Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) HornedReaper válasza halhatatlan (#11801) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Eddig alapon ment a 870, de nyertem ebayen egy Asus Maximus III Extreme lapot, kivancsi vagyok mit bir majd leghutessel :)
Remelem jo kis tartos lap lesz (elado nem tunik GHz-hajhasznak), igazabol engem boven kiszolgal meg evekig ez a konfig, ha sikerul huzni rajta.
Maximus forumon teljes a csend, hasznal itt meg valaki ilyen lapot? Ha problemaba utkoznek, jol jonne a segitseg, rengeteg a beallitasi lehetoseg a biosban ahogy neztem, kifejezetten ehhez a laphoz pedig keves az info (es kihalt minden kulfoldi forum is)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#11952) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Vettem értelmes hűtést a procira, és gondoltam meg kéne húzni picit, hogy jobban kihajtsa a 750Ti-t.

Általánosságban meddig lehet cibálni alapfeszen? Annak idején végigjátszottam a beállításokat, de azt kell mondjam, elfelejtettem... :) Valahol a cél 4 GHz lenne, az szerintem elég kell, hogy legyen.

Tapasztalatok? :)

(#11953) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni tuningban? (Akármit állítok, a prime vagy linx kb 1 percen belül leáll)
Konfigi5-760 + gigabyte p55-usb3
Vcore:1,2 ( tudom hogy sok, de eddig emeltem hátha stabil lesz)
Bclk:166
Szorzó:20
Mem. Szorzó:8
Pci-e fix 100mhz
Qpi/vtt:1.31
Pch 1.12
Pll: 1.9
DRam 1,6

Llc, egyéb energiatakarékos dolgokat kikapcsoltam.

(#11954) Speed® válasza tsiga18 (#11953) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha Turbo On, lehet kevés az 1.2 3.5Ghez, mehetsz feljebb is, ha bírja a hűtés.
RAM 1333ra visszaosztva? Akkor felesleges az 1.6V is. Ha nem, kevés lehet..

(#11955) tsiga18 válasza Speed® (#11954) üzenetére


tsiga18
tag

Köszönöm a válaszod, turbo offon volt. Rájöttem, az okozta a problémát, hogy oltári sokat drop-ol a lapom a vcoreból. 1,2-ből 1,12 lett terhelés alatt, most 1,26- állítottam, terhelés (linx, prime) tartja az 1,2-t, idle 1,21.
Ram 1333-ra beállítottam, de 1,6 alatt kékhalálozott.

(#11956) HornedReaper válasza HornedReaper (#10737) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Az uj P55 alaplappal extra lassu az ssd irasi sebessege, meg a windows elmenyindex pontot is lehuzza..
C states-szel fogok jatszani a BIOSban, ha hetvegen hazaerek:
"C5/7 can have a negative impact on SSD performance, which is why current Intel Rapid Storage drivers offer a Balanced and Performance mode that turns them off partly or permanently depending on load or manual settings."

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#11957) HornedReaper válasza HornedReaper (#11956) üzenetére


HornedReaper
senior tag

intel forum

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#11958) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

üdv újra!
az mért van, hogy bármit elkövetek nem birom átlépni a proci 200-as bclk-ját?
procit vissza vettem,ramokat vissza vettem 1600mhz környékére, cpu-pll,imc-t emeltem,de semmi akkor sem megy feljebb.
valami 5let?-köszönöm!

(#11959) CirrMee válasza halhatatlan (#11958) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha a számláló értéke fizikailag nem hajlandó 200 fölé menni, akkor a BIOS csak ennyit tesz lehetővé.
Ha 200 fölé tud ugrani, csak instabil lenne a proci, akkor értelemszerűen a proci nem képes annál többre.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11960) halhatatlan válasza CirrMee (#11959) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

a számláló felmegy még 300 fölé is.
csak egyszerűen nem akar menni. pedig jó lenne kipróbálni,.... a memoria sávszél miatt vagyok kiváncsi rá.
hátha jobban ki tudná használni azt!

(#11961) CirrMee válasza halhatatlan (#11960) üzenetére


CirrMee
addikt

Hát akkor sajna ennyire képes nagyjából az az egyed. Ha sávszél kell, akkor meg 2000 -es memóriák, de ennek a procinak az teljesen felesleges, nem nyersz vele annyit, mint amennyivel többe kerül.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11962) halhatatlan válasza CirrMee (#11961) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

2000mhz-n mennek a memók!
azért akartam egy kicsit nagyobb bclk-t. :K
vagyis a memok sávszélje:32000mb/s ezt nem tudom, hogy mennyire használja ki a proci 200-as bclk-n!
szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#11963) CirrMee válasza halhatatlan (#11962) üzenetére


CirrMee
addikt

Szintetikus tesztek némelyikénél kimutatható lesz, de főleg játékokban semmi látható eredményt (plusszt) nem fog produkálni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11964) Bajnokfoto


Bajnokfoto
csendes tag

Tisztelt Fóumtagok!

Fontolóra vettem , hogy megpróbálom tuningolni az i5 750-es procimat. Az elejétől fogva alapon volt járatva immáron már 6 éve. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e felhúzni egy kicsit és ezáltal nyerhetek talán némi időt a gépfejlesztésre. Úgymond nem gyengült 6 éve alatt a tuning potenciálja,érdemes megpróbálni vagy már ehhez elfáradt a kicsike? Játekhoz de többnyire rendelési munkalatokban szeretnek nemi gyorsulast elerni. A konfiguraciom az alábbiakat tartalmazza:

GIGABYTE GA-P55-UD3R, INTEL Core i5-750, Sapphire Radeon HD 5850 1GB, HDD Samsung F3 500/SATA2/16M,SAMSUNG SSD 840 EVO 120GB, GSKILL Ripjaws CL7 1600 Mhz 2 x 4 GB, Corsair HX 450, COOLERMASTER RC-690K Pure Black, Samsung 2494HM, Logitech MX518

Hűtőnek pedig egy cooler master hyper 212 evo-t gondoltam.

Előre is köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Studio Manager / Lead Photographer

(#11965) CirrMee válasza Bajnokfoto (#11964) üzenetére


CirrMee
addikt

Játékok miatt jelenleg nincs szükséged nagyobbra, mert a proci erősebb kártyát is ki tud hajtani. Feltekerve 3.6(-4)GHz körül egy R9 270X még tuti kihajtható, esetleg egy 7950. Render esetén tőled függ, oda célszerű a 4GHz -t megcélozni, de nem biztos, hogy ezzel a hűtővel az sikerülni fog, ki kell próbálni.

Hogy ez elég lesz e neked, rajtad múlik, főleg a pénztárcádtól függ a dolog.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11966) Bajnokfoto válasza CirrMee (#11965) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod!

Tegyük fel a pénztárcám engedi, akkor mit javasolnál legfőképp hűtő és videókártya esetében?
Mivel úgyis fejlesztek karácsony után sokat nem szeretnék költeni rá de egy backup gépnek viszont szeretném ha a maximumot ki tudnám hozni belőle.

Studio Manager / Lead Photographer

(#11967) CirrMee válasza Bajnokfoto (#11966) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha nem akarsz rá nagyon költeni, és eleve megvan a szándék a leváltására - hát akkor húzni, amíg a hűtő/lap engedi...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11968) Bajnokfoto válasza CirrMee (#11967) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Rendben meglátjuk mit tudunk elérni. Esetleg egy alap támpontot kaphatok a bios beállításokhoz? Tudom nem mindenkinek működnek egy azon értékek de egy támpont jó lenne.

Köszönöm szépen!

Studio Manager / Lead Photographer

(#11969) tsiga18 válasza Bajnokfoto (#11968) üzenetére


tsiga18
tag

Holnap reggelig dolgozom, ha ráér akkor holnap délelőtt majd megtudom adni otthonról a stabil beállításaimat 3.6Ghz-re.

(#11970) Bajnokfoto válasza tsiga18 (#11969) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Köszönöm szépen tsiga18!

Ráér, még a hűtő is úton van.

Köszönöm még egyszer!

Studio Manager / Lead Photographer

(#11971) tsiga18 válasza Bajnokfoto (#11970) üzenetére


tsiga18
tag

3,5ghz-re az alábbiakkal stabil:
Szorzó:21
Bclk 166
Mem. Szorzó 8
Pci-e frequency 100mhz
Vcore 1,26875v
Qpi/vtt 1.33v
Pch 1.120 v
Cpu pll 1.9 v
Dram 1.56 v (1.5v-al nem indult el)
Munka után kicsit bealudtam, azért csak most írok :))

(#11972) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

RAM-oknál az 1,65-1,7V-os fesz károsíthat idővel bármit? És mennyi idővel? :DDD Amikor még kiadták a procikat, jóformán csak ilyen DDR3-as RAM-ok voltak :)
Vagy manapság már érdemes 1,5 V-os RAM-okra váltani?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#11973) sinya85 válasza HornedReaper (#11972) üzenetére


sinya85
senior tag

nekem évek ota 1.65ön rotyog és ezidáig semmi baja

ஜ۩۞۩ஜ

(#11974) keszegduda


keszegduda
őstag

Elhatároztam hogy nekilátok egy picit komolyabb tuningnak hogy egy platformváltást elkerüljek, még 1 generációt kihúznék legalább.
Az alany egy i7 860 most 1.2V-on(ram 1,6V, többi auto/normal megy 3,6ghz-en atom stabilan HT-vel hónapok óta újraindulás fagyás nélkül, és olvasgattam hogy kikapcsolva a HT-t gyakorlatilag nem vesztenék semmit. Így is lett, valóban semmi észrevehető szóval lett egy "i5"-m. A lényeg hogy elérhető lenne egy magasabb órajel így mondjuk úgy 3,8 esetleg a bűvös 4ghz? Ha igen merre, hol, meddig a feszekkel?
A lap P55A-UD4 és hűtésnek scythe ninja 2 lenne.
Köszönöm!

(#11975) HornedReaper válasza keszegduda (#11974) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem egyedul a normalis sata-kezeles (ssd) hianyzik, meg az asus maximus iii extreme-en sem az igazi.. De ugy erzem meg jopar generaciot kihuzhat 4GHz korul ujabb videokartyaval a konfig :)
En asszem 170x22-n hasznalom a 870-et HT-vel (hatha win10-nek jo valamire), GTX680-hoz igy boven elegendo, bar alig jatszom.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#11976) keszegduda válasza HornedReaper (#11975) üzenetére


keszegduda
őstag

Közben visszakapcsoltam a HT-t, mert a bf4 multi kicsit megtérdelt egyes esetekben, pláne ha a háttérben futott egy jól kitömött firefox is. A lényeg hogy most 3,8ghz-en járatom HT-vel itt jelenleg 1,25V-t kér, és napok óta hibamnetes a gép. Úgy érzem hogy a procihűtő nem igen győzi hogyha primeot ráeresztem, de gamek alatt az egyik mag 73 fokig mindig felmegy a többi 65-70 között megy egy ninja 2-vel. A feszültséget kellene lejjebb tornászni, remélem bírja ezen az órajelen...

(#11977) HornedReaper válasza keszegduda (#11976) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Rakj a ninja 2-re pl gyorskotozovel vagy hajlitgatott gemkapoccsal meg egy ventit. Egymassal szemben fujo-szivokent par fokot meg nyerhetsz. En amikor a gtx680 hutojet poliroztam, az i7-est is kicsit megsikaltam nedves polirpapirral es kapott uj pasztat is.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#11978) keszegduda válasza HornedReaper (#11977) üzenetére


keszegduda
őstag

Ó, most esett le hogy nekem nem is ninja, hanem egy mugen 2 van, igaz több mint 5 éves. Régi gépem volt ninjával szerelt és megmaradt bennem. :DDD
Viszont van nekem itthon egy ilyen hűtőm is: [link]
Érdemes lenne lecserélni rá? Lenne kettő 12cm venti és lefogatók is.

(#11979) CirrMee válasza keszegduda (#11978) üzenetére


CirrMee
addikt

Ez a linkelt szerintem elég nulla lesz, ha nem alapjáraton megy...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11980) keszegduda válasza CirrMee (#11979) üzenetére


keszegduda
őstag

Meglehet, ránézésre is fele akkora így hanyagolom...viszont kell szereznem lefogatót a mugenre, mert a nic3 nem jó hozzá.

(#11981) HornedReaper válasza keszegduda (#11980) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem is Mugen 2 B van, sajnos a hátulján ami kifelé fúj van a gyári ventije, az elejére csak 9cm-es fért fel a RAM-ok hűtőbordája miatt.. Pedig előre vettem egy 12cm-es 3000 RPM-es Scythe 3cm vastag hűtőt is :D - eladó :P

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#11982) Teclis1993


Teclis1993
tag

Halli

Nem akarok láma lenni de nem bírok beletörődni abba hogy van egy Fujitsu Celsius W480-as dobozom amiben egy Xenon X3470 ketyeg alap órajelen! Természetesen ennek a lapnak a mérnökei banzáj gondolat formájában sem fogalmazódott meg az hogy majd az irodában a CPU szorzót vagy az FSB-t fogják egyre feljebb tornászni!
Én már beletörődtem hogy soha nem lesz részem az OC által nyújtott örömömben! De gondoltam meg kérdem itt hátha valaki mond valami okosat hogy a lap cseréje nélkül hogyan csikarhatok ki néhány ingyen MHz-et, és nem hal meg szűzen!

Mindenkinek minden hozzászólását előre köszönöm!

(#11983) keszegduda válasza HornedReaper (#11981) üzenetére


keszegduda
őstag

Nekem is Rev B van, de annak idején úgy tudtam feltenni a hűtőt hogy egy síkban van a vga-val, tehát hosszában. Így a hűtő venti csak a ramok felől fújja, kellene egy szívó is a másik felére hogy flott legyen és kitolja a házból. Másképp feltéve egy teszt erejéig buktam lazán 5 fokot, így maradt az eredeti elképzelés.
Neked mekkora feszültség értékek mellett megy 3,8-at?

(#11984) halhatatlan válasza Teclis1993 (#11982) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

mondjuk (én) kiprobálnám rajta a Set Fsb-t, és a Clock Gen-t!
vagy bejön vagy nem............ :))
bios-ban semmi lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#11985) Teclis1993 válasza halhatatlan (#11984) üzenetére


Teclis1993
tag

És ezek a progik menyire károsabbak mint a BIOS bol való oc ?

(#11986) halhatatlan válasza Teclis1993 (#11985) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

sokkal!
de nagy gondot nekem soha nem okoztak... max befagyott a rendszer utána reset, azt megy tovább!
de biosban nincs rá lehetőség? mert ha van inkább úgy!

(#11987) Teclis1993 válasza halhatatlan (#11986) üzenetére


Teclis1993
tag

De tönkre menni azért nem fog mert ilyeneket is írtak :D

(#11988) HornedReaper válasza keszegduda (#11983) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nálam az i7-870 21x 180MHz-re van belőve ugyanúgy 1,25V-on, mint Nálad, szintén HT-vel :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#11989) halhatatlan válasza Teclis1993 (#11987) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

dehogy!
lehet hogy nem is támogatja a lapot, aztán nem is tudod húzni vele.
csak tipp-nek írtam. de tönkre menni nem fog!

(#11990) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Konfigom az adatlapomon, i7 870-es szeretnek tuningolni.
Egy logoutos cikk alapjan meg is csinaltam, eloszor cpu vtt fesz novelgetes, utana memoria majd vegul cpu voltage, kozbes Linx-el teszteles.
A jelenlegi beallitas:
Bclock: 200
Cpu ratio: 19
Ram ratio: 4
Ram freq: 1600
Cpu voltage: auto(mindjart magyarazom)
Cpu vtt: 1.2
dram voltage: 1.5(default)

Kikapcsoltam minden power managementes cuccot amit talaltam, c-state, eist, c1e.
Ha auton van a cpu vcore, akkor cpu-z idle allapotban azt mondja, hogy 1.364 a vcore, ha elkezdem futtatni a linx-et, akkor lemegy 1.27-28 kornyekere.
Ha beallitom 1.4-re mondjuk biosban, akkor cpu-z olyan 1.34 koruli erteket mutat csak es egy ido utan jon is a bsod, mig auton viszont rendesen birja.
Probaltam cpu vtt-t magasabbra venni, de akkor se lett jobb.
Egyebkent a fentebb leirtaknal max 92 fokos volt a proci RealTemp szerint, ami sok, de game kozben ugysem lesz ennyi.

Mitol lehet, hogy cpu-z mast mutat mint ami a biosban van?
Miert lehet az, hogy auton jol megy, manualisan nem?
Miert mutat kevesebb vcore-t a cpu-z terheles alatt?
Mivel lehetne elerni, hogy a 20x200-as beallitassal menjen a proci?

(#11991) CirrMee válasza birno (#11990) üzenetére


CirrMee
addikt

Kikapcsoltam minden power managementes cuccot amit talaltam, c-state, eist, c1e.

Értelme kb annyi, mint versenyautóból száguldás közben kitépni a féket.

Miert lehet az, hogy auton jol megy, manualisan nem?

Auto -n előszeretettel magasabb feszt ad, nem véletlenül szoktunk kézzel beállítani.

Miert mutat kevesebb vcore-t a cpu-z terheles alatt?

Villamosság kezdőknek...

Mivel lehetne elerni, hogy a 20x200-as beallitassal menjen a proci?

Vízhűtéssel...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11992) birno válasza CirrMee (#11991) üzenetére


birno
addikt

Értelme kb annyi, mint versenyautóból száguldás közben kitépni a féket.

Ettol fuggetlenul minden guide ezzel kezdi.

Villamosság kezdőknek...

Sokat nem segit, de elismerem, igen, hulye vagyok hozza.
Logikus az lenne, hogy ha auto-n jo, de 1.4-es vcore-on meg nem, akkor meg ennel is feljebb allitja, viszont ha cpu-z nem azt mutatja amit a biosba allitgat, akkor megis honnan kellene tudnom, hogy valojaban mi az aktualis vcore?

(#11993) CirrMee válasza birno (#11992) üzenetére


CirrMee
addikt

Ettol fuggetlenul minden guide ezzel kezdi.

Tudom, de sehol nem tudják megindokolni, hogy mi értelme az egésznek. Cserébe üresjáratban zabálósabb lesz a proci, ezt viszont ők felejtik el rendszeresen megemlíteni. Még a jó öreg Celeron 300A procik idején kezdtem a pörgetést, de nálam soha nem volt szükség(értelme) letiltani az ilyen dolgokat, soha nem ezen múlt egy stabil órajel belövése.

Sokat nem segit, de elismerem, igen, hulye vagyok hozza.

Kicsit hosszú lenne leírni, de kalkuláld bele, hogy egy ágat terhelve esni fog rajta valamennyit a feszültség.

Logikus az lenne, hogy ha auto-n jo, de 1.4-es vcore-on meg nem, akkor meg ennel is feljebb allitja, viszont ha cpu-z nem azt mutatja amit a biosba allitgat, akkor megis honnan kellene tudnom, hogy valojaban mi az aktualis vcore?

Sajna rossz a megközelítés.
Természetesen nem művel csodákat az alaplap, ezért valami nincs eléggé megemelve (illetve AUTO állásban menet közben is igazíthat a lap). Nekem pl az i5 750 -esnél emelni kellett az IMC fesz értékét is, amikor átléptem a 3-3.2GHz -es értéket. Kalkuláld bele, hogy amit beállítasz kézzel (BIOS), nem pont annyi lesz majd visszaolvasható a monitorozó programodban.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11994) birno válasza CirrMee (#11993) üzenetére


birno
addikt

Olyan, hogy IMC nalam nincs, itt a bios-om idevonatkozo menuje: [link], [link], [link]
Amihez hozzanyultam eddig az a "Cpu Voltage" es a "Cpu VTT" volt, a "Dram voltage" 1.5 alapbol s a memoria gyarto specebe is irja, hogy ennyivel megy stabilan 1600-on.
A fentiek kozul melyiken kellene meg allitani szerinted?

(#11995) CirrMee válasza birno (#11994) üzenetére


CirrMee
addikt

Néztem én is, hogy nálad nincs. Nem is biztos hogy szükség lenne rá, csak megemlítettem, hogy nálam pl kellett - egy bizonyos órajel felett.

Szerintem simán csak a proci saját feszültségét kellene tolni. Ha jól értettem, kézzel belőve a szoftveresen mért érték (1.34V) nem éri el az auto/idle (1.364V) értékét, elképzelhetőnek tartom, hogy a kézzel beállított érték nem éri még el azt, amit auto módban pakol a lap a proci alá. Viszont az a beállított 1.4V sem kutya, én az 1.28750V -ot is aggódva dobtam a 750 -es procimnak)... :)

Amúgy van egy elvi lehetőséged még a stabilizálásra, de ez csak akkor él, ha nincs szükséged a HT -re. Azt kikapcsolva ugyanis kisebb lesz a fogyasztás, ergo esélyes, hogy ekkora fesz sem kell a stabilizálásához. Kérdés persze az, hogy melyik éri meg jobban, a 8 szál, vagy az a párszáz MHz. Kvázi i5 -re butítva viszont esélyes a 4GHz, ha a hűtő is úgy akarja.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11996) tsiga18 válasza birno (#11994) üzenetére


tsiga18
tag

Szerintem nézd meg a hozzászólásom kiindulási alapnak

(#11997) kriszbon válasza birno (#11994) üzenetére


kriszbon
őstag

Jól látom hogy a PCI-e freki 190-en van?
Vagy azoknál a lapoknál így kell beállítani?
Egyébként soha nem értettem miért kell a PCI-e frekit 100-ra rakni fixen, mikor a gyártó engedi sokkal tovább is.
Gondolom nem engedné az állítgatását ilyen mértékben ha annyira káros lenne, mert szerintem nem érdeke hogy tönkremenjen valami, vagy igen? :F :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#11998) birno válasza CirrMee (#11995) üzenetére


birno
addikt

Erdekes felvetes, de annyit nem er a dolog szerintem, mert az a +4 mag mashol is jol johet.
Feljebb amugy en sem akarom huzni a vcore-t, leveszem majd szerintem 3.6, annyit ugysem dob rajta.

tsiga18: Koszi, ezekkel holnap megnezem.

kriszbon: Az csak egy netes kep, hogy milyen beallitasok vannak az en biosomban, nem akartam fotozgatni a monitoromat. :)
Nalam 100-on van, de alapbol is ezen volt amugy.

[ Szerkesztve ]

(#11999) birno válasza tsiga18 (#11996) üzenetére


birno
addikt

Kiprobaltam, azokkal a beallitasokkal stabilan ment.
Meg elkezdtem jatszani vele, hogy 3.8-on hogy lenne stabil, eddig jutottam(lehet meg lehetne lejjebb venni a feszeket, de mar egesz delelottom elment vele s meguntam, maskor majd folytatom):

Szorzó:19
Bclk 200
Mem. Szorzó 4
Pci-e frequency 100mhz
Vcore 1,325v
Qpi/vtt 1.225v
Pch 1.120 v
Cpu pll 1.9 v
Dram 1.5 v

(#12000) CirrMee válasza birno (#11999) üzenetére


CirrMee
addikt

Sajnos számítani kell arra, hogy valahol itt van a vége léghűtéssel. 3.6 felett már rendre olyan nagy (exponenciális) lépésekben kell tolni a feszültséget, hogy azzal együtt drasztikusan nő a fogyasztás/hőtermelés is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.