Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11251) Trebron09 válasza Freiherr (#11250) üzenetére


Trebron09
őstag

Hát nem tudom.. de én még a 60-at is sokkalom. :)
Mivel járnék jobban? Ha vennék egy komolyabb léghűtőt (pl. Brocken) vagy ha egy komplett "egybevizes" cuccot (asetek/corsair hűtők)? Uróbbitől halottam rosszakat, pl. hogy hangos a pumpa, idő után "kerepel"..stb. viszont léghűtésnél meg a súlyos borda hajlíthatja a lapot hosszú távon... :F

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11252) Freiherr válasza Trebron09 (#11251) üzenetére


Freiherr
őstag

Nekem is Brocken-em van,de nem vettem észre,hogy hajlítaná a lapot,pedig kb 1 éve rajta van.

A vízhűtéshez nem értek,de én max egy K-s i7-hez vennék(vagy még ahhoz sem),Brocken 10k körül kapható,a víz meg gondolom alapból a duplája lenne.

XXX

(#11253) Trebron09 válasza Freiherr (#11252) üzenetére


Trebron09
őstag

Akkor majd az lesz, ha nem "bántja" a lapot.. :)) Merlinnél amúgy is szokott akció lenni belőle a kicsit használtból. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11254) Freiherr válasza Trebron09 (#11253) üzenetére


Freiherr
őstag

Csak arra figyelj,hogy nekem belógott a memóriafoglalatok fölé,hűtőbordás rammal nem fér el a venti a bordán.

XXX

(#11255) Trebron09 válasza Freiherr (#11254) üzenetére


Trebron09
őstag

Upsz.. hát akkor nem tudom mi lesz.. mert most még "mezei" borda nélküli kingmaxok vannak, de most akarok majd venni valami profibb kitet.. és a lapomon meg nagyon közel vannak a slotok a foglalathoz (freezer-nél is épp hogy fel tudtam tenni a ventit, pedig nem nagy valami)
És amik vannak itt aprón is vizes asetek..stb. cuccok ocsóé' azok nem ajánlottak?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11256) proci985 válasza Trebron09 (#11255) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

corsair vengenance low profile pl? olcsó is, jó is.

nekem ezen a lapon egy éve van fent két ventivel egy IFX14, összesen 1.2 kiló körül van, semmi baja nem lett tőle.

egybevizeket kerüld, beáznak vagy csak simán rosszul teljesítenek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11257) Trebron09 válasza proci985 (#11256) üzenetére


Trebron09
őstag

Csupa jókat írnak róla... igaz "csak" 1600-as, de intel mellé bőven elég lesz, köszönöm az infot, akkor ez lesz + Brocken :K :)

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11258) proci985 válasza Trebron09 (#11257) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha nem húzol BCLKt akkor lynnfield 133x10et tud max rammal, szóval 1600 is sok. cserébe a procihűtőkkel nem akad össze.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11259) pcguru23


pcguru23
aktív tag

Hali srácok!
Nos!Dobtam az I7 860ra egy Asetek "vizhütést" végülis nem rossz!Alapona proci 32C a gyári hütővel 45C körül volt!Néztem egy kissebb tuningot alapfeszen (1.2V) 2.8ról 3.4Ghz-re igy 38C lett alapon a proci!Szerintetek meddig mehetnék ezzel a hütéssel még?És a másik dolog,3.4ghzre löttem a biosban és a cpuzt elinditva 3.6ghzet mutat!De csak ott!Everest és különböző progik 3.4ghzet amit belőtem.Szar lehet a cpuz?

(#11260) pcguru23


pcguru23
aktív tag

Jah és ami még eszembe jutott!21Xszorzóval van állitva a biosban de a cpuz és most nézem a core temp is 22x szorzót mutat és közel 3.6ghzet itt is!Lehet hogy a turbó miatt van?Mert bekapcsolva hagytam....

[ Szerkesztve ]

(#11261) Freiherr válasza pcguru23 (#11260) üzenetére


Freiherr
őstag

Alap 21X,a turbóval 21+1.Ha nekiállsz tuningolni,elsőnek kapcsold ki,mert bekavarhat.

XXX

(#11262) rico21


rico21
tag

Hali srácok az lenne a kérdésem hogy az van hogy van 2DB i5-750em az egyiket most szereztem (nem ez a lényeg) Egy Mugen 2 -vel hütöttem az eredetit ami bent volt a gépmeben eredetileg is most bele raktam a az "újat" és azt vettem észre Aida64 2.50 nél a hőmérséklet figyelésnél hogy ez teljessen máshogy üzemel arra értem hogy ugyebár van a négy cpu mag hömérséklet illetve van a simán a CPU hömérséklet képpel mutatom

és a cpu hömérséklet nagyon érdekessen változik hirtelen ugrál nagyokat pl 17C -ről 25C hogy a másiknál nem igy ment ott teljessen normálisan fokozatossan ment le és föl terhelésnél ha valaki megnézné hogy neki hogy megy azt meg köszöném illetve a két processzort egymás mellé rakva az sokkal jobb a sapka ki dolgozása mint ami eredetelieg benne volt hamarossan teszek fel képet arrol is :F

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11263) Trebron09 válasza rico21 (#11262) üzenetére


Trebron09
őstag

Core temp / Real temp mit mutat?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11264) rico21 válasza Trebron09 (#11263) üzenetére


rico21
tag

Az mivel tudom mérni vagy az a program neve

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11265) Trebron09 válasza rico21 (#11264) üzenetére


Trebron09
őstag

Program:
Core Temp
Real Temp :K

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11266) rico21 válasza Trebron09 (#11265) üzenetére


rico21
tag

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11267) rico21


rico21
tag

De ez is csak a négy magot nézi de az aida64 ben van a 5. ami az össz hőmérsékletet méri ami ugye csak CPU hömérséklet címén van énarra lennék kiváncsi másnál hogy az hogy változik egyik pillanatról a másikra :F

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11268) Trebron09 válasza rico21 (#11267) üzenetére


Trebron09
őstag

Az nekem közel van a magok hőmérsékletéhez Aida-ban (i5 760), de én mindig a magok hőmérsékletét szoktam nézni... ha folyamatosan terhelve van pl. linx-el vagy játék alatt akkor lassan felkúszik 50-53fokra a "kupak", de a fokok is hasonlóak, tehát nálam rendben mutatja. :K

Milyen lapban van a procid?

Idle:

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11269) peetmaster válasza rico21 (#11262) üzenetére


peetmaster
senior tag

Szerintem semmiféle rendellenesség nincs. 2 ugyanolyan procival még nem találkoztam. Simán futhat a háttérben olyan program, ami miatt néha kicsit megugrik a hőmérséklet. Nekem az i7 860-nál teljes terhelésnél volt úgy, hogy a legmelegebb mag 70 fokos volt, a 'leghidegebb" meg csak 64. :) A kupak hőmérséklete meg nem mérvadó, mert azt befolyásolhatja az is, hogy a cpu hűtőd mennyire fekszik fel pontosan a procira.

A proci is lehet "puklis", így a hőfokok sem úgy alakulnak, mint egy teljesek sík lapú cpu-nál.

[ Szerkesztve ]

(#11270) rico21


rico21
tag

Akkor egy konkrét példa Win 7 betöltödése 37C ról egy pillanat alatt le ugrott 17C a "Hömérséklet: Cpu Aida 64 ben engem csak az zavar hogy a másikkal ez fokozatossan ment le pl 37,32,25 és igy tovább késöbb teszek fel képet a cpu-k ról érdemes lesz megnézni mind a kettő maláj és igen elégé lényeges a külömbség a kupakok között a régi elég domború a közepe a gyári hütö billeg rajta Az alaplapom Gigabyte P55A-UD6 Rev1,0 Egyébként Mugen 2 revB a hütö

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11271) pcguru23


pcguru23
aktív tag

Én mostanában a biosban nézem a hőt nem ilyen szutyok progikkal... :(

(#11272) peetmaster válasza rico21 (#11270) üzenetére


peetmaster
senior tag

Lehet, hogy az egyik procinál rá volt nyomva valami energiatakarékossági funkció (EIST vagy c3/c5/c7 state).

pcguru23: az okés, hogy a bios-ban látható értékek biztosabbak, de stabilitásteszt vagy benchmark közben hogy nézed a bios-t? :)

(#11273) pcguru23 válasza peetmaster (#11272) üzenetére


pcguru23
aktív tag

benchmark nálam nem futott meg nemis fut mert nem nagyon foglalkozok vele! :D stabilitástesztél igazad van lestem a core temp progit! :D

(#11274) rico21


rico21
tag

na srácok meg oldodott a rejtéj mind a kető ugyan ugy dolgozik csak az egyik sokkal jobban dolgzik ossze a mugen2 hűtővel itt egy pár kép a procikról elég érdekes szerintem: :Y

Annak idején mennyi is volt egy proci 50-60K elég durva külömbség az egyik mondjuk egy Acer Márkás gépből jött ki a szebik :F

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11275) peetmaster válasza rico21 (#11274) üzenetére


peetmaster
senior tag

"Sokkal jobban dolgozik össze" - ez alatt mit értesz? A lehető legnagyobb felület érintkezik a procihűtővel?

(#11276) rico21 válasza peetmaster (#11275) üzenetére


rico21
tag

Igen bocs bénán fogalmaztam :F

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11277) Madn!ght válasza rico21 (#11274) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ha nem egyformán vannak pasztázva, az is eredményezheti az eltérést.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#11278) pcguru23


pcguru23
aktív tag

az egyik mintha már egy picit jobban lelenne harcolva nem?Mármint a felülete.

(#11279) rico21 válasza pcguru23 (#11278) üzenetére


rico21
tag

Pont ez az hogy nem még a sisak kialakitása is más ha meg nézed a képeken

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11280) gallus válasza rico21 (#11279) üzenetére


gallus
aktív tag

Lehet, hogy az egyik kínai :D

(#11281) rico21 válasza gallus (#11280) üzenetére


rico21
tag

nem mind kettő üzemel csak elég furcsa veenél 2 Bmw-t csak az egyik mintha silányabb fényezést kapott volna pedig ugyan onnan származnak :Y

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11282) gallus válasza rico21 (#11281) üzenetére


gallus
aktív tag

Nem akartam viccelődni a bánatoddal, bár mifelénk azt mondják, hogy amire nincs ráírva, hogy made in China, az hamisítvány. :))

Mennyiért adod a "silányabbikat".
Már ha fölösleges az egyik :R

Még valami srácok.
Az intel proci tulajoknál nem divat a kupaktalanítás?
Alatta tuti egyenes :D

[ Szerkesztve ]

(#11283) Trebron09 válasza gallus (#11282) üzenetére


Trebron09
őstag

Az csak Ivy-nál divat...de ott se ajánlott :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11284) rico21 válasza gallus (#11282) üzenetére


rico21
tag

23990,-+ van hozzá egy javított alaplap is ugy 30K együtt a kettő de tökéletesen megy az alaplap való színü rosszul rakták bele a memoria foglalatba a ramot és az egyik lábnál át olvat a lakozzás a nyákon a hátulján és el szakatt a réz és csak át húztam cínnel próbaképppen hátha és ugy nézki müködik a szlot is most 2x 4Gb/1600 kingston rammal igy:

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11285) rico21


rico21
tag

annyi hogy még folyattam rá müanyagózó pisztolyal szigetelés céljából egy picit most azt a lapot használom pár napig most megy rajta aida64 stabylity teszt meg World of Tank ja

Amugy valami Acer Aspire 5810 Gyári gép lapja Acer FMP55 lap de meg vannak driverei minden

Most igy megy :
Acer FMP55 1156 lap
i5-750+gyári hütő
2x4GB/1600 Kingston ram (az egyik a javított felén megy)
Shappire HD5830/1GB Extrem
FSP Bluestorm II 500W táp

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11286) nero2006


nero2006
csendes tag

Üdv! Az aktuális proci hűtők közül mit ajánlotok egy core i7 860-anra?
Ami Ht-val 3,7-4.0 GHz között elég lenne.Valami közép kategóriás érdekelne inkább ha van megfelelő.

(#11287) gallus válasza rico21 (#11284) üzenetére


gallus
aktív tag

Ólommentes ónt használtál? :DDD

Úgy látszik ma ilyen vicces kedvemben vagyok :DDD

Írok pü-t.

(#11288) peetmaster válasza nero2006 (#11286) üzenetére


peetmaster
senior tag

Középkategóriás 4Ghz környékére szvsz nem lesz elég. Egy jobbfajta Noctua-t, Cooler Master V8-at, vagy ThermalTake FrioOCK-ot ajánlanék.

(#11289) rico21 válasza peetmaster (#11288) üzenetére


rico21
tag

ezek alsó hangon is 18-22 k hűtők ujba én inkább ColerMaster 612S 16K körül már lehet kapni Vagy Mugen 2 használtban lehet van itt Ph is 6K-8k körül meg lehet venni nyugottan mert egy hütöben nincs mi el romoljon maxx sérülni tudnak a lammelák ami nem tul esztétikus

[ Szerkesztve ]

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11290) rico21 válasza gallus (#11287) üzenetére


rico21
tag

nem hegesztő pákát :DD :C
tettem egy pöttyöt

[ Szerkesztve ]

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#11291) proci985 válasza nero2006 (#11286) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mennyit szánsz rá?

peetmaster: Noctua túlárazott, 14 körül használtan ventik nélkül a D14 már jó vétel, új árában viszont a Silver Arrow SBE sokkal jobb. vagy az Archon SBE.

Frio OCK csak és kizárólag azért teljesít jól, mert ráraktak két brutálisan hangos ventit, nem ajánlott.

CM V8 túl restriktív, megint nem jó.

olcsóbban Alpenföhn Brocken lehet érdekes, mint felső-közép. utánna maradnak a csúcshűtők.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11292) pcguru23


pcguru23
aktív tag

Én asetek vizescuccal belődtem 3.5ghzre nekem ez bőven megteszi tovább már ez a hütés se birná úgyse :(

(#11293) nero2006 válasza proci985 (#11291) üzenetére


nero2006
csendes tag

Köszi. Az Alpenföhn Brocken szimpatikus így első ránézésre,árba is rendbe van számomra.
Mert 12-16k körül gondolkoztam.Ha 4ghz nem is 3,8-3,9 ghz szerintem kivitelezhető ilyen középkategóriás hűtőkkel mivel még 3,5 ön a mostani hűtőm is elboldogul vele(Xigmatek HDT-S1283).

(#11294) Kaszika


Kaszika
tag

i5 3570k-s processzorhoz, tuningolásra, milyen alaplapot ajánlanátok és mitől függ hogy medig tuningolható?! (nem igazán értek hozzá!)

(#11295) Freiherr válasza Kaszika (#11294) üzenetére


Freiherr
őstag

z77-es chipset-tel szerelt lap kell alá,kb 23k-tól indulnak,határ a csillagos ég.A tuningpotenciál függ magától a procitól,hogy milyet fogsz ki,az alatta lévő laptól,meg hogy milyen hűtésed van,mert tuninghoz a gyári hűtő karcsú.
De itt többet tudnak segíteni.

XXX

(#11296) ittakary válasza Kaszika (#11294) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ez a régi Core i7/i5 procik topikja. Keresd meg a megfelelőt :R

(#11297) iejgt4


iejgt4
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem az MSI deszkával rendelkező tulajokhoz,hogy a Bios-ban hogyan kell a szürke hátterű (nem állítható -mármint kézzel-) pl.CPU Vcore-t fehérré varázsolni.A ControlCenterben engedi,de a Bios-ban nem férek hozzá. A CPU VTT-nek 1.346V sok i7-860-nak? Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#11298) gallus válasza iejgt4 (#11297) üzenetére


gallus
aktív tag

Basszus, ez már kezdett nekem is szemet szúrni, mert amikor tolom a frekvenciát automatikusan viszi a feszeket.
De ugyan ezt teszi a memóriával, meg mindennel.
Már belenéztem a használatiba futólag, kevés időm lévén félretettem.
Most viszont jön a 860-as nekem is....
Remélem tud valaki segíteni.
:))

(#11299) laja80


laja80
tag

sziasztok!
segítséget szeretnék kérni,van 1 gigabyte p55-ud4 lapom,benne i5 750 proci+gskill dd3-2000 pc3-16000 2*2048mb ram,ezt szeretném tunningolni,hogy a procim kb menjen olyan 3.5 ghz-n..ehhez szeretnék segítséget kérni hogy mien értékeket állítsak be?!

Köszönöm

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#11300) Freiherr válasza laja80 (#11299) üzenetére


Freiherr
őstag

Ezt alapfeszen is el lehet érni,VCore-hoz nem kell nyúlni.A szorzót tedd fel 22-re,a BCLK-t meg állítsd 160-ra Bios-ban,esetleg még PCIe-t átállíthatod 100-ról 110-re.

XXX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.