Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) dangerzone válasza fatallerror (#400) üzenetére


dangerzone
addikt

Jól van, az akkor még messze van. Addig még úgyis vagy 2 világvége jóslat lesz, ki tudja, megérjük-e még. :)

(#402) fatallerror válasza dangerzone (#401) üzenetére


fatallerror
addikt

jaja, a következő májusban lesz :DDD

don't tell me what i can't do!

(#403) dangerzone válasza fatallerror (#402) üzenetére


dangerzone
addikt

Ohh, pedig már kezdtem fellélegezni picit...:D :W

(#404) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Lecseréltem a notiban a procit (T7500 ről T9300) működik nincs gond. De csináltam egy windows élmény tesztet a régivel 5.1 cpu és ram is 5.1 a mostanival 3.8 cpu a ram 4.8. Ez miért van? Vagy nem jo valami?
Ja a másik a 2 mag hőfoka között 7-8 fok különbség van ezt mi okozza?
Köszi a választ!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#405) Taposo válasza dewil666 (#404) üzenetére


Taposo
aktív tag

Kolléga tessék átfáradni ide biztosan választ adnak kérdésedre :K

(#406) aAron_ válasza fatallerror (#402) üzenetére


aAron_
őstag

Kár, hogy ez ilyen semi-protected, Newton jóslatát nem tették bele, sajnos én nem tudom szerkeszteni

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#407) dewil666 válasza Taposo (#405) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
Ott már feltettem a kérdést de nem jött válasz.
Azért írtam ide is.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#408) fatallerror


fatallerror
addikt

csúszás, nem lesz tavasszal haswell

don't tell me what i can't do!

(#409) sniper elite válasza fatallerror (#408) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ettől tartottam, na mindegy remélhetőleg megjelenésre már jönnek ki új vga kártyák is. Így nem csak proci újdonságok közül lehet választani majd. De még mindig gondolkodom 4770k vs 3930k között, lehet csak az éles tesztek fognak dönteni majd.

(#410) aAron_ válasza sniper elite (#409) üzenetére


aAron_
őstag

mire használnád?

What is your ikigai?

(#411) sniper elite válasza aAron_ (#410) üzenetére


sniper elite
senior tag

Jó részt játékra mint mindig :) De szeretném legalább 2-3 évre kitartana proci szinten a dolog. Tehát ne keljen cserélgetni, ezért vagyok dilemmában. Megvárom a teszteket aztán ha játékoknál nincs különbség a kettő proci között akkor inkább az új generációsat választom. 4770k biztosan nagy durranás lesz.

(#412) fatallerror válasza sniper elite (#411) üzenetére


fatallerror
addikt

nem lesz nagy durranás és játékok miatt felesleges x79es platformot építeni

don't tell me what i can't do!

(#413) aAron_ válasza sniper elite (#411) üzenetére


aAron_
őstag

a legtöbb játék 3770k-val kb ugyan úgy megy mint a 3930k-val, ebből kiindulva szerintem megéri várni (én is azt teszem, csak én az i5-öt néztem ki magamnak) :)

What is your ikigai?

(#414) fatallerror válasza aAron_ (#413) üzenetére


fatallerror
addikt

fhd és afelett minden vgalimites lesz...ezért...

de a lényeg a lényeg. játékban nem kell csodát várni, igp erősebb lesz benne így arra elég lesz h ha vga megdöglik v eladtad a régit várva az újat h filmeket nézzél stb. fogyasztásban sem lesz nagy változás, cpu rész kb 10%-al lesz gyorsabb (kilehet számolni h ez hány másodpercet jelent 1 tömörítésnél, vidi kódolásnál)

don't tell me what i can't do!

(#415) sniper elite válasza fatallerror (#414) üzenetére


sniper elite
senior tag

Szóval a 4770k 10%-kal lesz gyorsabb mint a 3770k? Ez honnan lehet tudni? Lehet 15-20%-kal is gyorsabb lesz. Azért nem hinném, hogy negyedik generációs i7 proci csupán 10% gyorsulást adna. Akkor nem valami sokan váltanak 3770k-ról rá. Ami meg a másik, többször olvastam itt, hogy 3930k felesleges mert nem adna többet mint mondjuk 3770k játékban. Gondolkodjunk előre kicsit, GTA 5 ami valszeg igencsak procinyúzó lesz többek között. Ott nem jönne jól a 6 mag és a 12 szál vs 4 mag 8 szállal szemben?

(#416) Töki bácsi válasza sniper elite (#415) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

GTA V egyáltalán kjön végül PC-re? :(

osu-no seishin

(#417) Ric4m0nd válasza Töki bácsi (#416) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

A petícióhoz jelen pillanatban még 8627 szavazat szükséges. Remélem kiadják PC-re, és a Red Dead Redemption-t is.

(#418) Töki bácsi válasza Ric4m0nd (#417) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Már eggyel kevesebb :) Én is remélem...

osu-no seishin

(#419) Klikodesh válasza sniper elite (#415) üzenetére


Klikodesh
senior tag

A HW alapvetoen egy mobilproci arra van optimalizalva, notikban tobbet fog nyujtani mint amire desktopon szamitani lehet.

Azt most lehetetlen megmondani hogy mi kell majd a GTA5 nek, de nem hiszem hogy cpulimites lenne egy huzott 4 magos sandy vagy ivy mellett mert akkor hogy megy majd konzolokon ?

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#420) aAron_ válasza sniper elite (#415) üzenetére


aAron_
őstag

a legtöbb játék sz@rul van megírva, és nem dolgozik 6 szálon se, gta V is ilyen lesz szerintem, egy kellemes kis konzolport.

igen, 10% szerintem is reális, nézd csak rá a i7 2600 vs i7 3770-re

(#414) fatallerror: hát én ebben nem vagyok olyan biztos, bf3-nak tuti jól jön majd egy kis cpu+, meg én pl total war rome II-t várom nagyon, oda is biztos jól jön egy mostaniknál is erősebb darab :K

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#421) sniper elite válasza Töki bácsi (#416) üzenetére


sniper elite
senior tag

Szerintem biztos, hogy megfog jelenni PC-re. Baromi sokan játszanak pc-n is vele. Azt a pénzt tuti nem akarják elbukni amit a pc-s vásárlók költenének a játékért. Addigra akarok összerakni egy új gépet, most úgy áll a dolog, hogy haswell-re építek rá. Addigra AMD 8xxx széria is megjelenik, így eléggé friss hardverekkel lehet majd várni az év játékát. Jah és Rome II-nek is el kell majd a vas, szóval lesz miért fejleszteni. Az integrált grafikus mag nem tesz hozzá a játékhoz ha van vga a gépben ugye?

(#422) Töki bácsi válasza sniper elite (#421) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Nem tesz hozzá, mivel vagy ez dolgozik, vagy az.
Nekem is az a másik leginkább várt játék :) Addigra lehet cserélem a HD6850et 8-as szériára

osu-no seishin

(#423) korcsi


korcsi
veterán

First Alleged Benchmark Results of Intel Core i “Haswell” Processor

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#424) Klikodesh válasza korcsi (#423) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Kamu, Francois Piednoel mar cafolta.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#425) korcsi válasza Klikodesh (#424) üzenetére


korcsi
veterán

Nem jó a linked.
Megtaláltam, azt mondja nem lassabb, de azt nem mondja, hogy gyorsabb lenne...

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#426) Klikodesh válasza korcsi (#425) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Az a twitter hibaja reggel meg jo volt.

"Francois Piednoel ‏@FPiednoel

if you see some #intel #Haswell numbers online, I doubt their veracity,since they are nowhere close to what I have in my lab, please ignore"

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#427) Klikodesh válasza Klikodesh (#426) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Kozben ugy tunik feleledt a twitter, ezt irta azota Francois a tesztekre celozva:

"haswell is very healthy in our labs, we don't see any case where it is slower than IvyB. .ru numbers are funky!"

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#428) fatallerror válasza Klikodesh (#427) üzenetére


fatallerror
addikt

nyilván nem fogja azt mondani h lassabb :D de gyorsabb se lesz sokkal, én továbbra is kb 10%-ot várok ami a cpu részt illeti.
persze nyilván mindenki azt szeretné h 0 másodperc alatt tudjon kitömöríteni mindent meg a vidikódolás is ennyi idő alatt legyen meg de nem így lesz a 2010 nevű és a többi társa meg az intelesek is végigtrollkodják majd a teszteket :K

don't tell me what i can't do!

(#429) korcsi válasza fatallerror (#428) üzenetére


korcsi
veterán

Már az is érdekes, ha valaki az illetékesek közül véleményez egy idő előtt kikerült/kitalált tesztet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#430) fatallerror válasza korcsi (#429) üzenetére


fatallerror
addikt

ez tavaly is így volt :D február 20 lesz 1 érdekes nap :D

don't tell me what i can't do!

(#431) makkai


makkai
aktív tag

üdv!
Arról lehet tudni, hogy erre az új foglalatra (1150) a Haswell után jön-e majd még ki processzor, vagy megint új alaplap kell majd hozzá?

mert jelenleg Z77+3770k proci beszerzését tervezem, de úgy tűnik halasztanom kell 2-3 hónapot, akkor meg már lehet érdemes várni a Haswell-re, mert ugye a jelenleg tervezett Z77+3770k-t nem tudnám továbbfejleszteni. De ha a 4770k után megint új foglalat jön, akkor lehet nincs értelme várnom, ha mondjuk áprilisban összejön a pénz az új félkonfigra.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#432) fatallerror válasza makkai (#431) üzenetére


fatallerror
addikt

persze h jön, 2014ben a broadwell

don't tell me what i can't do!

(#433) makkai válasza fatallerror (#432) üzenetére


makkai
aktív tag

Akkor lehet mégis érdemes lesz várnom, feltételezve azt, hogy az alaplap is jó lesz a broadwell alá is, mint most a Z68 az Ivy alá.
Köszönöm a gyors választ.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#434) fatallerror válasza makkai (#433) üzenetére


fatallerror
addikt

úgysem érdemes évente apu-t cserélni...(jelenleg)

don't tell me what i can't do!

(#435) makkai válasza fatallerror (#434) üzenetére


makkai
aktív tag

Ez is igaz, meg ha csak 10%-os ugrások vannak a generációk között, akkor a 2 generáció ugrás is csak kb. 21%-os gyorsulás lenne a 3770k-hoz képest.

Szerk.: 40-50% alatt nem érdemes váltani, se VGA-t se procit.

[ Szerkesztve ]

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#436) Klikodesh válasza makkai (#435) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Azt mondjak 10% os ugrast teljesimenyben nem is veszel eszre hasznalat kozben csak benchekben latod.

Add hozza hogy 1155-os lapot most mar eleg olcson lehet venni illetve ha kijon a haswell akkor valoszinuleg procikat is dobljak majd el paran ugyhogy ar / teljesitmenyt is tekintve meg kevesbe van ertelme varakoznod.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#437) sniper elite


sniper elite
senior tag

Az akkor teljesen kizárható, hogy a Haswell-ből a későbbiekben se fog kijönni 4 magosnál több? Mert az elég jól hangzana, hogy első körben 4770k mint legjobb kijön, aztán fél év múlva kidobnának egy 4970k 6 magos példányt. De gondolom erre nagyon kevés az esély. Alaplapokra kíváncsi vagyok mennyivel lesznek "szegényesebbek" mint a x79-es lapok.

(#438) aAron_ válasza sniper elite (#437) üzenetére


aAron_
őstag

szvsz nem lesz 6 magos, ilyen szintre az intel már az lga 2011-et szánja, magának meg gondolom nem akar konkurenciát állítani

generációnkénti +10% is szándékos szerintem, biztos vagyok benne, hogy többre is képesek lennének

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#439) Klikodesh válasza sniper elite (#437) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Valoszinutlen hogy lesz 6 magos mainstream intel proci a kozeljovoben, inkabb az orajelet emelik az jobban fekszik az alkalmazasoknak par ev mulva varhato hogy emelik a magszamot.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#440) sniper elite válasza aAron_ (#438) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ha már ilyen plusz százalékos találgatásokról van szó, Lehet kicsit bugyuta kérdés, de kb mennyivel gyorsabb teljesítményre számíthatok mostani Core i7 975 és 4770k között? Olyan 20-25% lehetséges? Mert ugye 4-4 mag mindkettőben és 8 szál is stimmel. Ezért érdekelne a különbség kb-ra.

(#441) Klikodesh válasza sniper elite (#440) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Kb realis az a 25% mar a 3770K ra is persze fugg az orajeltol, es alkalmazastol is, haswellel tuti meglesz.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#442) sniper elite válasza Klikodesh (#441) üzenetére


sniper elite
senior tag

Igen ez egész jól hangzik. Akinek most 3770k procija van mint a tesómnak is, annak nincs sok értelme váltania majd. De olyanoknak mint nekem, akik első generációs Core i7-et használnak már illő beszerezni majd egyik haswellből. Nagyon kíváncsi leszek a megjelenésre és az első hivatalos tesztekre. :))

(#443) neduddgi8456 válasza sniper elite (#442) üzenetére


neduddgi8456
csendes tag

Ami mikorra is várható?

(#444) sniper elite válasza neduddgi8456 (#443) üzenetére


sniper elite
senior tag

Megjelenés nyáron lesz, elvileg most tavasszal lett volna de csúszik sajnos. De van egy olyan sejtésem, hogy hivatalos tesztekre nem kell nyárig várni, március-áprilisban már jönnek ki valszeg. Alaplapokról is jó lenne már tudni valamit...

(#445) neduddgi8456 válasza sniper elite (#444) üzenetére


neduddgi8456
csendes tag

Hmm...
Pont tavaszra tervezem egy i5 3570K köré épülő gamer konfig megvásárlását...
Lehet hogy várnom kéne? :W

(#446) aAron_ válasza neduddgi8456 (#445) üzenetére


aAron_
őstag

ha tuningolni szeretnél akkor talán érdemes, ár érték arányban szerintem nagy változás nem lesz hirtelen, egyébként én is várok :O

What is your ikigai?

(#447) fatallerror válasza neduddgi8456 (#445) üzenetére


fatallerror
addikt

általában én úgy szoktam hozzáállni ehhez a várakozáshoz h új termék megjelenése előtt 2-4 hónappal már várok de addig míg sokhónap van nincs miért gondolkodni, vásárolni kell :K

haswell július körül jön és cpu erőben nagy változás nem lesz/várható

don't tell me what i can't do!

(#448) csucsbicep válasza fatallerror (#447) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem június 2.-ról volt eddig szó?

(#449) fatallerror válasza csucsbicep (#448) üzenetére


fatallerror
addikt

papíron csak, mire a kis magyar megtudja vásárolni lesz az júni vége júli eleje :K

don't tell me what i can't do!

(#450) F34R válasza fatallerror (#447) üzenetére


F34R
nagyúr

igp-be se es raadasul a gt3-s intel hdxxxx (4000 utod) nem minden csalad kapja meg ergo ugyan ugy mint ivy-nel i5/i7.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.