Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) AceTom válasza somé (#99) üzenetére


AceTom
aktív tag

Igen, és még valami, marha gyors a tekerés sztem... :D
De valahogy akkor is a Playcenter maradt eddig, de ezt nem hiszem, hogy le fogom törölni...

(#102) vicces


vicces
addikt

kár, hoyg nem tudom a patkány görögöjével állitgatni a hangerőt.
tudom ez nem nagyon dolog, de nagyon hozzá szoktam a winamp-nál.,:)

:)

(#103) Angie™ válasza AceTom (#100) üzenetére


Angie™
addikt

OFF

Én sem nagyon bírom követni, beszélek vagy tíz fórumba..:DD

ON

JETAUDIO! JETAUDIO! JETAUDIO! JETAUDIO! JETAUDIO! JETAUDIO! JETAUDIO! JETAUDIO! JETAUDIO! JETAUDIO! JETAUDIO! JETAUDIO!
:)) :)) :)) :)) :))



UI: OH be szép diszítősor:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#104) AceTom válasza Angie™ (#103) üzenetére


AceTom
aktív tag

A többi lejátszóhoz képest a jetnek a hangja kicsit... telítetlen... próbáltad a foobart??? Vagy esetleg a Playcentert???

(#105) somé


somé
őstag

A lényeg,a JET egy minőségi program,valószínű a topic hatására sokan megkedvelik,ahogy én is...:U

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#106) AceTom válasza somé (#105) üzenetére


AceTom
aktív tag

Igen, de a hangminőség tekintetében nem a legjobb, ezt sztem te is hallhattad. De nekem nagyon tetszett a zeneváltás, és ahogy kiírta a zene címét!!!

(#107) somé válasza AceTom (#104) üzenetére


somé
őstag

A Playcentert isteníted...? Egyébként a 2-es verzióban nekem állandóan volt valami háttérzaj,olyan mintha egér kaparászna..:DDD.A 3-as verzióval ez megszűnt.Az pedig hogy kinek mi a jó hangzás-ugye sok mindenen múlik...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#108) crab válasza vicces (#102) üzenetére


crab
senior tag

de lehet állítani csak át kell állítani!:)
preferences/general/ mouse wheel action

(#109) AceTom válasza somé (#107) üzenetére


AceTom
aktív tag

Nem, most éppen a foobarra gondoltam... :D
Háttérzaj? Nekem minden jó, próbáld meg a playcenter 3at, ami a frissítése. Ami nekem ebben tetszik, az az hogy kettő helyen is meg tudom nézni a zenéket akár egyszerre. De a froobar hangminősége eszeveszetten jó!!!

(#110) somé válasza AceTom (#109) üzenetére


somé
őstag

Írtam,hogy a 3-assal megszűnt a zaj...Majd holnap jobban tesztelgetek,rendes hangfalhoz már késő van..(2. emelet):)) a foobar fülhallgatóval tuti...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#111) AceTom


AceTom
aktív tag

Tényleg ti milyen hangfalon ''nyomjátok''?

(#112) Angie™ válasza AceTom (#111) üzenetére


Angie™
addikt

2x 400W-os Technics +Technics erősítő..
de van egy Genius 4.1-es hagszórórendszerem

Talalóóóóóóós kérédés: Melyik szóól jobban:??:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#113) AceTom válasza Angie™ (#112) üzenetére


AceTom
aktív tag

... szégyen de ennyire nem értek hozzá... bár van egy olyan sejtésem, hogy nem a genius... :DDD
Nekem meg Microsoft Digital Sound System 80... na SZVSZ ez szépen szól!

(#114) somé válasza AceTom (#111) üzenetére


somé
őstag

SeOum 4x120W erősködő--Marantz 4 utas hangfalpár+videoton 3 utas hangfalpár

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#115) vicces válasza crab (#108) üzenetére


vicces
addikt

nem akarok nagyon hülyének tünni, de nálem ilyen nincsen. hot key-t be lehet állitani, és annyi.
én 6. akárhanyas verziot használom.

..

amugy ez van az about-ba:
MPEG Layer-3 audio compression technology licensed by
Fraunhofer IIS and THOMPSON multimedia.
(http://www.iis.fhg.de/amm)

:)

(#116) crab válasza vicces (#115) üzenetére


crab
senior tag

én a 6.0.2.4312 basic verzióról beszélek és nekem ott van a preference ''kezdőlapon'', ezenkívül rengetek más is. screen shot jön.
itt is van:Bővebben: link:)

[Szerkesztve]

(#117) quinlan


quinlan
tag

Nos...Az EAX effektek elérhetőek a Surround Mixerben is, és a PlayCenter programtól függetlenül használhatóak. A foobar2000 egy remek 16 bites mp3 dekóder és nem több. Kezelőfelületét tekintve kb mint a Total Commander beépített nézőkéje. A jetAudiót egy jó minőségű fejhallgatóval érdemes összehasonlítani a többi lejátszóval, akkor érződik igazán a különbség. A zene dinamikája érezhetően jobb, a magasak és a mélyek tisztábbak. A BBE ViVA effekt pedig egyszerűen fantasztikus egy 5.1 rendszernél.
Más: nem gondoljátok hogy nem kéne hasonlítgatni a jetAudiót a Winamphoz, a Playcenterhez, vagy a foobar2000-hez? a jetAudioó más kategória, egy komplett otthoni szórakoztatórendszer. Funckióit tekintve messze a fentebb említett társainál:

Bővebben: link

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#118) Angie™ válasza quinlan (#117) üzenetére


Angie™
addikt

Esteleg tudnál ajánlaní vmi mást hogy mihez hasonlítsuk akkor??:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#119) quinlan válasza Angie™ (#118) üzenetére


quinlan
tag

Steinberg MyMP3 Pro

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#120) quinlan


quinlan
tag

Bár nekem még mindig a jetAudió tűnik a legjobbnak. Hihetetlen milyen jó volt újra végighallgatni a régi Guns N' Roses albumjaimat a hosszú Winampos időszak után...

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#121) vicces válasza crab (#116) üzenetére


vicces
addikt

akkor ez itt a bibi.:)

..

azt is irjátok le, hoyg ki milyen hangkártyával hallagt zenét.
ne csak a wattokat. :)

jah, nekem nem tudnátok segiteni, hogy kb mennyit megy az erősitöm, ha a tápja max 400 wattot vesz fel a 220-as zsinor melletti kis cimke szerint? nincs az erősitőben semmi csicsa. egy táp /tarfo freatz.../
előfok, bemenetválasztó mechanikus kapcsolok, meg a végfok. /bd249c, bd250c tranyokkal, ha jol emlékszem /
jah, és már nem mai darab.

tehát 2x ? wattos ?

:)

(#122) vicces válasza quinlan (#120) üzenetére


vicces
addikt

legalább mp3-ban hallgatod végig őket? mert akkor tudlak sajnálni.

:)

(#123) quinlan válasza vicces (#122) üzenetére


quinlan
tag

Erre hagy ne válaszoljak, ok? Sajnálatra nincs szükségem, az MPEG-Layer 3 (mp3) veszteséges kódolást használ, ergó nálam alapból megbukott a teszten.
Magát a tesztet természetesen Audio CD-vel csináltam.

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#124) vicces válasza quinlan (#123) üzenetére


vicces
addikt

az jó :)
nekem most rosált be 2 mp3 dvd-m. de már nem is bánom.

:)

(#125) somé válasza vicces (#121) üzenetére


somé
őstag

Az én 600 W összfogyos erősítőm 2x220w-ot ad le,viszonyítsd ehhez...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#126) somé válasza quinlan (#119) üzenetére


somé
őstag

A SteinBerget honnan lehet letölteni?Én csak fizetőst találtam...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#127) quinlan válasza somé (#126) üzenetére


quinlan
tag

Sehonnan. Valóban fizetős, ezért már össze sem kellett volna hasonlítanom a jetAudióval. Ahogy már a bemutatóban is írtam, ennek nincs párja. Ennyi szolgáltatást egy ingyenes eszközben nem kapsz máshol.

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#128) Angie™ válasza somé (#126) üzenetére


Angie™
addikt

dc++ most töltöm le..:DD


Hoppá... 650 Mb??? kicsit sok..

[Szerkesztve]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#129) somé válasza quinlan (#127) üzenetére


somé
őstag

De az említett BBE VIVA effect is fizetős pl..

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#130) quinlan válasza somé (#129) üzenetére


quinlan
tag

Igen. Én viszont sehol nem írtam hogy nem az. Megvettem a Plus verziót, mert ennek láttam értelmét.

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#131) vicces válasza somé (#125) üzenetére


vicces
addikt

úristen!
akkor ezért égtek le sorra a hangfalaim.:D
beszorzom 2-vel és elosztom 3-al.

:)

(#132) AceTom válasza quinlan (#130) üzenetére


AceTom
aktív tag

Eléggé bele vagy zúgva ebbe a programba...
Amit írtál a foobar-ról, hogy 16bit, az nagy hátrány szted??? Én nem igazán értek hozzá, de füllel sztem szebben szól a froobar, vagy a Playc.

(#133) somé válasza quinlan (#130) üzenetére


somé
őstag

---Ennyi szolgáltatást egy ingyenes eszközben nem kapsz máshol.---
írtad,csk ki kellene egészíteni,---a bővítő pluginok megvásárolhatóak..;)

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#134) somé válasza vicces (#131) üzenetére


somé
őstag

Ezek kb értékek,meg már régen volt,hogy a haver kimérte műszerrel,de ungefer jó..

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#135) quinlan


quinlan
tag

Én hallom a különbséget. És szerintem sokan mások is.

Miféle pluginokról beszélsz? Néhány effekt nem elérhető csak a Plusban, és mellette ottvan még a rengeteg egyéb szolgáltatás, pl csinálhatsz rádiót, vagy 20 sávon állítgathatod a hangszínszabályozót etc.

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#136) somé válasza quinlan (#135) üzenetére


somé
őstag

úgy értem hogy az említett BBE egy beépülő modul...amit külön pénzért letölthetek...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#137) AceTom válasza quinlan (#135) üzenetére


AceTom
aktív tag

Na ezért adtam most még egy lehetőséget a jetnek. Ezúttal nem követem el azt a hibát, hogy nem .waw fájlt hallgatok meg. De mondom a külső engem már meggyőzött... nem is a külső, hanem az elsötétülés meg a Fade Out/In zeneváltáskor.

(#138) vicces válasza somé (#134) üzenetére


vicces
addikt

műszerrel. ez elég szarul hangzik. azért telesitményt szerintem nem csak 1 müszerel mérünk. /freki generátor+szkóp/
:)
de lehet, hoyg kb jó az érték. én a saját cuccomat olyan 2x100 watt körüliretippelem. még anno amikor középiskolába jártam, nem volt kedvem bevinni suliba, most meg már nincs hova vinni.:(

gonhdolom akkor jo nagy batár állat hangfalaid vannak, hozzá?
mellesleg nem emlékszik valaki arra, hogy az
a osztályú illetve az ab osztályú munkapontban müködö erősitök hatásfoka általában mennyi? az egyiknek 50%, csak nem tudom, hogy melyik az.


[Szerkesztve]

:)

(#139) somé válasza vicces (#138) üzenetére


somé
őstag

#114 A Marantz-ban a mély 120 w-os,az összt nem tudom,de elég nagy teljesítményű..

[Szerkesztve]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#140) vicces válasza somé (#139) üzenetére


vicces
addikt

aranyos lehet:)
nekem 2 190 wattos pioneer van, de mágnes hiányában kétlem, hogy kibirnak annyit. de nekem ez is elég. 3-asnál felljebb ugyse nagyon lehet nyomni a hangerőt.
a multkor 5-ös hangerőn hallagattam a zenét, és kb 1 fél óra után már fájt a fejem, meg zugtak a füleim :)

:)

(#141) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nos igen, a foobar2000 még a 1.0-s verziót sem érte el...mégis jobb mint a Winamp10 :D Komolyra fordítva a szót: kipróbáltam ezt a Jetaudiót, az eddigi etalonnal (foobar) összehasonlítva. Már első hallásra is feltűnt, hogy valami furcsa a JetA-nál, de bele tellett egy pár percbe, míg rájöttem mi az: a JA-nál a ''flat'' equalizer beállítás nem lapos. Basszus túl erős, s a többi hangtartomány a háttérbe szorul, ráadásul kicsit olyan benyomásom volt, mint homályos lenne a zene (egy kis szineztéziával megfejelve :D).

Aki írta, hogy a foobar rosszul szól: ugye output-nál kernel streaming volt beállítva? Ha nem, akkor tessék úgy is kipróbálni :) (bár az alapbeállítással is jobb, mint bármi más, egyetlen egy lejátszó, az XMMS veszi fel csak vele a versenyt).

(#142) blash válasza quinlan (#117) üzenetére


blash
tag

quinlan irta:
''A foobar2000 egy remek 16 bites mp3 dekóder és nem több. Kezelőfelületét tekintve kb mint a Total Commander beépített nézőkéje.''

ahham, persze...



http://pelit.koillismaa.fi/fb2k/index.php ---> Bővebben: link
Gems string OSD-vel: Bővebben: link


quinlan irta:
''Más: nem gondoljátok hogy nem kéne hasonlítgatni a jetAudiót a Winamphoz, a Playcenterhez, vagy a foobar2000-hez? a jetAudioó más kategória, egy komplett otthoni szórakoztatórendszer. Funckióit tekintve messze a fentebb említett társainál''

ehhh.... :U

[Szerkesztve]

(#143) somé válasza vicces (#140) üzenetére


somé
őstag

Az ilyen (relatíve)nagy teljesítménynek éppen az a lényege,hogy kis hangerőn is megvan a dinamika,szóval ''kijönnek'' a hangok.Persze néha én is odadörrentek....:),a játékok alatt el sem tudnék képzelni olyan kis pc hangszórót,soha nem is volt...

[Szerkesztve]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#144) quinlan válasza blash (#142) üzenetére


quinlan
tag

''ahham, persze...''

Szerintem messze van ez még a ''szép'' kategóriától...:)

''ehhh.... ''

a foobar2000-ben hol találsz annyi funckiót, mint a jetben? :D Keres dalszövegek után és képes Karaoke módban megjeleníteni? Tudsz vele Audio CD-t írni? Tudsz vele grabbelni? Tudsz vele videót nézni? 5.1 hangrendszernél szét tudod vele kevertetni a hangot az _összes_ csatornára? Reverb, Wide, X-Bass, Flange, Reverse Flange, Robot, BBE MP, BBE ViVA effektek? :D Automatikus hangerőkiegyenlítés? Tudsz vele saját internetes rádiót csinálni?

És ami a legfontosabb: 32 bites hangkártyákat támogatja?

A foobar2000 nem más mint egy valóban remek minőségű audioplayer. És nem több. (Megjegyzem jómagam is kipróbáltam egy viszonylag jó minőségű fülessel a promiens lejátszókat, és nekem még mindig a jet tűnik a legtisztábbnak)

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#145) AceTom válasza quinlan (#144) üzenetére


AceTom
aktív tag

Hi, na megint hallgattam a jeten, de nekem az egy túlzásnak tűnik. Sztem jobb más programot használni a videózásra, és a zenehallgatásra. Ez egy jó program, de valahogy túl nagynak tűnik, olyan.. barátságtalan :D
OFF
32bites hangkártya: Ilyen van egyáltalán???
Nekem ugye SB Live!-om van, úgy tudom ez 16bit. Lehet ezért nem hallok különbséget?

(#146) quinlan válasza AceTom (#145) üzenetére


quinlan
tag

Ezer féle SB Live! van..Milyen processzor van rajta? ha EMU10K1, akkor támogatja. (Egyébként egyszerűen tesztelheted: jetAudióban bepipálod a 32 bit outputot, és ha szól a zene, akkor támogatja, ha nem akkor meg nem ;)

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

(#147) AceTom válasza quinlan (#146) üzenetére


AceTom
aktív tag

Hááát most már nem akarom felrakni mégegyszer. Megvagyok nélküle is, majd talán máskor.
SZVSZ a Playcenter ésa foobar a legjobb minőségű.(nálam)

(#148) shev7


shev7
veterán

Hát nekem nem jött be. Felraktam meghallgattam, nem éreztem, hogy annyival szebb lenne a hangzása a Winamp-nál mint amennyivel több prociidőt fogyaszt. Nálam a Winamp 1%on van a Jet 8-9

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#149) Cathfaern válasza quinlan (#144) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Persze, lehetne szebb is. De minek? Úgysem azt nézem.

Dalszövegek után nem keres.
CD írás: tud CD-t írni.
Grabbelés: EAC mindenek felett
videó nézés: .mkv (matroska vagy vmi ilyesmi) támogatva van
5.1-es hangrendszer: ezt nem tudom, mivel nincs 5.1-es hangrendszerem :)
Effektek: ki érdekelnek? Én azt akarom hallani, amit az szám írája akar hallatni velem (btw. foobar-van is vannak)
Automatikus hangerőkiegyenlítést tud
internetrádió: gyanítom, hogy vannak programok, amik sokkal alkalmasabbak erre a célra.
32 bites hangkártyát támogatja: igen

Ellenben tud-e a jet ilyeneket:
Át tudod e szabni a számcím/előadő kiírási rendszert a te kedvedre?
Át tudod e szabni a kinézetét? (most nem skinek-ek letöltésére gondolok)
Képes-e a CD sebesség limitálására audio CD olvasásakor?
Képes-e a hangkiegyenlítés beállítására albumonként?
Képes-e ID3 infót leszedni a netről mp3-akhoz? (azaz nem grabbeléskor!)

(#150) quinlan válasza Cathfaern (#149) üzenetére


quinlan
tag

-igen át, beállíthatsz programozott lejátszást is, mint egy HI-FI -nél
-igen, sőt itt beállíthatod, a bar mode-ot, és akkor csak egy csíkot foglal el
-igen, de nem csak Audio CD-nél, hanem bármilyen médiafájlnál (még videónál is).
-albumonként nem, egyébként igen
-természetesen

És most engem érdekelne, hogy a foobar2000 tud-e ilyeneket:

-A hangmagasság növelése, csökkentése bármilyen médiatípusnál (pitch);
-Tempó növelése csökkentése bármilyen médiatípusnál;
-Albumkezelő rendszere képes érzékelni a törölt, vagy hozzáadott fájlokat, és aszerint automatikusan alakítani a lejátszási listát;
-Van benne Timer, azaz be lehet benne állítani, hogy meghatározott időben leállítsa a lejátszást/kikapcsolja a gépet stb. (te állíthatod be);
-Ha laptopon akarod használni, leállítja a lejátszást alacson akkumulátor-feszültség esetén;
-Van benne 20 sávos grafikus hangszínszabályozó
-Van saját internetes adatbázisa a médiafájlokról (nem fájlinformációkról beszélek, hanem az együttes történetéről, háttérinformációkról, megjelent albumokrol stb stb.)
-Van OSD menüje
-Automatikus programfrissítés

Azt hiszem a vitát itt le is zárhatjuk.



[Szerkesztve]

KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.