Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Termi16 válasza peetmaster (#6750) üzenetére


Termi16
őstag

Én sem értem :(

Az a vicc, hogy az eddig betonstabil értékek sem mennek, már a 3,8ghz sem stabil. Most nézem alapon...

Plussz minden indulásnál 2 percig várnom kell a desktop megjelenése után, hogy használni is tudja m a gépet, addig semmi reakció. Ezt azóta csinálja, mióta először sikerült vele bootlni 4ghz-en.
Nem tetszik ez így :( Amúgy szinte szűz win7, délután raktam fel.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#6752) gizmo20 válasza Termi16 (#6751) üzenetére


gizmo20
tag

én azért szétszedném,és megnézném a procit és az alaplapot a helyedbe,lehet megégett valami rajt,próbálj biost frissíteni,ha úgyse akkor passz. :(

Have A Nice Day

(#6753) Termi16 válasza gizmo20 (#6752) üzenetére


Termi16
őstag

Nem hiszem, hogy bármi is megégett volna, annyira azért nem nyomtam fel a feszeket.
Legfrissebb bios van a lapon, szóval azt frissíteni nem tudom.

Egyelőre használom alapon, ahogy van, aztán majd kísérletezek.

Amúgy az lehet-e esetleg probléma, hogy az XMP profil be van állítva biosban a ramnak? Még ez jutott eszembe így hirtelen.

Illetve a qpi-n, vram-on és vcore-on kívül a többi feszhez ezek szerint nem kell nyúlni?

Köszi mindkettőtöknek :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#6754) peetmaster válasza Termi16 (#6753) üzenetére


peetmaster
senior tag

XMP profil-t kapcsold ki! :K QPI, cpu és memória feszen kívül semmit nem kell állítani. De arra is figyelj, hogy Auto-n ne maradjon semmi.

(#6755) Termi16 válasza peetmaster (#6754) üzenetére


Termi16
őstag

Okés.

Természetesen minden mást normálra tettem :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#6756) Motion_Blur válasza Termi16 (#6747) üzenetére


Motion_Blur
félisten

1.64-es RAM feszültség mellé rakd csak fel a QPI-t 1.35-re nyugodtan.
Ha 1.5-öt kapnának a ramraid akkor nem kéne felvinni, de nekem se megy csak úgy. ha így állítom be (X.M.P. is így állítja be egyébként)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6757) Termi16 válasza Motion_Blur (#6756) üzenetére


Termi16
őstag

Igen, azért is raktam fel ennyire, mert tőled ezt olvastam feljebb :D

Be is jött ugye, csak még így sem tűnt stabilnak a proci :(

Mindjárt megnézek egy 19*200-at.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#6758) peetmaster


peetmaster
senior tag

Közben faragtam egy kicsit a vcore feszből és sikerült egy elég stabil 3.6Ghz-es eredményt összehozni:

Ja, és aki atomstabil eredményt akar összehozni, annak kötelező a LinX, mert nálam pl. még az IBT sem hibázott 10 kör után, de LinX 3. körben már kékhalál volt. :K

(#6759) Termi16 válasza peetmaster (#6758) üzenetére


Termi16
őstag

Elég komoly procid van, grat!
Nekem az eredményed +200mhz-hez kell 1,3375V (bios), és ebből már faragni sem tudok :(

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#6760) maci74


maci74
tag

Üdv!

Próbáltam én is finomitgatni a rendszeren,egyenlőre itt tartok!

Ha lesz, várom az épitő hozzászólásokat.Köszi

[ Szerkesztve ]

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#6761) Motion_Blur válasza peetmaster (#6758) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is megnéztem 3,6-on:

maci74: szerintem nagyon szép az eredményed ;)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6762) peetmaster válasza Motion_Blur (#6761) üzenetére


peetmaster
senior tag

880-al könnyű. :P ;] Egyébként szép eredmény. :)

maci74: Jó lett! Hőfokok alapján megpróbálhatsz egy 4Ghz-et is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6763) ffodi válasza peetmaster (#6750) üzenetére


ffodi
veterán

Nem lehet mindenkinek olyan jó procija mint neked. 1,23V-os QPI az semmi(még az i5 750-hez sem elég pedig ott 2-vel kevesebb az uncore szorzó). 200-as bclk körül már kelleni szokott normális esetben 1,31V vagy több(i7 esetében). Nekem a 205-ös bclk-hoz kell 1,33V, pedig ugyan olyan lapom van, mint neked.
A kolléga nyugodtan adhat neki 1,35V-ot semmi baja nem lesz.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6764) ffodi


ffodi
veterán

Én is teszteltem 3600-on egyet. Kicsit több fesz kell, mint nektek. 1,2V-t állítottam be, lehet, hogy menne picit kevesebben is, így lement, tovább nem szórakoztam vele. A hőfokok viszont egész jók. Szobahő 21 fok :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6765) Motion_Blur válasza ffodi (#6764) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én (is) azt vettem észre, hogy közepes feszültségnövelés hatására nem nagyon változik a hőmérséklet. 1.13 és 1.3V között alig van 10 fok különbség. Jók ezek a Noctuák nagyon, még az enyém is simán 80 fok alatt tartja 4,2GHz-en is :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6766) ffodi válasza Motion_Blur (#6765) üzenetére


ffodi
veterán

3600-on 1,12V-al milyen melegek voltak nálad a magok?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6767) Motion_Blur válasza ffodi (#6766) üzenetére


Motion_Blur
félisten

61-65 fok (25 fokos szobában)

'Default' fehér pasztával, majd előkerítem az MX-2-t és újrapasztázom kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6768) ffodi válasza Motion_Blur (#6767) üzenetére


ffodi
veterán

Az nagyon jó. :)
4GHz-et tesztelted már? Mennyi fesz kell hozzá, illetve milyen hőfokokat produkál?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6769) Motion_Blur válasza ffodi (#6768) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Elindultam 1.3V-ról visszafele, de Prime-al... este megnézem majd LinX-el is és rakok fel képet hőfokokkal együtt :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6770) gizmo20


gizmo20
tag

csináltam én is egy 3.6ghz-es eredményt.kikísérletezem a HT on beállítással mit is tud.

[ Szerkesztve ]

Have A Nice Day

(#6771) peetmaster válasza gizmo20 (#6770) üzenetére


peetmaster
senior tag

Mivel hűtőd? :Y Nálam 20-21 fokos szobában 62-63 fokig melegszik.

(#6772) gizmo20 válasza peetmaster (#6771) üzenetére


gizmo20
tag

20 fokos a szobám nekem is V8 van rajt.

Have A Nice Day

(#6773) gizmo20


gizmo20
tag

a G.skill trident F3-12800CL8D-4GBTD típusú ram vajon tudja az XMP-t?a gyártó oldalán nem ír róla.

Have A Nice Day

(#6774) Motion_Blur válasza gizmo20 (#6772) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Így már érthető, V8 alkot :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6775) gizmo20 válasza Motion_Blur (#6774) üzenetére


gizmo20
tag

nagyon meg vagyok vele elégedve,csak a v10 ne lenne olyan drága,nem lenne kegyelem neki. :B

na most nézem HT on-al már a 60 fokot is elérte,pedig visszavettem a cpu feszt 1.15v-ra.

[ Szerkesztve ]

Have A Nice Day

(#6776) ffodi válasza peetmaster (#6771) üzenetére


ffodi
veterán

Jah, csak nem mindegy, hogy neked HT ON-al annyi, ez meg HT OFF, ráadásul a 32 Threads beállításnak semmi értelme. HT ON esetében 8-ra kell tenni ezt a menüpontot, HT OFF esetben pedig 4-re. Az már csak hab a tortán, hogy az összehasonlítás szempontjából LinX-el kellett volna tesztelni.(illetve ht off-al kevesebb fesz is kell ugyan akkora órajelhez) :U

Egyébként nekem több fesszel HT ON-al ennyi kb......... :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6777) Motion_Blur válasza ffodi (#6776) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jah, mondjuk LinX kb. +5 fok, HT meg nem is értem miért nem megy :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6778) gizmo20 válasza ffodi (#6776) üzenetére


gizmo20
tag

lehet igazad van,megpróbálom akkor 8-al.

Have A Nice Day

(#6779) peetmaster válasza ffodi (#6776) üzenetére


peetmaster
senior tag

Igen, közben észrevettem, hogy a HT ki volt kapcsolva. Így már érthető (na meg az IBT vs. LinX). :K Attól függetlenül elég jó a V8.

De jó lenne most a régi i5 650-em. 4.6Ghz-et tuti kihoznék belőle LinX stabilan a Noctua-val. :U

[ Szerkesztve ]

(#6780) Motion_Blur válasza peetmaster (#6779) üzenetére


Motion_Blur
félisten

xtremesystems-en van 'Intel 4.5GHz & 5GHz LinX Stable Club'

..szívbemarkoló eredményekkel :O

na ez brutális :Y

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6781) peetmaster válasza Motion_Blur (#6780) üzenetére


peetmaster
senior tag

Nem fájdítom a szívem, inkább nem is nézem tovább az eredményeket. :O

5Ghz 1V-al? :Y Besza-behu...

(#6782) Recon666


Recon666
Közösségépítő

5Ghz, ilyen fesz mellett :Y Nem baj,3nap és megjön az új hűtőm, végre lecserélem a gyárit, akkor adok az i5 760 szájának. :D

(#6783) Motion_Blur válasza Recon666 (#6782) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kíváncsi vagyok GD65-el mit tud majd!
Elég kevés eredmény van itt a topikban MSI lappal (van egyáltalán?).
Nekem AMD fronton GD80-am volt és nagyon elégedett voltam vele :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6784) Recon666 válasza Motion_Blur (#6783) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Én is, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, elvileg a tuning miatt választottam a GD65-öt, majd kiderül. :)

(#6785) jilian válasza Motion_Blur (#6783) üzenetére


jilian
addikt

Hát igen jelentkezem egy GD 80-al! :K

Amikor még kezdő voltam
Már jó egy éves a kép, és:
"Az EIST .s a C1E is be volt kapcsolva.
A ház venti (2 db) 780 rpm, a procin is 2 db azok meg 1000 rpm-en pörögtek
."

Sok jót olvastam tőletek és jövő 7en az lesz az első dolgom, h felpolírozom a kicsikéimet....
Most,h újra van egy kis időm frissítek biost miegyéb...meglátom mi lesz...

jééé még a ram-ról is találtam

[ Szerkesztve ]

(#6786) Motion_Blur válasza jilian (#6785) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És milyen jó Neked is az írásod az én eredményemmel összehasonlítva. Valamit még állítgatnom kell a BIOS-ban :B

1.22V-al 3.8 nem gyenge :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6787) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
Megnéztem a intel oldalán,és oda az van kiirva,hogy az i5 750/760 max 1333MHz-s RAMokat képes kezelni. Nos, mi fog történi, ha 2000MHz-s RAMokat raknák be mellé? Persze olyan alaplappal,amely képes kezelni ilyen magas órajelű memóriát.

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#6788) Motion_Blur válasza almos94 (#6787) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Alapból 1333-on járatja őket, ha megváltoztatod az osztási arányt akkor máris 1600-on, vagy 2000-en mennek.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6789) almos94 válasza Motion_Blur (#6788) üzenetére


almos94
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#6790) jilian


jilian
addikt

Lehet már kísérletezett vele valaki, és szerintem fontos szerepe lehet a tuningnál.
Szerintetek hogyan célszerűbb, jobb hatással, hűtést elérni?
1.
--->kinti levegő--->venti 1. a,házon, ami szívja befelé a cpu hűtőre--->majd a hűtőn lévő ventik átszívják a levegőt a lamellákon--->(levegő bennt marad a házban) /jó, persze kinek mennyi ventije van/

2.nyilván az egész fordítva: a "langyos" levegőt átnyomod a proci hűtőn--->majd ki a házból

[ Szerkesztve ]

(#6791) Recon666 válasza jilian (#6790) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem egy venti a házon ami szívja be a levegőt vagy elől vagy hátul, egy a proci hűtőn ami hátrafelé fúja és egy a háta mögött a ház hátulján ami kifele szívja. :)

(#6792) HZSolti válasza jilian (#6790) üzenetére


HZSolti
tag

Autószerelői szemmel:
Elől szív, hátul kipufog.:)

Te egy igen komoly érv vagy az abortusz mellett.

(#6793) Recon666 válasza Recon666 (#6791) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mod: Vagyis nem hátul szívja hanem oldalt, ezt elírtam :B

(#6794) Motion_Blur válasza HZSolti (#6792) üzenetére


Motion_Blur
félisten

nálam elöl egy front venti szív befele, a többi venti mind kifele szív a házból (egy hátul, egy felül + a proci hűtésén kettő)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6795) HZSolti


HZSolti
tag

Viszont nekem is lenne egy visszatérő problém:
/konfig : alaplap : MSI P55 CD-53, I7 860 cpu/
Most épp alaplapot váltanék mert a cpu-m 3.8GHz /190blck/ felett nem üzemel.
Egyedül a VTT-t NEM tudom állítani a lapomnál és csak ezért váltanék hátha épp ez hiányzik a procimnak. Viszont kipróbáltam az, hogy 200blck-t beállítok és a szorzót visszaveszem a minimumra, na az stabil.

Érhetőbben:): A VTT option hiánya lehet az oka, hogy nem megy feljebb a cpufreki?
Attól, hogy nincs a BIOSban állíthatósága, attól a lap beállítja automatikusan?
Valakinek sikerült már ezzel a lappal a 4GHz-es tuning, ha igen, milyen beállításal?
Alaplapot cseréljek, vagy procit, vagy hagyjam a pi....ába és törődjek bele, hogy 3.8GHz és kész.

/tudom, hogy szerencsésebb lenne ezt a lap topikjába írnom, de az elég silányul "pörög" ill. ott nem kaptam választ csak annyit, hogy adjak plusz feszt a VTT-nek...na pont azt nem tudok:))/
Köszi

Te egy igen komoly érv vagy az abortusz mellett.

(#6796) HZSolti válasza Motion_Blur (#6794) üzenetére


HZSolti
tag

Na ezt írom én is:)
Lehet fokozni: öreg autó: elől szív, és mindenhol kipufog ahol lik van és szelel.:))

[ Szerkesztve ]

Te egy igen komoly érv vagy az abortusz mellett.

(#6797) peetmaster válasza HZSolti (#6795) üzenetére


peetmaster
senior tag

MSI Overclocking Center-el sem tudod állítani? Gigabyte lapok bios-ában (általában) qpi/vtt voltage van, MSI-nél csak qpi-t láttam.

(#6798) Recon666 válasza peetmaster (#6797) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nállam a GD65-él van CPU Vtt, avval állítod a memóriavezérlő feszültségét.

(#6799) Motion_Blur válasza Recon666 (#6798) üzenetére


Motion_Blur
félisten

CD-53-nak nincs a BIOS-ában ilyen opció, nagyon 'alap' lap.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6800) HZSolti válasza Motion_Blur (#6799) üzenetére


HZSolti
tag

Ez nem ezen múlik, egyszerűen a BIOS-a fos, szerintem.
Az, hogy "alap" a lap OK, de elég jó teszteredményei vannak és vetélytársainál ez az option van. Majd írok az MSI-nek, hogy fabrikáljanak normális bios-t:))
Mellesleg 2xx blck-ra képes annyira nem alap:) csak a procimból nem képes kihajtani azt ami elvileg benne van.
De mi van akkor ha lecserélem Asus P7P55D vagy MSI P55 GD-65-re, garantált a 4GHz, vagy abban is meg"makkan" a procim? / Ez utóbbi kérdésem költői:)/.

Akkor szerintetek alaplapcsere??

Te egy igen komoly érv vagy az abortusz mellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.