Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3551) tomee007007 válasza Livius (#3550) üzenetére


tomee007007
őstag

Típustól függ de igen.

(#3552) Livius válasza tomee007007 (#3551) üzenetére


Livius
őstag

Az egyik töltő egy Apple A1070 W008A130 (FireWire kábeles) amiről érdekelne, hogy jók-e a fent említetthez is, és esetleg iPad-hez, a másik pedig egy Apple A1205 (USB kábeles).

[link]
Erről a linkről azt már beazonosítottam hogy az USB-s töltőt azt a legelső iPhone-okhoz is adták már, de a FireWire kábeles 12V-ot ad, ami nekem nem tetszik, mert manapság az USB-s töltés 5V-ot ad át. :F

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3553) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

baratnomnek vasaroltunk hasznaltan egy ipod shuffle 4g.t

kerdesem lenne hozzatok, hogyan lehet kikapcsolni?

mert hiaba allitom off allasba a kapcsolot, u.ugy mukodik, indul tovabb a zene ha megnyomok rajta barmit.
ha pedig folyamatosan nyomom a play gombot ugye lezar, de az esetben is hiaba az off kapcsolo, mert u.ugy folyamatosan villog a led visszajelzoje.

elore is koszi!

:R

(#3554) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

Van egy iPod Classic 5-öm, 60gb-os. Egy kijelző hiba kezdett jelentkezni pár hónapja. Egy kis vízszintes sor a kijelzőn, ami normál fényerőnél jelen van, amikor elhalványodik, akkor eltűnik (elég karcos szegényke, nem az én művem, így vettem :B ). Ez a vonal elkezdett nőni jelenleg majdnem végig ér a kijelzőn. Mi ez, hogyan javítható? :U

[ Szerkesztve ]

(#3555) Sziti.peti! válasza Osynho (#3554) üzenetére


Sziti.peti!
csendes tag

Kijelzőcserével! :)

Aw Jeez...

(#3556) Osynho válasza Sziti.peti! (#3555) üzenetére


Osynho
addikt

És miért csak világítással produkálja? Mennyi bele egy kijelző? Ebay-esek is jók? Igazából nem zavar, kocsiban használtam, rá se nézek az esetek 99%-ában. Viszont eladni nehéz így. :/

(#3557) Sziti.peti! válasza Osynho (#3556) üzenetére


Sziti.peti!
csendes tag

Mert a kijelzőben van a világítás. Ha nem zavar, szerintem ne foglalkozz vele. Ezt nem érdemes eladni. Az egyik legjobb lejátszó, és ahhoz képest még jó kijelzővel is csak max 15öt kapnál érte. 3-4 ezerért lehet kapni kijelzőt. Nekem is szokott lenni használt, de most sajna nincs. ha esetleg befut egy szólok.

http://olx.hu/hirdetes/ipod-5-5-gen-video-kijelzo-2-db-ID2P3UX.html#74a4ae8b45
most találtam.
Szívesen kicserélem neked, ha megveszed. Párat már csináltam.
Üdv.

Aw Jeez...

(#3558) Osynho válasza Sziti.peti! (#3557) üzenetére


Osynho
addikt

Jó áron vettem, gyakorlatilag pendrive-ot helyettesít, azzal a különbséggel, hogy így lossless zenét is le tudok játszani a kocsiban. Mondjuk az itunes kikészít. :DDD

Semmi áruk nincs, valóban, ahhoz képest nagyon jó hangú cucc. Költeni sokat nem szeretnék rá, nem is zavar a kijelző hibája, csak terjeszkedik a csík, nem tudom mekkora lesz. :U

Köszönöm az ajánlatodat, de Veszprém elég messze van tőlem. :R Youtube videók alapján gondolom meg lehet csinálni.

(#3559) Sziti.peti! válasza Osynho (#3558) üzenetére


Sziti.peti!
csendes tag

Szombathelyen is járok néha, de amúgy, igen ki lehet cserélni, de azért vigyázni kell, egy-két dolgot el lehet rontani benne.

Aw Jeez...

(#3560) sasa134


sasa134
addikt

Sziasztok, évek óta egy 2g iPod Touch -ot használok, ami egy JBL dokkolóban ülve teszi is a dolgát, de írtóra be van lassulva, valahogy újra kéne húzni a software-t. Nem baj ha a tartalom elveszik, majd feldobom újra a zenéket. Mi ennek a legegyszerűbb módja? Köszönöm

Avanti Roma

(#3561) Sziti.peti! válasza sasa134 (#3560) üzenetére


Sziti.peti!
csendes tag

iTunes.

Aw Jeez...

(#3562) freelanced


freelanced
addikt

Hello! Mit lehet tudni a legújabb iPod Touchról? Meddig bírja az akkumulátor ha csak zenét hallgat az ember?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#3563) tomee007007 válasza freelanced (#3562) üzenetére


tomee007007
őstag

Az 5. gen elvileg 40 órát. De pl. csak játékkal kerek 4 órát bír, netezéssel olyan 7,5 - 8 órát. Készenlétben szinte semmit sem fogyaszt a készülék.

(#3564) sasa134 válasza Sziti.peti! (#3561) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi! meg is próbáltam, de frissítés során dobott egy 3014-es hibát... iTunes-t frissítettem a legújabbra, újrapróbálkoztam, de ugyanaz: 'Ismeretlen hiba lépett fel 3014. Az iPod nem állítható vissza'

Úgy tűnik, sikerült kinyírni az ipodot. Ilyenkor mivan? :U

Avanti Roma

(#3565) sasa134 válasza sasa134 (#3564) üzenetére


sasa134
addikt

tárgytalan, úgy tűnik sikerült - egy Win update után jó lett

Avanti Roma

(#3566) Domonkos8


Domonkos8
tag

Sziasztok, nézegettem a neten használt ipod classicokat, és találtam egyet (80gb),utána néztem a neten a modelszámanak(MB147) és kidobott pár 6genes találatot, de mikor megkérdeztem az eladót azt mondta 5ge... Tudnátok segíteni, melyik?

(#3567) whited


whited
addikt

üdv
most szeretnék venni egy shuffle-t és szeretnék hozzá venni fülhallgatót, lehetőleg "agybadugósat", ha lehet az extreme digital-ban.
Mit tudnátok javasolni ami spec ehhez a lejátszóhoz való és 5-6k lenne rá a keret össze :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3568) sgergi válasza whited (#3567) üzenetére


sgergi
veterán

Fülhallgatós topikban jobban tudnak segíteni, több a tapasztalat is. Én a Classic-omat egy Maxell metallics-szal használom.

[ Szerkesztve ]

(#3569) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Van két gépem. A: Windows 7 ( ez a régi gép ) rajta iTunes és a zenéim.
B: Windows 8 ( új gép ) szeretném ide átrakni a zenéimet.

A probléma az, hogyha új gépen próbálom az itunes-ra dugni az iPod-omat, akkor törtli róla az összes zenét, azt szeretném, hogy ez ne történjen meg. Segítsetek ha tudtok. Köszönet!

(#3570) sgergi válasza Nagynozi (#3569) üzenetére


sgergi
veterán

Visszaszinkronizálni másik gépre nem fogod tudni a számokat. Pendrive módban másold rá az ipodra a fájlokat, vidd át őket a másik gépre, másold rá a vinyóra, majd rakd be az iTunesba a számokat.

(#3571) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Hogy lehet pendrive módba rakni az iPod-ot?

(#3572) sgergi válasza Nagynozi (#3571) üzenetére


sgergi
veterán

Külön sehogy. Feldugod a gépre és megjelenik meghajtóként Intézőben, vagy bármilyen fájlkezelőben. Innen már tudod használni, mint egy pendrive-ot.

(#3573) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

2 kérdés.

Custom EQ-t tudok valahogy csinálni? Az h itunesban beállítok egy azonosat minden zenére azt ismerem de más megoldás nincs? Tárhely hiányában jó lenne kikerülnöm az itunest mert külső HDD-n tárolom a zenéimet. Viszont a gyári EQ-k nekem nem játszanak.

Illetve 4. generációs ipod, most bontottam ki de magánembertől vettem akinek a szekrény aljában volt. Beregisztrálva sohasem volt és felajánlja h regisztráljam be. Viszont semmiféle eredeti számlám nincs róla, fogalmam sincs mikor kaphatta az előző tulaj. Most ha beregisztrálom február elsejei vásárlásra gondolom semmit nem érek vele mert nincs róla számla.

(#3574) xperiasigi


xperiasigi
őstag

sziasztok
az aktualis ipod touchrol erdeklodnek..mennyire megbizhato? Lassulas vagy egyebb problemak vannak e vele nagy altalanossagba? Esetleg mikor varhato ujabb gen.? Koszi :R

Iphone 6s

(#3575) tomee007007 válasza xperiasigi (#3574) üzenetére


tomee007007
őstag

Én már egy ideje nyüstölöm az 5th gent. Jók a tapasztalataim. Lassulást soha nem tapasztaltam, lefagyást mondjuk igen, olyan 3 havonta 1x. Problémám nincs vele, az aksi is nagyon jó: készemlétben szinte semmit sem merül, játékkal kibír 4-4,5 óra kijelzőidőt, vegyes használatban pedig olyan 7-8 órát. Zenehallgatásnál 40 órát.

(#3576) csurenzoo


csurenzoo
aktív tag

Üdv !

Van egy 2. generációs shufflem, ha a gépre rákötöm rögtön leformázza magát, itune-sal meg csak automatikus kitöltéssel tudok rá zenét tenni. Régen simán ment, hogy amit szerettem számot áthúztam rá, de most megőrült az itunes és még formázza magát a shuffle :D
Próbáltam újabb verziót rakni, de nem lett jobb.

(#3577) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok.
Van egy 160Gb-os Classicom, és erről szeretnék a számítógépemre visszamásolni Itunes-szal rátett albumokat.
Tudnátok ajánlani ehhez progit, segédeszközt?
Előre is köszönöm! :R

(#3578) Nigér válasza Nigér (#3577) üzenetére


Nigér
őstag

Tárgytalan.... megmakkant a fájlrendszer ezen a sz@rdarabon, restore-olhatom. :(((

(#3579) whited


whited
addikt

üdv
mi a véleményetek, meg szabad manapság még venni iClassic-t, vagy azért a pénzért már inkább egy jobb touch vagy nano? :R
Ha szabad akkor min hányadik gen-t vehetem meg ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3580) sgergi válasza whited (#3579) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem simán, ha csak a nagy hely kell és zenehallgatásra használod. 5. gentől fölfelé ajánlott szerintem, én is egy ilyet használok, és semmi gondom nincs vele.

(#3581) whited válasza sgergi (#3580) üzenetére


whited
addikt

átlagosan mennyi az akku ideje ennek?
érdemes linux alapú OS-t rárakni, vagy jó a gyári ha tényleg csak zenézni használnám?
még egy kérdés :)
ha futáshoz is használom, ott ugye azért remeg a lejátszó, ez nem bántja a háttér tárolót?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3582) sgergi válasza whited (#3581) üzenetére


sgergi
veterán

Én napi 2,5-3 órát használom, 5 napon keresztül, általában elég csak hétvégén rádugni töltőre.
Linux alapú OS-ről még nem is hallottam, szerintem teljesen jó a gyári is, csak nagyon ritkán fagy le.
Futni nem szoktam vele, de nagyon sokat sétálok, néha rövidebb szakaszokon van futás, soha nem zavarta még meg a vinyót.

(#3583) Domonkos8


Domonkos8
tag

Sziasztok!

Most nemrégiben vásároltam magamnak egy ipod clssic 80gb-ot (6 gen). Viszont nem vagyok teljesen megelégedve a hangminőséggel, ezért a segítségeteket kérném:

1, Milyen alternatív operációs rendszerek vannak rá? Úgy hallottam, hogy van Rockbox, aminek jó hangja van, és képes flacot is lejátszani ( ez nagyon fontos lenne számomra, mert a zenéim abban vannak). De ezen kívül milyen lehetőségem van még?

2, Ha át akarom konvertálni a flacot apple losslessbe, akkor milyen JÓ konvertáló programot használjak ( már próbálkoztam párral, de elég silány minőségben hozta ki a számokat...)

3, Ha mégse a gyári op marad rajta, hanem mondjuk a rockbox, akkor hogyan kell telepíteni, egyáltalán ipod classic 6 ra van? És ha nem ios, és nem rockbox, akkor milyen más lehetőségm van?

Most hirtelen ezek jutottak eszembe, kérlek segítsetek minél hamarabb, mert kezdek félni, hogy rossz vétel volt...

(#3584) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Valakinek akadna egy hulla 1st gen ipod touch alaplapja?

Domonkos8: Rockbox nekem nem jött be, sokkal kellemesebb a felülete a gyárinak. Hangminőségben én nem éreztem javulást és elméletileg a nem is kellene hogy érezz. EQ-t szedd le és normálisan fog szólni szerintem. Vagy hardver probléma. A classic ipodoknál a jack hiba elő szokott fordulni és van amikor gagyi kínai alkatrészt használnak fel.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#3585) daczkó


daczkó
aktív tag

Üdv.

Találtam 2db (azt hiszem) negyedik generációs ipod shuffle-t. Jelenleg nincs adatkábelem hozzá (rendeltem, épp érkezik), és olyan kérdésem lenne, hogy ezek csatolva vannak-e az iTunes-hoz vagy valami? Ha igen, lehet-e valamit kezdeni a kütyükkel? (Sosem volt apple termékem, és nem vágom a témát).

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#3586) csurenzoo válasza daczkó (#3585) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Itunes-sal tudsz rájuk zenét rakni, nevet tudsz neki adni, firmware-t frissíteni. Tudni fogod őket használni.

(#3587) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Üdv. Adott egy iPod classic aminek nem akar érzékelni a "menu" gombja.. Van valami alternatíva, hogyan juthatok ki a menübe? Állandóan a most játszottba ugrik, akár mit csinálok.. Jó lenne ha tudnám használni(most kerestem elő) de ez így nem valami jó..

(#3588) Kis Joe válasza Zolly444 (#3587) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Tustommal nincs. Értelmét nem látom megkerülni amúgy sem, clickweel csere. Nem nagy összeg bontva alapvetően mert nem fogyó alkatrész.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#3589) Zolly444 válasza Kis Joe (#3588) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Igazából eddig is megvoltam nélküle csak most eszembe jutott, hogy milyen jó lenne ha nem a teló merülne, és ez kényelmesebb mikor a telót(5") nem tudom hova rakni.. Költeni meg nem akarok rá csak ezért..

(#3590) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, win 8 alatt próbáltam ipod classic-ot futtatni, de a kütyü lefagyott...

Hogyan lehet visszaállítani?

Sajnos nem is ismeri fel, a készülék búg és bekapcsolva maradt, de semmire nem reagál..... van itt restart?

Köszönöm

ipod classic A1238

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#3591) Kis Joe válasza padi68 (#3590) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Középső gomb és menü gomb egyszerre lenyomva tartva míg ki nem kapcsol

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#3592) padi68


padi68
senior tag

:R

király vagy!!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#3593) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Olyannal találkoztatok már hogy egy Ipod Shuffle lejátszón a csíptető tönkrement és nem zár?

(#3594) krypton válasza krypton (#3593) üzenetére


krypton
senior tag

Második generációs.

(#3595) Kis Joe válasza krypton (#3593) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Vagy elgörbült a klipsz vagy a forgás pontod be van rohadva.
Ha az utóbbi akkor úgy kell megoldani hogy kenőanyagot juttass be a forgásponthoz hogy sehova máshova ne mehessen az ipodra/ipodba.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#3596) whited


whited
addikt

Sziasztok
Korábban már érdeklődtem iClassic iránt, és azt szeretném kérdezni, hogy ha tönkre menne esetleg a HDD benne ha veszek és később használom, akkor tudom cserélni / cseréltetni?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3597) sgergi válasza whited (#3596) üzenetére


sgergi
veterán

:K

(#3598) whited válasza whited (#3596) üzenetére


whited
addikt

hol és mennyiért ? :R
időközben mikor használom, tudom monitorozni a hdd állapotát?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3599) sgergi válasza whited (#3598) üzenetére


sgergi
veterán

Ebayről megveszed és kicseréled magadnak, nem olyan nehéz szétszedni. Monitorozni nem tudod a vinyót, a vezérlő semmilyen állapotlekérést nem biztosít. Egyébként nekem van egy 2006-os Classicom, szerencsére eddig semmi baja, nagyon jól bírja a vinyó és az aksi is, pedig napi szinten használom.

[ Szerkesztve ]

(#3600) whited válasza sgergi (#3599) üzenetére


whited
addikt

ha vennék, akkor mire figyeljek? :)
hangminőségben azt tudják mint a nano-k vagy azért jobb?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.