Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#801) Bozz


Bozz
tag

Gyerekek most próbálgatom az új XP-met, de eddig tök jó. Sőt még olyat is tapasztaltam, hogy a régi inteles gépemen volt olyan progi ami nem akart feltelepülni, itt meg simán! Szóval eddig nagyon frankó!

(#802) Den válasza Bozz (#801) üzenetére


Den
veterán

üdv a szektában :)

www.simson4t.hu

(#803) Bozz válasza [amne] (#796) üzenetére


Bozz
tag

miért nem ég le az AMD? nem kell tőle tartani?

(#804) Hacked_3912


Hacked_3912
csendes tag

Nézzetek meg egy intel 1.8GHz-s Gyári hűtőborist, meg egy AMD 1800+ ost(Gyári dobozos felállás).
Na melyik a nagyobb vagy másfélszer???
IGEEEN az intelé!!!
Bocs a késői felismerésért de eddig a boltomba csak AMD procis gépeket kértek, amint meghallották a P4 árakat.
Ja és most egy intel fanatikus kedvéért hoztam dobozos P4-et, na azóta is szellőztetek a boltban. Na meg azok a csunya kiütések a kezemen... muszáj volt megfogni :))


AMD RULZZZZ

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#805) Joe_007


Joe_007
tag

Nekem P4 van,de elötte 1700+ Xp-m volt.Semmi bajom az Amd-vel,de volt 1 szériahibás KG7-m és totál elvette a kedvem a sok kínlódás.Úgyhogy szerintem jó az Amd de a P4 is(csak drága).

(#806) Hacked_4144


Hacked_4144
csendes tag

Nézzük a tényeket. Jelenleg az AMD Athlon XP processzorok nagyobb hatékonysággal dolgoznak mint egy azonos frekvenciájú Intel Pentium 4 processzorok. Egy Athlon XP 1800Mhz (2200+) simán ver egy 1800Mhz-es Intel P4-et minden téren a különböző tesztek szerint. Az imént említett P4-el egy Athlon XP 1533Mhz (1800+)is felveszi a versenyt.

Azonban nem beszélhetünk csak a processzorokról. Sokkal inkább AMD és Intel konfigurációkról van itt szó. Hiszen az autók esetében sem beszélhetünk kizárólag a motor teljesítményéről, ott van a futómű kormánymű stb. Ezek mind meghatározzák a teljesítményt & stabilitást. Egy PC konfiguráció esetében is nagyon fontosak ezek. Csak hogy a stabilitás sokkal fontosabb mint a teljesítmény.

Az AMD konfigokról olyan mendemondák és pletykák terjengenek hogy kevésbé megbízhatóak és stabilak mint az Intel konfigok. Minden ilyen pletykának azonban valóságalapja lehet és van is. Itt nem az AMD procok hibájáról van szó (ritka esetekben igen, lásd később) hanem a köréje épített esetlegesen rosszul megválasztott alkatrészek együttműködési hiányosságairól. Persze lehet tökéletes AMD konfigot építeni de nagyon oda kell figyelni. Ez az Intelnél azért könnyebb. Két igaz történet amely tovább táplálhatja a mendemondákat( ezek csak finom apró dolgok de fontosak).
Három ismerősöm egyaránt Athlon XP1800+ cpu-val felszerelt konfigurációt vett. Kettőnek tökéletesen működik a rendszere, de a harmadiknak időnként lefagyott ha a cpu-t a rendes működési frekijén használta(1533Mhz). Alatta nem. Az eladó a hűtési hiányosságokban vélte felfedezni a problémát.
Másik szintén ismerős digitalizáló kártyát szeretett volna használni AMD-s gépen azonban nem lehetett. Ugyanez a kártya Inteles rendszeren tökéletesen működött.

Egy sokkal komolyabb dolog:” Egy nagyobb Athlon CPU bugot fedeztek fel, amely 2.4-es Linux-ot használva jelentkezhet. A bug a CPU-ban van, és nem a Linux kernelben. Viszont a probléma sokakat érint mivel elég sok ilyen CPU van forgalomban.
A hiba leírása: az x86 rendszereken a tradícionális memória kezelés 4k oldalméretekben történik. Amikor megjelentek a Pentium processzorok, az Intel beléjük épített egy kiterjesztéset, amely lehetővé tette ennek a 4K-s méretnek a megnövelését 4MB-ra (extended paging)
A probléma itt jelentkezik: -- számos Athlon és Duron CPU-nál tapasztalhatók memória tévedések (memory corruption) mikor ezt az kiterjesztett memóriahasználatot engedélyezzük és az AGP-vel használjuk. A probléma akkor jelentkezik, ha a 2.4-es kernelsorozat valamely tagját Pentium Classic vagy ennél újabb CPU támogatással fordítjuk, a kernel configuráció automatikusan engedélyezi az extended paging-et (ez X86_FEATURE_PSE konstansként van dekralálva az include/asm-i386/cpufeature.h -ban).”

Persze van aki ezt az egészet nagyívben lesajnálja és szarik az egészre. De van aki nem. Én sem.

Most pedig károgni fogok egy kicsit:
kár hogy az AMD a cpuiban nem alkalmaz „hővédelmi” áramkört, amely vmilyen hűtési probléma esetén visszavesz a frekiből( hővédelmi dióda azért van de az nem olyan), főleg annak az ismeretnek a birtokában hogy az Athlonok eléggé melegednek.(ezért a hűtésen nem spórolni!!!!)
kár hogy a cpu mag nincs beágyazva egy hőelosztó rétegbe amely biztosítaná a jóval hatékonyabb hőleadást a hűtési rendszer felé.
kár hogy az AMD nem szorgalmazza saját csipkészleteinek a szélesebbkörű elterjesztését az alaplapgyártók felé, ahogy azt az Intel teszi.(ez növelhetné a stabilitást és annak az érzetét)

Vki azt írta hogy hülye az aki Intel P4-et vesz mert olyan drága az Athlonhoz képest. Ha mindenki így gondolkodna akkor az Intel már régen csődbe ment volna. Drága… nekünk. De az USA-ban vagy
Nyugat Európában ahol az átlagfizetés kb 6-8X akkora mint nálunk nem annyira. Kb olyan mintha nálunk most egy
P4 2533Mhz 10000Ft lenne egy AMD2600+ 8500Ft.


A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#807) Gollam


Gollam
tag

Üdv!

Nekem 1700+ XP van, de összegasonlítva a laptoppal, amiben pedig asztali p4 van azt kell mondanom, hogy kevesbé stabil. Ez lehet hogy a Windows hibája, de azert én nem merném azt mondani hogy az Amd jobb mint az Intel és persze fordítva sem.

''Gazdagnak lenni jobb, mint szegénynek. Márcsak anyagi szempontból is.''

(#808) Hacked_3996


Hacked_3996
csendes tag

Elég jol leirtad BrabusSEL :) ami miatt nem támogatja az AMD a saját chipkészletét, annak oka, hogy a procit sem tudja megfelelő tempoban legyártani sajnos. Az intel stabil, ez tényleg jo, de sztem az felhasználok nagyrészének nem fontos, hogy a gép 300 orás uptime-al menjen, napi 1 reboot szinte minden usernek van. A felhasználok a sebességre mennek, s ebben mint emlitetted odanyomja az intelt az amd. Kicsit olyan az érésem mint az nvidia vs ati a jelen helyzetben, mert az uj gf fx sem olyan jo, hiszen a joval alacsonyabb orajelü r9700 közelében van a gf fx-nek (elméletileg). Az egyik topicbanolvastam, hogy nem ment se a keyboard se a mouse az intel cerka 533assal. Ez egy ellenmendemonda a fent emlitettnek :)
A hővédelem már 1001x meg lett tárgyalva, de leirom a véleményem rola. Sztem jobb ha kikapcsol a gép mintha csak azt látja a user, hogy a gépe nem annyira jo, gyengül a teljesitménye. Pl ott van a luser, aki foliában tárolja a házát, azt sose nyitná ki csak azt látná, hogy amd suxxol nagoyn. Ha kikapcsolgat, legalább elviszi servizbe, ahol ráraknak egy jobb ventit. De érdemes megnézni a via-nak volt az a videoja, ahol az intelrol levették a hütőt, s az igencsak belefagyott http://ads.viaarena.com/c3/thermals.zip szoval mind1, hogy a géped lefagy vagy kikapcsol, nem megoldás :D ha mindenáron a hütöt le akarod sporolni, vedd meg a via c3 prociját :)

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#809) Hacked_3935


Hacked_3935
csendes tag

BrabusSEL: Evek ota AMD-m van, es Linuxot hasznalok. Soha, ismertlem, _soha_ nem fagyott meg meg a gepem...
Egyebkent minden CPU-ban van hiba. Intel honlapjan is megnezheted, konkretan pl a P3 bugjait le tudod tolteni pdf-ben. Nem rovid lista az sem... :)

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#810) Sidaries


Sidaries
őstag

Elég nagy a flame per sec ebben a témában. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#811) Jester válasza Hacked_4144 (#806) üzenetére


Jester
aktív tag

Lássuk csak:

>>Drága… nekünk. De az USA-ban vagy
Nyugat Európában ahol az átlagfizetés kb 6-8X akkora mint nálunk nem annyira. Kb olyan mintha nálunk most egy
P4 2533Mhz 10000Ft lenne egy AMD2600+ 8500Ft.

Nem is lenne az olyan rossz.:DD
Oly jó lenne...;]

Mehr Licht!

(#812) HEBI válasza Jester (#811) üzenetére


HEBI
senior tag

AMD2600+ az állat, természetesen azt vennék!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#813) HEBI


HEBI
senior tag

Tök mindegy mit vesz az ember, úgyis rengeteg pénze elúszik a vásárlás pillanatában, ha AMD-t vesz kevesebbet bukik.

Jobbulást EGON!
Mi van veled? Gondolom beteg vagy, hogy nem írsz már vagy pár napja.
Ennyire megrázó volt a tali?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#814) karyo válasza Barton (#2) üzenetére


karyo
senior tag

csak az füst helyett szépen lefagy ha gáz van...

Enjoy the silence.

(#815) karyo válasza Gollam (#807) üzenetére


karyo
senior tag

mertsok másegyébtől is függ

Enjoy the silence.

(#816) karyo válasza Hacked_3912 (#804) üzenetére


karyo
senior tag

hehe...nem is vagy elfogult am

Enjoy the silence.

(#817) scu


scu
tag

Hello!

Hallott már valaki 1800+-os Throughbread magos XP-ről ? Mert nekem most ajánlottak fel megvételre egyet. Én úgy tudom hogy csak 2100+ vagy 2200+-tól vannak Throughbread magos XP-k. Javítsatok ki, ha rosszúl tudom. Kamu vagy tényleg van ilyen ? :) És ha valakinek van tapasztalata 0.13-as XP-el és ha megosztaná velem azt megkösznném. Pl tuning, melegedés stb... köszi

scu

scu

(#818) emvy válasza scu (#817) üzenetére


emvy
nagyúr

Csak 2100+.

while (!sleep) sheep++;

(#819) LukE válasza scu (#817) üzenetére


LukE
veterán

mondjuk http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1635
létezik-e: igen. 1700+tól Bár magyar árlistában még nem sok helyen láttam. van róla kép, ha pl. fehér a proci, akkor az nem az:))
hőtermelés: tbred magos procik kevesebbet esznek.
tuning: nekik nem igazán ment tovább, mint palominoval.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#820) emvy válasza LukE (#819) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen? Ez káros, akkor én vagyok az amatőr, sorry. :)

while (!sleep) sheep++;

(#821) DPE 8


DPE 8
csendes tag

Én intel párti vagyok. Ez talán abból adódik, hogy egyszer régen még volt egy amd-s gépem (jó régen- amd k6-2, normális alaplapban), és azzal bizony voltak gonjaim. Lehet, hogy a videókártya volt a ludas (s3 savage 3D), azt már nem tudom, de nem volt tökéletes, sőt attól nagyon messze volt.
Úgyhogy egy pár éve megfogadtam, hogy csak Intel procit és intel chipetes alaplapot veszek, és nem veszek s3-as videókártyát (manapság már nem is nagyon kell s3-as videokártyát venni).

Amúgy szerintem az intel melett szól a tuningolhatóság is, nekem például 800 Mhz-et adtak ingyen, de mivel a proci igen drága lehet, hogy ez is benne volt az árban.
Az amd viszont nyers erőben jobb.

Én akkoris megfogadtam, hogy nem veszek többé amd-t.

Hamarosan jövök!!!!!!!!!!!!! Már csak 9-et kell aludni.

(#822) Deadeye


Deadeye
csendes tag

Mindenki figyelmébe ajánlom az angol bajnokságban szereplő Blackburn Rovers focicsapatot.

Other bands play, Manowar kill

(#823) Toner


Toner
csendes tag

Jók a dumák :DD

A szar ügy, hogy nekem elvből van mind két cégtől gépem...ha..ha, és valahogy egyik sem stabilabb a másiknál...ha...ha. Magyarul ketyegnek, mint állat...ha...ha. Mindegyiken fut minden progi...ha...ha, akkor most melyik a kotvány ??????
Ez az egész AMD vs. Intel harc számunra egyszerűen csak és kizárólag jót hozhat. Tök mindegy melyiket veszed, ha pached van, vagy hozzáértőnek legfeljebb csak tartod magad, akkor bármelyikkel szphatsz akkorát, mint az ágyú.
Ha értessz hozzá, és van egy kis mákod is nyertél.
Ha ma kéne a két cég között döntenem, hát nálam a fej vagy írás jönne.

Sőt, továbbmenvén a kérdéskörön, az egyik gépembe NV csipcsiripsz nyoja a monitort, a másikba viszont az ATI váltja a NV-t. Tuti itt sincs igazság, s ebben a buliban amíg a két tábor öli egymást én jót röhögök rajtuk.

(#824) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Na, zárjuk le a vitát:

http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=6&forumid=7660&hozzaszoltunk=1

:)

(#825) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Sajnos ehhez a topichoz már nem lehet újat hozzászólni, tuti, hogy amit most leírtál, már sokan leírták. Ha nem hiszed, olvasd végig! ;]

Egyébként minden újonccal, aki ide akar írni, büntiből el kellene olvastatni az egész topicot ;] :P

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#826) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Na most pontot teszek a vita végére:

(#827) HappyBoy


HappyBoy
csendes tag

Hi

Intel vagy AMD? Egyik kutya másik eb. Szerintem inkább úgy válasszál, hogy a cégednél mit használnak. Olcsó alkatrész utánpótlás :))
Na de komolyan. Most per pillanat nincs nagy különbség a két proci és tartozékai között. Majd ha az dől el hogy Itanium, vagy AMD64. Egy-két év múlva lesz érdekes egy ilyen vitatéma. Ma inkább csak hova tartozás kérdése, mert ugye azt láthatjuk, hogy két nagy tábor néz szembe egymással, és itt a felhasználókra gondolok. Ha AMD-t veszel az Inteles, ha meg Intelt akkor meg az AMD-s haverjaid fognak baszogatni, hogy mér aztat a szart vetted?! :)) AMD-nél talán csak kicsit jobban oda kell figyelni az alkatrészekre, ami a proci alá kerül, de olcsóbb rendszer, bár nem sokkal. Szvsz tökmindegy mit veszel.

HB
Bár egy érv az Intel mellett: A AMD XP-s procijaihoz még nincs SETI@Home :(

(#828) bdav


bdav
őstag

Én azért veszek amd-t ha veszek, hogy nehogy csődbe menjenek :DD (ezzel is támogatom őket). Az kéne még csak hogy only intel procit lehessen venni (meg via c3-mat:) ) :))

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#829) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Én is drukkolok, nehogy szegény AMD csődbe menjen, az INTEL megmutatta már, hogy milyen szemét tud lenni, ha monopolhelyzetbe kerül. Különben véleményem, hogy jó közepes gépig az AMD ár teljesítmény viszonya a jobb, kb ATHLON XP 1700-ig, 2400-tól kezdve az ATHLON ára nevetséges, már a nevében szereplő + is jogtalan, itt már a P4 a nyerő. Ha pedig divixelni akarsz akkor a P4 az SSE2 miatt kétszer, (=2*) gyorsabb, házi mérés, / 2400/ nem holmi tesztecske, alapján mondom. Amúgy pedig a P4 JÓL tuningolható, és ez JÓL be is van építve az árába.
Ui.:Fogadjuk el, az Athlon XP 1333@1500+ csakugyan rendelkezik nyers erőből 12% teljesítmény többlettel azonos órajelű P4-hez képest. Ez kb 1500. Csakhogy pl XP 2400 számozás esetén ez már csupán 1933 MHz valódi freki. Ez pedig már csak a 2,1 GHZ P4-t veri hasonló %többlet alapján.
Vagy nevezhetnénk ''2200-''-nak. A valódi P4 2,4 GHz /=1,8@2,4/ =45.000 Ft, míg az ennek megfelelő ''Athlon XP 2700+'', MERT EZ A VELE EGYENLŐ SEBESSÉGŰ, kb 90.000 Ft. Mint írtam egyenlő, amíg SSE2 be nem indul, mert akkor a P4 2x gyorsabb. Nekm eddig egyébként felváltva volt hol egyik, hol másik, most is egy intel és egy amd gépem van, egyiket sem szeretném bántani, a legjobb, ha a VERSENY megmarad.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#830) peace&love


peace&love
aktív tag

AKKOR csak hogy hozzászóljak én is


INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
INTEL
na nesztek. csakazértis. pénztőke. meggázár. megköcsögkapitalistagenyó.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#831) Toner válasza Dalai Láma (#825) üzenetére


Toner
csendes tag

Első, és legfontosabb. Olvassa végig, akinek gumicsöcsű rollerbajnok volt a muterkája :P
Második, hogy sokan leírták, de én még nem.
Harmadik. Ilyen alapon az ilyen jellegű topicnak három résztvevősnek kéne lenni. Az egyik aszondja ''szar az AMD''
A másik aszondja:''szar az Intel''
A harmadik:''én nem tudom''

A többi már ne is ugasson, mert bármit mond, már tömören leírták előtte. :)
Most a magyarázgatásokat már ne is vegyük, mert a két tábor úgy ugat el egymás mellett, hogy ha a köztük lévő távolságot lovakban adnák meg, hát garantáltan nyakig járnánk a lószarban. :DDD

(#832) iguana


iguana
őstag

mond6tok én is vmit?
tök mind1. az éppen aktuális legjobban szereplő proci legyen a gépedben :DD
...és ha ezt megteheted, akkor neked a legjobb :))

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#833) Crion válasza iguana (#832) üzenetére


Crion
aktív tag

Nem csak a legjobban szereplő proci a lényeg, hanem az alaplap is:)

(#834) Crion


Crion
aktív tag

Mellesleg a versenyhelyzet valahol jó is meg rossz is, mert ugye sorra jönnek ki a teszteletlen procik, ellenben egyre jobb teljesitményűt tudunk vásárolni otthonra. Viszont az árakat sem ez a versenyhelyzet nyomja ám le, persze van benne szerepe, de nem sok...Már elég régóta a software, főleg a multimédia határozza meg a számitástechnikai standardot, és ez kényszeriti a processzor gyártókat arra, hogy minél gyorsabb, ütőképesebb processzort rakjanak össze, lassan azonban elfogy az a bizonyos csikszélesség, határokba fognak ütközni, és akkor törhetik a fejüket valami újon, ami az intelnél most a HT. AMD éknél még nem olvastam ilyen jellegű fejlesztésről, persze nem kizárt, hogy van. Nehéz eldönteni ki a jobb, alacsony ár kategoriában, az amd jobb, ha ven lé rá akkor intel érdemesebb venni.

UI: mellesleg a bnömnek C3-as proc.-a van és azzal is lehet dolgozni...

(#835) violin98


violin98
tag

Szerintem mindenki döntsön saját magától, és a pénztácájától.:DD
Még mindig jobb hogy kettő van, mint csak egy!:)

(#836) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Sziasztok !

Nem nagyon akarok belefolyni ebbe a témába , csak 1 megjegyzést tennék .
A mai Blikk sportrovatában olvastam , hogy Kaszparov ismét kiáll az ellen a sakkprogi ellen ami nemrég megverte őt . A progi nevét nemtom , nem is lényeg , ami igen. Felsorolták az első tíz legjobb sakkprogit és azt , hogy mennyi ram és milyen proci az ami kiszolgálja őket ; 256 mb ram na és milyen proci ??? AMD Athlon 1200 .
Asszem ez nem véletlen . Nos ''csak'' ennyi !

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#837) Nowhereman válasza neduddgi (#829) üzenetére


Nowhereman
őstag

A futatandó progitól függ. Van olyan athlon optimalizált kóder, amely esetén a P4 nem válik nevetségesen lassúvá. Azt meg úgy tapasztalom, hogy a magyar átlagjobbágy úgy cirka 20E-t hajlandó asztalratenni egy prociért.
A számolgatásaidból:
Nos úgy általánosságban: az 1500+-nak nemhogy a az 1333-on, hanem 1500-on müködő P4 ellenében is nagyobb erőfölénye van, mint 12%.
A valódi P4 X@Y mellé pedig egy valódi athlon Z@W-t vess őssze, úgy hogy az alattuk elterülő deszkák+ramok ára is hasonszőr legyen!

Utánam a kondenzcsik!

(#838) Biaggio


Biaggio
őstag

Én nem foglalnék állást, DE vettem egy új gépet májusban, az AMD volt, nem bántam meg, sőt, régi gépem felújításakor is AMD mellett döntöttem. Az indok pedig? Socket A.
No comment.

(#839) Gyikarc


Gyikarc
csendes tag

Lehet, hogy az Intell ''megbizhatobb'', azonban en beallitottam szervernek egy AMD1800-ast a tavasszal. Egyszer ujra kellett inditani az uj servicepack miatt es egyszer aramszunet miatt. Nem hibazott, nem fagyott le ... Folyanatosan van terhelve, orankent legalabb 5 percig 100%-os terheltseggel, de ha sok a latogato, akkor ez eleg jol fel tud menni.

(#840) Lomos válasza Gyikarc (#839) üzenetére


Lomos
aktív tag

miota megjelent az Athlon XP, ami mar megbizhato tulmelegedes szempontjabol is (azaz nem melegszik tul :) ), szerintem megeri berakni szerverbe. A Xeonnal vagy hasonlo atomkiraly szerverprocival nem veszi fel a versenyt, de egy kozepkategorias, teszem azt web+ftp+jatek mittomen mi szervernek tokeletesen megfelel. Ha meg valaki sok ezer usert kiszolgal ugysem az INTEL vs. AMD dilemmaba esik bele :))

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#841) hungeek válasza Crion (#834) üzenetére


hungeek
senior tag

Most egy kicsit offos témát hozok fel de ha már a korlátokról esett szó:

már rég tudják a gyártók hogy hogyan lehet kikerülni ezt a szélső értéket, egy régen elfeledett dolog..... ahol nem Mhz-kről szól a fáma....... remélem most már mindenki tudja hogy mire gondolok: a processzorok fejlődésének legnagyobb akadálya az órajel. Az órajel-t ha jól emléxek a magyar nevére, óraciklus váltaná fel. A jelenleg gyártott processzorok egytől egyig az órajel használtaával működnek. Ám ennek elhegyásával mind a telljesítmény nő (nem kell várnia a procinak a még meg nem érkezett adatokra) illetve csökken a fogyasztás, és a hőleadás, melyek mindegyike már manapság eléggé nagy gondot okoz, mind a fogyasztás, de leginkább a hőtermelés.
Egy cikkben olvastam, hogy a processzorgyártók többsége már a 80-as évektől kezdve (persze előtte is létezett ez az alternatíva, ám az 50-60-as években elhalt, a 60-as évektől az aszinkron, avagy órajelt nem hasnzáló áramkör teljesen kihalt, mivel akkor még nem gondolták hogy az órajelnek idővel ilyen vonzatai lesznek) kísérletezik ilyen processzorokkal, ám előállításuk/megtervezésük többszöröse a manapság használatos processzoroknak.

Ám amíg egy ilyen piacképes asszinkron proci elkészül adigra szerény véleményem szerint legalább 2020-at fogunk írni, ám akkor az a processzorgyártó fog a többi felé kerekedni aki ezt először piacra dobja (azt nem is írtam hogy a gyártása is sokkal olcsóbb, csak meg kell tervezni.....). És a Jó Isten adja hogy az ne az Intel legyen.... :(((

bocs hogy egy kissé hosszú voltam.

(#842) hungeek válasza hungeek (#841) üzenetére


hungeek
senior tag

perdon nem a hőleadás csökken hanem a hőtermelés :))
nem mindegy

(#843) bazs válasza hungeek (#842) üzenetére


bazs
aktív tag

2020 kicsit túlzás nem?
Akkor ugyanis 2010-től nemigen lehetne tljesítményt növelni a hagyományost technológiával...

Pont most fogyott el...

(#844) bdav válasza hungeek (#841) üzenetére


bdav
őstag

Énis hallottam ilyen aszinkron processzorokról, érdekes koncepciónak tűnik, bár kissé kaotikusnak hangzik az egész :)) Azonkívül a ''hagyományos'' procik teljesítményét még bőven lehet növelni órajel-emelésen kívül... valamint az intel (ha akkor még lesz intel :D ) nem fogja engedni ilyen procik piacra dobását amíg pénzt lát az órajeles megoldásban - lásd az alternatív üzemanyagok példáját...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#845) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

AMD vs. Intel?
Természetesen AMD jobb olcsobb gyorsabb többet tud ez a lényeg!!!

Üdv!

A térerő legyen veletek!!!

(#846) PeliScan


PeliScan
addikt

UP!

;] :DD :)) :DDD :) :D ;]

(#847) Sidaries


Sidaries
őstag

Ez az örök téma. Őszintén szólva már kicsit unom.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#848) hungeek válasza bdav (#844) üzenetére


hungeek
senior tag

szerintem az AMD-t és már gyártót itt nem fogja tudni megakadályozni........ ha teccik intel bácsinak ha nem, remélem lehúzzák a wc-n!

(#849) tildy


tildy
nagyúr

na talaltam jo kis kepletet P=Fc*1/Ncpi*Nilp*Nopi

Most mar ertem miert irja ra az amd a procikra az xp 2000+ -t mondjuk, mikozben az orajel kevesebb:)))

f:orajelfreki
Ncpi:cycles per instruction egy utasitas hany orajel
Nilp:instruction level paralellism (egyszerre hanyasaval hajtja vegre a proci az utasitast)
Nolp:operations per instruction egy utasitas hany muveletet hajt vegre

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#850) tildy válasza tildy (#849) üzenetére


tildy
nagyúr

Termeszetesen ez a procik teljesitmenye, ergo lehet hogy a magasabb orajelu lassabb:-p

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.