Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) Speed® válasza Formaster (#12100) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, a talpra gondolok, mellé meg a proci tetejére. Ne állj neki lebontani, felesleges rizikó a semmiért, on-die használattal amit nyernél talán, azt elbukod a csökkent hőközlő felületen. De nagyobb eséllyel kukázod a nem rossz procid. Ezekben ennyi van..

(#12102) Formaster válasza Speed® (#12101) üzenetére


Formaster
addikt

Értem, vagyis nem. Hinni akarok neked, mert nézegettem a blogod és látom hűtő fetisiszta vagy :R de... miért bukom a hűtőközeget. A hűtendő közeg sztem a fényes szilícium lapka maga, az elsődleges hűtőközeg pedig a hűtő talpa. Minden ami a kettő között van, kupak, forrasztás, túl sok/minőségtelen paszta csak hőszigetelés.

Tegyük fel, ha egy BGA szervizes felé járok, akinek van erre célgépe (tehát nem vihargyújtóval esek neki) és korrekt monitorozott melegítéssel lekapja szerintem megérne pár ezer forintot. Az az igazság h rengeteg fórumot néztem és óriási difik vannak ezen a procin belül is. Ugyanannak a 2 embernek, ugyanazzal a vízhűtéssel, órajelen, feszen, az egyiknek 67 fokos a másiknak 85 :U sztem vmi a kupak alatt nem oké :U amit alátámaszt h egy magom felmegy 93-ra a többi megáll 88-on max.

[ Szerkesztve ]

(#12103) Speed® válasza Formaster (#12102) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az alapvető problémát, miszerint kis területről kellene elvonni a rengeteg hőt, a forrasztott IHS hivatott megoldani többek közt, a mechanikai védelmen túl. Párezer forintos beavatkozás..pénzkidobás szvsz, nem jutnál vele sokkal többre.

Ekkora difi a magok között teljesen normális..hogy mi mennyire melegszik, az a szilíciumlottón dől el..volt anno olyan 860am, amit simán lehűtöttem 4GHzen 70°C alá Mugen2vel, de volt olyan kis VIDes X3450em, ami 1 tizeddel kisebb feszen alig állt meg 75°Cnál.

(#12104) Formaster válasza Speed® (#12103) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi a tanácsot, maradok akkor a csiszolásnál, remélem ez leviszi emberi hőmérsékletre. Aztán meglátom, hogyan tovább. Igazából már nem nagyon érdekel a sorsa, leírodott nálam költségben. Idén vagy jövőre váltanék valami komolyabb példányra, ha az intel előrukkol valamivel. Persze lehet kivárom míg a 6 mag nem high-end kategória lesz. :R

[ Szerkesztve ]

(#12105) Speed® válasza Formaster (#12104) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valamennyit szokott hozni, ha szépen összedolgozod, a 400/800/1600 papír meg filléres kiadás..egy üveglap meg csak jut alá..utána már csak sikamika 8asozás :) Leíródott költség..egy jó darab ma is eladható jó áron, lévén i7-2600al pariban van..nem olyan vészes leváltani jobbra emiatt..szóval kukázni kár lenne mindenképpen.

(#12106) Formaster válasza Speed® (#12105) üzenetére


Formaster
addikt

Átgondoltam és igazad van. Elég jó lapom van mellé p7p55d premium 48 hibrid fázis stb. Talán még értelmes összeget is kaphatok ezekért. Azt nem tudom mire váltsak. Tudnék most jó áron haswellt építeni, akár garis 4790k-val vagy vásároljak be egy 6700k esetleg 7700k ddr4 platformot :U kicsit több erőt látok ott az alaplapi ssd-vel és stb... meg úgy mindent összevetve, lehet jobban járok egy új platformmal.

[ Szerkesztve ]

(#12107) Speed® válasza Formaster (#12106) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha egy vödör lóvét bele tudsz tenni, talán újfent elleszel évekig..bár akkor már lehet inkább HEDT platformon nézelődnék 6C/12T megoldás után. Azért a ZENt mindenképpen várd meg, hátha alternatíva lesz tényleg..jóslatokba nem bocsátkoznék, de kívánom, hogy rázza meg picit a piacot. Egyéb esetben bár vonzó a Skylake, azért IPC szinten a Hasvell sem rosszabb sokkal, ha érdemben olcsóbban tudsz procit szerezni, még megérheti. A jelenlegid szintjét egy i7-2600 ~hozza alapon, úgy érdemes matekozni..fogyasztásban sokat nyernél mindenképpen, de tempóban költségesebb nagyot ugrani.

(#12108) Formaster válasza Speed® (#12107) üzenetére


Formaster
addikt

Azért a HEDT szerintem közel millás költség. 140W TDP, turbo órajel 3.8Ghz mellett, ha ezt 4 fölé akarom húzni akkor hűtőláda kéne. Vízhűtésbe nem mennék bele egyenlőre, főleg nem építgetnék, ezt meg nincs az a kompakt ami lehúzza értelmes hőfokra. 4770K-t találtam használtan egy Z87-Pro lapban 16 giga ajándék fury black rammal 100k körül. Vagy a másik opció egy használt 4790K 1 év garival 80 körül, ehhez kéne még lap. A harmadik opció, hogy várok és ha a ZEN leveri az árakat váltok DDR4 platformra. Ott vagy 6700K vagy 7700K. Utóbbi megoldás időtállóbb, mint a Haswell, az viszont egy kevésbé fájdalmas összeg lenne :U és nem kéne kukázni a ramjaimat. Egyébként sem vagyok elájulva a DDR4-től, amennyivel magasabb órajel, annyival borzalmasabb késleltetés. Viszont jó lenne már egy szorzózármentes proci egy UEFI biossal és gyors bootal.

(#12109) Speed® válasza Formaster (#12108) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak ha eszetlenül költekezel :) <145ért X99+5820K van pl. Hűtést még a jelenlegid is megoldaná..szerinted mennyit fogyaszt a procid OCval? :) De bármelyik vastag radis single kompakt is jó vagy ha nagyon OCzhatnékod támadna, dual..(AC LF 120/240 pl. jó cucc). DDR4ből meg nem kell tonna, 2x8 annyira nem horror, vagy ha elég a 16GB, quad-channel miatt lehet 4x4 is..ez már részletkérdés.
DDR4 előnye inkább a magasabb integritás, 64GB simán megoldható pl. OCval is..de vannak már 128as kitek is..na az már milkás balhé ;p
Mondjuk ha csak játék a fő csapás, akkor amit írtál (Z87+i7+16G) is hibátlan..4.5G körül igen kellemes tempót diktál és még nem kell fagyasztani se. HEDT inkább akkor javasolt, ha hosszútávra rendezkednél be.
Gyors boot..az sokmindentől függ..de egy jó SSDvel már nincs érdemi előnye ilyen téren az m.2/NVME megoldásoknak sem szerintem.

(#12110) Formaster válasza Speed® (#12109) üzenetére


Formaster
addikt

Aha, csak még ezt is meg kéne OC-zni, ha nem csak renderelésre használom, mert a játékok többsége 1-2 magból profitál. Sztem a high-endet kihagyom egyenlőre. A gyors boot alatt azt értem elsősorban, hogy ezt még a mostani lapom SSD-vel sem hozza. Ehhez képest már a Haswell is előrelépés lenne. Ráadásul 100k körül elég jó vétel lenne a 4770K lappal + 16 rammal. Meglátom mi lesz még, de szerintem megelégszem azzal, ha most haswellre váltok jóáron és később, ha az intel ledobja az átlagfelhasználóknak a 6 core-t akkor váltok arra. Addigra lehet lesz új ram szabvány is, ahogy elnézem a fejlesztéseket.

(#12111) Speed® válasza Formaster (#12110) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel Haswell az 5820K is, nem nehéz 4.5 körülre pöckölni. Persze árban
~1.5Xes kiadás, de ez ilyen..a tempója is hasonló, ha optimális a helyzet.
Amúgy egyetértek, az általános tendenciák okán az a 100k pakk hibátlan.
Jelenlegi cuccaidból nem kevés visszajön, nézz szét milyen áron mennek.
Gyakorlatilag pillanatok alatt elkapkodják a jobb lapokat, akkora hiány van.

(#12112) Formaster válasza Speed® (#12111) üzenetére


Formaster
addikt

Na "döntöttem" ;] Marad minden a régiben, de ha befér veszek egy Noctua NHD15 radiátort, az kb örök élet + megejtem a kupak csiszolást a biztonság kedvéért. Ha ezzel tudom hozni a 4.2Ghz-t prime alatt stabilan 90 fokig, akkor egy darabig még nem váltok, amíg nem ér le a halandókhoz a 6core.

Egyébként félelmetes ez a D15-ös radi. Mindent tesztben veri a kompakt vizeket és halkabb is. Ráadásul nem járhatok úgy mint a rokon, hogy eresztett neki a Corsair kompakt és futhatott új lapért. Ami azért egy kicsit durva mert tudtommal nem vezető folyadékkal kéne legyen töltve, "ha jól tudom" :R

(#12113) Speed® válasza Formaster (#12112) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jó cucc a D15, de magas TDPnél el tudja kenni már egy jobb 240es kompakt..és sajnos közel egy árban is van :S Mellé böszme, kitakarja a fél alaplapot és a VRM szellőzésnek is odavág..szóval van azért negatív is..de tény, az egyik legjobb léghűtés. Más kérdés, hogy nem költenék ennyit 1-200MHzért :) Az a 100ks opció sokkal több kiadással járt volna a jelenlegi cumó eladásával..?

(#12114) Formaster válasza Speed® (#12113) üzenetére


Formaster
addikt

Sajnos az utolsó pillatban felkúszott az ára, pedig úgy nézett ki senki sem licitál rá :(( Hülye voltam, hogy beleéltem magam, többet meg most nem akarok költeni, mert a kiadásaim az egekben minden téren. :N

Ajánlanál 1-2 kompakt vizet? Kicsit tartok a víztől, viszont elkeserít, hogy a D15 túl nagy, gyakorlatilag semmilyen ram mellett nem fér el rendesen és házat is kéne cserélni. A 240-es kompakt alatt mit értesz?

(#12115) Speed® válasza Formaster (#12114) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jahogy licit..akkor már értem. Anélkül bestbuy lett volna. 240es kompakt = 240mmes radival szerelt. Abból az általam favorizált az Arctic Liquid Freezer 240..gyári push-pull ventikkel sok helyet foglal és nem annyira effektív, érdemes 2db Akasa Apache Blacket beszerezni..sokan tették, elégedettek is az eredménnyel. Ez ~30ból megvan..D15 szintje simán, ill. nagyobb TDPnél villantja a fogait..vastag radi sokat számít.

(#12116) Podpupi válasza Formaster (#12084) üzenetére


Podpupi
tag

Ma kaptam kölcsön 1 Nvidia 1050ti 4GB megnézem BF4 multia mit bir a proci.
Nem nagy csoda , de jobb mint a mostani kártya.
Valami progi amivel letudnám tesztelni.
3D mark esetleg?

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#12117) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Lenne egy régi X3430as konfigom egy alap Asrock H55M-LE lappal. Kicsit szeretném alulfeszelni, hogy ne melegedjen túlzottan viszont nem értek a tuning témához. Kaphatnék esetleg egy kis segítséget, hogy milyen értékeket hova állítsak és még el is induljon a gép?

(#12118) Formaster válasza Faith (#12117) üzenetére


Formaster
addikt

Vcore-t nézd meg mennyi. Szerintem jobb hűtő nélkül nem érsz el különösebb csökkenést. Milyen hőfokokat produkál prime alatt? Nekem felmegy 90 fölé is de nincs vele gond.

(#12119) Faith válasza Formaster (#12118) üzenetére


Faith
aktív tag

Felesleges primeot futtatnom, mert idle is majdnem 50 fokos a proci. A Vcore ha minden igaz 1.264V.

(#12120) Formaster válasza Formaster (#12118) üzenetére


Formaster
addikt

Sztem 1.2 körül lesz az alja amin még fut, de ezt ki kell tesztelned.

Speed(R) meglátom még, igazából a víztől mindig is óckodtam, főleg mióta a rokon kompakt corsairje eláztatta a lapját. Sztem alapvetően a víz és az elektronika két külön dolog. Azonban a házba a D15 messziről sem férne be, szóval egyenlőre marad minden így. :F

(#12121) keszegduda


keszegduda
őstag

Adott egy Gigabyte P55A-UD4 alaplap amiben jelenleg 2X4GB Kingston Hyperx KHX1600C3D3/4GX memória van.
Elfekvőben találtam itthon 2X2GB G.SKILL F3-12800CL7D-4GBECO memória kitet. Szeretném beletenni a gépbe hogy bővítsem 12GB-ra, elvileg jó, de gyakorlatban nem tudom mit mutatna. Ugyanis az utóbbi ramok 1.35V-s, míg előbbi 1,65V-s. Merjem beletenni? Vajon a dual channel működne?

(#12122) keszegduda válasza Podpupi (#12083) üzenetére


keszegduda
őstag

Azóta megszereztem a BF1-t, ill. kaptam ajándékba.
Én minden multit alacsony grafikán játszom a sok fps miatt. A proci 3,8Ghz, ssd-n a játék, 8gb ram éppen elég low beállítás 1920X1200-n. Az fps nagyon nagy csatáknál beesik akár 50 körülire is vagy még kicsivel alá, jobban a köd leszállta ami még megdobja a terhelést, mert változik az időjárás. Egyébként 70-120 de pályafüggő nagyon. Nem ismertem még ki magamat a játékban és beállításokban sem, de eszi a procit rendesen mind a 8 szálat. 80-90% terhelést ró a cpu-ra a játék, a legkisebb amit láttam 72% volt a max 98%. GPU használat ritkán 65% de átlag 80-99%. Nekem amíg a 8gb ram nem telítődik addig rezzenés mentes a játék (low-on), szépen megy GTX 970-el órákat is, arra számítottam igazán hogy a teljes konfig le fog térdelni...Ultrán nem tudok mérni, mert kevés a ram, de egy ideig kb. 10 perc negyed óra jó. Itt már elképzelhető hogy a vga ram limit is közrejátszhat.

(#12123) Formaster válasza keszegduda (#12121) üzenetére


Formaster
addikt

Nem fog menni a kettő együtt. Szerimtem add el a 2x2gigát és vegyél egy megfelelő modult. A dual chanelnek nincs jelentősége csak igp esetén.9

Esetleg told meg a ramot egy lapozófájlal az ssd-n. Semmi baja nem lesz. Én csináltam már rá 50 gigásat is ;]

[ Szerkesztve ]

(#12124) sinya85 válasza keszegduda (#12122) üzenetére


sinya85
senior tag

érdekes, nekem a 870-en + fury-val full grafon ment.
Szerk: ja a multi miatt. nekem kivolt akadva fix 60fps-re a monitor miatt.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#12125) Speed® válasza Formaster (#12123) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Megy simán, legalábbis használtam már ilyen speckójú kitteket együtt..közös nevező kell csupán, pl. 1.5V mellett amit mindkettő bír. Swapos rész ugye csak poén? :)

(#12126) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

I5 750 3,2ghz en viszi a Battlefield 1 et (50-60fps el), igaz alacsony grafikával de maximális felbontáson.
Nem látom értelmét cserélni. Esetleg majd még egy kis órajel emelést.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12127) Speed® válasza Moonwolf (#12126) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a lap partner, és le is tudod hűteni, ~4GHzig mehetsz nyugodtan, ott már csak a VGAn fog múlni, mit mutat akár BF1 alatt..i5-2500 tempója hozható, így lehet mellette akár 1060/3G is..

(#12128) Formaster válasza Speed® (#12125) üzenetére


Formaster
addikt

Swap alatt lapozófájlt értesz? :DDD Nekem elég jól jött premier pro-ban, persze játék alatt nem néztem soha.

[ Szerkesztve ]

(#12129) Speed® válasza Formaster (#12128) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, swap file külföldiül ;p Oké, hogy az SSD nem annyira tetűlassú, mint egy HDD, de a RAMhoz képest az is lajhár..amire RAM kell, oda RAMot kell tenni :)

(#12130) Formaster válasza Speed® (#12129) üzenetére


Formaster
addikt

Persze ez tény, csak a premier pro bekajál akár 64 gigát is :DDD igaz az nem egy játék... Viszont crashel, ha nincs elég ramja, így meg szimplán csak lomhább lesz, de használható. Persze kb 100-ad lassú az ssd, de ez az esetemben egy jó kiút arra, ha nem workstationt akarsz, de mégis néha átdolgoznál pár 4k footaget :)) Amúgy azért beszélem a külföldit, de a swap kifejezést még nem hallottam a pagefile-ra ;]

(#12131) Speed® válasza Formaster (#12130) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igazából nevezhetjük így is úgy is, a lényeg ugyanaz, kilapozott memória. W10 alatt már külön is létezik swapfile/pagefile, ha jól rémlik..miközben ugyanarról van szó kvázi.

(#12132) keszegduda válasza Formaster (#12123) üzenetére


keszegduda
őstag

Szépen megy a 12gb ram. Korábban pedig betettem volt vagy 3 éve....és csak csipogott a lap állandóan. Elképzelhető hogy nem párban tettem méret alapján és azért nem tetszett neki, esetleg tuning alatt volt vagy az időzítések nem stimmeltek. Mindenesetre örülök hogy megy ahogy kell.

(#12133) keszegduda válasza sinya85 (#12124) üzenetére


keszegduda
őstag

Nagy különbséget vettél észre 4770K és 870 között? Nem fogta vissza a fury-t a lynnfield?

(#12134) Moonwolf válasza Speed® (#12127) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Egy Cooler Master Hyper TX3 hűti most.

Mostani VGA kínálatból 3,2ghz en mi lenne hozzá való?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12135) Speed® válasza Moonwolf (#12134) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azzal nem lehetetlen feljebb menni. Csak az a kérdés, mit kér a proci, ha jobb darab, nyugodtan piszkálhatod még. Jelenlegiekből nehéz ajánlani, 1050 kevés vRAM, TI túlárazott, 460 gyengébb GPU..az első értelmes kari szerintem az 1060/3G, ill. a 470/4G. Esetleg aprón szétnézhetsz, 960/4G garival 40 alatt okés vétel pl. Kérdés a felbontás/igények/keret..

(#12136) Moonwolf válasza Speed® (#12135) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Most egy HD5850 est hajt, ez csak 1giga VRAM al rendelkezik.
Azt mondod hogy nincs érdemes ajánlat ezt váltani ha mondjuk szeretném?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12137) Speed® válasza Moonwolf (#12136) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Arról már egy 7850/2GB is komoly váltás lenne, ami ~20k körül beszerezhető.
Kérdés, aprós motyóban gondolkodsz-e vagy boltból szeretnél újat beszerezni.
Onnan mondjuk egy 1050 jó lehet, ha 2GB vRAMmal beéred, potens kis GPU.

(#12138) Podpupi válasza Speed® (#12137) üzenetére


Podpupi
tag

Hello.
Jelenleg ASUS 1050 Ti 4gb kártyán gondolkozom, 1 napot volt nálam ilyen kártya és tetszett a teljesítménye.
Plusz tápot nem igényel ezért is jó nekem. Érdemes elgondolkozni rajta.
:)

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#12139) Speed® válasza Podpupi (#12138) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az árazása miatt számomra sajnos nem opció, alig 10k difivel ~1.5X gyorsabb kártyát is lehet venni (1060/3G-470/4G).

(#12140) Kaslerka

Sziasztok!
Van egy i5-760-am és rajta egy Zalman CNPS 9700 hűtő.
2800MHz-en játék alatt 50C fok, 4000MHz-en 65C. Ez még elfogadható, nem károsít vagy sok?
Ill. a másik kérdés, hogy hol látom előnyét ennek, mert VGA teljesitményben nem igazán.
Siege (medium) GTX660 - 74FPS a "kezdőkockán" állva a játékban, míg 4000MHz.en ugyanez az érték 75....

[ Szerkesztve ]

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#12141) Speed® válasza Kaslerka (#12140) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Teljesen jó értékek. OC hatása ott nyilvánul meg, ahol alapon kevés lenne..proci kihasználtsága beszédes, ha monitorozod. Leginkább komolyabb multizásnál hoz.

(#12142) Formaster válasza Kaslerka (#12140) üzenetére


Formaster
addikt

Semmi gond a 65 fokkal, nálam prime alatt felmegy 95-re is :C

(#12143) robekri


robekri
addikt

Sziasztok!

van egy ilyen lapom:

P7H57D-V EVO

Szerintem ez egy elég prémium lap, DE: :(((

Csak a 2 gigás modulokkal hajlandó indulni, ha bele teszek 2x4 vagy 4x4 vagy 2x8 Gb-ot 10 sec után újraindul, van benne valami memória ellenőrző???

Elég vicc, hogy minden memória beállítást auto-n hagyva ezt csinálja. :W

(775 1155 vonalon mozgok inkább)

2x2 gigával a BLCK emeléssel simán ment a 3.9 giga

üdv

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#12144) Formaster válasza robekri (#12143) üzenetére


Formaster
addikt

Ez érdekes, viszomt a H széria nem annyira prémium vonal. Mit ír a gyártó?

(#12145) robekri válasza Formaster (#12144) üzenetére


robekri
addikt

Mit ír a gyártó?

Ezt mire érted?

Memóriára? (néztem neten datasheet és van benne 4 gigás modul, az én cruciallom 1333 nincs benne)) Természetesen kollégám 4x4et használt benne.

Azt hittem az, mert ez a lap elég fullos rengeteg finomhangolás a BIOS-ban stb..., 1156 hála istennek kimaradt életemből. Bocs a tudatlanságomért. :D :R

üdv

[ Szerkesztve ]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#12146) sfdrakex válasza robekri (#12145) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bios a legújabb van rajta? Load bios defaultot próbáltad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12147) robekri válasza sfdrakex (#12146) üzenetére


robekri
addikt

Igen ezeken túl vagyok, fixre beállítom majd memó frekit, délután még próbálgatom ha hazaérek.

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#12148) tamas01234


tamas01234
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte P55A-UD3 rev 2.0 alaplap, amibe most vettem egy i7-870 procit, elötte i5-760 volt.

A probléma az lenne hogy, mikor indul a rendszer felismeri a procit de az alap órajel nem 2,93GHz hanem 3.20GHz. Ezzel még annyira nem is lenne gondom, csak betölt a windows megnézem 2.93-nak látja de folyamatosan 3.20-on megy. Ha elkezdem terhelni a procit akkor a Turbo boostal nem dobja fel az órajelet, hanem valamikor akkor dobja vissza 2.93-ra(Aidában is ezt mutatja). Ugyan ez van ha 3.80GHz-ig felhúzom.

Bios-t is frissítettem de semmi változás. :Y :Y :Y

Valakinek valami ötlet? :F

(#12149) Formaster válasza tamas01234 (#12148) üzenetére


Formaster
addikt

Érdekes h visszadobja, nem throttlingol? Hőmérsékletek? Sztem a biosban fixálva van egy órajel, ezert nem megy feljebb, de ha lejjebb megy sztem az throttlingolás. A lapot is most szerezted vagy csak a procit?

(#12150) tamas01234


tamas01234
csendes tag

Csak a procit a többit még újonnan vettem. És az i5 tökéletesen működött még húzva is.
Hőmérséklet 39°C stresselve max 52°C :N

Én valami beállításra tippelek mert most jelen állapot szerint stresszelés alatt 2.93 és 3.20 között ingadozik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.