Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#651) Vesper


Vesper
tag

Csasztok!

Mit tudtok az új kilencszáznemtudomhány lábas AMD procikról?
Kiváncsi lennék egy intel párharcra:)

(#652) guest


guest
veterán

A válasz a témára AMD
AMD forever!!!
AMD RULEZ!
:):)):))):D:DD:DDD

prohardver vendég

(#653) LordX válasza Vesper (#651) üzenetére


LordX
veterán

Clawhammer? GYK 2 db Hammer proci van abban a tokozásban. SMP-on-chip :)

(#654) Vesper


Vesper
tag

Tudtok valahol tesztet a Clawhammer-ról?

(#655) LordX válasza Vesper (#654) üzenetére


LordX
veterán

Először meg kéne, hogy jelenjen, nem gondolod :)?

(#656) Vesper


Vesper
tag

Meddig lehet húzni egy xp 1700+-t?

(#657) Dalai Láma válasza Vesper (#656) üzenetére


Dalai Láma
őstag

1900+-ig biztos, gondolom még följebb is, de ezt nem tudom biztosan, talán 2000+. De az 1900+ az 100%, ismerek ilyen procit, ami ezen megy, atomstabil.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#658) guest


guest
veterán

Figy! Bakker! AMD Hammer lesz itt a király!!!
Intel meg mehet kapálni:):):)

prohardver vendég

(#659) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Minden AMD-s ezzel áltatja magát. :D
Hammer így, Hammer úgy, mit gondoltok, az Intel majd jó képet fog vágni a dologhoz? Hát persze hogy nem! :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#660) Papabear válasza Vesper (#1) üzenetére


Papabear
csendes tag

Ha a Hammer nem fog megjelenni időben, és nem hozza az ígért teljesítményt, akkor a Hammer nem lesz akkora durranás, mert az Intel november 2-ra ígéri a 3,06 GHz-es P4-et, már Hyper Threadinggel. Ez ugye Windows XP és dualt támogató proggik esetében sokat jelenthet majd, mindenesetre az Inteltől ígéretet kaptunk egy samplere, majd kiderül, mi lesz belőle:)

::EPoX 8KHA+, Athlon XP 2200+, 768 MB PC2100 RAM, ATI Radeon 8500 64 MB, Maxtor D740X 60 GB, Toshiba SD-M1612, Plextor PX-W2410A, SB Audigy, Chieftech Dragon, Enermax EG365AX-VE::

(#661) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Hammer? Azt mi egyszeri magyar átlagjobbágyok még egy darabig nem veszünk: nem az ár, hanem az hogy hozzánk mégkésöbb jut el. Viszont úgy tünik a Tbred-B mkagben több tartalék MHz maradt mint a Northwoodban...

Utánam a kondenzcsik!

(#662) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Méghogy nincs tartalék Mhz a Northwood-ban? LOL!
Akkor nézd meg talán ezt:
http://www.vr-zone.com/guides/Intel/Northwood/

Ez nem elég nagy tartalék? :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#663) Nowhereman válasza Nowhereman (#5) üzenetére


Nowhereman
őstag

elenjegyzés: Toms'

Utánam a kondenzcsik!

(#664) GeorgeTerror válasza Nowhereman (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Megnéztem amit írtál. Ha a 2.53-asból kijön 4GHz, akkor bizony elég ütős. Ehez képest a 66-os órajelű celeronok (simán 100 fölött) kispályások

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#665) BadGe


BadGe
aktív tag

Na, nem tudom megállni, hogy a processzor vs. processzor vitába belerondítsak egy kis programozástechnikával. A téma még még mindíg a régi, egy kis térképészet, most éppen egy jó nagy gráfot kell összrakni alapadatokból.

A régi algoritmus a maga 1 milliárd lefutásos ciklusmagjával eltartott vagy 5 percig. (XP1800+, P42.2). Namost egy kis gondolkodás után készített új algoritmus kb néhány tizedmásodperc (!!!) alatt végez.

Nem vitás, hogy az első algoritmus meglehetősen _átgondolatlan_ volt, de hát ez van. Az új esetében meg felőlem futhat egy 386-oson is, akkor is gyorsabb lesz mint a p4 vagy az XP közül bármelyik.

Szóval én maradok az optimalizálásnál. És ha az ilyen durva algoritmus sebesség béli különbségek talán annyira nem jellemzőek, de azért biztosan rengeteg helyen lenne mit javítani. És csupán annyiról van szó, hogy az első esetben nem akartm/tudtam eleget foglalkozni a témával, aztán egy kis idő elteltével... Szóval ismét egyszerűbb volt programozni egy kicsit, mint várni néhány xtra gigahertzre, ami amúgy sem lendített volna sokat a dolgon....

Ge.

ui.: érdekes lett az új site design....

(#666) Genialis


Genialis
aktív tag

;]

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#667) Dalai Láma válasza BadGe (#665) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hú, elég érdekes, amit írtál. Ez tényleg ennyit számít? És olyan játékokat nem tudnának írni, amik elfutnak egy S3Trion is? :) Vagyis mondjuk egy GTA 3-at nem tudnának úgy megírni, hogy ugyanolyan szépen fusson S3Trion is, mint Radeon 9700PRO-n?

De ez sajnos senkinek nem áll érdekében, főleg nem a videokártyagyártóknak! :(

Egyébként meg jó ez a téma, mindig előjön, bár már nem lehet sokat írni a témában. Persze ha kijön egy újdonság, akkor megint lesz téma, és ez a topic is még nagyobbra hízik.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#668) Lomos válasza Dalai Láma (#667) üzenetére


Lomos
aktív tag

Mar hogyne tudnanak? :D Najo, kicsit sarkitott, mert tenyleg eleg komoly muveleteket vegeznek mar a mai videokartyak.

A masik, hogy szerintetek 1 linux miert megy el lazan egy pentiumon, X-el meg mindennel. Nem feltetlen KDE meg Gnome, hanem valami mas, de akkoris. Kozel nincs ilyen igenye mint a windowsnak. Teljesen bizonyos, hogy a szoftverek indukaljak a minel jobb hardvereket, es a minel jobb hardverek a megjobb szoftvereket...ez 1 ordogi kor.

Szal a windows olyan amilyen, es mindigis jobb proci kell az uj winfos ala. A kodot nem fogjak ujrairni, es igy mindigis nagyobb es lassabb lesz :)

En szoktam programozni, es emlexem, amikor a rendezesi algoritmusokat versenyeztettuk...meg integralszamitas algoritmust is versenyeztettunk. Egyszeruen vannak moccerek, amik jobbak es gyorsabbak, csak lehet hogy a programozonak nincs kedve hasznalni :D


www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#669) Vertic válasza Lomos (#668) üzenetére


Vertic
aktív tag

Hát a KDE nálam sokkal-sokkal lassabb, mint a win98 felülete...
Csak hogy ne szidjuk mán divatból is mindenért az m$-t meg windozet :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#670) GeorgeTerror válasza Vertic (#669) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Na igen a KDE az lassab. De közismert, hogy a két nagy (KDE, Gnome) windows szinten igényli a vasat. Ezért ojan csillivilli. Másrészt tudni kell konfigolni. Persze ezzel nem leszólni akartalak. Harmadrészt a driverek írása kicsit nehézkesebb lassab linux alá. Tapasztalat cmi8738 linuxos drivere :((

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#671) Vertic válasza GeorgeTerror (#670) üzenetére


Vertic
aktív tag

Na igen. Ezt mondom én is. Azért lassú, mert csillog-villog. És pont ezért (is) kell a windoze alá jó vas. És ez nem is biztos, hogy baj. Legalábbis szerintem. Persze még jobb lenne, ha optimalizálnának is azért néha, de akkor meg mi miatt szidnánk a szoftvereseket, nem? :))

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#672) ZuluMonster


ZuluMonster
csendes tag

Hi!
Véleményem szerint a két proci gyár között soha véget nem érő harc folyik,vagy rosszul látom(tudom) ?

Kolompár Laci

(#673) Dalai Láma válasza ZuluMonster (#672) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Tévedsz. :) Az AMD éveken belül legyőzi majd az Intelt, és ő lesz az egyeduralkodó, és majd jól megdrágítja az árait! És akkor majd mindenki VIA párti lesz! :))

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#674) GeorgeTerror válasza Dalai Láma (#673) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Majd meglátjuk. Egyelőre még mindig az intel vezeti a piacot :P

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#675) nap


nap
addikt

Egy atlag felhasznalo ugysem erzi meg, hogy milyen proci van a gepeben.
Az amd mellett szol, hogy nem kell alaplapot is cserelni a procival.
Az intel mellett szol a rambus tamogatasa.
A via es a transmeta mellett szol, hogyha van konkurencia, akkor az mindenkinek jot tesz. :)
En a magam reszerol a legcsendesebbre szavazok :))

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#676) Egon válasza Dalai Láma (#673) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért induljunk ki a realitásokból... Az AMD-nek az utóbbi időben nem nő, hanem csökken a piaci részesedése...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#677) Agyzuzo válasza Dalai Láma (#673) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Szerintem meg úgy fog járni mint a 3DFx... :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#678) Dalai Láma válasza Agyzuzo (#677) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hát akkor nagyot szívna mindenki. Nekem nem kell, hogy AMD gyártsa a leggyorsabb proceszort, csak az, hogy legyen. Meg azért egy olyan szintet tudjon taretani, mint most. LEgyen mindig ilyen olcsó, legyen ilyen jó, és legyen hosszú életű a foglalata.

Egy versenytárs mindenképpen kell. Mert ha nincs, akkor annyiért adja a gyárrtó, amennyiért akarja. És akkor MO-on senkinek nem lesz jó gépe, és az 1GHz-es procit is csak a leggazdagabbak vehetik csak meg.

Szerintem így minden jó.
De az AMD akkor is sokkal jobb az Intelnél, mert nekem AMD-m van, és mindig az a jó, ami nekem van! :DD
AMD rulez! :) (a topicba legtöbbször beírt mondat)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#679) Sanyo


Sanyo
senior tag

Kollegam fia most akar uj gepet venni. Beszelgettunk, elmondtam neki par dolgot mire figyeljen. A lenyeg, hogy P4-et akar venni, az AMD-rol fogalma sincs, szinte nem is tudja hogy letezik Intelen kivul mas is. Szomoru vagyok, meghallgatott, latta a gepem, de ettol meg Intelt akar. Nem akartam mindenaron rabeszelni, azert nem vagyok fanatikus. Lehet hogy o igen. :)

(#680) Isthy válasza Dalai Láma (#678) üzenetére


Isthy
csendes tag

Neked bizonyára az a jó ami neked van, egyébként miért vetted volna és használnád az AMD-t. Másnak meg az Intel jó, ami neki van.;)

Egyébként teljesen igazad van abban, hogy több és főleg versenyképes gyártó kell, hogy legyen: nekünk felhasználóknak ez az érdekünk!:DD

''One Ring to rule them all...''

(#681) emvy válasza BadGe (#665) üzenetére


emvy
nagyúr

Az optimalizáláshoz még annyit, hogy:

a szoftverek optimalizálásával kapcs. teljesen egyetértek BadGe-el, de azért ebben a tekintetben a procik sem állnak túl jól. Mostmár nyilván más a helyzet, de pár évvel ezelőtt láttam egy SpeCInt és SpeCFp tesztet, és a 600 Mhz-s Xeon proci a negyedét teljesítette az 550-es Alpha-nak. Kíváncsi vagyok mikor veszi már a bátorságot az Intel, hogy nagyüzemben ledobja magáról az x86-os örökséget. Az AMD-nek erre egyszerűen nincs elég technológiai és főleg anyagi háttere. Szerintem az út arra vezet, hogy párhuzamosítsák az adatfeldolgozást, és a teljesen szinkron processzort blokkonként szinkronra, blokkok között aszinkronra váltsák le. Az x86 architektúra egyiket sem teszi lehetővé; pedig a jelenlegi órajelsebességek a mostaninál nagyságrendekkel nagyobb sebességű adatfeldolgozást tennének lehetővé. Per pillanat az Athlon cache-n kívüli, 30M tranzisztorából 7-8millió csak arra van, hogy fenntartsa az órajelet a procin belül.
stb.stb stb.
szóval nem csak a szoftvereken kellene változtatni...

while (!sleep) sheep++;

(#682) Vertic válasza emvy (#681) üzenetére


Vertic
aktív tag

Aszinkron procik rulez :))
Egyébként meg rohadt drága a fejlesztés, nyilván ezért nem az otthoni szegmensnek gyártják a jobban átgondolt, hosszú fejlesztési idejű (ezért marha drága)cuccokat, amik kisebb órajelen is sokkal jobbak. Mondjuk ez nem csak CPUkra igaz.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#683) Drizzt válasza emvy (#681) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem sokal nehezebb egy x86-ra épülő 64bites processzort elkészíteni, mint egy nem x86-os 64bites procit. J, egyébként nekem tök mindegy, hogy melyik a gyorsabb, az intel, vagy az AMD, mert én mindig AZT FOGOM MEGVENNI, AMI MEGÉRI AZ ÁRÁT! Tehát jelen állás szerint mindenképpen AMD-t.
Most vettem Athlon xp1600+ at, és olcsóbban, mint a haveron az 1100-as TuC-át.

I am having fun staying poor.

(#684) nap


nap
addikt

Az lenne a legjobb, ha tenyleg hagynak mar a francba a 8086-os procit.
Csakhogy ezt senki sem akarja/meri megtenni, mivel igen kockazatos lepes, amibe nagyon bele lehet bukni. Sokkal kenyelmesebb/olcsobb/kockazatmentesebb foltozni az oreg 8086-ost.
Pedig az uj architekturara mar lehetne vegre egy normalis oprendszet is irni ! :))

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#685) Nowhereman válasza nap (#684) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nos, ha aszinkron orajellel mennének a procik, akkor érdekes lesz eladni őket, mert ugye nem lesz mi alapján rangsorolni őket! A microsoft pedig szerintem minden architekturára képes lesz rémségesebbnél rémségesebb ''operációs rendszer''-eket írni!:DDD

Utánam a kondenzcsik!

(#686) beeboy


beeboy
addikt

Nekem AMD XP1700 procim van. Simán menne a +2000 is, de a szorzót akarom átállítani, nem az FSB-t húzni. Az alaplapom (a7a266) támogatná a kézi szorzó beállítást, de a proci ragaszkodik a 11* eshez. Át lehet valahogy állítani?
Ha van valakinek ötlete írja már le! De ne a procit kelljen forrasztgatni!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#687) Den válasza beeboy (#686) üzenetére


Den
veterán

Nem kell forrasztani, hanem grafitozni kell, de jobban jársz az fsb húzással.

www.simson4t.hu

(#688) CsendPenge válasza Vertic (#669) üzenetére


CsendPenge
őstag

''Hát a KDE nálam sokkal-sokkal lassabb, mint a win98 felülete...
Csak hogy ne szidjuk mán divatból is mindenért az m$-t meg windozet''
Akkor nem tudtad jól belőni a linuxotdat. Én is meglepődtem, amikor haverral próbálkoztunk egy 7.3-as Suseével, meg egy 2.es kde. Fel is ment, szép volt és jó :) A meglepetés akkor volt, amikor egy ismerős megmutatta, hogy egy jól bekonfigolt Debian alá/fölé egy jól belőtt kde 2 gyorsabban elindul (266 cerka, 64 M sd), mint az én gépemen (1600+ XP, 512 M DDR). Ezt soha az életben nem fogja utána csinálni senki windows-on. Ez a különbség.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#689) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Ja, meg ha már Instel vs. AMD a rovat, akkor megasszondom én is a frankót! :D
AMD FOREveR!!!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#690) beeboy


beeboy
addikt

Meddig lehet húzni az FSB-t biztonságosan? Ha túlhúzod lefagy, vagy tönkremegy a gép?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#691) Nowhereman válasza beeboy (#690) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ez minden esetben egyedi. Vannak jobban húzható tipusok sorozatok. Egyes alaplapok is jobbak ilyenkor mint a másikok, de függ a ramtol, videokártyától(!), táptól, és persze a hűtőtől! Lényeg a fokokzatosság. Futtass le vele néhány 3dmarkot, ha nem fagy, csak akkor tovább. Ne a 200FSB+2,2V-al probgálkozz elösször, mert akkor tényleg van esély a tönkremenetre is!

Utánam a kondenzcsik!

(#692) Sidaries


Sidaries
őstag

Imádom ezt a témát. Minden procinak megvannak az előnyei és a hátrányai és nagyjából ezt ismételgetik az emberek 700 hozzászóláson keresztül. Mindenesetre lehet értelmes dolgokat is olvasni itt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#693) Sidaries


Sidaries
őstag

Imádom ezt a témát. Minden procinak megvannak az előnyei és a hátrányai és nagyjából ezt ismételgetik az emberek 700 hozzászóláson keresztül. Mindenesetre lehet értelmes dolgokat is olvasni itt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#694) Sidaries


Sidaries
őstag

Ti tudtok ilyet? Azt hittem én nem. :P

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#695) Vertic válasza CsendPenge (#688) üzenetére


Vertic
aktív tag

Nem mondtam, hogy be tudom lőni :))
Azt mondtam, hogy lassabb, és ez igaz is. :P Nem vagyok rá büszke, de nem vagyok linux guru, és szerintem soha nem is lesz úgy belőve.
Ja, egyébként működés közben (is) lassabb. Azon nem tudom lehet-e tuningolni, de szerintem már kevesebbet.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#696) CsendPenge válasza Vertic (#695) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
Pontosan a fene sem tudja, hogy mi mindent lehet llinuxban, mert nincs kitől ellesni. Egyszer haver megcsinált nekem itt egy debiant. Na, mire végzett vele, meg kellett, hogy állapítsam, ha nekem kellett volna ezt megcsinálni az kb 3x életfogytiglan. Pedig k*rva jó a linux. Procikra optimalizált kernel meg egyéb nyalákságok. :DD
ON
AMD FoREveR!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#697) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Apropo! Jut eszembe! Egy aszinkron procit hogy lehet majd tuningolni?;]

Utánam a kondenzcsik!

(#698) Den válasza Nowhereman (#697) üzenetére


Den
veterán

Mint az állat :DDD

www.simson4t.hu

(#699) delacroix


delacroix
csendes tag

''Szerintem sokal nehezebb egy x86-ra épülő 64bites processzort elkészíteni, mint egy nem x86-os 64bites procit. ''

Ez igy nem igaz, ugyan az történt mint amikor az intel a 16bites procibol csinált 32biteset. Megduplázták :) semmi uj átirás, semmi bonyolitás, ahogyan az Itanium vagy mi a serverproci neve. Az AMD féle 64bites technologia megegyezik azzal amit ano az intel a 16 rol 32-bitre valo ugrásnál csinált, talán nem véletlen, hogy az AMD féle 64bites dolgot fogadták el a legtobben, mivel nem kell mindent átirni. Hogy mennyit ért az IA-64 nem tudom, de sztem annyit mint az SSE amivel ''gyorsabb'' lesz az internet. Ha most veszek egy p4-et akkor az 50ks letoltésembol csiál 100k-sat? :) akor veszek intelt .. lol amúgy mindenki nézze meg régi oldalakon, hogy igy volt hirdetve az SSE utsasitás csomagja, söt ha megkérdezel egy kevésbé számitogéporientáltat, hogy miért lassu a netje, akkor a gépére fogja, hogy nem túl jo gépe van vagy hogy ''nem tudom, pedig p4em van'' :) kb ilyen szinten megy a butitás.

A KDE sztem csiga lassú. A gnome jobb :D

Jah és 386 rulz :D

(#700) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nem nagyon szándékoztam foglalkozni a témával,de mivel gépvásárlás előtt állok, körül kellet,hogy nézzek processzorok szintjén. Eddig mindig Intel-em volt(igaz ez csak 2 procit jelent:D), úgyhogy úgy álltam hozzá,hogy marad az Intel,de körülnézek AMD-nél is. Mikor végeztem(különböző árlisták böngészése órákig) teljesen ledöbbentem:
1. Egyre drágább egy normális gép!!!
2.Azután kezembe akadt egy régi árlista, és rájöttem,hogy nem is olyan drága mostanában egy normális gép:DD
3.Miért is akarok én Intel-t venni? Az AMD procik olcsóbbak(azonos sebességen),az alaplapok a procikhoz nagyjából ugyanannyiba kerülnek, ráadásul az AMD-s procikhoz nem kell típusonként új alaplap.
Akkor most tud valaki bármi észérvet mondani,hogy miért jobb az Intel?Egyáltalán miért éri meg azt venni?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.