Hirdetés
- Toomy: FOXPOST régen jó volt, de ma már jobban jársz ha elfelejted.
- bambano: Bambanő háza tája
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- laca223: Miért győz a kollektív meggyőződés akkor is, ha saját magát teszi tönkre?
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- MasterDeeJay: i7 4980HQ asztali gépben (vs i7 4770)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
fatpingvin
#2409
üzenetére
Hát nézd, ott van/lesz a navi23, ami 32CU és 128bit. A rajta levő 32MB IC és a 128 bites gddr6.szolgálja ki. Ez olyan 200GB/s lehet.
A DDR5 - ha nem is első körben, de idővel - kétszeres sávszélességet tesz lehetővé. Az mondjuk 100GB/s
A CXL lehetővé fogja tenni a rendszermemória címzését. Lehet, hogy ez már most lehetséges lenne, de persze fontos összetevő a PCIe sávszélessége is. A 16x Pcie5 64GB/s átviteli sebességre ad lehetőséget.
Tehát én lehetségesnek látnék 20-24CU-t 48MB infinity cache-sel.a fedélzeten úgy működni, hogy valójában nincs fedélzeti gddr, hanem minden.sávszélességet a PCIe5 és a DDR5 ad.
Ennek előnye az lenne, hogy a gpu nem igényel gddr6 ramokat és a lapkából is kihagyható a gddr6 vezérlő.
Az, hogy ez életképes elgondolás-e, nem tudom, ezt kérdezem.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

