Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Huhh, ha meglesz valahol az, hogy mi volt a zh Javaból, akkor felrakom majd... Itt fogtok hüledezni, de tényleg. :Y

I am having fun staying poor.

(#552) Jester01 válasza andriscs (#550) üzenetére


Jester01
veterán

Az exception ezért van:

Enumeration eu=sc1.state.successors(sc1.state);
tmp.add(eu);


Itt ugyanis egy vektort adsz hozzá a tmp-hez, amiből később Successor-t akarsz kivenni.

Sajnos állatira nem látom át a list, list2, list3, tmp nevű változók szerepét :(

Jester

(#553) andriscs válasza Jester01 (#552) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

A lényeg az, hogy a successors metódus Enumeration-öket ad vissza, tehát ezekre nem hívhatod state.successors-t, hanem csak a Successor.state-re, amibpől egy Enumeration-be több is lehet. Ha meg tudod oldani, ki is veheted ezeket a listákat, és ha valahogy egyszerűbben megoldhatod, ha lehet. Elvileg így is működnie kellene, csak mégsem. :)
Ha van még kérdésed, hogy mi nem világos, kérdezz.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#554) Jester01 válasza andriscs (#553) üzenetére


Jester01
veterán

Megnézted a hibát amit írtam?

Jester

(#555) andriscs válasza Jester01 (#554) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Igen, igazad van, rosszul írtam. Átírtam a list=tmp sort így list=list3, így nincs exception.Most viszonbt tényleg nem értem, hogy miét nem megy, hiszen csak annyi kellene, hogy a kezdi újra a ciklust, de mégis visszaad olyan successor-okat, akik nem felelnek meg a feltételnek. :F

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#556) Jester01 válasza andriscs (#553) üzenetére


Jester01
veterán

Jah, még azt sem találtam meg, hogy a duplikátumokat hol szűröd ki.
Ez ugye egy gráf, ahol ugyanabba az állapotba több úton is el lehet jutni, illetve az is lehet, hogy a következő lépés pont visszacsinálja az előzőt. Ezt ellenőrzöd valahol?

Jester

(#557) andriscs válasza Jester01 (#556) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Azokat szűri ki, amiket a validperators nem engedáélyet (így van az pl. hogy a 3-as tagnak nincs gyereke).
A linken található doksiban van egy rajz a fáról, ami szimbolizálja, hogy hogy megy a keresés. Ebből lehet látni, hogy miket szűr ki a program.
Az utolsó kérdésed, hogy visszacsinálja az előzőt, azt hogy érted?

[link]

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#558) Jester01 válasza andriscs (#557) üzenetére


Jester01
veterán

Ha jól látom a műveletek mindegyike visszafordítható, mert eleget tesz a feltételnek. Tehát kapásból minden állapotból vissza lehet menni az előzőbe és ezt a validOperators engedélyezi is.
A belinkelt doksiban levő gráfot nézve a harmadik szinten lévő (3,3,B) állapotokat mind kihúzta, mert az a kiindulási állapothoz visz vissza.
A (2, 3, B) állapotot pedig két úton is elérte, a (2,2,J) és az (1,3,J) állapoton keresztül. A másodikat át is húzta: ''jó állapot, de már szerepelt'' megjegyzéssel.

Szóval ezeknek az eseteknek a lekezelését nem látom. Egyszerűbben fogalmazva: biztos, hogy rossz állapotok kerülnek a listába, és nem a duplikátumok miatt van benne túl sok elem?

Jester

(#559) andriscs válasza Jester01 (#558) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

De lehetséges, csak nekem az tűnt fel, hogy nagyon szabályosan minden szülőnek 5 gyereke van. ezért gondotlam arra, hogy csak úgy random csinál successor-okat. Valószínűleg azt nem ellenőrzi, hogy volt-e már ugyanilyen elem, csak azt ellenőrizni megint nem kis meló. Meg tudjuk ezt beszélni MSN-en, vagy folytassuk itt?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#560) Jester01 válasza andriscs (#550) üzenetére


Jester01
veterán

így a 3. szinten már 15 Successor van, holott csak 5 kellene, hogy legyen.

Ja, hogy ebben akkor még benne vannak a duplikátumok. Oké, kezdem átlátni :)

MOD: jöhetsz MSNre, ha akarsz

[Szerkesztve]

Jester

(#561) Jester01 válasza andriscs (#557) üzenetére


Jester01
veterán

Khm, rossz a gráf a doksiban :(((
A (3,2,J) nem megengedett állapot, hiszen többen vannak a kannibálok.

Kicsit átalakítottam a kódot, ebből látszik, hogy alapvetően jól működik, csak a sok listás varázslásban elvesztél. [link]
Megcsináltam a már érintett állapotok kiszűrését is. Neked majd a költségeket figyelembe kell venni, én most simán nullát írtam mindenhova.
Futás eredmény minta:

Misszionáriusok:3, Kannibálok:3, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 1 0 )
Creating Level 1
(Misszionáriusok:2, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: true 2 1 )
(Misszionáriusok:1, Kannibálok:3, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: false 3 1 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:1, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: true 4 1 )
(Misszionáriusok:2, Kannibálok:3, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: false 5 1 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: true 6 1 )
Level 1 raw count = 3
(Misszionáriusok:2, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: true 2 1 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:1, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: true 4 1 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: true 6 1 )
Level 1 pruned count = 3
(Misszionáriusok:2, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: true 2 1 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:1, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: true 4 1 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: false, isAllowed: true 6 1 )
Creating Level 2
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:3, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 7 2 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 8 2 )
(Misszionáriusok:2, Kannibálok:3, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: false 9 2 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:3, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 10 4 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 11 4 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:3, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 12 6 )
Level 2 raw count = 5
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:3, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 7 2 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 8 2 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:3, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 10 4 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 11 4 )
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:3, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 12 6 )
Level 2 pruned count = 1
(Misszionáriusok:3, Kannibálok:2, Hajó bal parton van?: true, isAllowed: true 8 2 )

[Szerkesztve]

Jester

(#562) concret_hp


concret_hp
addikt

olyat szeretnék csinálni, hogy egy ablakba 1 csomó mindent kiiratok, de külön-külön. Hogyan lehet olyat csinálni, hogy ne kelljen minden feliratnak label, hanem mintha ilyen dosablak szerű lenne, úgy iratnék bele (ilyen system.out.printl-hez hasonló cvucc kéne csak ablakra.(a kereső a printre meg folyton a nyomtatást dobja ki ugyh, nem tudom megtalálni leírásokban :S)) ? (mondjuk ha vissza lehetne görgetni az még jobb lenne...)
remélem érthető, hogy mit szeretnék :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#563) concret_hp válasza concret_hp (#562) üzenetére


concret_hp
addikt

UP
helpme

vagy fullba vagy sehogy :D

(#564) concret_hp


concret_hp
addikt

vagy valaki mondja meg plz, hogy hogyan lehet létrehozni egy txt filet és hogy hogyan lehet bele írni utána.

bocsi ha túl egyszerű dolgokat kérdezek :B

vagy fullba vagy sehogy :D

(#565) andriscs válasza concret_hp (#564) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Itt találsz ppéldát a file beolvasásra és kiírásra.

[link]

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#566) chop


chop
őstag

tudtok ajanlani egy jo java konyvet? olyan kene, ami az alapoktol taglalja a nyelv szintaktikajat, fuggvenyeit, eljarasait, stb. Szkriptnyelveken kodoltam mar, szoval nem teljesen idegen tolem ez a tema.
koszi.
(ha lehet, akkor ne tobb tizezer ft legyen:) )

(#567) Diskcopy válasza chop (#566) üzenetére


Diskcopy
tag

Ha, tudsz angolul, akkor van sok free e-book a témában, illetve amazonról rendelhetsz jó könyveket. Magyaro-n még nem nagyon láttam jó könyvet, de ilyen Angster Erzsébet féle Objektumorientált tervezés és programozás, Java I-II, kezdésnek megfelelne neked. Magyar könyvekkel az a baj, hogy régiek, ezáltal max 1.3-1.4-es javat taglalják, 5-ös sehol, vagy csak nagyvonalakban. Amúgy inkább bízom egy eredeti nyelvű könyvben, mint a magyar félrefordítottban, de ez csak privát.. nagy könyvesboltokat nézzd meg hátha találsz, illetve antikváriumokban, ha tényleg csak alap kell. De én még mindíg a free e-bookokat ajánlom angolul..

(#568) Diskcopy válasza concret_hp (#562) üzenetére


Diskcopy
tag

Erre meg egy scrollpane illetve JTextArea kéne neked, aztán Appendolni bele a sorokat, márha még nem sikerült megoldani.

(#569) chop válasza Diskcopy (#567) üzenetére


chop
őstag

kosz a tippet, utananezek

(#570) andriscs


andriscs
aktív tag

Hi!

A következő kérdésem érdekes lesz: meg lehet azt oldani, hogy amikor fut egy progi, és a konzolt használja, akkor az á,é.ő,ű betüket is kiírja? Mert egyelőre helyettük csak mindeféle ábrák jönnek elő. :)

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#571) Blackmate


Blackmate
senior tag

Valaki el tudná magyarázni pár mondatban a fedő osztályok lényegét, és hogy mire jók? Holnap vizsgázok Java-ból, és nem állok a helyzet magaslatán :(

(#572) andriscs válasza Blackmate (#571) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Bár ez a leírás angol, de a lényeg benne van: [link]

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#573) concret_hp


concret_hp
addikt

Valaki tudna segíteni nekem?
valami egyszerű jav környezet kellene nekem egyetemen net-beans-sal szaraokdtunk, de az egyenlőre túl bonyolult, hogy összevissza áálítgassam hogy ilyen projekt olyan projekt meg mittoménmi.
szóval valami egyszerű javás környezet kéne nekem, ahova beírom a kódot és kész.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#574) andriscs válasza concret_hp (#573) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Máshol is ezt ajűlották bőszen:
[link]

Remélem, hogy elég lesz. :)

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#575) concret_hp válasza andriscs (#574) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi, bár még nem próbáltam ki de asszem valami ilyesmire gondoltam. :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#576) concret_hp


concret_hp
addikt

jókis magyar nyelvű doksikat hol lehet találni?
vmi olyan lenne a legjobb h na ami c++ban ez az java-ban ez. és így meg így kell használni. De más, jól használható java doksik is jól jönnének :U
tudom h gugli meg minden de az kiad 20 millió találatot. :U

előre is köszi ha valaki tud valami jó linket :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#577) concret_hp válasza concret_hp (#576) üzenetére


concret_hp
addikt

UP

vagy fullba vagy sehogy :D

(#578) Immy


Immy
őstag

Még csak most tanulom a javat és lenne 1 kérdésem:
Olyan programot tudnátok írni, hogy amit beirok számot azt átlakítja betüvé?
pl:1561 -->ezerötszázhatvanegy
fontos lenne
Thanks előre is: ImmY

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#579) dantes válasza Immy (#578) üzenetére


dantes
tag

Igen, tudnánk. :D

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#580) dantes válasza concret_hp (#576) üzenetére


dantes
tag

Java útikalauz programozóknak. Ez ugyan egy könyv, de szvsz ebből érdemes tanulni, van benne egy külön fejezet c++ programozóknak.

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#581) tütüke válasza concret_hp (#576) üzenetére


tütüke
tag

szia!
Én ugyan nemrég kezdtem el tanulni a java-t, de van egy könyv, ami nagyon érthetően fogalmaz, és nagyon-nagyon jó (nemcsak az én véleményem szerint):
Angster Erzsébet: Objektumorientált tervezés és programozás Java. Ez 2 kötetes. Bátran ajánlom mindenkinek.
Üdv: tütüke

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#582) Tanya-


Tanya-
tag

Hi!

Kis segítség kéne, ha grafikus java progrmot inditok akkor kb 10-30 másodpercig teljes fekete képernyö, egérrel amit néhe tucc mozgatné néha nem, s utána visszajön a windoz, s a java progi hátsó tipik javas szürke háttere, ill a funkciok is mennek, de nem jelenit meg semmit, de ha találomra ráviszed egeret egy gonbra pl akkor az ott van, mert vált az egér. Na ez igy nekem nem igazán jo :Y 1.5, s 1.4.2 t is probáltam de semmi, most nyomtam ujra windozt s azota csinálja. Valami javaslat?

(#583) RAM válasza dantes (#579) üzenetére


RAM
őstag

:DDD

Csak tisztán

(#584) Tanya- válasza Tanya- (#582) üzenetére


Tanya-
tag

Má nem kell megoldottam, java nem szereti uj videokártya drivert, csak régit

(#585) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Hali!

A következő a problémám. Most kezdek el foglalkozni a Java-val mélyebben, és a JDK demójában lévő applet-ek Iexplorerben nem hajlandóak futni, a következő hibaüzenettel megtoldva:

alt=''Your browser understands the <APPLET> tag but isn't running the applet, for some reason.'' Your browser is completely ignoring the <APPLET> tag!

Eredetileg a JRE 1.5.0_06 volt csak simán fenn, most felraktam hozzá a JDK 1.5.0_06 -ot de amikor a telepítésnél be lehetett állítani a Public JRE -telepítést, azt kihúztam, gondolva hogy az már úgyis fenn van. Explorer és Java is frissítve volt/van. Azt már korábban is észrevettem, hogy bizonyos dolgok nem futnak explorerben, csak Ffoxban, de nem igazán foglalkoztam vele. Most viszont zavar a dolog. A lenti link az applet-es oldalra mutat, ott bármelyik demóra kattanok, a fenti üzenetet írja ki.

[link]

Mi lehet a megoldása a dolognak?


[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#586) QuarK


QuarK
senior tag

A következő dilemmám van: Be kell olvasnom egy fájlból egy mátrixot. Tetszőleges szélesség és magasság, pl.:

1 0 0 0
0 1 0 0
0 0 1 0
0 0 0 1

Ugye a dinamikus méret miatt int tomb[][] típust használok, viszont ezt inicializálni kell. Per pill megoldásként kétmenetes értelmezőt írtam, első menetben végigfut, és eltárolja a szélességet és magasságot; második menetben először tomb = new int[magassag][], majd soronként tomb[y] = new int[szelesseg], es aztán tárolom el az értékeket. Volna erre valami egyszerűbb megoldás?

[Szerkesztve]

(#587) QuarK válasza BlacKSouL (#585) üzenetére


QuarK
senior tag

Én a JRE 1.5.0_05-re toltam fel a JDK 1.5.0_06-ot (NetBeans kombóval), és ott is valamiért összeakasztotta a bajszot a kettő; ha van időd és türelmed, szerintem szedd le a JDK-t, majd utána a JRE-t is, pucolj ki minden hátramaradó nyomot, és csak a JDK-t tedd fel frissen, ropogósan.

(#588) Jester01 válasza QuarK (#586) üzenetére


Jester01
veterán

Igen. Ha a formátumot változtathatod, akkor a legegyszerûbb ha beleírod a méretet az elsõ sorba. Ha a formátum kötött, akkor pedig használhatsz valami dinamikus tömböt (ArrayList, Vector)

Jester

(#589) QuarK válasza Jester01 (#588) üzenetére


QuarK
senior tag

Kötött a formátum.
Az ArrayList szimpatikusnak tűnik, de kissé átláthatatlanná tenné a kódot... Főleg, mikor össze kell szorozni a két mátrixot, illetve mindkettő inverzét és determinánsát kell számolni. Legalábbis első látásra így tűnik; de majd miután befejeztem a jelenlegi módszerrel (Kódban nem olyan vészes, kétszer hívom meg a parse( boolean firstpass) eljárást, egyszer true, másodszor false paraméterrel; persze ez nem a legelegánsabb :U), átírom emilyenre is; aztán összevetem. Köszi :)

[Szerkesztve]

(#590) Jester01 válasza QuarK (#589) üzenetére


Jester01
veterán

Miután betöltötted már átrakhatod normál tömbbe. A beolvasó kód bonyolítása és extra memória használat árán tudod megspórolni a kétszeres beolvasást.
Azt, hogy ennek adott szituációban van-e értelme már neked kell mérlegelni.

Én mindenesetre csinálnék egy int[][] Load(string Filename) függvényt és akkor azt implementálhatod többféleképpen. Vagy eleve egy absztrakt mátrix osztállyal indulnék, aminek van egy Item(x, y) metódusa (operátora vagy ami tetszik) amit a leszármazottakban szépen implementálhatsz többféleképpen.

Jester

(#591) QuarK válasza Jester01 (#590) üzenetére


QuarK
senior tag

Igen, én is gondolkoztam egy mátrix osztály létrehozásán; viszont amin dolgozok, egy Programozás I kötprogi; és második Java programom... De ha majd kicsit előrébbhaladunk/haladok, akkor majd belemegyek ilyen nyalánkságokba is... Jelen pillanatban ez az egész objektumorientáltság szokatlan nekem; én még DOS-os C programokon nőttem fel :)

(#592) Hajnika


Hajnika
csendes tag

Hello!

A következő példával nem boldogulok-
5 betus szót kell kitalálni, úgy hogy szavakat írunk. A program megadja, hogy az adott szó hány betuje van a keresendo szó betuivel azonos helyen. Addig kell tippelni, amíg entert nem utnek, vagy ha kitaláltak a szót. Majd a tippeket ki kell íratni.
Tudtok segíteni?

(#593) QuarK válasza Hajnika (#592) üzenetére


QuarK
senior tag

import java.io.*;
import java.util.*;

public class Main
{
 public static void main(String[] args) throws Exception
 {
  String kitalalando, probalkozas;
  int mennyi_jo;

  // Igy tudunk a billentyuzettrol beolvasni
  BufferedReader br = new BufferedReader( new InputStreamReader( System.in));
  // Feladvany bekerese
  System.out.println( ''Kitalalando szoveg:'');
  kitalalando = br.readLine();
  // Ciklus, amig nem egyezik meg minden betu
  do
  {
   // Probalkozas bekerese
   System.out.println( ''Próbálkozás:'');
   probalkozas = br.readLine();
   // Sima Enter, kilepunk
   if ( probalkozas.length() == 0)
    break;
   mennyi_jo = 0;
   // A ketto kozul amelyik a rovidebb, addig ellenorzunk csak
   int min = kitalalando.length() < probalkozas.length() ?
    kitalalando.length() : probalkozas.length();
   // Megszamoljuk, a jo helyen levo, megegyezo karaktereket
   for ( int i = 0; i < min; i++)
    if ( kitalalando.charAt( i) == probalkozas.charAt( i))
     mennyi_jo++;
   System.out.println( ''Megfelelo helyen levo karakterek szama: '' + mennyi_jo);
  } while ( mennyi_jo != kitalalando.length());
 }
}

[Szerkesztve]

(#594) Jester01 válasza QuarK (#593) üzenetére


Jester01
veterán

Majdnem jó. Elsõ ránézésre csak annyi baj van vele, hogy azt is elfogadja, ha a beírt szó hosszabb mint a kitalálandó szó, elég ha azzal kezdõdik.

Jester

(#595) QuarK válasza Jester01 (#594) üzenetére


QuarK
senior tag

Akkor a ciklusfeltételt erre kell cserélni, ha jól tippelek:

while ( mennyi_jo != kitalalando.length() ||
          kitalalando.length() != probalkozas.length());


[Szerkesztve]

(#596) QuarK


QuarK
senior tag

Nincs a NetBeans-nél valami kompaktabb (és gyorsabb) fejlesztőkörnyezet Java-hoz?

(#597) andriscs válasza QuarK (#596) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Vannak egyszerűbbek, például a Jedit (asszem így hívják). Ez annyira egyszerű, hogy nem lehet vele nem boldogulni. A kódoláshoz optimális, mert van benne highlight syntax, de semmi egyéb extra segítség. A kettő között (Jedit és Netbeans) nem tudom, hogy van-e köztes, gyors de egyszerű megoldás.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#598) QuarK válasza andriscs (#597) üzenetére


QuarK
senior tag

Olyanra volna szükségem, amiben fordítani is lehet... Az se baj, ha olyan komplex, mint a NetBeans, de könyörgöm, ne Java-ban legyen megírva... Megőszülök, mire egy-két dolgot végrehajt...

(#599) czappa


czappa
aktív tag

Sziasztok!
Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne, de sehogy sem találom rá a választ (neten kerestem).

Tehát: Hogyan tudok egy metódusban CÍM szerint átadni (asszem erre mondják h referencia azserint). Mert ugye pl. egy int érték szerint adódik át, tehát ha a metódusban változtatom az értékét, akkor a az eredeti értéke változatlan marad; itt segítene a referencia szerinti átadás.
Előre is köszi!

(#600) robisz válasza czappa (#599) üzenetére


robisz
senior tag

Helló!

A primitív típusok MINDIG érték szerint adódnak át (nincs is referenciájuk).
Az befoglaló osztályok (Integer, Long) referencia szerint adódnak át, ezeknek
viszont nem tudod változtatni az értékét :O
(Erre egyébként nem tudok rájönni mi értelme...)
Ha mindenképp erre van szükséged akkor csinálj egy saját osztályt aminek
egyetlen int adattagja van get és set metódusokkal...

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.