Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) keIdor válasza westlake (#149) üzenetére


keIdor
titán

Neki már van X6-ja. :P Igaz nem 12 thread...

Lauda: Az emberi száj csodákra képes...

Szerk: Tudod Te mire gondolok. :DD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#152) westlake válasza Lauda (#150) üzenetére


westlake
félisten

nem azt, hanem azokat :D
ez ket darab proci dualban, ha nem tunt volna fel ;] nem lenne rossz, ha mar lenne 12 magos proci ;)
jc szeritem a gyarban dolgozik :DDD (egyebkent nem)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#153) Lauda válasza westlake (#152) üzenetére


Lauda
félisten

ja azt nem is figyutam elobb, hogy ketto. jo lenne a 12, de egy 6 magos ha beficcene 1-2 honapig megint lehetne mit tesztelgetni. :K vagy ove a gyar ;]

Keldor papa: ha arra a szajra gondolsz, akkor tudom.... :P

(#154) fpeter07 válasza gV (#138) üzenetére


fpeter07
veterán

40000-50000ft között lesz?

(#155) gV válasza fpeter07 (#154) üzenetére


gV
őstag

Lynnfield speckók és árak az Intel logó alatt [link]

(#156) westlake válasza gV (#155) üzenetére


westlake
félisten

562$a 870-es cpu es 284$ a 860-as.. senki nem fogja ennyiert megvenni a 870-es procit :U a 920-asok tenyleg aranyat fognak erni.. nem hinnem, hogy a p55-os lapok annyival olcsobbak lesznek, mint a z 1366-osok..

Play nice!

(#157) Lauda válasza westlake (#156) üzenetére


Lauda
félisten

nyadat, ez tenyleg brutalis ar ertuk. asszem kicsit jegelem a 920-at, elmegy az 80-100k-ba is. :DDD

(#158) westlake válasza Lauda (#157) üzenetére


westlake
félisten

kivancsi vagyok, hogy a 920-ok egyszer csak eltunek a piacrol, vagy szepen felkuszik az aruk mondjuk 600$-ig ;)

Play nice!

(#159) keIdor válasza Lauda (#157) üzenetére


keIdor
titán

Annyival nem fog többet nyújtani a 920, hogy megérje 70k feletti megvenni. :N Legalábbis hülye, aki majd a 80-100k-t kifizeti érte...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#161) Lauda válasza keIdor (#159) üzenetére


Lauda
félisten

ok, tiszta sor ha igy lesz, remeljuk nem. :P

(#162) Oliverda válasza westlake (#160) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor jól gondoltam hogy a 920 megmarad. Arra pedig nem fogadnék semmiben hogy megemelik az árát mert erre még nem nagyon volt példa.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#163) westlake válasza Oliverda (#162) üzenetére


westlake
félisten

igen, a roadmap szerint meg... csak akkor azt nem ertem, hogy ki fogja megvenni a 870-et 5xx$-ert :U pont azt bukja el az ember, amit a lap (es a memoriak) aran nyerne..

Play nice!

(#164) Oliverda válasza westlake (#163) üzenetére


Oliverda
félisten

Hogy ki? Hát aki hülye. :D Meg aki akármilyen HP, Dell egybekonfigot vesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#165) gV válasza westlake (#160) üzenetére


gV
őstag

semmi érdekes nem lesz tehát jó 1 évig.. pff 1 gulftown die shotot még lőhetnének aztán a Intel desktop szemens a SB-ig off téma lesz nekem
kéne már a Nehalem EX, Larrabee, Tukwilla kedves Intel, pótlásként

[ Szerkesztve ]

(#166) gV


gV
őstag

(#167) gV


gV
őstag

Gulftown teszt
alig használják ki rendesen a 6 magot a progik még a cinebench is letérdelt, csak 5.2x-el gyorsabb 6 maggal mint 1 maggal, Bloomfieldnél 4.1x feletti a gyorsulás

(#168) westlake


westlake
félisten

(#169) DarPet válasza gV (#167) üzenetére


DarPet
tag

Majd lesz valami, ami kihasználja a hat magot... De mit akarnak a hat maggal, amikor még a négymagosak se olyan elterjedtek, ráadásul a tömörítgetésen meg akódoláson és a szintetuikus teszteken kívül nincs olyan jelentős növekedés a kétmagosakhoz képest, hogy megérje váltani... (najó, 2-3-4 felsőkategóriás VGA és full AA és AF + fullHD feletti felbontásoknál sokat számíthat, de egy normál 1VGA-s rendszer esetén nem olyan számottevő, mint a VGA...)
A programírókat is rá kellene venni, hogy normális, minden magot kihasználó programokat írjanak, akkor talán nagyobb lenne a több mag vonzereje... szerintem.

Vélemény?:)

(#170) westlake válasza gV (#167) üzenetére


westlake
félisten

milyen progik? a jatekok? a tesztprogik? miert mindig a desktop alkalmazasokbol indultok ki? :U tudom, hogy ez is desktop platform, mint az i7, de ara meg szerverkategorias.. ilyen konfigot nem azok fognak venni, akik eppen atleptek a nagykorusagot es egesz nap a cs-znek ;)

Play nice!

(#171) gV válasza westlake (#170) üzenetére


gV
őstag

irtam a cinebenchet ha nem tünt volna fel, ami nem otthoni környezetbe szánt rendelelő cuccnak a tesztelő progija + a videkonverterek, photoshop4 és ez utóbbi sem elsősorban desktop progi

am a excelt használják otthoni környezetben és az mégis +50%-al gyorsult, sőt a 3d vantage cpu bench része sem rossz

nem azért akadtam ki mert nem tudom h nem asztali hanem szerver környezetbe megy a proci elsősorban (sőt még azt is tudom h a virtualizáción is reszeltek amit végképp nem asztali szegmensben használják) hanem arról h amik léteznek progik legyenek azok használva akármelyik szegmenseben azok használják is ki, na de talán mire forgalomba kerül javulni fog a helyzet

(#172) gV


gV
őstag

Clarkdale teszt [link]

egész jó lett a grfaikus chipe, nem gondoltam volna h esetenként 3x gyorsabb lesz mint a GMA4500

(#173) Oliverda válasza westlake (#149) üzenetére


Oliverda
félisten

12 mag/CPU elég lesz? ;] :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#174) scream


scream
veterán

Hali!Egy olyan kérdésem volna hogy Mo.on kb mikor lesz elérhető az i5?

(#175) Lauda válasza scream (#174) üzenetére


Lauda
félisten

[link] Nezz korul, mar elerheto. :)

[ Szerkesztve ]

(#176) scream válasza Lauda (#175) üzenetére


scream
veterán

koszi :R remelem nemsokara meg is rendelhetem :))

(#177) scream


scream
veterán

hardveraprón már lehet rendelni 1156-os lapokat és i5öt is :)) már csak egy rendes RAM ra lenne szükségem :K

(#178) Lauda válasza scream (#177) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi a tippet! ;] :P

(#180) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

a pénzrebből is látszik mennyire a pénzre megy hogy a furatokat átpakolták, hogy vegyen az ember új hűtőt :(((

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#181) Bluegene válasza Bluegene (#180) üzenetére


Bluegene
addikt

business az egész, nem szükségszerűség

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#182) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mikortól rajtolnak az i5 cpu-k?

(#183) Freeman2 válasza ToBeY (#182) üzenetére


Freeman2
tag

Európában mikor lesznek i5-ös procik?Ja és igaz,hogy nemsokára jön az i6/1155 foglalat?

Half Life Story!

(#184) Abu85 válasza Freeman2 (#183) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudni mi lesz a neve, de az első Sandy Bridge LGA1155 foglalatba érkezik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#185) haky válasza Abu85 (#184) üzenetére


haky
senior tag

10-én érkezik az i5 750-es a nagykerbe. Giga lapok már kaphatók hozzá. Nagyker árat is tudok de azt ne írhatom le ide...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#186) Abu85 válasza haky (#185) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De a Core i5 az LGA1156-os és Nehalem architektúra. Az új LGA1155-ös foglalatról és a bele érkező Sandy Bridge-ről kérdezett. :) Ezek majd jövő év végére lesznek itt.

haky: Ja jó ... akkor félreértettem. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#187) haky válasza Abu85 (#186) üzenetére


haky
senior tag

én nem arra válaszoltam. Nem neki.. Csak arra nyomtam rá véletlen nem pedig az új hozzászólásra...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#188) westlake


westlake
félisten

majd egyszer nekunk is lesz ilyenunk ;)

Play nice!

(#189) keIdor válasza westlake (#188) üzenetére


keIdor
titán

A0, nem semmi a stepping.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#190) h.adam.92 válasza keIdor (#189) üzenetére


h.adam.92
őstag

biztosan szeretni fogja a tuningot :(

(#191) subaruwrc


subaruwrc
félisten

gulftown sets 3dmark 05 06 wr.

(#192) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Az IDF-en bemutattak egy Windows 7-et futtató Sandy Bridge konfigurációt, amivel video szerkesztő alkalmazást demóztak. Ezek szerint a július elejei pletyka, miszerint a Sandy Bridge tape-out megvolt júniusban mégis csak igaznak bizonyulhat. Ez alapján pedig optimális esetben akár már jővő nyáron(pl. Computexen), de kevésbé optimista esetben is jővő ősz felé már erősen reálissá válhat a Sandy Bridge procik piacra kerülése.

A 32nm-en 2 magos Westmere-eket idén februárban demózták, a Sandy Bridget pedig alig 7 hónappal később. Anno a februári demózás során kiadott roadmapról hiányzott a 4 magos 32nm-es Westmere, de elhangoztak olyan pletykák hogy 2010 nyár környékén érkezni fog 32nm-es 4 magos. Júliusban amikor a Sandy Bridge tape out hír kijött, már sejteni lehetett hogy ez a 32nm-es 4 magos már nem a Westmere család tagja lesz. Azt a projectet(már ha egyáltalán tervbe volt) nagy valószínűséggel törölték és a Sandy Bridge debütálása előre lett hozva, hasonlóan ahogy a 32nm-es 2 magos Westmerek startját is előbbre hozták, az azt megelőző 45nm-es változatot pedig törölték.

Az IDF-en bemutattak 22nm-es SRAM wafert is, ami gyakorlatilag 100%-ra várható volt az eddig kinyilatkoztatások alapján. 2.9 milliárd transzitorról beszélnek, ami a 32nm-es 1.9 milliárdos 36MB-os SRAM cachenek úgy 1.5x-e. Amiről viszont lehetett olvasni az ami igazán lényegi infó lehetne, az hogy a 22nm már trigate transzitoros-e. Vagy esetleg SRAM helyett lesz-e SRAM-ot helyettesítő megoldás, pl. a korábban demózott fastDRAM-mal, esetleg mással.

(#193) keIdor válasza shabbarulez (#192) üzenetére


keIdor
titán

Na, az csak jó ha korábban jönne a Sandy Bridge...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#194) keIdor


keIdor
titán

32nm Sandy Bridge pikcsörd

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#195) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Remélhetőleg a PC Watch-os Hiroshige Goto idén is aktiválja magát és rövidesen megtudunk majd pár belső felépítésre vonatkozó adatot is a Sandy Bridge architektúráról. Anno 2 éve az IDF után a Nehalemekről is ő közölt először részletesebb infókat és megbízható forrásnak bizonyult.

(#196) h.adam.92


h.adam.92
őstag

(#197) gV


gV
őstag

újabb Clarkdale teszt [link]

(#198) korcsi


korcsi
veterán

Intel roadmap-ok

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#199) korcsi


korcsi
veterán

Pentium G6950 teszt

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#200) roli70


roli70
csendes tag

Sziasztok Core I5 procim van és ehez társul KingstonDDR-3 2x2Gb /1333 ValueRAM KIT Ram azt szeretném kérdezni hogy aki ért hozzá az irjon nekem pw-t hogy meddig lehet huzni a procit biztonságosan hogy az meg a ram ne károsodjon 1,65V-os alapbol felpiszkáltam egy kicsit 1,8 V-on megy 1600Mhz-n a proci 3.4Gb-on szerintetek ez még belefér???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.