Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) Speed® válasza CirrMee (#11899) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 760am 166ra felpöckölve Turboval elvan alapfeszen (1.15V), de 4.2Ghez már 1.325 kell neki és el is éri szépen az AC i11 határait. A 750em eddig sem bírta, szóval nem panaszkodás, csak +1 tapasztalat ;p

(#11902) gallus válasza Speed® (#11901) üzenetére


gallus
aktív tag

Sziasztok!

Okosságra lenne szükségem.
Van egy zotac 1156-os itx lapom, benne egy tuningos i3-550.
Próbálom kicsit húzgálni, de 150-es BCLK körül már megakad, azt is tudom mitől.
QPI állítási lehetőség nincs a BIOS-ban -feszültségét sem lehet-, szerintem az fogja meg.
A kérdésem az, hogy valóban ez lehet-e a tuning akadálya, illetve ha igen, tudok-e kezdeni valamit a problémámmal.
Több processzorral is próbáltam.
Köszönöm.

(#11903) krisz0518


krisz0518
csendes tag

Sziasztok!
Most szereztem be egy Asus p7p55d deszkát (hétfőn érkezik) és egy i5 760 at meg hozza 2x4 Gb hyperx 1600 cl9 ramot.
A régi hd 6950-em társul majd hozzá.
A cucc 45.000-be állt meg (ennyi pénz volt rá) postaköltségekkel együtt.Egy Pentium 4 D 945 öt válott le.
Majd lesz rá egy jó hűtő még és megcélzom a 4GHZ-et.
Elsősorban World Of Tanks fog rajta menni.

Szerintetek jó döntés volt?
A másik ami belefért volna a keretbe i3 3240, de elvileg ez jobb.

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#11904) CirrMee válasza krisz0518 (#11903) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha csak a WOT miatt nézzük, akkor talán egálban lehetnek, feltételezve az i5 4GHz -t, az i3 viszont feleannyit eszik. Ha van/lesz olyan játék is, ami 2 magnál többet is képes használni (idővel állítólag a WOT is, csak még nem tanultak meg programozni a srácok :D ), akkor már az i5 lesz előnyben.

Viszont jó tanács, hogy ócska táppal véletlenül se próbáld meg ezt a konfigot 4GHz körülre küldeni, nálam megölt egy 600 vagy 650W -os N-Power féle ipari hulladékot (plusz egy 500 -as Chieftek -et), pár 500W feletti M-tech pedig terhelés alatt vágta le állandóan. Igaz két 420 -as LC meg röhögve vitte, az egyikkel közel két évig ment, bár az a súlya és anyaghasználata alapján is prém' kategóriás. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11905) Speed® válasza krisz0518 (#11903) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

RAMon spórolhattál volna bőven, Lynnfield i5 mellett mennek az ECCk. Igaz, olyanból nehéz 1600asat kifogni, szerver fronton ugye nem divat az OC. Cimbinek nemrég raktam össze hasonló setupot, H55+760@3.66G+ACi11+8GB ECC megállt 40ben, mellé került egy GTX760, teljesen jó, nincs CPUlimit sehol kb. Táp egy 400as Antec Neo Eco, fogyasztás 300W alatt játékokban, konnektorból. WoThoz nV karit javasolnék inkább..egy GTX660 már bőven jó, fogyasztásban is sokkal kedvezőbb, mint a 6950ed..

i3mat ne sajnáld..

(#11906) krisz0518


krisz0518
csendes tag

Januárban azt mondták változni fog az 1+1 mag támogatás /csak még meg kell tanulni, hogy kell csinálni :D /.
A táp egy CTG-600-as PH-n azt írták különösen ajánlott. 503 W-ot ad le ténylegesen.
Való igaz sok lett a RAM de az volt meg elsőnek 12.000 ft a 8 giga. Ezt lássuk be vétek lett volna kihagyni. Munkatársam adta el.

Megnyugtattatok, hogy ebben az árban jó választás volt. Holnap elvileg érkezik a deszka alá aztán adom is neki az ívet egyenlőre alapfrekin :)

(#11907) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

üdv
erről a 2 prociról tud valaki valamit mondani nekem?
még nem is tudtam a létezéséről sem...főleg a 875k-s érdekel, hogy tuningban mien lehet...

(#11908) Speed® válasza halhatatlan (#11907) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Keress rá, tesztelték őket..tuningra a 880 a jobb, hiába lockmentes a 875K. Viszont aranyárban vannak, szóval nem hiszem, hogy lelsz bárhol is.

(#11909) halhatatlan válasza Speed® (#11908) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

hát találtam egy, két dolgot a 875-ről. de nem is nagyon rángatták felfele tényleg.
4400mhz meg hasonló, némeik kis i5 is majdnem megy annyit. ugyhogy a 875k nállam kilőve.
a 880-at majd eztán akarom megnézni.

(#11910) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Tesztlehetőséget keresek. Van egy P55-ös mini-ITX alaplapom, benne egy i5-760 és némi memória. Nem indul, de nem tudom sajnos hogy a proci vagy az alaplap a ludas. Keresek valakit, akinél ki tudnám próbálni a lapot másik procival, vagy a procit másik lapban. Olyanra lenne szükségem, akinél a táp, a procihűtő és a VGA is adott. Dél-Pest vagy a belváros lenne jó. Köszi

(#11911) Speed® válasza Pista0001 (#11910) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Részemről tudnék segíteni, de Isaszeg nem Bp..ha mégis erre járnál, írj ;p

(#11912) Pista0001 válasza Speed® (#11911) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi, sajnos eléggé kiesik :(

(#11913) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

meik játékoknál kevés már, ezek a procik. i5 7xx ?
mondjuk nem láttam még olyat ami 4 magtól többet kért volna! de lehet,hogy tévedek.......

(#11914) CirrMee válasza halhatatlan (#11913) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem kevés.
Bizonyos videokártyák kihajtásához kevés, kb R9 290 és felette (4GHz -re pakolva persze).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11915) halhatatlan válasza CirrMee (#11914) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

akkor rendben.. R9 290-et ugysem tervezek egy jó ideig. :)

(#11916) Speed® válasza CirrMee (#11914) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

7870/270 felett már kezdődnek a bajok..stock Sandy i5 tempót tudnak kb. Persze ha az a kérdés, a single játékok szempontjából kevés-e, egyértelműen nem, de a VGA-kihajcsae témában már fenti szitu áll. És minél CPUigényesebb a szitu (multizás pl.), annál inkább.

(#11917) CirrMee válasza Speed® (#11916) üzenetére


CirrMee
addikt

Kihajtás szempontjából valahol a 280 -as géposztályban van a vége 4GHz -en, nálam 1125/1500 -as órajelen a 270 -es bőven hagy még szabadon a prociban, multiban is (fhd).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11918) Speed® válasza CirrMee (#11917) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

i5-2310@3.5G mellett volt anno 7870em, 1200/1500on már beesett a kihasználtsága 80% körülre BF3 alatt nagyobb csetepatékban. Ugye ott már a Sandy jobb, mint a Lynnfield 4Gn. Ettől függetlenül bőven játszható FPSt hozott a rendszer, szóval azt nem mondom, hogy nem oké, de nincs értelme nagyobb VGAnak, ezt tartom. Kivéve, ha 1080p+ vagy élsimításb*zi valaki és 8xAA alatt nincs élet ;p

(#11919) halhatatlan válasza Speed® (#11916) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

igen arra gondoltam, hogy Single-be!
BF4 még megy Multiba nekem.. persze az élsimítások OFF. már a vga miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#11920) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom 1 kis cpu húzáson. Illetve csak fontolgatom 1 ideje, nem erőltetem, ah nincs rá szükség. :)
a konfigom:
asus p7p55d-e lx , i7 870 , 8 gb ddr3 ram
+ hd 7870 2gb oc

Gyári hűtésem van. természetesen ha meghajtom a procit, akkor veszek valami jobb hűtőt. Láttam korábban ajánlottatok itt párat, szimpatikusak voltak meg árban is jók.
Viszont most terhelés alatt 54 fokos a procim. a magok is ott örül mozognak. Nem sok az kicsit?
Most netezés közben 40 fokos.

A másik kérdés meg az lenne, hogy megéri kicsit megpörgetni? Nyerek azzal valamit, vagy csak elenyésző lenne a különbség?
Köszönöm a választ előre is. :)

Értem a csíziót.

(#11921) Speed® válasza Nuada herceg (#11920) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyári hűtéssel egyenesen nagyon jó a terhelt 54°C..bár kérdés, mi terheli..?
Nem ez jellemző ezekre az i7 procikra..100%on már a ~90et szokták verni.
Ha normális mértékű lapkímélő OCt akarsz, maradj az alapfesz közelében.
Ez nagyjából 25% OCra ad lehetőséget, BCLK@166, de ugye procifüggő.
De ne piszkáld, míg nem teszel rá valami 12es ventivel szerelt 3+ csövest..

(#11922) CirrMee válasza Nuada herceg (#11920) üzenetére


CirrMee
addikt

-nem erőltetni kell, hanem megcsinálni
-54°C terhelve teljesen jó
-netezésnél 40°C, terhelve meg 54°C? Ott valami nem kerek szerintem - pl mit jelent a terhelve? Mondjuk minimum negyed óra prime 95 (vagy hasonló proggi)...?
-megéri e tuningolni: ha netezel akkor (egyenlőre) nem, ha játszol (hardver igényes játékkal), akkor igen
-amennyiben hűtő kellene, azt meg itt kérdezd. Olvasd el az összefoglalót, az alapján kérdezz, akkor viszonylag gyorsan kapsz választ is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11923) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
A terhelést nyilván nem úgy értettem, amit valójában jelentenie kéne. Én hibám.
Úgy értettem, h nem nevezve. :) Pl. : fél óra DotA 2 után. Vagy Gta 5 után. Szóval nem 100%-on fut ezek alatt a proci.
A húzásnál a feszeléssel nem akarok játszani. Annyit azért nem ér, hogy tönkre vágtam a procit.
Ez előtt egy quad q 9400-as procim volt, azt húztam meg kicsit. De már nem emlékszem hogy kellett, majd annak is utánajárok megint. :)
De másik hűtés nélkül hozzá nem nyúlok. :)

Mégegyszer köszönöm az infókat.

Szerkesztve : Elfelejtettem írni, hogy sokat játszok igen. És szerintem komolyabb gépigényű játékokkal.

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#11924) CirrMee válasza Nuada herceg (#11923) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha betartasz néhány alapvető szabályt, nem lehet azt tönkretenni. Nálam is évek óta fut 4GHz -en a 2.67GHz -es i5 750...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11925) Nuada herceg válasza CirrMee (#11924) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Ez biztatóan hangzik! :)
Annyi szerintem már nekem is elég lenne. 4 - 4,2 ghz.
Ugye ez turbóval 3,6-ot tudna, de aida alatt nézegettem, csak 3,4-ig megy fel.

Értem a csíziót.

(#11926) Speed® válasza Nuada herceg (#11925) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

I7@4GHz meleg téma..oda durca hűtés és combos VRMel szerelt lap kell, mert 150+W a proci jellemzően akörül. Nekem egy jobb Xeon jutott, 4GHz@1.25V, de melegszik, mint a barom..Mine2 duplaventivel épp megfogja 80 fokon. Szóval hasonló OCval ilyesmire készülj. A helyedben keresnék egy olcsó Brocken pl., azzal már simán elleszel értelmes OCval.

(#11927) r0


r0
csendes tag

Sziasztok!

Véleményeteket/segítségeteket kérném tuning/ram ügyben. Procit illetően szerencsés helyzetben vagyok, igen jól bírja a strapát. 22x180 1,136 V-on, max maghőmérséklet 73°C (Intel Burntest 10 kör Standard Stress Level melett, Coolermaster hyper 212 plus a hűtő).

A ramok (OCZ3G1600LV2G) viszont elég gyengének tűnnek, vagy csak én állítok be rosszul valamit. Bár elég sok helyen találkoztam "junk" jelzővel a gold szériát illetően fórumokon, illetve RMA-s megoldással.

OCZ speckója szerint:
1600MHz DDR3
CL 8-8-8-24 (CAS-TRCD-TRP-TRAS)
1.65 Volts

SPD infók alapján 533 7-7-7-16 a maximum amit tud (6-7-7-16 1T vel még teljesen stabil 1,5V-on)

Próbáltam elég sok beállítást, de még az 1333MHz-t (9-9-9-26 2T) sem tudom stabilan Maximum Stress Level-en.

Amit olvasgattam, amire figyelni kell, hogy CPU Voltage, illetve DRAM Voltage között ne legyen több, mint 0,5V a feszültségkülönbség.

Kérdés, hogy érdemes lenne e IMC/CPU PLL/PHC Voltage beállításaival játszani?
Mennyit, mit nyernék 1333/1600 -on járó ramokkal 1066-val szemben a gyakorlatban?

(#11928) r0 válasza r0 (#11927) üzenetére


r0
csendes tag

Ami kimaradt, i5-760 a processzor Asus p7p55d lapban.

(#11929) CirrMee válasza r0 (#11928) üzenetére


CirrMee
addikt

Próbáld meg első körben kizárni azt, hogy a (nagyobb) tuning szól e bele. Told le 3GHz környékére, pl 22x133. Ha itt is instabil 1600 -on (végső esetben dobj egy 10-10-10-32 -t), akkor esélyes, hogy ennyit ér a párosod...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11930) Speed® válasza CirrMee (#11929) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1600on akkor fog menni, ha a BCLKt is emeli, nem? Nekem nem enged legalábbis 1600at alap BCLKval a lap.

(#11931) CirrMee válasza Speed® (#11930) üzenetére


CirrMee
addikt

Azlesszaz, meg is feledkeztem róla... :R

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11932) r0 válasza CirrMee (#11929) üzenetére


r0
csendes tag

Reménytelen, próbáltam IMC-t is emelni :O . Szóval marad az 1066.

Mennyit számítana amúgy pl ha 1600-on tudnám hajtani a ramokat? ... Gyakorlati használatra gondolok ... Konkrétan hol/mit nyernék a nagyobb mem sávszéllel? (3d render, videóvágás, tömörítés, ... hol számít a nagyobb sávszél? gondolom 20k-t nem érdemes befektetni a magasabb órajelért?)

(#11933) Speed® válasza r0 (#11932) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a RAMok 1600asok, olyan nincs, hogy nem mennek 1600on. Add meg neki, amit kér feszügyileg, kapcsold ki a Turbot, állítsd be 160ra a BCLKt, oszd vissza az uncore/QPIt, adj az MCH/VTTnek 1.2V körül és mennie kell. A 0.5V sem ökölszabály..
A gyakorlati haszna mondjuk megkérdőjelezhető, de nyilván mérhető lenne a difi.

(#11934) CirrMee válasza Speed® (#11933) üzenetére


CirrMee
addikt

Pedig sajna adtak ki ilyen modulokat. Nálam is olyan 1866 -os modulok vannak, amelyek a büdös életben nem képesek erre a sebességre.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11935) Speed® válasza CirrMee (#11934) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a tesztkörnyezet/IMC eltérő, el tudom képzelni, de azért általában be lehet lőni. XMP profil mondjuk hülyeség ezen a platformon, mert automatikusan elállítja a BCLKt és ha nincs korrigálva a fesz/stb., akkor jön a frizi. Kézzel belőve mindent optimálisan szerintem mennie kellene :U

(#11936) CirrMee válasza Speed® (#11935) üzenetére


CirrMee
addikt

A sajátom az speciel egy Kingston féle szett. Nem a hardver akadályozza meg, mert az elődje (1600 -as Kingston) röhögve ment 2000 -es órajelen is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11937) Bib válasza r0 (#11932) üzenetére


Bib
őstag

Nekem is ilyen lapom van csak i5 750 procival.Nekem van 2x2Gb cl8 ram 1.6V meg 2x4Gb cl9 1.65v-os tehát más gyártótól de 1600 -os ramok.Simán stabilan mennek 4000Mhz-re húzott i5 750 mellett.Talán próbáld így a szorzókat.

[/L]

(#11938) r0 válasza Bib (#11937) üzenetére


r0
csendes tag

Bib/CirrMee/Speed(R) (abc sorrend)

Köszönöm a segítségeteket, de egyszerűen nem mennek stabilan a ramok magasabb frekvencián. Asus fórumán is leírták ugyanezt a problémát, más tuningos fórumon is szidták ezeket a ramokat.

Megpróbáltam mindent, amit csak találtam. Próbáltam mindent manuálban (EIST, C1E, C-states, ... , letiltani. IMC-vel elmentem 1,3V-ig.

Nem izgulok rajta annyira, a proci így is elég bitang, de azért jobban örülnék a magasabb órajelnek (bár nem tudom, hogy gyakorlatban észrevenném-e). A magasabb frekvencia/áramfelvétel/hőtermelés miatt tovább nem is nagyon mehetnék ezzel a hűtővel.

(#11939) r0


r0
csendes tag

Megnéztem alaplap manuálját, QVL lista miatt. Ami érdekes, hogy az összes OCZ ram ami a gold (G) sorozatba tartozik, csak 1066-on van jelölve kompatibilisnek (Pedig partnumber alapján 1600-osok).

A másik érdekes dolog, hogy Intel ajánlása alapján a max DRAM Voltage 1,65 V ehhez képest van ahol 1,8V illetve 1,9V van feszültségnek megadva.
(Lehet hogy ezek is mennének 1600-ot 1,8/1,9V-on csak lehet a proci nem bírná sokáig)

Amit még esetleg el tudnék képzelni probléma forrásának, hogy 4x2G ram van a gépen, vagyis 2 4G-s kit.

(#11940) Bib válasza r0 (#11939) üzenetére


Bib
őstag

Az nem hiszem hogy baj hogy 4x2 Gb.Írtam nekem 2x2 Gb CL8 1600 Mhz 1.6v meg mellette más gyártó 2x4 Gb CL9 1600Mhz 1.65v.Ezek mennek stabilan 1600-on CL9 -en dual chanelben Asus P7P55D-ben 2003 BIOS verzióval.

(#11941) HUNAdam


HUNAdam
csendes tag

sziasztok ez a fajta alaplapom van gigabyte ga p55 ud3l rev 2.3 most egy i3 540 es proci van a gépembe és jól működik de a napokban vettem egy i5 750 et és ebbe az alaplapba annak is jónak kéne lennie de berakom elinditom a gépet a gép megy is de nincs kép nem tudjátok mi lehet a probléma? bios a legfriseb van fent az FI

(#11942) CirrMee válasza HUNAdam (#11941) üzenetére


CirrMee
addikt

BIOS reset ment neki?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11943) HUNAdam válasza CirrMee (#11942) üzenetére


HUNAdam
csendes tag

ugyanazt a biost ami most van rajta ujra frissiteni?

(#11944) Speed® válasza HUNAdam (#11943) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem, CMOS clear, amire gondol. Ha jó a proci, kell menjen gond nélkül.

(#11945) HUNAdam válasza Speed® (#11944) üzenetére


HUNAdam
csendes tag

http://pcforum.hu/tudastar/70103/cmos-reset-erthetoen amit itt ir az illető ezt kell megcsinálni?

(#11946) Speed® válasza HUNAdam (#11945) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

220 kanóc kihúz vagy tápon kapcsoló offra, cmos jumpert 1-2 állásról átrakod 2-3ra ~fél percre, aztán vissza 1-2re és kész. Vagy kiszeded a CMOS elemet ugyanennyi időre..az eredmény egy totál alapra visszaálló BIOS. Ha így sem indul az i5el, akkor kehes a proci.

(#11947) HUNAdam válasza Speed® (#11946) üzenetére


HUNAdam
csendes tag

értem nagyon szépen köszönöm majd holnap meglátjuk

(#11948) Speed® válasza HUNAdam (#11947) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha segített, akkor szívesen ;p

(#11949) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Tényleg, most jut eszembe.
Jó 2 hete beszélgettünk itt a procim húzásáról. Lehet már 3 hete is.
És írtam, hogy milyen hőmérsékleten fut a procim gyári hűtéssel, terhelve. (nem 100%-os)
És túl jónak találtátok azt az értéket, de most jutott eszembe, hogy azt nem írtam, hogy a háznak az oldala le van véve. :D Nem tudom ez általános megoldás e, de én már vagy 5 éve így használom.
Sőt, hátulja, eleje sem nagyon van.. Majdnem hogy csak 1 keret, meg 1 alu lap amire az alaplap fel van fogatva :D Régebben mihelyt feltettem az oldalát, összeszereltem a gépet, pár percre rá már hangosabban kezdett búgni a gép. Aztán szedtem is lefele. Ennyi.

Értem a csíziót.

(#11950) Speed® válasza Nuada herceg (#11949) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az egyéni igény(telenség) kérdése igazából, ha neked megfelel..
Zárt környezetben is ki lehet alakítani a kellően jó/halk hűtést, sőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.