Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) cellpeti


cellpeti
veterán

Találtam itt egy Java könyvet,akit érdekel.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1502) cellpeti


cellpeti
veterán

Mit kell letöltenem a gépre,hogy tudjak Java-ba programozni?
Valaki segítsen pls!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1503) Tv válasza cellpeti (#1502) üzenetére


Tv
senior tag

JDK-t . Pl. innen : [link]

(#1504) cellpeti válasza Tv (#1503) üzenetére


cellpeti
veterán

:R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1505) cellpeti válasza Tv (#1503) üzenetére


cellpeti
veterán

és,hogy futtatom a Java-ban megírt programot? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1506) Tv válasza cellpeti (#1505) üzenetére


Tv
senior tag

Fordítás konzolból: javac fajlnev.java
Futtatás: java fajlnev

Ha gondolod próbáld ki a Textpad nevű forráskód szerkesztő programot, abban van java fordító és futtató menüpont (Tools/External tools).

(#1507) cellpeti válasza Tv (#1506) üzenetére


cellpeti
veterán

Leszedtem a Textpadot majd beírtam a Java progit,majd Tool/Externál Tools,de ezt dobta ki!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1508) Tv válasza cellpeti (#1507) üzenetére


Tv
senior tag

Privát ment

(#1509) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Leszedtem az Eclipse-t,de nem tom melyiket válasszam,ha JAVA-ba akarok progozni.
Tud valaki segíteni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1510) gygabor88 válasza cellpeti (#1509) üzenetére


gygabor88
tag

Gondolom konzolos alkalmazást akarsz készíteni. Nem használok eclipset, de valószínűleg a project ... menüpont után valami ablakban kell kiválasztanod a console applicationt. Amúgy a többi menüpont is javahoz kapcsolódik csak az majd később kell neked.

(#1511) Lortech válasza cellpeti (#1509) üzenetére


Lortech
addikt

Általános java projecthez leginkább válaszd az othert és a filterbe írd be a java projectet és válaszd amit kidob.
(console applicationt ne keress, sok értelme nincs is java kontextusban)

Thank you to god for making me an atheist

(#1512) attila760504


attila760504
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek létezik már jávás hívásrögzítő! Symbianos,wm-es van, de nekem jávás telóm van,hozzámnőtt! Nem létezik,hogy ne lehetne ezt megoldani!
Jöhetnek az infók!
Üdv: Attila

(#1513) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv Mindenkinek!

Egy olyan JAVA-s fejlesztő progi kellene, ami sokkal puritánabb, mint pl az Eclipse, de többet tud mint a Notepad+JDK parancssor páros. Az elvárásaim az alábbiak lennének:

- Számozza a sorokat
- A különféle JAVA-s parancsokat ismerje, esetleg a zárójeleket csoportosítsa, stb.
- 1 kattintással lehessen fordítani és futtatni
- Vita x64-es rendszeren működjön

Valami olyanra gondoltam, mint a DevC C-hez. Ott is volt ez a sorrend:
Notepad - DevC - Visual Studio

Ugyan ez kellene csak JAVA-hoz:
Notepad - Keresett program - Eclipse

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1514) attila760504


attila760504
csendes tag

Sziasztok! Valaki nem tud jávás hívásrögzítő progit?
Üdv

(#1515) Tottu válasza sanzi89 (#1513) üzenetére


Tottu
senior tag

Üdv!

Itt találsz pár fejlesztői környezetet:
[link]
[link]

Véleményt nem tudok mondani egyik környezetről sem, mivel eddig csak az Eclipse-t használtam (és a NetBeans próbáltam).
De ha komolyabban akarsz foglalkozni majd a JAVA-val, akkor úgy is kifogod használni az Eclipse különböző perspektíváit, funkcióit. Pl.: sokat segít az adatbázis kezelésben, webalkalmazások készítésében, GUI stb... (Habár lehet a többi környezet is támogatja ezeket, de jelenlegi tapasztalatom szerint a két legnépszerűbb fejlesztői környezet az Eclipse és a NetBeans)

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1516) ArchElf válasza attila760504 (#1514) üzenetére


ArchElf
addikt

Fejleszteni?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1517) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy java-ban,van -e olyan mondjuk a util-ban,hogy leellenőrzi,hogy valós dátumot adok-e meg?Vagy nekem kell rá írni ellenőrzést?

(#1518) Tottu válasza gaben (#1517) üzenetére


Tottu
senior tag

Itt a hivatalos osztály leírás:
[link]

Itt pedig egy példa:
[link]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1519) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv!

Egy generikus típusú tömböt szeretnék létrehozni azonban egyszerűen nem tudom, hogyan lehet létrehozni egy ilyen tömböt.
Megnéztem a google-ban és ott ezt írták:

T[] pile = (T[]) new Object[255];

Ennek alapján én is megcsináltam:

LinkedList<Pont<E>>[] szintLista = (LinkedList<Pont<E>>[]) (new Object[MAX + 1]);

Azonban futtatásnál az alábbi kivételt dobja:
Exception in thread "main" java.lang.ClassCastException: [Ljava.lang.Object; cannot be cast to [Ljava.util.LinkedList;

Várom a tippeket, hogy mi lehet vele a gond.

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1520) sarkany007


sarkany007
csendes tag

Hali keresek egy quadra pop nevű játékot de sehol nem találom a neten (kis hagjegyek robbannak csak unaloműzés képp kéne pls segítsen valaki (se w200)

(#1521) Oszkár26 válasza sarkany007 (#1520) üzenetére


Oszkár26
tag

Ja ez nekem is kéne de nem találom a googlin csak egy másik fajtáját valami színes kagylókkal :O

(#1522) Gyuri16 válasza Tottu (#1519) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ez kell neked szerintem:
Array.newInstance(class, size)
[link]

sarkany007, Oszkár26: ti probalkozzatok inkabb itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1523) petakpa1


petakpa1
őstag

Hi, lehet hogy nem pont ebbe a topikba illik, de hátha tudja valaki.

WinXP-s gépen Java 6 van telepítve a böngészőkhöz. Be van kapcsolva az automatikus frissités keresés, ezért időről időre letöltődnek a Java 6 Update-ek.

Ez ok is, csak az a baj, hogy amikor egy újabb lejön, a korábbi update-t nem távolítja el.Így most jelenleg már Java 6 Update 3, 5, 7, és 13 is?

A kérdésem az, hogy a későbbiekben nincs benne az amit a korábbiak feltelepítettek? Ha az Update 3, 5 és 7-e eltávolítom és csaka 13-as marad ugyanúgy fog működni a rendszer?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1524) bambano válasza petakpa1 (#1523) üzenetére


bambano
titán

Előfordulhat, hogy az aktuális java telepítése után felraksz valamit, ami bevési a saját konfigjaiba, hogy hol van a JAVA_HOME. Ezek utána nem update-elődnek, ha leszeded a java vm-et, nem fognak futni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1525) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv!

Még kezdő vagyok a JSP-vel és Servletekkel kapcsolatban ezért lenne egy olyan kérdésem, hogy a servleteknél a respons-ba kézzel építik fel az oldalt vagy van olyan lehetőség, hogy már egy meglévő JSP file-al egészítsem ki a responst.

Példa: lenne egy bejelentkező oldal amin a form meghív egy HttpServlet osztályt elküldésnél. Ez az osztály kapcsolódik az adatbázishoz majd megnézi, hogy van-e olyan felhasználó amit megadtak. Ha igen akkor lépjen a főoldalra, ha nem akkor lépjen vissza a bejelentkező oldalra.
Akkor a főoldalt és a bejelentkező oldalt bele kell égetni a java kódba vagy van valami más megoldás is?

Azt már kipróbáltam, hogy a response-ba beírtam egy JSTL importot amivel a bejelentkező oldalt próbáltam újból felhasználni de nem jártam sikerrel.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1526) Tottu válasza Tottu (#1525) üzenetére


Tottu
senior tag

Találtam pár megoldást igaz egyik sem 100%-os:
- request.getRequestDispatcher("login.jsp").forward(request, response);
- request.getRequestDispatcher("login.jsp").include(request, response);

Ezzel a megoldással az a baj, hogy sehogy nem tudok új paramétert hozzáadni. Egyik fórumban írták, hogy .forward("login.jsp?param1=value") meghívással működik, azonban nálam nem működik.

Másik megoldás:
- response.sendRedirect("login.jsp?loginerror=true");
Ezt már egész jól lehet használni azonban ez sem elég "elegáns" szerintem. Az egyik gond azaz, hogy elvesznek az eredeti paraméterek (igaz ezt újból hozzá lehet fűzni) a másik pedig az, hogy nem lehet módosítani az oldal tartalmán. (erre most nincs is szükségem, de később még lehet szükség lenne rá)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1527) Parameter válasza sanzi89 (#1513) üzenetére


Parameter
csendes tag

NetBeans 6.xx sztem megfelelő lesz neked!

(#1528) Parameter


Parameter
csendes tag

Egy szimulációt készítek weblapon...
Lefoglalnék egy területet, ami egy táncteret szimulálna... majd a regisztrált usereket megjeleníteném egy ikonnal!
Ikon kattintásra indulna egy lekérdezés, ami kiíratná a user regelt adatait!
a loginolt userek látnák egymás pozicióját a területen...
(így tudnák lekérdezni egymás adatait)
Ikonmozgatást is belevinnék
pl.: lapon elhelyezett irány gombokkal (jobbra, balra, le, fel)
(A regisztráció és az adatok egy MySQL,PHP weblapos rendszerben találhatók többek közt az ikonok is Férfi/Nő)

Kérnék egy kis elindulási segítséget! ;]

[ Szerkesztve ]

(#1529) GHouL^


GHouL^
csendes tag

Valaki dolgozott már JFrame-el. Az istenért sem akarja megváltoztatni a hátteret. Az osztály konstruktorába meghívom és semmi. Pedig ki is íratom vele hogy milyen szinű és azt irja hogy ki hogy fehér. Egyéb ötlet?

public Menu() {
initComponents();
this.setBackground(Color.white);
System.out.println(this.getBackground().toString());
}

A teli söröskorsó sűrűn emelgetve jótékony hatású a bicepszre...

(#1530) Tottu válasza GHouL^ (#1529) üzenetére


Tottu
senior tag

Ha jól gondolom akkor te először létrehozod a "komponenseket", megjeleníted majd utána változtatod a színét.
Ha így akarod megoldani akkor szerintem frissíteni kell a JFrame-et. (update, validate metódusokat próbáld)

Remélem működik, csak tippelni tudok. :)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1531) Pitiless_ válasza GHouL^ (#1529) üzenetére


Pitiless_
tag

public Menu() {
initComponents();
getContentPane().setBackground(Color.white);
System.out.println(this.getBackground().toString());
}

Így menni fog.

Google Nexus S 4.0.3 <--> Samsung Omnia 7

(#1532) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Valaki foglalkozik itt J2EE-vel a gyakorlatban?
Ahhoz privátban lenne egy pár gyakorlati kérdésem.
Előre is köszi a válaszokat.
üdv, lakisoft

(#1533) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok!

Egy komolyabb JAVA programhoz volna szükségem magyarázatra, ZH-hoz szükséges!Tudna vki segíteni ezügyben?Gondolom gyakorlottak számára ez nem probléma, bár időigényes dolog!Megköszönném ha vki tudna segíteni!Köszönettel.: Yahoo!

(#1534) GHouL^ válasza Pitiless_ (#1531) üzenetére


GHouL^
csendes tag

Igen, köszönöm így jó lett. :C

A teli söröskorsó sűrűn emelgetve jótékony hatású a bicepszre...

(#1535) lakisoft


lakisoft
veterán

(#1536) luciferc


luciferc
őstag

Nem java programozási, hanem applet futtatási kérdés:

Opensuse 11 alatt legfrisebb firefox legfrisebb java. A CIB netbank a következő hibával örvendeztet meg:

netx: Initialization Error: Could not initialize applet. (java.lang.NullPointerException null)
netx: Initialization Error: Could not initialize applet. (java.lang.NullPointerException null)
net.sourceforge.jnlp.LaunchException: Fatal: Initialization Error: Could not initialize applet.
at net.sourceforge.jnlp.Launcher.createApplet(Launcher.java:472)
at net.sourceforge.jnlp.Launcher.getApplet(Launcher.java:418)
at net.sourceforge.jnlp.Launcher$TgThread.run(Launcher.java:597)
Caused by: java.lang.NullPointerException
at net.sourceforge.jnlp.Launcher.createApplet(Launcher.java:458)
... 2 more
Caused by:
java.lang.NullPointerException
at net.sourceforge.jnlp.Launcher.createApplet(Launcher.java:458)
at net.sourceforge.jnlp.Launcher.getApplet(Launcher.java:418)
at net.sourceforge.jnlp.Launcher$TgThread.run(Launcher.java:597)
IcedTeaPlugin.cc:3850: Error: Failed to flush bytes to output channel: Broken pipe

Mi a hiba oka? Természetesen az applet nem indul el...

(#1537) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!
Én most ismerkedem még csak a javával.
Viszont 64bites vistát használok és a parancssor nem ismeri a javac parancsot így nem tudom lefordítani osztályfájllá a java kiterjesztésű kis programomat! Valakinek ötlete, hogy mi a baj?

(#1538) Tottu válasza jozsef11 (#1537) üzenetére


Tottu
senior tag

A környezeti változót kell beállítani, de azt sajna nem tudom, hogy hol mivel Vistát még nem használtam.

XP-ben: Sajátgépre jobb klikk -> Speciális fül -> Környezeti változók -> változó neve: JAVA_HOME + meg kell adni az elérési útját.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1539) jozsef11 válasza Tottu (#1538) üzenetére


jozsef11
tag

Köszi!
Én megtaláltam vistánál a környezeti változót de még így sem oké. A fájlnak vagy a felinstalált java proginak kell-e megadni az elérési útját?

(#1540) Tottu válasza jozsef11 (#1539) üzenetére


Tottu
senior tag

Ahova felraktad a Java SDK-t, azt az elérési utat kell megadni.
Alapból: C:\Program Files\Java\jre6\
Vagy: C:\Sun\SDK

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1541) jozsef11 válasza Tottu (#1540) üzenetére


jozsef11
tag

Igen ezt megcsináltam de egyszerűen a javac parancsot még így sem értelmezi a parancssor hát én ezt nem értem.
Valaki aki vista alól dolgozik nem tudna segíteni?
Előre is köszönöm a segítséget neked is Tottu!

(#1542) Tottu válasza jozsef11 (#1541) üzenetére


Tottu
senior tag

Akkor esetleg a PATH környezeti változót is kiegészítheted a java könyvtárával.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#1543) Pitiless_ válasza Tottu (#1542) üzenetére


Pitiless_
tag

Windows7-en működik a dolog.

Google Nexus S 4.0.3 <--> Samsung Omnia 7

(#1544) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Amikor behívom ezt az oldalt, a java hibaüzenettel elszáll. Kérdésem az lenne, hogy pontosan mit tegyek fel, hogy rendesen menjen az oldal?

Vista 32 bit Home Professional HUN, FF 3.0.10 és FF 3.5 Beta 4 alatt csinálja. Köszi!

(#1545) G.Zs. válasza jozsef11 (#1539) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A jdk/bin/könyvtárat kell megadni. Elvileg így már mennie kellene.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#1546) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

JPQL lekérdezéseket szeretnék gyakorolni.
Van valakinek magyar nyelvű leírása a témához?
Vagy példafeladatok megoldásokkal.
Előre is köszönöm.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#1547) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok!

Van egy JavaME midletem. Kéne belőle csinálnom egy osztálydiagramot. Nincsen valakinek progija, vagy bármilye, amivel meg lehet csinálni?

Üdv: Atis

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1548) robisz válasza alitak (#1547) üzenetére


robisz
senior tag

Szia!

Van egy ingyenes UML editor az ArgoUML. Azzal lehet csinálni ilyesmit (File - Import Sources). Eclipse-hez is találsz ilyen plugint ha utánanézel.

(#1549) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok! JForum beüzemelésben tudna valaki segíteni? Jboss és Linux lenne a JForum alatt.

(#1550) lakisoft válasza lakisoft (#1549) üzenetére


lakisoft
veterán

Picit pontosítanék a problémán. JBoss alatt szeretnék egy JForum.war fórummotort publikálni. Egyenlőre nem sikerül. Valaki tudna segíteni?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.