Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Katasztrófa (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Tudom,hogy ez nem ideillő téma, de nem tudom senkivel sem megosztani a fájdalmamat és itt a prohardveren már találtam egypár távoli barátot.
Ma este beszállíttattam édesanyámat a helyi kórházba súlyos vírusinfekcióval, kiszáradással és 80/50 - es vérnyomással.
Én nem szégyenlem bevallani, hogy nagyon ragszkodom hozzá, mert édesapám halála után ő tanítatott ki, két diplomát adott a kezembe és mindenről lemondott értem.
Nem tudnám elviselni, ha valami baj történne vele.
ne haragudjatok az ide nem illő témáért, de ki kellett mondanom. Jó éjszakát mindenkinek.

(#2) authenticDViD válasza Superman (#1) üzenetére


authenticDViD
tag

Bár talán nem a legjobb kifejezés ilyenkor, de teljes részvétem. (Sajnos) valamennyire együtt tudok veled érezni, én anno testvéremet vesztettem el... ;( Nagyon remélem, rendbe jön édesanyád, Te meg próbálj meg nem idegeskedni, hiszen attól nem lesz jobb semmi. Tudom, nem kell mondanom, de ilyenkor a legjobb minél többet a szerettünkkel lenni... Hát, nem is tudok többet mondani, csak reménykedem, hogy helyre jönnek a dolgok!
Bye, és minden jót! (már amennyire lehet... :( )

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#3) MuFFo


MuFFo
tag

Azt hiszem ez normális, hogy így ragaszkodsz. Ha ez számít valamit én is megőrülnék az aggodalomtól. Mindenesetre az orvosok azért egész sok mindennek tudják már a tüneteit kezelni (gyógyítani kevésbé tudnak...).

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#4) BobMaster válasza Superman (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Jobbulást kívánok magam és minden aktív fórumtag nevében. Én nem is merek rágondolni, mi történne, ha elveszíteném valamelyik közeli családtagomat. Ne idegeskedj, inkább látogasd, ha látja, hogy nem vagy kétségbe esve, az erőt ad majd neki.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5) Egon válasza Superman (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Mielőbbi jobbulást kívánok neki!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) Thx1138Hu válasza Superman (#1) üzenetére


Thx1138Hu
tag

Jobbuläst kivänok neki!

Its always a pleasure to meet a Jedi

(#7) Den válasza Superman (#1) üzenetére


Den
veterán

Én is jobbulást kívánok neki. Mint gyakorlott kórházlakó azt javaslom hogy minnél többet menj be hozzá és nagyon figyelj mert. Inkább küldök egy mélt.

www.simson4t.hu

(#8) mzperx válasza Superman (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

Jobbulást kívánok az édesanyádnak. A kórházlátogatás terén teljes mértékig egyetértek az előttem szólókkal.

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#9) Nowhereman


Nowhereman
őstag

szintén!

Utánam a kondenzcsik!

(#10) Superman


Superman
nagyúr

Köszönöm a sok együttérző levelet. Most jöttem haza, eddig ingáztam a munkahelyem és a kórház között. A diagnózis már csaknem megvan: vírusos agyhártyagyulladás. Nem gennyes, de ez sem sokkal jobb. Mivel az agyat is befolyásolja, ezért édesanyám néha olyan, mint egykor - erős élettel teli asszony - néha pedig még az is nehezére esik, hogy megmondja hány óra. Borzasztó így látni azt az embert, akinek az egész életemet köszönhetem és én semmit sem tudom most tenni, vagy adni. Miért a legjobb emberekkel történnek a legrosszabb dolgok????
Bár én korábban hajlottam az ateista Jean - Paul Sartre nézeteit elfogadni, de most azt hiszem imádkoznom kell. És ne haragudjatok, hogy ilyen metafizikus dolgokat hozok fel egy ilyen ''materialista'' fórumon.

(#11) Den válasza Superman (#10) üzenetére


Den
veterán

Ilyenkor minden segítség elkél, lehet hogy nem segít de ártani biztos nem árt az ima.

www.simson4t.hu

(#12) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Jobban van már anyud? Orvosok mit mondanak? Tudod, én megőrülnék ilyen esetben (de te ne tedd ezt!). Jobbulást!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#13) ::Geri::


::Geri::
tag

Jobbulást anyudnak!!! Teljesen együttérzek veled , abszolult nem buta dolog ilyenkor imádkozni. Meglátod felépül! Ilyenkor gondolkodom el azon hogy hol tartana ma az orvostudomány ha csak az elmult 100 év háboruira forditott költségeket az orvostudomány kutatására adták volna.. de inkább nem morfondirozom mert csak dühös leszek.

és meglásd anyud jobban lesz!

Life is Short, Upgrade Hard

(#14) guest


guest
veterán

Nővérem ugyanezzel a betegséggel feküdt egy ideig kórházban. Teljesen felépült, ne aggódj, édesanyád is hamarosan jól lesz. Kitartás.

prohardver vendég

(#15) twollah


twollah
nagyúr

Lehetőleg minnél többet legyél mellette.
És jobbulást neki.

(#16) GeorgeTerror válasza Superman (#10) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Mielőbbi gyógyulást javulást kívánok édesanyádnak. Szerintem egyként szorítunk érte.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#17) Superman


Superman
nagyúr

Köszönöm szépen fiúk a kedves hozzászólásokat. Anélkül, hogy bárkit is kiemelnék, guest hozzászólása nagyon biztató volt, akinek a nővére feküdt ilyen betegséggel kórházban és teljesen felépült. Az orvosok is azt mondják, hogy ebből 100% - osan fel lehet épülni. Engem csak az immunrendszerének az állapota izgat, mert sosem volt az a nagyon erős ember. És itt csak tüneti kezelést tudnak adni, ami azt jelenti, hogy 4 - 5 infúzió egymás után, mivel enni minimálisat eszik és néha - mint ma is - az is kijön belőle. A mai napon azonban háromnegyed részben láztalan volt, csak a hányás után emelkedett fel 37,3 - ig a hőemelkedése, de a nap végére ismét normális lett a hőmérséklete. Az orvosok szerint hullámzik a betegség. A baj az, hogy a karja már elég csúnya a sok infúziós tűtől (branül - nem tudom így írják -e) és fennállhat még a vénagyulladás is.
Nem tud valamelyikőtök valamilyen immunerősítő szert? Én persze nem hiszek a teákban és egyéb főzetekben, de ha tudtok valamilyen hatásos szerről természetes anyagokból, akkor ne habozzatok megosztani velem. Még egyszer: nagyon sokat jelent nekem, hogyennyien kiálltok mellettem, még ismeretlenül is.

(#18) ::Geri::


::Geri::
tag

Én biztos vagyok benne hogy édesanyád minden gond nélkül felépül , mert fel kell épülnie! , ne is gondolj másra. A vitaminokrol : a fő immunrendszer erősítő vitaminok: C-vitamin - A-vitamin - Karotinok. Ajánlott készítmény,amit mások is említettek nekem már: Alkymer immunerősítő kapszula.De mindenképpen kérdezz meg egy szakembert , hogy a legjobbat adhassa!

Life is Short, Upgrade Hard

(#19) GeorgeTerror válasza Superman (#17) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Lehet hogy már hallottál róla. Béres csepp nevű cucc. Szerintem nagyon jó ugyanis csak ásványi anyagok meg vitamin van benne. Sok jó dolgot mondtak róla. Megpróbálni meg lehet, ártani biztosan nem fox vele.
Csak biztatni tudlak ismét. Legyél anyukáddal sokat, beszélgess vele, meséld el, hogy mennyien szorítanak érte.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#20) giulio


giulio
csendes tag

Szerintem meningitis-szel fertőzőn kell(lene), hogy legyen, nálatok pedig az egész családot antibiotikummal kezelni.Látogatni értelemszerűen nem lehet(ne).

Ha nem vagyok indiszkrét, melyik kórházban a mama?

(#21) Den válasza giulio (#20) üzenetére


Den
veterán

VÍRUSOS agyhártya gyuladás. Ezt teljesen fölösleges antibiotikummal kezelni, az ugyanis csak a BAKTERIÁLIS eredetű fertőzések ellen használ. Jelenleg vírus ellen nincs gyógyszer, csak védőoltás. Virusfertőzéssel egyedül a szervezet immunrendszere tud megbírkózni. Antibiotikum ebben az esetben csak a szervezet számára fontos baktériumflórát írtaná ki (pl bélbaktériumok), teret engedve az ártó gombáknak, amik az ímmunrendszert jelentősen gyengítik.

www.simson4t.hu

(#22) Superman


Superman
nagyúr

Ez így van Den, ráadásul miskolci vagyok, tehát a kórház neve nem biztos, hogy mondana valamit is. Csak tünetileg tudják kezelni a dolgot. Később, amikor a láz már teljesen megszűnik immunerősítőket, vitaminokat is adhatnak, de mire azok igazán kifejtik a hatásukat, addig a betegségnek már le kell zajlania.

(#23) Den válasza Superman (#22) üzenetére


Den
veterán

Második emilt megkaptad? Mert volt nálam egy kis gáz küldés után, nem biztos hogy elment.

www.simson4t.hu

(#24) Superman válasza Den (#23) üzenetére


Superman
nagyúr

Igen megkaptam. Köszi. A speciális lég ágy elég érdekes ötlet. Kérdezd már meg a srácot, hogy mennyiért adna bérbe egy ilyet és milyen időközre lehet bérbe venni. És pwersze amíg el nem felejtem: én miskolci vagyok. Nem gond felmenni Pestre, csak a kérdés az, hogy vidékre bérbeadja - e a srác az ágyat.

(#25) giulio


giulio
csendes tag

Háááát, akkor a Semmelweis kórház Fertőző osztálya.
Csodálkozom, hogy látogathatod.Jobbulást neki.
Én adnék antibiotikumot.

(#26) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Én is csatlakozni szeretnék az édesanyádnak jobbulást kívánók táborához. Remélem hamarosan felépül!

I am having fun staying poor.

(#27) Superman válasza giulio (#25) üzenetére


Superman
nagyúr

giulio: Te miskolci vagy? Egyébként az infektológián van.

(#28) Den válasza giulio (#25) üzenetére


Den
veterán

Orvos vagy? Nem úgy tűnik. Az ilyen mentalitás miatt van az hogy az antibiotikumok egyre kevesebbet érnek, mert a nyakló nélküli fölösleges adásukkal sikerül rezisztensé (ellenálóvá) tenni a baktériumokat.

www.simson4t.hu

(#29) Den válasza giulio (#25) üzenetére


Den
veterán

Mellesleg kiváncsi lennék, milyen antibiotikomot adnál, ír le légyszi a konkrét típust, vagy legalább a hatóanyag csoportot amit választanál.

www.simson4t.hu

(#30) TARNOKIPASI


TARNOKIPASI
csendes tag

Remélem édesanyád minnél hamarabb felépül. Nagyon fontos, hogy ne mutasd ki előtte a fájdalmat és a kétségbeesést. Lásson mindig pozítívank, és életerősnek, ez biztos, hogy erőtad neki. Biztos hogy nehéz jóképet vágni amikor anyud ilyen beteg, de ez biztos, hogy segítséget, erőt ad neki. Amikor az unokatesóm leokémiés volt(Vérrák)
Anyu meg én elmetünk egy agykontrol tanfolyamra, nem akarlak a részletekkel untatni, de nagyon tanulságos és hasznos volt nekünk bevált. Javasolnám neked is, hidd el nem kuruzslás, és édesanyámért mindent megpróbálnik, nincs nálla fontosabb.

Harcolni a békéért olyan, mint b...ni a szüzességért

(#31) Ploszi


Ploszi
senior tag

kedves giulio! az anttibiotikumok sem aza a nagy álom! eléfg sziguró az indikációs teület, mert a Den által említetten kívül olyan pusztítást csinálnak a saját és igencsak szükséges baci-flórában, hogy csak na! ezután jön a kórházi törzsek colonosatio-ja, atöbbit nemírom..
Superman: mielőbbi teljes gyógyulást anyukádnak, sajnos ebben az esetben is a saját szervezetének kell győzni, az orvosi szerep csak a támogatás, később immunerősítőnek Isoprinosine tabl.

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#32) Nowhereman


Nowhereman
őstag

No igen, minden egyes antibiotikum dozis a rezisztensek arányát javitja! A korház a rezisztens törzsek fö szülöhelye. No, viszont remélem, minden koser lesz, és a mamád helyrejön!

Utánam a kondenzcsik!

(#33) giulio


giulio
csendes tag

Nem a vírus miatt kell az antibiotikum. Ez világos.
A meningitises beteg rendkívül esendő az un. bacteriális társfertőzések esetében. Az immunrendszere küzd a vírus ellen, általában fekszik, van, hogy lélegeztetni kell, ez mind hajlamosíthat akár a fakultatív kórokozók által beindított egyéb folymatra is.High risk patient az ilyen beteg neve.
A meningitis életveszélyes betegség.Az antibiotikus védelemmel a társfertőzések kockázatát lehet csökkenteni.
Meningococcus meningitisben az ÁNTSZ ad orvosságot, jelenleg azt hiszem ez a Rifampycin.Mi fel sem írhatjuk a készítményt.
De nem esküszöm, nekem még hála istennek nem volt ilyen betegem.

(#34) Den válasza giulio (#33) üzenetére


Den
veterán

Na jó, hagyjuk a távdiagnosztizálást, ott is nyilván megfelelő képzettségű orvosok végzik a munkájukat, tudják mit csinálnak, nem ez a topic témája.

www.simson4t.hu

(#35) Superman válasza giulio (#33) üzenetére


Superman
nagyúr

giulio: Neked nem volt ilyen beteged. Akkor bizonyára orvos vagy, de nem értesz semmit a tapintathoz. Ezt viszont inkább hagyjuk. Ez a betegslég VÍRUSOS agyhártyagyulladás és nem életveszélyes, mert nem GENNYES agyhártyagyulladás. Ezt lehetett megállapítani a gerincvízből. A vírusos fajta 1 - 2 héten belül gyógyul és a felépülési arány 100%. A másik más tészta. Különben már két napja nem volt láza csak a feje és a gyomra fáj néha, de ez a betegség velejárója, mert az agyvíz nyomja az agyat, ezért is kell vízhajtókat adni az infúziókon kívül.
És egyáltalán nem értelek: nem kötelező ebbe a topikba írnod. Én aggódom anyáért, de te még igyekszel jobban elrémíteni. Két malomban őrlünk: a meningococcus- t baktérium okozza. De ha már így van, akkor kikérem a szakvéleményedet és - mivel minden segítség jól jön - írhatnál nekem erre az emilcímre: demko.sandor@chello.hu
Szóval, ha két napja láztalan és nem kell lélegeztetni, akkor is kell antibiotikum? Egyébként az ÁNTSZ járt a kórházban, de semmit sem írt fel.

(#36) guest


guest
veterán

Hi
Én is jobbulást kívánok anyukádnak.
Ahogy így belegondoltam nagyon szörnyű érzés lehet.
Sajnos orvosi tanácsot nem tudok adni.
Remélem rövid időn belül már jobb kedvvel írsz ide a fórumba.
üdv. Tamás

prohardver vendég

(#37) Superman


Superman
nagyúr

Fiúk: ismételten köszönöm a kedves leveleket. Mivel fellépett néhány kellemetlen mellékkörülmény, ezért szeretném megkérdezni, hogy nem ismertek - e valamilyen jó infektológust, belgyógyászt, vagy immunológust. Tudjátok, minden szalmaszálat megragadok. Lehet pesti is az orvos, vagy bárhonnan Magyarországról.

(#38) Dende válasza Superman (#37) üzenetére


Dende
csendes tag

Én is jobbulást kívánok és legyél vele minnél többet! Az ember ha egyedül van a kórházban, csak unatkozik és élményszámba megy az a fél óra, amikor valaki bemegy hozzá és beszélget vele. Nem a betegségéről, hanem a régi szép emlékekről... Jobbulást!

Üdv.: Dende

(#39) guest


guest
veterán

#20-ra: baromság!!!! mikor nővérem volt kórházban ezzel a betegséggel, senkinek a családban nem adtak extra antibio. kezelést, és senkinek nem lett semmi baja. ja, és látogatni is lehetett őt, drága kicsi szívem, úgyhogy, ha frissen diplomázott orvos vagy, akkor törekedj kicsit még a rutinra, ha meg már régóta praktizálsz, akkor inkább add vissza a diplomát.
nehéz időszakon mentünk át, pláne, mert anyu is kórházban volt akkor és egy ideig el is titkoltuk előle, hogy miért nem jön testvérem velünk látogatni őt. ez persze sokáig nem működött, pár nap után el kellett mondani neki, hogy mi a helyzet. szóval apuval pár hétig ketten voltunk otthon fiúk, nem volt semmi:)))ne aggódj, ahol ennyi ember szurkol és veled van, ott semmi baj nem lehet.

prohardver vendég

(#40) guest


guest
veterán

Szivböl kivánom, hogy a Mamád tul legyen a betegségen, és teljesen felépül.

prohardver vendég

(#41) Superman


Superman
nagyúr

Újból megköszönöm a leveleket. A helyzet az, hogy sajnos egyszer kapott egy epileptikus sokkot és azóta megint felment a láza estére, majd megint láztalan lett, de a gyomrát alaposan megkínozza. Enni nem tud, inni se nagyon, ezért kell az infúzió. Kissé fásult vagyok már. :(((((((((((((((

(#42) Den válasza Superman (#41) üzenetére


Den
veterán

Szuperman, este küldöm a tel. számot.

www.simson4t.hu

(#43) Superman válasza Den (#42) üzenetére


Superman
nagyúr

Den: Nem jött át semmi este! De ha küldesz valamit, akkor erre a címre: demko.sandor@chello.hu

(#44) guest


guest
veterán

Helló!

Először is én is gondolok Rátok és mielőbbi gyógyulást kívánok!
Szerintem próbáljátok meg a Q10-et. Hargitai Károlynak van egy könyve róla. Így most nem érdemes róla sokat dumálni, de nagyon jó szer.
Amolyan általános életelixír.

prohardver vendég

(#45) guest


guest
veterán

Jobbulást anyukádnak! Én is csak bíztatni tudlak! Emlékszem egy srácra a suliból aki szintén ezzel a betegséggel küzdött. Egy ideig hiányzott a suliból, és akkor derült ki hogy mi is a baja. Mindenki aggódott érte. Végül mivel sokat hiányzott évet kellett ismételnie, de végül 100%-osan meggyógyúlt. Majd alig pár hónappal a betegsége után, már rögbizett a helyi csapatban. Ma meg akkora mint egy bivaly!! Szóval jobbulást anyukádnak, neked meg kitartást ezekre a nehéz napokra!

prohardver vendég

(#46) Superman


Superman
nagyúr

Hétfőn hazahoztam anyát a kórházból. Két napig nem is volt semmi baja, de ma délután megint megfájdult a feje, ami az epileptikus görcs előtt szokott jönni. remélem most semmi ilyesmi nem lesz, kapott rá gyógyszert is, bár elolvasva a tájékoztatót, az is okozhat ilyen tüneteket!!! :((
Remélem nem adták ki hamarabb, mint kellene. De hát a miskolci kórházakra tényleg jellemző a felszereltség hiánya, hiába lelkes az orvos személyzet. Nemhiába omlott össze a Semmelweis kórház idegosztályának az egyik szárnya a kivitelező hibájából. Régi is volt, a kivitelezés is pocsék volt, ez lett a sorsa. valahogy ez jellemző a borsodi egészségügyi állapotokra.

(#47) Den válasza Superman (#46) üzenetére


Den
veterán

Végre egy jó hír.
A kórházak sajnos mindenhol rosszul fölszereltek, nekem elhiheted, ez nem borsodi sajátosság.

www.simson4t.hu

(#48) rog válasza Den (#47) üzenetére


rog
addikt

növérem kórházban volt, és elfogyott a fájdalomcsillapító.
átmentem a gyógyszertárba, hogy kérek egyet.
kiderült hogy sajnálják ezt a fajtát szigorúan csak receptre adnak.
csak annyit mondtam, hogy a kórházban van a testvérem és neki kell.
erre szó nélkül adott...
ez azért jelenthet valamit.

(#49) Superman


Superman
nagyúr

Sokmindent jelenthet:
1. megszánt a patikus,
2. humánus ember,
3. satöbbi.
Mikor történt az eset?

(#50) localhost válasza Superman (#49) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Superman! Hát én is megszólalok e témában, sokáig gondolkodtam rajta, hogy hogyan és miként is biztassalak. Ha megpróbálnám felidézni, hogy én miket írtam volna, azzal nem sokat segíthettem volna rajtad, inkább magam iránti sajnálkozás lehetett volna belőle.
A tény: a dolgok jobbra fognak fordulni! Ebben bíznod kell!
Én ehhez kívánok Neked sok akaraterőt és szerencsét, kitartást!
Együttérző jószándékkal: localhost

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Katasztrófa (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.