Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) djyuri


djyuri
őstag

Üdv!

Olyan kérdésen volna,hogy nekem mi lehet a gond,ha néha (ma kezdte) nem szól az egyik oldal.
Minden lejátszóval meg minden jó azzal a számmal és más számmal is.

Ha szórakozok azzal,hogy megállítom és elindítom a számot újra,akkor meg a másik oldal szól ez az előző nem :Y

idegölő:D:D:D

de most pl sikerült mind a két oldalt működésre bírni:D Elvittem a balance-t arra az olyalra,ami nem szólt és ott állj/indít...amint kijött a hang,visszaraktam a balance-t és most jó:)
De meddig?:D:D

THX

MOD: mióta kijött,azóta jetaudio-t használok

[ Szerkesztve ]

(#602) djyuri válasza djyuri (#601) üzenetére


djyuri
őstag

Oksika:)

semmis a dolog:D

Elkezdtem játszani és hihetetlenül laggolósan kiakadt a hangkarim minden játéknál.

Feltettem újra a drivert hozzá és így jó a zenelejátszás...maga a játékok,amikor már játszok,azok is jók,de még az üdvözlő videók a játékokban igen csúnyán "laggolnak"...azaz ki vannak akadva:D

THX

(#603) varga911 válasza smog86 (#598) üzenetére


varga911
senior tag

Végre lehet tekerni a flac-eket is! :C

(#604) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

a címre reagálnék egyet (3év jetaudio után) :
foobar - hanyagoljuk a jetaudiot.(is)
;)

buék Mindenkinek

(#605) REDeath válasza Tibiajax (#604) üzenetére


REDeath
őstag

pedig nemszól szebben.
a Foobar-ért azért vannak úgy oda mer akinek olyan hangcucca van, az hallhatja a különbséget, mivel a foobar Kernel Streaming-et használ.
Winamphoz is van ilyen plugin.

most csak a hangzásról van szó. én jetaudiot azért szeretem, mert az alaplapi hangkártyámmal és szolidan beállított wide és mp effektekkel, ezzel a progival tudtam elérni a számomra legjobbnak ítélt hangzást. Creative P5800 hangszórókon.
Amíg nincs saját lakásom(és fizetésem) addig nemis költök "audiophile" cuccokra :)

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#606) Tibiajax válasza REDeath (#605) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Korrekt válasz. :)
Valóban a kernel-lel tolom, hiszen úgy a tuti. Viszont azzal lazán leveri a jetaudiot, hiába van (a sztem kamu) 32bitre állitva a cuccos. Bár van egy jobbfajta sztereo cumom otthon, ettől függetlenül logi x210-as cuccon is simán hallható a különbség, átlagos füllel is, azt hiszem. Egy jóbarátomnak ajánlottam, nem olyan rég, probálja ki, neki az egyel nagyon Logi-ja van, asszem x230, el volt ájulva, mennyivel jobban tud tényleg muzsikálni.
Persze, ha ez a kernel-nek köszönhető, végül is, legyen ugy, áldásom rá. :)
De a tény ettől még tény marad.

[ Szerkesztve ]

(#607) jodován


jodován
tag

1,5-2 éve használom a foobart. Állítólag jobban szól. Én nem vettem észre. Biztos romlik a hallásom, de pár éve még hallottam a különbséget a 192 és 160 kbps mp3 között. Most sztem az audio cd-től se tudnám megkülönböztetni a 160-asat. Azért még 200 körül kódoltatom a 16/44,1-et. JetAudio-t régen használtam, nem tetszett a kezelése. Pont ez az, amiért a foobar-t használom WinAmp helyett. Viszont mélyebben még nem másztam bele a fb2000 rejtelmeibe. Viszont ez a hangzás dolog sztem nagyban függ a hangkártyától és a hangsugárzóktól.

hájend audiofil hanglemez és szalagos a legfrankóbb, ha már nem lehet élőben. :)

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#608) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Talán itt tudnak segíteni:

Keresem a legjobb audio vágó szerkesztő felvevő minden progit. Több audio csatornát is tudjon egyidejűleg kezeleni, meg eeffektezést, keverést, mindent. No és akár 192.000 mintavételezési frekit, 32 bit-en....
2a.És Végül a fenithez keresek mp3 encodert.
Faunhofer Layer III Professional nagyon jó, de az pl. csak 44Khz mintavételezési frekit+16bit+stereo tud csak (pl. mono nem).

Szóval egy Profi, de ha lehet nem túl erőforrászabáló, az az legjobb.
KÖszi!

Hát igen, hangdinamikában no meg mindenben egy high speed bakelit mesterlemez verhetetlen.:) Megtámogatva egy Profi Onkyo erőlködővel meg egy Harmon-Kardon sugárzóval:) Egy zajtömegforrásos pörgő ventilátoros digitális Pc csak egy vicc ezekhez képest:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#609) REDeath válasza Jazz (#608) üzenetére


REDeath
őstag

nem értek nagyon az audiószerkesztéshez, de így elsőre a Steinberg WaveLab , és Sony SoundForge jutott eszembe.
én néha használok vágásra egy régebbi wavelabet, teljesen megfelelő nekem.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#610) Jazz válasza REDeath (#609) üzenetére


Jazz
veterán

...meg is nézem. Köszi!!

free your mind

(#611) Motaba78


Motaba78
őstag

Átolvastam a topic felét és gondoltam nosza adok egy esélyt neki mármint a jetaudionak valami 7.03 ? verziót találtam, mondom legyen oksa, külső minimálisan változott design semmi gond vele tetszik, beállítások logikusak, vagy a fülem nem az igazi vagy a gépben a cuccal van valami de annyira minimális a különbség számomra hogy nekem nem vált be. (Audigy 2 ZS + Logitech Z-2300 ;] a szomszédok + magam örömére, azért nem egy low end cumo szerintem) :B
Pl internetes rádiócsatornára katintva csak várok csak várok ....
ezért is maradtam én a winampnál.
winamp 5,51 et használok kernel stream pluginal nekem ez bejött az uj verzió nagyon tetszik és a rádiócsatik is katt és müxik.
Semmi bajom a jetaudióval, nekem a winamp jobban bejön.(kinek az xp kinek a vista :D)
majd még probálkozok

(#612) erdoke válasza Jazz (#608) üzenetére


erdoke
titán

Adobe Audition (valamikori CoolEdit).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#613) Jazz válasza erdoke (#612) üzenetére


Jazz
veterán

Kir. prog., thx!

free your mind

(#614) REDeath válasza Motaba78 (#611) üzenetére


REDeath
őstag

BBE MP és Wide effekteket próbáltad?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#615) Motaba78 válasza REDeath (#614) üzenetére


Motaba78
őstag

nem probáltam ez miket csinál ?

(#616) REDeath válasza Motaba78 (#615) üzenetére


REDeath
őstag

MP az mp3 fájlok dinamikáján "próbál" javítani, szerintem elég hatásosan, bár lehet hogy egyeseknek "ciripelő" hangot eredményez, de ez beállítás kérdése.
a Wide meg önmagáért beszél, kiszélesíti a teret. mintha egymástól meszeb lennének a hangszórók, igaz így picit a "center" is kitágú(u?)l de mindenképp nagyon jó, ha nem viszed túlzásba az adagolását :)

nekem egy creative 5.1-es rendszerem van, és nagyon szépen sikerült beállítani, sok , amúgy szar minőségű mp3 szám is olyan mintha jó lenne :) csodákra nem képes, de jobb érzést ad.
Legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy egyszerre fut a winamp is mondjuk, meg jetaudio is. és ugyanazt a számot egyszer egyikben hallgatod 10-15 mp-ig, utána a másik progin. szerintem elég meggyőző lesz :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#617) smog86 válasza REDeath (#616) üzenetére


smog86
senior tag

Engem is a hangzása győzött meg, pedig alapból azért raktam fel mert a winamp nem tudta kiküldeni az összes hangszóróra a hangot.

Szerk: És nálam nincs is beállítva semmi effekt, EQ meg Flat-on van.

[ Szerkesztve ]

(#618) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Heló,

nem tudja valaki, hogyan lehet kikapcsolni a Jetaudio főablakon, hogy a display ne ugráljon folyamatosan a fájlnév és az Id3 tag adatai közt?
Nem lehet, azt elérni valahogy, hogy csak a fájl nevét írja ki ? :F

Ami nem működik:
- a preferencesben elméletileg beállítható (preferences/display), hogy mit jelenítsen meg, de hiába, ettől függetlenül folyamatosan ugrál a display :O

Ami működik:
- kitörlöm az összes zeném (80 GB) összes ID3 tag összes bejegyzését. Van erre valami speciális progi, hogy ne kelljen egyesével? :(

Köszi a tippeket,

Üdv,
W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#619) Wolfskin válasza Wolfskin (#618) üzenetére


Wolfskin
őstag

Más még nem figyelte meg ezt?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#620) Relisys


Relisys
senior tag

Hello!

Rádiorol hogy tudnék felmenni jetaudioval zenét?

Illetve belehet állitani hogy a főablakban alapba ne a my media ablak jelenjen meg hanem a meghajtok?

(#621) Ramius válasza Relisys (#620) üzenetére


Ramius
őstag

A főablakon van olyan gomb, hogy Record :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#622) Relisys válasza Ramius (#621) üzenetére


Relisys
senior tag

oh király, köszi. és a másik kérdésemre valami?

(#623) detroitrw


detroitrw
addikt

kintvan a magyarítás: [link] :R

(#624) Relisys


Relisys
senior tag

hi!

Újra huztam a gépet és most a jetaudio csak a front hangszórókon nyomja ki a zenét. Végig probálgattam a beállitásokat de semmi. Játékba pl megy az 5.1, ugyhogy a jetaudioval lehet vmi. Ötlet?

(#625) harylmu


harylmu
őstag

a toolbart nem lehet configolni?

(#626) mrszitya


mrszitya
senior tag

Last.fm scrobbler plugin jetAudio-hoz: (a jet-tel lejátszott számok is listázódnak a last.fm-ben)
[link] v. [link]

[ Szerkesztve ]

(#627) Bruticus


Bruticus
csendes tag

Szevasztok!

A jet audio 7 es szériához honnan tudok letölteni magyar nyelvi filet? azt szeretném ha magyar lenne....előre is thx

(#628) PH 5.5 válasza Bruticus (#627) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Csak négyet olvass vissza!

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#629) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Kérdésem: hogy lehet kikapcsolni az EQ-t?
Van egy-két szám, amit meghallgatnék tisztán, de nem jövök rá.

(#630) Tendd válasza (Kolombusz) (#629) üzenetére


Tendd
tag

FLAT-re kattints

(#631) remington2


remington2
senior tag

Üdv!

Media Center módban van lehetőség a beindexelt számok között keresni, hasonló módon, mint a winamp media libraryjében?

szerk: valamilyen fix keresési mezőre gondolok, nem a számonkénti f3 keresésre.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#632) sgergi válasza remington2 (#631) üzenetére


sgergi
veterán

Egy ideje nem haszáltam már a média centert, de mintha Ctrl+F-el ment volna.

(#633) remington2 válasza sgergi (#632) üzenetére


remington2
senior tag

Köszi, de egy állandó, ehhez hasonló keresőmezőt keresek, mint a media library ablak középső/felső részén lévő "search" mező. Vagy nincs ilyen?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#634) sgergi válasza remington2 (#633) üzenetére


sgergi
veterán

Úgy emlékszem, valahogy be lehetett lőni, beállításoknál talán :F

mod: most megnéztem, tényleg nem találtam ilyen beállítást, csak a CTRL+F-et. :(

[ Szerkesztve ]

(#635) Zofren


Zofren
aktív tag

Hello!
Hogy lehet beállitani azt, hogy amikor radiót hallgatok, ne ugorjon be a jetaudio information viewer ablak?

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#636) csigi


csigi
addikt

Sziasztok, kérnék segítséget.
Ha beolvasok egy adag zenét és megnyitom ezek playlist-jét, akkor ott az export paranccsal készíthetek róluk m3u file-t... Eddig ez jól is működött. De egy ideje ebbe a file-ba ha belenézek látom, hogy a fájlokat a teljes elérési utukkal együtt menti el. Ez nem jó mert átmásolva az albumot többé nem indíthatom el az m3u segítségével. Csak ott, abban a könyvtárszerkezetben működik, ahol készült az m3u.
Régi albumokba belenézve látom, hogy csak a fájlnevek vannak az m3u-ban. Nem tudok rájönni, mitől változott meg ez.
Hogyan lehetne visszatérni a régi, csak a nevet mentse bele verzióhoz?
Köszönöm, üdv: csigi :R

nofene

(#637) Wolfskin válasza Wolfskin (#618) üzenetére


Wolfskin
őstag

Nem tudja valaki, hogyan lehet kikapcsolni a Jetaudio főablakon, hogy a display ne ugráljon folyamatosan a fájlnév és az Id3 tag adatai közt? 10 másodpercenként váltogatja a fájlnév - szerző - szám címe - album - stílus - megjegyzés mező stb. tartalmát.
Ha teleírom a megjegyzést 0-al, akkor azt is kiiírja és 10 mp-ig ott tartja (sajnos sok mp3-nál van ott a grebbelő neve, megjegyzése, reklámja, de nincs kedvem 120 GB zenét egyesével átválogatni. Viszont szeretném elérni, hogy ha rénézek a Jetaudio displayre, ne csak az esetek 30%ban tudjam meg egyből, hogy mi szól, a többi esetben marad az egérrel valő kattintgatás vagy várok 20-30 mp-t, és lesem, hogy mikor ér a oda fájnévhez... :O :O :O Borzasztó idegesítő tud lenni... :W )

Kérdésem továbbra is, ha valakinek van ötlete, ossza meg velem:
Nem lehet, azt elérni valahogy, hogy CSAK a fájl nevét írja ki ?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#638) Wolfskin válasza Wolfskin (#637) üzenetére


Wolfskin
őstag

UP

:) :) :)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#639) Wolfskin válasza Wolfskin (#637) üzenetére


Wolfskin
őstag

Up
UP

Nincs senkinek ötlete, hogy ha az van beállítva, hogy csak a fájlnevet mutassa, miért váltogatja mégis folyamatosan az ID3 információkat??? :O

köszi az ötleteket!!!

:R :R :R

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#640) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Hali!

Be szeretném valahogy állítani Jetaudio-ban, hogy rendesen játssza le a videókat, de valahogy nem akar összejönni. Amióta Win7-et használok, azóta vagy kockásan játssza le a videókat teljes képernyős módban, (vagy normálisan, de akkor kikapcsol az aero.)
A Configure directshow options-be állítgattam a video renderer-t.
Default renderer-en kockás a kép.
VMR-9-en szintén kockás.
Overlay mixer-en jó, de akkor kikapcsol az aero, ha megnyitom a jetaudio-t.
EVR-en szintén jó... lenne, ha nem villogna a felső fekete vagy baloldali crop (fekete csík)

Valaki tudna segíteni, hogy mit kezdjek vele?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#641) Kloden


Kloden
senior tag

Hűha látom nem nagyon megy a topik de azért próbálkozom...

Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehet-e vazérelni valami úton-módon a tray-ról, mint a winampot plugin segítségével. Tehát a tray mezőben jelenjenek meg a gombok, play, előre/hárta és a stop gomb.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#642) bobalazs válasza vzsryl (#640) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sajna szerintem ezt nem lehet kiküszöbölni. Eltünik az aero mert az overlayt használja.
a crop csík korábbi verzióknál nincs.

(#643) Komcsi


Komcsi
tag

Hi..

Nem jövök rá sehogy. Hogy kell kikapcsolni hogy ne ugorjon fel a jetAudio Lyric viewer?
Remélem erre tud valaki válaszolni :)
Jó a topic. :))

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#644) bobalazs válasza Komcsi (#643) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

bemész a preferencesbe aztán keresd ki a show lyrics re vonatko részt.

(#645) bobalazs válasza vzsryl (#640) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Másrészt, kiprobaltam a legujabb verziót és eltüntek a gyerekhibái. Nem csikoz, nem nyomja ki az aerot filmlejátszáskor, szebb lett a felülete. Viszont a media libraryn lett volna még mit javitani.

(#646) Robyka


Robyka
aktív tag

Azt tudja valaki hogy lehet magyarra állítani? (Version 8.0.2.300 Plus VX)
Vagy ez csak angolba van?

(#647) bobalazs válasza Robyka (#646) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Még nem láttam magyarul. :)

(#648) beers


beers
addikt

Nekem ilyen van: Cowon JetAudio v8.0.4.1000 Plus VX (magyar)
Lenne egy kérdésem!
Online netes rádióból hogyan tudok felvenni mp3-ban?
Sajnos nem tudom kijelölni a hangkártya kimenetét!

M&N

(#649) sgergi válasza beers (#648) üzenetére


sgergi
veterán

Keress egy jack dugót. és a kimenetet kösd rá a mebenetre, és a bemenetre állítsd be a felvételt. Hirtelen ez jut eszembe.

(#650) sfdrakex válasza beers (#648) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mert ez amivel felakarsz venni a bemeneti eszközökről akar rögzíteni ha megnézed a listát, neked meg valami olyan kellene ami onlinemédiából vesz fel, valami stream ripper plugin, nem a hang kimenetet kell rögzítened.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.