Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) guest


guest
veterán

mtomi1: nézz szét a bios-ban, nincs-e véletlenül kikapcsolva a hdd block mode, pio/udma mode, proci cache-ek.. és ha tudod, ne cd-ről installáld, hanem előtte másold át vinyóra, lehetőleg egy másik partícióra. uff ennyi tippem van :)

prohardver vendég

(#302) Vesper


Vesper
tag

Csasztok!

Na gyerekek! Jöjjenek a hozzászólások!

INTEL VAGY AMD?

(#303) greg214 válasza Vesper (#302) üzenetére


greg214
tag

AMD:D

Greg O'Rich

(#304) BadGe válasza greg214 (#303) üzenetére


BadGe
aktív tag

Az utóbbi hónapom azzal ment el, hogy az AMD-met hangolgattam. 1200-ról indult, meleg volt, XP1600 lett, talán egy kicsit hidegebb és mire csendes is lesz megint eltelik majd egy hónap.

az az idő amit ezzel eltöltöttem (habár a maga nemében hasznos volt) csökkentette a termelékenységemet és hát ezt pénzben nem is merem nagyon kifejezni. (az intellel is ennyi szopás lett volna?)

tulajdonképpen mindegy csak működjön és gyors legyen. Egyébkét meg megszokásból vettem AMD-t, mert az addigi processzoraim nagyrésza azok voltak. Cerkáktól meg Duronoktól eddig óvakodtam.

Ge.

(#305) Barton válasza BadGe (#304) üzenetére


Barton
senior tag

Egy darabig én is az I$ CPU-kat favorizáltam, de most már 1.5 éve rohadt drágának tartom a cuccaikat a magyar ugaron élő embereknek.

Tegnap is az unokatesóm jött, hogy majd P4-et vesz meg minden, mert teledumálták a fejét minden badarsággal: pl. Nem kompatibilis az AMD, stb.

4 óra alatt sikerült a másik oldalra állítani !!!

MIDI-zés közben látta nem fagy a "kvázi" oprendszer, stb. 4 óra alatt majdenem 100 %-os volt a CPU terhelés(42 fokig fel is melegedett) !!!

AMD rulez !!!

(#306) Sanyo


Sanyo
senior tag

Sokaig intel procijaim voltak, jelenleg is megy egy tesom gepeben. A het elejetol halopartin voltam haverokkal, egyedul en amd alapu geppel. Hmmm, a 4 nap alatt egyedul az en gepem nem fagyott le, pedig allando 100% terheles (rc5 tores rulz :). A tobbi geppel sem lett volna gond, csak kevesbe figyelnek a windoz beallitasaikra, mert "ugyis megy". :D Egyebkent Seez baratom mar kezdi erteni a lenyeget, mar van egy Duronos gepe. :) Azt mondja utalja, de szerintem epp ellenkezoleg. :)) Az a gep is 4 napig ment egyfolytaban, gond nelkul. Az inteles masina viszont nem teljesit ilyen szepen, bar ott is csak win problema lehet.

(#307) guest


guest
veterán

http://www.tomshardware.hu/cpu/01q4/011031/images/aufmacher.jpg
:))

prohardver vendég

(#308) Vesper


Vesper
tag

Csa!

Szerintem egy AMDXP1800+ meg egy MSI 266Pro2 alaplap + egy GF3 leveri bármelyik P4-et. Aki nem hiszi...járjon utána.

Ui.: Sos-sok új hozzászólást várok az xp-ről.

(#309) Petya


Petya
tag

Nagy barom, lamer, vagy céges aki P4-et vesz. A tokozásaikat össze-vissza cserélgetik, átgondolatlan a stratégiájuk. Ha nem lépnek valami igen nagyot szerintem az AMD otthagyja őket pár éven belül. Amikorra hammerek kijönnek hát nem tudom merre lesz hozzá képest az Intel. Egyébként én is intel fan voltam a józan ész határáig. Egy kis odafigyeléssel meg szakértelemmel semmi probléma nem lehet az AMD procikkal. És talán nem is kell kidobnod a DDR-es alaplapodat egy-két évig.

(#310) borg315


borg315
aktív tag

intel vagy amd? szerintem irodába, kevésbé hozzáértőknek intel (most tusl2 valami celeronnal), otthonra játékra, teljesítményvadászoknak, időmilliomosoknak amd (most via266a bármivel). lásd badge esetét: intellel nem kell ennyit szívni, egy sima ezer forintos hűtőt rádobsz a cerkára és beállítod a gépet a sarokba, több gond nincs vele. jelenleg azonban teljesítményben az amd jobb, a kérdés az, melyik vállalat tud valami olyan technológiai újítást mutatni, amire a másik nem tud időben válaszolni.

(#311) LordX


LordX
veterán

Most nem lehet az Intel szemére vetni (sajnos) hogy cserélgeti a tokozásait. Az AMD bemutatta a mikroPGA csatolót, amiben a jövőbeli Athlonok/Duronok fognak menni.

Igaz, miért nincs már róla hír???

(#312) Zeratul válasza LordX (#311) üzenetére


Zeratul
addikt

A Mobil Duron/Athlon tokozását váloztaják csak meg, mert eddig az asztali socketA csatolót használta a mobil változat is. Picit nagy volt a notebookokba. a Hammer megjelenéséig új tokozás nem várható, de az már egy másik történet.

(#313) guest


guest
veterán

Hát nem t'om... Mostanában update-eltem egy Abit TH7-II RAID-re 512 Samsung RD-vel, egy 2Ghz-s P4-re és egy jobbfajta ATI-ra és 10K felett van a 3D Mark 2001... Korrekt, atomstabil. Havernak 1900-as XP-je van, játékok alatt (Wolf, Medal of Honor) megveri 1600x1200-ban.

prohardver vendég

(#314) Zeratul válasza guest (#313) üzenetére


Zeratul
addikt

FPUja messze jobb a K7nek mint a P4nek, ami nem is csoda hiszen szerverprocinak szánták.

(#315) LordX válasza Zeratul (#312) üzenetére


LordX
veterán

Máshogy hallottam, de szerintem is ez a valószínűbb.

(#317) guest válasza Mtomi1 (#16) üzenetére


guest
veterán

Nekem az xp 18 perc alatt megy fel egy 1,4 Ghz AMD XP - SIS735 - 256 MB DDR - IBM DTLA 307030 configra. A Win2k és a 98 még kevesebb... nem hiszem, hogy a proci lenne a hibás...

prohardver vendég

(#318) guest


guest
veterán

Hi nép. Én is hozzászólok eme nemes ügyhöz. Én Inteles voltam 2001 szilveszteréig.(eladtam a vasat). De úgy érzem, hogy az Intel utolsó nagyobb húzása, a P3 volt. A P4 nem valami jó(és akkor még finom voltam). Ha megnézed a tomshardware.com-ot ott friss proci összehasonlitás van fent. Na már most, a tesztben a P4 2200 herzen rohahgáló kütyüt, nem egyszer nem az XP2000, de még a 1700-as is megveri. tehát a 600 Hz tényleges különbség mellett is van olyan, amikor az AMD veri az Intelt. A socketekkel is tele a tököm az Intelnél. Tavaszra jön vmi új socket az Intelnél. Már megint. Igy nem fog menni. Én huséges voltam az Intelhez eddig. Most az AMD-n a sor.
Hűtés jó hűtővel aztán kész. Apropó tapasztalt AMD-sek. Játékoknál 100%-os a kompatibilitása az AMD-nek? Soltek SL-75DRV2 alaplapról mi a véleményetek. Milyen Bios-t hozzá? Ill. Játékhoz melyik op.rendszert tegyem fel? Üdv. Scorpi.

prohardver vendég

(#319) LordX válasza guest (#318) üzenetére


LordX
veterán

100%-os-e? A 3DNow!/+/Professionalt mire találták ki (a neve alapján)? :DD

(#320) LordX


LordX
veterán


:D

(#321) NetGod


NetGod
tag

Nekem csak egy kerdesem lenne:
Lehet hogy tevedek, de ugy tudom, hogy a P4 64-bites, de az utasitaskeszlete csak 32-bit.
Most erre miert volt sukseg???
Mire jo nekem a 64-bit, ha nem tudom kihasznalni??? (Semmire. Majd jon az AMD Hammer)
Amugy az Intel telleg megbizhatobb (volt).
Asszem ezt zarojel nelkul kellett volna.

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#322) LordX válasza NetGod (#321) üzenetére


LordX
veterán

P4 belül 64 bites? Én még ezt nem hallottam. Szerintem 32.

Most az Intelnek az a baja, hogy az AMD-64 után neki is kéne egy 32/64 bites proci, pedig ha a P4 belül 64 bites lenne, nem hinném, ez gond lenne hekik...

(#323) karib válasza LordX (#322) üzenetére


karib
addikt

Nem hallottad? Az Intel készít is ilyen procit... ez a Yamhill-projekt. Kvázi egy Hammer-klón, arra az esetre, ha nagyon bejönne az AMD-nek és nem tudnak mit lépni... Cseles...

Mellesleg hova jut a világ? Az Intel fejleszt AMD-klónt? :D

Department of Redundancy Department

(#324) hupika


hupika
csendes tag

Hali mindenkinek!
Most fejlesztem a gépemet, és azért olvastam el a rengeteg hozzászólást, mert eléggé tanácstalan voltam (vagyok). Intel v. AMD? Eddig Inteles voltam, de a rengeted cikk, hír, stb. meggyőzött, hogy most az AMD a nyerő! Ki is néztem egyet: AMD Thunderbird 1.3 GHz (266 FSB) + Abit KT7A alaplap. De!!! Itt az AMD Athlon XP, és az 1.7 GHz csupán 10.000 HUF-al drágább az előbb említett Tb-nél. De az Athlon-ról szinte semmit nem tudok. Felvilágosítana valaki, hogy mennyivel és mivel jobb, mint a Thunderbird? Nem kiforratlan még? És elég-e neki az előbb említett alaplap? Ráadásul a KT7A alaplapba nem tehetek DDR RAM-ot, de az Athlon-hoz már illene, nem?
Ha valaki írna valami érdemlegeset, azt megköszönném!

Hupika

(#325) karib válasza hupika (#324) üzenetére


karib
addikt

No, pont jókor csöppensz az Intel-AMD buliba.

Most ugyanis kezdődik kiegyenlítődni a helyzet a Northwood P4-ekkel, Tualatin Celeronnal, normális alaplapokkal.

Egy dolgot tudok mondani: KT7A-t és 1.3-as T-birdöt NE VEGYÉL. Lejárt lemez, kész. Vagy olcsóbban kell megvenni azt a generációt, vagy újabb után nézni.

Department of Redundancy Department

(#326) LordX válasza karib (#323) üzenetére


LordX
veterán

De. Csak az a Yamhill projekt még annyira gyerekcipőben jár, hogy gőzük nincs, mitmikormiértmerre...

(#327) karib válasza hupika (#324) üzenetére


karib
addikt

Intel fronton a lehetőségek:

Celeron (''Coppermine-128) 800 MHz cD0 stepping, 1100-1300 MHz tuning garantált
Celeron (''Tualatin'') + i815 vagy VIA Apollo Pro 133T (694T) vagy VIA Apollo Pro 266T alaplap. Célszerű az 1,0A GHz példányt szerezni, mert jól húzható (de még nem kapható).

Pentium 4 (''Northwood'') + SiS645, VIA P4X266A (333A?), Intel i845D és DDR memória hozzájuk. Esetleg valami RDRAM-os cuccot is meg lehet most skubizni. 1.6A GHz példány szintén ideális tuningalany és olcsó, de itthon még nincs.

AMD front:

alaplap:
SiS735 (Amptron M830) - olcsó, SDR/DDR RAM támogatás, hálókártya, minimális tuning
VIA KT266A - drágább, masszívabb, nagy választék

proci:
AMD Duron 1.0 GHz - olcsó és gyors, szorzóállítással húzható is
AMD Athlon 1.0 GHz - ebből lehet kifogni jól tuningolható példányokat, izomos, de fajlagosan kezd drága lenni a piszok olcsó Duronokhoz képest
AMD Athlon XP (1.6 GHz) - atom proci, gyors, kicsit piszkálható is, ha kell

Department of Redundancy Department

(#328) Don Vittorio válasza LordX (#326) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Kértem Tőled hamgurgert az IDE-kábeles topicban, és lassan éhen halok, ha nem hozod. (Ja! és a kólát se felejtsd el!)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#329) guest


guest
veterán

Én csak annyit fűznék hozzá hogy szerintem mind két proci Ász!! DE!! ami alattuk vannak alaplapok azok a gagyik(Via,Ali stb) én ezét nem veszek AMD-s rendszert nem azért mert a proci lenne a szar.Az Intelnek csak ennyi előnye van hogy ők készítik a legjobb Chipkészleteket (habár néha ott is gikszer van)mert én azt javallom hogy amilyen a proci olyan chipkészletü alaplapot kell venni hozzá.(tudom hogy van AMD-s chipkészlet is de azt nem ismerem)(esetleg felvilágosíthatnátok)

prohardver vendég

(#330) karib válasza guest (#329) üzenetére


karib
addikt

Hát, az i815 sem valami nagy durranás az 512 MB-os RAM korlátjával. Akkor meg megint a VIA-nál kötsz ki :(

Tény, hogy az Intel chipsetek nagyon ott vannak... de most már a VIA és SiS is kezdi egész jól összekapni magát. Viszont sokkal több múlik az implementáción, Intel-chipsetre mintha könnyebb lenne jó alaplapot csinálni.

Department of Redundancy Department

(#331) LordX


LordX
veterán

Szerintem a ''szar'' alaplappal is simán legyűrik az AMD-k az Intel procikat (na jó, ez a Northwood tud valamit)
Legalább is az eddigi tesztek mindegyikében Intel proc + király chipset vs. AMD + szar chipset volt, mégis az utóbbi szokott győzni...

De ettől még guest állítása áll: Az AMD-s alapok gagyibbak az Inteles alpoknál. Csak annyival jobb a proci, hogy ezt kompenzálja.

(#332) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nekem most GA KT266A -s lapom van és semmivel nem rosszabb mint a volt GA BX2000 lapom, egyformán stabil mindkét lap (sőt még mintha jobb is lenne kicsit (kevesebbszer fagy), bár nem számottevő), szóval szerintem egyáltalán nem gagyi chipset az összes VIA, mint ahogy az összes Intel sem tökéletes, továbbá a lap gyártóján is sok múlik...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#333) FollowTheORI válasza LordX (#331) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem meg mindkét fajta lapoknál ugyanannyi gagyi van, mint jó, tudnék pár Intel-est sorolni, mint ahogy AMD-st is...
Mellesleg a VIA/SIS P4 megoldások is alátámaszják azt hogy nincs sok különbség...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#334) hupika válasza karib (#327) üzenetére


hupika
csendes tag

Hy!
Megnéztem egy pár árlistában az ECS K7S5A SiS735 -ös alplapot, amit említesz. Az ára is kedvezőbb, mint az általam favorizált Abit KT7A -nak, ráadásul a GameStar egyik teszt rovatában a Sis735 -öt hozzák ki az ár/teljesítmény szerint az egyik legjobb vételnek (a kis kategóriában). De még mindig nem értem pontosan, hogy miért jobb az? Igaz támogatja a DDR RAM-ot, de az az igazság, hogy nem terveztem DDR RAM vételét, megelégedtem volna 256 SDRAM-mal.
Üdv:

Hupika

(#335) guest


guest
veterán

Sziasztok!
Gépet kell vennem, mert a jelenlegi 500-as Cel.-om +Abit VA6 elfüstölt.
Vam még 192Mb SDRAmom is.

Ajánlatom:

AMD AThlon THUNDERB. 1100
Gigabyte 7VTXE DDR(+Int.HangK:)
256MB DDR Ram

91.000 Bruttó.

Kicsit sokallom.

Tudtok vmit erről az alaplapról???
És nem kevés az 1100MHZ? (Mármint ilyen áron...)
Ma futtattam pl. a SWINE demot, ahol ez egy átlagos konfig...

Tanácsot kérek: mit, mennyiért, mekkorát érdemes ma 2002. feb. 4.-én...
Köszi:

Levi

prohardver vendég

(#336) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nem sok, kb ennyibe kerül mindenhol...
Bár nem sokat kellett volna ráfizetni egy XP -ért...
Az alaplapról tudok dolgokat (ilyenem van 1.4 -es TB -vel), mire vagy kiváncsi?
Szerintem a legjobb ár/teljesítményű lap és a minősége is kifogástalan (a jobbak közé tartozik)...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#337) guest


guest
veterán

Nekem PIII.1GB-os gépem van MSI Pro T alaplap 256MB ram TNT pro 32MBvideo.
Nagyon stabil office,word,corel.photoshop alkalmazások,grafikus szerkesztőprogramok szuperulmennek.10-12óramunkaután is 40fok a proci és nagyon stabil.EZ mindennél tőbbet elárul.

prohardver vendég

(#338) guest válasza guest (#337) üzenetére


guest
veterán

Hali!

Szerintem a jelenlegi RAM árak mellett eszement dolog SD-RAM-ot támogató mobot pláne P3-as procival együtt.

AMD Rulez!!

prohardver vendég

(#339) Sidaries


Sidaries
őstag

Volt egy nagyon tanulságos esetem.Bedöglött egy gép. Asus cusl2-c + 800-as Celeron.Indítod,hát meg sem nyikkan. Kipróbáltam,hogy mindent kiszedek belőle,de semmi hang.Vid.kártya és memória vissza - továbbra is semmi. Mondom akkor ez alaplap, mert proci nem szokott meghalni. Nem az volt. A proci szállt el. Húzás nélkül MEGSÜLT EGY CELERON! Na erről ennyit. Fasza ez a Inteles hővédelem. Amd párti vagyok és azt hiszem az is maradok.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#340) NetGod válasza Sidaries (#339) üzenetére


NetGod
tag

En meg kisult p4-est lattam...
Egy amcsi tuning site azzal szorakozott, hogy lehet kiegetni. Es sikerult nekik. Sot: meg az alaplap is elszallt.
Asszem en is maradok AMD parti...

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#341) karib


karib
addikt

Mindent ki lehet nyírni, ha nagyon akarjátok.

Amúgy pedig hibátlan procit senki sem gyárt, statisztikai alapon mindenkinél előfordul hibás-behaló proci. Annak is van reális esélye, bár nem túl nagy, hogy halott procit kapsz az Inteltől, vagy olyat, ami pár másodpercet megy. Kicsi az esélye, de lehetséges. Ettől még nem ''fúj, Intel''...

Az más kérdés, hogy az AMD-k hátrányai jelenleg számomra elhanyagolhatók az előnyeivel szemben, ezért most én is AMD-t hajtok. De ettől még nem fikázom az Intelt...

Department of Redundancy Department

(#342) guest


guest
veterán

Ne haragudjatok, de egy Gef2 Ti + p3 1ghz-es (tualatin) simán szétver egy 1.4 ghz-es amd xp-t ugyanazzal a gf2Ti-vel...
Ez tapasztalat, a tesztek meg nagyon-nagyon nem objektívek, szerintem meg vannak bundázva. Vagy azt a rendszert szépen defragolták, letisztítzották, beraktak minden tuningprogramot meg ilyeneket.

prohardver vendég

(#343) LordX válasza guest (#342) üzenetére


LordX
veterán

Hát nem. Tapasztalat.

(#344) karib válasza LordX (#343) üzenetére


karib
addikt

Ilyen összevetést még nem láttam, de én sem tartom valószínűnek, hogy a Tu megverné az XP-t (ebben a felállásban). Ettől függetlenül a Tu jó proci... Mondjuk árban egy Tu P3-at nem lehet összevetni egy XP-vel :)

Department of Redundancy Department

(#345) Vesper


Vesper
tag

Csasztok!

Xp 2000+ vs. Northwood 2.2 GHz:))
Na egy ilyen párharcra lennék kiváncsi...és szerintem az XP nyerne!
Egyépként szerintetek az Iwill vagy az MSI ViaKT333-as chipsettel szerelt lapja a jobb?

Várom a hozzászólásokat...

(#346) karib válasza Vesper (#345) üzenetére


karib
addikt

Iwill XP333-ra gondolsz? Az nem KT333, hanem ALi MAGiK1 RevC. Sajnos nem az igazi. Amúgy KT333 még senkinek sincs (piacon), vagy tévednék?

Különben is, KT333A-ra kell lecsapni majd...

Amúgy szerintem ilyen összevetést elég sok helyen találasz a neten... (XP vs. Nw).

Department of Redundancy Department

(#347) Vesper


Vesper
tag

Sajna tévedsz:(

Az MSI-nek van a KT3 Ultra, az ASUSnak meg az A7V333. Ha nem hiszed : http://www.tbreak.com/index.shtml
Az Iwill lappal kapcsolatban pedig igazad van.
Egyépként mit tudtok a Kt333A-ról?

(#348) karib válasza Vesper (#347) üzenetére


karib
addikt

Nézd meg a híreket, most volt a KT333-ról elég sok szó. Ezek a lapok asszem még nincsenek ''kint''.

Department of Redundancy Department

(#349) Petya válasza Vesper (#345) üzenetére


Petya
tag

Volt már ilyen teszt régebben, de nem emlékszem már hol. Nézz körül a tesztoldalakon! Talán az anandtechen volt, vagy toméknál (lehet csak az angolban), de lehet máshol!

(#350) Barton válasza Vesper (#345) üzenetére


Barton
senior tag

Néhány adat :

XP1800+ : 4299 MIPS, 2137 MFLOPS
P4 Northwood : 3929 MIPS, 1090 MFLOPS !!!(gagyi)

MSI ViaKT333 jobb ...

AMD XP Rulez !!!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.