Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy létezik-e olyan kettes 75ohm-os koax elosztó (splitter), amiben van földhurok leválasztó (ground loop isolator) és túlfesz levezető (surge protector) is?
És mindezt olyan koax hálózatra, amin analóg, digitális kábelTV és nagysebességű Net is van.
Ha létezik, van-e ajánlott típus?

[ Szerkesztve ]

(#2052) kabelmania27 válasza Poplacsek (#2051) üzenetére


kabelmania27
félisten

Egybeépített tipust nem ismerek, jobban jársz ha a bejövőre teszel egy kettes splittert egyik kimenet modem másik kimenet hpf utána mehet a védelem.
Modem előtt kerüld a koaxos védelmet, inkább utpkábelt védd.

(#2053) Poplacsek válasza kabelmania27 (#2052) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Nem tudom így megcsinálni, mert a koax kábelek már be vannak építve, és a kábel modemhez a 3. osztás után jut el a jel.
Azt szeretném egyszerűsíteni, hogy ne kelljen minden TV-hez + PC TV tunerhez külön földhurok leválasztót betennem, ezért a bejövő első 2 utas osztót cserélném ki ha ez így működik és minimalizálnám a csatlakozók számát is, ezért gondolkodok egyben megoldásban.
Nálam a bejövő koax kábelköpeny még ráz is, ha pedig leválasztó nélkül érintem hozzá egy földelt csatlakozós fém készülékházhoz, akkor a FI relé azonnal lekapcsol.
Egyébként a jel erősségek rendben vannak, csak újra szerelném, egyszerűsíteném kicsit a hálózatot ha lehetséges.
Találtam most egy ilyet: ASH-GIS204B-NT.

[ Szerkesztve ]

(#2054) bambano válasza Poplacsek (#2053) üzenetére


bambano
titán

ez egy korrekt pont arra, hogy ne barkácsolj tovább, hanem jelentsd be a szolgáltatónál és oldják meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2055) kabelmania27 válasza Poplacsek (#2053) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem is jelentsd be.
A modem nem szereti a leválasztást+a védelmet, FI relé lekapcsolása komolyabb problémára utal, attól még hogy ezt az osztót megveszed nem biztos hogy javulni fog a helyzet.

(#2056) Poplacsek válasza kabelmania27 (#2055) üzenetére


Poplacsek
senior tag

OK, köszi a válaszokat! :R
Az, hogy a modem nem szereti a leválasztást, az mit jelent? Nem működik ha galvanikusan le van választva a koax mindkét pólusa?

(#2057) kabelmania27 válasza Poplacsek (#2056) üzenetére


kabelmania27
félisten

Előfordulhat, hogy kevésbé stabil lesz a netkapcsolat, pl magasabb ping ingadozó sebesség, de van olyan eset amikor be kell kötni a modem elé.

(#2058) Poplacsek válasza kabelmania27 (#2057) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ahha értem. Nálam a 240MBit-es net a speedtest.net szerint hozza a 240-et, de ha letöltök ingadozik a sebesség és maximum a 240M felével jön az anyag 12-13MByte/sec-el.. Ennyivel a 120M-s net-el is tudtam tölteni... Ping: 6msec. Már az előző Motorola modememet is amiatt cserélték Ciscora, mert ingadozott a seb. lehet, hogy pont a galvanikus leválasztás oldaná meg? :B :F
Ezt most lőttem a modem menüjéről:

[ Szerkesztve ]

(#2059) Gubek-Einste válasza Poplacsek (#2058) üzenetére

Rendben vannak a jelszintek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2060) kabelmania27 válasza Poplacsek (#2058) üzenetére


kabelmania27
félisten

Modem értékekkel nincs gond.
Ezen nem segít a galvanikus leválasztás, kimenő titkosítást állítsd eröltetve-re, letöltési sebesség több dologtól is számít.

[ Szerkesztve ]

(#2061) bambano válasza Poplacsek (#2058) üzenetére


bambano
titán

mert a speedtest több szálon tölt egyszerre, amivel te töltesz, az meg lehet, nem tud ilyet.
ha a 240-es neted elég gyakran megvan 240 a speedtest szerint, akkor nincs okot panaszra, ennél jobb soha nem lesz. akkor se, ha időnként ugrál.

az, hogy földelési probléma van a hálózatodban, szikrázik, meg leveri a fi relét, egy másik kérdés, aminek mindenképpen utána kellene járnod.

a modem jelszintjeid pedig egyáltalán nincsenek rendben, de mindegy. a vételi jelszinted éppen jó, de a felső határon van, nyugodtan lehetne kevesebb, az adási jelszinted meg legalább egy tizessel lehetne több.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2062) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Köszi még1x az infókat! :R

Van valakinek tippje, hogy Tratec v. Technetix TRIS-303P osztót honnan lehet beszerezni?

(#2063) Gubek-Einste válasza Poplacsek (#2062) üzenetére

Szolgáltatók osztógatnak ilyeneket de inkább sima splitter használata az ajánlott HPF-fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2064) Poplacsek válasza Gubek-Einste (#2063) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Sajna én is úgy látom, hogy kisembereknek 1-2 darabokkal nem foglalkoznak... :(((
Amúgy nem értem miért jobb ha külön leválasztót + külön túlfesz védelmet + külön hpf-eket rakok össze, mint ha egy all-in készülékben rakom be? A több bontható csatlakozás miatt elvileg nagyobb a jelveszteség, meg ronda nagy a szerelvényezés...
Ráadásul egy sima 3-as splitter is min. 6dB-t csillapít áganként, ezekre a külső leválasztó még rádob 1,5-et, + a túlfesz levezető és a HPF-ek egy keveset. Szóval csillapításra is rosszabbul jön ki, mint egy ilyen all-in eszközzel.

[ Szerkesztve ]

(#2065) Gubek-Einste válasza Poplacsek (#2064) üzenetére

Mert az ilyeneknek jóval nagyobb a csillapítása mint a sima splitter-nek és a beszerzésük is egyszerűbb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2066) Oliverda


Oliverda
félisten

Ez így rendben van?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2067) Gubek-Einste válasza Oliverda (#2066) üzenetére

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2069) kispalsz


kispalsz
tag

Sziasztok,

látom sokan küzdenek itt a helyes bekötéssel. Nálunk nincs nagy gond, csak szeretnék megszabadulni egy erősítőtől.

A jelenlegi felálllás

Bejövő DigiTV koax(docsis 2.0) ->Well 2 way splitter (5-1000 Mhz)
A splitter egyik ágán a kábelmodem, a másik ágán egy HPF 47 MHZ es szűrő, azon egy Hirschmann erősítő, annak kimenetén egy 4-es osztó.
A 4-es osztón: 1 db DVB-T képes tévé, HD csatornákkal, 2 db settopbox, és 1 db rádió

Működik is, csak az erősítőt szeretném elhagyni a dologból.

A 2-es után a 4-es splitter ( ha kihagyom az erősítőt) már túl sok osztás a DVB-T képes tévé számára.Hd csatornán kockásodás van. Ha csak a 2-es splitter van és azon a TV, akkor a kép tökéletes.

Két dologra gondoltam:
1: A 2-es és 4-es splitter kombót megcserélem, először lesz a 4-es splitter, annak 3 lábára HPF szűrőkön keresztül a DVB-T tv és a 2 settopbox) a negyedik ágra raknám a 2-es osztót, amire egyik ágára a modemet, a másik ágára HPF szűrőn keresztül a rádiót. (Hol lehet venni 47 MHz-es HPF szűrőt? Mindenhol csak 85 MHz-eset látok...) Nincs erre egy kombó, egyben megvehető dolog?

2: A másik megoldás, valamilyen leágazót használnék a 2-es splitter helyett, de nem tudom érdemes-e. Illetve, hogy hol lehet megvenni. Elosztókat még találtam, de ilyen TAP-okat nem nagyon itthon. webshop is jó, ha raktáron van!

Vélemény? A modemnél mekkor lehet a minimális érték us ( digitv) amivel még működhet a rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#2070) bambano válasza kispalsz (#2069) üzenetére


bambano
titán

vélemény: így szoktak kezdődni a végeláthatatlan threadek, hogy így nem jó, úgy nem jó, mikor a tisztelt előfizető azt gondolja, hogy ő jobban tudja, mind a szolgáltató és belebarkácsol a szolgáltatói tulajdonba.

tehát egy dolgot tudok nagyon erősen javasolni: hagyd békén!

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2071) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Kérlek szépen benneteket, segítsetek nekem. Egy Szombathely melletti településen élek és a Greencom Kft.-nél van 40/4Mbps-os internet, valamint tv előfizetésem. A „jelet” a házammal szemben lévő villanyoszlopról kapom (oszlopról kábel be a padlásra, onnan a födémen, majd (2,5 méteren át) a falon keresztül jön le a nappaliba). A nappaliban egy „T” elosztóból egy ág fut a modembe (Cisco EPC3208, HR: 1.0, FBT: Oct 16 10:25:00 2012) egy pedig a televízióba. A televízióval különösebb gondom nincs, leszámítva, hogy ritkán „bekockásodik” egy-egy csatorna képe, de ez nem nagyon jellemző. A gond az internettel van, ami az utóbbi időben botrányos. 1,5-2 hetente biztosan telefonálnom kellett, mert sem a modem, sem a router újraindítása nem oldotta meg a problémát, ami egész egyszerűen annyi volt, hogy nem volt internet.
A modemen egy Asus RT AC87U router van (legfrissebb, gyári firmware-rel). A totális probléma múlt hét szerda este kezdődött. Nagyjából 3-4 óránként elment az internet, amit a router újraindítása 3-4 órára megoldott. Mivel sokszor volt ilyen probléma, becsületesen újraindítottam minden alkalommal, de vasárnap meguntam a dolgot és erőteljesen kérdőre vontam a szolgáltatót. Ők eleinte rám mutogattak, aztán lassan-lassan kiderült, hogy nincsenek valami fényes értékei a modemnek. Igen ám, de akkor, hogy a csudába oldódott meg a probléma 3-4 órára minden újraindítás után? Kiderítettem, hogy amikor nincs internetem, a router WAN IP címe 0.0.0.0. Azaz valamiért nem frissíti magától arra, amit a szolgáltató DHCP szervere kioszt. Halvány lila gőzöm nincs, hogy miért nem, ha eddig ilyen jellegű gond még nem volt. Szóval! Az most a kérdés, hogy próbálkozzak a routerrel (30/30/30 reset, kuka, stb.) , vagy ilyen modem értékeknél lehet a szolgáltató a WAN IP megújulásának elmaradásában hunyó:

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2072) bambano válasza Hókusz Pók (#2071) üzenetére


bambano
titán

első lépés: elzarándokolsz egy megfelelő boltba és veszel egy rendes, új kapcsolóüzemű tápot a modemhez. előtte nyilván megnézed, hogy milyen való bele, és/vagy elviszed magaddal a régit.

2500 forintnál olcsóbbat ne vegyél, nulla értelme van.

a modem vételi jelszintje nem nagyon rossz, ennyivel azért elmennek. az adási az határon van, pláne ha többcsatornás adásra szól a szerződésed.

másik verzió, hogy addig vered az asztalt a szolgáltatónál, amíg ad egy új, bontatlan modemet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2073) Hókusz Pók válasza bambano (#2072) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Azt fogom tenni, amit javasolsz, de kérhetek valamit? Elmagyaráznád nekem, hogy mi a baj a modemmel? Vagy miért van szükség az általad javasolt dologra? Illetve azt sem értem, hogy mi ez az "adás" dolog... :O

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2074) bambano válasza Hókusz Pók (#2073) üzenetére


bambano
titán

a régi cisco modemeknek kritikán aluli a tápegysége. amikor a tápban kezdenek kiszáradni a kondenzátorok, akkor a modem hajlamos mindenféle mágikus ökörséget csinálni. vagy egyben cserélteted a modemet, vagy legalább a tápját, hogy kiderüljön, az-e a hibás.

de a jelszint sem teljesen oké nálad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2075) Hókusz Pók válasza bambano (#2074) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

De ettől még lehet rossz a router is? Illetve mi számít jó jelszintnek? :(

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2076) bambano válasza Hókusz Pók (#2075) üzenetére


bambano
titán

nem állítom, hogy a router nem lehet rossz, de nem ott szokás elkezdeni a hibakeresést.
azt próbáld még meg, hogy a t elosztó ágain felcseréled a tv-t és a modemet. ha ettől nő a modemben a vételi jelszint, és ezzel együtt megjavul a leszakadás is, akkor jelszint problémád is van.
ha a cserétől megjavul a modem, akkor számíts rá, hogy a tv-d viszont nagyon el fog romlani :)
esetleg próbáld meg a bejövő kábelt közvetlenül a modemre dugni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2077) Hókusz Pók válasza bambano (#2076) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Ezeket mind kipróbálom holnap. A jó jelszintet definiálod nekem, ha szèpen megkérlek? Ez a T elosztós csere mondjuk nem értem, mit fog változtatni, hiszen csak kettéveszi a bejövőt, elvileg ugyanaz mindkettő, nem? :B

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2078) bambano válasza Hókusz Pók (#2077) üzenetére


bambano
titán

előreirányban a szabvány szerint 75 db a tv jelszintje, a modemé 10-zel alatta.
visszirányban ha a modem mind a négy csatornáját használja, akkor 52 a határ, ha az nem elég, akkor nincs net. tehát a visszirányod koppon van. ott olyan 5-6 db-vel kisebb jel lenne jó.

az elosztóból kétféle van: a tap meg a splitter. a tapnál az egyik ág 9 db körüli csillapítást csinál, ennyi a különbség a két lába között. a splitternél gyártó és gyártmányfüggő, el kell olvasni, mi van ráírva. lehet egyforma is, meg lehet különböző is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2079) Gubek-Einste válasza Hókusz Pók (#2077) üzenetére

Mutass egy képet a T elosztóról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2080) Hókusz Pók válasza Gubek-Einste (#2079) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Mire olvastalak, már ismét eljöttem dolgozni. Este lesz kép az elosztóról is. (Az baj különben, hogy mintegy 2,5 méteren keresztül a falban megy a koax kábel?) Addig is nagyon szépen köszönöm a segítő hozzáállásotokat!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2081) Gubek-Einste válasza Hókusz Pók (#2080) üzenetére

Nem baj, miért lenne az?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2082) Hókusz Pók válasza Gubek-Einste (#2081) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Azt gondoltam, zavarja a jelet, vagy leárnyékolja. Íme a kép az elosztóról:

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2083) kabelmania27 válasza Hókusz Pók (#2082) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem árnyékolja le mert kábeltévénél 3x árnyékolású koaxot használnak.
Ez az osztó rendben van (ha bejövő in, két out modem és tévé), netproblémán lehet segítene ha tévés kimeneten lenne hpf szűrő ha bekapcsolt tévé mellett akad a net, tévé problémával nem tudsz mit csinálni ezért jelentsd be.

[ Szerkesztve ]

(#2084) Hókusz Pók válasza bambano (#2076) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Az éjjel újra "hard reset"eltem a modemet és a routert is. Reggelre ugyanúgy elment a net,amit ismételten újraindítás (router) oldott csak meg. Most annyiban volt más a helyzet, hogy a 0.0.0.0 WAN IP helyett azt írta a router, hogy a hálózati kábel nincs bedugva... :O

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2085) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok! Hosszas vacakolás után a probléma megoldódott. Feltettem a legújabb (380.61) Merlin firmwaret és tegnap este óta egyszer sem dobta el a router a WAN kapcsolatot. Ugyan a kábelen jövő jelszintek és értékek alapján van sara a szolgáltatónak bőven, de legalább most stabil kapcsolatom van. Értelmezhetetlen számomra, hogy a gyári szoftver bugos...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2086) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Mi lehet a gond? Van egy hwr telekom előfizetésem évek óta. eddig analóg csatornák voltak elérhetők. Ezért mindiv tv előfizetésem van. De mától van digitális csatorna is. Ki is próbáltam az egyik otthoni tv-n. Nos, 94 csatornából vannak jó pár ami kockásodik. Független, hogy hd vagy sd csatorna. A jelszint mindig 85% vagy e feletti. De a bithiba arány, felmegy 200-2000 közzé, mikor kockásodik. Nálam lehet a hiba, vagy a szolgáltatónál?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2087) varmi2 válasza varmi2 (#2086) üzenetére


varmi2
nagyúr

Úgy néz ki, hogy megoldódott.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2088) Årpi


Årpi
őstag

Sziasztok! Kénytelen vagyok itt feltenni a kérdést a PR-telecomom topik helyett mert ott kb hónapok óta 2 felhasználó vitáját lehet csak olvasni..
10 év ADSL után áttértem kábelnetre pár napja,és kíváncsi lennék mennyire jó/rossz értékek amit a modem kiír,mert sajnos nem tudom értelmezni.
Előre is köszi a segítséget!

// PR-Telecom 120/10-es csomag //

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#2089) Gubek-Einste válasza Årpi (#2088) üzenetére

Rendben vannak az értékek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2090) MtHq válasza Årpi (#2088) üzenetére


MtHq
tag

Az mi a jó isten, 47-es SNR :Y Az tuti valami elrugaszkodott post-FEC SNR.. még 40-et sem igazán láttam pre-FEC SNR-ben.. Szerintem a modem tuti hazudik :C

kondorgabor: Jók, túl jót ír a modem, ezen lepődtem meg.

(#2091) Årpi válasza MtHq (#2090) üzenetére


Årpi
őstag

Köszi a válaszokat! :D Közben kaptam egy PM-et is valakitől,hogy mi mit jelent és kb mitől-meddig számít jónak,neki is köszi! Remélem annyira azért nem hazudik a modem,bár nincs okom panaszra,ping is elég kellemes és a 120/10-et is simán hozzá.

(TC7200.20 a modem/router egyébként)

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#2092) buca84


buca84
őstag

Van egy régi Motorola kábelmodemem. Elment a netem. Semmi nem jön be. A router adatlapján a wan résznél nincs IP cím. A modemen a pc/activity led villog.
Direktbe dugva a modem és a gép, ekkor sincs net. A modemen a pc activity led nem villog ekkor.
Áramtalanítás is megvolt.
Egy másik routerrel sincs net. Illetve egy másik laptoppal direktbe dugva sincs net.
A szolgáltatóm ma du-n megnézte, szerintük rendben van minden. Látták a modemet. Bár a hölgy nem volt valami ügyfélbarát...

(#2093) Gubek-Einste válasza buca84 (#2092) üzenetére

Mely LED-ek világítanak?
192.168.100.1 IP címen bejön az admin felület? Ha igen akkor a jelszintek milyenek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2094) buca84 válasza Gubek-Einste (#2093) üzenetére


buca84
őstag

Ez egy régi motorola kábel modem.Nem lehet rácsátlakozni böngészőből.

Ha a modem-router-laptop kör van, akkor minden led ok, de nincs net.
Ha direktbe van a modem a laptoppal a pc\activity led kivételével minden led világít. Nincs net.

A router egy asus rtn66u tomatoval.

[ Szerkesztve ]

(#2095) bambano válasza buca84 (#2094) üzenetére


bambano
titán

én még nem láttam olyan modemet, amiben ne lett volna web böngésző, pedig volt már pár modem a kezemben.

ha nem tudsz rácsatlakozni, akkor lehet, hogy megdöglött az ethernet interfésze. ilyet viszont már sokat láttam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2096) buca84 válasza bambano (#2095) üzenetére


buca84
őstag

A modem egy motorola surfboard sb5101e.

(#2097) buca84 válasza buca84 (#2096) üzenetére


buca84
őstag

Ma hajnalra jó lett a kapcsolat. Van IP a WAN résznél.
Szivat a szolgáltató?

(#2098) Gubek-Einste válasza buca84 (#2097) üzenetére

Valószínűleg volt valami hiba a rendszerben amit kijavítottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2099) buca84 válasza Gubek-Einste (#2098) üzenetére


buca84
őstag

A "kedves" ügyfélszolgálatos tegnap du-n nem mondott hibát. Inkább csak bunkózott. Annyit mondott a modem értékei jók.

(#2100) Gubek-Einste válasza buca84 (#2099) üzenetére

Nem mindig ismerik el ha hiba van a rendszerben.
192.168.100.1-re fel tudsz menni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.