Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
1.248V-on 4GHZ-en elmegy egy i7 860?

(#11502) MM válasza Milgram1 (#11501) üzenetére


MM
őstag

Ha mindenki kipróbálná az említett CPU-t a saját lapjában, hűtőjével, tápjával és házában, majd visszaküldené neked, erre a kérdésre akkor is csak te tudsz válaszolni...
Elvben lehetséges.

(#11503) peetmaster válasza Milgram1 (#11501) üzenetére


peetmaster
senior tag

Az adatlapodon szereplő lappal nem hinném. Komolyabb lapban is csak akkor, ha tuningos példány.

(#11504) aya


aya
addikt

igaz az hogy ha emelem a memoria feszt az nem tesz jót a proci memoria vezérlöjének, meg a tuningnak? lehet hülyeség de azért megkérdezem.... i7 870 egyébként a kérdéses procim.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#11505) peetmaster válasza aya (#11504) üzenetére


peetmaster
senior tag

A memória vezérlőnek tuti, hogy nem tesz jót hosszútávon, de hogy a tuninghoz mi köze lehet, azt nem tudom. Milyen RAM-jaid vannak, hogy feszemelésen gondolkodsz?

(#11506) aya válasza peetmaster (#11505) üzenetére


aya
addikt

Xmp blue kingston 2x4gb kit van benne 1.65v mellett. Szerintem ez még nem gáz, csak beszéltem egy ismerőssel és azt ajánlotta alapon használjam.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#11507) peetmaster válasza aya (#11506) üzenetére


peetmaster
senior tag

Nekem is ilyen KIT van, és 1.5-55V-al simán megy a gyári órajelen/gyári időzítéssel.

(#11508) aya válasza peetmaster (#11507) üzenetére


aya
addikt

Visszavettem 1.5v-re megy úgy is :)
egy évet ment 1.65v mellett, de nem volt vele gond.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#11509) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok!
Melyek azok az i7-860-as procik amik jól tuningolhatók? A rajtuk lévő gyári számra gondolok.Van esetleg egy ilyen összesítő mint például amilyen a feloldható mag/gyorsítótár amd oldalon.

(#11510) Viktorovits


Viktorovits
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Most vettem használtan egy Core i5-750-es procit ami alap órajelen megy gyári hütővel és az helyzet hogy szerintem nagyon melegszik játékok alatt 65-70 C fokra is felmegy. Üresjáratban 35-40 fok körül van. Újra is van pasztázva egyébként az elözőleg egy Core i3-540-es proci volt a gépemben ami 4.2 GHz-en hajtottam és annál volt 60-65 C-fok terhelés alatt. A ház (Xigmatek Midgard II) amúgy jól szellőzik elöl 2 hátul 1 db 12 cm venti van a proci felett is van egy 12-es. Tápegység egy 400W-os FSP. Szóval szerintetek sok ez a 70 C fok vagy ennél ez normális.

(#11511) Milgram1 válasza Viktorovits (#11510) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Szerintem a gyári hűtővel normális. Nekem az i7 860 a gyárival leterhelve 70-80-ig is felment

(#11512) Viktorovits válasza Milgram1 (#11511) üzenetére


Viktorovits
csendes tag

Akkor jó kicsit megnyugodtam :)
Köszi.

(#11513) peetmaster válasza mickemoto (#11509) üzenetére


peetmaster
senior tag

Igazából erről csak úgy bizonyosodhatsz meg, hogy a proci kupakján szereplő FPO számnak (ha dobozos, akkor még a Batch kódnak) utánanézel oc-s külföldi fórumokon. Táblázatot erről valószínűleg nem fogsz találni, mert ahány proci, annyi féle tuningpotenciál...

(#11514) csucsu21


csucsu21
aktív tag

sziasztok
van egy i7 860 procim asus p7p55d-e lapban
olyan kérdésem lenne most 3,5 ghz megy a proci 1,25 V-on a memóriát rakhatom 1600mhzre
igaz 1,65 volton tudja a 1600mhz de simán megy 1,55is szóval a lényeg ezeknek a prociknak mennyire érzékeny a memória vezérlőjük ?
valamint nem sokára be szerzek 1 izmosabb vga 7950 mennyire elég mellé ezen az órajelen a proci
sajna már így is elég forrú fejű terhelés allatt 65-70 fok igaz elég kis hűtő van rajta cm hyper tx3-as

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#11515) csucsu21 válasza csucsu21 (#11514) üzenetére


csucsu21
aktív tag

lejjebb vettem az órajelet 3,4ghz-re így elég neki 1,18 V így a melegedés annyira nem gond
valmiért az állításnál felment a Dram volt 1,77 V-ra remélem ez nem árt meg neki csak 10-15 percig ment ekkora feszültségen
de a kérdés még mindig az elég e 1 7950-es mellé ez a proci

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#11516) sg22 válasza csucsu21 (#11515) üzenetére


sg22
senior tag

szerintem eleg, nem lesz vele problemad. de a helyedben vennek egy jobb hutot 8kert eleg jokat lehet venni, mes felhuznam 3.8 korulire : )

de igy is eleg

what should I do about this?!

(#11517) csucsu21 válasza sg22 (#11516) üzenetére


csucsu21
aktív tag

oké
köszönöm a választ
majd ha meglesz a kártya lehet veszek 1 izmosabb hűtőtt is
a nagy RAM feszültség az ugye nem okoz gondot ? hogy fel ugrott 1,77 -re ? igaz nem ment sokáig

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#11518) sg22 válasza csucsu21 (#11517) üzenetére


sg22
senior tag

nem vagyok egy nagy OC mester, vannak nalam okosabbak is, de 1.65 fole nem nagyon mennek.
hogy ment fel 1.77 re? valamit auton hagytal?

ram voltage 1.65 es qpi/vtt 1.35

gyors kereses utan, valami ilyesmi beallitast eszkozolj

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#11519) csucsu21 válasza sg22 (#11518) üzenetére


csucsu21
aktív tag

próbáltam 4ghz itt már kért 1,31 V viszont az IMC voltot 1,25 re lőttem be így nem tetszett neki
vissza raktam auto-ra úgy már ment normálisan viszont az imc 1,44-re ugrott fel ami szerintem már sok
igazából nem vágom az imc mi is csak előző hszk-ből olvasgattam hogy kb mien érték a jó
ja és ezt már a bios is pirosan írta ki gondolom akkor ez már magas neki

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#11520) mpierre válasza csucsu21 (#11519) üzenetére


mpierre
veterán

Az imc a memória vezérlő, bent lakik a prociban. Max 1,35V-t adj neki és nem lesz gond.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11521) nero2006


nero2006
csendes tag

Üdv!

Megkérnék valakit aki Core i7 860 tulaj , hogy az új Cinebench-el(R15) futtasson már le nekem egy proci tesztet.(4Ghz körüli eredmény érdekelne).

Itt a link a progihoz:
http://www.maxon.net/products/cinebench/overview.html

Köszi.

(#11522) sinya85 válasza nero2006 (#11521) üzenetére


sinya85
senior tag

870 nem jo?

ஜ۩۞۩ஜ

(#11523) nero2006 válasza sinya85 (#11522) üzenetére


nero2006
csendes tag

Jó az is természetesen. :R

(#11524) sinya85 válasza nero2006 (#11523) üzenetére


sinya85
senior tag

hatodiknak csúszott be 551 pontal, és későbbiekben lettem figyelmes a 4Ghzre, na ez nálam csak 3.5 ghz volt :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#11525) CirrMee válasza nero2006 (#11523) üzenetére


CirrMee
addikt

Tudom nem i7, de i5 750 @4GHz / 5.31 pötty. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11526) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

Igazából nem tudom, hogy jó helyre írok-e. Az lenne a kérdésem, hogy egy i5 760-as alapórajelen mennyire lenne elég egy sima 2gb-os gtx 660 mellé? Illetve ha nem elég, akkor milyen magas órajelre állítsam a procit hogy jó legyen? Nem annyira szoktam húzni.. :)

(#11527) peetmaster válasza chewycl (#11526) üzenetére


peetmaster
senior tag

Alapórajelen szvsz nem tudnád kihajtani vele a vga-t. 3.6Ghz környékére nagyobb nehézségek nélkül fel tudod húzni, persze csak ha nem gyári hűtő van a procin. Igazából egy jó kis 4 magvas i7 dukálna ahhoz a vga-hoz, de egy i5-el sem rossz párosítás. :)

(#11528) szucsinka válasza mickemoto (#11509) üzenetére


szucsinka
őstag

tudom elég régi a kérdés ...
nekem van egy i7 860-as ES= (engineering sample) procim. iszonyatosan lehet tuningolni sajna a fpo számát nem tudom
de 4.2ghz-én is csak 64 fokig ment fel egy Scitech ninja rev2-vel hütve.1.3 voltal.

[ Szerkesztve ]

(#11529) halisa


halisa
tag

Sziasztok! Nekem van egy i5-760-as procim megérné lecserélni egy i7-870-re? Lenne gyorsulás vagy sem. Vagy minimális gyorsulás lenne és nem érné meg a cserét.
Csak mert ha lehet kihoznám az alaplapból a maximumot ( a plafont elérni). Köszi.

(#11530) mpierre válasza halisa (#11529) üzenetére


mpierre
veterán

Ha kell a HT (egyes játékoknál nem túl jó) és a VT-d szolgáltatás, akkor igen.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11531) halisa válasza mpierre (#11530) üzenetére


halisa
tag

Jobbára játék és nettezésre kell.

(#11532) Viktorovits


Viktorovits
csendes tag

Sziasztok.
Van egy Core i5 750-es procim ami 4.1 GHz-en megy de állandóan még ha nincs leterhelve akkor is. Be lehet állítani valahol hogy visszavegye az órajelet ha nincs leterhelve?
Előre is köszönöm.

(#11533) mpierre válasza Viktorovits (#11532) üzenetére


mpierre
veterán

Engedélyezd biosban az energiatakarékos ficsőröket. Azért sok műlik az alaplap biosán is, mert pl az asus lapom automatikusan kilövi ezeket tuning esetén.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11534) Viktorovits válasza mpierre (#11533) üzenetére


Viktorovits
csendes tag

Tudnál mondani pár kulcsszavat. Nézegettem biosban de nem találtam semmi olyat...
Asus P7H55/USB3 az alaplapom a gyári driver lemezén van olyan progi (TurboV Evo) amivel lehet állítani hogy energiatakarékos módba menjen a proci de Windows 8-as rendszerrel nem megy a progi.

(#11535) CirrMee válasza Viktorovits (#11532) üzenetére


CirrMee
addikt

BIOS -ban Intel Speedstep legyen bekapcsolva.

Asus baromságait szerintem felejtsd el, én sem használom, kevesebb gond. :)
Vezérlőpult / Energiagazdálkodás pontnál a Minimális / Maximális processzorteljesítmény az, amivel még variálni tudsz. Előfordulhat az is, hogy az Asus csodaprogramja létrehozott egy új sémát idióta beállításokkal, akkor lőj mondjuk egy "kiegyensúlyozott" -at, próbáld ki, hátha csak ennyi. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11536) Viktorovits válasza CirrMee (#11535) üzenetére


Viktorovits
csendes tag

Szia.
Variálgattam a biosban megnéztem hogy alapórajelen ha megy a proci akkor működik a dolog leveszi az órajelet ha nincs terhelés.
Viszont ha felhúzom a procit akkor el is tűnik a Speedstep funkció a biosban nem is tudom állítani.
Vezérlőpult teljesítménycentrikus volt beállítva ahol a min és max órajel 100% volt de most beállítottam energiatakarékosra és a min. 5% de még így is állandó 4.1 GHz-en megy a proci.
A biosban most manuálisra van téve a tuning: BCKL 196 , CPU Rate: 21 a memoria órajel: 1176 MHz , DRAM: Auto
Turbo profilban van.
Annyira nem vagyok jártas a tuningban csak óvatosan probálom lehet hogy csak 1 rossz érték a hibás.

(#11537) CirrMee válasza Viktorovits (#11536) üzenetére


CirrMee
addikt

Nekem egy P7P55D lapom van. A vásárlás után csinált ilyet, hogy manuális tuningra kikapcsolta a Speedstep -et. Egy későbbi BIOS frissítésben javíthatták, mert a vétel után amint frissítettem az akkor elérhető legújabbra, onnantól hagyta működni. Ha nem volt nálad még BIOS frissítés, lehet ezt kellene meglesni először.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11538) Viktorovits válasza CirrMee (#11537) üzenetére


Viktorovits
csendes tag

Akkor az lesz majd. Köszi a segítséget. :R

(#11539) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Valaki legyen szíves nézzen rá erre a beállításra!
Stabilnak stabil, de szerintem sokkal többet kellene tudnia!

(#11540) Liner


Liner
aktív tag

Üdv!

Van egy p55-cd53 lapom benne i7860 Lynnfield 2x2 giga g-skill. Nemrég vettem egy sapphire 7970 3gb os kártyát. Olyan érzésem van mintha sok volna ehez a konfighoz. Tehát nem hajtja meg a processzor. 3.6 nál jobban nem akarom tuningolni mert kevés hozzá a hűtőm. Kérdésem az volna, hogy vegyek hozzá egy bika tuninghűtőt meg 2x4 giga ramot és akkor már elég vagy adjam el és fizessek rá egy 1155 ös konfigra. Kevés ideig kipróbáltam 4 gigán és úgy bizony látványosan eltűnik a mikroszaggatás.

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#11541) Kbhont válasza Liner (#11540) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia!
Én most vettem egy Antec25 H2O920-as vizres cuccot! Brutálisan jó! (szerintem)
Előtte egy C H60 volt bent, de az kutya füle ehhez képest!
Egy ilyen hűtővel röhögve megy 4Ghz-n!
Mihez használod egyébként?

(#11542) Liner válasza Kbhont (#11541) üzenetére


Liner
aktív tag

Skyrimet tolom épp. Különböző modokkal. Akkor azt mondod ha veszek én is egy vízhűtést meg több memóriát, az "kihajtja" a 7970 emet?

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#11543) Kbhont válasza Liner (#11542) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én most vettem egy 7970 a múlt héten és még nem kaptam meg, Így nem ismerem.
Prepar3D hez próbálom igazítani a gépem kisebb nagyobb sikerekkel.
A Skyrimet sem ismerem, de ahogy a videókat nézem ez inkább GPU ra épül.
A CPU-d terhelésen hány %-on megy?
W7 64?
Egyébként Nálad a RAM a gyengusz szerintem...
Most cseréltem le 8Gb 1600 ról 16Gb 1866 ra és az is nagyon sokat dobott! Persze 2000 simán mennek...

(#11544) sinya85 válasza Kbhont (#11541) üzenetére


sinya85
senior tag

Ha van pénz szarásig cseréld le.
Saját véleményem szerint szerezz be 2x4 Gb ramot és probáld ki úgy is. ugyebár a ram jo lesz másik konfigba is ha véletlen ugy döntesz :)
a procival kapcsolatban mivel már nincs forgalomban és ára sincs nagyon húzd addig még bírja egy uj hűtővel ami ugyebár megint csak jo lesz az ujj platformhoz ha helyesen vásárolsz.

ஜ۩۞۩ஜ

(#11545) Liner válasza sinya85 (#11544) üzenetére


Liner
aktív tag

Pont ebben a sorrendben csináltam a mai napon. :-) Hasonlóan gondolkodtam. Vettem egy brutál hűtőt+ 2x4 giga g-skill t. Sajnos csere lesz mert a skyrim realisticnek ez is kevés ha mindent fullra rakok. 4.15 ig birtam húzni igy első blikkre. Amúgy érezhető a javulás. De a kritikus helyeken azért lemegy az fps.

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#11546) sinya85 válasza Liner (#11545) üzenetére


sinya85
senior tag

hát kicsit nehezemre esik elhinni.
azért még felraknék egy monitorozo programot.
én utoljára bf3-al néztem mert mindenki azt mondta kevés hozzá az i7 870
és a llényeg hogy 60%on mentek a magok a cf 7950pedig padlon.
ergo elég volt a videokártyákhoz.
na és oda akartam kilukadni, hogy 860 870 közt nincs sok különbség. pláne hogy nekem csak 3.5ön ment.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#11547) Kbhont válasza sinya85 (#11546) üzenetére


Kbhont
senior tag

Ott szerintem valami driver gond lesz...
Mekkora felbontáson és hány monitoron használod?
Élsimítás? (gondolom max-on?)

(#11548) Liner válasza sinya85 (#11546) üzenetére


Liner
aktív tag

Már mit nem hiszel? Amúgy a világért nem hajtom szét a procit, azért ennek még van ára. Plusz nincs pénz szarásig, csak vizuális típusú ember vagyok és örömeömet lelem benne. szal inkább erre adok ki pénzt és mástól meg elvonom.

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#11549) Kbhont válasza Liner (#11548) üzenetére


Kbhont
senior tag

G-skill ből melyiket vetted?
VGA-hoz milyen drivert használsz?
LapozóFájl mekkora?
Mekkora FPS-nél vetted észre alagolást?

(#11550) sinya85 válasza Liner (#11548) üzenetére


sinya85
senior tag

nehezemre esik elhinni, hogy nem megy rendesen.
illetve figyelj arra is amit Kbhont kollega írt
am most hogy mondod rápislantottam pár használt i7re. tényleg mintha lenne valami ára :)

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.