Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) Barton válasza Vesper (#345) üzenetére


Barton
senior tag

Néhány adat :

XP1800+ : 4299 MIPS, 2137 MFLOPS
P4 Northwood : 3929 MIPS, 1090 MFLOPS !!!(gagyi)

MSI ViaKT333 jobb ...

AMD XP Rulez !!!

(#352) Vesper


Vesper
tag

Csasztok!

Szerintetek érdemes Via KT333 chipsettel szerelt lapot venni, vagy ugyanolyan jó egy KT266A, vagy érdemes várni a KT333A-ra. És mik a legnagyobb különbségek?

várom a hozzászólásokat

(#353) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem, ha ugyanolyan árban van kb akkor érdemes, ha PC2700 ramot raksz bele akkor egy picit gyorsabb lesz... De igazi előnye nincs a KT266A -val szemben, gyakorlatolag majdnem ugyanaz csak birja a 166 MHz fsb -t is... esetleg jobban tuningolható emiatt...
A KT333A vagy KT400 mostmár, csak jóval később jön igy nem érdemes rá várni...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#354) Vesper


Vesper
tag

ÉLJEN A FÓRUM!!

A FŐ KÉRDÉS AMIRE VÁROM A HOZZÁSZÓLÁSOKAT, HOGY
INTEL VAGY AMD?

(#355) adiana


adiana
csendes tag

Szerintem AMD.

(#356) karib


karib
addikt

Hát, most már sokkal kétesélyesebb a dolog, mint a téma ifjú korában :)

Department of Redundancy Department

(#357) Vesper


Vesper
tag

Csasztok!

Ha választanom kellene egy AMD AthlonXP 2000+ megy egy Intel P4 2GHz-es (Northwood)között, akkor egyértelműen az AMD-t választanám, ha másért nem is, akkor az ára miatt! De az XP Játékokban 1.4-1.5 * annyit teljesít mint a Northwood....vagyis én csak ilyen teszteket láttam. Nekem most lesz gépvásárlás, és csak azon kell filóznom, hogy AthlonXP 1600+, 1800+ vagy 1900+ legyen benne! És ha már az áraknál tartunk, akkor nézzétek meg a P4 alaplap árakat....ház az se semmi!
Szerintem az intel eláshatja magát, hiszen nézzük csak meg, hogy mit hasonlítunk össze mivel!
AthlonXP 2000+ vs. P4 2Ghz

az XP 266MHz FSB-vel, a P4 400MHz FSB-vel dolgozik
az XP DDR rammal, a P4 RD rammal (vegyük ezt a változatot)
az XP 1.6 GHz órajelű, a P4 2GHz
és még sorolhatnám

Szoval a P4 feltétlenül magasabb szinten van, mint az XP! Viszont az XP a régebbi rendszer művészien kiforrott változata, ezért a rengeteg hátrányával is felveszi a versenyt az ''összecsapott'' P4-es rendszerekkel.

ez az én véleményem
Várom a hozzászólásokat!

(#358) guest


guest
veterán

Szevasztok!
Amint olvastam a SIS735-ös chipsetjével szerelt lapokról még nem igen esett szó. Kint vannak ezek már a piacon egyáltalán?

A nagy kérdés: SiS 735-ös, vagy VIA KT266A ???

Vki. a téma elején a Via-ra voksolt. Aki már össze tudta hasonlítani a kettőt: melyiket, miben találta jobbnak???

Kíváncsian várom a tapasztalatokat!
Üdv:
Sztrovacsek

prohardver vendég

(#359) guest


guest
veterán

Ühümm...

Most találtam egy korai pro és kontra összehasonlítást.
Bocsánat! Azt hiszem túl korán van már a figyelmes olvasáshoz.

Aki megvásárolta az Amptron M830 alaplapját azóta meg van vele elégedve? Netán megbánta a vételt?
Olcsó húsnak híg a leve, vagy megfelelő az érték-ár arány?
Érdemes többet fizetni egy kicsit egy Via KT266A-s cuccért?
Sztrovacsek

prohardver vendég

(#360) Tuib


Tuib
aktív tag

Karibnak abszolút igaza van: Most már meggondolandó mindkét oldal... Egyébként én igen jó helyzetben vagyok, hiszen bárkit szidhatok, ugyanis van egy Cel2 600@1000-es és egy Duron 800-as masinám is. Én mindenképp XP-t fogok venni és nem P4-et, mert az nekem csak procicserével jár, de ha nem lennék ilyen kényelmes helyzetben, Igencsak elgondolkoznék egy P4 DDR konfigon is. Egyébként akkor lettem intel párti, mikor az AMD 486DX2 80-ast lecseréltem egy i486DX4 100-ra. Ég és föld volt a különbség!!! De manapság!!!

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#361) ZBAdmin válasza Vesper (#357) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Hali.
Vélemény: ha csak játszani, vagy ''kisebb'' munkákra kell, mindenképp XP (jobb ár/érték viszony), de ha hosszabb távra, elsősorban ''nagyobb'' munkákra, ackor feltétlen P4 RD/DDR (mindegy), főleg a majdani SSE2 optimalizálások miatt.
Igazsághoz hozzátartozik, hogy XP hasít otthon is... :D

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#362) adiana


adiana
csendes tag

Hat En XP-t veszek (csak valakik vigyek mar el tolem azt a sok monitort, kellene a penz). Jobb az ar/teljesitmeny viszonya es szimpatikusabb is. Legfokepp video-digitalizalashoz es vagashoz lesz majd (a Warcratf 2 a mostanin is elfut, jobb jatek meg ugysincs :), bar ugye ahhoz P4 talan jobb lenne (SSE2), de errol marhara nem vagyok meggyozodve. Szoval kinek a papne, nekem AMD.

(#363) guest


guest
veterán

a warcraft 2-nél azért a BroodWar jobb
egyébként AMD rulez KT266A-val

prohardver vendég

(#364) Vesper


Vesper
tag

Csao!

Szerintetek milyen KT266A chipsetes alaplapot a legérdemesebb venni?
Én most az MSI K7T266 Pro2 RU-t tartom a legjobbnak.

Várom a hozzászólásokat!

(#365) Zeratul


Zeratul
addikt

Ha nem ragaszkodsz a RAIDhez és a 3év garihoz akkor Soltek 75DRV4 vagy 75DRV2

(#366) Zeratul válasza adiana (#362) üzenetére


Zeratul
addikt

Video editáláshoz nem tudom hogy mit használsz, de annyi biztos hogy a híres SSE2 optimalizált DivX4.12 kodek képe elég borzasztó. Az általam eddig legjobban tesző kodek meg nem SSE2 optimalizált. Innentől kezdve P4 nek nincs értelme.

(#367) guest válasza Zeratul (#366) üzenetére


guest
veterán

Ezt én is észrevettem! Egy tesztben, majdnem utolérte a p4 az athlon xp-t..nézem is a tesztet...sse2-t támogató dixtömörítő..jó.. csakhogy csúnya kép a tömörítés után...és még így is gyorsabban csinálta meg az Athlon xp..:D

prohardver vendég

(#368) guest


guest
veterán

Sziasztok,
mi a véleményetek erről a konfigról?
ABIT KG-7 DDR
AMD TB. 1200/266MHz
256MB DDR RAM PC2100
MAXTOR 40,9GB 7200/ATA-100
DVD PIONEER 16/40 116
ATI RADEON 7500 64DDR + TV out
SB LIVE 5.1
300W TÁP
GLOBALWIIN WBK68

don-mega

prohardver vendég

(#369) greg214 válasza guest (#368) üzenetére


greg214
tag

imho jobban járnál egy via KT266A alapú lappal, hasonló árban kapsz, ha nem is túl neves gyártótól, vagy egy sis735 alapokon nyugvóval (ecs k7s5a), utóbbi pofátlanul olcsó, igy plusz kiadás nélkül lehetne egy athlon XP-d (1600+, 1700+), ami azért jobb. A többi jól hangzik!
Sok sikert:D

Greg O'Rich

(#370) karib válasza greg214 (#369) üzenetére


karib
addikt

KG7 is pofátlanul olcsó lett mostanságra!

Department of Redundancy Department

(#371) Gboy


Gboy
csendes tag

nekem egy Athlon 900 van egy KT7A-Raidben. mit is mondjak? ha megy, akkor nem adnám semmilyen intelért, de mikor szarakodik, mint például most, akkor legszívesebben kib***nám a ge**bb. lehet, hogy az a baj, hogy a tápegység csak220 wattos?

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#372) guest


guest
veterán

Nekem a Pioneer 116 nem olvasta a 80 percnél hosszabb CD-ket, ki kellett cserélnem Panasonicra.
XP jobb lenne, ez az 1200-as viszont minden gond nélkül elmegy 1400-on (133x10,5) egy Abit alaplapban.
A többi jó.

prohardver vendég

(#373) greg214 válasza karib (#370) üzenetére


greg214
tag

én még nem láttam 33K alatt .. az ecs meg 20.

Gboysoft: lehet, hogy gyenge az a táp,főleg, ha sok cuccod van. Nekem 235W-os acorp (:() tápom van, és valami azt súgja, hogy ha egyel több (2) vincsi lenne benne, szívnék.

Greg O'Rich

(#374) karib válasza greg214 (#373) üzenetére


karib
addikt

KG7 Lite-ot 22e-ért (nettó) láttam egy nagyker listán. KR7A is 30-at verdesi. ECS viszont továbbra is olcsó.

Department of Redundancy Department

(#375) Thom!


Thom!
veterán

És hol?

(#376) guest


guest
veterán

Köszi a sok tippet!!!
Én azért maradnék az abit KG7 mellett mert tesztek alapján elég jó kritikát kapott az AMD-s alaplapok között (csak az MSI előzte meg) lehet hogy hülyeség.
Most mi a piaci ára egy Athlon XP 1500+-nak? Itt nálunk kb olyan 31000 nettó körül van? a Pioneer helyett akkor nézek valami más DVD-t, esetleg tapasztalatotok alapján mire érdemes cserélni?
Don-mega

prohardver vendég

(#377) Gboy


Gboy
csendes tag

ha a 300 w-os táppal is szarakodni fog, pénteken kiderül, veszek helyette egy abakuszt!

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#378) Gboy


Gboy
csendes tag

Üdv mindenkinek! Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek nem kevés-e a következő eredmény a Sisoft Sandra 2001-ben a CPU Bencgmark-ban:
Dhrystone Alu 2484
Whetstone Fpu 1218.
A konfig a következő:
AMD Athlon 900
Abit KT7A-Raid
256 MB noname sdram
30 GB Quantum Fireball 5400rpm
Nvidia Vanta 32MB.
Azért kérem a véleményeteket, mert szerintem ez a gép baszott lassú. Ja, a táp 230 W-os

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#379) Barton válasza Gboy (#378) üzenetére


Barton
senior tag

Tök Jó egy Vantától !!!

(#380) karib válasza Thom! (#375) üzenetére


karib
addikt

Pl. Coomp-ker, Abit-disztrib.

Department of Redundancy Department

(#381) guest


guest
veterán

Re all. Megvettem a gépem. Először is köszönöm a segítséget, amelyet ettől a fórumtól kaptam. Sokat segített a vásárlásnál. A gép Soltek SL-75DRV-en nyugszik. Nagyon jó kis alaplap. A proci XP1700. Coolink 111-es hűtővel. A Gép stabil. Egész halk. A progik gyorsak. Elindítom a gépet, és rögtön a win98-at tölti:) Eddig 2-szer fagytam ősszesen. Az egyik, a VGA driver miatt volt. Lecseréltem, és most faszán megy. Sandrán Dhrysone ALU-n 4000 felett végez a proci. Szóval a gép nagyon jó. Ez már a sokadik gépem, Első AMD-s, és így azt mondom AMD nekem jobban bejön. Árteljesítményben pláne. P1 233MMX gépem volt az utsó jó gépem. Utána jött a Celeron. Az 1 szar. Majd a P3 700 ASUS Cusl2-c-vel. A proci jó volt, de az alaplap szemétkedett. Most van ez a gépem, és ez NO.1. Aki hosszútávra tervez, annak meg eleve AMD-t ajánlom. Socket A 2003-ig megmarad. Akkor akarják leváltani. Intel meg a foglalataival tehet 1 szívességet. AMD RULEZ. Intel nem Suxx, csak most nem megy neki úgy. Üdv.

prohardver vendég

(#382) Szaky


Szaky
tag

Haliho!

Szerintetek milyen alaplapot kellene egy XP1700+ proci ala tenni??? Raid nelkuli kellene, gyors es stabil. Mi lenne a legjobb valasztas?

Elore is koszonom!

(#383) karib válasza Szaky (#382) üzenetére


karib
addikt

ECS K7S5A továbbra is jó darab lehet, ha nem akarsz tuningolni. Amúgy SiS735 Thoroughbredet is támogatja, épp most jelentették be...

Department of Redundancy Department

(#384) Szaky válasza karib (#383) üzenetére


Szaky
tag

Olvastam arrol egy ket oldalnyi szoveget, hogy voltak az ECS K7S5A val problemak, valami ellenallassal kapcsolatban, es egy kicsit fazom ettol a dologtol!
Hajlando lennek 40e koruli osszeget fizetni egy alaplapert, ha tenyleg megbizhato es jo!

(#385) guest


guest
veterán

Sziasztok,
ma megvettem a gépet köszi,a segítségeteket,
Abit KG-7
256DDR ram
AMD1600+ XP
Global win hütő (WBK68)
40Gb/7200 HDD
Inno3D GF2Ti 64DDR+TV out
Pioneer DVD 116
SB Live 5.1.
Nagyon tökéletes fut minden(WinMe + Win2000)!!! semmi probléma... az AMD egyszóval király!!!
DonMega

prohardver vendég

(#386) karib válasza Szaky (#384) üzenetére


karib
addikt

XP-vel semmi baja, csak a legnagyobb T-birdökkel lehet gondja. Amúgy pedig állítólag a tápra érzékeny.

Abit KR7 viszont nagyon penge.

Department of Redundancy Department

(#387) guest


guest
veterán

Nevetséges, az intel és a rambus. Kurva drágán adják a cuccaikat, úgy, hogy igazából semmi plussz nincs rajta. Egyébként az egyedüli előny a memória kezelés, de ez csak az amd lassab fsb, memórajelének köszönhető. Ha az fsb itt is 400 lenne, a mem pedig 800 MHz, akkor a PIV állva maradna az Amd mellett. Egyébként ha már Intel, akkor inkább ddr, mint rambus. Utálom mind a kettőt, de főleg a rambust. Ja,igen! Elgondolkodtató, hogy a videókártyákra miért is a ddr kerül?...

prohardver vendég

(#388) Vesper


Vesper
tag

Helló!

SZAKY!!!!!!

Vegyél MSI K7T266 Pro2-t!!!
Az a király. Megveketed boltban is, de ha gondolod, tudok szerezni egyet neked 35-ért!

(#389) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Lehet hogy volt már róla szó, de megkérdezném:
Van esély XP 1700+ prociból 2000+ csinálni?
Vagy ezt az ötletet nagyon gyorsan felejtsem el...

prohardver vendég

(#390) karib válasza guest (#389) üzenetére


karib
addikt

Meg lehet próbálni, ha friss 1700-as, akkor van esély egy kis húzásra. Először a buszsebességet próbáld kicsit feljebb toszogatni, az magában is segít, és viszi a procit is magával...

Department of Redundancy Department

(#391) Vesper


Vesper
tag

Helló!

Vettem egy AMD AthlonXP 1700+-procit (MSI K7T266Pro2) és a teljesítmén meg az ár miatt úgy gondolom, hogy az intel rendszert megbántam volna!
Ez a lényeg!

Szóval a fórum kérdésére: AMD:))

(#392) Vesper


Vesper
tag

Csasztok!

Van egy AtlonXP 1700+ procim, de 1.46 GHz helyett minden tesztelő progran 1.1 GHz-esnek ismeri fel!
Most ez azt jelenti, hogy alul van tápolva és csak fel kell húznom az fsb-t vagy vigyem vissza garanciálisan?

Várom a hozzászólásokat!

(#393) Sanyo válasza Vesper (#392) üzenetére


Sanyo
senior tag

Amikor bootol mit ir ki az alaplap? Ma frissitettem egy ECS K7S5A alaplap biosat, egy 1700+ proci kerult bele. Update elott Athlon 4-nek ismerte fel, az orajelet korrektul kiirta (1467MHz). Friss utan a kiiras mar 1700+ volt. Milyen alaplapod van? Bios mikori?

(#394) Vesper


Vesper
tag

Bootoláskor is 1100MHz-nek írja ki.
MSI K7T266 Pro2 alaplapom van (KT266 chipset.
És a bios elvileg alapban ismeri az XPt...vagyis az msi honlapján azt írják.

szerintetek mit csináljak?

(#395) r-win


r-win
csendes tag

AMD (és az is lesz mindörökké!)

AMD forever

(#396) guest


guest
veterán

Sziasztok!
Athlon 1600XP-t lehet húzni? ha igen, hogy és mennyire?
leírnátok részletesen?

prohardver vendég

(#397) zotyesz01 válasza Vesper (#394) üzenetére


zotyesz01
tag

Alapból szvsz minden alaplap 100 MHz FSB-t ad a prociknak. Emeld meg az FSB-t!

(#398) guest


guest
veterán

mindjart az elso hozzaszolasra ragalva:
- egy athlon xp 40-50 wattal kevesebbet fogyaszt mnt egy azonos orajelu p4, ergo a nem is melegszik annyra
- 10 even at intel procimjaim voltak, most tertem at AMD-re (eppen a teljesitmeny/ar arany miatt) es az a tapasztalatom hogy semmivel sem megbizhatatlanabb mint az intel, sot.

Alapnak en is valamlyen KT266A chpkeszleteset ajanlok, ha van loved vegyel ASUS-t, nem fogsz csalodni!

prohardver vendég

(#399) 9CS


9CS
senior tag

+1 szavazat az AMD-re, igaz csak hétfő óta vagyok tulajdonosa egy Xp-nek, de eddig semmi gond. (Celeronról álltam át.) Most, tehát: AMD :DD

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#400) Zeratul válasza guest (#398) üzenetére


Zeratul
addikt

''Alapnak en is valamlyen KT266A chpkeszleteset ajanlok, ha van loved vegyel ASUS-t, nem fogsz csalodni!''

Dehogynem! Kérdezzétek meg Kheopsz-t mit szenvedett az Asus+AthlonXP comboval. Az asus új jó szokása hogy jóval magasabb feszültséget ad szilikátnak amit az jelentős hőtemeléssel és gyakori fagyással bosszúl meg.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Intel vagy AMD? Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.