Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) #56474624 válasza kutga (#500) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem kb. tökmindegy, nagy különbséget nem fogsz tapasztalni. Anno hallottam olyan véleményeket, hogy frissen telepített XP-vel sokkal jobban szól az X-Fi, mert a sok kodek csak elcseszi a hangzást, de én semmi javulást nem tapasztaltam, illetve előtte itt a fórumon Raymond is felvilágosított, hogy ez gyakorlatilag nem ér semmit.

(#502) Dave™ válasza kutga (#500) üzenetére


Dave™
nagyúr

semmilyet, úgy jó ahogy van. Ha jól tudom alapból fraunhofer decoder van benne.

(#503) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Jöttem megin 1 kérdéssel. Miért töri a hangot a jetAudio, ha magasítom vagy mélyítem?
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#504) JetiRulez válasza JetiRulez (#503) üzenetére


JetiRulez
őstag

Gyorsításnál meg lassításnál is ugyanez van.
UP!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#505) JetiRulez válasza JetiRulez (#503) üzenetére


JetiRulez
őstag

UP!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#506) JetiRulez válasza JetiRulez (#503) üzenetére


JetiRulez
őstag

UP!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#507) JetiRulez válasza JetiRulez (#503) üzenetére


JetiRulez
őstag

UP!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#508) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Hogy lehet a media player msn moduljához hasonlót bekapcsolni a jetaudioban?

(#509) REDeath


REDeath
őstag

Én azt a pillanatot várom, amikor a JetAudio ML-je olyan lesz mint winampé.
hangzásban nagyon jó a jetaudio, csak ügyelni kell a mélyhangokkal, mert ha a hangcuccon igen felnyomod, akkor kissé tompa lesz.

Winamppal is ugyanilyen hangzás érhető el: DFX (BBE) + KernelSoundPlugin (foobar rajongóknak). mielőtt írtok, kérlek próbáljátok ki, tényleg ugyanúgy szól. akinek meg van komolyabb hangcucca, (erősítő+hifi hangfalak) azt egyenesen kérem, hogy nézze meg és ossza meg tapasztalatait. :B :R

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#510) JetiRulez válasza JetiRulez (#503) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hú de rég kérdeztem már meg ezeket. :U
UP!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#511) detroitrw válasza (Kolombusz) (#508) üzenetére


detroitrw
addikt

van hozzá MSN plugin /mármint a 6-oshoz/ [link]
az új 7-es meg már magától tudja :U

(#512) Dave™ válasza JetiRulez (#503) üzenetére


Dave™
nagyúr

mi az, hogy töri? Nekem nem töri.

(#513) JetiRulez válasza Dave™ (#512) üzenetére


JetiRulez
őstag

És nem tod nekem mitől töri? Tán szar a hangkártya?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#514) Nabu


Nabu
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy honosítás mikor lesz elérhető a 7-es verzióhoz?

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#515) Dave™ válasza Nabu (#514) üzenetére


Dave™
nagyúr

a hatosé nem megy lagalább részben? Csak akkor lesz, ha valami vállalkozó kedvű felhasználó megcsinálja...

(#516) Dave™ válasza JetiRulez (#513) üzenetére


Dave™
nagyúr

passz...integrált a hangkártya?

(#517) Nabu válasza Dave™ (#515) üzenetére


Nabu
aktív tag

Nem megy a 6-osé sajna... remélem lesz vállalkozó kedvü ember és lefordítja, mert az egyik legjobb lejátszó progi!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#518) JetiRulez válasza Dave™ (#516) üzenetére


JetiRulez
őstag

integrált 5.1-es (asus alaplapban) eredeti driverrel.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#519) JetiRulez válasza JetiRulez (#518) üzenetére


JetiRulez
őstag

up

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#520) Dave™ válasza JetiRulez (#519) üzenetére


Dave™
nagyúr

sajna nincs ötletem. A hetes verziót próbáltad?

(#521) JetiRulez válasza Dave™ (#520) üzenetére


JetiRulez
őstag

mindegyik verziónál ez van.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#522) JetiRulez válasza JetiRulez (#521) üzenetére


JetiRulez
őstag

up

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#523) JetiRulez válasza JetiRulez (#521) üzenetére


JetiRulez
őstag

na még 1 up :U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#524) JetiRulez válasza JetiRulez (#521) üzenetére


JetiRulez
őstag

áp

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#525) JetiRulez válasza JetiRulez (#521) üzenetére


JetiRulez
őstag

:U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#526) JetiRulez válasza JetiRulez (#521) üzenetére


JetiRulez
őstag

UP!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#527) JetiRulez válasza JetiRulez (#521) üzenetére


JetiRulez
őstag

upi

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#528) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kijött a 7.0.0.3001 verzió elsőre semmi érdekes új színbe jön be alapba és elindúl a media center is (ki lehet kapcsolni) Nekem azért tetszik mert sokminden el lehet vele végezni audió kódolás, CD írás, hangszín szabályzó, internet rádió, codec letöltés a netről és nem rak fel egy halommal, X-fade zeneszámok keverése, stb

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#529) Nabu válasza zoltanz (#528) üzenetére


Nabu
aktív tag

Kicsit le vagy maradva mert már régen kijött és már azóta a 7.0.1.3002 is kijött... :DDD :D

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#530) JetiRulez válasza JetiRulez (#521) üzenetére


JetiRulez
őstag

up

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#531) JetiRulez válasza JetiRulez (#521) üzenetére


JetiRulez
őstag

up

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#532) erdoke válasza JetiRulez (#531) üzenetére


erdoke
titán

Próbálj drivert frissíteni az alaplapi hanghoz. Ha az adataidnál szereplő gépen csinálja, megnézhetnéd, hogy állítgatáskor hogyan alakul a CPU terhelés és a pagefile használat.

A legjobb aláírás a héten

(#533) JetiRulez válasza erdoke (#532) üzenetére


JetiRulez
őstag

Időközben upgrade-eltem már a gépet (több ram és erősebb vga (utóbbi nem hinném hogy fontos ebből a szempontból)). A driver frissítéssel majdmég megpróbálkozom, de egyellőre még mindíg szar a hang. CPU terhelés: max 30%, lapozófájl: 280-300Mb (abszolút alapjárat).
Kösz a segítséget.

[Szerkesztve]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#534) JetiRulez válasza JetiRulez (#533) üzenetére


JetiRulez
őstag

Drivert sehol se találtam, csak ami a CD-n van.
UP!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#535) phare


phare
aktív tag

Szerintem a legjobb mp3 wma lejáccó a PowerDVD.

(#536) detroitrw válasza JetiRulez (#534) üzenetére


detroitrw
addikt

a hangkari készítő oldalán nézd meg
ha arról a lapról van szó ami a konfigodba van az valszeg REALTEK -es [link]
mivel az asus hivatalos oldalon nem találtam a lapot azért vagy AC97 vagy HD (High Definition)


(#535) phare:
mp3 és wma meg a többi tömrített hangforráshoz szinte mindegy milyen lejátszót használsz /az kétségtelen hogy a PowerDVD is elég szépen szól/
de aki komolyabban hallgat zenét az LossLess /FLAC, APE, WV .../ anyagot szeret amit a PowerDVD nem támogat a jetaudio meg igen ... :U


[Szerkesztve]

(#537) JetiRulez válasza detroitrw (#536) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nem. Ez SoundMAX kari és már meg is találtam pár perce a letöltéseket, csak ezerféle kodek van itt [link] és nem tom melyiket kell letölteni.
Thx.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#538) detroitrw válasza JetiRulez (#537) üzenetére


detroitrw
addikt

valami típust nem tudsz kiolvasni valamelyik monitorzó progival a hangkari kilétéről?
pl everest-be Számítógép/összegzés/multimédia/hangkártya
és az valszeg egy linkes kiírás lesz szal elvezet a gyártó hivatalos oldalára

(#539) JetiRulez válasza detroitrw (#538) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát nekem ez már túl macerás.
Kösz mindenkinek azér.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#540) catchke2ro


catchke2ro
csendes tag

Hali!
Nemrég raktam fel a Jetaudiot, és neken nagyon tetszik. Sokkal jobb, mint a winamp, ebben egytértek sokakkal szerintem.
Csupán egy dolog van amit hiányolok. A playlistet. Van valami módja annak, hogy egy playlistbe bekerüljenek azok a számok, amik épp rajta vannak? Mert van playlist, csak a playliust ablakba ezt sehogy nem tudom beállítani. Csak oléyat tud kiiratni, amit már lejátszott. De szerintem értitek miről van szó. Tehát akár a MediaCenterből (ahova egyelőre lusta voltam az összes mappát berakni külön, ezért a Browse (Auto)/Artist-ot használom annak.), akár totalcommanderből elindítva, ide kerüljön a szám.
A segítséget előre is köszi
üdw

(#541) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Nem tauláltam hirtelen más topicot, de kérdés:

Winamp media library ablaka valami felobontás váltás miatt megnőtt vagy 3000*2000 pixe méretre, és csak a jobb alsó sarokban lehet megfogni, hogy összehúzd (micsida baromság) ... de odáig nem tudok eljutni, mert max 1400*1050-es felbontásom van. Mi a csodát lehet kezdeni vele? Nincs valami értelmezhető fájlban ezek mérete eltárolva?

(#542) Pentax


Pentax
tag

Nekem csak egy kérdésem volna:
Lehet ezzel a progival screenshotot csinálni videolejátszás alatt,mert sehol sem találok rá beállítást.. :F
amugy király a progi használom már vagy 2 éve ;)

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#543) Ramius válasza Macilaci457 (#541) üzenetére


Ramius
őstag

pedig a kereső megtalálja a winamp topicot is: [link]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#544) Macilaci457 válasza Ramius (#543) üzenetére


Macilaci457
őstag

jogos

(#545) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Csak 1 kérdés. A jetAudio 7 megvan vkinek teljes verzióba?
Thx.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#546) detroitrw


detroitrw
addikt

jetAudio 7.0.3 Build 3016 Update:
[link]

(#547) Nordik


Nordik
őstag

Üdv!

Feltettem a Jetaudio-t, eddig tetszik. Winampról váltottam, eddig mindig is winampot használtam. Nem szeretnék visszaváltani, szóval szeretném hogyha elmondanátok olyan alapvető beállításokat amivel a lehető legjobb hangminőséget érem el. 5.1-es hangrendszerem van.
Eddig a BBE van bekapcsolva, ez 50%-ra állítva.
Az egualizerben a Dance beállítás bizonyult a legjobbnak.
Bevan még kapcsolva az X-Surround, ez is 50%-ra állítva.
A beállításokban átállítottam 16bit-ről 32bitesre a hangzást. Ezenkívül találtam még itt olyan beállítást, hogy DRC(Dynamic Rage Control) és Dynamic Limiter. Ezeket nem kapcsoltam be, mivel nemtudom mire valók. :F Ebben segíthetnétek. :)

A multichannel pedig engedélyezve van, és az x-surround, normal surroundra van állítva.

Tehát szeretném hogyha segítenétek a programot a lehető legjobban beállítani, hogy a legjobb hangzást érjem el, és az esetleges alapvető beállításokat mondjátok el!
Előre is köszi a válaszokat! :R



[Szerkesztve]

(#548) Nordik


Nordik
őstag

Vki az előző kérdésemre? :F

(#549) Nordik


Nordik
őstag

Nah vki lécci! :DDD Szeretném minél előbb beállítani profin a Jetaudiot! Eddig nagyon tetszik... :B

(#550) Secretive válasza Nordik (#547) üzenetére


Secretive
aktív tag

''amivel lehető legjobb hangminőséget érem''

A hangminőség nem lesz jobb sem EQ-val, sem BBE-vel sem az összes kütyüvel,amivel a JET fel van fegyverkezve, ezek CSAK azt az általános felhasználói igényt elégítik ki, hogy úgy változtassák meg a hanganyag karakterisztikáját, hogy TE és az összes JET fan, aki ezeket az opciókat használja, az ''sokkal jobbnak'' hallja a 0 vagy belépő szintű hangrendszerén azt,ami egyébként önmagában gyengécskén szól! :DD

A JETAUDIO tényeg gyönyörű és sok olyan opció van benne, ami a winamphoz ugyanúgy elérhető (legfeljebb pluginnel), de ezzel önmagában még nem jobb a winamptól, csak egy másik multimédia lejátszó alternatívát biztosít a dizájn és a sok DSP kedvelőknek.


de a kérdésedre válaszolva....

32biten nem lesz jobb a hagzásod, lásd úgy egy évvel korábbi hszekben is ecsetelve, de jó parasztvakításnak, EQ-val és BBE-vel (ez utóbbi is jó kis csodahangzásjavító vakítás, hisz csak egy előre definiált DSP-ről van szó) minden lejátszón JÓL szól a zene. X-surround oké, ízlés kérdése, semmi speciális.....
DRC beállítja, hogy az adott zene vagyis hang dinamika tartománya (a leghalkabbtól a leghangosabbig) milyen szintkülönbséggel szólaljon meg, manapság az jellemző, hogy ezt minél kisebbre veszik, így hangosabbank hallatszódik egy szám, lásd pl. mint a reklámok a TV-ben, DYNLIM egyszerűen mondva beállíthatod a dinamika szint felső határát....ez mind olyan funkció, ami hűdejólhangzik, de ha egy tényleg HQ minőségű hangforrást hallgatsz, akkor az összes említett közül egyetlenegyre sincs szükség!

Ha meg a zenei minőség többnyire csak a 128-192-es empéhármat jelenti (ami a neten legalábbis többnyire elég gyengécske vagy kásás minőséget jelent), akkor a JETAUDIO készségésen kiszolgál minden olyan funkciót, mellyel az eredeti hangzástól fényévekre eső hanghatást lehet elérni, bár mint mondtam, ezt a ''népfunkciót'' a winamp is támogatja, önmagában is és 50-100kilóbájtos pluginekkel is, csak kérdés, kinek mi a megfelelő hangzás és ki milyen dizájn szeret, az egyszerűt és egyszerűen kezelhetőt vagy a gyönyörűt és az egyszeűnél boyolultabban kezelhetőt :D ,
Egy eredeti JÓL maszterelt stúdióhangzást vagy egy kreált , de jól kiemelt mélyekkel és magasakkal rendelkező loudness szintű diszkóhangzást......

Ezt döntik el a felhasználók és a tömeg mindig is vonzódott a subbaszhoz és a színuszjelhez hasonló frekvencia kiemelésekhez.


Nekem mindegy ki mit használ, ez ízlés kérdése,van aki a feketét szereti van a ki a fehéret, csak azt ne mondja senki, hogy azért használ JET-et,mert az sokkal szebben szól a bármihez képest....(persze agyonekvalizálva és hangzásképjavító cucokkal nem nehéz a süketet is megtéveszteni a valóságtól).FLAT-en már más a helyzet.







[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.