Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) CirrMee válasza Kbhont (#11600) üzenetére


CirrMee
addikt

Azzal az alaplappal nem csoda, ha annyit megy is. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11602) prtvlogan válasza Kbhont (#11600) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ránéztem, köszi az infót! Én is valami hasonló megoldásban gondolkozok, mert sikerült belőnöm stabil 4ghz-re a procit, de a melegedés miatt a HT-t ki kell kapcsolnom. Így szoba hőmérsékleten terheletlen állapotban 40° a hőmérséklete, Linx alatt max 80°-82° Játék alatt maximum 75°-t írt a realtemp. Viszont ha valamelyik fázós feljebb nyomja a hőmérsékletet a szobában (most rövid gatyában ülök póló nélkül :U ) akkor terheletlen állapotban is felmegy 45-46 °-ra. Természetesen ezek mind a magok hőmérsékletei A processzor felületi hőmérsékletét a Hwinfoval nézegetem, ez maxon terhelve 60°-70°-ig változik. Egy idekapcsolódó külföldi fórumban kérdezte valaki az Inteltől, hogy alapjáraton is nagyon meleg a procija, és ez nem okoz-e károsodást. Az intel-től jött a válasz, hogy a magoknak a a 110° a procinak a 72° "ezen felül ha lehet ne működtessük.
[teljes]
Mindenesetre, ha mindent alapon hagyok akkor ezel a Noctuával alapon 30°, terhelve 60° a magok hőmérséklete.. Mondjuk ezt a plusz 1200 Mhz-t kár lenne benne hagyni ez miatt..

(#11603) sinya85


sinya85
senior tag

nincs valakinek asus p7p55d deluxe lapja?

ஜ۩۞۩ஜ

(#11604) Kbhont válasza prtvlogan (#11602) üzenetére


Kbhont
senior tag

Bátran merem ajánlani az Antec 920-t!
Két ventilátor van rajt, de eddig nálam még soha nem ment, csak az egyik, de az is csak 760-780 fordulattal megy percenként! Tehát alig mozog...
Nagyon remek kis szoftvert adnak hozzá, amivel kedvedre tudod konfigurálni!
Én használtan vettem itt a prohardveren 20kFt-ért!
Előtte ami volt Corsair, az is nagy előre lépés volt a léghűtés után, de az Antec nyomába se ér!
Ami a CPU-t illeti ezt a 4Ghz nagyon kedveli!Kis mókolással 4.2-4.3 ig kisiparilag is fel lehet tolni, de akkor konvertálásnál már elő fordul, hogy hibázik...

(#11605) Kbhont válasza sinya85 (#11603) üzenetére


Kbhont
senior tag

Pont du indítottam el egy ilyen lapot a barátomnak...;)

(#11606) CirrMee válasza sinya85 (#11603) üzenetére


CirrMee
addikt

Sima P7P55D... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11607) prtvlogan válasza Kbhont (#11604) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ha hibázik, az nem jó! Lehet, csak egy kis feszt kellene még adni neki. Megtennéd nekem ,hogy lenyomsz egy linx tesztet? állítólag jobban terheli a cpu-t, mint a prime. Én 20 kört nyomattam vele 1536 MB memóriahasználat mellett. linx
Ha hibával nem áll le, akkor stabil a processzorod, ha leáll, akkor vagy emelsz még feszt, vagy visszaveszed az órajelet. Volt, hogy játék alatt nekem is stabilnak tűnt, de a linx alatt hibázott a processzor. Aztán egyszercsak üresjáratban 10 percig nem nyúltam a géphez, és kékhalál...

download

[ Szerkesztve ]

(#11608) Kbhont válasza prtvlogan (#11607) üzenetére


Kbhont
senior tag

Megnéztem!
Nekem csak ezekkel a beállításokkal 16-ig ment el és ott bepirosodott az az állapot jelző csík, hogy gondolom valami hibát talált.
A víz hőmérséklet 34 ről 42 re emelkedett!
A magok 65-75 között kacinbáltak és a 2# 3# maghő belement igaz csak pillanatokra a 85C'!
Legalább is a max statisztika ezt írta, bár nem lehetett szemmel látni. Lehet olyan rövid időre, hogy a pillanatnyi kijelző nem bírta megjeleníteni!
Ami tény, hogy ez jobban kínozza mint a Prim95.
(A memoria használatot én 800MB nál láttam...)

(#11609) prtvlogan válasza Kbhont (#11608) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Köszi! Ezek szerint nem lenne sokkal jobb a helyzet, ha lecserélném a hűtőmet. 4Ghz-en nálam is 80° körüli a magok hőmérséklete, de hiba nélkül lefut a linx. Viszont most tél van, nyáron sztem kb 10°-al magasabb a szoba hőmérséklete, ez biztos látszódna a hűtésben is. Valami olyan hűtésre gondoltam, ami linx alatt max 70°-ig engedné fel a magok hőmérsékletét, de az olyan pénzbe kerülne, amiből simán lecserélem a rendszert LGA 1155-re, és akkor ugyanannál a teljesítménynél vagyok. (vagy jobbnál).

Azért köszi, hogy megnézted!

(#11610) Kbhont válasza prtvlogan (#11609) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szerintem a magok hőmérsékletét csak a feszültséggel lehet szabályozni! Tehetsz bármilyen hűtőt, az nem fogja megoldani! Hacsak nem rakod folyékony nitrogénbe...:D
Szerintem a 80'c körüli maghőmérséklet az normális!
inkább a CPU házra kirakodott meleget kell minél gyorsabban és minél hatékonyabban elkergetni...

(#11611) prtvlogan válasza Kbhont (#11610) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Valamelyik előző hozzászólásomban írtam, hogy egy inteles azt mondta,a magok hőmérséklete 110°-ig a processzor felületi hőmérséklete 73 fokig "normális, ez fölött már károsodhat. Ha ez igaz, akkor én jóval alatta vagyok, viszont bármilyen kis BCLK emelésre + 10° hőmérséklet emelkedés garantált terheletlen állapotban. HT OFF-al jobb a helyzet, viszont akkor felesleges volt az I7. Linx alatt a max 80° tényleg jó, de csak nyáron a melegben. És persze HT ON-al! :-)

(#11612) CirrMee válasza prtvlogan (#11611) üzenetére


CirrMee
addikt

A BCLK emelésére elvileg nem ugorhat meg durván - kivéve, ha a szorzót érintetlenül hagyva ugrott az üzemi freki is felfelé. Nálam sem az húzta meg a hőmérsékletet, hanem az órajel emeléséhez kellő feszültség emelés.

Ezt a példányt viszont f*szán lehet alulfeszelni, nálam 3GHz -en elketyegett 0.975V -al is, 200 -as BCLK -val. :)

Amúgy a fenéket kell pár fokon aggódni, én sem teszem. :)
Még ha 80°C körül is van nyáron egy Lynx vagy Prime95 teszt alatt, általános használat mellett nem fogja azt a hőmérsékletet elérni, hacsak nem állsz neki valami durva melót adni neki. Mellesleg kell egy minél nagyobb hűtőteljesítményű hűtőegységet adni, nálam ez kimerült az AC Freezer 13- as 200W -os egységében.
Másrészt nem a semmiért lőtték be neki a thermal trottling funkciót, ez egyfajta önvédelem a termikus megfutás ellen. Ha ennél alacsonyabban károsodna, akkor eleve baromság lenne a TT -t magasabb hőfokra lőni a gyártósoron. Ami ha jól rémlik, 100°C alatt pár fokkal lépett működésbe nálam, tehát még 80°C -nál is van kényelmes 15 fokos mozgástér olyan tesztrendszer mellett, amit normál üzemi körülmények között nem is használok.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11613) prtvlogan válasza CirrMee (#11612) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ja, ha nyáron lesz annyi, akkor nem fogok aggódni! :-) De egyenlőre 20* van a szobaban* és így van 85 körül. a c.v 1.240. noctua nh-c14-el. A gyari 2.80-at 1.080 cv-ep viszi és linx alatt 60 koruli a magok homerseklete* ami azért jóval barátságosabb!

(#11614) Sajjaj válasza prtvlogan (#11613) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Barátságosabbnak barátságosabb, de egy olyan hűtővel a 60 fok az elég sok alapon szerintem.

Nekem i7 870 cm hyper 212 vel nincs annyi alapon, pedig az i7 forrób fejű mint az i5, és ez a cm hűtő azért nem egy noctua.

[ Szerkesztve ]

(#11615) prtvlogan válasza Sajjaj (#11614) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

hat igen, de a saját tapasztalatom az* hogy a noctuarol legendak keringenek, amik nem feltétlen igazak.

(#11616) CirrMee válasza prtvlogan (#11613) üzenetére


CirrMee
addikt

Az úgy elég durva... :)
Amúgy levett oldallappal is ilyen durva értékeket ad?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11617) sinya85 válasza Kbhont (#11605) üzenetére


sinya85
senior tag

És nem csináltatok a turbo keynek opciokat? pl frekik visszavéve netezésre meg valami közepes beállítás és a tuning gammára :D
én probáltam állítgatni de minimális MHz után fagyott a gép.

ஜ۩۞۩ஜ

(#11618) prtvlogan válasza CirrMee (#11616) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Nem számít, ha leveszem az oldallapot! Néztem úgy is! Alapjáratban egyébként nem meleg: Játék közben a magok max 50, a cpu max 47° volt. Holnap visszateszem 4 ghz-re, és megnézem úgy is, mert az a plusz, ami még benne van, két-három évig elég lenne nekem!

(#11619) Sajjaj válasza prtvlogan (#11618) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Játékra használod?

Mert ha igen sztem 3,6 Ghz nél felesleges feljebb menni.

(#11620) prtvlogan válasza Sajjaj (#11619) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Az esetek 90%-ban játszok rajta. Néha konvertálom a videókat a telefonra, mert így kevesebb helyet foglal.Viszont én régi motoros vagyok, és még bennem van, hogy minél gyorsabb a processzor, annál több az fps. Meg az a majdnem 50%-os teljesítménykülönbség, ami van az alap, és az emelt órajel között teljesítményben, piszkálja a fantáziám! :))

(#11621) CirrMee válasza prtvlogan (#11620) üzenetére


CirrMee
addikt

Ami ingyen a rendelkezésünkre áll, pláne büntetlenül, azt baromság nem meglépni. Ezért maradt végig 4GHz -en a proci nálam is... :R

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11622) Kbhont válasza prtvlogan (#11620) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én FS2004 és FSX használok! Baromi lényeges ezeknél 0.1GHz is!
Sőt! Most Prepar3D kostólgatom, de nagyon csirke hozzá a gépem!
Szoktam is röhögni, amikor egy BF4 vesznek alapul! Az egy kis demó ezekhez a szim szoftverekhez képest! Már ami a gépigényüket illeti!

[ Szerkesztve ]

(#11623) sirdenis


sirdenis
tag

Az mitől van, hogy ha beàllítom a szorzòt (p55 ud4) 21re , ujraindítàs utàn visszaugrik rögtön 20ra a kis 750?

(#11624) pmheros válasza sirdenis (#11623) üzenetére


pmheros
senior tag

AsRock lapomnál ha nem auto beállításokon megy a cpu (pl tunning), akkor nekem is 20 -as a szorzó. Természetes alapbeállításokon megy a 21 is.

nem vagyok tökéletes

(#11625) prtvlogan válasza sirdenis (#11623) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Nálam ugyanez a helyzet, belövöm 21-re, és 20-on indul. visszalépek a Bios-ba, és 21-en van. Beállítottam 20-ra, majd emeltem még annyit a BCLK-n, hogy sebességben ugyanott legyek, mint a 21-es szorzóval...

(#11626) CirrMee válasza sirdenis (#11623) üzenetére


CirrMee
addikt

P7P55D - 21 -essel lefagy.

Nem tudom igaz vagy sem, valami külföldi portálon olyasmit olvastam teljesen véletlenül, hogy az inkább a turbóhoz van már, azért szeret így bolondozni manuális beállításoknál.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11627) Andibaba813


Andibaba813
csendes tag

Üdv !
i5-760 , 3,4-3,6 Ghz re mennyi esélyem van egy CO-ARCTIC Freezer i30 hűtővel ?
Alaplap: Gigabyte GA-P55A-UD3

(#11628) pmheros válasza Andibaba813 (#11627) üzenetére


pmheros
senior tag

3400 -et nálam vitte alapfeszen (1,125V), ami még nemigen fűt, ahhoz biztos nem kell komoly hűtő

bár a 3600 -ot külön nem néztem, de az ahhoz szükséges fesz sem járhat még túl nagy hőtermeléssel. A hűtőd meg nem tűnik rossznak.

nem vagyok tökéletes

(#11629) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Hwinfo értékeinek mennyire lehet hinni? Turbo módban kissé megemelte a maximális órajelet a 860-as amit azért (turbó ide, turbó oda,) de túlzásnak tartok.. kép

(#11630) Sajjaj válasza prtvlogan (#11629) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Ezek szerint semennyire :D

Nézd meg Real Temp-el

(#11631) prtvlogan válasza Sajjaj (#11630) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

A realtemp csak az aktuális órajelet mutatja, a hw pedig a legkisebbet, a legnagyobbat, és az átlagot is nem?

(#11632) Sajjaj válasza prtvlogan (#11631) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Oh bocsi nem vagyok ma a toppon :D, fogalmam sincs miért de valahogy összekevertem az órajelet a hőmérséklettel :W

CPU-Z mutatja az aktuális órajelet, bár monitorozni nemlehet vele sztem, de az a 7ghz es órajel tuti h baromság.

[ Szerkesztve ]

(#11633) prtvlogan válasza Sajjaj (#11632) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Megnezem majd massal is, mert egy ideje figyelem, es olyan jatekoknal, ahol nem megy mind a 4 mag, az egyik mindig irreálisan nagy erteket mutat.. Most 150x22-n hasznalom, egyreszt azert, hogy minden energiatakarekossagi funkcioja működjön, masreszt azert, mert 3.8 ghz-n is jatektol fuggo, de pl Bf4 alatt is 70 fok koruliek a magok. Egy noctua c14-el nem igazan meleg szobaba..

(#11634) Sajjaj válasza prtvlogan (#11633) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Ha tuningolsz akkor a turbot ajánlott kikapcsolni, sztem az kavar be nálad.

[ Szerkesztve ]

(#11635) prtvlogan válasza Sajjaj (#11634) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Nálad a pont! Tényleg bekapcsoltam, viszont olyan minimálisat húztam rajta (150BCLK), nem igazán kéne gondot okoznia. Elsősorban a hőmérséklet miatt, így terhelés alatt 60 fölé nem megy, aminél már nyugodt szívvel használom. Ahogy olvasom a másik fórumot is, a haswell-el ugyanez a probléma. Nem hiszem, hogy azért, mert nem lehetne megoldani...

(#11636) CirrMee válasza prtvlogan (#11635) üzenetére


CirrMee
addikt

Biztos hogy nem a BCLK magas, nálam 200 -as értékkel fut évek óta, 20 -as szorzóval. Mondjuk nálam a deszka magától kapcsolja ki a turbót, ha manuálba nyomom a beállítást. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11637) Sajjaj


Sajjaj
csendes tag

Turbo-t nálam is kinyomja a lap ha manual-ra van állítva az OC.
Meg amugy se hiszem hogy sokat veszít az ember a turboval tuningnál.Ha nagyobb freki kell akkor inkább feljebb tolom a bclk-t.

(#11638) prtvlogan válasza CirrMee (#11636) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

És Te mivel hűtöd? Mert ha én feltolom a BCLK-t 200-ra, pillanatok alatt fent van az egekben a hőmérséklet. Pár adat fejből: Idle: 40- 50 fok között, Linx alatt: 70-80-90 fok körüli. Menni megy annyit, hisz használtam én is 4200-on, de nyáron tuti elszáll, hisz akkor jó 15- fokkal melegebb van a lakásban is...

Ja, bocs, látom, hogy 750-ed van, a HT-t, ha kikapcsolom, nekem is megy 4ghz-en, kb 6-10 fokkal alacsonyabban. :-)

[ Szerkesztve ]

(#11639) pmheros válasza CirrMee (#11636) üzenetére


pmheros
senior tag

Szia,

Erről a 200 -as értékhez tartozó beállításokról tudnál adni valami infót. Leginkább a cpu, és az ahhoz tartozó feszültségek érdekelnének. Ha kedvem és időm engedné, az én 750 -esemen is rápróbálnék a te beállításaidra. Lehet, hogy nem vinné az enyém, de sebaj. Jöhet akár privátba is.

nem vagyok tökéletes

(#11640) Sajjaj válasza prtvlogan (#11638) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Az i7 azért jobban melegszik mint az i5

(#11641) CirrMee válasza prtvlogan (#11638) üzenetére


CirrMee
addikt

4GHz
CPU: 1.28725V
IMC: 1.17500V

3.6GHz
CPU: 1.13750V
IMC: 1.16875V

3.0GHz
CPU: 0.975V

Kb ezt találtam feljegyezve, a múltban ezeket kísérleteztem a hűtőkhöz, amiket próbálgattam. Értelemszerűen arról írtam, amit módosítani kellett. :)

Egy AC Freezer 13 hűti amúgy a procit, igazából ez vált be, mert maga a proci nagyon melegedős példány.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11642) Tüzi

Üdv topik!

Lenne egy hülyének hangzó kérdésem hozzátok hátha valakit tudna rá nekem valami okosat mondani.
Van egy laptopom, benne q820 procival.
Ez ugye 1.73ghz-n megy alapból, bios-ban tudok engedni neki 5% túlhajtást, és ez TB-al felmegy olyan 3ghz környékére.
Na már most, olyan programot keresnék hozzá, amivel le lehet tiltani pár magot, és mondjuk csak az első mag menjen de az full sebességen... mert ugye ha a többi beindul, akkor az a 3ghz is kevesebb lesz, ahogy a többi mag "működésbe lép"

Van-e ilyen program hozzá?

Köszi!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11643) prtvlogan válasza Tüzi (#11642) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Elvileg a bios-bol le tudod tiltani a magokat, olyan opciot keress, hogy " cores enabled" alapertelmezesben "all" on van, de lehet valtoztani 1 2 3-ra is. Lehet, hogy a te alaplapodnal mas az elnevezes, de valami hasonlot keress..

(#11644) nero2006


nero2006
csendes tag

Üdv!

Ha van valakinek kedve egy pár szintetikus teszt futtatásához,azt megköszönném.
Core i7 860 érdekelne elsősorban,úgy 4Ghz környékén.

A következő tesztek érdekelnének, ezek az én eredményeim:

[ Szerkesztve ]

(#11645) Hunter2 válasza Kbhont (#11539) üzenetére


Hunter2
addikt

az az 1.37V kurvasok. Az enyém ezt tudja:

[link]

Fritz chest:
27.5
13200

[ Szerkesztve ]

(#11646) nero2006


nero2006
csendes tag

Szép napot mindenkinek!

Kérnék egy kis tanácsot.

Core i7 860 processzor:

Asus P7P55D Deluxe :

3,8 Ghz -en a következő értékekkel stabil: (10 Linx kör 4096 MiB)

20-as szorzó, Blck :190

Cpu Vcore: 1,28375 V

IMC: 1,2625V

DRAM: 1,550V (1520 MHz)

Régi álmom lenne a 4 Ghz elérése pár teszt elejéig, de nem nagyon akar sikerülni hiába adagolom szisztematikusan a feszültségeket. Próbáltam már 1,312V Vcore-ral, IMC:1,280V.

Valami ötlet,hogy mire figyeljek még?

(#11647) CirrMee válasza nero2006 (#11646) üzenetére


CirrMee
addikt

Pl miféle hűtőd van? Ezen az órajelen igencsak hűteni kell őket.
Illetve mivel volt még emelés? 21x szeret nálam is fagyni, valamiért nem szereti ez a páros azt a szorzót. Kisebb IMC feszültséggel nem is stabil amúgy?

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11648) nero2006 válasza CirrMee (#11647) üzenetére


nero2006
csendes tag

Thermalteke Frio Advanced hűtőm van. Magok hőmérséklete még pont határeset szerintem, 78-79 így hosszabb Linx alatt.
Kisebb IMC fesszel nem stabil, 4*2 Gb Kingmax 1600 -os ramokat használok.
Lehet a 4 ram modul miatt?
Mást nem nagyom emeltem, a PCH :1,8V
PCI freki 100Mhz -re lefixálva.

(#11649) CirrMee válasza nero2006 (#11648) üzenetére


CirrMee
addikt

A RAM kérdést könnyen ellenőrizheted, mert kiveszel kettőt és teszteled. Viszont stabil deszkák ezek, kizártnak tartom, hogy ez lesz a baja.
Véleményem szerint itt ért el arra a pontra, ahol hagyományos hűtővel még gazdaságosan hűthető. Lehet brutálisabb hűtővel sikerülne ugrani 4GHz -re, viszont anyagilag tuti nem fogja megérni, és még azzal is borítékolható a durva feszültség emelés (+ még durvább fűtés). :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11650) nero2006 válasza CirrMee (#11649) üzenetére


nero2006
csendes tag

Hát igen, csak motoszkál bennem a kisördög, hogy miért nincs stabil beállításom 4Ghz-re ebben a lapban elvileg meg kellene lennie. Amúgy lehet van lehetőségem egy komolyabb használt hűtőre azért is próbálkozom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.