Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) akoska07 válasza fatallerror (#648) üzenetére


akoska07
nagyúr

Giga is ;)

Hát én eléggé várom a megjelenést. :))

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#652) ST05 válasza jim bcs (#650) üzenetére


ST05
őstag

azt mondanák arany, nem is érteném,
na de beépítve mondjátok hogy szrul néz ki! ;]

na azért na, szerintem elég ütős, a gryphon és társai is , én mindtől meghasaltam :DD
de hát ez mind mind 60 felett lesz jáj

[ Szerkesztve ]

(#653) akoska07


akoska07
nagyúr

A 27.-i indulás abszolut reális,mert ...
[link]

Csodálkozom,hogy nálunk még nem találtam előrendelhetőt.

Visszatérve a dátumra,addigra nem ártana piacra dobni hozzá való alaplapot. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#654) akoska07


akoska07
nagyúr

Floridában már árulják. :DDD

[link]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#655) ST05 válasza akoska07 (#654) üzenetére


ST05
őstag

duplaáron majdnem :C
( tudod ez a nem birsz ki két hetet? add meg a dupláját szlogen )
amit korábban linkeltem továbbra is csak négy 4770 van ;]

[ Szerkesztve ]

(#656) akoska07 válasza ST05 (#655) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem tudom mire alapozta azt,hogy 23.-án ő már postázni tudja,de csak azért 23.-a után,mert addig távol lesz.Azt nem irta le,hogy kvára nem lesz nála proci még 23.-án sem. :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#657) chriss81


chriss81
tag

Sziasztok!

Egy kis segitség kellene.

Van egy asus P5N32-E-SLI Plus alaplapom és van benne egy core 2 Duo e8500 procim.(3,16ghz)

A problémám az hogy a biosban csak 2ghz-esnek látja a procit,a windowsban viszont rendesen 3,16ghz-nek.

Mit tudok tenni??

THX elöre is!

(#658) akoska07 válasza chriss81 (#657) üzenetére


akoska07
nagyúr

Szia!

Nem gondolom,hogy ez a megfelelő topic ennek a kérdésnek. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#659) F34R


F34R
nagyúr

En nem gondolnam hogy megerne valtani , egyedul az IGP teljesitmenye ami szamottevo. Nem keves felar es kicsi valasztek lapok teren is. egy "szimpla" Z77-s MSI boven megteszi mindenre.
En azert varnek egy nagy comparison tesztet 2600/2700k , 3770k es 4770k-rol majd

(#660) akoska07 válasza F34R (#659) üzenetére


akoska07
nagyúr

Van aki azonnal akarja van aki csak később van aki majd olcsóbban,
de a tényen nem változtat---> akarja. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#661) =WiNTeR= válasza F34R (#659) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Állítólag nagyobb a tuninpotenciál a Haswellek-ben, elsősorban a kijavított IHS-nek köszönhetően.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#662) akoska07 válasza =WiNTeR= (#661) üzenetére


akoska07
nagyúr

És elvileg elég alacsony feszekkel fog menni majd a tuning,ami a fogyasztásra is kihatással kell legyen.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#663) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Most hogy néhány Haswell teszt kinnt van, valaki megnézte a tesztelők közűl, hogy ténylegesen kijavították-e a kupak, paszta, és IHS problémákat?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#664) ST05 válasza =WiNTeR= (#663) üzenetére


ST05
őstag

mégis te mit tennél 7évre tervezve a kupak alá, (ha nem forraszthatod le)
a probléma kiküszöbölésére?

ihs ( ami a kupak ), ugyanaz,
pasztát nem cserélhetik sokkal másabbra-jobbra, tartósnak kell lennie.
tehát szerintem marad a felállás, kissebb feszekkel be fogják érni a procik, ezzel probléma letudva

[ Szerkesztve ]

(#665) =WiNTeR= válasza ST05 (#664) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Tudtommal elsősorban a távolság volt a gond a mag&paszta és kupak között, ami könnyedén javítható lenne.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#666) Gróf... válasza ST05 (#664) üzenetére


Gróf...
aktív tag

A legszarabb után nem nehéz, akár sokkal jobbra is cserélni azt a nyomorult pasztát. A fogyasztásról meg annyit, hogy 85 wattot kajál a 77-el szemben (4770-3770)

A kérdés nagyon is helytálló!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#667) ST05 válasza =WiNTeR= (#665) üzenetére


ST05
őstag

én értem de mégis hogyan? vastagabb kupak?
mert ugye a proci magassága( méretei adottak )

Gróf...: mégis miylen a jobb paszta ami ki is húzza 7 évet?

fogyaztásba a megerősödött igp is bele van számolva ,tehát rosszul gondolod !
( ha ne mtünt fel egy i3 ,22wattot fogyaszt nem 55 öt )
egy 77w os i5 böl pedig 50 wattot is kínkeservesen nehéz "kiszedni"

[ Szerkesztve ]

(#668) =WiNTeR= válasza ST05 (#667) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Fene tudja, rakjanak rá még több pasztát például. Az még mindig fényévekkel jobb hővezetést jelentene, mint az elbaszott rés a paszta és a kupak között.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#669) ST05 válasza =WiNTeR= (#668) üzenetére


ST05
őstag

:K például az egy félmegoldás, de klasszisokkal nem lenne jobb..
Nem vagyok semmi rossznak elrontója ( úgyértem egyetértek veled : volna min javítani)
csupán nem látok rá megoldást( adott feltételek figyelembe vételével), ez az egész kupak dolog elavultnak érzem a mai csúcs procikhoz

(#670) korcsi válasza ST05 (#669) üzenetére


korcsi
veterán

Nem értem mi a probléma a jelenlegi kupakolási technológiával? :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#671) Gróf...


Gróf...
aktív tag

töltsék fel olajjal! Én is azt terveztem.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#672) akoska07


akoska07
nagyúr

Nem tudom volt-e már ez ;]

Innen származik.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#673) ST05 válasza korcsi (#670) üzenetére


ST05
őstag

4,2 ig semmi az égvilágon (egyébként szerintem sem) :C
csak a 22nm trigate cucc pici ,és pattanós, és ezzel sokan nehezen élnek együtt,(4,5GHz+)
szerintem csak 160mm felület ,sandy 220mm ról, már sokkal kisebb,[link]
és a kupak is más procikhoz képest, nem a legideálisabb már neki ezek a
dögnagy hűtések , de nem akarok belemenni, szerintem átbillent a "thermodinamika itt már,
egy anyajegyni forropontot probálunk másfél négyzetméterekre át dobni, és
csodálkoznak sokan , hogy nem megy ,
oc-ra aláírom problémás lehet, de szerintem sincs gond egy szál se!

de ügyesen titokba tartották az biztos, a trutymó titka :K

[ Szerkesztve ]

(#674) akoska07


akoska07
nagyúr

Van ahol már árulják a Z87 alaplapokat... :U
[link]

Így már ON:
Procit is .... :)
[link]

Nem értem mi történik nálunk,hogy még előrendelni sem lehet... :U

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#675) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok és azon gondolkodok, hogy megvárjam a Haswell-t vagy sem.
Haswell hoz valamilyen fejlesztést multimédia felhasználásban? Olyanra gondolok, mint a 23,976Hz-es lejátszás, amit az Ivy-ben küszöböltek ki. (nem az IGP teljesítménye érdekel, mert nem játszok, maximum a böngészők esetében a hardveres gyorsítást kapcsolnám be, ami elvileg a GPU-t használja)
Mennyit fejlődött az energiatakarékosság?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#676) jim bcs válasza Immy (#675) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha megtudod várni akkor várd meg

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#678) Immy válasza Enszuke (#677) üzenetére


Immy
őstag

Szerinted ezt úgy számolták ki, hogy lett a c6 és c7 állapot? Vagy pedig arra vezetik vissza, hogy nagyobb a CPU teljesítménye és gyorsabban végez a feladattal és nem kell annyi energia neki? Vagy valami más okosság lehet benne? :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#679) F34R válasza Immy (#678) üzenetére


F34R
nagyúr

Jobb lett az energiagazdalkodas, kevesebb idle fogyasztas ami jotekony hatassal van az akku-ra is.

(#680) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

4670K review.

Ugy tunik X264 alat nagy eloreleps lesz a proci. Jol tettem, hogy bucsut mondtam a 3960 es 3930nak.

Az eredmeny meg nem az AVX2 es x264 et hasznalja, ami mar kesz van es ezt az eredmenyt fogja meg javitani, raadasul az X264 keszitoje irta, igy a kepminosegnel sem kell a gpus minosegtol tartani.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#682) Rypejakten válasza Enszuke (#681) üzenetére


Rypejakten
addikt

eselytelen. egy Trinity APU sem kepes erre, hiaba javult sokat igp-ben a Haswell.
kisebb felbontas talan oke, de fhd az azert eleg meresz kijelentes.

[ Szerkesztve ]

(#684) atti_2010 válasza Enszuke (#683) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Meg a PH-s hir szerint is kb 2x erosebb nala a csucs haswell

Miben erősebb, 3DMarkban lehet de a többiben fényévekre van lemaradva és a Kaveriről már nem is beszélek, vagy arról hogy Intel ad 1-2 év támogatást utána mehetsz a levesbe, ez processzoroknál működik de a játékok világába kuka.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#685) akoska07


akoska07
nagyúr

Kicsit lehet viszonyítani az árakat... :U

Ja... és nem kéne idehozni az amd-s cuccokat,más topic-ban kell fényezni őket!

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#686) fenergie84 válasza akoska07 (#685) üzenetére


fenergie84
addikt

biztató, remélem h itthon is ezek lesznek majd érvényesek...

(#687) Klikodesh válasza Enszuke (#681) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Evente ekkora ugras teljesitmenyben nem nagy kulonbseg ? Mindezt egy olyan komplex rendszernel mint az x86 procik amit 35 eve fejlesztenek ? ;]

Ezzel es a magasabb orajellel amit 4 mag szemben a 6 maggal ki lehet hozni ugyanazzal a hutessel mar ott lesz a sandy ex nyakan.

S mint irtam ebben nincs benne az avx2 ami az eddig mutatott tesztek szerint tobbet fog emelni rajta mint az architekturalis valtoztasasok.
A haswell ugy nez ki gyorsabb lesz x264 kodolasban mint a sandy EX, harmadaron platformkent, kethardmad tdpvel.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#688) akoska07 válasza fenergie84 (#686) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igen az,átszámoltam itteni pénzbe és tetszett az ára.

Azon viszont csodálkozom,hogy nálunk még nem előrendelhető. :o

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#689) fenergie84 válasza akoska07 (#688) üzenetére


fenergie84
addikt

én most azon tanakodom, h ha beállnak az árak az elfogadottra, akkor vegyek, vagy sem...
olvastam, h van valami az usb3-as probléma, ami az új lapoknál jelentkezhet és majd javítják, mint ahogy azt tették a sandy idején a B3-as revízióval...

(#690) Klikodesh válasza fenergie84 (#689) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Az akkor fog erinteni ha standbyba szoktad rakni a gepet.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#691) akoska07 válasza fenergie84 (#689) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mindenképp megéri a csere szerintem.
Ismét alkotott egy nagyot az Intel,ahogy tőlük ezt már megszoktuk.
Nem lesz nagy árkülönbség.
Kisebb fesszel fognak majd menni,kisebb fogyasztás (már akit ez érint).

Én tuti megveszem,kiváncsi vagyok rá. ;]

Hol olvastál arról az usb dologról ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#692) fenergie84 válasza akoska07 (#691) üzenetére


fenergie84
addikt

A cserét én is meglépem, nem ez a kérdés számomra, csak az, h most megvárjam a rev.2-es lapokat, vagy sem :)

Klikodesh: azt tudom...:K

(#693) akoska07 válasza fenergie84 (#692) üzenetére


akoska07
nagyúr

Dehogy várod,szerintem simán ki fogják majd megint cserélni a lapokat,jó helyről kell vásárolni. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#695) fenergie84 válasza akoska07 (#693) üzenetére


fenergie84
addikt

Na, ebben nem vagyok jártas, h mi számít jó helynek :DDD
Még a lapot sem döntöttem el, h melyik legyen (Extreme4, de ami igazán tetszik az a Sabertooth, de az ára már kevésbé ;] )

(#696) Klikodesh válasza Enszuke (#694) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Az eddigi HEVC (h265) eredmenyeket nem kell figyelembe venni, csak a koncepcio bizonyitsara keszult a program, egy szalon fut csak es egyaltalan nincs optimalizalva.

Joval szamitasigenyesebb mint az x264 az biztos es mar az is nagyon gepgyilkos 10 bites modban de nem lesz olyan veszes mint az eddigi eredmenyek sugalljak.

Szerintem a legtobb megoldas mar rogton avx2 tamogatassal fog megjelenni az is segiteni fog a futasido elfogadhato keretek kozott tartasaban.

Azert jo az a 20% mert mint irtad 10-20 oranal bizony az mar sokat jelent.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#697) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Mikor lesz a rajt ez már tudható? Gondolom az elkövetkező hetekben valamikor, de pontos dátumot tud valaki esetleg? Köszi!

(#698) Ric4m0nd válasza CsonkaImo (#697) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

+1 Engem is érdekel! Tűkön ülök... :DDD ;]
Lesz Haswell-nek kiemelt topicja?

(#699) akoska07 válasza CsonkaImo (#697) üzenetére


akoska07
nagyúr

Legutobbi olvasatom szerint 7.-en. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#700) fenergie84 válasza Ric4m0nd (#698) üzenetére


fenergie84
addikt

akkor száj le róluk ;]
biztos lesz saját topikjuk, mivel itt csak a találgatás megy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.