Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Barton válasza guest (#47) üzenetére


Barton
senior tag

Add a neved ehhez a beszoláshoz te VIA utáló !

Nem akarom védeni a VIA-t de Inteltől is láttunk már rakás sz*rt(820), nomeg a SIS-től (a kedvencem a 620= királyul hotfos) !
ACER-től is ,etc. !

Ha érdekel lejöhetsz Pécsre megnézni a AZZA KT3ABX-em te VIA gyalázó !

Nem árt ha alaplapot is tudnak tervezni !!!

Nem árt tudni, hogy a BIOS-szal is lehetnek gondok a 686b buggal kapcsolatban !

Ya és a 586a SB-dzsel is csináltak anno stabil lapokat amit én használok a cégnél az 1 FIC alaplap ebből a régi "VIA szutyokból", Compaq dobozban !

Vegyél egy kicsit vissza és add a neved a beszoláshoz !

Mert én legalább adom !

No comment ...

(#52) birdie


birdie
csendes tag

Ice-nak igaza van Viagyalázó!
Nincs már semmi baj a VAI csippekkel, csak egy jó alaplap kell köré, meg egy csipetnyi ész a beállításhoz, ha ez nincs meg, állíts karót a fejedbe:)

(#53) birdie


birdie
csendes tag

khmmm szóval a VIA chipsetre gondoltam, bocs.

(#54) elmo


elmo
aktív tag

Pontosan. Nekem (meg egy havernek is (ha még keresnék, találnék többet is)) is VIA-s lapom van, és pl. a Debian vagy a Win2k kifogástalanul ment/megy rajta. Havernél szintén. Sőt, még nem is a legfrissebb driver-ekkel használom (mert jó a mostani). Tehát VIA rulez; régi lapom is kiválóan működött.

(#55) SPuD


SPuD
csendes tag

Intel D815EPEA2 + Celeron II 667MHz vs Abit KT7-E + Duron 750Mhz
nemtudom melyiket vegyem, az intel az biztos atomstabil meg nemvaloszinu hogy sokat szopnek vele, viszont a masik az tuti hogy gyorsabb...
napi 24 orat menne felig szerverkent felig pedig workstationkent (bongeszes, videonezes, zenehallgatas)
Lecci segitsetek!!!

(#56) birdie válasza SPuD (#55) üzenetére


birdie
csendes tag

Abit KT7-E +duron 750 is tud betonstabil lenni, nem kell paranoiásnak lenni!

(#57) elmo


elmo
aktív tag

Jaja, én is a Durcira szavazok. :)

(#58) Crusi


Crusi
csendes tag

Nem tom észrevettétek-e, de az AMD procik a tesztekben elég gyengén működnek (és elég gyenge alaplapokban tesztelik), és nemigen összeillően vannak összeválogatva (Pl.:Duron 900-P3 1000, Duron 1100- Cel3 1200, Tb 1400-P4 2000 ...), de még így is az AMD jobb. Kíváncsiságból a legtöbb tesztet megcsináltam, általában jobb volt az eredményem, mint a teszté. Igaz, mindennek van szórása. Nem tud valaki a 3DMarkxxxx-en kívül (a tesztekben használt) progit v. címet(linket) adni? A 3D-s játékok megvannak, de Pl. a SysMarkxxxx nincs.

<<-AMD RULES->>

(#59) guest


guest
veterán

Sziasztok, lenne egy kérdésem: mit hallottatok az ECS elitgroup K7S5A, SiS&reg; 735 Chipset
lapjáról? A gyártónál található tesztek ígéretesnek hangzanak...
Bár tény és való, hogy nem csúcs lap... arra nincs anyagi háttér :-(

Cím, http://www.ecs.com.tw/products/products.htm

Szita

prohardver vendég

(#60) toeri válasza guest (#59) üzenetére


toeri
aktív tag

Ezt kérdezd meg holnap. Nem is! Inkább holnapután. :o)

Üdv, toeri

(#61) Vesper


Vesper
tag

Csasztok!

Legújabb kérdésem, hogy milyen videókártyát érdemes venni?
G2 mx 400 64 +tv, gf2 pro, gf2 ultra, gf2 gts, gf3 vagy valami más?
És hogy a témánál maradjunk...
Hogy lehet az, hogy néhány intel chipsetes alaplapba nem szuperálnak az asus grafikus kártyák és folyton szopatják az embert....? Egyszerűen nem illenek össze!
Szerintetek ez miért van?

(#62) guest


guest
veterán

Üdv. mindenkinek!
Az a nagy helyzet, hogy vettem 1 Abit KT7A-Raid alaplapot meg hozzá egy AMD DUron 800-as procit. Azt mondják ez jó tuning lap! Háát az jó dolog de mivel nincs leirásom nem igazán tudom ezt. Segitségeteket szivesen venném. e-mail: loloka@freemail.hu

prohardver vendég

(#63) Mtomi1


Mtomi1
csendes tag

Szasztok!

Én tulajdonképpen nem akarok osztájozni a két paltform között, mind össze egy friss tapasztalatomat szeretném veletek megosztani. Lehet hogy a nagay "GURUK" számára ez nem meglepő, de nincs Fél órája hogy teszteltem egy gépet, amiben TUSL2-C alaplap, és 850-es Celeron II volt. Alényeg a következő: vakuljon meg a muter lova ha hazudok, de 1235Mhz-en ment, 145Mhz Fsb és 1.85V core feszültség mellett. 148Mhz-en is ment, de ott már a ramok hibáztak. Lehet, hogy ez nem nagy szám, de nekem tetszett.

Ennyi - VÉGE!!!

(#64) guest válasza Barton (#4) üzenetére


guest
veterán

bocsi, de próbáltál már CAD-ezni Duronnal ?

prohardver vendég

(#65) BobMaster


BobMaster
senior tag

Sziasztok Polgártársak!

Én megvárom a 760MP chipsettel szerelt dual TB-s alaplapot. (Tééényleg, az majd tudja a DDR333-at? Vagy csak az esetleges rev2-je?)És ha látok egy pici homokorát is, levetem magam a hídról :)

Byez

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#66) elmo válasza BobMaster (#65) üzenetére


elmo
aktív tag

Hehe, ez tetszik. :DD Főleg dual... Hmm... Kíváncsi lennék kb. mennyi pénzbe fájna egy ilyen lapocska (nem mintha lenne rá lóvém, még egy cd íróra se telik jelenleg, csak kíváncsi vagyok :) ).

csao,
Elmo

p.s.: ha nem is a user, inkább az op.rencer, meg a rajta/alatta/háttérben futú progik a szűk keresztmetszet egy meghatározó összetevője, vagymitisakartamideírni... :)

(#67) BobMaster válasza elmo (#66) üzenetére


BobMaster
senior tag

ASUS, ha minden igaz, év végéig kidobja a lapot. Jó sokba fog fájni...

Számtech boltban dolgozol? :) Akkor Te is tudnál egy s mást mesélni :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#68) Barton válasza guest (#64) üzenetére


Barton
senior tag

Asszem főiskolán CADeltem utoljára.
Azok a szép 286/287 évek ...

Duronnnal még nem CADeltem.

De lenyomja a P3-at azonos órajel mellett azt tutko, mert az FPU-ja király a TBnek és Durcinak is ...

(#69) BobMaster válasza Mtomi1 (#63) üzenetére


BobMaster
senior tag

Van TUSL2-C-m meg 850-es Cerkám is, holnap összedobom, kipróbálom. Ajánlom, hogy így legyen :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#70) guest


guest
veterán

Jah ,de azért a dual procihoz olyan alaplap kell ami elviseli azt a teljesítményt stabilan, a tápegyséről meg a házról (meleg miatt) nem is beszélve...
Overclock meg még annyira se...
De én is várom, de lehet hogy single marad a cucc csak mondjuk egy gyorsabb...

prohardver vendég

(#71) elmo válasza BobMaster (#67) üzenetére


elmo
aktív tag

Nem, nem dolgozom számtech boltban. Akkor picit jobban értenék a dolgokhoz (bár sok lámát látni a pult másik oldalán :( ), és többet válaszolnék, mint kérdeznék...

csao,
Elmo

(#72) BobMaster válasza elmo (#71) üzenetére


BobMaster
senior tag

Kedvenc mondatom a "csókólóóóm, mennyibekerülamegaraaam????

De már volt rá példa, hogy be akarta bizonyítani a júzer, hogy ha áköti a Genius F23 digitális joyt a TV-re, akkor azzal tud játszani. Még az anyja életére is megesküdött, hogy látott olyan csatlakozót a TV-n...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#73) Vesper


Vesper
tag

Szerintetek a kt266A-s lapok verik a p4-eseket??

(#74) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ja verik, de a SIS is veri a 850 -et :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#75) elmo válasza BobMaster (#72) üzenetére


elmo
aktív tag

No comment. :D Max ennyi: nagy az Isten állatkertje...

csao,
Elmo

(#76) takisi


takisi
csendes tag

Nekem egy AMD 1,4/266-os gépem van Abit KG7-Raid alaplappal és 512 MB PC2100 RAM.Lehet azt mondani hogy nagyon jó gép,gyors mint az állat és kb. 200k-ból megvan.Teszteltük a Sisofttal és ugyanolyan eredményeket hozott,mint a haverom 2 gigás p4-e,igaz egy hajszálnyival lemaradt tőle.
Az a gép 700k forintba került.Szerintem teljesen felesleges tovább ragozni a kérdést.
Aki megbízható,ólcsó és jó gépet akar venni maradjon a jól bevált AMD-nél.
A számítógépboltokban sokszor hülyítik meg az embert hogy vegyen pentiumot,de ennek egyetlen oka hogy nekik több bevételük van,és valamilyen általam megmagyarázhatatlan oknál fogva,fosnak összeszerelni AMD-s konfigurációkat.Nekem ez a 3. AMD konfigurációm,K6-2 475 és Duron 700,után és soha egyikkel sem volt semmi bajom.A P166.om többet volt a szerelőnél mint nálam.Egy DVD-RoM-ot pl. 1 hónapon keresztül raktak bele a Pilot Compban:)
Egyébiránt szerintem teljesen felesleges fejleszteni,az optimális gép kb. 1Ghz a mai szoftverekhez(főként játékokhoz),a többi nem más csak parasztvakítás:)A Duron 700 alig lassabban csinált mindent,mint ez a gép.
Végezetül most abszolút nem érdemes vásárolni:
N-force alaplap,DDR 333,Palomino AMD,P4 0.13 mikronos technológiával év végéig ,legkésőbb tavaszig a polcokon lesznek:))))
Sok sikert mindenkinek:)

TZ.

(#77) Vesper


Vesper
tag

Ezennel a témát az első lapra helyezem:)

(#78) guest


guest
veterán

Egyértelműen AMD-t érdemes vásárolni az ár/teljesítmény miatt. Már akinek számít.

A melegedés meg egy nagy humbug.

Nekem Duron 800 megy 1 Gigahertzen teljesen stabilan. Igazság szerint az 1 Gigahertzre sincs szükségem, mert a 800 tök elég, csak a kíváncsiság miatt csináltam.

Az alaplapban be lehet allitani, hogy ha leall a ventillator, akkor shutdown ( Abit KT7A ). CPU cooler programot futtatva webezve, szövegszerkesztve kb 30 fokos a processzor. Komolyabb munkat vegeztetve vele ( 3D jaték, AVI-->DivX konvertálás ) max 45 fokig szokott felmelegedni.

És ár/teljesítményben bőven veri az Inteleket. Ez a lényeg és nem az, hogy a kereskedők rajtam gazdagodjanak, mert megveszem a drágábbat.

prohardver vendég

(#79) Vesper


Vesper
tag

Csasztok!

Teljesítményben a 850,845-ös intel chipset...a 850-es sis vagy a kt266A via A LEGJOBB?
És tudtok valami előkészületben lévő chipsetről?

(#80) karib válasza Vesper (#79) üzenetére


karib
addikt

Ez kicsit zavarosnak tűnik, de azért néhány ajánlás:

AMD-hez KT133A vagy SiS735 olcsón (AMD 760, ALi MAGiK és VIA KT266 ehhez hasonló áron megéri), KT266A drágán, később SiS745 pedig nagyon ütős lesz... és valszeg drága sem lesz, tehát ásznak tűnik.

P3-Celeronhoz i815EP B-step vagy VIA Apollo Pro 133T, esetleg DDR cuccok (Via Pro266, ALi stuff) - azonban a DDR semmit sem ér a P3-Celeron fronton. Lényeg: ha ilyen lapot veszel, mindenképp támogasson Tualatin procikat az esetleges upgrade miatt, továbbá lehetőleg minőségi legyen és minél nagyobb FSB-t tudjon meghajtani (nem beállítani, hanem effektíve vinni is...).

P4-hez egyértelműen a SiS645 tűnik legjobbnak, VIA P4X266-ot csak olcsón éri meg venni, P4X266A még érdekes lehet majd, P4X333 annál inkább. ALi is asszem indulni akar, majd meglássuk. No meg az i845-D majd januárban (Brookdale DDR). i845 SDRAM-mal olcsón lehet érdekes, Socket423-as 1.3 GHz-eshez, jó tuningfunkciókkal (Abit pl.). Egyébként csak Socket478-at érdemes venni... i850 pedig halott...

Department of Redundancy Department

(#81) Vesper


Vesper
tag

csasztok!

Új szereplő lépett a szípadra: Athlon XP
szóval az új téma
AthlonXP vs. P4

(#82) karib


karib
addikt

Szerintem az érdekes összeugratás a SiS745 + AthlonXP kontra VIA KT333 + AthlonXP kontra i845D + P4 Northwood lesz...

A Thoroughbred (0,13 mikronos Athlon XP) CPU-ról nem is szólva :)

Jelenleg szerintem az értelmes nekirugaszkodások:
- KT133A + Duron
- SiS735 + Athlon 1,0 AXIA vagy jobb
- KT266A + Athlon XP 1500+ (esetleg SiS735?)
- majd eccer: AMD760MPX + dual Duron (csakis Morgan core, persze...)

Intel fronton:
- i845 Socket423 + 1,3 GHz P4 (C-step), persze irgalmatlanul meghajtva...
- esetleg más jól húzható 423 platform (VIA, SiS, ALi?) az olcsó 1,3-as P4-gyel...
- 478-at majd tán később... (VIA P4X266A, P4X333, i845D...?)
- P3... hááát... inkább egy 800-as cD0 Celeron meg egy jó i815EPT lap, ha már muszáj :D

Department of Redundancy Department

(#83) karib válasza Vesper (#81) üzenetére


karib
addikt

Szerintem inkább Athlon XP a P4 helyett...

Bár én egyelőre egy GHz-re húzott Duront is teljesen használhatónak tartok :)

1,4-es "sima" Athlont pedig már végképp semmi értelme venni... annyiért már majdnem XP-t kapsz, tehát ott egyértelmű a döntés...

Department of Redundancy Department

(#84) guest válasza Barton (#19) üzenetére


guest
veterán

Nekem is pár perc alatt fent van minden,
ASUS A7V alaplappal szívtam BIOS ügyben (1008x),
mivel csak egy PCI cucc ment, ha valamit mellétettem, a winfos fagyott. (bármelyik)

prohardver vendég

(#85) Barton válasza guest (#84) üzenetére


Barton
senior tag

No comment. ASUS is ...

Ya hát vannak gondok TV-kártya terén a A7A266-al is ! Eskimóka az van ! Totális fagyás !

De ATI kártyákhoz külön kell driver ugye ...

(#86) guest


guest
veterán

Kedves kollégák! Tud-e nekem valaki tapasztalatról berszámolni Asus A7V with Tbird 1400 konfigos tapasztalatról. Mivel az alaplap nem támogatja a 266 Fsb-t ezért maradok az alap Tbird variációnál. Jelenleg egy 700-as Duron-t nyúzok és az a 100-at szorozza fel 7-tel. Az alap 1400-as mit szoroz mivel? Köszi.

prohardver vendég

(#87) guest


guest
veterán

Sziasztok egy kérdés:

KELLÉK RÉZ PROCESSZORVÉD&Otilde; AMD PROCESSZOROKHOZ

EZ MI ???

prohardver vendég

(#88) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Rézből készült Cuspacer, magyarul lesarkazásvédő, erősen ajánlott PGA Celeron/PIII/Athlon -hoz...
Persze akinek Tulatin vagy P4 van annak...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#89) karib válasza guest (#86) üzenetére


karib
addikt

Kedves Guest #86:

A7V 100-as buszsebességet támogat, esetleg 110 körülig kihajtható. A nagyobb Athlonok ma már 133-as buszt használnak a megfelelő szorzókkal. Nem csak azért nem érdemes egy 1,4-es Athlont beledugni a lapba, mert gondok lehetnek a szorzóval (valahogy talán előhozható a 14x100), de a 100-as busz már nagyon visszafogja a cuccot.

Ha ilyen fejlesztésen töröd a fejed, nézz valami jó DDR-es lap után, most jönnek ki dögivel (pl. akár ECS SiS735), meg hozzá egy Athlon XP 1500+ procit. 1,4-es sima Athlont szerintem nincs értelme venni.

Ha a mostaniba akarsz Athlont, akkor inkább egy 1,0 GHz-est, amit esetleg egy kicsit meg is hajthatsz még...

Department of Redundancy Department

(#90) accsi


accsi
csendes tag

Szerintem mindenkinek mas-mas a megbizhatobb. Van aki nem mer kockaztatni es az intelt valasztja, es van, aki vesz egy jobb coolert, egy jobb tapot, es meg igyis sokkal olcsobban ju tozza egy gyorsabb gephez.

Ice-Ice Thunder!

(#91) takisi


takisi
csendes tag

Halihó mindenkinek!

Ha van már valami ahol lehet XP-t venni,azt egyből írjátok be ide.Teljesen felesleges a P4-ekkel foglalkozni,mert nem lehet Őket megvenni,és mire árban elérhetőek senkinek sem kellenek,mert elavultnak számítanak.Pl:1 évvel ezelőtt az 1GHz P3 ára jóval 100k felett volt,aki összeállított egy konfigurációt,az már kétszer kicserélhete volna alaplapostól(1* memóriával),és akkor eljutott a mostani csúcsgéphez.Ezt szerintem,csak néhányan engedhetik meg maguknak:)))
Aki AMD-t vásárolt annak elég volt processzort cserélni,és ha nagyon haladni akart a korral akkor most vehetett új lapot+memóriát,mindössze 100k ráfizetéssel.
Tehát ha megahertzekben vezet is az Intel,semmilyen teljesítménybeli különbség nincs,és sokkal olcsóbb az AMD.Én nem is értem mi vesz rá embereket,hogy Intelt vegyenek:))))
Ha valaki profi gépet akar,amit tud fejleszteni minden gond nélkül,mindenképpp AMD vegyen:)))


TZ.

(#92) karib válasza takisi (#91) üzenetére


karib
addikt

XP-k szivárognak az országba, nagykerekben itt-ott már feltűntek, kiskereket nem követem...

Department of Redundancy Department

(#93) guest


guest
veterán

Hali!

Pl. Már a Ramirisban is van Athlon XP 1600+ 36900+áfa ha jól emlékszem. De a Neuro 2000 Bt. már két hete hirdeti ezeket az uj procikat. De szerintem érdemes a vásárlással váni egy picit az okt.29.-i ármészárlások miatt :) Az 1600+ is 22%-kal lesz olcsóbb ha az emlékezetem nem csal :) és ez már elég durva ár egy ilyen "jó" prociért. Amugy már a P4-es procik ára sem olyan eszméletlen magas. 1,5-1,7 GHz körül és csak javul a helyzet 29.-e után :) Amugy en inkább XP-t vennék /és veszek is :)/
By Hege

prohardver vendég

(#94) karib válasza guest (#93) üzenetére


karib
addikt

Valóban, Neuróék kiskerben is nyomják... de tényleg érdemes esetleg várni egy hetet a dologgal, az áresések miatt...

Nekem az 1500+ teccik, osztán meghajtani. Persze azért a jó öreg AXIA GHz-es cuccs sem rossz :)

Department of Redundancy Department

(#95) PodMAN


PodMAN
senior tag

Ramiris: AthlonXP 1600+ 36.900
AthlonXP 1700+ 44.900

3 Testőrnél (www.3t.hu) is rendelhető AthlonXP, persze egy "kicsit" magasabb áron.

(#96) guest


guest
veterán

Először jó alaplap kell bazze'! :D

prohardver vendég

(#97) Vesper


Vesper
tag

Na mindenki hajtson az msi játékban és az eddig jobb kritikákat kapó athlon cuccot kaptok!

(#98) Barton válasza Vesper (#97) üzenetére


Barton
senior tag

El lehet passzolni ...

(#99) guest


guest
veterán

Gondoltam en is beleszolok egy kicsit..
En egy kicsit intel parti oldalrol, habar regen meg en voltam aki batyamat AMD-re beszeltem ra..:)
Szoval azt hogy az intel procik stabilabbak, en ugy ertelmeznem, hogy veszel 300-as celeront, es a leggagyibb hutessel, feszemeles nelkul felrakod 450-re.. es ez minden intel procira igaz... azaz hogy Persze hogy draga az 1.1-es P3 mert aki okos(/informalt:) ) az ugyis tudja hogy a kisebb orajelu is ugyanannyit tud rangokkal olcsobban, csak 1.5x-re kell huzni ..(na meg tuning ramokat kell talalni melle:) ) Aki meg gazdag es tudatlan, az meg had vegye a draga procikat..:)
Egyatalan nem ismerem a XP-t, de ugy az AMD procikra nagyjabol igaz az hogy a proci annyit tud mint amit rairtak, ha azt elkezded huzni akkor elkezd irdatlanul melegedni.. Pl az nagyon tetszett egy k6-osban ami epphogycsak picit lett huzva, es ha olyan progit inditottal el ami kicsit tobbet szamolt, akkor mar visitott az alaplap hogy veszelyes lesz..:) nem egy embert ismerek akinek regebben mar fustolt el amd-je.. (marmint nem k7, azert arra jobban vigyaznaka errefele..:) ) Persze kidobsz egy csomot egy brutal hutore, es akkor egy icipicit jobban tudod huzni na meg nem meleg a proci, de a hutot sosem szamolod a proci arahoz..:)))

Ami azt illeti tenyleg pocsekul teljesitettek a celeronok, de nem art hozzatenni hogy a kis FSB sokat szamitott itt.. szoval azert mingyart mas ha az a celeron 133-on vagy akar tobben megy, nem 66-on.. egy osregi alaplapban is (ami persze nem art ha tudja a 133-at..:))) )
persze az 100% hogy kevesebbet teljesit az athlonnal vegtere is ez leggyengebb proci amit az intel most gyart..:)
Amugy nyugtassatok meg hogy nem sandra a legjobb proci tesztelo progi most, vagy rosszak az osszehasonlitasai, mert a 1.2(133)-es cel2-ommel lefuttattam a cpu tesztet, es az altala osszehasonlitasnak feltuntetett procik kozul az 1.2-es atlonnal volt kb egyenlo...

Az teny hogy az p4 szar, elegge lebutitottak hogy ne legyen tul draga, de ez meg nem jelenti azt hogy vegig ilyen szar lesz, azert igy is van ereje annak a procinak... persze azert en nem vennek ilyen p4-et :)))
Nemtudom kozuletek kik neztek bele a p4 lelki vilagaba, en csak egy picit olvastam bele, de szerintem erdemes atnezni ha arra vagy kivancsi mit is tud valojaban, mert tenyleg tud (a p4 1.6 elmeletileg) olyan lassu lenni mint egy p1-200-as .. na persze gondolom azon a kodon a p2-p3-k7-ek is szarabbul teljesitenek a szokasosnal, mert ugye a p1 megint mas vilag.
szoval forditokat at kell irni hogy p4-re (is) tudjanak optimalizalni... aszem a flaskmpeg kodja volt amit az intel emberkek atfutottak es hirtelen 4x gyorsabb lett p4-en, p3-k7-en meg 2x, mint azelott.
Amugy szerintem azert szemeltek ki pl a cache-t amikor ar miatt butitottak a procin, mert ugy gondoltak a joval gyorsabb RD ram mellett talan nem lesz annyira lassito tenyezo...meg gondolom nem epp olcso ilyen sebessegen futo cache-t gyartani.
Amugy a RD ramot en nem szidnam.. igaz hogy draga, de nagyon ugy nez ki hogy a ddr is nagyon le van maradva tole. Na meg a szemelyes velemenyem, hogy akkor mar inkabb adjanak RD-ramokat olcso aron, mint ddr-t ingyen, mert ha ilyen tendenciaban mennek le a ramarak akkor a vegen ok fognak fizetni nekunk hogy megvegyuk..:))) aztan mindenki rambol ir majd dvd-t :)), de a legujabb jatekokhoz szukseges sebessegu ramokat meg a fene sem tudja honnan fogjuk szerezni..:)

Ezzel az egesszel nem akartam lefikazni az AMD-t, csak utalom hogy egyesek csak azert is szidjak mar az intelt, mert ez most divat lett, es mindenki elszall hogy a duronja milyen celeront verne le egy-ket sebessegteszttel, annelkul hogy tudna mit is tesztelt az a progi. Lehet hogy az a baj hogy en programozoi szemszogbol nezem a dolgokat (ez az atka ha az ember programozni mereszel :) ), nem felhasznaloibol, de a velemenyem hogy a gep ereje nem csak reg megirt progikhoz kell (valoszinu ahhoz ugysem lassu:)) ) hanem a kesobb megirasra kerulokhoz, amiket remelhetoleg ugy fognak optimalizalni hogy kihasznalja ujonnan megjelent hardware-k kepessegeit.

prohardver vendég

(#100) guest válasza guest (#99) üzenetére


guest
veterán

Te láma! Nézz már szét! Az Intel nem akart kiadni DDR chipset-et, mert térden állt az RDRAM mellett! Jó az az RDRAM, de szerintem halálra ítélték, csak még a kivégzés dátumát nem tűzték ki! :D Mellékesen megjegyzem, hogy egy szónak is 100 a vége! Én vagyok a 100. hozzászóló!

AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD AMD RULEZ! :DD

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.