Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vesper


Vesper
tag

Az intel procik megbízhatóbbak. Az AMD procik sokkal olcsóbbak és jobban szerepelnek a teszteken, de jobban melegszenek.
Aki új gépet vesz, azonnal eljut eddig a dilemmáig, és én is ezek között vagyok. Most azon az állásponton vagyok, hogy a P4 még elég kiforratlan rendszer és még drága is, ezért eddig AMD (egy Asus A7M266 alaplappal).

Várom a hozzászólásokat!

Üdv.: Vesper, a mester

(#2) Barton válasza Vesper (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Tamáskodnék egy kicsit !
Én szívattyúztam mindkettővel is !
Melegedés pedig az új Intel prociknál is elő jött vagy fog jönni !

A TBirdöm FPU-ja még mindig agyon veri a P4-ét és olcsóbb is !
Kell venni egy szép nagy coolert és a probléma megy van oldva !

(#3) sh4d0w válasza Vesper (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mit jelent az, hogy megbízhatóbb? Egy AMD-s rendszer nagy valószínűséggel ugyanolyan megbízható, mint egy Intel-alapú, mindamellett, hogy természetesen mindkettőben akadhatnak (és akadnak is) hibás darabok, szériák. A teszteket pedig felejtsd el szerintem, mert a teljesítményt nem elsősorban a teszt végeredménye határozza meg, ráadásul ott a különböző optimalizációknak nagy szerepük lehet/van. Ennyit általánosságban. Konkrétan pedig: én otthon egy Duront használok és az égvilágon semmi bajom nincs vele. Stabil, megbízható és gyors.

https://www.coreinfinity.tech

(#4) Barton válasza sh4d0w (#3) üzenetére


Barton
senior tag

A Hugom gépében a Duron 800-as szerintem marha jól megy (AZZA KT3ABX !!!) agyon ver egy PIII 750-t némely vonatkozásban és rohadt stabil!

Igaz a Redhat 7.1 is király rajat így SuSE (6.3-7.0) után!

(#5) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Nos, hogy megbizhatobb az Intel... Ezt én nem hiszem. Nekem az AMD-kkel semmi problémám nem volt immár lassan 10 éve, mig a 2 inteles gépem maga volt a rémálom!

Utánam a kondenzcsik!

(#6) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Az AMD processzorok teljesen megbízhatók. Más kérdés, hogy a köréjük gyártott chipsetek ritkán sikerülnek jól. Ugyanakkor az Intel is csinált már jópár szar és bugos chipsetet, az i820 például finoman szólva is katasztrofális volt.

Az FC-PGA tokozással az a baj, akár Intel, akár AMD, hogy sérülékeny a proci, nagyon! A hődióda sem hülyeség, én mindössze ezekért haragszom rájuk.

És tény, hogy a P4-ben nagyon imponál, hogy iszonyú masszív a cucc.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Vesper


Vesper
tag

Helló!

Kösz a hozzászólásokat!
Azt hiszem AMD mellett döntök.
Már csak az a kérdés, hogy Asus K7M266 vagy valamilyen Abit alaplap de ha valaki tudd jobbat, az mondja 1.4-es procira kell.
Egyépként ha ennyire kicsi a különbség a procik között, akkor miért kerül 2x annyiba egy p3 1.13GHz-es mint egy AMD 1.6-os?

(#8) Parci válasza Vesper (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mert az Intel, csakúgy, mint mondjuk a Sony, sokat kérhet egy közepes termékért is, ugyanis mögötte áll a név.

Alaplapból tanácstalan vagyok, én a helyedben megvárnék egy SiS 735-ös, vagy méginkább VIA KT266A settel szerelt cuccost. Ez utóbbiból asszem MSI lesz először (tényleg :D), MSI K7T266 Pro2 néven. A KT266A teszteket elnézve amúgy csak olyan chipsetes DDR-es AMD-s lapot szabad venni, az ASUS A7M266-ra is tutira ráver majd 20%-okat...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Füles válasza Parci (#8) üzenetére


Füles
tag

Én - már amennyiben a teszteknek hihet az ember, és ugyan miért ne hihetne - azt mondanám, érdemes a KT266A lapokat megvárni.
Nekem most egy EPOX van, AMD-s, de asszem szívesen kicserélném egy KT266A-ra. :o)

(#10) NightWolf


NightWolf
csendes tag

Hi!

A kérdésre hogy milyen alaplapot érdemes venni a válasz: ABIT KG7-RAID
Én KT7A-t cseréltem le egy ilyenre memóriával együtt. /512Mb SDR} -> 512 Mb DDR 2100/
A proc egy 1 GHz-es TBird 266 alapfr.-an.
A rendszer atomstabil még 1.4 Ghz-en is.

NWF

(#11) elmo


elmo
aktív tag

Nekem is Duron-om van, egy 800-as, és egy ASUS A7V-E. Minden okésan megy, a videokártya egy síma TNT2 Pro, és a win2k-nak semmi baja, igaz, 2 napnál tovább nem volt folyamatosan bekapcsolva a gép, mert nem volt szükséges, de majd fogom tesztelgetni, és szerintem el fogja bírni. :) Optimista vagyok...

(#12) Mtomi1


Mtomi1
csendes tag

Sziszto most regisztráltattam magam, mert úgy látom itt talán választ kapok néhány kérdésemre.
Mindenütt azt olvasom, hogy egy AMD ilyen-olyan gyors az intelhez képest, akkor miért van az, hogy egy 1000-res t.bird DDR-es MSI alaplapon 1óra 13perc alatt installál fel egy Win ME-t, míg egy PIII733 KB 25perc alatt megeszi azt, még egy VIA alaplappal is? Továbbá ezután is bármit fel akarok installálni, megőrülök, mire készen van. Bennem lenne a hiba? -Esküszöm nem a kötekedés, hanem a kíváncsiság szól belőlem!!!- Előre is köszi!

Ennyi - VÉGE!!!

(#13) TQM


TQM
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne: Mikorra várhatóak a VIA KT266A chipsettel szerelt alaplapok és kb. mire lehet számítani ár tekintetében?
Azért kérdezem, mert per pillanat egy cerka 466-os konfig van (még kb. egy hétig), oszt utána egy masszív beruházást kell megejtenem (alaplap+proci+ram) és úgy döntöttem, hogy átnyargalonk AMD TB procis konfigra és ehhez kellene alaplapot néznem. Jópár fórumot és tesztet elolvastam és úgy tűnik, hogy az előbb említett alaplapi chipset lenne a legmegfelelőbb.

Köszi előre is!!

Lupulin

(#14) Parci válasza Mtomi1 (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ott valami nagyon nem kóser, 1 óra 13 perc egy XT-nek kell... Sandra, Quake3, 3DMark és egyéb tesztek jó eredményeket adnak, vagy ott is lassú a cucc? Ha ott jó, akkor passz, ha viszont ott sem, akkor valami hardver gond lehet...

Úgy amúgy egy gigás TBird elég gyors :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Parci válasza TQM (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Még egy hónap biztos kell, amíg választék is lesz. MSI lesz az első asszem (K7T266 Pro2), utána rögtön az ASUS, Gigabyte.

De amúgy igen, az a chipset lenne a legmegfelelőbb, szerintem várd meg, az árak nem fognak felmenni (csak decemberben).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) Mtomi1


Mtomi1
csendes tag

Pedig az anyám életére esküszöm, hogy ez így igaz. Továbbá pedig el kell mondanom, hogy nem volt szar a gép, és ezen kívül még más AMD konfigokat is teszteltem, ugyanilyen panaszokkal, ezért tettem fel a kérdést!!! Egyetlen egy esetben nem tudom ezt állítani, de az egy SiS730-as SHUTTLE alaplap volt.

Ennyi - VÉGE!!!

(#17) Ambrosius válasza Mtomi1 (#16) üzenetére


Ambrosius
tag

Na, ilyesmiről én ég nem olvastam sehol eddig. Más is tapasztalt ilyesmit itt a fórumon?

(#18) Füles válasza Ambrosius (#17) üzenetére


Füles
tag

Hali!

Nekem csak jó tapasztalatom van, igaz csak Win98SE install, de 18 perc...
Ja: 1 giga TB

(#19) Barton válasza Mtomi1 (#16) üzenetére


Barton
senior tag

Nekem ilyen szívás még nem volt.
Passz.
Csak egy ABIT KA7-tel voltak gázok IDE vezérlő űgyben+BIOS űgyben.
Shuttle alaplappal még nem volt dolgom.
AZZA K3ABX, ASUS A7A266 30 percen belül inhalálható !

(#20) Ambrosius válasza Barton (#19) üzenetére


Ambrosius
tag

Hol lehet ilyen Azza lapokat kapni?

Én is már régóta gondolkodom gépvásárlásban, de csak odáig jutottam, hogy várni az újabb lapokra, csak várni, várni...
Én várok, de a régi gépem kezd széthullani (6 éves P133 szegény, friss induláskor teljesen lelassul kb 1 percre, mintha be kellene "melegednie" az elsődleges cache-nek a prociban, a cd-m pár hete adta be az unalmast, a vinyó még jó, de néha furcsa kattogó hangokat ad(kb 2 éves 10G IBM), szóval félek, hogy gép nélkül maradok és nincs mire váltanom :(
Szóval az okoskodtam ki, hogy
1.: kellene egy fasza, stabil, bővíthető alaplap, bele egy duron aztán majd később egy olcsó 2Gigás palmolino :)
2.: valami olcsó, de stabil cucc kellene. Kt7E-t azért nem akarok, mert elég vegyes dolgokat hallottam róla, erről az AZZA-ről jókat olvastam, de ezt meg nem nagyon láttam még árlistában.
3. Nagyon szimpatikus lenne nekem az 1.2 GHzes/266 Tbird , csak ehhez meg már illene egy DDR-es alaplap is. Meg hűtés. Azok a processzorfüstölős képek a tom's-on eléggé megijjesztettek.
4. Intelt is vennék, de csak a Celeron lenne elérhető, az van itt a munkahelyemen 766-os Win 2000 alatt, lehet, hogy a memória kevés neki(128) de szerintem nem kellene mp3-nak néha akadoznia, a rendszer piszok lassan töltődik be/áll le, a programok lassan indulnak stb. Szóval nem egy meggyőző valami.
Szóval ami nekem kellene: atomstabil rendszer, nem akarok tuningolni, minden legyen alapból érezhetően gyors, de ne menjen minden palfonon, szóval mindenben legyen tartalék.(lehessen húzni kicsit 10-20%-ot, ha muszáj).
Javaslatok?

(#21) stinger


stinger
csendes tag

Érdeklődve olvastam az eddigi hozzászólásokat. Az AMD-re én is azt mondom, hogy meg kellene várni a VIA KT266A chipset-re épülő alaplapokat; legalább is én ezt tenném.

Más.

Kissé offtopic, de szerintem azért elég erősen kötődik az alapkérdéshez.
Most azon fő a fejem, hogy mire fejlesszek. A gondom a következő: öszvér gépem van, tehát mindenre használom (munka, játék, internet, CD írás, audió és DVD lejátszás, TV nézés). Ergo sok kártyám és egyéb perifériám van (hangkártya, MPEG-2 dekóder, ATA100 vezérlő, hálókártya, TV kártya, 2 HDD, DVD, CD-RW, ZIP és LS-120 meghajtók). Most egy Asus P3B-F mobóm van és nem használom a Realmagic kártyát, mert már nincs hova raknom (önálló, nem osztott IRQ kellene neki). Egy Slot 1-s PIII-1GHz procinak horror ára van, arról nem is beszélve, hogy alig lehet beszerezni. Ennyi pénzért lehetne venni egy új Socket 370-s lapot egy a mostaninál (PIII-600MHz) gyorsabb CPU-val. Ennek viszont nincs túl nagy jövője a fejlesztés szempontjából. Akkor lássuk a P4-et. Hát!? Nem tudom, hogy megéri-e. Ha komolyan gondolja az ember, akkor egy Socket 478-s foglalatú i850 chipsetre épülő lap lenne a legjobb megoldás, de ilyen lap bizony kevés van, főleg nálunk. Az i845-re épülő lapoknál ott van a lassabb memóriakezelés problémája, ami önmagában kérdésessé teszi az átállást. A DDR támogatású i845 viszont csak majd valamikor a jövő évben várható; meggondolandó, hogy érdemes lenne-e addig várni.
Szívesen átállnék Athlonra, de az a gond, hogy még nem találtam olyan mobót (persze ez chipset függő), amibe mindem kártyámat be tudnám paszirozni (kevés a szabad, nem osztott IRQ).
Jelen állapotban a sok kártyára és az IRQ igényekre az i845 chipset a legjobb megoldás (6 PCI busz, ebből csak kettő használ azonos IRQ-t, az AGP-nek önálló IRQ jut, nem kell PCI busszal osztozkodnia).
"Most légy okos Domokos!"

Üdvözlettel: stinger

(#22) Parci válasza Ambrosius (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szerintem, ha nem akarsz sokat költeni, akkor tök jó az a KT7E. 20 pénz most már lassan, tehetsz bele SDR RAM-ot, ami olcsóbb. Hozzáraksz egy Duront, vagy valamelyik olcsóbb TBirdöt, és kész.

A DDR-es cumókból tényleg a második generációsak lesznek jobbak, a mostaniak még kicsit bugosak, és nem is elég gyorsak.

Bővítés: ez úgy is örök probléma, hiába veszel most egy olyan lapot, amibe mondjuk megy egy 1.8GHz-es Palomino, mert mire oda jutsz, hogy bővítenél, már épp olyan P4-es lapokat kapni majd, amibe az épp kifutó 3.33GHz-es P4 mellett már az új, 4 gigás P4 is tehető...

Szóval jobban jársz, ha nem költesz sokat, azon belül viszont törexel a minőségre. Ilyen értelemben a KT7E Abit szerintem továbbra is tuti vétel.

Azza lapok a CHS-ben vannak, mondjuk pont KT133A-s lapjuk van is, és olcsóbb is, mint az Abit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) Parci válasza stinger (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

VIA P4X266 set hogy áll a dolgokhoz? Mert ha jól, akkor jó választás lehet, pl az általunk tesztelt Azza lappal megfejelve.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) Mtomi1


Mtomi1
csendes tag

OK!
Lehet, hogy hülyén hangzik de nem akarok senkit meggyőzni az igazamról. Pusztán azért dobtam fel a témát, mert edig iNTEL párti srác voltam, és ezáltal nincs túl nagy tapasztalatom az AMD-vel, ennek ellenére az utóbbi egy évben annyi pozitívumot hallok, T.BIRDről és társairól, hogy elbizonytalanodtam. Ennek igazán az adott nagyobb jelentőséget, hogy Cel.300a gépem (ami 450-en futott 2évig), eladtam és most új gép vásárlása elött állok. Visszatérve a problémámhoz, ell kell mondanom, hogy a tesztek szerint jobb az AMD, de mivel elég sok géppel van dolgom a személyes tapasztalat nem ezt mutatja(az a kár, hogy tesztelni nincs időm őket, csak installálni. Ezért gondoltam, hátha tudtok mondani valami megnyugtatót.
Egyébként AZZA alaplap: MDcomputer (061)305 0305

Ennyi - VÉGE!!!

(#25) guest


guest
veterán

Ha egy normális 300W-os tápot és stabil RAM-ot teszel a K7 alá egy Coolink vagy Globalwin (itt vigyázni kell a foglalatra, kicsit hajlítgatni kell a legtöbb Globalwin cooler lábait) coolerrel megfejelve, akkor már csak egy jó alaplapot kell találni és kész! Persze egy silány videokártya is bekavarhat még! 1 éve csak AMD gépeket rakok össze és bocs, hogy ezt mondom, de pár RAM kivételével a garanciális gondok javát csak az ABIT és ACORP alaplapok tették ki, míg az ARISTO, AZZA, EPOX, GIGABYTE, SOLTEK, MSI, ASUS lapokkal semmi gondom nem volt! Ha már van egy kialakult és bevált koncepciód, akkor nagyon jó dolog K7-ekkel dolgozni! :)

prohardver vendég

(#26) stinger válasza Parci (#23) üzenetére


stinger
csendes tag

Erre még nem tudom a választ. Annyit azért hozzátennék, hogy az alaplapi IRQ "problémák" kérdéskörben szerintem az Asus viszi a pálmát: egyrészt minden alaplapjánál alaposan és érthetően dokumentálja az AGP/PCI/AMR/CMR, stb., valamint az egyéb integrált eszközök IRQ használatát/megosztását, továbbá nagyon szimpatikus, hogy ez a BIOS-ban is megjelenik, valamint jól konfigurálható. Pontosan ezért, de más okokból is nagyon Asus párti vagyok, és az Asus a Via/Intel pereskedése miatt várakozó állásponton van az új Via chipset alkalmazása szempontjából. Ettől függetlenül megpróbálok utánanézni, hogy ez az új Via chipset miként áll az IRQ kérdésköréhez (bár eddig ebből a szempontból az Intel mindig jobban konfigurálhatónak bizonyult).

(#27) Vesper


Vesper
tag

Minek várjam meg a Via KT266A vagy az új sis chipsetet?
Miben jobbak.
Mi ér meg 1 hónap várakozást?
Miben lesz jobb az Amd/via hibrid chipseteknél?

(#28) Parci válasza Vesper (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A KT266A 20-30%-kal gyorsabb a régi KT266-osnál! Hát ezért érdemes várni... másrészt nyilván egy második generációs cucc stabilabb és kiforrottabb, kevesebb kompatibilitási gonddal bír(hat). Én várnék, a KT266-os lapok drágák ahhoz képest, hogy már elavultak...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) guest


guest
veterán

SIS745 és társaimajd jók lesznek... :)

prohardver vendég

(#30) guest


guest
veterán

Szevasztok én az installálásról ejtenék egy pár szót. A w95: 8perc, w98se:11perc,winMe:18 perc a w2000:35perc telepítési ideje egy Amd Athlon 850-sel.Míg inteles procikkal nálam lassabbak. Nem tudom, hogy csinálta a srác.
Más: szerintem mostmár nem csak proci alaplap függő, hanem winyótól is függ.
Más: Az én gépem tele van pakolva és nincsen irq hibám a legtöbb egység tud osztozkodni, általában a windows szarakszik: a rendszerek-eszközök-pci bus-nál ki kell kapcsolni az irq irányítás használatát ekkor az op a biost használja márpedig nekem sokszor javulást eredményezett.

Más: Mért nem hallottam még az nForce 420D-ról
ami odaveri a KT266A-t

prohardver vendég

(#31) Parci válasza guest (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem veri oda a KT266A-t, olvasd el Anand tesztjét. A lap viszont egy atomjó hangkártyával és egy "középszar" VGA-val 70.000 Ft körül lesz, a 30.000 Ft-ot VIA lap helyett!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32) guest


guest
veterán

segitséget kérek
van ajánlatom AZZA P4X2AV 400Mhz alaplappon 1,5 Ghz procival, 256MB DDR RAM, Geforce II MX 400 32MB TV out video, belső modemmotorolla 56k, 40 GB winch 52XCD ROM +egér+bill+teac 60W hangszoro netto 150-160ért
szerintetek mennyire jó ár és mennyire jó vagy rossz a gép jelenlego 5X86 os-t kivánok lecserélni
elöre is köszi
ui:mivel nem értek hozzá a válaszban a szakszöveggel semmire nem megyek

prohardver vendég

(#33) karib válasza guest (#32) üzenetére


karib
addikt

A konfig nem tűnik rossznak, néhány megjegyzés:

- Azza lap, mint tesztből látható, nagyon ott van és pont
- MX400 kicsit alultáplált a komoly 3D grafikához, esetleg érdemes valami komolyabbat nézni (ATi Radeon LE, Kyro II, esetleg rendes GeForce2 GTS/Pro)
. ha esetleg tuningolni szeretnéd a procit, mindenképp minél újabb C1-es steppingű szériájú procit vegyél (ezeket az ún. s-spec kód alapján tudod megtalálni: ez a kód a procira rá van írva, és hogy melyik kódot keresd, lásd Parci MSI 850 Pro2 cikkében a vonatkozó táblázatot) - és lehetőleg a legkisebb szorzójút, tehát akár 1.3-as is...
- házra és monitorra ne sajnáld a pénzt...

Hirtelen ennyi :)

Department of Redundancy Department

(#34) CyberDave


CyberDave
tag

Hi Mindenki!

Segitsetek, proci+alaplap+ram vásárlást tervezek a közeljövöben, még 2001-ben,TB 1GHZ+DDR-re hajlok.
Szerintetek mi a nyerő?
Szakszövegek is jöhetnek...

(#35) karib válasza CyberDave (#34) üzenetére


karib
addikt

Ha még az idén, de nem holnap, akkor november tájékán érdemes nézelődni majd nagyokat: remélhetőleg lesz jól összerakott SiS735, egy rakás KT266A, esetleg néhány KT266 és AMD760 occsóért, mint anno a KT133-asok (igazából nem javallom ez utóbbiakat).

Proci: egyelőre Athlon 1.0, addigra nemtom mi lesz. Athlon XP esetleg.

Videokártya: MX-re nem is gondolsz, remélem :) KyroII, Radeon LE, GeF2 GTS-Pro-Ultra, de addigra lesz valszeg olcsó GeF3 is - kifutó rendes, vagy a most bejelentett Ge3 Ti200. Radeon 8500 nagyon jónak tűnik, 7500 egyelőre felejtős (ha olcsóbb lesz, hát, még tán...).

Department of Redundancy Department

(#36) guest


guest
veterán

Szóval: az AMD proc megsül, dobhatod el az alaplapod is. Ha az Intel áll meg, akkor az alaplap általában túléli...

prohardver vendég

(#37) TQM válasza CyberDave (#34) üzenetére


TQM
csendes tag

Szeva!

Én is hasonló upgrade-et tervezek a (közel)jövőben. Szerintem ha kibírod, akkor mindenképpen várd meg a KT266A chipkészlettel szerelt lapokat, proci ára addigra (pl. 1 Ghz Tb.) még occsóbb lesz, plusz gondolom a ram is (DDR). Itt csak az a kérdés, hogy kibírod-é addig (kvázi mennyire sürgős a dolog). Szóval don't pánik, novemberben hasítani fogunk.

Lupulin

(#38) sh4d0w válasza guest (#36) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell géphasználat közben levenni a borda+ventillátor párost és akkor nem kell egyiket sem eldobnod. Ha működés közben leáll a venti, akkor jó esélyed van arra, hogy ha a procid nem is, az alaplapod azért megmarad - persze csak akkor, ha azonnal kikapcsolod a géped, amint észreveszed a fagyit.

https://www.coreinfinity.tech

(#39) SoundkeY


SoundkeY
csendes tag

Udv !
Nemreg vettem egy KG7 es lapot DDR rammal + 1,4 athlonnal. A teljesitmennyel meg vagyok elegedve de van egy kis bibi, az eddig 100% mukodo USB s egerem egy egy inditasnal nem erzekel a win 98 se. Kihuzom majd bedugom es 50% eselyem van ra hogy mukdojon. A rendszernel ismeretlen eszkozt ir ki. Ez mitol van ? ( legujabb eger, VIA 4in1 es amd miniport driver van fent )

(#40) Ambrosius válasza sh4d0w (#38) üzenetére


Ambrosius
tag

Valaki okosan megjegyezte, hogy akár 2-szer is megsülhet az 1.4-es Tbirdöd alaplapostól, még mindig vehetsz újat és olcsóbban kijössz, mintha a 2 GHz-es P4-et vennél. Szerintem nagy igazság volt.

(#41) Barton válasza SoundkeY (#39) üzenetére


Barton
senior tag

Probálkozzál a Bétás USB patch-csel => www.via.com.tw stb.

(#42) guest válasza Mtomi1 (#16) üzenetére


guest
veterán

Nézz szét a Windows INF könyvtárában, van-e ott kb. 13000(!) felesleges 0 méretű file... Ha van (nevük oemxxxxx.inf) töröld őket. Jelszó: M$-Wintel két jóbarát. :o)

Ha nincs, akkor más az oka.

prohardver vendég

(#43) Ambrosius


Ambrosius
tag

Tudjátok mi tetszik nekem a celeronokban?
Hát hogy nem egy kis légypiszoknyi magra kell rábűvészkedned a hűtődet:
[IMG]http://www.supergamez.hu/kep/2001_10/intel_celeron_12ghz_hir1004_01.jpg
[/IMG]

(#44) Integra válasza Vesper (#1) üzenetére


Integra
titán

kb. egy hónapja megvettem az ördögi masinériát!!!

MSI K7T 266Pro-R DDR
MSI Starforce Geforce2 Pro 64MB DDR
Athlon 1200MHz 266FSB
MSI 256 DDR RAM PC2100
Quantum 30GB AS 7200 rpm
Adaptec 2409 SCSI card
LG 52x CD-ROM
Yamaha 16x10x40 SCSI CD-R
SB 128PCI

hangot majd valami komoly stúdiósabbra cserélem ha lesz pénz, aztán rájöttem hogy tökfelesleges volt megvenni, mert az alaplapi hangkártya semmivel sem rosszabb...

figyelj!
ez a melegedés dolog egy nagy "humbuk"
igen tényleg meleg az athlon, de az úgy van kitalálva hogy az ha rendesen be van rakva és szilikonzsír is a helyén meg a hűtő és a proci is, akkor azzal soha nem lesz gond!
egy 1200es procin mit húzzak tovább?
így is olyan gyors hogy az kész... word-höz vagy CAD-hez kellene feltekernem 1400-ra vagy mi?

az Intel nagy csindarattát vág a P4-nek, aztán ennyi...
én soha többet Intel, ne azért vettem AMD-t mert olcsóbb, hanem mert egyszerűen jobb! ez a config sárba tiporja a legnagyobb P4-et is.
képzeld el mi lesz akkor amikor kijön egy RD RAM az Athlonhoz és mégjobban felnyomják az FSB-t az Athlonos alaplapokon!!!

nagyon ajánlom a Flamingo Computers-t!!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) Vesper


Vesper
tag

Csasztok!

Nagyon sirály hogy így beindúlt az általam indított fórum.
Úgyhogy én is írok már valamit!

Szerintetek érdemes VÍZHŰTÉST(persze csak garanciával a legprofibbat, és nem pedig gányoltat) beszerelni a gépbe? Mert akkor a besülés szinte kizárva, és egy rendszerrel nem csak a procit, hanem a grafikus kártyát stb... is be lehet venni.
Várom a hozzászólásokat.

(#46) birdie


birdie
csendes tag

Érdekes és már százszor kivesézett probléma...
Az én Véleményem:
INTEL SUXX
AMD RULZ
VÍZHŰTÉS RULZ

Sok évig volt intel processzorom, legutoljára cel.366/660, és nagyon meg voltam velük elégedve. De azért az nevetséges hogy az intel a milyen kis szart milyen nagy réklámmal teríti ki elénk.
A 700-as athlon óta nem igen mutatott fel az intel semmit ami meg tudott volna győzni. 800-as Cerka kész röhej. Az új celeronra (tualatin) viszont nagyon érdemes odafigyelni, szerintem tuti befutó a proci(durongyilkos). Aki nem tud vásárlás ügyben dönteni annak egy kis adalék:
600 duron=633/950 celeron.
először én sem akartam elhinni, de a kis cerka télleg elég gyenge.
Ja, és aki jót akar röhögni, annak van egy jó kis teszt a HWSW-n az új cerkáról. Érdemes megnézni, hogy teljesít a p4 a low end csipppp mellett.
Az amd stabilitásáról meg annyit hogy az ég világon nincs vele semmi gond. Ha a csipszet nem gagyi, vagy gagyi és rendesen be van állítva, akkor ugyanolyan stabil cuccost lehet csinálni.
Ja, és lassan a VIA megtanul alaplapi csipszetet csinálni. Én drukkolok nekik:)
Az a legnagyobb baj, hogy sokan még mindig nem képesek felfogni, hogy a világ változik, és az 5 évvel ezelőtti informatikai világban élnek, amikor az intel csinálta a processzorokat, a többi meg a saját sz*rját.
Az már tényleg nevetséges, amikor a bolti eladó (hardveres kolléga) közli velem, hogy ne vegyek amd processzoros gépet, mer az sz*r. Kérdem én hogy mé? Válasz: nem stabil, elromlik,lefagy, elég, felrobban tőle a ház, megdöglenek a tyúkok stb.
Itt fordultam meg és jöttem ki a boltból.
Valahogy el kéne terjeszteni a köztudatban, hogy az AMD A JÓ!!!
Az az érdekes, hogy az összes multi (tesco...) a kész konfigokban mindig cerkákat ad. Ha valaki meg tudá nekem mondani hogy mér a drága szart adják el nagyon boldog lennék.
Ja, amúgy egyik ismerősöm most vett egy CSODAGÉPET!!!
p4 1300 stb... mikor megkérdeztem tőle hogy miért csak annyit mondott, hogy ő hallotta hogy gyorsabb, de a via a sz*r. Na ezen a tendencián kéne calahogy változtatni.
Na mindegy jól kibosszankodtam magam...

Vízhűtéses Kolléga!
Éljenek a folyadékok (gondolok itt elsősorban a sörre:)) !!!
Érdemes megcsinálni, bármelyik léghűtésnél jobb a hatásfoka, és lényegesen csendesebb is (nincs hangja).
Nem kell tőle félni, nekem már kétszer ázott el a cuccom, egyszer fagyállós, egyszer csap víz folyott a Geforce 256-osra de a legnagyobb baja az lett, hogy kiült rá a vízkő:)
Nem kell horribilis összegeket kiadni rá, attól hogy nagy reklámmal és drágán adják, még abszolút nem biztos, hogy jó is.
Ha komolyabban érdekel, tudok olyat aki csinál neked jó hatásfokú blokkot bagóért...

Na jól van már túl sok lesz..
üdv,
birdie


Jelenleg a legjobb vásár a kt133a vagy e, ha más nem később le lehet cserélni.
Melegedés:
Na ezen szoktam magam a legjobban felhúzni.
1. lehet hogy egy duron jobban melegszik, de többet is nyújt mint egy celeron.
2. ha valaki olyan hülye hogy nem szedi le a borda aljáról a védőfóliát, az b*ssza meg... Az egész egy jó nagyra felfújt intelpárti hülyeség.
3. Ha van egy normális hűtőd, akor soha nem fog megfőni/sülni a procid.

(#47) guest


guest
veterán

Alaplap= ASUS A7A266 1.10 rev (kisebb rev fagy)
Proci= AMD 1.2 Tb (kisebb nem jó)
Hűtő= WBK68 (kell)
Ram= 512 DDR Samsung (érdemes)
Hdd=Quantum ATA 100 7200
VGA=ATI Radeon LE 32 DDR
--------------------------------
Ebben a felállásban működik az AMD is.
Az AMD melegedése miatt már voltak problémáim: "ima a procihoz, hogy induljon el stb..."
De egy biztos: "VIA szutyoktól ments meg Uram minket !!!"
Én még működő VIA-t nem láttam!


prohardver vendég

(#48) Ambrosius


Ambrosius
tag

Nah én meg erre gondoltam:

MoBo=ECS K7S5A DDR 20600 Ft
Prockó=AMD 1.2 (266) TB 25000 Ft
Hűtő=Globalwin WBK68 4500 Ft
Ram= 256 DDR Samsung/Micron? 10000 Ft
Hdd=van, IBM 10G 5400, ha veszek akkor csak IBM 30000 Ft
VGA=Ati Radeon LE 22000Ft vagy noname GeF2 Pro 32 24000
Ház: Codegen 8800Ft. vagy DTK 13000 Ft
DVD: LG 14000 Ft
+1-2 db rendszerhűtő 2000Ft
+Bill, egér 3000Ft
--------------------------------------------

108-133e-ből +monitor van egy jó kis gépem, ami pár évig megfelel.

(#49) SoundkeY


SoundkeY
csendes tag

Hi !
Az USB s problema erdekes tenyallast mutat. Ugyanis visszavettem az FSBt 100Mhz re es minden jo lett 10 indulasbol 10X. Ez igy is van ugy 118-120MHZ ig...afelett bizonytalan ......NA EZ MI ? :)
MAS. Honnan tudom hogy amit vettem 1,4 Tbird 266 az valoban az ? Kicsit fura hogy tudom allitgatni a szorzot barmire.......
HELP ME , THX !

(#50) Adi válasza Ambrosius (#48) üzenetére


Adi
senior tag

Bár SCSI-ban én is szeretem az IBM vinyókat, de azért az IDE-sekkel lehet, hogy van probléma. Tegnap volt pont a Slashdoton, ha jól emlékszem, hogy a 60GXP és a 75GXP szériával erősen vannak gondok, csak az IBM kussol róla. http://slashdot.org/ és nézzétek vissza a híreket, ott lesz, több független lapot is becsatolnak.

ldm start-reconf primary

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.