Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#701) Ra3


Ra3
őstag

nemrég múlt 1 éves a topic, és még mindig jól tartja magát :DDDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#702) Spensers válasza Cathfaern (#700) üzenetére


Spensers
aktív tag

Hali
Semmiért nem éri meg INTELT venni :)
Vegyél AMDt most ez a SIKK ::))

(#703) Nowhereman válasza Cathfaern (#700) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hogy bevágodj Egonnál!;]

Utánam a kondenzcsik!

(#704) napocska válasza Nowhereman (#685) üzenetére


napocska
tag

szerintem is ha lenne más architekturás proci (mongyuk AMD:-)) akkor lenne hozzá oprenccer is (mongyuk winux:-D) és akkor már csak 1 milliárd dollár kellene hogy a vezető vásárlókat (mongyuk USA adóhivatala) meggyőzzük hogy ugyanugy lehet rajta passziánszozni...

(#705) Nimrod


Nimrod
addikt

Olcsó, de erős gépet akarsz? Vegyél AMD-t.
Sok pénzed van? Vegyél Intelt.
:P

(#706) Den válasza Nimrod (#705) üzenetére


Den
veterán

Sok pénzed van? Hagyd a fenébe a számítógépet és menj el a hawaii szigetekre nyaralni.

www.simson4t.hu

(#707) Tompo válasza Den (#706) üzenetére


Tompo
aktív tag

eddig ez volt a legjobb :))
és milyen igazad van...

(#708) AngelH


AngelH
aktív tag

Minek vegyek AMD-t amikor procit akarok venni. Ha kazant akarnek venni, akkor futestechnikai boltba mennek, de mivel en procit akarok venni, ezert szamtech boltba megyek.. ;) nem tudom mit keres a szamtechboltokban egy kazan... ;))

(#709) Vesper válasza AngelH (#708) üzenetére


Vesper
tag

Csasztok!

Mi a baj kisöreg?
Ha te 3* annyi pénzt akarsz költeni egy szaros procira, hogy normális teljesítménye legyen, akkor egy barom vagy :DD!!!
Egyébként egy 3000 ft-os Titan D5tb-vel is csak 45 fokig megy fel az AtlonXP1700+!!!
Úgyhogy ne ugassál kazánokról.
Szerintemmeg az intel nem való prociboltba, mert az ár/teljesítmény aránya rosszabb, mint egy vadi új Ferrari Maranellonak!!!;):(((

(#710) AngelH válasza Vesper (#709) üzenetére


AngelH
aktív tag

mondom en procit szeretnek venni, nem kazant... meg mindig nem fogtad fel? lehet hogy a kazan olcsobb mint a proci de tok mas celt szolgal :) amugy meglatszik az amd-sek ertelmi ahogy valaszoltal a dolgokra :DD

(#711) AngelH


AngelH
aktív tag

ertelmi szinvonala :)

(#712) AngelH


AngelH
aktív tag

erted

kazan: telen futunk vele
proci: szamitasokra hasznaljuk

peace :)

(#713) launcser válasza AngelH (#710) üzenetére


launcser
senior tag

nincs rossz amd, csak rossz oprencer, meg sok progi amit intelre optimalizáltak
amugy p4 alig fogyaszt kevesebbet mint uganolyan teljesitményu amd proci, 5W a difi kb
p4 is kazán akkor és fűtésteknikai boltokban a helye .)
meg itanium 2
de sztem ezt már elregélték soxor csak most fel****ott a netszolgaltatom azt ideges vagyok :)

tütüü

(#714) AngelH válasza launcser (#713) üzenetére


AngelH
aktív tag

ha sok progit intelre optimalizaltak minek akarsz ellenkezni? :) Minek valtsunk ujra ha a regi megszokott jo volt, sokszor az uj dolgokba tobb a buktato...

(#715) launcser válasza AngelH (#714) üzenetére


launcser
senior tag

mert nekem itthon is meg itt pesten is AMD-m van és meg vagyok vele elégedve :)
6 éve van amd-m meg minden, 5x86tol kezdve
tehát nem UJ dolog :)
kazánt meg vond vissza vagy akkor ismerd el a p4-kazánt is!

tütüü

(#716) Vesper válasza AngelH (#711) üzenetére


Vesper
tag

Csasztok!

AMD-s barátaim!
Íme egy intel fanatikus kifejlett példánya. Tipikusan nem olvas teszteket, és azt hiszi, hogy ami drágább, az jobb is...közben csak a pénzét kúrja el.
Aki megvesz egy 2.0 Ghz-es Intelt (job körökben Kannás Fost) csillagászati áron, azt az embertípust hívjuk mi csak Slime-nak:)). Ugyanis, azért vesz intelt, mert csíra ahhoz, hogy feltegyen egy normális procihűtőt lesarkazás nélkül!
Jelzem, hogy a kazán nem 45 fokos 27Db-n. A 2.0Ghz-es intelnek nincs 32 Db-nél halkabb hűtője, úgyhogy még halkabb is az AMD. Nem is beszélve arról, hogy egy AthlonXP 1800+ sokkal erősebb egy 2.0 Ghz-es Kannás Fosnál, pedig csak 1.5 Ghz-en megy....és még nem is beszéltem a tuningolhatóságról!!!
Úgyhogy ne dumálj nekem hülyeségeket....lefuttatunk egy sisoft sandrát...aztán összehasonlítjuk az árakat....és az AMD fog nyerni minden esetben:)).

Ui.: Jó lenne, ha nézelődnél a Proharveren egy kis művelődés után;)....és miután elolvastál 2-3 tesztet, csak akkor kezdj el dumálni az általam indított fórumon ilyen kazános baromságokat!!!

(#717) CsendPenge válasza AngelH (#708) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nos, megint igen kreatívan sikerült hozzászólnod a topichoz. Azt mindenesetre bebizonyítottad, hogy szakmailag semmi értelmeset, érdemlegeset nem tudsz a témához tenni, csak kötözködni, piszkálódni. :( Amúgy a kazános dumádra csak annyit reagálnék, hogy olvasgasd a híreket, kinek a procija nyomat 97w-ot?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#718) CsendPenge válasza Vesper (#716) üzenetére


CsendPenge
őstag

Bocsi, de szerintem ezt az illetőt ne minősítsük intel-fannak, mert azok általábban rendelkeznek némi iq-val, és szakmai jellegű érvekkel (pl.: Egon). Amúgy a talin majd megnézzük mi azt a northwood kazánt ;]
-=AMD FoREveR=-

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#719) Mattyer


Mattyer
tag

Azt hiszem valaki ki lett végezve :D
De csak szolidan

iBook 14'' 1.33ghz

(#720) AngelH


AngelH
aktív tag

ugy latom vannak akik meg mindig a programoknak es a pontoknak hisznek, nem pedig a sajat szemuknek... KIT ERDEKEL HOGY 42091877084 pontot er el az amd az intel meg 928508793 csak? Enis irok egy programot ami az intelt hozza ki jobbnak most erre nem tudok mitmondani... en csak a sajat szememre, es a tapasztalataimra tudok hivatkozni, es eddig amd vel csak bajom volt meg szivtam... lehet hogy x% al gyorsabb nem vitatom, de hogy tobb gond van vele az biztos. egyebkent meg kedves amd fanok, nem vagyok intel fan, csak eppen probalom vedeni a masik felet is...

peace :)

(#721) CsendPenge válasza Mattyer (#719) üzenetére


CsendPenge
őstag

Jójójó :D Picit felhúztam magam.
OFF
Jövő hétvégén micsinálsz?
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#722) CsendPenge válasza AngelH (#720) üzenetére


CsendPenge
őstag

''nem vagyok intel fan, csak eppen probalom vedeni a masik felet is...''
Ez nem igazán tűnt fel, mert az értelmi színvonalra történő célozgatás... na mind1.
''eddig amd vel csak bajom volt meg szivtam...''
Ezt nem tudom megérteni. Vagy talán inkább elfogadni. Egy gép nem a prociból áll. Van még egy csomó más hardver is, na meg a szoftverek tömkelege. Azért, mert neked nem ment ezek összessége (köznéven (SZ)ámítógép) jó hatásfokkal, stabilan etc., az szvsz nem jelenti azt, hogy a proci a felelős mindenért. Ha pl. a hírből (http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=1604) ismert esetre hivatkoztál volna, akkor ok, abból el lehet indulni valamerre a társalgás fonalával...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#723) CsendPenge válasza AngelH (#720) üzenetére


CsendPenge
őstag

http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=1818
Intel kazán :DDD a másik cikket nem találom, amire gondoltam.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#724) AngelH válasza CsendPenge (#722) üzenetére


AngelH
aktív tag

mar ne is haragudj de elolvastad azt a hozzaszolast? akkor erted mire volt az ertelmi celozgatas. en csak a tenyeket mondom.

(#725) CsendPenge válasza AngelH (#724) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
Igen, elolvastam. Finoman fogalmazva provokatív volt a hangnemed. Nos, erre kapták fel a vizet egyesek. A kelleténél jobban talán, nem a legfinomabb stílusban.
On
Tényeket? Na, azt nem sokat találtam a hozzászólásaidban.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#726) emvy


emvy
nagyúr

...intel...
vazzeg, amd-s vagyok én is, de életem legszimpatikusabb operációs rendszere, a QNX fagy. Más AMD-s gépeken is fagy. Miért???

while (!sleep) sheep++;

(#727) Vertic válasza emvy (#726) üzenetére


Vertic
aktív tag

Biztos sz*r! :DD :DD :DD

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#728) Egon válasza Vesper (#716) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Jobb körökben nem hívnak ilyen (enyhén szólva) bunkó és lekezelő stílusban semmit sem, pláne nem egy konkurens cég hasonlóan jó teljesítményre képes prociját (azért a 10-20%-os különbség sem jelent ''fossá verést'', szvsz - átlag felhasználó nem, max. a tesztbuzik érzékelnek egy 10%-os sebesség-különbséget...). Ja és mégvalami! Jobb körökben a ''jobb'' két b...
2. Az Intel gyári hűtő 27.5 dB-es...
3. Tuningolhatóság??? Ne röhögtess már... A Northwood magos P4-eknél (azon belül is tipikusan az 1.6A-nál) jobban (vagy legalább hasonló mértékben) húzható procija az AMD-nek a büdös életbe nem volt (leszámítva talán a 600-as Duront - ellenben az Intelnek már volt egy pár ilyen terméke: 166MMX, 300-as és 566-os Cerka, hogy csak a legsikerültebbeket említsem...).
4. ''Ugyanis, azért vesz intelt, mert csíra ahhoz, hogy feltegyen egy normális procihűtőt lesarkazás nélkül!'' Ez is jó vicc: az FCPGA tokozású Inteleket ugyanolyan könnyű volt lesarkazni, mint az AMD-ket. Tudod van még egy-két szempont, ami miatt egy páran ''kb. négyszer annyian, világméretekben) vesznek Intel procit...
5. ''lefuttatunk egy sisoft sandrát...aztán összehasonlítjuk az árakat....és az AMD fog nyerni minden esetben...'' Időben kell venni procit. Március végén vettem 1.6A-t, 36K nettóért dobozos verziót. Akkor ebből a kesből max. 1600+ vagy 1700+ XP-t lehetett venni... Sisoft Sandra? Hehehe...:) Szintetikus teszt rulez...:(

Summa summarum: egy kicsit képezd magad, mielőtt ekkora arccal írogatsz...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#729) Mattyer válasza CsendPenge (#721) üzenetére


Mattyer
tag

Jövő hétvégén?
Hát szülők el vannak küldve, úgyhogy szombat az otthoni iszogatással fog elmenni:D Miért kérded?

iBook 14'' 1.33ghz

(#730) Mattyer


Mattyer
tag

AngelH! Tudnál írni egy normális érvelést is álláspontodra? Eddig ha jól emlékszem azt fikáztad hogy melegszenek az AMD-k, meg a mi értelmi szintünket.

iBook 14'' 1.33ghz

(#731) Nowhereman válasza Mattyer (#730) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hagydd! Látad, hogy elfeledkezett az árakrol! A hardverért biztos természetben fizet! Elvégre a szlogenje is ez lenne!!!;]

Utánam a kondenzcsik!

(#732) Vesper válasza Egon (#728) üzenetére


Vesper
tag

1. A kissé bunkó hangnem nem neked szólt!!!
2. Megnéztem az Intel gyári hűtőt...tényleg sirály.
3. Az AthlonXP 1800+ -t tuningolhatósága azért a legjobb, mert hát könyörgöm!!!....egy 1500MHz-es prociról van szó, amelyik rendre jobban teljesít a 2GHz-es P4-nél. Mi más ez, ha nem a legnagyobb tunning. És itt jön be a két gyártó közötti legnagyobb különbség: az Intel az órajelet nyomja feljebb a nagyobb teljesítményért, az AMD viszont a minőségre utazik. Azért azt el kell neked is ismerned, hogy egy 500Mhz-el gyengébb prociból ugyanazt a teljesítményt kihozni.....ez azért jelent valamit;)
4. A régi procikról valóban keveset tudok, mert nem szereltem egyet sem. Ezért egy állításomat sem értettem a régi processzorcsaládokra.
5. Az P4 1.6A vs AthlonXP 1700+ mérkőzésben bevethetsz te sisoft sandrát vagy bármilyen tesztelőprogit, nem hiszem, hogy van olyan, ami annyit csal, hogy ne az XP nyerjen:)).....és ugye ezt a két procit ugyanannyi pénzért lehet venni:)))

Ui.: Igazából az Intellel az a fő gond, hogy el van szállva magától és minden prociát a rivális gyártók árainak 1.5-2-szereséért adja.

(#733) Oscar


Oscar
tag

Hello!

Szerintetek érdemes egy AMD TB 1200-es (266) procit XP 1800+ra cserélni? Ez a max., amit elbir a K7T.

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#734) Don Vittorio válasza Oscar (#733) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Igen. Jól fogsz vele járni, érezhetően gyorsabb lesz a rendszered.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#735) Spensers válasza Oscar (#733) üzenetére


Spensers
aktív tag


Igen sokat számít , csak arra kell majd neked egy jő hűtő is ...

(#736) Pala válasza Vesper (#732) üzenetére


Pala
veterán

Az utóiratoddal tökéletesen egyetértek. Az Intel talán túlságosan büszke magára, és van pofája 2-szer drágábban adni CPU-it, csak mert ő a piac 85%-át uralja (EZ NEM HÜLYESÉG, SAJNOS, VAGY NEM SAJNOS, DE AZ INTELNEK 85% A RÉSZESEDÉSE A PROCIPIACON, AZ AMD-NEK PEDIG NEM EGÉSZEN 15%). Mindebből viszont egyértelműen kiderül, hogy sokan még mindig az Intelre esküsznek stabilitásban, meg hát nem mindenki gondolja azt, mint mi jópáran itt a Prohardveren, hogy az AMD jobb, meg gyorsabb, meg ilyesmik.

(#737) CsendPenge válasza Mattyer (#729) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
Ha elolvastad a leveleidet, akkor már tudod :) Na meg topic is nyílit neki már :D
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#738) CsendPenge válasza Vesper (#732) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szinte már vártam, hogy Egon jöjjön, és megvédje Northwood-ját. :DD Igazából ezért nem írtam semmit, ne én igazítsak ki egy AMD-s tagot ;] Azért azt ismerjük be, hogy nem rossz a northwood, ''csak'' éppen az XP jobb :)) Azért jobb, mert nekem az van, és én azt szeretem! Na, ezt az érvelést döntse meg valaki! :P

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#739) Den válasza Oscar (#733) üzenetére


Den
veterán

Érdemes. Az xp-k modellszámozása azt jelenti, hogy az adott processzor teljesítménye hány megaherz-es tb-nek felel meg. Az 1800+ a 1200-as tb-nél 600 mhz-el gyorsabb tb-nek felel meg, tehát 50%-os a teljesítmény növekedés. Az már érezhető :). Az sse-ről nem is beszélve.

www.simson4t.hu

(#740) CsendPenge válasza Den (#739) üzenetére


CsendPenge
őstag

Én azért várnék még egy kicsit, mert szerintem egy 1200-es tb nem olyan gyenge, hogy kevés legyen a közeljövőben, oszt jövő nyáron már egy 2400+ tbred-re cserélnék :)) Nos?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#741) rudi válasza Egon (#728) üzenetére


rudi
nagyúr

Kedves Egon!

A tuningolhatóságban nagyon igazad van! Az intel egyes sorozatai nagyon húzhatóak. Persze tudjuk hogy ez az technológiai előnyből és a piszok magas árból jön. Van egy (nem is egy) ütős gyártósoruk amivel 2GHz-s procikat gyártanak és marketing okokból skáláznak le náhányat 1.6-ra míg az AMD gyárt-gyárt és tesztel. Ami megy nagyobb frekni az lesz a 2.0+os és ami nem hát azt meg eladják 1.6+nak. Az intel gyakrabban vált steppinget (optimalizálja a gyártósort) mert megteheti hiszen nagyobb a forgalma (és a bevétele is).

Az hogy több intel-t adnak el mint AMD-t szintén igaz DE. DE. RECESSZIÓ VAN az IT-ben! Még az amcsi piac is egyre árérzékenyebb! Nagy nevek (HP-compaq, Dell)is kezdenek áttérni az olcsóbb (és nem feltétlenül gyengébb) AMD-s megoldásokra. Lehet hogy kevesebb AMD fogy viszont a piaci részesedése nő.

Hangsúlyoznám hogy az ár/teljesítmény egyre fontosabb tényező manapság. Olyan gyorsak a gépek hogy az átlagos user (no nem a hardcore gamer vagy divx-gyáros) még a legalapabb cuccal is vígan beéri. Netezni szövegszerkeszteni, videot nézni, mp3-at hallgatni, programozni, tervezni (akár 3D-ben is alap szinten) nem kell túl ütős vas. Nagyon szűkül az a réteg aki igényli az ''első vonalas'' hipergyors (jelenleg P4-2.8, XP2.2+) gépeket.

Még egy érdekes dolog; miért zárja be az Intel néhány üzemét 1-2 hétre? Volt már erről szó itt a prohardveren is. No meg az Intel részvények 6 éves mélyponton vannak. Ez mind a fenenagy megbízhatóság és fejlett technológia eredménye. No meg a marketingé...

Tuning. Lehet Intel procin szorzót állítani?! Ha meghajtom az 1.6-os P4-et 2.2-n akkor mit csinál a gyári hűtő? Ráolvad a procira? Miért kell átterveztetni P4-es alaplapokat a gyártókkal hogy menjenek a 3GHz feletti procik bennük? Táncsak nem a FOGYASZTÁS miatt? Perszehogy a 3.9es P4 a LEGGYORSABB de milyen áron?!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#742) TitiRii


TitiRii
senior tag

INTEL - AMD kinek a
PAP - kinek a PAPNÉ... ;)

ha sok pénzed van azt veszel amit akarsz
sok pénzel csak jo gépet lehet venni
máskérdés hogy nem lesz költség hatékony..
és valaki más fele anyibol is vesz ugyan olyan jot.. :P

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#743) Don Vittorio válasza Den (#739) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Te Den! Néha olyan furákat írsz! Ezek a procik már egy jó ideje _mindig_ az Intel procikhoz vannak igazítva... Az 1800+-os proci mennyin is megy? 1466-on vagy 1533-on? Ez kb. 20-25 %-os növekedést jelent plusz az SSE, már ha használja valami...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#744) Don Vittorio válasza CsendPenge (#740) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Azt írta a srác, hogy azért cserélne 1800+-ra, mert azt bírja max. az alaplap. Ergo: nem szeretne alaplapot cserélni, hanem szeretné most megvenni azt, ami a felső határa a lehetőségeinek.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#745) Oscar


Oscar
tag

Na igen, lehet, hogy igaz, hogy érdemesebb várni és akkor majd egy 2000 feletti prociba beruházni.
A problémám viszont az, hogy az MSI K7T Turbo alaplapom BIOS frissítés után is csak max 1800+ XP-t fogad. Ha ennél nagyobb procit szeretnék akkor alaplap+memória csere = horribil összeg.
Na, ez a nagy büdös. Érdemes csrelénem 1800+ ra?

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#746) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Skcaok, az msi oldalán most néztem meg, kell, hogy tudjon az a lap többet is:
http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=24&MODEL=MS-6330%20Ver5.0
Idézem:
'' Support Socket A for AMD® Athlon™ / Athlon™ XP / Duron™
- Processors
- Supports 600MHz~2000+MHz ''
Szóval? Az igaz, hogy a kt133a az picit régebbi, de ha jól emlékszem, akkor írtak asus lapra (szintén kt133a-val) olyasmit is, hogy még a tbred-et is fogja támogatni. Akkor lehet, hogy ez is, de ebben nem vagyok biztos.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#747) CsendPenge válasza CsendPenge (#746) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ok, bocsi, elnéztem, ez a turbo2-es lap. A sima turbo (ver. 3.0) csak 1800+ -ig megy max. Az a fránya kis 2-es a végén :(( Ja, akkor érdemes upgrade-elni, mert ennél lejjebb nem fog menni az ára (vagy nem sokkal)... Az elírásért még1x bocsesz :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#748) janati


janati
őstag

Hi! Úgy látom jó helyen járok AMD ügyben. Mostanában tervezek alaplalpcserét,csak éppen bajban vagyok,mivel eddig inteles cuccosaim voltak,de most anyagi okokból áttérnék XP-re. Szóval már elég sokat nézelődtem a neten,üzletekben,ismerősőknél, és két alaplap közül lehetne választanom. Ezek pediglen: Asus A7S333 vagy Abit KX7333. MELYIKET vegyem?? 1800+ -os procit tervezek bele PC2100-as DDR RAM-mal. Szeretném ha érvelnétek a két lappal kapcsolatban pro és kontra!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#749) CsendPenge válasza janati (#748) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hát, nem kell szerintem sok indok, amikor Asus vs. Abit-ról van szó. Szerintem Asus. Nem írtál árakat(pedig az lehetne még egy döntő szempont). Érdekelne, hogy az Asus a7s333 mennyibe kerül, többe vagy kevesebbe mint az a7v333 (mert én leginkább arra szavaznék).

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#750) Ketama válasza CsendPenge (#749) üzenetére


Ketama
aktív tag

Kevesebbe kerül a SIS chipsetes A7s333 kb 5k-val.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.