Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) andriscs válasza Diskcopy (#450) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

A MediaTracker-es rész konkrétan így néz ki, mindent kipróbáltam, de nem jó:


background = Toolkit.getDefaultToolkit().getImage(''kep.jpg'');

mt = new MediaTracker(this);
mt.addImage(background, 0);
try{
mt.waitForAll();
mt.waitForID(0);
}catch(Exception e){Thread.currentThread().interrupt();
}



Aztán még a paint-be is beleraktam:


if(mt.checkAll()==true)
g.drawImage(background,x.width/2-350,x.height/2-250,this);



Van más ötleted?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#452) Diskcopy válasza andriscs (#451) üzenetére


Diskcopy
tag

MediaTracker mt = new MediaTracker(this);
mt.addImage(img,0);
try{ mt.waitForID(0); } catch .... elég ennyi, nem kell waitForall, csak ha több van.
a paintnél meg mt.checkID(1)==true, ha betöltötte.

az lehet szerintem, hogy a mérete nem annak megfelelő, amekkoránál kirajzolod., vagy próbáld meg egy panelra rátenni.. tehát akármilyen class extends JPanel, konstruktorban beolvasni, paintComponentben meg gr.drawImage..., és akkor ezt a panelt valahol kitenni., lehet valami más miatt esik össze.
Ha méretezni kéne, akkor ujKep=img.getScaledInstance(szelesseg, magassag,Image.SCALE_FAST);
Azt próbáltad, hogy az 1,1 koordinátákba rakatod ki? tehát nem így: x.width/2-350,x.height/2-250 hm?

(#453) Blackmate


Blackmate
senior tag

Gyors kérdés:

Hogyan lehet a számokat szép, 2-3 tizedesjegyre formázni?

pl.: a 7,49645629687567569756375-et 7,496-nak írja ki.

(#454) andriscs válasza Diskcopy (#452) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Megvan a megoldás. Az volt a hiba, hogy a főablak méretet beállítottam, és utána maximalizáltam, így a paint csak addig tudta rajzolni a képet, amig az ablak setSize-a engedte neki. Most viszont jó. De újabb hiba van. Most nem rajzolja ki elsőre, hiába van MediaTracker, meg WaitForID, nem használ. Erre valami ötlet? :)

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#455) andriscs válasza andriscs (#454) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

100%, hogy nem működik a MediaTracker waitForID-ja, mivel még sehol a kép, de már az mt.checkID-ja true-t dob, tehát ezzel a módszerrel nem hiszem, hogy menni fog a kirajzoltatás elsőre. Valami mást kell keresnem. :(

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#456) andriscs válasza andriscs (#455) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Kipróbáltam más módszert is, mégpedig a direkt egy kép beöltésére tervezett ImageIcon betöltővel. Ami nagyon bíztató volt: ''The ImageIcon constructor will block (i.e. not return) until either the image loads or the address is deemed invalid.'' (forrás: [link]
De sajnos még sehol a kép, és már fut a paint. Azt hiszem, hogy úgy meg lehetne oldani, ha a paint-tet elrejtem valami szálban, és csak invokeLater-rel indítanám el, de annyit meg nem ér az egész, hogy egy kép kedvéért szálakkal bajlódjak.
Szóval semmi változás, egyáltalán nem jelenik meg a kép. :(

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#457) Diskcopy válasza Blackmate (#453) üzenetére


Diskcopy
tag

hm, elsőre a DecimalFormat jut eszembe. pl:
DecimalFormat df1 = new DecimalFormat(''####.000'');
System.out.println(df1.format(1234.56));

#### integer 000 pedig a maradék természetesen, úgy állítod be ahogy szeretnéd.

(#458) Diskcopy válasza andriscs (#456) üzenetére


Diskcopy
tag

Miért nem teszed ki egy panelra a képet? lásd itt: [link]
Amúgy meg szerintem működik az a waitForID, csak a paint-el lesz már megint gond, hogy hamarabb lezavarja a dolgot.. Prób meg a panelos dolgot, én mindíg így teszem ki.

(#459) andriscs válasza Diskcopy (#458) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Hát itt az évszázad megoldása! Semmi drawImage meg egyéb szarságok :) Nincs paint buzerálás. Komponensek a köbön :D
Annyi kell, hogy file-két beolvasom, és utána egy JLabelbe belerakom, és akkor látszik amikor én akarom, mert setVisible false vagy true :)
Szóval itt a megoldás, 4 sor az egész.
[link]

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#460) LordX válasza andriscs (#443) üzenetére


LordX
veterán

:F [kép] [kép]

Minden fájl olvasás végén EOFException dobódik!!! (EOF = End Of File)

(#461) LordX válasza Blackmate (#453) üzenetére


LordX
veterán

1.5-ösben vagy 5.0-ban, vagy mittudoménhogyhívják van System.out.printf, ami olyan, mint C-ben. Olvasd el a hozzá tartozó Javadocot.

(#462) Diskcopy válasza andriscs (#459) üzenetére


Diskcopy
tag

ImageIcon icon = new ImageIcon(''middle.gif'');
aztán JLabel-t meg simán kirakod. Ennyi is elég, én nem olvastatnám be feleslegesen.Ja és ez csak 2 sor :)

(#463) andriscs válasza LordX (#460) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Az vol a baj, hogy a kiírásnál PrintSream-et használtam println-al, és a beolvasásánél meg DataInputStream-et readUTF-fel. AMikor a kiírásnál is áttértem DataOutputSream-re és writeUTF-re, utána jó volt. :)

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#464) andriscs


andriscs
aktív tag

Hi!

Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e, hogy változókra hivatkozzak változókkal. Tehát pl van 15 JTextField-em, és szeretném mindegyikbe ugyanazt az éretéket bevinni. Na most vagy egyenként setText-telem őket, vagy keresek valami intelligensebb megoldást, pl, ilyesmit hogy
for(int x=0;x<15;x++)
tf+x.setText=''hello'';

Tudom, hogy így nem lehet, de valami ilyesmi megoldás kellene. Remélem, hogy valaki tud ebben segíteni. Valami hasonló kellene, mint ami PHP-ben van. :)

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#465) andriscs válasza andriscs (#464) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Jót kérdeztem, mi? ;)

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#466) Diskcopy válasza andriscs (#465) üzenetére


Diskcopy
tag

Én tömbbe tenném, ha már olyan sok van, és akkor tömbazonosítóként állítgatnám.

Hogy on is legyek: NetBeans 5.0 Beta 2 megjelent, aki használná.
[link]

(#467) andriscs válasza Diskcopy (#466) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Megcsináltam tömbként, így jóval kevesebb sor lett természetesen. Köszi a tanácsot!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#468) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egy meglehetősen láma kérdés: melyik package-t kell importálni, hogy lehessen szionuszt, cosiunust, meg ilyesmit számoltatni, s utána melyik függvénnyel? Köszi...

I am having fun staying poor.

(#469) Drizzt válasza Drizzt (#468) üzenetére


Drizzt
nagyúr

ok, megvan. :U

I am having fun staying poor.

(#470) Diskcopy válasza Drizzt (#469) üzenetére


Diskcopy
tag

Math, bár tudom megvan, csak nehogy megszívd, mert radiánban számol.. Math.toRadians-t használjad előszeretettel :)

(#471) Drizzt válasza Diskcopy (#470) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Köszi, de arra már írtam egy saját kis átalakítót, mire szóltál. Éppen egy nagyházival szopok... A lényege az, hogy van két kis tank, az egyiket én, a másikat az ellenség irányítja, valós időben mennek az események, s a golyó röppályája a ferde hajítás fizikai képleteiből számolandó.

I am having fun staying poor.

(#472) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Megcsináltam nagyjából a cuccot, de rögtön van gond...
Azt írja, amikor futtatni akarom, hogy nincsen main class. Na most, van nekem egy Frame-ből származó GameWindow, abból GameEngine, aminek van egy loopja(MyThread), meg egy load függvénye... a konstruktora nekem pont jó lenne main függvénynek? Mit tegyek? A netbeans folyton azt írja, hogy nincsen main class, hiába hozok létre akár egy különállót is magam...(Pedig van benne public static void main(String[] args){ ...} is...) :F

I am having fun staying poor.

(#473) Diskcopy válasza Drizzt (#472) üzenetére


Diskcopy
tag

Hi!
A Class neve= file neve is? kis nagybetűk egyeznek?
Ha jobb klikk a főclassodon Run-ként futtatod sem megy?
Amúgy térj át Eclipsere, barátságosabb lesz hidd el.

(#474) Drizzt válasza Diskcopy (#473) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Helló, ez volt a gond, nem egyezett a file neve, bocs, hogy ilyen hülységgel zaklattalan, de tényleg nagyon gagyin tanították ezt nekünk. Összesen 4 gyakorlat volt egész félévben, aztán tanuljunk meg abból javazni, meg egy elmagyarázott slide-ból... :Y

Most már fut, de nem csinál semmit, amit kéne, s a mainem azt írja, hogy dob egy NullPointerExceptiont, amikor példányosítom a GameEngine-t, s nem tudm miért? :S

A GameEngine végső soron a Frameből származik, s a konstruktora onnan örökölt, egy stringet vár, így pinicializáltam:
GameEngine a=new GameEngine(''lőjj!'');

hm... hol itt a nullpointerexception oka? :F

I am having fun staying poor.

(#475) Drizzt válasza Drizzt (#474) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha csinálok rá egy try catch blokkot, s elkapom, s kilépst adom instrukciónak a NullPointertException esetére, akkor tényleg kilép, tehát tényleg fellép ez a dolog... :F

I am having fun staying poor.

(#476) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nah, volt egy pár, amire rájöttem, hogy mitől van, de van mégegy, most annak az okát keresem...

I am having fun staying poor.

(#477) Diskcopy válasza Drizzt (#476) üzenetére


Diskcopy
tag

NullPointerException akkor van, ha idézem:

Thrown when an application attempts to use null in a case where an object is required. These include:

Calling the instance method of a null object.
Accessing or modifying the field of a null object.
Taking the length of null as if it were an array.
Accessing or modifying the slots of null as if it were an array.
Throwing null as if it were a Throwable value.

catchnél tedd be, hogy System.out.println(ex.getLocalizedMessage()); és akkor hátha jobban látod minél következik be...

(#478) Androo


Androo
tag


Régebben tanultam Java-t, de nagyon alap szinten, és most szeretnék újra belekezdeni.Milyen irodalmat javasoltok Java tanuláshoz...teljesen az alapoktól kezdeném újra.

ThX

= Intel & HP =

(#479) Diskcopy válasza Androo (#478) üzenetére


Diskcopy
tag

Hi!
Hát van egy pár magyar könyv.. olyanok amilyenek, és általában régebbi javakra építenek. Könyvesboltokban találsz(nem sokat). Angol könyvekből persze sokkal több és jobb van, frissek. Ha tudsz amazontól rendelni(és tudsz angolul), akkor ajánlom, hogy ott nézz körül, érdemesebb lesz, ha átfogóbb tudást akarsz. Hát alapokra ilyen Angster Erzsébet féle Objektumorientált tervezés és Programozás (Java) I-II, meg hasonlókat, vagy kereshetsz neten E-bookot, van egy pár régebbi, ami free [link] (ez például rögtön az elején Thinking in Java, 2nd Edition Revision 12 by Bruce Eckel, megfelelő(azért free mert régi kiadás, van ujabb, de alapokra megfelel).. Nagyjából ennyi :)

(#480) Androo válasza Diskcopy (#479) üzenetére


Androo
tag

Köszi az infót, elmentettem :) ... az Angster féle könyvek megvannak, akkor azt hiszem visszatérek azokhoz...illetve az általad említett angol irodalmakra ránézek.... :R

= Intel & HP =

(#481) Androo


Androo
tag

biztos lesz majd itt néhány láma kérdésem :B

= Intel & HP =

(#482) Hikvision


Hikvision
senior tag

Szép napot, Nemtudom,hogy jó Topicba írom a gondomat de ezért nemakartam újat nyitni.Tehát a minap arra lettem figyelmes hogy vannak bizonyos oldalak amiket nemtudok megnyitni,se FireFox-al se Explorer-el. Eddig tökéletesen működtek most egycsapásra nem. Arról lenne szó hogy mondjuk van egy weboldal és ott rákattintok egy hivatkozásra ami egy új ablakot nyitna meg ami java-t használna.És akkor nemtörténik semmi akárhányszor kattintok.Viszont bizonyos Java-s alkalmazások meg működnek chat...stb Nézegettem a tűzfalat de ha kikapcsolom akkor is uyganaz.Letöltöttem a legújabb Java Klienset is de semmi.a Válaszokat negyon megköszönném. Megnéztem a FireFox-nál a JavaScript Consolt és ilyen hibák vannak benne: Hiba: openWin is not defined
Forrásfájl: javascript: newWindow2 = openWin( 'adatok.php?tag_id=294285&sid=', 'adatok', 'width=770,height=500,toolbar=0,location=0,directories=0,status=0,menuBar=0,scrollBars=1,resizable=1' ); newWindow2.focus()
Sor: 1

20 éve a PH-n.

(#483) Hikvision


Hikvision
senior tag

up

20 éve a PH-n.

(#484) Diskcopy válasza Hikvision (#482) üzenetére


Diskcopy
tag

Szia!
Ez nem java, hanem javascript hiba. Azt nem tudom miért van, hogy több oldalnál fordul elő, de ez egy popup ablak nézd meg nem-e blokkolja valami. A hibaüzenet meg annyit mond, hogy nem ismeri az openwin függvényt.. Alternatív megoldásként megpróbálhatod hogy kimásolod az OpenWin utáni részt.. tehát a példádban a http://akarmi.com/'adatok.php?tag_id=294285&.... stb részt egy külön böngészőablakba benyomni.. Valószínű, hogy az oldalban rontottak el valamit.

(#485) Drizzt válasza Diskcopy (#477) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Koszi. Nalam az a helyzet, hogz van egz osztalz, amiben van egz masik osztaly, ami a threadbol szarmazik. Ebben nem tudom elerni a tartalmazo osztaly semelzik valtozojat sem, nah, ezt nem ertem miert van, illetve hogz lehetne kikuszobolni. Tehat ez a threadbol szarmazo osztalz a masik osztalzon belul van definialva.

I am having fun staying poor.

(#486) Diskcopy válasza Drizzt (#485) üzenetére


Diskcopy
tag

public mind? illetve staticok a változók?
amúgy miért nem teszed külön? belső class nem szerencsés, bár bajnak nem baj.

(#487) andriscs


andriscs
aktív tag

Hi!

Segítség kellene. Van egy AWT-s panel, és arra szeretnék paint-tel rajzolni, de valami miatt csak ott látszik pl. a drawRect, ahol nincs egyéb komponens (Button stb.). Szóval hogyan lehet legfelülre hozni a rajzot?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#488) Diskcopy válasza andriscs (#487) üzenetére


Diskcopy
tag

AWT-t nem tom, de swingben a GlassPane-el tudsz rajzolni a form elé.

(#489) andriscs válasza Diskcopy (#488) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Pedig ez most AWT-ben van. Azt észrevettük, ha nincs semmi komponens a panellen, akkor simán látszik a rajz, de amúgy csak a panel mellett látszik a dolog.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#490) Drizzt válasza Diskcopy (#486) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megpróbálom majd átalakítani, csak a héten már nem lesz időm ezzel szórakozni. Majd pénteken. Köszi a tippet.

I am having fun staying poor.

(#491) L_ajos


L_ajos
őstag

Van nekem egy fórumom. phpBB. no ennek van egy Topics Anywhere 1.11.0 nevű része ami azt csinálja hogy az oldalamra beillesztve egy javascript-kódot (amit a beállítások után generál) Az oldalamon megjelennez a megadott témák és a legújabb hozzászólások.

No csak az a gond hogy: a full oldalt SWiSHmax-al csináltam

És ott próbáltam az oldalhoz hozzáadni Script-ként (add script-->Browser/Network-->javascript(...) majd ide illesztettem be a kódot.) de semmi nem történt. (((

Nemtom hogy tovább :(

Amugy ez a kód lenne az:

[C]<script language=''JavaScript''type=''text/javascript''src=''http://fly2005.uw.hu/topics_anywhere.php?mode=show&f=uMiwzLDUsNiw3&n=10&sfn=y&fnl=y&r=y&sr=y&b=non&lpb=0&lpd=7&lpi=y''</script>C]

Tudnátok esetleg segíteni?



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#492) Drizzt válasza Diskcopy (#486) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nah, külső classá megcsináltam, s a windowot, aminek a grafikáit kellene állítani egy konstruktorban veszem át, de ezután is NullPointerException van ugyanannál. :(

I am having fun staying poor.

(#493) Jester01 válasza Drizzt (#492) üzenetére


Jester01
veterán

Felrakod valahová a forrást? :F

Jester

(#494) Drizzt válasza Jester01 (#493) üzenetére


Drizzt
nagyúr

okés...

[link]

I am having fun staying poor.

(#495) Drizzt válasza Drizzt (#494) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A link ezúttal helyesen... :D
[link]

I am having fun staying poor.

(#496) Jester01 válasza Drizzt (#495) üzenetére


Jester01
veterán

A window.gc az null, mert nem inicializálod sehol.

Jester

(#497) Drizzt válasza Jester01 (#496) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt nem lehet, a Graphics nem inicializálható, legalábbis azt írja, amikor a szokásos módon, konstruktorhívással inicializálom. Máshogy kell? :F

Az a baj, hogy egy példaprogram alapján írtam nagyrészt a cuccot, s ott nincsenek ilyen problémák, pedig nincsen látszólag nagyobb különbség. :F

[Szerkesztve]

Ha a window.selfet próbálom előbb meghívni, akkor arra is azt írja, hogy nullpointer hiba, pedig az inicializálva van. :F

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#498) Jester01 válasza Drizzt (#497) üzenetére


Jester01
veterán

Azt nem lehet, a Graphics nem inicializálható, legalábbis azt írja, amikor a szokásos módon, konstruktorhívással inicializálom. Máshogy kell?

Szerintem nem azt írja, hogy nem inicializálható, hanem azt, hogy nem lehet létrehozni Graphics osztályú objektumot, mert absztrakt osztály. Vagyis valamelyik leszármazottjából kell példányt csinálni.

Ha a window.selfet próbálom előbb meghívni, akkor arra is azt írja, hogy nullpointer hiba, pedig az inicializálva van.

Nincs, mert elrontottad :((
A Load metódusban egy új lokális változónak adtál értéket nem pedig az objektum adattagjának (mivel kiírtad a típust!) Igazán figyelmeztethetne amúgy a fordító :(((

MOD: dettó az enemy adattagra.

[Szerkesztve]

Jester

(#499) ActionMan


ActionMan
tag

Van egy .java appletem. Hogyan tudom ''.class''-á fordítani?


Köszi.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#500) Jester01 válasza ActionMan (#499) üzenetére


Jester01
veterán

javac akarmi.java

Jester

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.