Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatálishiba


fatálishiba
csendes tag

az lenne a gondom,hogy nemrég kicsit ujjitottam a gépemen: alapgép amd athlon 2000+
,ati 9200,512mb
a uj gép: a proci húzva 2600+-ra x700 256mb gddr3,768mb ram
a legtöbb játék tökéletesen fut de akadnak kivételek és pont az amivel sokat játszok: Couner Strike Source. lehet hogy driverhiba vagy nem tudom de néha tökéletesen highon szűrőkkel néha 70fps néha meg lowon a 40-et sem éri el mi lehet a gond mert én már nem tom HELP!!

ABIT KV7| AMD ATHLON XP 2600+ | Sapphire x700 256MB GDDR3 |KINGSTON 768MB ram 333MHZ

(#2) Szten Márs válasza fatálishiba (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ha azt mondod drivergond rakj fel egy 5.7-es catalystot... de nem hinném hogy az lenne.

(#3) L@co válasza fatálishiba (#1) üzenetére


L@co
aktív tag

Nem kéne h. akadjon de ha van hozzá video stress test-ed akkor azt nézd meg h. hány fps!!
Nekem 800*600 2XAA 2XAF fullon 88fps 9550XT-n (472/662)

(#4) Szten Márs válasza L@co (#3) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vazz 50 percig senki nem szól hozzá egy szót sem aztán 6 másodpercen belül két addon :C

(#5) Torry válasza L@co (#3) üzenetére


Torry
addikt

Miért van az, hogy én ezt nem hiszem el?:))

Csak azt ne mond, hogy ez fixen 88.

(#6) L@co válasza Torry (#5) üzenetére


L@co
aktív tag

Megvan neked a teszt??
Akkor tudnád h. ez nem egy 3D Mark 2003
ez egy ilyen gyengácske teszt egyedül az elején kemény amikor a lapkák mellett visz a ''kamera'' ott is 50 felett van!!
Ja és akkor játszható jól a CS:Source (60fps alá csak ha sokan vagyunk akkor reccen) ha olyan 90-100fps-t érsz el a video stress test-be!!
Nem fixen 88 hanem a végén kiírja h. mennyi (mint 1 benchmark)

[Szerkesztve]

(#7) KrAt válasza Torry (#5) üzenetére


KrAt
veterán

Tanusíthatom, nekem is R9550, és neten is min. 60 fps, húzás nélkül. Akkor esik 30 alá, mikor nincs húzva, és dedikált szerver megy a gépemen 15 bottal. Stress teszt nekem is kb 90 fps...

(#8) Lenin123


Lenin123
csendes tag

Csasztok!

Az én kártyám Ati Radeon 9800pro 128 mb.A 3D Mark 2003 teszten 5166 pontot ért el ami szerintem annyira nem jó.A problémám az,hogy Call of duty United Offensive-ben 1600*1200 Extra grafikával játszok és nincs semmi baj nem akad,de van amikor 1 percenként lemegy 5-6ra az fpsem 10 ms-ig.Ez mitől van,mert általában 80-90 szokott lenni?:O

(#9) fatálishiba


fatálishiba
csendes tag

stress testbe 1024x768 high 4x-es szűrőkkel 69fps
szűrők nélkül 82fps, de ott nem szokott gond lenni csak ha neten nyomom(cl_smooth 0)

ABIT KV7| AMD ATHLON XP 2600+ | Sapphire x700 256MB GDDR3 |KINGSTON 768MB ram 333MHZ

(#10) KrAt válasza fatálishiba (#9) üzenetére


KrAt
veterán

te amúgy nem [podbot]fatalerror vagy az as-ről?

(#11) fatálishiba


fatálishiba
csendes tag

honnan tudtad

ABIT KV7| AMD ATHLON XP 2600+ | Sapphire x700 256MB GDDR3 |KINGSTON 768MB ram 333MHZ

(#12) KrAt válasza fatálishiba (#11) üzenetére


KrAt
veterán

a nevedből. én is as-es vagyok [BuZoGáNy]-=Atesz=-

(#13) fatálishiba


fatálishiba
csendes tag

jaa tudom lesz warunk valamikor?

[Szerkesztve]

ABIT KV7| AMD ATHLON XP 2600+ | Sapphire x700 256MB GDDR3 |KINGSTON 768MB ram 333MHZ

(#14) fatálishiba


fatálishiba
csendes tag

jaa tudom lesz warunk valamikor?

ABIT KV7| AMD ATHLON XP 2600+ | Sapphire x700 256MB GDDR3 |KINGSTON 768MB ram 333MHZ

(#15) KrAt válasza fatálishiba (#13) üzenetére


KrAt
veterán

nemtudom, nekem Mink mondta, hogy lesz war, de az a [BuZoGáNy] klán war-ja lesz... nemtudok semmi többet..
ui: mellesleg mikor szólnak ránk, hogy a ph nem chat? :DD

(#16) fatálishiba


fatálishiba
csendes tag

:DD

ABIT KV7| AMD ATHLON XP 2600+ | Sapphire x700 256MB GDDR3 |KINGSTON 768MB ram 333MHZ

(#17) fatálishiba


fatálishiba
csendes tag

msned add már meg ha már igy dumálunk

ABIT KV7| AMD ATHLON XP 2600+ | Sapphire x700 256MB GDDR3 |KINGSTON 768MB ram 333MHZ

(#18) FlasH-BacK válasza Lenin123 (#8) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Valszeg nem a videokari miatt. Lehet, hogy kevés a ramod, és amikor töltöget, akkor lassul be. Amúgy meg írd be a gépedet az adataidhoz!:) Nekem is volt gáz asszem az 5.6-ra épülő omegával, most az 5.2-es catalystre épülő van fenn, és ezzel elég jól megy (radeon 9700).

(#19) fatálishiba


fatálishiba
csendes tag

be van

ABIT KV7| AMD ATHLON XP 2600+ | Sapphire x700 256MB GDDR3 |KINGSTON 768MB ram 333MHZ

(#20) KrAt válasza fatálishiba (#17) üzenetére


KrAt
veterán

krenek@axelero.hu

(#21) L@co


L@co
aktív tag

Még jó h. a processzor/tuning rovatba írjuk a játékproblémákat:DD

(#22) mh197 válasza fatálishiba (#1) üzenetére


mh197
senior tag

Nem fut vmi progid win alatt, ami miatt akadhat? Gondolok itt olyanokra, amik indításkor elindulnak, és kis ikonban a jobb alsó sarokban az óra mellett találod őket.
Pl próbáld meg msconfig-al kiszedni az indítópultos progikat, és akkor talán...
Ez csak egy tipp, de pl nekem egy tv tuner távirányításához szükséges kis progi akasztott régen.

(#23) golyofogu


golyofogu
csendes tag

sziasztok nekem most lett lecserélve a video karim egy ati 9550 re de a régi és az uj videokartyával is lefagy a battlefield2 meg a san andreasz is régi kari gfmx440
már teszteltem a memoriákat hátha memoria hiba a videokartya elviekben kéne hogy vigye a progikat de fél ora jaték és lefagynak a cpu-t nem tudom tesztelni de ha ti tudtok hozzá tesztprogit lefuttatnám a cpu atlon 64 3200 az az alaplap dfi lanparty nf3 az egesz gép meg egy rohadék ha tudtok segiteni segitsetek adományokat is elfogadok
:DDD

paraszt fuss a kocsi után

(#24) L@co válasza golyofogu (#23) üzenetére


L@co
aktív tag

Nekem is van ilyen problémám és én se értem h. miért van ez:(
De én vmi windows hibára tippelek mert csak az a 2 játék xarakodik:D
Meg a F.E.A.R demo is xar volt ott az ACE Mega Codec Packkal veszett össze a windows SP2!! A másik gépen amin SP2 van és nincs Ace Mega Codecs Pack azon müxik a GTA San Andreas!!

Szóval jó lenne 1 kis HELP (nekem is:D)!!

(#25) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Nekem elég sok problémám akad!
Flatout: 10 másodpercnyi játék után lefagy.
Punisher: el se indul, csak a kezdőképernyő jön be.
Simpsons Hit and Run: ugyanúgy viselkedik mint a Flatout.
Juiced: lefagy szintén Flatout módra.

Kérem, ha valaki tud segíteni írjon!

(#26) Mania válasza mazda626 (#25) üzenetére


Mania
senior tag

A legtöbb játék allergiás a kodekpakkokra.Próbáld innem elkezdeni.
Esetleg lehet még driverhiba is

(#27) DJ.Gróf válasza L@co (#3) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Nem akarok bunko lenni de kizárt hogy 88fps-t kapj ha minden fullon van 800*600-ban!!
Én egy FX5900XT-t használok igaz a tábláknál nem megy 60 fps alá de igy is csak 79fps-produkál!!

(#28) Face8814 válasza DJ.Gróf (#27) üzenetére


Face8814
őstag

Nekem 138 FPS ( ha jól emlékszem, mert már régen néztem ) 1280*1024-ben, minden szűrő bekapcsolva. Mégis akad a source. Fura, mert ha játszom ( az előbb írt beállításokkal ) az FPS számom 60-240 között ugrál ( map függően ), de mégis beakad a game. Én már feladtam ennek a problémának a megfejtését és inkább hagyom ezt az egész játékot a francba.:O:O:O

[Szerkesztve]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#29) DJ.Gróf válasza Face8814 (#28) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Lehet akár Sli probléma is! Mondjuk én még nem használtam Sli-t!!

(#30) DJ.Gróf válasza mazda626 (#25) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Nem melegszik tul a videókártyád??
Vagy esetleg túl van húzva a gép!!

(#31) L@co válasza DJ.Gróf (#27) üzenetére


L@co
aktív tag

Nyugodtan hidd el!! Csak én a maxot úgy értem h. minden max de csak 2es elsimítás 2es anizo 800*600 vertical sync ki!! Na így nézd meg!! Egyébként nekem a tábláknál még néha lepislant 55-re de sok helyen 100 felett van!!

(#32) Face8814 válasza DJ.Gróf (#29) üzenetére


Face8814
őstag

Nem hiszem. Eddig semmilyen játékban nem tapasztaltam hasonlót, csak ebben az egyben. A különböző tesztekben is jól teljesít, úgyhogy nem hiszem hogy SLI probléma lenne.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#33) L@co válasza Face8814 (#28) üzenetére


L@co
aktív tag

Jaja ezzel én is így vagyok!! Ha egyedül vagyok a pályán akkor nem megy 50 alá sehol, de ha már rakok be botokat akkor már lejjebb is megy!! Én 9bottal (+én) szoktam jáccani és úgy még 40 körülire esik csak vissza az fps (de ha egyszerre 6an lövöldözünk (egy helyen) akkor már jácchatatlan!!

(#34) Face8814 válasza L@co (#33) üzenetére


Face8814
őstag

Félreértettél.:)
Nekem nem az FPS számmal van problémám, mert az átlag 100 mindíg megvan 20 emberrel is. Az a problémám hogy beakad a játék akkor is amikor 150 az FPS-em. És fogalmam sincs miért. A játékbeállításoknál minden lehetségest kipróbálta, de semmi változás. Általában 1280*1024-ben játszok minden maxon + szűrők bekapcsolva. Akkor dobja ezeket az Fps számokat. Ha visszaveszek mindent ( felbontás, szűrők stb ) akkor sem változik semmi. Marad ugyanannyi az FPS 60-240 ( maptól függően ), de mégis akadva fut a játék. Erre azt mondták hogy gyenge a procim Ezt meg nem akarom elhinni!!!!!:Y

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#35) laco1221 válasza Face8814 (#34) üzenetére


laco1221
tag

Ja akkor bocsesz szerintem kapcsold be a vertical sync-ot mert akkor lekorlátoz 60fps-re v. annyira ahány herz-es a monitorod!! (nekem 60)
Akkor neked fps-be jól fut csak mégis szaggat!!LOL
Nekem sok ember egyszerre lövöldözésénél gyakran 30 alá pislant:O:O

Imádom a CSÉ-t és az FPS játékokat! Másik mániám a grafika és a FRAPS! Ja és tuningolok, mint az állat!!

(#36) deedee válasza laco1221 (#35) üzenetére


deedee
őstag

hali!

pontosan mi is az a vertical sync?A játékokban szoktam vele találkozni és mindíg kipipálom....

(#37) L@co válasza deedee (#36) üzenetére


L@co
aktív tag

Lekolátozza az FPS számot annyira amekkora a monitorod képfrissítése (60Hz->60fps, 75Hz->75fps)

(#38) deedee válasza L@co (#37) üzenetére


deedee
őstag

thx

(#39) fatálishiba válasza DJ.Gróf (#27) üzenetére


fatálishiba
csendes tag

nem vagy bunko de nem 800x600 ba szoktam játszani hanem 1024ben

ABIT KV7| AMD ATHLON XP 2600+ | Sapphire x700 256MB GDDR3 |KINGSTON 768MB ram 333MHZ

(#40) Convex


Convex
aktív tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni, tegnap kezdte el a csinálni a gépem, hogy játszok(kb 15percet), aztán se szó se beszéd kikapcsol. Miután kilépett a kép a nagyon elmosódott. A videókarira gyanakszok, de furcsa, mert nem melegedett túl(62fokon megy), nincs huzva semmi a gépben. Vagy új rendszert kellene tenni? :F

(#41) Tomi 16 válasza Convex (#40) üzenetére


Tomi 16
őstag

Hi!
Szerintem a VGA-dal lesz gond, mert lehet hogy túlmelegszik.
Vagy még az is lehet hogy a procidon nincs rendesen rajta a hűtő és ezálltal az is melegedhet.
Milyen VGA-d van és milyen rajta a hűtés aktív vagy passzív? és milyen procid?
Üdv:Tomi

(#42) Zoo123 válasza Face8814 (#28) üzenetére


Zoo123
senior tag

Szevasz Face8814, lehet hogy tudom a rejtéjes ms-os akadások okát:
Ahogy elnéztem a konfigodat nf4-es alaplapod van -ha jól tudom- és az -ki tudja miért- nem jön ki az nvidia 6xxx vidkarikkal, ilyen megmagyarázhatatlan akadásokat okoz bizonyos játékoknál, én pl GTA Sa-ban tapasztaltam. :((( HAbár nekem nf3-as alaplapom van, de lehet hogy nf4-es chippsetet is érinti a dolog.

A rossz hír az hogy az akadásokat -tudtommal- nem lehet megszüntetni sajnos.

Lehet hogy nálad is ez a helyzet.
Csákány!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#43) Face8814 válasza Zoo123 (#42) üzenetére


Face8814
őstag

No, hát a helyzet kicsit változott azóta. Új chipsetdriver + új forceware. Azért mondom hogy csak kicsit változott, mert bizonyos mapokon az akadás megszünt, bizonyos mappokon viszont továbbra is fennál.
Ha pedig tényleg az a probléma amit írtál, akkor meg csak 2006-ban lesz megoldás. Akkor szándékozok majd új VGA-t venni.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.