Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Oliverda válasza gV (#250) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor most mondott ilyet valaha Raymond vagy csak ezt is kitaláltad? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#252) gV válasza Oliverda (#251) üzenetére


gV
őstag

még mindig ott tartunk h nem érted meg h egy korábbi hir topikjában tényleg erről elmélkedett? áruld már el mi olyan hihetetlen ebben?

(#253) Oliverda válasza gV (#252) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ezt te csak kitaláltad vagy álmodtad.

"áruld már el mi olyan hihetetlen ebben?"

Az hogy te írtad.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#254) gV válasza Oliverda (#253) üzenetére


gV
őstag

és akkor miért kérdeztél már rá a legelején? ha most ezt mondod.. korábban is én irtam ha nem tünt volna fel

(#255) Oliverda válasza gV (#254) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért mert ekkora ökörséget talán még Raymond sem képes írni.

Gondoltam hogy majd esetleg belinkeled hogy ez hol történt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#256) gV válasza Oliverda (#255) üzenetére


gV
őstag

na jó hagyjuk, van ugyanis ennél fontosabb dolog: [link]

(azért mégsem én is vártam valami linket állitolagos ex Schumisokról, akik mostmár alonsosok)

[ Szerkesztve ]

(#257) Oliverda válasza gV (#256) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg írj róla egy cikket a Logout-on. :D

Már többször próbáltam de nálam fel sem települ ez a csodás MediaShow Espresso.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#258) gV válasza Oliverda (#257) üzenetére


gV
őstag

nálam megy

am h nálad nem települ miköze ahoz h másnál megy és a Clarkdalenél besegit a GMA HD is a konvertáláskor :F nemcsak nekem nem hiszed el amit mondok de senki másnak sem ha az neked nem teszőt mond

[ Szerkesztve ]

(#259) Oliverda válasza gV (#258) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel valamilyen véletlen folytán GPU gyorsítás nélkül nem próbálták lefuttatni a tesztet ezért baromira nem lehet tudni hogy valójában ott mennyit is számít a GPU. :)

Vagy esetleg te meg tudod mondani pontosan, hogy ott mennyit számít ott GPU? Ha igen akkor írd le de az ilyen ovis dumákat mellőzzük ha lehetséges.

Amúgy pedig már többször leírtam, hogy írj róla nyugodtan egy saját cikket aztán abba azt írsz bele amit akarsz. Én nem fogod odapofátlankodni hogy ezt meg azt még írd már bele mert az nekem úgy tetszene.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#260) gV válasza Oliverda (#259) üzenetére


gV
őstag

lényeg h megy, ezen voltál kiakadva, h nem müxik, am szolj akinek Clarkdalje van nézze már meg ha ez annyira fontos neked, arrol nem beszélve h itt még lassabb a Clakdale Q8400-nál ugyanannak a proginak a "sima" változatában, mig most h segit a GMA HD 2x gyorsabb, rád bizom h milyen következtetést vonsz le, persze tuti valami f* lesz, de proba szerencse

[ Szerkesztve ]

(#261) Oliverda válasza gV (#260) üzenetére


Oliverda
félisten

Valami hasonlóan velős és észérvekkel alátámasztott válaszra számítottam. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#262) gV válasza Oliverda (#261) üzenetére


gV
őstag

ezt érdemled

(#263) Oliverda válasza gV (#260) üzenetére


Oliverda
félisten

"arrol nem beszélve h itt még lassabb a Clakdale Q8400-nál ugyanannak a proginak a "sima" változatában,"

LOL

Köszönöm hogy rámutattál erre a másik mérésre is ami bizonyítja, hogy nem hogy gyorsítana hanem inkább lassít a konvertáláson a GPU. :D

teszt #1

GPU gyorsítás nélkül 218 másodperc alatt végzett.

teszt #2

GPU gyorsítás mellett viszont már 224 másodperc lett. :DDD

Nos azt hiszem hogy ezt túltárgyaltuk. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#264) gV válasza Oliverda (#263) üzenetére


gV
őstag

jól benézted ezt megint :)) a q8400 eredménye is lassult pedig ott nem csinál semmit a g45, tehát elárulom miről van szó: nem ugyanazt konvertálták, te okoska

arra jó ez a két grafion h észrevedd a q8400 gyorsabb a i3 540-nél ha annak a GMA HD-ja nem segít be a konvertálásba viszont ha segit akkor már utobbi gyorsabb 2x, érted már?

[ Szerkesztve ]

(#265) Oliverda válasza gV (#264) üzenetére


Oliverda
félisten

Azon a tényen ez még semmit sem változtat, hogy továbbra sem tudtál semmilyen bizonyítékot mutatni arról, hogy bármit is számítana az általad nagy büszkén linkelt tesztben az i3 GPU-nak csúfolt egysége. :)

Na de akkor már leírhatnád legalább azt pontosan, hogy a felső tesztben mit és hogyan konvertáltak és ugyanezt az alsóban.

"nem ugyanazt konvertálták"

Értem, akkor már az nem tiszta hogy miért hasonlítgattad össze feljebb a két eredményt?

"arrol nem beszélve h itt még lassabb a Clakdale Q8400-nál ugyanannak a proginak a "sima" változatában, mig most h segit a GMA HD 2x gyorsabb,"

:))

"arra jó ez a két grafion h észrevedd a q8400 gyorsabb a i3 540-nél ha annak a GMA HD-ja nem segít be a konvertálásba viszont ha segit akkor már utobbi gyorsabb 2x,"

Ezzel csak az a probléma hogy a két alkalmazásnak annyira nem sok köze van egymáshoz:

MediaShow 5 - Preserve Your Memories & Share Your Stories

MediaShow Espresso 5.5 - Express Video Conversion

Vagy ha Cinebench-ben gyorsabb a Q8400 de a MediaShow Espresso-ban az i3 a jobb akkor az nálad már autómatikusan azt jelenti hogy az utóbbi már használta a GPU-t is?:)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#266) gV válasza Oliverda (#265) üzenetére


gV
őstag

csak neked nem bizonyitékok

(#267) gV válasza Oliverda (#265) üzenetére


gV
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#268) Oliverda válasza gV (#266) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem akarom a te mondatodat válaszban leírni nem nélkül. :D

Na de bizonyítékot nem tudtál mutatni, nekem meg valójában mindegy hogy kissé naivan mit hiszel el.

Bár ha olyan qrvajó akkor nem igazán értem hogy még miért nem dobtad ki a francba a vacak rv740-et a bloomfield-del egyetmben. :))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#269) gV válasza Oliverda (#268) üzenetére


gV
őstag

na azon nem is csodálkozom h nem érted

(#270) rekid


rekid
addikt

HI!
Tud valaki dobni egy linket vagy esetleg ne adjisten elmagyarázni hogy hogyan oldjak meg a prociba beépített GPU illetve videokartya együttműködését? Tehat meddig dolgozik a prociban levo és mikor kezd el "átterhelni"? Vagy hogyis van ez? Nem kell bitszinten csak ugy elméleti síkon. :)
Üdv!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#271) gV


gV
őstag

moorestownrol cikk asszem ez mar komoly alternativa az armnak, nekem pl. asszem megvan mi valtja majd le a k610-em, 1 medfield alapu telo

arm megy a szerverbe, x86 a teloba, ezt sem gondoltam volna par evvel ezelott

(#272) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Core i9-cel közben mi lett?
Eltűnt vagy meghalt?:) Valaki tud róla valamit?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#273) gooool válasza ViiiiktorOC (#272) üzenetére


gooool
őstag

Hali!
Végül is nem lett ilyen nevű processzorcsalád,helyette i7 EE-ként jöttek ki a 6magos Gulftown-ok.

Üdv, Balázs

(#274) ViiiiktorOC válasza gooool (#273) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Értem, köszi az infót.
Azért ez a 980X szép teljesítménnyel rendelkezik.:)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#275) gooool válasza ViiiiktorOC (#274) üzenetére


gooool
őstag

Igen,valóban nagyon ott van a toppon,de sajnos az ára is. :(

Üdv, Balázs

(#276) ViiiiktorOC válasza gooool (#275) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

250e felett valóban:)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#277) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Intel Sandy Bridge Quad-Core Processor:
LGA1155 quad-core processor 2.5 Ghz

[LGA1155-Cinebench][LGA1155-Superpi]

Egy alap órajeleken működő Core i5-750 2.66Ghz-en mekkora superpi-t produkál?
Vagy akár Cinebench R11.5-alatt?
Viszonyításképpen?

Lehet direkt képet linkelni, úgy h kicsinyít?:)

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#278) ViiiiktorOC válasza ViiiiktorOC (#277) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Tudom h ne szép dolog 3 hozászolást írni egymás után:
De kérdéseimet megválaszolom:)

Világhálón ezeket az értékeket találta:
LGA1155 2,5 GHz: Superpi: ~16,3 Cinebench: ~4,6
LGA1156 i5-750 2,66 GHz : Superpi: ~15,7 Cinebench: ~3,5

LGA1155 milyen számozású lessz? i7 v. más?

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#279) dangerzone válasza ViiiiktorOC (#278) üzenetére


dangerzone
addikt

Akkor ez eddig elég gyenge.

(#280) dangerzone válasza dangerzone (#279) üzenetére


dangerzone
addikt

Na jó. Igazából egész jó lehet. Csak benéztem picit az adatokat. :)

A super pi-s eredmény meg azért múlik az órajelen is.

(#281) ViiiiktorOC válasza dangerzone (#280) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Igen, igen, szerintem egész jók lesznek majd az erősebb változatok:)
Turbo Boost-oa 3,6 Ghz ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#282) Peethy


Peethy
őstag

Halihó!

1156-os foglalatba fog még jönni négymagos proci? Eddig olyanokat hallottam, hogy nem nagyon akarják bővíteni, így meg elég szűkös a kínálat.. csak érdekel, mostanság akarok gépet venni, és tetszik az i5-750-es, de nem tudom mennyire tudok majd később egy fokkal magasabbra váltani (jó, persze i7-8xx, de mégis..).

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#283) Abu85 válasza Peethy (#282) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

i7-8xx-et tudsz majd venni és ennyi. Erősebbért át kell majd térni az LGA1155-re, amibe lesz újabb négymagos, de ehhez majd kell új alaplap és memória.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#284) Peethy válasza Abu85 (#283) üzenetére


Peethy
őstag

szomorú, hogy három platform kell igazából egy egész szegmens lefedésére.. engem legalábbis zavar. főleg h az 1156-os platformnak nagyon jó ár/érték aránya van, legalábbis ami nekünk, mezei felhasználóknak kellene.. na mindegy, sajnálom picit.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#285) Laccoss válasza Peethy (#284) üzenetére


Laccoss
addikt

Sajnos a jövőben is kb. hasonló lesz, mióta az intel fejébe vette a 2 évenkénti platformváltást.

(#286) gV


gV
őstag

(#287) Sárpac válasza ViiiiktorOC (#277) üzenetére


Sárpac
nagyúr

L1 cache dupla olyan gyors L3 meg harmadával kevesebb!:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#288) Sárpac válasza dangerzone (#280) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Konkrétan mi a jó benne? HT nélküli cpu-t meg se közelíti Ht-val persze odaver de olyan cpu meg nincs a listán ellenfélnek max a 6 magos, de az megint más kategória.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#289) hugo chávez


hugo chávez
aktív tag

Egy kis Fudzilla: Sandy Bridge to get USB 3.0 support

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#290) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

(#291) i are robot válasza DeckardCain (#290) üzenetére


i are robot
senior tag

Eszerint ca. 10%-os teljesítménynövekedés jár az alacsonyabb fogyasztással. Én viszont egy ilyenbe futottam bele nemrég:
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Nem vágom teljesen ez a táblázat hogy születik, de azért igencsak erős ellentétben áll ezzel a teszttel, és nem tudom melyiknek lehet hinni.

(#292) bpx válasza i are robot (#291) üzenetére


bpx
őstag

jó, de a kínai tesztben az i7-875K is 3.4Ghz-en jár

(#293) i are robot válasza bpx (#292) üzenetére


i are robot
senior tag

Közben én is rájöttem, így egy fokkal nagyobb a különbség ha az alapórajelet nézzük (~20%), pláne hogy a 2600K-t valószínűleg még jóval tovább is lehet húzni majd kisebb fogyasztás mellett, de azért mégsem a 980X szintje, ahogy a másik táblázat mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#294) i are robot


i are robot
senior tag

i7 990x-ről hallott már valaki, lehet hinni azoknak a pletykáknak, hogy 2011 Q1-ben kihoznak egy ilyet? Lehetséges, hogy a Sandy-vel egyidőben szép csendben ezt is kihozzák, hogy a meglévő 1366 tulajoknak is adjanak valamit? :U

(#295) Joachim21


Joachim21
senior tag

Alig akartam elhinni, Inpai-on már komplett letesztelték, kivesézték a Sandy-ket hogy mire képesek. Kínaiak megint előbb tudnak mindent mint mi. Itt éppen az i5-ösöket boncolgatják. De már a 2600-asok is megvoltak.

Láttam már más is megtalálta, most olvastam vissza.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#296) oneiros válasza Joachim21 (#295) üzenetére


oneiros
tag

A jó cuccokat először mindig a kínaiak kapják meg. :DDD
Itt éppen egy Asrock H67M GE/HT+i7 2600k kombó látható, de ez még csak preview.[link]
Ahogy már egy másik topikban leírtam: az igp 1600-as órajelen nagyjából egy húzott 8600GT/9500GT/ GDDR4--es 2600XT szintjén van 3dmark alapján.
Bár ezt a procit inkább P67-es tuninglapokban lehet majd látni, az igp teljesítménye a HD4200-as szériához és a HD Graphics-hoz képest elég impresszív.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#297) Joachim21 válasza oneiros (#296) üzenetére


Joachim21
senior tag

Jó az a szálcsiszolt papírdoboz az Asrocknál. :DDD

Ahogy nézem, a BIOS-nak igencsak vége, nem nagyon fogják már alkalmazni, mindenki vált az új szériánál az UEFI-re.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#298) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

i5-2500K tesztek

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#299) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

ilyet ki látott már:

és kettőt? :DD

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#300) toldy


toldy
őstag

Hoppá mit találtam szerintem jó támpont. ( ha nem gond az elejéről kezdem)

I3-2100
I3-2120
I5-2300
I5-2400
I5-2500
I5-2500k
I7-2600
I7-2600K

Azt kell hogy mondjam tipikus magyar árak, egyébként ( tudom i5-i7 a topic cím) de mire lehet számítani egy i3-2100 minek felel meg a mostani felhozatalból?

Az élet nem habostorta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.