Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) mzso


mzso
veterán

Az hogy a halálban lehet, hogy kijött a Digis szerelő, lecserélt pár csatlakozót, egy elosztót, az analóg TV-n jobb is lett a kép, nem annyira szemcsések már a nagy frekvenciás analóg adók, viszont a digitális tunerrel ugyanolyan vagy rosszabb az egész. Még a Digi Sport 1-nél sincs kép pedig az jött mindig a legjobban.

Hál istennek én nem voltam otthon, úgyhogy nem tudtam beszélni a szerelővel, vagy kipróbálni a tunert...

(#1952) MtHq válasza mzso (#1948) üzenetére


MtHq
tag

A forgat-sat bolt webshopját tudom ajánlani, náluk minőségi dolgok vannak, szerintem korrekt áron.

Bár én mindig személyesen vásárolok itt.

[ Szerkesztve ]

(#1953) dobko


dobko
csendes tag

Sziasztok !

Koaxiális kábel 75 ohm TRISET PROFI 120dB A++ osztály 1.13/4.80/6.90

Ilyen kábelt szeretnék venni, de csak 100m-es kiszerelésben találok, nem tudtok egy üzletet valahol, ahol méterre is adják ? Nekem 20-30 m kéne csak ebből a fajtából.
Ha valahol lehet olcsóbban kapni akkor a 100 m se gond, bár ebben nem hiszek.

Esetleg valami más márkájú, ami hasonló értékekkel bír ?

részletek

[ Szerkesztve ]

(#1954) kabelmania27 válasza dobko (#1953) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
ITT és ITT van méteres kiszerelésben.

(#1955) dobko válasza kabelmania27 (#1954) üzenetére


dobko
csendes tag

Isten vagy ! Ez aztán a gyors válasz ! :R :C

Köszi szépen !

(#1956) dobko


dobko
csendes tag

Még azt szeretném kérdezni, hogy eltér-e a csillapítása az egyenes és derékszögű csatlakozóknak ? Ha van is eltérés biztosan kicsi, de szeretem tudni mennyi az annyi.

(#1957) kabelmania27 válasza dobko (#1956) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem nem tér el, nyugodtan használj 90fokost.

(#1958) MtHq válasza kabelmania27 (#1957) üzenetére


MtHq
tag

Hadd kérdezzek már én is egy kicsit, 4x vagy 5x árnyékolású RG6 vagy 59-es kábelt tudsz valahol? Méterre, vagy akár 100/305m dob is jó.

(#1959) Gubek-Einste válasza MtHq (#1958) üzenetére

A linkelt helyen nézted már, többféle kábelt is árulnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1960) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Szobában 2 tv van, de csak 1 kábel jön le. Szeretném ketté osztani. Ilyen elosztót vettünk. Olyan kérdésem lenne hogy van rajta 1 dugó és 2 hüvely része, mindegy hogy hova mit kötök? Padlásról dugó jön le, illetve van 2db kelló hosszúságú hüvely-dugó kábelünk is. Köszönöm előre a segítségeteket.
Üdvözlettel: Attila

(#1961) kabelmania27 válasza atilla100 (#1960) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Teljesen mindegy, ktv jelosztásra inkább használj jófajta kettes splittert.

(#1962) atilla100 válasza kabelmania27 (#1961) üzenetére


atilla100
tag

Melyikek a jófajták? illetve mennyire macerás rájuk húzni az F csatlakozókat? Esetleg van hozzá olcsó sezrszám?

(#1963) kabelmania27 válasza atilla100 (#1962) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ami nem sárgaszínű 5-1000Mhz-s és van rajta, nem nehéz csavaros F csatlakozót feltekerni.

(#1964) atilla100 válasza kabelmania27 (#1963) üzenetére


atilla100
tag

Összeraktam sima csatlakozókkal most, padlásról lejövőre dugót és összedugtam külön külön a 2tv-hez ellenőrzésképpen. Az egyiknek megy a DTV-s rész a másikon viszont nem. Ahol megy ott vastagabb kábel van ahol nem ott pedig vékonyabb a kábel. Okozhatja ezt a problémát a rossz kábel? Illetve van olyan "adapter" amivel a 2 hüvelyes csatlakozót egybe tudom rakni?

(#1965) kabelmania27 válasza atilla100 (#1964) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha nem 3x árnyékolású a kábel akkor okozhatja.

(#1966) mzso


mzso
veterán

A hármas elosztók többet csillapítanak mint a kettes elosztók?

Egy hármas elosztóval (kettő bekötve) egy kettes helyett -10 dBmV volt a jelszint a modemen míg a kettessel -5 dBmV. De legalább a digitális TV csatornák ugyanúgy vehetők voltak.

Egyébként egy hármas elosztóval akartam kiküszöbölni kétszer kettest. De valahogy nagyon nem jön be a kábel ami van mert ha arra raktam csatornák is eltűntek hiába volt egy elosztóval kevesebb. Egyébként ilyen rg-59 jelzésű kábel volt amiben még igazi réz volt az ér is meg az árnyékolás is.

[ Szerkesztve ]

(#1967) kabelmania27 válasza mzso (#1966) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, a hármas 6dB-t csillapít kettes 3,5-öt, modem elé kettest tegyél, egyik kimenet modem másik kimenetet osztod a tévékre.

(#1968) mzso válasza kabelmania27 (#1967) üzenetére


mzso
veterán

Itt így van hogy három kettes van egymás után... Az első kettőről leágazik egy-egy TV a harmadikon modem és TV van. Meg akartam spórolni egy kettest de úgy látom nem éri meg. Ráadásul az én hármas elosztómra -9dB van írva. (A kettesekre semmi)

Egyébként a modemmel nem volt semmi bajom még akkor sem amikor állítólag a működési tartományon kívül volt a jelszint. -16 vagy ilyesmi. Viszont TV csatornák azok nem mind jöttek be digitálisan.

(#1969) bambano válasza mzso (#1968) üzenetére


bambano
titán

az internet szolgáltatás fenntartása érdekében az internetes kábelszakaszokat minimalizálni kell.
tehát bejön a lakásba a kábel, kettéosztod, egyik lábára modem, másik lábára internet szűrő, majd onnan viszed tovább a tv-khez.

ellenkező esetben az összes zavart, amit a tv-k kelthetnek, belenyomod a hálózatba és azt nagyon nem szeretik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1970) kabelmania27 válasza mzso (#1968) üzenetére


kabelmania27
félisten

bambano javaslatának megfelelően a helyes bekötés bejövőre kettes osztó egyik kimenet modem másik kimenet hpf erre mehet egy hármas osztó.

(#1971) mzso


mzso
veterán

Kösz a tippeket. De egyelőre a nettel nincs semmi bajom. Ráadásul úgy van megcsinálva, hogy onnan menjen vezeték telefonhoz, számítógéphez ahol most a modem van.
A TV-t is nagy nehez sikerült olyanra tákolni (jobb kábelre cserélni a régi koaxot, digi jelszint emelés), hogy menjen nálam is digitálisban az összes adó.

(#1972) bambano válasza mzso (#1971) üzenetére


bambano
titán

ebben pont az a vicces, hogy a nettel nem neked lesz bajod, hanem azoknak, akik a környezetedben neteznének. ezért kell rendesen megcsinálni.
egyébként ha túl sok galibát okozol, kijön a szolgáltatótól egy értelmes ember, kiméri, hogy kitől jön a szemét, fog egy csípőfogót és megoldja. utána majd egyezkedhettek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1973) mzso válasza bambano (#1972) üzenetére


mzso
veterán

Hah! Még még betelefonálás után is alig akartak kijönni...
Csak második betelefonálás után emelték meg a jelszintet amit már az első szerelő is megállapított, hogy túl alacsony.

(#1974) MtHq válasza mzso (#1973) üzenetére


MtHq
tag

Ne félj ilyen esetben kijönnek, és leszedik a kábeled. Érdemes mindenképpen orvosolni a problémát, vagy egy multimédiás osztóval megoldani, de inkább egy kettes osztó, ahogy előttem szólók is írták, TV ágra HPF (felüláteresztő szűrő), mondjuk egy HPF 80 vagy 85. Az alacsony jelszintet nekik kell megoldani, hogy normálisan szintezzék a node-ot és az erősítőket, de a házon belüli hálózat a Te felelősséged, és ha azzal zavart okozol a szolgáltató hálózatában a helytelen kiépítéssel, akkor kizárhat a szolgáltatásból addig, amíg nem szünteted meg a zavart.

[ Szerkesztve ]

(#1975) mzso válasza MtHq (#1974) üzenetére


mzso
veterán

Volt azóta két szerelő is. Egyik sem mondott semmit. Még a szűrőket a TV kábeléről sem hiányolták amik a próbálgatások közben lekerültek. (Amúgy sem raktak minden TV-hez bekötésnél...)
Majd ha nem tetszik nekik valami szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#1976) kabelmania27 válasza MtHq (#1958) üzenetére


kabelmania27
félisten

Sajnos csak ezt találtam.
mzso: Osztóknál a tévés kimenetre tegyél hpf-et.

[ Szerkesztve ]

(#1977) DaTika


DaTika
tag

Sziasztok!

Koax hálózatos kérdésem volna, nem vagyok valami járatos sajnos a témában. Adott egy UPC előfizetés, kábeltv+internet, lakás egy pontjáb bejövő koax kábellel. A cél az volna, hogy a lakás 3 különböző pontján legyen 2db koax kábelem 1-1 TV számára, 1 pedig az internet számára. Ennek a hálózatnak a kiépítéséhez mire van szükségem, illetve mire kell figyelnem? Olvasgattam elég sokféle eszközről ami kellhet, de sajnos nemigazán sikerült összerakni a teljes képet, hogy mit hogyan lenne célszerű megoldani, milyen eszközök segítségével.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1978) kabelmania27 válasza DaTika (#1977) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Bejövőre tegyél egy kettes splittert egyik kimenet modem másikat elosztod a tévékre, a modemtől a szobákba nem koaxon hanem utp-n tudod elvezetni a netet.
Modem irányában érdemes minimalizálni a csillapítást/osztást.

[ Szerkesztve ]

(#1979) DaTika válasza kabelmania27 (#1978) üzenetére


DaTika
tag

A hálózat osztása az oké, a koax kábeles "szenvedéssel" van bajom. Olvastam valami visszirányszűrőt, hogy az kell a TV-k elé, ez játszik manapság még?

(#1980) kabelmania27 válasza DaTika (#1979) üzenetére


kabelmania27
félisten

Koax osztást úgy tudod megcsinálni, hogy a tévés ágra teszel egy hármas splittert elmegy három helyre, szobában ha kell megint elosztod.
Egy modem+három tévére általában elég szokott lenni, ha gyenge a jel akkor erősítővel tudsz erősíteni, ekkor viszont a kettes osztó tévés kimenetére kell a hpf és szélessávú jófajta erősítőt kell használnod.

[ Szerkesztve ]

(#1981) DaTika válasza kabelmania27 (#1980) üzenetére


DaTika
tag

Lehet rosszul fogalmaztam, de szerencsémre csak 2tv és egy modemről volna szó, így összesen három eszköz. Tehát, ha jól értem, jó lehetek egy hármas splitterrel, minden további nékül, ha megésm, akkor kell a bejövő kébelre egy kettes splitter, egyik ág mondem, másik ág hpf-el tv, azona rajta még egy kettes splitter, ééésss... és ennyi. Nincsnek nagy távolságok, a lakásba bejövő kábeltől minden eszköz kb 6-max8 méterre lenne.

(#1982) kabelmania27 válasza DaTika (#1981) üzenetére


kabelmania27
félisten

A hármas splitternek 6dB a csillapítása, kettesnek kb 3,5, a modem 51,9felett nem tud négy frekin adni, ezért a második megoldás jobb.
UPC-nél létezik olyan hármas amelynek egyik kimenete 3,5dB tehát két kettes van egybeépítve.
Ez a fajta nem jó, tehát ne sárga legyen, CE és 5-1000Mhz felirat legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1983) Gubek-Einste válasza DaTika (#1981) üzenetére

Ha van box is akkor nem tegyél a tévé ágra HPF-t mert a box-nak kell a visszirány is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1984) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Egy magan Kabel Tv szolgalatonal vagyok, legalapabb analog Kabel tvjuk van. A villanykaron van egy eloszto l,arrol bejon a hazba, a hazon belul pedig 4 fele van osztva, a legtavolabbi szobaban nagyon rossz, szemcses a kep, milyen erositot kellene vennem hozza es hova kellene beiktatnom h javitsak a kepminosegen?
Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#1985) Gubek-Einste válasza m0rd0k (#1984) üzenetére

Milyen osztók vannak bekötve?
Net is van a kábelen? Ha igen akkor milyenek a jelszintek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1986) kabelmania27 válasza m0rd0k (#1984) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Válaszolj Gubek-Einste kérdéseire.
Több lehetőség is van. pl a tévé elé tehetsz egy ilyet potméterrel beállítod.

[ Szerkesztve ]

(#1987) m0rd0k válasza Gubek-Einste (#1985) üzenetére


m0rd0k
senior tag

ez jó kérdés volt,mert fogalmam sincs,ezzel kötötték be gyárilag,és net nincs igényelve.

Minden szinten,szinte minden.

(#1988) skroy


skroy
senior tag

Üdv!

Kábel TV-hez kellene nekem valami kütyü. Analógon van 58 adó, digitálisan 125. LCD TV-n simán jön is minden, nem kell kártya sem. Viszont van egy hagyományos tv is, ehhez kellene valami, amivel a dvb-c cuccokat nézhetem. Ez megfelelő lenne nekem? Bármilyen szolgáltatóhoz passzol, csak dvb-c legyen?
HUMAX DVB-C Médiakonverter
Esetleg valami más? Használt vagy új, mindegy, csak jó olcsó legyen. :D

(#1989) Gubek-Einste válasza skroy (#1988) üzenetére

Megfelelő lesz a kinézett eszköz.
Antenna boltokban árulnak DVB-C box-okat is, elég sokféle van különböző árfekvésben,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1990) MtHq válasza skroy (#1988) üzenetére


MtHq
tag

Én tartózkodnék az "olcsó de jó" termékektől, ez kb. olyan mint nyerni lottót szelvény nélkül. Amit én ajánlanék az Amiko HD 8140 T2/C. Ez tud DVB-T2-t is (MindigTV) meg kábelt is.

(#1991) skroy válasza Gubek-Einste (#1989) üzenetére


skroy
senior tag

Megvettem a Humax DVB-C konverter-t. Minden csatorna tökéletesen be is jön, remek képminőséggel. Viszont nincs csatorna számozás, és név. Csatornalistában csak "unknown" feliratok láthatóak sorban, és minden csatorna 0-ás... Így a távirányítón a számokkal nem is tudok váltani, csak léptetéssel. 125 csatorna között "kicsit" kényelmetlen...
Az lehet, hogy csak T kábellel működik tökéletesen, arra lett programozva, és ez a gond? :F

(#1992) Gubek-Einste válasza skroy (#1991) üzenetére

Nem elképzelhetetlen, valószínűleg kicsit a sajátjukhoz igazították.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1993) skroy válasza Gubek-Einste (#1992) üzenetére


skroy
senior tag

Ettől féltem. Keresgéltem a gyártó weboldalán gyári firmware-t, hátha vissza lehetne állítani alapra, de sajnos sehol nem találtam. Úgy látszik ez csak a T részére gyártott termék, máshol nem is forgalmazzák, támogatás sincs rá...

(#1994) skroy válasza skroy (#1988) üzenetére


skroy
senior tag

Újra kinéztem 2 cuccost. Ezeket:

Thomson THC 300 DVB-C MPEG-4 beltéri egység

vagy

AMIKO IMPULSE T2/C

Mindkettő megfelelő lenne nekem? Melyik éri meg jobban? Nekem kb. egyformának tűnnek. :)

A T-hez való Humax MT-FTA pedig eladóvá vált. :U

[ Szerkesztve ]

(#1995) MtHq válasza skroy (#1994) üzenetére


MtHq
tag

Én az Amikot venném.. :) Vagy Amiko 8140 T2/C.

(#1996) skroy


skroy
senior tag

Megrendeltem az AMIKO-t, kíváncsi vagyok mit tud. :)

(#1997) Oliverda


Oliverda
félisten

Ez a modem működne a hazai hálózatokon?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1998) kabelmania27 válasza Oliverda (#1997) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha a szolgáltató modemfelügyeleti rendszerében bent van a modem mac címe akkor igen, szolgáltatók 99%-nál csak saját eszközt lehet használni.

(#1999) Oliverda válasza kabelmania27 (#1998) üzenetére


Oliverda
félisten

Az világos, de maga a modem működne a magyar hálózatokon?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2000) kabelmania27 válasza Oliverda (#1999) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szvsz elvileg működne, mert a docsis3/euro frekvenciák szabványfrekik, szolgáltatóval fel kell venni a kapcsolatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.