Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Sanya


Sanya
nagyúr

ez a jetaudio milyen kodeket használ?

ui: termosz, a seggfej-t 2 g-vel írjuk

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#252) Cathfaern válasza termosz (#250) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy szóval sem mondtam hogy nem próbáltam ki :U

Amúgy hogy ki hergeli az embereket, meg ki osztja az észt...szerintem inkább a magad háza táján kéne körülnézni.

(#253) Trak válasza termosz (#250) üzenetére


Trak
addikt

Szerintem menj vissza az Index fórumokra, ez nem neked való hely...:Y

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#254) termosz válasza Sanya (#251) üzenetére


termosz
csendes tag

Ezt a hozzászolásodat hányszor szerkeztetted ujra? Kisbetüvel nem kezdünk mondatot.:C

[Szerkesztve]

(#255) termosz válasza Cathfaern (#252) üzenetére


termosz
csendes tag

Ha kipróbáltad volna nem beszélnél ilyen szamárságokat.

(#256) termosz válasza Trak (#253) üzenetére


termosz
csendes tag

Ez nagyon építő jellegű hsz-ás volt.thx.

(#257) termosz válasza Sanya (#251) üzenetére


termosz
csendes tag

Az alapértelmetett 32bites lebegőpontos dekodolót használ,de ha a teljes válltozatod van meg akkor 64bites-re is lehet állítani.

[Szerkesztve]

(#258) Trak válasza termosz (#250) üzenetére


Trak
addikt

Nem bunkó stílusban?
Ha ez a hozzászólás nem bunkó stílusban íródott, akkor semmilyenben!
Bővebben: link

És még csodálkozol, hogy egyből rádszálltak páran.

Harmadjára írja Cathfaern, hogy kipróbálta, de úgylátszik nagyon szelektíven olvasol. A vitatkozás lényegét pedig nem érted, nem arról szól, hogy a saját dolgaidat bizonygatod, semmilyen bizonyítékot nem mutatva fel, hanem az egymás érveinek kölcsönös meghallgatásáról, elfogadásáról.
Nem feltétlenül az az igaz, amit Te leírsz, de ha mégis, akkor egy olyan dologban, ami annyira szubjektív, mint a zene, el kéne fogadni más véleményét is...


Igen, az előző építő hozzászólás volt, fórumépítő hozzászólás. :)
(ha nem érted, akkor kifejthetem)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#259) termosz válasza Trak (#258) üzenetére


termosz
csendes tag

Továbbra is tartom, hogy ez nem bunkó hsz-ás volt kész, hogy rámszált egykét bunkó ph addkit meg kedvenc meg modi kit érdekel ha egyszer tuti ,hogy nem értenek a jetaudio-hoz és 100%-hogy nem probálták ki a bbe-t mert nem írnának ilyen hülyeséget, itt technikai dolgokról lenne szó (ha nem lenne ennyi okos toni itt már előrébb lennénk), nem pedig szubjektív dolgokról, és nem az elöbbi hsz-od nem volt építő mint ahogy ez sem,persze érteném én de nem a témához szólsz hozzá tehát mégsem érted?

[Szerkesztve]

(#260) Secretive


Secretive
aktív tag

Hűha, itt rögtön háború lesz! :)

(de azért örülök,hogy vannak,akik ha nem is értenek egyet,de legalább picit értékelik a szubjektív véleményem,amiben én tényleg nem hírdettem győztest)

A jetaudio a fraunhoffer cég iso kompatibilis dekóderét használja.Itt nem igazán a 32bit vagy 64bit a hangminőség befolyásolója,hanerm a dekóder audioképességeié.

Termosz!
Mint ahogy Cathfaern is írta, olyan hangjavító áramkör nincs,ami reprodukálja a studióban felvett eredeti hangzásképet,még ha ez a marketingduma is, legfeljebb Neked való eladható szolgáltatás.
Olyat el tudok képzelni,ami valamilyen szisztéma szerint megpróbál ehhez közelíteni,de ez is nagyon sántít,hisz ahány zene és stúdió meg hangmérnök,annyiféle szubjektum is van a zenék megszólalásában.

Egyébként,addig semmi értelme sincs a bbe-nek sem,amíg nem tudod legalább hasonlóan ''minőségibb'' (ha nem is ultrahifi,de legalább jó minőségű hangfal,jó erősítő,jó kábel, jó hangforrás stb.) körülmények és mintazenék között kipróbálni ugyanazokat a beállításokat,mint én.

Mivel próbálsz kötekedni,de rossz irányból közelítesz,ezért elmagyarázom neked (a gyengébbek kedvéért), hogy az ''érdekelt vagyok valamiben'' és az ''érdekeltségembe tartozó'' dolgok nem ugyanazt jelentik.
Nem vagyok érdekelt egyik lejátszó népszerűsítésében sem,hisz nincs belőle semmilyen hasznom,tehát egyik sincs az érdekeltségemben.
Viszont tényleg érdekelt vagyok a minőségi pc-s hanglejátszásban,mert arra van igényem,és a legtöbb multimédiás tartalmam forrása a pc,tehát a saját érdekem, igényem megkívánja a minél jobb (kép és) hangminőségre való törekvést! :) Érted?!Reménykedem.

...mint a többiek is a neked tanúsított nagymértékű lojalitással....:))

üdv.
dió




Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#261) titko


titko
tag

Sziasztok!
Elolvastam a forumot és kedvet kaptam feltelepiteni a jetAudiot. Csak nem sikerült egy hibaüzit ír ki Amiben összetevő átviteli hibát ír ki.
összetevő:jetAudio
fájlcsoport:jetAudio Executables
hiba: a fájlnév könyvtárnév, a kötetcimke szintaxisa nem megfelelő

Mi lehet a gond, mert ezután kilép és nem telepíti fel.
ha valaki tudja segíthetne köszi.

[Szerkesztve]

(#262) termosz válasza Secretive (#260) üzenetére


termosz
csendes tag

Jó,látom elsőre talán elhamarkodottan kicsit erős voltam,látom konyítasz kicsit hozzá,de egy kérdésem lenne de öszintén, kipróbáltad a bbe-t?

ui.:ja és elnézést kérek tölled,de csak tölled.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#263) supercow


supercow
őstag

Egy ideje én is JetAudio-t használok (Basic) a Winamp helyett. Elsőre csak az 5.1-re kikeverés miatt akartam kipróbálni, de most már ez lett az állandó lejátszóm, Toolbar módban a képernyő alján azonnal elérem minden szolgáltatását. Vizuális csecsebecséket és extrákat nem használok. Genius 5.1 HT-re megy ki a hang az alaplapi kártyán keresztül (C-media). Elégedett vagyok, az én fülemnek nem mutatott különösebb minőségjavulást (bár a többség szerint van és észrevehető).
Lassan meg lehet szokni a kezelését, bár igaz, hogy a sokak számára alapnak számító Winamp felületéhez képest más. Nem rosszabb, csak más. Meg lehet szokni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#264) Sanya válasza termosz (#254) üzenetére


Sanya
nagyúr

fórumon, icq-n, msn-en, és polgári levélben nem írok nagybetűvel, csak a hivatalosban.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#265) Secretive válasza termosz (#262) üzenetére


Secretive
aktív tag

Üdv. Termosz!

Örömmel olvasom higgadt hozzászólásodat!:) Erős túlzás lenne állítani, hogy konyítok hozzá,inkább azt mondanám, hogy van tapasztalatom és zenei hallásom is!
Azt hittem kiderült az eddigiekből, hogy nem használtam bbe-t,kipróbáltam ugyan pár hangzásképet érdekeségképpen és ha gyenge a forrás minősége,akkor persze sokkal jobbnak hallatszott az adott szám, de ha jó minőségű az alap,akkor már erős túlzásokba mennek át a mélytől a magas hangokig a zenei részletek,tehát nem véletlenül teszteltem teljesen alap vonalszintű hangbeállításokkal,hisz bármilyen kütyü vagy ''áramkör'' vagy effekt és szűrő meg dinamika fokozó már sokkkal jobban fültípusfüggővé tette volna az eredményt és ráadásul ezek az effektek nem azonosak a lejátszókban sem, így nem lett volna ''arányos'' a teszt eredménye és nem a dekódert teszteltem volna,hanem a hangtrükköket. Viszont puritán alaphangon már ez a dolog közel egyenlő eséllyel volt kivitelezhető. Tehát a feljebb lévő ''szubjektív'' tesztem eredményét továbbra is fenntartom és ha valaki tök ugyanezen körülmények között mást tapasztal vagy hall,akkor azt is elfogadom.
De hidd el, a beépített hangzásjavítók (mindegy hogy hogyan hívják vagy mi a funkciója) mind azért lettek kitalálva, hogy a gyenge hangminőségű zenei forrásokból és a megszólalásért felelős többi eszköz hiányosságaiból ''hallgathatót'' csiszoljanak. Ahol minden oké, oda nem is kívánatos semmilyen plusz, lásd fanatikus audiophilek csoportjai. Sajnos a legtöbben nagyon eltúlzott hangszínekben (brutál mély és ciripelő magas) hallgatjuk a zenéket, ezért soxor már hiányolod, ha valami nem úgy szól,de ez is csak hozzászokás kérdése.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#266) 0519 válasza titko (#261) üzenetére


0519
senior tag

Üdv titko,

Magam is pontosan így jártam!
Úgy tűnik a többiek túl elfoglaltak egymás szapulásával ahhoz, hogy segítsenek.
Némi próbálkozás után rájöttem, hogy a magyar nyelvvel van a gond.
Tötlsd le innen:
http://www.free-codecs.com/download/jetaudio.htm

Angol lesz, de így működik.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#267) Lidi


Lidi
aktív tag

32 bites outputot milyen kártya tud ?! SB live 5.1 -en, vagy Live 7.1 24bit -en próbálta vki ?
( term. jetaudio -ról van szó )

[Szerkesztve]

(#268) Trak válasza termosz (#259) üzenetére


Trak
addikt

Mivel elnézést kértél valakitől, ezért talán mégis volt valami sértő a hozzászólásban...

''és nem az elöbbi hsz-od nem volt építő mint ahogy ez sem,persze érteném én de nem a témához szólsz hozzá''

Nem igazán csak jetaudio témában ''szálltunk rád'', hanem mert a PH-n összetartanak az emberek, és nem szeretik ha valaki bunkó módon válaszol egy hozzászólásra, amikor semmi oka nincsen rá. Mi csak védjük egymást:)
(Jó, szerinted nem volt bunkó, de mások szerint igen... látod, ebből is kitűnik, hogy az emberek mások.)

Ezen a fórumon nem csak szigorúan technikai dolgokról beszélgetünk, hanem el lehet mondani a saját szubjektív véleményeket is, és nem szoktuk egymást ezért megkövezni. Én pl. épp azért írtam OFF ban, mert nem a topikhoz kapcsolódott a mondandóm, látod ezen a fórumon ilyen lehetőség is van.

Na mindegy, már úgy látom nagyjából tisztáztátok a dolgot, ne itt vitázzunk, ha folytatni akarod, akkor a RING topikba írj.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#269) titko válasza 0519 (#266) üzenetére


titko
tag

Köszi megpróbálom! Egyébként tényleg csak egymást fikázzák remélem kifogynak a témából és visszatér a régi fórumhangulat:C

(#270) 0519 válasza titko (#269) üzenetére


0519
senior tag

Ha érdekel külön letölthető a magyar nyelvi fájl:
http://www.cowonamerica.com/download/jetaudio_lpack.html

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#271) AND1


AND1
őstag

Remélem nem offfolom szét a topicot, de a sonique playerről mi a véleményetek? Régen használtam, még 6-7 évvel ezelött. Most újból előkerítettem. Jó volt vele nosztalgizáni. Valaki másnak is van vele tapasztalata?

Egy régi PH-s.

(#272) titko válasza 0519 (#270) üzenetére


titko
tag

Köszi sikerült feltenni, most ismerkedem vele:R

(#273) Flashback


Flashback
addikt

Erről a 32 bites módról küldeni v.ki emailt!! Plííz!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#274) 0519


0519
senior tag

Az normális, hogy 13.5 mb memóriát használ?
Lehet ezt csökkenteni?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#275) termosz válasza Secretive (#265) üzenetére


termosz
csendes tag

Jo, rendben, van igazság amit írsz,de ha majd ugy alakul légyszi probáld ki a bbe-t, aztán írd le mit gondolsz róla.

(#276) termosz válasza Sanya (#264) üzenetére


termosz
csendes tag

én meg csak hivatalosban írom két gg-vel a segfejt,érted?;]

,kb ez olyan magyarázat mint a tied

[Szerkesztve]

(#277) Lidi


Lidi
aktív tag

Nah, kipróbáltam teljesen, hááát.... lehet hogy jobb picivel, de annyival sutább is mint a 2.91 es winamp.

Egy icipicit talán több benne a magas, én mást nem hallok. De a playlist kezelése nem tetszik, és a context menüje is béna.

Úgyhogy én maradok egyelőre a classic winampnál.

(#278) Trak válasza Lidi (#277) üzenetére


Trak
addikt

Milyen hangfallal hallgattad?
Én is hasonlókat mondtam, amíg nem próbáltam egy minőségibb rendszeren. Ott már kijöttek a különbségek.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#279) Lidi


Lidi
aktív tag

de a kisördög nem hagy aludni, kiprobaltam egy dekóder plugint winamphoz:

http://www.mars.org/home/rob/proj/mpeg/mad-plugin/MAD%20plug-in%200.14.2b.exe


ééés, ezt is ugyanolyannak hallom :DD
A hangcucc videoton hangszórók, meg saját tda-s erősítő


[Szerkesztve]

(#280) mycso válasza Lidi (#277) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pedig a Jet, szerintem is szebben szól a winamp-nál.

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#281) Secretive


Secretive
aktív tag

Örülök,h.szóba jött a MAD plugin (mpeg audio decoder),ami egyébként egy teljes ISO kompatibilis audio dekóder,ugyanúgy mint a jetaudioban a fraunhoffer dekódere (amely cég egyébként az mp3 megalkotója),tehát nem véletlen, hogy ezzel ''ugyanúgy'' szólal meg alapból a winamp,mint a jet.
Egyébként azt sem szabad figyelmen kívül hagyni,hogy úgymint valszínűleg a jetben is, a winampban (klasszikusan a 2-es verzióról beszélek) is folyamatosan változtatva és fejlesztve volt az audió dekóder rész is.Az utolsó hivatalos verzió a a winampból a v2.95 volt (ezt használom),de ha végignézi valaki a verziótörténetet,akkor abból is kiderül, hogy kismillió tartalmi és hangzásbeli fejlesztést végeztek a jobb hangminőségért,úgyhogy nem árt megnézni ki melyik verziót használja vagy rakja fel a MAD-et és megkapja a jobban, egyszerűbben és barátságosan kezelhető ''jetaudiot''!:)
Vagy ízlés szerint használja a jetaudiot,de ne azzal az indokkal,mert az ''hihetetlenül'' jobb hangminőségű.
(természetesen a hangeffeketeket és hangzásképeket és EQ beállításokat figyelmem kívül kell hagyni a vélemények kialakításánál!)

Termosz! Ígérem ki fogom próbálni a bbe-t,de mint írtad az csak a full verzóban van,nekem meg egyelőre olyan nincs.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#282) fradi81


fradi81
veterán

Ez a MAD plugin 5-ös winamphoz is jó?

moto g72, Ninebot d28e

(#283) Loha válasza Secretive (#281) üzenetére


Loha
veterán

2.95-ös Winampom van, feltettem a MAD-et, de eddig semmi különbséget nem hallok...:U

Lehújabb JetAudio meg nem megy fel. Az mfc42.dll instalálásakor elakad.
Egyébként a Winampal teljesen elégedett vagyok...

[Szerkesztve]

(#284) Secretive válasza Loha (#283) üzenetére


Secretive
aktív tag

semmi gond,akkor örüljél!:)
a MAD a régebbi winampokat ''dobja fel'' ( asszem talán a v2.77 előttieket), ahol még a régi dekódert használták, a 2.95-ös dekódere úgymond nem igazán szorul rá a MAD-re.....én sem hallok különbséget,bár most nem kezdtem bele ezzel egy nagyobb tesztbe.

Nagyon sok függ attól, hogy milyen - zenén (mondjuk nem tipikusan diszkózenén kell tesztelni), fejhallgatón, hangkártyával, erősítőn, hangfalon stb. hallgatod - de ez sokaknak mellékes:))

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#285) Loha válasza Secretive (#284) üzenetére


Loha
veterán

Egy régi Videoton erősítővel(2*45W 3-utas hangfal 20cm-es mélyel) próbálgattam most, 70-es évek rockzenéivel, vmint filmzenék és nem halottam különbséget...
Én sem fogok tesztelgetni, de most a MAD-et használom... :U

[Szerkesztve]

(#286) fradi81


fradi81
veterán

felraktam a MADet mer a jetaudio elég gatya progi sajna

moto g72, Ninebot d28e

(#287) Trak válasza fradi81 (#286) üzenetére


Trak
addikt

Ezt fejtsd ki egy kicsit.... mi az, hogy gatya program?:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#288) Flashback


Flashback
addikt

Aki ki szeretné próbálni a Jetaudio igazi erejét (32bites output, BBE effektek stb...stb...) az dobjon mailt! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#289) termosz válasza Secretive (#281) üzenetére


termosz
csendes tag

Szivesen segíthetek, hogy a fullost kiprobáld, de azt priviben dobj egy mailt, kiváncsi vagyok a véleményedre.

(#290) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

szovla nalam meg foobar2000 meg aud2 zs-nak hekkelve, meg 250d-s de en se hallok kulomseget... a 2.9 aal en ais probaltam a mar nem is to mijjen plugineket es az egyik tenyegl szebbe szolt, de volt vmijjen vot nem tom, amugy bajom vot a regi szerival es en is attertem az ujra... /nem emlxem:- ((( de vmi nemstrimmelt vele.../

dv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#291) martonx


martonx
veterán

Én mostanában a Foobarra szoktam át. Van egy minőségi 5.1-es hangrendszerem (Kenwood erősítő Jamo álló hangfalak, Yamaha mélynomó), de a winamp nem hajlandó csak a két frontot megszólaltatni, a jetaudió meg kb negyedóránként fagy ki (nem tudjátok miért)?

A foobar viszont az 5.1-es channel mixer pluginnel kiegészítve ugyanolyan jól szól, mint Jetaudió, csak tökéletesen stabil :R

Én kérek elnézést!

(#292) Secretive válasza termosz (#289) üzenetére


Secretive
aktív tag

Termosz!

Bár Flashback is volt szíves felajánlani mindenkinek a lehetőséget,de én Neked írtam a ''régmúltra visszatekintő'' és gyümölcsöző kapcsolat reményében!:))

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#293) Secretive válasza Flashback (#288) üzenetére


Secretive
aktív tag

......ebben a pillanatban kaptam Termosztól választ, úgyhogy egyelőre nem aktuális :))

Szia Flashback!

Mivel mostanáig Termosztól sajnos nem érkezett semmilyen válasz,ezért......




Mindenkinek javaslom, hogy mielőtt véleményt alkot a jetaudio ''fenomenálisan'' jobb hangélményéről pl. akár a winamphoz képest, akkor az egyenlő összehasonlítási körülmény miatt kapcsolja ki az összes, alapból aktív hangzásfokozó effektet (és egyéb hangzásképet) a jobb klikk/sound,visualization opció alatt és az EQ-t is rakja flat-re.

[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#294) 0519


0519
senior tag

Volt szerencsém kipróbálni a Jetaudio valódi erejét, 32bit output meg minden.
Én (ideiglenesen) átálltam Jetaudiora, de szerintem nem meggyőzően jobb.
Mindenki próbálja ki persze, de én biztos vagyok benne, hogy nem fognak tömegek váltani.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#295) termosz válasza 0519 (#294) üzenetére


termosz
csendes tag

Nem is kell ,hogy tömegek váltsanak!! Igen ez a helyes kifejezés ''szerintem nem meggyőzően jobb'' de jobb,illetve annak jobb aki tudja mit hallgat.

(#296) Loha


Loha
veterán

Vki elmagyarázhatná nekem, hogy 16bit-en rögzített hang mitől lesz jobb ha 32bit-en játszom le? Mert szerintem 16bit-es hang csak 16bit-es minőségben fog szólni... Lehet hogy egy 24bit-es lejátszót jobbnak hall vki mert jobb a decoder, de azt akkor meg lehet csinálni 16bit-es kimeneten is. Szóval az elméleti háttere érdekelne a dolgonak...

(#297) Flashback válasza Loha (#296) üzenetére


Flashback
addikt

Ez csak annyiban más hogy elvileg több hang jön ki 32 biten :) Ha a mintavételezése 16 bites egy számnak és te 32 biten hallgatod akkor 2 mintavételezési tartomány között te elvileg semmit sem fogsz hallani hacsak nem a lejátszó átlagot vesz, a JetAudio nem tudom hova tartozik :F

32 bitet elvileg tudja az MP3, OGG, MPC, FLAC

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#298) termosz válasza Loha (#296) üzenetére


termosz
csendes tag

Hi
Röviden annyi amit Flashback koma leírt, de annál azért többről van szó.
Szoval a hangminőség két dologtól függ és ez a felvételnél és lejátszásáll is igaz.
Az egyik a mintavételezési frekvencia (sampling frequency) Ez adja meg azt, hogy az ADC-nk (analog-digictal converter ez felvételnél,lejátszásnáll fordítva) másodpercenként hány mintát vegyen a hangból.Ha a mintavételezési frekvencia pl. 44100Hz, akkor másodpercenként 44100 alkalommal vesz mintát az ADC(ez a cd minőség).
A másik tulajdonság, ami meghatározza a minõséget, a bitmélység (bit depth).
A bitmélységtõl függ az, hogy a hallható tartományból (kb. 20hz-tõl kb. 18000 - 20000hz - ig 16 bitnéll) milyen széles tartományt tudunk rögzíteni a számítógéppel, illetve lejátszani.
24 bites felvételeket a studiok készítenek.
A 24 bitet azért alkalmazzák, hogy a nem hallható tartományt is rögzíthessék 20000Hz-tõl nagyjából 60-70000Hz-ig. Ennek célja, hogy az itt levõ ún. hang felharmonikusok se vesszenek kárba, amely a hang telítettségét és spektrumát befolyásolja).
Tehát a bitmélységgel szabályozzuk, hogy a minéll nagyobb skáláju mintavételezési gyakoriságot , minéll nagyobb a bitmélység annál nagyobb zenei tartományú mintavételezési frekvenciát,gyakoriságot tudunk felvenni illetve lejátszani.
Ebben a az esetben a jetudio-náll,pl van egy 24-bit-esen rögzitett cd-nk(nem mindegyik zenei mű követeli ezt meg pl. mulatós zenék:)),de ha csak 16bit-en játszod le akkor csak 18000-20000hz-ig engedi a mintavételezési frekvenciát, de ha engeden a jetudio-náll a 32-bitet(ami tényleg felesleges elég lett volna a 24bit, akkor elvileg kijön a 20hz-től 60-70khz-es tartomány és telitetteb szebb hangot fogsz kapni, persze ennek sok tényezője van még hangkártya,erősítő ,hangfal, de ha 20hz-20khz-es erősítöd és mondjuk egy 24-bites hangkarid és bekapcsolod a jetben a 32-es bitmélységet akkor is valamennyivel telítetteb hangott fogsz kapni persze nem 70khz-ig, de valamivel nagyobb tartományu hangképet kapsz.
Szerintem ennyi.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#299) termosz válasza termosz (#298) üzenetére


termosz
csendes tag

Ehhez még annyit, hogy természetesen ne keverjük össze a mintavételezési frekvenciát,gyakoriságot és a hangfrekvenciát az azonos mértékegység miatt.
Tehát van egy hangszer ami x.hangfrekvencián szól és mi azt x hz-es mintavételezési frekvencián rögzítjük, majd 16/24/32 bit-en x-hz-es mintavételezési frekin lejátszuk az adott x hz-es hangfrekvencián szóló hangszert, remélem világos.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#300) Flashback válasza termosz (#298) üzenetére


Flashback
addikt

Akartam mondani :U
:R:C

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.