amit már több régi tapasztaltam. Megnézem a gépet, teljesen OK, hazahozom megáll a win betöltő képernyőnél :F Mindezt usb egér-billel..rárakok ps2-t akkor tovább megy aztán v elindul v lefagy..rárakok friss rendszert akkor meg semmi baja. Hogy ez mi a fakktól van pl fogalmam nincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30026) GrandeP válasza Chaser (#30025) üzenetére


GrandeP
őstag

USER ERROR! ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30027) Chaser válasza GrandeP (#30026) üzenetére


Chaser
titán

Ha rólad lenne szó simán, de mivel rólam van szó azt kizártam :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30028) GrandeP válasza Chaser (#30027) üzenetére


GrandeP
őstag

Téged én is első körben zárnálak ki... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30029) faragojof


faragojof
senior tag

Random fagyásnál legtöbbször memória gond szokott lenni. Ha a táp a huba, akkor már el sem indul a gép. Jártam úgy, 5 voltos ágon indulásnál 5,3 volt. 1-1,5 perc után 5,4 volt. A gép azonnal megállt, mindenféle kékhalál nélkül. Alaplap chipset hibánál fordult elő a gondolkodós, kékhalálos móka. Ott meg az alaplapi hang- vagy hálókártya volt a ludas. De ha a lapon minden be van kapcsolva, a rendszer meg fölmegy, akkor meg legtöbbször driver hiba volt. Nálam. :K A kábeleket legutoljára nézem. Illetve meg hát ha szét kell szedni a masinát, akkor persze megnézem őket...

Most jártam így a gépemmel. Két és fél hónapja használom. Kicsi Giga G31-es lap. Hívtak, kellene LGA775-ös lap. Megegyeztünk, elkezdtem szétszedni a masinát. Illetve csak szedtem volna. A lapon a 12voltos négytűs csati, bele volt olvadva a foglalatába. Kombinált fogóval tudtam csak szétszedni. :W A lapon ki volt durranva a hálókártya. Új csatlakozó felforraszt, tápon a négytűs kicserél, hálókártya chipje leforraszt. Újra megy a lap. Persze eladni nem tudtam, de legalább működik... :K Itthon wi-fi van, ezért nem vettem észre a hálókártya kipukkanását. :DD

"Formicate Under Command of the King,,

(#30030) Chaser válasza faragojof (#30029) üzenetére


Chaser
titán

Azt ne mondd hogy normális táppal olvadt szét a 12V csati és a hálókártya :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30031) Ramius


Ramius
őstag

Nos, ha már így benne vagyunk a mért nem megy a gépem témában akkor én is beszállnék. Probléma ugyanaz mint nemrég: hibaüzenettel indul. BIOS reset után megint csak hibaüzenet. Ha leokézom akkor megy tovább szépen, semmi baja.
A géphez nem lett hozzányúlva.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#30032) faragojof válasza Chaser (#30030) üzenetére


faragojof
senior tag

Nem tudom, hogy mi volt a baj. :N De tényleg. A táp meg egy USP3430-as HKC. 2011. 4-ik havi. És mint mondtam, tökéletesen működik. Ki lett műszerrel mérve, sehol nincs benne zavar. :DDD

Ramius: Lehetne egy kicsit több infót a lapról? :R Biztos írtad már, csak ne kelljen már keresgélni, vasárnap van... :D

[ Szerkesztve ]

"Formicate Under Command of the King,,

(#30033) fero02 válasza Chaser (#30030) üzenetére


fero02
veterán

A hálókártya villámos lehetett, a táp csati összeégése pedig egyértelműen a rossz kontakt műve, az pedig külön dícséretes a HKC-nak, h a védelem nem kapcsolta le (ja, mert lehet nincs is?! :W ). De hát inkább vegyé 5k-ért HKC-t, mint értelmes FSP 6-7k-ért (persze újonnan).

(#30034) Ramius válasza faragojof (#30032) üzenetére


Ramius
őstag

A lap egy özönvíz előtti abit bd7-2, proci egy 1.8-as p4 (álá csézer), táp meg egy 350-es chieftec. Ja és 512 ram, ami hynix.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#30035) Ramius válasza Szlovi (#30002) üzenetére


Ramius
őstag

Eszerint daninetnek még van esélye a 30 ezredik hsz-ra :) Még van is ideje gyúrni rá :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#30036) faragojof válasza fero02 (#30033) üzenetére


faragojof
senior tag

Ezt most miért a Chasernek írtad? :F És miért beszélsz róla úgy, mintha csak ez lehetett a volna baj? És miért nem kérdezel meg a dolgokról, mielőtt kinyilatkoztatod a tutit? :N Itt nálam egy valószinűleg általad nem ismert okból, nem működhet villámcsapott alaplap... :DDD

MOD: Ja, a tápot meg cseréltem egy nagyobbra, mert a régi tulaj rájött, hogy az kicsi. :)

[ Szerkesztve ]

"Formicate Under Command of the King,,

(#30037) Ramius


Ramius
őstag

Ha van valakinek rossz genius sw5.1 ht, a távirányítóját megvenném. Vagy tulajdonképpen bármilyen 4 gombos irányítót, ami nincs szanaszét kopva.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#30038) Chaser válasza faragojof (#30036) üzenetére


Chaser
titán

Vegyél bele új FSP 300-APN-t, 4k-ért hozzád vágom, de fájni fog:D 85+, 1 hó gar.

Ramius: Nekem csak működő van, vedd meg az egészet tartaléknak:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30039) GrandeP válasza Ramius (#30034) üzenetére


GrandeP
őstag

Amiket annó írtunk azokat kipróbáltad?!

bios reset, bios update, manuálisan beadni az fsb-szorzó tényezőket?!

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30040) bsh válasza Chaser (#30038) üzenetére


bsh
őstag

hmmm, 1 egész hó gar, nem gyengén nyomod! :D

(#30041) Ramius válasza GrandeP (#30039) üzenetére


Ramius
őstag

Bios update még nem volt, mivel a leírása szerint ahhoz floppy kéne. Azt meg hirtelen nem találtam :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#30042) GrandeP válasza Ramius (#30041) üzenetére


GrandeP
őstag

Nem kell ahhoz floppy... hiren boot cd, meg volkov commander, meg pendrive...
1-2 órát elbasol vele, és ha szerencséd van akkor meg is frissül.... :DDD

Egyébként érdekes, h egyszer csak ilyen lett... :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30043) alázógyík válasza Ramius (#30041) üzenetére


alázógyík
őstag

Gondolom elem kivétel, annak "nyalással" történő ellenőrzése megvolt már. :DDD
Ha csinálsz egy ilyen BIOS resetet, utána lépj be, és ott csinálj egy LOAD SETUP DEFAULTS-ot.
Hátha.

(#30044) Ramius válasza GrandeP (#30042) üzenetére


Ramius
őstag

Igen, érdekes, mert tényleg nem lett piszkálva.

gyík: elemet nem nyaldostam, hanem egyszerű és ódivatú módon vettem bele újat :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#30045) GrandeP válasza alázógyík (#30043) üzenetére


GrandeP
őstag

Elemet is te szoktál így ellenőrizni...
Meg ruha méretet, meg asszem minden mást is, nyalással szoktál ellenőrizni! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30046) bartucc válasza Chaser (#30038) üzenetére


bartucc
addikt

Hozzám vághatod. ;] Tényleg.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30047) faragojof válasza Ramius (#30041) üzenetére


faragojof
senior tag

Esetleg az elem foglalatát meg lehet még nézni, nem e ott van valami kontakt hiba. Kérdeztem haveromat, neki is ilyen baja volt a masinájával. (Abit is7) De a mai napig F1-el indul azt mondta! :DDD

GrandeP: :C :C :R Tényleg mindent? Dehát a Gyíkok a nyelvükkel szagolnak! Nem? :B :DDD

[ Szerkesztve ]

"Formicate Under Command of the King,,

(#30048) M_o_g_y_i válasza Chaser (#30038) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Bezzeg nekem még 4,5 e.-ért adtad, pedig elhoztam a másikat is...

Tegnap szereltem be/próbáltam ki a másodikat, úgy néz ki rendben lesz. :K
Bokrosra vittem. :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#30049) faragojof válasza M_o_g_y_i (#30048) üzenetére


faragojof
senior tag

UFO-knak drágább! Úgyse fogja visszahozni, ha a Bítledzsúzon lesz valami baja... :DD :R

"Formicate Under Command of the King,,

(#30050) Ramius


Ramius
őstag

A legújabb fejlemény: most már be se kapcsolt :D Úgyhogy apró darabokra szedtem, megtakarítom, aztán kérek egy vállalkozó egyént aki letesztelné a lapot :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.