Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) akoska07


akoska07
nagyúr

Ahogy ígértem,itt a videó.
Ne bántsatok. :DDD

Intel Core i7 4770K Haswell IHS removal [HUN] by akoska07

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#902) WayneGace válasza akoska07 (#901) üzenetére


WayneGace
őstag

Le a kalappal. Én tuti nem merném bevállalni. :)

BestSecret invitációt privátban adok.

(#903) akoska07 válasza WayneGace (#902) üzenetére


akoska07
nagyúr

:R

Én meg nyitok egy "kupakjavító" műhelyt. :)
Fejben már meg is van a gép hozzá.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#904) Gróf... válasza akoska07 (#903) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Valaki kipróbálhatná a satut is. Nekem az jobban bejön.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#905) SRII válasza akoska07 (#903) üzenetére


SRII
őstag

remek, komolyan mondom remek, :C így legalább én is láttam hogy kell. :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#906) Obliterátor


Obliterátor
tag

Tanulságos video :) ! Sok kételyt oszlatott el bennem ez a topic . (2600k-ról való váltás kilőve)

(#908) Sefi84 válasza SRII (#896) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nem bírtam magammal és összeraktam este! :DD
Szépen szalad azt kell, hogy mondjam.
Én 3770K-ról váltottam és nem bántam meg, de nem is került semmibe, azt hozzá kell tenni.
Minden felgyorsult, pedig eddig sem volt lassú, Win telepítés nélkül, csak drivereket szedtem le és tettem fel az újat, majd még jönnek tesztek, de nincs időm ma.

4000Hz-4770K-2400Mhz ram Aida 3.0

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#909) SRII válasza Sefi84 (#908) üzenetére


SRII
őstag

ki tudna várni még egy napot, senki! ilyenkor karácsony van.. :DD
szép szép, alakul a tagbővítés, bárcsak én is itt tartanák.. :B

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#910) akoska07 válasza Sefi84 (#908) üzenetére


akoska07
nagyúr

Grat az új cucchoz. :C

Szépen hasit a 2400-as ramokkal.

Egyébként én is ezt mondtam,minden felgyorsult,érezhető a különbség.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#911) korcsi


korcsi
veterán

Most rontsam el a kedveteket...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#912) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Haswell témával fáradjatok át a Haswell topicba. :R
Ezt ismét vissza neveztem találgatós topicra.

⭐ Stella

(#913) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

Ha ez az útiterv valódi, akkor az Intel megtöri a tick-tockot, és 2015-re halasztja a 14 nm FinFet-et.

Gondok az új gyártástechnológiával?

(#914) Mackósajt válasza Mackósajt (#913) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Most esik le, hogy ez a Xeon ill. csúcsgép sorozat útiterve, az meg eddig is el volt csúszva egy évvel.

(#915) dragonfx


dragonfx
veterán

intel g szériának lesz utodja szerintetek? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#916) WayneGace


WayneGace
őstag

Core i7 "Ivy Bridge-E" Pricing Surfaces

BestSecret invitációt privátban adok.

(#917) ffodi


ffodi
veterán

4930k review.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#918) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

A 9-es sorozatú Intel lapkakészletek nem csak a frissített Haswell, de a később érkező asztali Broadwell központi egységekkel is kompatibilisek lesznek.

A 9-es sorozatú lapkakészlettel ellátott alaplapok - inkompatibilitás miatt - nem fogadják a jelenleg is forgalomban lévő Haswell központi egységeket. A processzorfoglalat ugyan továbbra is LGA-1150-es lesz, ám a vállalat megváltoztatja a lábkiosztást az új VCCST tápellátás miatt, ami a jelenlegi Haswell egységekkel való kompatibilitás lehetőségét kizárja.

:((( Remélem ez valami vicc!!!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#919) aAron_ válasza jim bcs (#918) üzenetére


aAron_
őstag

de ha ez igaz mégis miért hívják LGA 1150-nek :F

What is your ikigai?

(#920) jim bcs válasza aAron_ (#919) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha az intel egy évente fogja cserélni a tokozást annak nem lesz jó vége, ez egy kicsit furcsa de remélem nem igaz a hír

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#921) WayneGace válasza jim bcs (#920) üzenetére


WayneGace
őstag

Miért nem lesz jó vége?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#922) jim bcs válasza WayneGace (#921) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

sokmindenki átpártol AMD vonalra vagy nem fognak drágább lapokat venni mivel 2-3-4 év múlva senki nem fogja megvenni csak piripénzért, azaz túl hamar értéküket vesztik

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#923) WayneGace válasza jim bcs (#922) üzenetére


WayneGace
őstag

Kétlem, hogy az Intel aggódna az AMD-re való átpártolástól. Valamint a vevők döntőképessége azzal se igazán van tisztában mi az az alaplap, nemhogy el akarná adni. Megveszi a gépet és használja, amíg minden megy rajta, amit használni akar.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#924) jim bcs válasza WayneGace (#923) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Biztos nem aggódik de attól függetlenül vagyunk egy jó páran akik tudják mi-mi és jó lenne mindent relative árában eladni. Viszont ha tényleg egyéves tokozások lesznek akkor mihelyst megveszel egy lapot/procit azok azonnal félárasodnak. Ha az ésszerű oldalát nézem az egyéves tokozás óriási felhalmozott raktárkészleteket eredményezne ami egyben hatalmas káoszt is hiszen most sem tudják nagyon sokan ki kivel van és 1-2 éven belül tele lenne minden újabbnál-újabb lapokkal és procikkal, ezzel akár meg is béníthatnák a desktop piacot.

Ha ezt meglépik akkor amit megéri majd megvenni és időtálóbb a mai napig az az X79, amit követ az X99. Igaz ez prémium de a mainstream vonalon ugyanannyi idő alatt 2x-es váltás történik ami miatt megfontolandó lesz az X99.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#925) Mackósajt válasza jim bcs (#922) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nem ez lenne az első eset, hogy ugyanazon a foglalaton belül megszakad a kompatibilitás, az Intelnek ebben van múltja.
Ráadásul a különféle húzásaik miatt (pl. tuning-korlátozások) évek óta újra és újra elmondják a fórumokon, hogy majd mekkora átpártolás lesz az AMD-hez. Eddig sose történt meg, most se fog. (Vagy ha mégis, akkor nem ezért.)

Sokkal érdekesebb, hogy vajon miben fog különbözni az új Haswell a régitől.

(#926) aAron_ válasza Mackósajt (#925) üzenetére


aAron_
őstag

AMD nem is tesz érte semmit, hogy átpártoljon bárki hozzájuk... elég szomorú

What is your ikigai?

(#927) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Fizikailag több mint 4 magos cpu mikor várható asztali fronton? Tudom, hogy lga-2011-ben már kapható de engem Sandy-Ivy-Haswell kategória érdekelne, tehát az átlagfelhasználóknak szánt termékcsalád. Van erről valami info, hogy tervezik?

(#928) SRII válasza CsonkaImo (#927) üzenetére


SRII
őstag

Szia!
Nem látunk előre mit hoz az intel, de szerintem sokáig marad az a jó bevált i7 4 mag +ht megoldás, előreláthatóan a külföldi hírekkel egybevéve még a skylake is 4 mag lesz, hogy után mi várható senki meg nem jósolja, de szerintem idei évben debütáló 8 magos 2011 nagyon azt sejteti ,hogy 2 éven belül 6 magosra váltanak az 11.. foglalatba is! vagy is ez lenne a kiszámítható ezen tények alapján.
De az átlag felhasználónak (amint írtad) ahogy a játékok és átlag felhasználást megtekintjük egy i7 véleményem szerint mindenre elég lesz évekig! Sőt a minden évben frissített i5 is elég minden igényre!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#930) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Guru3d cikk


[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#931) ST05


ST05
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#932) korcsi


korcsi
veterán

Intel Delays Introduction of Core M “Broadwell” Processors Further.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#933) MoP_FX 57 válasza korcsi (#932) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Akkor már ezt is:

Intel Postpones Launch of High-End “Broadwell-K” Processors to July – September, 2015.

Már ez a 14 nanós gyártás is elég döcögősnek tűnik, és a tervek szerint 2019-ig az Intel 5 nm-re is le szeretne menni. :U

(#934) Dtomka


Dtomka
veterán

Egy kis infó a Broadwell-lel kapcsolatban:
Intel 14nm Broadwell CPU Architecture Analyzed – 5% IPC Increase Over Haswell, 2nd Generation FIVR, 20% More Compute Units

Összehasonlító táblázat:

Még mindig nem tudom, eldönteni, hogy Devil Canyon vagy inkább Broadwell?

[ Szerkesztve ]

(#935) t72killer válasza Dtomka (#934) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arról vajon van hír, hogy mikor jönnek az új atomok/Pentiumok? Leginkább a Willow Trail/Goldmont érdekelne a Gen9 grafikájával.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#936) Balala2007


Balala2007
tag

Intel MorphCore projekt: ez lehet az a Skylake alapja?

Az az alapotlet, hogy mig 1 v. 2 aktiv thread/core eseten a szokasos Out-of-Order modon mukodik, 3-8 aktiv thread/core eseten a MorphCore atkapcsol a GPU-kra jellemzo In-Order modba, mindezt 1.5% die size es energia, 2.5% freq veszteseg mellett. Az atvaltast a proci a Turbohoz hasonloan sajat belugyekent intezne, SW szempontbol mint 8x HTT jelenik meg, es nem szukseges a letezo OS-ek es a SW-ek modositasa.

Ez lenne az Intel valasza egyszerre a POWER8 szerver 8 thread/core-os kihivasara, a MIC/GPU-k TLP hatekonysagara es az ARM big.LITTLE koncepciojara, mindezt az x64 kompatibilitas es a homogen core-ok megtartasaval?

A MorphCore~=Skylake puszta spekulacio, ami biztos, hogy a Skylake mar honapok ota olyan allapotban van, hogy felbootoljon egy Windowst, a Zauba szerint mar A2-es reviziot is kuldtek a partnereknek.

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#937) Abu85 válasza Balala2007 (#936) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GPU-ra ez nem válasz. Még mindig sokkal másabb a mag működése. Eleve egy GPU multiprocesszor nem 4-8 szálat futtat, hanem sok százat, illetve a futószalag sem tizen-huszonakárhány lépcsős, hanem százas nagyságrendű. A context switch és a szálmenedzsment is hardveres a GPU-nál, ahogy kommunikációs többletterhelés sincs a szálak között.
Ha CPU-ból akarják megoldani a GPU-t, akkor az nem csak lassú lesz, hanem sok tranyó felhasználást is jelenti.
A többire jó lehet, de a GPU-t külön kell megoldani.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#938) hugo chávez válasza Abu85 (#937) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"A többire jó lehet, de a GPU-t külön kell megoldani."

Szerintem valószínűleg külön is akarják. Vagyis marad az IGP (amit azért fejlesztgetnek is elég rendesen, full OCL 2.0 támogatás pl.) a nagyon sok szálas végrehajtásra. Ez a MorphCore koncepció inkább egy beiktatandó közbülső lépcsőnek tűnik az IGP és a mostani, egy/kétszálas teljesítményre kigyúrt magok közé a "hagyományos" prociknál/APU-knál. Nekem így elsőre tetszik és sokkal inkább ez legyen, minthogy esetleg a MIC-et akarják "lehozni" PC-re a gyér egyszálas teljesítményével és az x86 ISA memóriakezelése miatti felfelé skálázhatatlanságával...

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#939) Abu85 válasza hugo chávez (#938) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze a MIC koncepciója katasztrófa, nem is ez a kérdés. E mellé viszont merre fejlődik az IGP. A Gen8 sem a skálázhatóság mintapéldája, amikor csak azért van kitömve gyorsítótárakkal, hogy egyáltalán működjön. Ha a Gen9-ben cserélnek architektúrát, akkor az a gondokat megoldja, vagyis mi célja a MorphCore koncepciónak?
Tehát a Skylake, amiben lesz 4 Skylake mag, és egy Gen9 IGP. Azt heterogén módon lehetne úgy célozni, hogy a 4 magból kettő normál LOC, míg kettő picit TOC elvű működére lesz kalibrálva egy programban, és akkor még ott az IGP erősen TOC-ra optimalizálva? Mire jó két eltérő működésű TOC mag? Vagy nem tudják az IGP-ben CPU szintűre fejleszteni a flow controlt? Az azért meglepő lenne, elvileg ez mindenkinek sikerülni fog. Pont az Intelnek nem?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#940) hugo chávez válasza Abu85 (#939) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Nyilván marad az IGP mindenképpen, hiszen a MorphCore koncepció sem lenne ideális pl. a grafikai feladatokra, hiszen annyi szálat nem fog tudni. Hogy IGP architektúrát cserélnek-e, avagy sikerül-e érdemben fejleszteniük, hát, ők biztosan szeretnék, kérdés, hogy mennyire jön össze...
A MorphCore in-order SMT-jének ott lenne értelme szerintem, amikor az adott feladat, vagy progi (vagy akár több egyszerre futtatva) párhuzamosítható, de nem képes közel sem annyi szálat kihasználni, mint amennyi egy IGP esetén elérhető lenne, viszont nem is igényli az out-of-order végrehajtást. És egy MorphCore CPU in-order módban is simán mehet ugyanúgy 4 GHz környékén is, mint egy mostani CPU, míg egy IGP 1 GHz-nél nemigen lesz már magasabb órajelű. Tehát ez a koncepció a viszonylag sok szál (4 magos CPU esetén akár 32 szál is lehet, ha a MorphCore in-order módban 8 utas SMT-re lesz képes) akár jó magas órajelen történő futtatásához lesz jó. Kevesebb szál ugyan, mint egy IGP esetén, de több, mint egy mostani négymagos, magonként 2 utas SMT-s out-of-order CPU-n. Szóval ahová az IGP már "sok" lenne szál szintű párhuzamosság szempontjából, a hagyományos 4 magos CPU 4-8 szála meg kevés, de hasznos lenne a magas órajel is, oda lehet ez jó. Vagy, ha nincs szükség túl nagy órajelre sem, viszont szükséges lenne akár 10-20 szál egyidejű egyidejű futtatása, akkor is jó az energiatakarékosság szempontjából. Szerintem ez lenne a MorphCore célja.

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#942) Werkly


Werkly
őstag

(#943) Dtomka


Dtomka
veterán

Na most melyikre (Broadwell vagy Skylake) cseréljem le a 2500 k -t? :F Látom a Skylake is támogatni fogja a DDR3-at :)

(#944) Chiller válasza Dtomka (#943) üzenetére


Chiller
őstag

Mivel úgy látom van diszkrét VGA-d (280X), így szerintem Broadwell.

És ha már itt vagyok, remélem még nem volt:
Intel Broadwell vs Haswell benchmarks (intel hd 5500 vs hd4400)

(#945) Dtomka válasza Chiller (#944) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, de a Skylake nemsokára rá érkezik, nem éri meg inkább azt megvárni? Igaz, az IGP-t nem használom ki még, de lehet az (még) erősebb lesz. :)

(#946) Chiller válasza Dtomka (#945) üzenetére


Chiller
őstag

Skyliket felejtsd el szerintem.

(#947) keIdor


keIdor
titán

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#948) Chiller válasza keIdor (#947) üzenetére


Chiller
őstag

Ja ezen én is megdöbbentem, mégis lesz unlocked Skylake proci?
Akkor lehet mégis érdemes lesz megvárni, mit tud?

(#949) keIdor válasza Chiller (#948) üzenetére


keIdor
titán

Teljesítményben a Broadwell alatt lesz, a táblázat szerint is, azt olvastam régebben, hogy csak i5 lesz Skylake kezdetben.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#950) Dtomka válasza Chiller (#946) üzenetére


Dtomka
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.