Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) stanci válasza BaLinux (#300) üzenetére


stanci
tag

Egy utolsó kérdés aztán hanyagolom a témát. Mi az a TC?
Biztos nem Total Commander.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#302) BaLinux válasza stanci (#301) üzenetére


BaLinux
tag

De, Total Commander :D
Most már meg is nézem amire gondoltam... ja igen, kijelölsz egy jar filet, aztán Files/Associate menüpont. Ott mindent megadhatsz.

(#303) stanci válasza BaLinux (#302) üzenetére


stanci
tag

köszi sikerült megcsinálnom :R

javaw.exe -jar
ezt adtam meg neki és tök faszán megy. Még a parancssort sem jeleníti meg.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#304) #53246592


#53246592
törölt tag

Multkor talaltam egy ilyen kerdest:

Melyik kodreszlet fut le hamarabb?


float x=(float)1e8;
while(x>0) x--;



vagy


double x=1e8;
while(x>0) x--;



Elsöre talan meglepö a megoldas, de vegulis logikus :)

(#305) BaLinux válasza #53246592 (#304) üzenetére


BaLinux
tag

Elég rossz kérdés... :)
Mit jelent itt az, hogy ''hamarabb''? Ha utasításciklusokban mérjük, akkor attól függ milyen gépen fut, ha meg időben mérjük, akkor még az ütemezés is számít.

Válasz: ki tudja. Ja, azt esetleg ki lehetne számítani, hogy adott kezdőfeltételek mellett mennyi valószínűséggel fut le egyik hamarabb mint a másik :)

Amúgy olyasmire akar kilyukadni, hogy a float és double kivonás között milyen különbség van? Reflexből mondhatnám, hogy a virtuális gép utasítások szintjén a floatos gyorsabb, mert csak 32 bit, kevesebb művelet. Aztán lehet persze, hogy a mai FPU-k ugyanannyi idő alatt végeznek egy float és egy double kivonással.

mod: áá rájöttem hogy mi akar ez lenni: a floatos végtelen ciklus, a double-os nem, ugye? :)

[Szerkesztve]

(#306) #53246592 válasza BaLinux (#305) üzenetére


#53246592
törölt tag

Elöször en is elkezdtem agyalni, meg azt mondtam, hogy semmi ertelme, aztan kiprobaltam :)

Es a float-os tenyleg vegtelen :)

(#307) beeboy válasza BaLinux (#305) üzenetére


beeboy
addikt

és mitől végtelen?
csak hogy értsem a mechanizmust

ui: pölö a floatba nem fér bele - nem hiszem
vagy a típuskényszerítésnél van valami - bocs de láma vagyok

[Szerkesztve]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#308) #53246592 válasza beeboy (#307) üzenetére


#53246592
törölt tag

Kicsit pongyolan: a float nem tudja abrazolni a 1e8 - 1 -et, nem eleg nagy a pontossaga hozza, igy hiaba vonunk ki akarhanyszor is 1-et a 1e8-bol, az mindig 1e8 marad.

Legalabbis en erre a következtetesre jutottam. :U

(#309) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Java servletet szeretnék írni, egyetlen problémám, hogy nem sikerül lefordítanom a szervletet, mert a javax.servlet.* és a javax.servlet.http.* osztályokat nem szereti a javac. Ami fent van az a J2EE SDK 1.4.01 valamint egy Apache Tomcat 5.5. Kellene valahol lenni egy servlet.jar fájlnak, de az egész gépen nem lelhető fel ilyen. Elvileg egy leírás azt mondja, hogy ezt kellene beletennem a CLASSPATH-ba, de ha nem találom, úgy érdekes.

Lehet, ha csináltam volna servletes topicot, jobban jártam volna, de remélem próbált már valaki ilyet készíteni és vágja, hogyan kell bekonfigolni a rendszert, hogy fordítsa nekem a servleteket...

A válasz viszonylag sürgős lenne, mert csinálom itt az üresciklusokat addig :DDD Persze nem, mert vadul yahoo-zok közben, de eddig nem akadtam rá a megoldásra.

[Szerkesztve]

-

(#310) #53246592 válasza Terminus_ (#309) üzenetére


#53246592
törölt tag

A commons/lib/ könyvtarban van a servlet-api.jar, nem ez kell neked?
Abban vannak javax.servlet.* es javax.servlet.http.* osztalyok.

(#311) Terminus_ válasza #53246592 (#310) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Valószínű, az lesz amit írtál, gondolom a doksi egy régebbi Tomcathez szól, amiben még úgy volt.

Nos beletettem a CLASSPATH-ba ezeket:

d:\Program files\Apache Software Foundation\Tomcat 5.5\common\;d:\Program files\Apache Software Foundation\Tomcat 5.5\common\servlet-api.jar;d:\Program files\Apache Software Foundation\Tomcat 5.5\common\jsp-api.jar

egyenlőre még nem nagyon érzi át a javac, hogy én szeretnék servletet fordítani. Kell még valamit csinálni ezzel?

-

(#312) BaLinux válasza Terminus_ (#311) üzenetére


BaLinux
tag

Jegyezd meg melyik osztállyal van baja a fordításnál, és azt keresd meg a jarokban.

A classpath-ban amúgy 2 féle bejegyzés lehetséges:
- ha könyvtárat adsz meg, akkor az azon belüli összes .class filet figyelembe veszi, rekurzívan, de a jarokat nem!
- jart is megadhatsz, de egyszerre csak egyet.

Tehát az általad megadott ''d:\Program files\Apache Software Foundation\Tomcat 5.5\common\'' nem jó, ha az ottani jar fileokat akartad includeolni. Egyenként fel kell sorolni őket...

Kivétel, ha az egyik jar-ban van olyan manifest.mf, amelyben leírja milyen jarokra van szüksége. Amennyiben azok az ahhoz a könyvtárhoz relatívan megadott elérési úton megvannak, akkor azok a jarok automatikusan includeolódnak, nem kell külön CP-ben megadni. Ez persze rekurzívan működik.

[Szerkesztve]

(#313) Terminus_ válasza BaLinux (#312) üzenetére


Terminus_
aktív tag

classpath-ból kiszedtem most a könyvtárat.

A hibaüzenet egész pontosan a következő:

ElsoServletem.java:2: package javax.servlet does not exist
import javax.servlet.*;
^

utána meg az ebből következő hibaüzenetek.

javac -classpath ''d:\Program files\Apache Software Foundation\Tomcat 5.5\common\servlet-api.jar'' ElsoServletem.java

és így sem szereti...

[Szerkesztve]

-

(#314) BaLinux válasza Terminus_ (#313) üzenetére


BaLinux
tag

Egészen biztos vagy benne hogy van a servlet-api.jar-ban javax/servlet könyvár, ugye? Meg hogy pontos az elérési út? Javaslom, hogy inkább mindenhova használj slasht backslash helyett, windóz alatt is. Ha ezek megvannak, akkor érdekes...
Amúgy a mérhetetlen produktivitás növekedés elősegítése érdekében javaslom, hogy használj egy jó IDE-t, és ne parancssorból szerencsétlenkedj. Én az Eclipse IDE-t használom mindenre. Ismerd meg azonnal, ha eddig nem tetted. :)

[Szerkesztve]

(#315) Terminus_ válasza BaLinux (#314) üzenetére


Terminus_
aktív tag

''Egészen biztos vagy benne hogy van a servlet-api.jar-ban javax/servlet könyvár, ugye?''

Nos, nem :) A servlet.jar kell nekem, csak az nincs a gépemen. Most így hirtelen rántottam le netről, azzal fordítva úgy tűnik megoldódik, csakhát ez kicsit nem elegáns megoldás...

Én is Eclipseztem, mindaddig, amíg olyan sorokat alá nem huzogatott nekem meg szopatott, hogy nem hajlandó lefordítani, amit parancssorból simán fordítottam. És ezzel hosszú órákat szúrtam el, mire rájöttem, nem bennem van a hiba. NetBeans-szel meg az a bajom, hogy lassú. De igazad van, jó lenne egy IDE. Lehet felteszem a legújabb Eclipse-t, hátha javítottak rajta.



-

(#316) BaLinux válasza Terminus_ (#315) üzenetére


BaLinux
tag

Akkor mit töltöttél le, amit apache tomcat néven terjesztettek, és nem volt benne ez a jar? Biztos hogy a megfelelő SDK-t, blabla?

Nem tudom milyen Eclipse-et használtál, én kb 2 éve használom _nagyon_ sokat (2.1-től), és soha nem volt olyan amit egy editorablak-bezár-újranyit művelet nem oldott volna meg. Legrosszabb esetben egy clean project. Ne csináld már :)

(#317) Terminus_ válasza BaLinux (#316) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Tomcat 5.5, ahogy már mondtam és végigzúztam egy keresést a gépen, nem volt ilyen jar. Számomra is érthetetlen. Az SDK meg a már szintén fent említett J2EE SDK 1.4.10 (2005Q1). Ezek vannak fent. Eclipset meg felteszem valószínűleg, csak mostanában nem foglalkoztam java-val. Egyébként a 3.x-es Tomcatban benne van az a jar, onnét bányásztam ki...

De akkor mindjárt lezúzom és visszarakom az egészet, megnézzük, hátha telepítésnél a ''next next next finish'' közben elnéztem valamit ;)

-

(#318) BaLinux válasza Terminus_ (#317) üzenetére


BaLinux
tag

Az ok hogy a Java SDK megvan, én a Tomcat SDK-ra gondoltam. Feltételezvén hogy esetleg van egy verzió mindenféle fejlesztői kiegészítők nélkül, meg van az SDK-s verzió. Elképzelhető, hogy tényleg az installban kell bepipálni valamit.

(#319) Terminus_ válasza BaLinux (#318) üzenetére


Terminus_
aktív tag

innét szedtem le a legújabb verziót windows binárisba:

http://jakarta.apache.org/site/downloads/downloads_tomcat-5.cgi

Igazából a gányolós verzióban már megetettem vele, szóval ha más nem akkor egyenlóre így hagyom, aztán, ha más problémája is lesz akkor legyilkolom az egészet aztán újrapróbálom. Az igazság, hogy egyetlen servletet kellett megcsinálnom és az most úgy tűnik menni fog. Ha szórakozik velem, akkor úgyis megint visszatértek ;)

Ezután lesz fincsi, ha a JSP-nél is eljátsza ezt velem...

[Szerkesztve]

-

(#320) beeboy válasza #53246592 (#308) üzenetére


beeboy
addikt

köszi, egyébként átnyálazva a könyvet otthon magam is rájöttem

de nem lenne elég ha 1e8f-et írnál?
eleve float, nem kell típuskényszerítés

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#321) Hujikolp


Hujikolp
őstag

még mindig avval a problémával szarakszom hogy nem tudom ugy megcsinálni hogy ha egy képre kattintok akkor bezárja azonnal a lapot, rákérdezés és semittevés nélkül!!!!


Plíz

(#322) BaLinux válasza Hujikolp (#321) üzenetére


BaLinux
tag

Lap, kép, micsoda?
Ha ez valami html+javascript, akkor javaslom a javascriptes topicot, mert ennek a java-hoz semmi köze.

mod: ha arra gondolsz, hogy egy browser-ablakot bezárni, akkor a válaszom az hogy nem teheted meg. Ugyanis ehhez a javascriptnek direkt nincs joga. Nem javascriptből nyitott ablakot egyáltalán nem zárhat be, javascripteset esetleg rákérdezéssel.

[Szerkesztve]

(#323) 5xl


5xl
tag

up

maffiozo nick: morr

(#324) maszat


maszat
senior tag

Szeretném megcsinálni, hogy egy szöveges fájl (txt) tartalmát egy String-et tároló tömbbe tudjam tenni (minden sor egy külön elem). Eddig ezt csináltam:

public static void main(String[] args) throws IOException {
BufferedReader fajl = new BufferedReader(new FileReader(''Adatok.txt''));
String sor = new String();
int a = Integer.parseInt(args[0]);
String[] tomb = new String[a];
int n = 0;
while((sor = fajl.readLine())!= null){
tomb[n]=sor;
n++;
}
fajl.close();

A megvalósításommal az a baj hogy a fájl sorainak számát azt manuálisan adom meg.:B
Hogyan lehet megszámolni egy fájl sorainak számát vagy hogyan inicializáljam a tömböt?

(#325) andriscs válasza maszat (#324) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Mindenképpen String tömböt akarsz használni? Mert esetleg érdemes dinamikus listával csinálni (ArrayList például). Asszem van még más dinamikus is, de én ezt szoktam használni. Kb. 2 perc alatt fel lehet fogni a használatát, és mivel arra tervezték, hogy Object-eket tároljon, minden belefér :)
Szerintem jó dolog, bár annak nem néztem utána, hogy mennyivel erőforrásigényesebb, mint a hagyományos megoldás.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#326) tronic


tronic
tag

sziasztok!

meg most ismerkedem a java-val.
az a problema merult fel, h miutan leforditottam a kivant fajlt - legyen test.java
benne egy publikus test osztaly - futtataskor ezt a hibajelzest kapom:
java test.class
Exception in thread ''main'' java.lang.NoClassDefFoundError: test/class

mit szabok el?

elore is koszonom

LaCi

[Szerkesztve]

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#327) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

ez meg hogy van?
van egy J2ME mobil játék, amely Nokia classeket használ, tehát ez a játék alapból nem fug pl motorolán. Azonban, ha a JAR-hoz hozzáfűzöm a program által hiányolt classeket (ami miatt a progi el sem indul), akkor működik (de néhány grafikai hibával, de attól még működik).

Nem úgy van, hogy ezt a telefonnak beépítve kell tartalmaznia? Ezek szerint alkalmas classekkel minden Nokia játék futtatható Motorolán?

ezek a classek emulálják a Nokia API-ját, ill kompatibilitást valósítanak meg a szabványos java api és a nokia apik között?

[Szerkesztve]

(#328) tronic válasza tronic (#326) üzenetére


tronic
tag

megvalaszolom kerdesem :).

szal az volt a gaz, h nem volt benne a classpath-ban a test.class fajlt tartalmazo konyvtar.

ennyi ;)

LaCi

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#329) 5xl válasza tronic (#328) üzenetére


5xl
tag

hiányzott a pötty a path-ban?

maffiozo nick: morr

(#330) maszat válasza andriscs (#325) üzenetére


maszat
senior tag

Köszi, próbálkozok.

Amúgy azt szeretném megvalósítani, hogy adott két txt fájl, mindkettőben szavak vannak(minden sorban egy) és a program hozzon létre egy txt-t melyben azok a szavak vannak, melyek mindkét fájlban előfordulnak.

(#331) andriscs válasza maszat (#330) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Igen, erre nagyon is jó az a szerkezet. Remélem, hogy sikerül megoldanod. :)

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#332) 5xl


5xl
tag

OFF

hogy miért lett JAVA a nyelv neve?
mert egy java nevű kávét iszogattak közben a programozók

tiszta szerencse, hogy nem OMNIÁT ittak
most OMNIA topic lenne a cím...
;] :DDD :D :C

maffiozo nick: morr

(#333) _Petya_ válasza maszat (#330) üzenetére


_Petya_
őstag

Ha nem sikerül, és sürgős, délutánra összedobom, és felteszem.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#334) 5xl válasza _Petya_ (#333) üzenetére


5xl
tag

ez engem is érdekelne

maffiozo nick: morr

(#335) Miracle válasza 5xl (#332) üzenetére


Miracle
senior tag

kavezgatas helyett inkabb egy feloldalas egyseges nevadasi konvenciot kellett volna felvazolniuk, vagy ranezni objektiv szemmel az AWTre, es kidobni a francba relase elott, venni nehany QT licenszt es QT-wrappert tenni az APIba ;]`

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#336) _Petya_ válasza 5xl (#334) üzenetére


_Petya_
őstag

Nos, elsore egy tokeletesen unhatekony algoritmus, beolvasod mindket file-t soronkent (BufferedReader, FileReader) egy-egy ArrayList-be. Kersz az egyikre egy Iterator-t, vegigmesz vele a kollekcio elemein, es mindegyik elemre megnezed, hogy a masikban is benne van-e (oda is kersz egy Iterator-t). Ha mindkettoben benne van, kiirod, ha nincs, akkor nem. Ha valakinek van jobb otlete, irja le nyugodtan, az egyetemen nekunk igy tanitottak... valoszinu, hogy igy nagyon lassu lesz.

Amugy regebben poenbol irtam szovegben string kereso programot pascalban, c-ben, java-ban, és awk-ban. Szerintetek melyik volt a leglassubb? :D

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#337) 5xl válasza _Petya_ (#336) üzenetére


5xl
tag

awk - nem tudom, de gondolom MESSZE a java

maffiozo nick: morr

(#338) _Petya_ válasza 5xl (#337) üzenetére


_Petya_
őstag

Nyertél, a Java baromi lassú volt, az awk pedig szinte azonnal végigfutott egy 200 oldalas szövegen...
Amit írtam, az alapján meg tudod írni, vagy kódoljam le neked?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#339) sztibor


sztibor
csendes tag

Sziasztok!

Jscript-tel kapcsolatosan lenne egy kérdésem, méghozzá az, hogy tud-e valaki vmilyen fejlesztő eszközt hozzá.
(jó lenne valami okosabb cucc, ami pl. ismeri a fv-eket, típusokat, és nem csak szinezget)

Köszi: Tibi
:))

(#340) _Petya_ válasza sztibor (#339) üzenetére


_Petya_
őstag

Udv!

Rossz helyen jarsz, a Java nem JavaScript! Teljesen mas a ketto.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#341) 5xl válasza _Petya_ (#338) üzenetére


5xl
tag

ha nem nagy kérés légyszíves!
minden tipp érdekel!

maffiozo nick: morr

(#342) BaLinux válasza 5xl (#341) üzenetére


BaLinux
tag

Ezzel a két fileban előforduló közös szavak problémájára javasolnék egy normális (értsd hatékony :) ) algoritmust:

1. mindkét listát beolvasva pl. lexikografikusan rendezed őket egy-egy vektorba, legyenek ezek: v1, v2
2. k=0, j=0
3. do
4. ha v1[k]<v2[j] akkor k++
5. egyébként ha v1[k]>v2[j] akkor j++
6. egyébként nyilvánvalóan v1[k]==v2[j] teljesül tehát találtunk egy közös elemet; k++, j++
7. while k<v1.length && j<v2.length

Az egyező elemeket a 6-os lépésben el lehet tenni egy másik vektorba.

[Szerkesztve]

(#343) Miracle válasza BaLinux (#342) üzenetére


Miracle
senior tag

eheh hat ez sztem nem tul optimalis megoldas ;)
ime az en otletem:
olvasod az egyik filet, es pakolod bele az elemeket gondolkodas nelkul 1 hashtable-be.
aztan amikor vegeztel elkezded olvasni a masik filet, es minden szora rakeresel a hashtable-ben, ha megtalalod akkor kiirod kimenetre, (es ha csak egyszer kell kiirni akkor torlod a hashtable-bol, ha tobbszor is lehet akkor ez a zarojel targytalan) es olvasol tovabb :)
ez kb 6 sor amit en most felvazoltam, es szerintem gyorsabb is, es kevesebb memo kell hozza, mint a ket vektoros megoldashoz :P

szerk: hashtable helyett valamilyen set-szeru dologba megjobb volna, foleg ha hash-alapu, de nem tudom van-e ilyen adatszerkerkezet alapbol az APIban

[Szerkesztve]

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#344) BaLinux válasza Miracle (#343) üzenetére


BaLinux
tag

Gondoltam a HashSet-re, de elvetettem, mert az kezdőknek esetleg kevésbé érthető hogy mért jó az. :)
Amire gondoltál az a HashSet, ilyen van, rendben. Elvileg a beillesztés/keresés O(1) idejű benne, de pl. telítettség függvénye a konstans szorzó és alapvetően elég nehéz megjósolni. Összességében tehát O(n+m) lépés lenne a HashSetes módszer. A rendezéses módszer garantált O(nlogn)+O(mlogm), meg még min(n,m) lépés.
Attól függ hogy átlagban, vagy legrosszabb esetben hogyan kell teljesítenie az algoritmusnak. :)

(#345) Miracle válasza BaLinux (#344) üzenetére


Miracle
senior tag

hat a java stringeknek brutalisan jo hash-algoritmusa van, szoval hogyha 32 biten >5% utkozest elo tudsz idezni egy gyuruk-ura _univerzumnal_ kisebb mennyisegu texttel akkor ___nagyon___ ajanlott volna vasarolnod egy lottot ;] nade viccet felreteve a te megoldasodon lehetne javitani, ha irank vektorokra egy radix-elore/radix-vissza rendezest es azt nyilvan nem teljes, hanem mondjuk atlagos melysegig rakuldjuk a vektorra, a maradekot meg sima quicksorttal rendezzuk :)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#346) 5xl válasza BaLinux (#342) üzenetére


5xl
tag

köszi!

maffiozo nick: morr

(#347) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Egy kis gondom van, mert az

iframe

mindig csinál nekem egy keretet, de ezt nem tudom eltüntetni. Mivel lehet teljesen eltüntetni?

(#348) Elrood


Elrood
őstag

Valaki tudja, hogy lehet .java forrásból futtatható fájlt csinálni?
SDK, és NetBeans IDE van jelenleg nálam.
(Gondolom JVM kell, az megvan.)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#349) Miracle válasza Elrood (#348) üzenetére


Miracle
senior tag

a fordito neve javac, de ehhez millio es millio kapcsolora lesz szukseged valoszinuleg, bizonyos technikak tobbkoros forditast igenyelnek, es persze lehet maket vagy antot is hasznalni, illetve megnezheted, hogy esetleg gcj is le tudja forditani a programot, ha minden olyan osztaly implementalva van mar amit hasznalsz. :)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#350) Elrood válasza Miracle (#349) üzenetére


Elrood
őstag

Megnéztem a javac helpjét, és sajna ilyen kapcsolóra nem leltem.
De miután helyesen beütöttem a kérésemet a google-ba, kiadott egy progit:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.