Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) btotyi válasza td (#1300) üzenetére


btotyi
tag

Minden egyes lekérdezés/módosítás után.

(#1302) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Hali! Nem tom ki ismeri a J2ME-t. Nem rég váltottam x64Vista-ra, és nem megy a WTK. Tudja vki hogy mitől, vagy tud valaki ajánlani helyette más emulátort, amiben lehet fordítani és debuggolni?

(#1303) td válasza btotyi (#1301) üzenetére


td
senior tag

Köszi!

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#1304) barnam_


barnam_
nagyúr

Ért-e valaki a Java web programozáshoz? Egy ismerősömnek van egy beadandó feladat, egy IWIW jellegű rendszert kellene megcsinálni. Közeleg a határidő (1 hét van), és sajnos nem fogja tudni megcsinálni. Fizetne is érte. A használandó technológia: Enterprise Java, és tetszõleges SQL adatbázis. Ha valaki tudna segíteni, email-ben elküldöm a pontos feladatot.
Előre is köszi.

(#1305) Sanyix


Sanyix
őstag

Egy jsf oldalt kellene csinálnom, authentikációval igazából még nem kezdtem hozzá, mert előtte szeretném tudni van-e ilyesmihez valami library, vagy akármi amivel könnyen megoldható?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1306) Sanyix


Sanyix
őstag

Aaa ezt nemhiszem el, kikészít ez a szar. Van egy index.jsp, az átirányít a login.jsp-re, ahol egy jsf-es form bekéri a felhasználónév/jelszót, katta gombra, lefut a managedbean eljárása ami ellenőrzi , és visszatér egy loginPass, vagy loginFail stringgel. Szépen beállítottam a navigation rulesben, hogy a login outcome-ja ha loginPass, akkor menjen x jsp-re, ha nem akkor y-ra. De leszarja! Beírom, szépen a managedbean eljárása kiírja konzolra hogy sikerült e, vagy nem, de nem irányítódik át az a tetves oldal. Ugyanúgy ottmarad a loginképernyő. Mi az istent kell még ezzel csinálni, hogy végre hajlandó legyen működni? Ja és persze szokás szerint semmi hibát nem ír ki.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1307) shev7 válasza Sanyix (#1306) üzenetére


shev7
veterán

hogy nez ki a login form? JAAS-t hasznalsz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1308) Sanyix


Sanyix
őstag

Ez ennyire gáz nem lehet...

<navigation-rule>
<from-view-id>/login.jsp</from-view-id>
<navigation-case>
<from-outcome>loginPass</from-outcome>
<to-view-id>/main.jsp</to-view-id>
<redirect/>
</navigation-case>
<navigation-case>
<from-outcome>loginFail</from-outcome>
<to-view-id>/error.jsp</to-view-id>
<redirect/>
</navigation-case>
</navigation-rule>

Mit csinál? Böngészőbe http://localhost:8080/xxxxxx/faces/

ez az index.jsp-t nyitja meg, ami rögtön csinál egy redirectet a login.jsp-re. Úgy nyomogathatom a gombot, nem fog tovább irányítani. De ha úgy kezdem hogy http://localhost:8080/xxxxxx/faces/login.jsp, akkor működik...
Ez miért?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1309) shev7 válasza Sanyix (#1308) üzenetére


shev7
veterán

csak egy tipp, mi van akkor, ha index.jps-vel is felveszed ezeket a szabalyokat?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1310) Sanyix válasza shev7 (#1309) üzenetére


Sanyix
őstag

index jsp-vel? Ezt hogyérted? A faces-config.xml-ben van ez beállítva, és az vonatkozik az egész projektre.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1311) shev7 válasza Sanyix (#1310) üzenetére


shev7
veterán

nem, ez csak a login.jsp-re vonatkozik, az van a from-view-id -ban. Utananeztem, ez nem kotelezo mezo. Ha ezt a tag-et kitorlod, akkor minden oldalra mukodni fog. Most szerintem az a problema, hogy attol, hogy atiranyitott a loginra, te meg tovabbra is az index.jsp-n vagy, es arra nincsenek nav ruleok.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1312) Sanyix válasza shev7 (#1311) üzenetére


Sanyix
őstag

Lehet, de végülis lényegtelen, semmi értelme az egésznek, ha beírom a közvetlen linket, bármit el lehet érni. A login csak egy dísz, anélkül is minden megy, ha tudod a közvetlen elérési utat... innentől 0 értelme.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1313) shev7 válasza Sanyix (#1312) üzenetére


shev7
veterán

akkor nem allitottad be rendesen a jaas-t. Be kell configolni melyek azok az oldalak amik csak hitelesites utan erhetoek el.

A loginkeres beallitasa nem annyibol all, hogy letrehozok egy login oldalt. Security context es tarsait be kell allitani

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1314) Sanyix válasza shev7 (#1313) üzenetére


Sanyix
őstag

mi az a jaas? És az honnan tudná hogy mikor van hitelesítve?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1315) shev7 válasza Sanyix (#1314) üzenetére


shev7
veterán

JAAS

Itt nezelodj a hitelesitesrol. Enelkul eleg nehez megcsinalni.

És az honnan tudná hogy mikor van hitelesítve? Ki az az az? Ha a jaasra gondoltal, akkor termeszetesen onnan, hogy o hitelesitette...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1316) Sanyix válasza shev7 (#1315) üzenetére


Sanyix
őstag

Közben, megtaláltam nézelődtem. Semmit sem értek belőle eddig, fogalmam sincs hogy fog ez webes felületen menni. Majd hétfőn megnézem jobban.

Egyébként úgy értettem hogy honnan tudja, hogy sessionid-ket használ? Vagy mit?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1317) shev7 válasza Sanyix (#1316) üzenetére


shev7
veterán

igen, sessionben tarolja az authentikacio eredmenyet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1318) shev7 válasza Sanyix (#1316) üzenetére


shev7
veterán

emelett van sok tutorial ami a jaas es a jsf egyuttmukodeserol szol, biztos talalsz olyat amit hasznalni tudsz :D

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1319) btotyi válasza Sanyix (#1316) üzenetére


btotyi
tag

Milyen szervert használsz ? Az alkalmazás szerverek általában tudnak autentikációt kezelni.

Ez ugyan geronimo de kiindulásnak jó lehet.

[link]

A lényeg az, hogy az index.jsp-d a védett területen (security-realm)-on kívül helyezkedik el és vagy linkkel vagy forward-al átírányít a védett területre. Erre a szerver bejelentkezteti a usert ha az ok továbbdobja a kívánt oldalra, ha nem akkor elutasítja. A védett területen belül vagy sütivel vagy url rewrite-al ellenőrzi, hogy az adott felhasználó már bejelentkezett-e ?

(#1320) Sanyix válasza btotyi (#1319) üzenetére


Sanyix
őstag

jboss 4.2-t használok. Néztem már ezt a login-configos részt, de semmi használhatót nem találtam arról hogy mi ez a realm. Most a linkeden látom már kb mi lehet, de még mindig nem látom hol van beállítva, hogy ki mit érhet el.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1321) broni


broni
csendes tag

Vki segítsen rajtam!Meghálálom!
Olyan programot kellene írni JÁVÁBAN, amelyik képes adatokat
felvinni MYSQL táblába, valamint a tábla adatait megjeleníti grafikus
képernyőn!Egy egyszerű tábla kéne(név,ország,város,utca).
Állítólag egy pár perc alatt össze lehet dobni egy ilyet, annak aki ért hozzá.
De mivel én nem értek...
A válaszokat privátba várnám!Előre is köszönöm.
És tényleg meghálálom!

(#1322) btotyi válasza Sanyix (#1320) üzenetére


btotyi
tag

Lásd web.xml security-constraint részt.

A példában az employee szerepkör (role) az employe/* url-t (url-pattern) a manager pedig a manager/* alatti területekhez jogosult hozzáférni.

Egy példa JBoss-hoz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1323) Sanyix


Sanyix
őstag

Najó mostmár a faszom kivan ezzel a szarral. Ebben a hülye fosban nem lehet egyszerűen fejleszteni, mert az idő 90%-a azzal megy, el hogy az értelmetlen hibaüzenetekkel, vagy sokszor egyáltalán hibaüzenet nélkül, de valamiért mégsem működő oldalt próbálom configolni, úgy tippelgetve, próbálgatva mivel tele van iratlan korlátozásokkal, rejtett hülyeségekkel. Múltkor is mikor először próbáltam, sehogy sem működött, azért sem. Letöltöttem valahonnan egy működő jsf projektet, bemásoltam, majd ctrl-v be az általam írt dolgokat, és működött. Eközben meg az egész project mindenestül ugyan az volt amit írtam!

Most is megint, nem hajlandó betölteni egyik oldalt sem, mindig a rohadt requested resource not available. Közben a jboss külön indítva azt írja, nem tudja indítani a projektet, mert web.xml (ennyi amit ír), eclipse-ből ezt nem írja, viszont áll starting...-nál úgy hogy elvileg az indítás végére ért, mert írja mennyi idő alatt indult el a szerver, de persze semmit sem lehet elérni ott sem. Sőt indítottam egy tetű teljesen úgy projektet, az sem megy, és persze semmi sem lett állítva ezen a foson.

CHKJ3000E: WAR Validation Failed: org.eclipse.jst.j2ee.commonarchivecore.internal.exception.DeploymentDescriptorLoadException: WEB-INF/web.xml Grog Unknown 1213697018991 1718

Ez a vadiúj projekt, amit a gép generált semmit se írtam bele. A web.xml is ottvan a helyén, ez a fos meg beleköt.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1324) Sanyix


Sanyix
őstag

Most sikerült valahogy félig működésre bírnom. Bár van vele 2 apró probléma

- INFO [TomcatDeployer] deploy, ctxPath=/, warUrl=.../deploy/Zrttz.war/
Mint látható a ctxpath után nincs semmi. Eddig ott a projekt neve volt, most egyszercsak nem lett. Biztos ez is a szerver lelki világától, vagy a bolygók állásától függ, mert én tuti hogy nem módosítottam ilyesmit

- A másik "csöpp" probléma, hogy semmit sem véd. Elvileg be lett állítva minden ahogy írva van, mégse véd semmit. Simán elérhető minden. Semmi jelszóigénylés.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1325) Sanyix


Sanyix
őstag

Hurrá működik! Most sem tudom hogy mitől, de működik. Az egyetlen picike hibája, hogy redirecttel még mindig bármit el lehet érni. Tehát van egy index.jsp-m, nem védett helyen redirectet csinál, simán betölti a a védett helyen lévő oldalt authentikáció nélkül. De ha közvetlenül linkelek rá, már azonosítást kér. Bár nem nagy probléma, az index helyét is levédem, de azért jobb lett volna máshogy.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1326) btotyi válasza Sanyix (#1325) üzenetére


btotyi
tag

Tanulmányozd a redirect és a forward közötti különbséget.

(#1327) Sanyix


Sanyix
őstag

javax.faces.FacesException: #{beanf.table}: java.lang.ClassCastException: org.hibernate.search.event.FullTextIndexEventListener cannot be cast to org.hibernate.event.PostInsertEventListener
com.sun.faces.application.ActionListenerImpl.processAction(ActionListenerImpl.java:107)
javax.faces.component.UICommand.broadcast(UICommand.java:383)
javax.faces.component.UIViewRoot.broadcastEvents(UIViewRoot.java:447)
javax.faces.component.UIViewRoot.processApplication(UIViewRoot.java:752)
com.sun.faces.lifecycle.InvokeApplicationPhase.execute(InvokeApplicationPhase.java:97)
com.sun.faces.lifecycle.LifecycleImpl.phase(LifecycleImpl.java:251)
com.sun.faces.lifecycle.LifecycleImpl.execute(LifecycleImpl.java:117)
javax.faces.webapp.FacesServlet.service(FacesServlet.java:244)
org.jboss.web.tomcat.filters.ReplyHeaderFilter.doFilter(ReplyHeaderFilter.java:96)

Próba cseresznye, talán tud ezzel kapcsolatban valaki segíteni. Bár nem sok esélye van :(

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1328) Sanyix


Sanyix
őstag

megoldva

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1329) Sanyix


Sanyix
őstag

Van egy list, bizonyos osztályokból(hibernate entity) áll.
Ezt megjelenítem jsf-ben h:datatable-el. De kéne lenni egy módosítás gomnak is, minden sorban, aminél az a gond, hogy valahogy vissza kéne adnia az adott sorban lévő objektumot, hogy azt (és ezzel az adatbázist) módosítani lehessen. Van még egy megoldás, hogy egy hidden mező van a táblában, ami 1- akármennyiig számol minden sornál emelkedve, és aztán a list.get(szám)-al megvan az objektum, de ezt most nemtudom hogy oldjam meg datatable-el. És van a harmadik, amit elkerülnék, hogy formként visszajön az azonosító, és azt az azonosítós rekordot lekérdezem.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1330) Sanyix


Sanyix
őstag

aztaq, szétfejelem a monitort...

vagy egy ilyen

<navigation-rule>
<from-view-id>/index.jsp</from-view-id>
<navigation-case>
<from-action>#{beanf.new_record}</from-action>
<from-outcome>bemployee</from-outcome>
<to-view-id>/pgs/branch_employee.jsp</to-view-id>
<redirect/>
</navigation-case>
<navigation-case>
<from-action>#{beanf.new_record}</from-action>
<from-outcome>bmanager</from-outcome>
<to-view-id>/pgs/branch_manager.jsp</to-view-id>
<redirect/>
</navigation-case>
<navigation-case>
<from-action>#{beanf.new_record}</from-action>
<from-outcome>branch</from-outcome>
<to-view-id>/pgs/branch.jsp</to-view-id>
<redirect/>
</navigation-case>
<navigation-case>
<from-action>#{beanf.new_record}</from-action>
<from-outcome>region</from-outcome>
<to-view-id>/pgs/region.jsp</to-view-id>
<redirect/>
</navigation-case>
<navigation-case>
<from-action>#{beanf.new_record}</from-action>
<from-outcome>cemployee</from-outcome>
<to-view-id>/pgs/central_employee.jsp</to-view-id>
<redirect/>
</navigation-case>
</navigation-rule>

Minden megvan ott ahol írva van, pontosan ott, 20x ellenőriztük, 2-en. A bean visszaadja amit kell, ezt is elleőriztük. Mégsem történik semmi amikor navigálnia kéne.
Mindent megpróbáltam, többféle módszert, nem működött. Most valami isteni sugallatra
a <from-view-id> /index.jsp string végére nyomtam egy d-t, tehát /index.jspd, ami persze nem létezik, és ez ki is írta. az eclipse. De elindítottam a felületet, és hopp elkezdett működni a navigáció. Semmi más navigation rule nincs, minden többször lett ellenőrizve, úgy lett írva ahogy a nagykönyvben meg van írva. Akkor mégis miez? Asszem hívhatom muldert és scullyt...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1331) Sanyix


Sanyix
őstag

:DDD mostmár azt se tudom sírjak e vagy nevessek. Szépen viszaírtam a helyes nevet, mert ki akartam próbálni, talán a welcome file kavarja meg. Nem az, így visszaírtam mind2-t ahogy működött. De most meg nem működik :DDD

Najó, ennyi elintéztem beanból egy

FacesContext facesContext = FacesContext.getCurrentInstance();
facesContext.getExternalContext().redirect(contextroot+"xxxxxx.jsp");
facesContext.responseComplete();

szuperkombóval, ezek legalább műxenek ahogy kell, és megkerültem ezt a bughalmazt.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1332) Lejszi


Lejszi
senior tag

sziasztok!

Honnan tudom letolteni a legfrissebb java bisz-baszt?
Ami a webes képek megjelenitesehez kell, mert egyre több kepet nem tudom megnezni. csak a piros x-et latom :O

(#1333) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Java java:D tudom hogy itt a jáva programozásról van szo de nekem vagy egy ilyen java problémám telepiteni szeretném de ezt irja ki mi lehet a hiba oka??

[Java]

Üdv tacsk0

[ Szerkesztve ]

(#1334) btotyi válasza tacsk0 (#1333) üzenetére


btotyi
tag

Töltsd le és installáld offline módon

Lásd itt

(#1335) eXodus


eXodus
őstag

Hogyan lehet megoldani h a képeket amit használok becsomagolja a .jar -ba.
Pl.: Netbeans-ben futtatható ha projekten bellüli elérési utat használok. Abszolút elérési út meg nem a legjobb...

(#1336) Sanyix


Sanyix
őstag

Hogy az istenbe lehet inicializálni egy listet javaban? Ha nyomok egy add-ot elszáll mert null a list, de ha oda írom a deklarálás mellé hogy = new List(); az sem jó neki.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1337) eXodus válasza Sanyix (#1336) üzenetére


eXodus
őstag

Így látatlanban szvsz ArrayList -et próbáld meg. Ha nem jó kicsit részletezd a hibát.

(#1338) shev7 válasza Sanyix (#1336) üzenetére


shev7
veterán

a list az interface. Interface-t nem lehet peldanyositani... valami olyat probalj meg peldanyositani egy List tipusu objektumba ami tenyleg peldanyosithato. Ahogy a kolega emlitette ArrayList vagy Vector stb...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1339) shev7 válasza Sanyix (#1330) üzenetére


shev7
veterán

csak egy megjegyzes, bar biztos megoldottad a hibat. Korabban hasonlo kerdesed mar volt, es valaszoltunk is ra. Ha a from-view-id-t megadod, akkor a nav rule csak arra az oldalra mukodik. Ha altalanosan ervenyes navrule-t szeretnel nem kell megadnod a from-view-id-t. A masodik esetnel valoszinuleg azert mukodott, mert hibas id-ra nem huzta ra a navrule-t, es valoszinuleg globalist csinalt belole...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1340) Sanyix válasza shev7 (#1339) üzenetére


Sanyix
őstag

Igen, megoldottam ugye, hogy közvetlenül hívtam egy redirect eljárást. Nem általánosan működő navrulet akartam, csak arra az egy oldalra működőt. Nem működött, de amikor kiszedtem a from view id-t egészben, akkor sem működött, sőt *-al sem. Az hogy átírtam hibásra, az is csak 1x működött, aztán az sem.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1341) Sanyix


Sanyix
őstag

A listes probléma is megoldva, bár nemsok haszna van. Egy adatbázisból lekérdezett hibernate entintykkel akartam feltölteni egy jsf legördülőmenüt, ami megy is azt leszámítva, hogy a visszatérő érték csak az entity valamilyen száma lesz (mindig azonos azonos entinyél, és a listben is ezen a számon szerepelnek), de a feltöltő fügvényben nem hivatkozhatok rá, hiszen csak egy szám, nem entity. Azt hittem vissza lehet hozni jsf-ből kiválasztott objektumot, de nem :(

Most azt kéne megoldanom, hogy hogy legyen ebből a számból entity.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1342) Sanyix


Sanyix
őstag

Asszem új dolgot fedeztem fel, a fantom utasításokat.

Ki lett szedve a programból pár kiírás, és mégis látszik, pedig már az utána következett módosítások is láthatóak a futó programban.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1343) shev7 válasza Sanyix (#1342) üzenetére


shev7
veterán

ha clean and builddel forditasz ilyen nem fordulhat elo.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1344) Sanyix válasza shev7 (#1343) üzenetére


Sanyix
őstag

de.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1345) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Van egy problémám, amit meg kellene megoldanom, de mivel a java, javascript számomra elég ismeretlen, nem is tudom megoldani.

Kellene egy weblap 3 legördülő menüvel, amik MSSQL-ből táplálkoznak. Az első kettő szabad, nincs kapcsolat, de a harmadik értéklistája az első kettő kiválasztott id-jai alapján kellene, hogy összeálljon. Vagyis a 3.-on a szűrőfeltétel az előzőek kiválasztott elemei. Ezt javascript-ben kellene megoldanom, de nem megy. Tudtok esetleg segíteni ebben?
Köszönöm

Az SQL-lel nincs is gondom, lehet akár tárolt eljárás is, de megjelníteni nem tudom sehogy a weblapon. C#-ban nem okoz gondot, de mint mondtam, java nem az én világom.

[ Szerkesztve ]

(#1346) Sanyix válasza stevve (#1345) üzenetére


Sanyix
őstag

javascriptben nem fogod megoldani, mert nem lehet, de ha lehet akkor is értelmetlen.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1347) stevve válasza Sanyix (#1346) üzenetére


stevve
nagyúr

Az baj. :( Akkor szerinted miben lehet, amit aztán htmpl-be be tudok gyúrni? Muszáj, hogy template-eket alkalmazzak erre az oldalra is, mert egységes kinézet kell és htmpl-eket használ a projekt mindenhol.

bocs, most látom, hogy lett volna javascript topik is

[ Szerkesztve ]

(#1348) Sanyix válasza stevve (#1347) üzenetére


Sanyix
őstag

jsf, jsp-t IS kell használnod.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1349) stevve válasza Sanyix (#1348) üzenetére


stevve
nagyúr

uh, egyre rosszabbul hangzik. ezek nekem sajnos nem sokat mondanak... miért nem azon a területen adnak feladatot, amiben otthon vagyok... ASP-ben már kész lenne rég.
Na mindegy, azért köszönöm. Elindulok valamerre és feltúrom a netet, meglátom, mit találok.
Köszi még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#1350) shev7 válasza Sanyix (#1344) üzenetére


shev7
veterán

a clean and build minden korabbi forditas eredmenyet torli. Ha ilyet nyomsz regi valtozat nem maradhat meg. Ha megis, akkor az user error...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.