Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) benfolds


benfolds
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne a hozzártő segítségetekre. Kábeles internetem van, és amióta routert(linksys befsr41) használok - nemtom van-e összefüggés - de minden reggel(vagy ha hosszabb ideig nem használom a gépet), csak akkor indul be az adatforgalom, ha áramtalanítom a modemet, majd visszadugom a konnektorba. Amúgy éjszakára sosem húzom ki, mert a szolgáltatónál azt mondták, hogy nem tesz jót neki. Van vmi ötletetek, hogy mitől lehet ez? Első lépésben természetesen kicseréltettem a szolgáltatóval a modemet, de tök ugyanez a hiba fennáll az újjal is. Kössz a tippeket előre is. Ja, és mindkét gépen ugyanez a hiba.

benfolds

(#2) gykarcsi válasza benfolds (#1) üzenetére


gykarcsi
tag

Csá! A havernak is ilyen gondja van, úgy néz ki nála a linksys a ludas. Iktasd ki a routert 1-2 napra, és akkor kiderül, hogy jó-e a modem, ha minden ok. akkor a router a hunyó.

[Szerkesztve]

(#3) benfolds válasza gykarcsi (#2) üzenetére


benfolds
őstag

ja, oké, köszi, de mit lehet ilyenkor csinálni?

(#4) gykarcsi válasza benfolds (#3) üzenetére


gykarcsi
tag

Először teszteld a modemet. Lehet, hogy van közben netszakadás és a router nem tud csatlakozni, vagy olyannal is találkoztam, hogy szakadás után csatlakozott, de DHCP-t használva nem tudta kiosztani az ip címeket a gépeknek. A router beállításában kellene még szétnézni, vagy firmware frissítés.

(#5) gykarcsi válasza benfolds (#3) üzenetére


gykarcsi
tag

Még nézd meg a beállításokban, hogy a MAX IDLE TIME mennyi időre van beállítva

(#6) net84 válasza benfolds (#1) üzenetére


net84
őstag

Hello!
Én is javasolnék egy firmware frissítést - nálam adsl-nél volt volt hasonló probléma, ha nem osztott netet a router, még a config-ra sem engedett fel... frissítés óta nem volt netproblémám.

Read only...

(#7) benfolds


benfolds
őstag

köszi az eddigi tippeket, próbálkozom...

(#8) Tomka1982


Tomka1982
csendes tag

Sziasztok! A minap kötötték be az adsl monorneték. Előtte már volt egy edimax router felszerelve, és működött mind a 4 gépen a hálózat. Aztán jöttek és mentek, kötöttek. Az én gépemen megy a net (gondolom a többin is, ha rádugom), de a routeren keresztül nem megy. Mivel életemben nem volt netem, így tök hülye vagyok az egészhez. Kérek valakit, mielőbb segítsen!!! Köszi!

(#9) benfolds


benfolds
őstag

gyerekek, ez a firmware frissítés marha nagy ötlet volt!!! :lol:
ma reggel nem volt szarakodás, de nem akarom elkiabálni.
tomka, szerintem ha még nem konfiguráltál routert, akkor kérjél meg vkit, aki már csinálta, mert bár a alpból nem egy nagy ügy, mindig jönnek a bonyodalmak...

(#10) benfolds


benfolds
őstag

Nem, sajnos tévedtem...Ma reggel megint resetelni kellett a modemet, hogy beinduljon az adatforgalom. :( Kértem a linksys oldalán segítséget, kiváncsi vagyok, hogy válaszolnak-e.

(#11) zsommi válasza benfolds (#10) üzenetére


zsommi
senior tag

Nos?
Irt a linksys?

(#12) georgeeboy


georgeeboy
tag

Nekem ugyanilyen gondom volt, nem linksys volt a router. Leszedtem a tűzfalprogit, és minden jó lett. :C Bár ezt a dolgot nem tudtam hova tenni. Egyszerűen kb. 2 óránként nem ment a netem. Ilyenkor gyors router kiiktatásnál ujra ment, de routeren keresztül nem.
Tűzfal nélkül minden ok volt.

::Ez van...::

(#13) zsommi válasza georgeeboy (#12) üzenetére


zsommi
senior tag

Vannak ám érdekes dolgok, hallod..
Ilyenről sem hallottam még..:)

(#14) neoo87


neoo87
csendes tag

Sziasztok ismét egyszer már kérdezgettem a routerek,nameg a vezeték nélküli hálózattal kapcs.ban,azt szeretném tudni hogy ha van egy gép amibe bele van vezetve a kábel net,én azt a gépet összekötöm egy másikkal vezeték nélküli hálózaton, a netet is!A kérdés az hogy a másik gépen csak akkor fog menni az internet amikor az alap netes gép be van kapcsolva??hogy lehet ezt megjáttszani?

Köszönöm a válaszokat!

(#15) Noxy válasza neoo87 (#14) üzenetére


Noxy
veterán

A problémád mióta Kábelmodem/router probléma ?:Y
Itt érdeklődjél: Bővebben: link
Mielött irnál a topikba, azért nézd meg ezt is: Bővebben: link

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16) -=Valium=- válasza benfolds (#10) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ha a kábelmodemet kellett resetelni akkor nem router problema.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#17) benfolds válasza zsommi (#11) üzenetére


benfolds
őstag

igen, írta a faszi, hogy állítsam át az MTU-t, amit meg is tettem többféle értékkel, de úgyanúgy reset minden reggel...a tököm kivan(illetve nem nekem, hanem a szomszédnak, aki rendszerint korábban kel, mint én, és nem tud netezni, amíg én nem resetelek reggel...:) )
amúgy menet közben még sosem volt vele gond...
újabb tippek, tapasztalatok?
asszem visszaviszem, de rohadtul nemtom mit vegyek helyette. azért vettem linksys-t, mert a legtöbben ezt ajánlották(olyanok is, akik ugyanennél a szolgálatónál használnak routert). mit dicsérnek még? össze-vissza hallok mindent d-linkről, smc-ről... :F

(#18) benfolds válasza -=Valium=- (#16) üzenetére


benfolds
őstag

vagy a kábelmodemet húzom ki - dugom vissza, vagy a routert reszetelem. az eredméyn ugyanaz: beindul az adatforgalom. mióta rájöttem, hogy a router a hibás, azóta csak azt resetelgetem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.